Gevarieerde zwem-avond van Neptunus Diploma-zwemmen in het Zwembad D. Berg drievoudig Sneker tenniskampioen I: I I I I Collega-beiaardiers jaloers op Van Bergens carillons Strijd op de Openb. Scholen om de mooiste plant WYMBRITSERADEEL IJLST van en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Maandag 18 juli 1960 115e jaargang no. 57 ad Prachtige come back van mevr. E. Wiegman Benoemd Geslaagd optreden van S.G.G. I .’’JEl 1- Het Sneeker Nienwsbled is een gecombmeertie wHgeve ym NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Zeilraad voor geschillen bij Skütsjesilen Onderscheiding voor oud-stadgenote Nieuwe bijdragen voor A.O.W. en A.W.W.- uitkeringen Acht Deense voetbal internationals bij vliegtuig ramp omgekomen Wie zag dit? Ml KB SNEEKER NIEUWSBLAD de spelers de aan 2e Diploma meisjes: le Diploma jongens: 3e Diploma: le Diploma meisjes: 4e Diploma: De reis. 2e Lucie Ciska 2e 2e rj Looxmaschool. Kees 2e 2e Gretha le Adrie Bulks; le Johan Jaspers; 2e Antje Gysbert Japiksschool. l i 6e Diploma: Harmen Thuden Ament 500 meter gekleed: Ansje Jellesma. 1000 meter: Janneke Huitema, Albertus Bijstra, Jan de Jong, Paul Melai, Albert Vaartjes, Janny Otten, Wiebe van Roeden, Rein Schurer. tebestuur op het stadhuis ontvangen. Vooraf hadden de heren de Ligt, beiaardier van de Westertoren in Amsterdam, Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (05150) b.g.g. 4091 de ge- Tentoonstelling. In deze school werd van alle ruim drie honderd planten een aardige ten toonstelling ingericht, die ’s avonds ook voor de ouders en andere belangstellen den te bezichtigen was. Vrij velen heb ben daar gebruik van gemaakt. Jammer was dat de springers nogal eens last met de gladde plank hadden, zodat zij zich niet geheel konden geven. Het verdient aanbeveling een „Holland-board”. plank aan te schaffen, want hierop kan ook de rol ver steld worden. In de afgelopen weken legde in het zwembad alhier weer een groot aantal candidaten het examen af van een van de diverse diploma’s. De resultaten wa ren als volgt: I r Vertchijnt MAANDAGS en DON DERDAGS ;n au it k n :e h e e r a Advertentieprij» 15 ct ptr mm. Bij contract (handelaadv.) ager. Abonnementaprij» f 3,— per hali jaar. Franco per poit f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nleuwtblad. Jammer dat het bezoek ietwat teleurstelde vanwege festiviteiten in andere plaatsen, want dergelijke avor.de waarmee „Neptunus” bewijst dat zij volkomen uit de impasse is geraakt, verdienen een beter bezoek. Aan Jeanette Stuurop werd voor haar vele werkzaam heden een boekenbon uitgereikt, omdat ze binnenkort vertrekt naar elders. Vliet 6-3, 6-2. Wij waren zeer benieuwd of de Friese B-kampioenen van het ster ke koppel MakkenBerg zouden win- De afgelopen week werd op de banen aan de Korte Vreugde voor de vijf en twintigste maal gestreden om de Sneker tennistitels. De deelname was zeer be vredigend, nl. dames enkel 11, heren en kel IS, dames dubbel 8 en heren dubbel 12 en gemengd dubbel 15. Iedere Sneker kon hiervoor inschrijven. Lucia Augustin, Fokje Geertsma, Sientje Piersma, Franciene Overal, letje Boer- sma, Janneke Bolt, Aukje de Boer, Ine ke Brandenburg, Agnes Melai, Hitty Kroese, Joke v. d. Molen, Reina v. d. Molen, Tjitske Wijnja, Lutske Visser, Willy v. d. Zee, Geertje Nota, Tonny Mulder, Rieta Zijlstra, Gea Kamps, Joke Posthuma, Marieke v. Bentum, Sieuwke Zuiderbaan, Hieke Prakken, Thea Graaf- sma, Tilly Wagenmakers, Marjan Min- kema, Katrien Tiemersma. Klas 1: le Willy van Beek; 2e Fokke- lientje Volberda. een waar bij Sneek het laatst bezocht werd, zijn hier zaterdagmiddag door het gemeen- le pr. (tevens hoofdprijs) 3e Een spelmoment uit de finale dames dubbel. Anja van der Kallen, Paulien Loots, Pier Schurer, Pier Brink, Johan de Jong, Menno de Groot, Jopie Dijkstra, Broer Smid. De afgelopen twee jaar was de zwem, club „Adm. de Ruyter” uit Amsterdam de gast van Neptunus, doch het be stuur oordeelde het beter eens wat meer variatie in het programma te brengen en de leden zelf meer in te schakelen. Daarom werd begonnen met een wed strijd van jongens t.e.m. 13 jaar over vijf en twintig meter, welke gewonnen werd door Chris Koopmans in 20 sec. Tweede werd de pas lid geworden Men. no de Groot in 23 seconden. Bij de meis jes werd Ineke Klazinga over deze af stand winnares in 18.3, terwijl Henny Hagens in 18.4 beslag op de tweede me daille legde. Daarna waren de jongens van 14 en 15 jr. aan de beurt, die 25 m schoolslag en 25 m rugslag zwommen, zodat zij dus een keerpunt moesten nemen. Hier werd Henk ten Wolde winnaar in 45 sec. ter- Ineke Klazinga, Henny Bouwman, Frans je Hagens, Henny Hagens, Harry Loo per, Frankie Kussendrager, Geertje Brandsma, Corrie Meyer, Joke Spoel stra. 5e Diploma: Jetske van Riezen. nen. In de eerste set was de stand na drie games 3-0 voor BergMakken, daarna werd het 5-5, 6-6, 7-7 en tenslotte 9-7 voor v. BottenburgZandstra. De tweede set was voor MakkenBerg met 6-4 en ook de derde set wonnen MakkenBerg na 5-3 en 40-0. Het gemengd dubbel bracht in de hal ve finale mej. I. MelaiD. Berg tegen het echtpaar Gerritsma 3-6, 6-4, 6-0 en mej. L. OttoW. Matschat tegen mevr. E. WiegmanA. Vis 6-2, 6-4. In de fina le wonnen mej. I. MelaiD. Berg in twee sets nl. 6-0, 6-4. Voor D. Berg be tekende dit zijn derde titel en hij was dus zeer succesvol. In de troostronde won in de finale dames mevr. N. van Roeden van mej. M. Veldman en bij de heren W. Zand stra van E .Coers 7-5, 5-7, 6-0. Het was al weer kwart voor acht toen de voorzitter van het comité, de heer Th. W. Zandstra, het woord nam. Hij bedankte eerst de besturen van de clubs voor het afstaan der banen en ook de scheidsrechters voor hun medewerking. De dames mevr. Gerritsma en mevr. Wiegman bood hij bloemen aan, omdat zij in de afgelopen 25 jaren zo mogelijk steeds van de partij waren. Jaap Postma, Kees v. d. Berg, Klaas de Boer, Jan de Boer, Reinder de Boer, Frans Plantinga, Flip Jan Vata, Loutje Braaksma, Wim Kroon, Dirk Dijkstra, Jan Douwe v. d. Meulen, Wietse de Boer, Siebren Groenhout, Herman v. Delden, Romke Kramer, Allart v. d. Kallen, Jan Tjeerd Kuipers, Jan Bernard Struik, Frits Draaisma. Na afloop vertelde het bestuurslid, de heer J. M. Zeidenrijk te A’dam ons nog het een en ander over hun 382 km lange reis, tijdens welke de acht beiaardiers in het gezelschap vier concerten hebben gegeven. Overal hadden ze een vrij be hoorlijke publieke belangstelling, alsook van de autoriteiten of de culturele kring ter plaatse. De carillons welke ze bezichtigden waren over ’t algemeen goed, maar in ’t bijzonder roemde onze zegsman die van Sneek, Bolsward en Joure, allen kleine beiaards, maar met een enorm geluld. Wjj hebben er met genoegen naar ge luisterd, aldus zei hij. In vergelijking met de andere delen van ons land kan het Noorden heel goed meekomen. De heer van Bergen, die alle drie ca rillons in onze provincie bespeelt, was ook zeer tevreden over de reis, waarop allen weer iets geleerd hebben. Natuur lijk was hij zeer ingenomen met de lof van zijn collega’s over zijn carillons. Ze waren jaloers op mij, zei hij. In de eerste plaats omdat ze in drie verschillende gieterijen zijn vervaardigd, ten tweede omdat ik ze allen bespeel, ten derde omdat ze zo’n mooie klank hebben en verder en vooral omdat ze zo goed ver zorgd zijn. Onmiddellijk hierna kwamen Annita Smith (16 jaar), Willy Huttinga (17 jaar) en de Ned. kampioen Martin Stockhorst aan de beurt. Vooraf ging een kleine explicatie over de sprongen. Zweefsprongen, gehoekte sprongen met schroef, contra.zweefsprongen, dubbele salto’s, eveneens gehoekt en tot slot een „paniek. sprong” van Stockhorst lieten de ongeveer honderd be zoekers, daar niet bij inbegrepen de Neptunus-leden, zien welk een variatie het schoonspringen biedt. Klas 1: le pr. Erik Samplonius; Jan Remery; 3e Hennie Liemburg. Klas 1 p le pr. Annie Koomstra; 2e Yolanda Hoekstra; 3e Willie v.d. Ouden. Klas 2: le pr. Geertruida Feringa; 2e Lucie Kroles; 3e Marietje Molenaar. Klas 3: le pr. Gea Kamps; 2e Jilles Jasper; 3e Wim Kroon. Klas 4: Odyle D’Heer; 2e Ekke de Haan; Arend Stok. Klas 3 p: le pr. Ineke Meyer. Klas 5p: 2e Henny Meyer. Klas 5 p: 3e Hetty Kuipers. Klas 5: le pr. Flip Kuipers; 2e Nelie de Leur; 3e Froukje Tichelaar. Klas 6; le pr. Sietse Rienksma; 2e Sietske Postma; 3e Minnie Ringma. 2e Diploma jongens: Gerrit Koopmans, Bert v. Eerten, Douwe Wierda, Marten van der Wal, Louwtje Keikes, Marinus van Gorkum, Andries Teake Mulder, Roelof Kroese, Hans Draaisma. en Timmermans, oud.stadsbeiaardier van Rotterdam, een concert gegeven op ons carillon, over de klank waarvan allen zich zeer waarderend uitlieten. Nadat de voorzitter de prijzen, bestaande uit een bekertje en medailles, die beschikbaar waren gesteld door „Neptunus”, de heer J. IJ. Deenik, fa. Stelling- werff, Sig.magazijn Henk Stuurop en fa. Kuipers uit gereikt had, gaven Piet Faber en Willem van Dijk nog een nummertje komisch springen weg, dat bij velen insloeg. De dames die de prijzen haddden ge kocht, werden ook hartelijk bedankt. Er waren zeer fraaie prijzen en meer dan andere jaren omdat in dit kroonjaar een belangrijke schenking was ontvan gen van de Brandverz. Mij. Woudsend en twee bekers aangeboden werden door de heren D. A. W. v. d. Burgt en Fr. Tromp. De voorzitter reikte met een toepasse lijke speech hem eigen de prijzen aan de winnaars uit en het was dokter H. Gerritsma die namens commissie dank bracht. Zo kwam dan weer het einde van deze tennisweek met spannende finales en zeer goed weer, vooral op de laatste dag. Betske Salverda, Hannalienke Goodijk, Ineke Roefs, Sientje Piersma, Grietje v. Riezen, Jitty Adema, Joke Steensma, Jo ke van der Molen, Reina van der Molen, Minke de Vries, Alie Bootsma, Lolkje Atsma, letie Veenstra, Christien Klein- nagelvoort, Eta Postma, Elie van Tiel, Griet Hornstra. Maaike Boot, Ipie Mul der, Janke Visser, Janna Tichelaar, Wobby Tichelaar. Onze plaatselyke zwem- en poloclub „Neptunus” hield zaterdagavond weer haar jaarlijkse demonstratie.avond, waaraan vastgekoppeld de finale van de clubkampioenschappen en een polowedstrijd tussen Neptunus II en „Forel” uit Wolvega. Vooral voor deze tak van de zwemsport is de belangstelling erg toe genomen, wat bleek uit de oprichting van een Neptunus-poloteam voor jongens van 1016 jaar. Doch ook het schoonspringen blijkt in onze stad opgang te maken, want onder leiding van voorzitter J. IJ. Deenik oefent elke zaterdag middag van 23 uur een groepje enthousiaste meisjes in dit onderdeel van de zwemsport. Ongetwijfeld hebben zij met veel bewondering naar de prestaties van de springgroep uit Groningen gekeken, want wat zij verrichtte, vooral de Nederlandse kampioen Martin Stockhorst (23 jaar), was van de bovenste (spring) plank. wijl Kees Hagens in 45.9 als tweede aan. tikte. Bij de meisjes werd deze afstand door Carla v. d. Weij in 51 sec. gewon, nen, op de voet gevolgd door Liesje Sil. vius in 51.4. Daarna volgde voor de jon gens en meisjes van 16 jaar en ouder de drie maal 25 meter wisselslag, bestaan, de uit 25 meter rugslag, 25 meter schoolslag en 25-meter borstcrawl. Jam mer dat vooral bij de dames de deel neming zo gering was (slechts twee verschenen aan de start), want bij dit nummer kwam echt het uithoudingsver mogen een woordje meespreken. Doch de vakantie zal hieraan wellicht debet zijn. Winnaar bij de heren werd Jaap Kuypers in 58.1 sec. en tweede Cor Vis ser in 1 minuut rond. Bij de dames werd dit nummer gewonnen door Annie Steen beek in 1.15.1 terwijl Kitty Fijlstra de tweede en laatste plaats in 1.25.4 be zette. Na deze finale van de clubkampioen, schappen lieten Ineke Klazinga, Liesje Silvius, Wiesje van Egmond, Nellie Ruis, Netta Postma, Fransje Hagens en haar zuster Henny Hagens zien wat het re sultaat was van hun zaterdagmiddag- training schoonspringen. Eenvoudige sprongen, zoals zweefduiken, valduiken en salto’s werden vlot uitgevoerd en de heer Deenik zal met genoegen naar het werk van zijn pupillen gekeken hebben. De polowedstrijd NeptunusForel eindigde in een 51 overwinning voor onze stadgenoten, die daarmee be wezen hun mannetje in het water te staan. Aanvanke lijk gelukte het de Snekers niet tot grote prestaties te komen, doch na het eerste doelpunt kwamen ze beter op dreef. Vooral Piet Faber en Kees Hagens lieten meermalen uitstekend werk zien. In het dames enkelspel kon mevr. J. Brouwer-Hanenburg wegens omstandig heden niet inschrijven. Zij was kampi oene van 1952 tot en met 1959. De strijd was nu geheel open en in de halve finale plaatsten zich mevr. E. Wiegman tegen mej. L. Otto en mevr. Gerritsma tegen mej. I. Melai. De eerste partij was zeer spannend. De eerste set was voor mevr. Wiegman 6-2, maar Leidje vocht terug en zij won de tweede met 6-3. De derde set bracht weer goed tennis, maar mevr. Wiegman trok ten slotte aan het langste eind 7-5. Mej. I. Melai eiste de andere finale plaats voor zich op door met 6-3, 6-1 van mevr. Gerritsma te winnen. Mevr. Wiegman speelde in de finale zeer vast, terwijl mej. Melai onzeker was (zenuwen?). De eerste game was voor Inge, de tweede voor mevr. Wieg man en de derde weer voor Inge. De vierde, vijfde, zesde en zevende waren voor mevr. Wiegman, de achtste voor Inge en toen besliste mevr. Wiegman de eerste set met 6-3. In de 2e set kwam Inge er niet meer aan te pas. Het werd na drie games 21 voor mevr. Wieg man, die vervolgens regelmatig uitliep tot 6-1. Tweemaal had mevr. E. Wiegman de jeugd verslagen en leverde zij een prachtige prestatie. Vijf en twintig jaar geleden was zij ook Sneker kampioene en deze titel heeft ze zeker tien keer behaald. In het heren enkelspel plaatsten zich de kampioen van vorig jaar W. Matschat door een overwinning op M. Bekema 6-2, 6-3 en D. Berg door een drie sets zege op H. v. Bottenburg 4-6, 6-3, 6-4. Ook deze finale bracht fraai tennis en het was tenslotte D. Berg die de titel voor zich opeiste 6-3, 6-4. De dames dubbel brachten mej. J. de Zwart-mevr. T. Kingma in de halve fi nale tegen mej. I. Melai-mej. L. Otto 2-6, 0-6 en mevr. Zondervan-mevr. Vis ser tegen mevr. Gerritsma-mevr. Wieg man 6-4, 6-3. De finale was wel zeer spannend en de eerste set was voor de dames Zon- dervanVisser met 7-5. Zou het dan toch een verrassing worden dachten wij, maar de tweede set kwam toch bij de jeugd met 7-5 na een achterstand van 5-3. De dames ZondervanVisser misten toen de boot, want de derde set ging voor hen ook verloren 6-2. De titel was hiermee voor mej. I. Melai—mej. L. Otto. In de heren dubbel halve finale won nen Rem MakkenD .Berg van Schuur mansE. Coers 6-1, 6-2 en H. v. Botten burgW. Zandstra van SteenwijkF. v. De leden van de Nederl. Klokkenspel Vereniging met hun dames, die driedaagse studiereis langs de carillons in het Noorden hebben gemaakt, Teneinde een onafhankelijke instantie te krijgen om eventuele kwesties bjj het skütsjesilen te beslissen heeft de Sin. trale Kommisje Skütsjesilen een zeil, raad ingesteld, waarin de heren O. de Roos van Workum, S. v. d. Meer van Wartena en J. Lassche van Sneek zit ting hebben. Tot nu toe had de Sintrale Kommisje zelf het laatste woord in geschillen maar door de veranderde opzet van hét skütsjesilen, waarbij verschillende sche pen in handen zijn gekomen van prak tisch dezelfde personen, die de plaatse lijke commissies vormen en die ook zit ting kunnen hebben in de Sintrale Kom misje, dreigde een ongewenste situatie te ontstaan. De zeilraad zal nu moeten oordelen over de beslissingen die deze plaatselijke commissies nemen inzake protesten van de schippers van de skütsjes. Door instelling van deze zeil raad is nu een onafhankelijk oordeel over deze protesten gewaarborgd. Vorig jaar is voor het skütsjesilen bij wijze van proef een wedstrijdreglement ingesteld, dat ook dit jaar toegepast zal worden. Onze oud-stadgenote mejuffrouw Cla ra Schmidt, onderwijzeres aan de St. Jozefschool te Lemmer, die kortgeleden haar 40-jarig ambtsjubileum vierde, ont ving donderdagavond uit handen van burgemeester Brouwen de gouden ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Deze onderscheiding werd haar uitge reikt als blijk van waardering voor het vele werk, dat zij in belang van school en gemeenschap heeft verricht. Door omstandigheden kon 't op de dag van het jubileum niet plaats vinden, zodat het nu gebeurde, alleen in bijzijn van schoolbestuur en oudercomité. Binnenkort is de publicatie te ver wachten van het Koninklijk Besluit, waarbij de nieuwe bedragen voor de A.O.W. en A.W.W.-ultkeringen worden vastgesteld. De nieuwe bedragen gelden van 1 april 1960 af. De A.O.W.-uitkering voor de ongehuwden wordt dan f 1134. per jaar of f94.50 per maand (wak voorheen f 81.en die voor de gehuw den f 1794.per jaar of f 149.50 per maand (was voorheen f132.De A.W.W.-uitkering voor de weduwen zon der kinderen wordt f 1512.per jaar of f 126.per maand (was vóór 1 april f 110.50) en voor de weduwen met kin deren f 2196.per jaar of f 183.per maand (was vóór 1 april f164. Van 1 april af is op deze verhogin gen reeds een voorschot gegeven. Deze voorschotten worden in mindering ge bracht bij de uitbetaling van de achter stallige uitkeringsbedragen, welke in augustus geschiedt. Zaterdagmiddag is een vliegtuig neer gestort in het water, dichtbij de lucht haven van Kopenhagen. Acht personen werden gedood. De passagiers waren voetballers van Bornholm, op weg naar Jutland voor een zondag te spelen wedstrijd. Het vliegtuig kwam laag binnen en raakte het water op ongeveer 20 meter buiten de kust en de landingsbaan. Bij de omgekomen voetballers zijn zes uit het Deense nationale elftal. Twee hebben in het nationale B-team en in jeugdploegen gespeeld. Volgens officials is het nu wel uitgesloten, dat Denemar ken deelneemt aan het olympisch voet- baltoumooi. Vrijdagmiddag omstreeks half vijf is op de hoek van de Leeuwarderweg Boeierstraat een 12-jarige jongen aange reden door een bestelauto. Waar de politie niet over voldoende inlichtingen beschikt, wordt hun die van deze aanrijding getuige zijn geweest, verzocht zich te vervoegen bij de politie, afdeling Verkeer. Klas 1: le pr. Ane Blauw; 2e Feite Terpstra. Klas 2: le Josje Anema; Jaspers. Klas 3: le Andries Miedema; 2e Hen. nie Kleine; 3e Anna van Aalderen. le Jelle Gillams; 2e Jacob Klas 4: Pheifer. Klas 5: Miedema. Klas 6: Eekhof. De mooiste plant van de hele school had de kleine Ane Blauw. Tot leraar aan de Centraal Technische school te Zaandam is benoemd de heer D. van Koerten te Heeg. Mej. J. Attema te Echtenerbrug is be noemd tot onderwijzeres te Oppenhui zen. Mej. J. de Groot te Oranjewoud is be noemd tot leidster aan de kleuterschool te Oppenhuizen. Tot onderwijzer aan de Chr. Nat. School te Witmarsum is benoemd onze stadgenoot de heer P. Pruiksma. Klas 2: le Cobie Visser; 2e Rob ten Cate. Klas 3 le Janneke Bolt; Faber. Klas 4 le Harrie Koenen; 2e Theo Koenen. Klas 5: le Gerda Visser; Hofstra. Klas 6: le Uco Sonnenberg; 2eLieuwe Hoitinga. Kampioensprijs: Janneke Bolt. Sperkhemschool. Het is geen frase, wanneer wij zeg gen, dat de jury, bestaande uit de heren Jonkmans, Miedema en opzichter Veld huis, een moeilijke taak had. Er is ge wikt en gewogen om de beste en mooi ste begonia er uit te halen. Als hun mening brachten de heren naar voren, dat er deze keer blzonder veel zorg aan de planten was besteed. Hier volgen de uit slagen. Burgemeester Rasterhoff zei in zijn toespraak, dat het hem een genoegen was het gezelschap te mogen ontvan gen, temeer omdat het gemeentebestuur reeds meerdere malen contact met de Vereniging heeft gehad. Vooral bij het totstandkomen van het laatste en het voorlaatste carillon. Het gemeentebe stuur heeft het cok zeer op prijs gesteld, dat U Uw reis hier afsloot om onze stad te bezichtigen n. het carillon te beluiste. ren. De Snekers zijn nl. nauw verbonden met klokken. Ze hebben zelfs de naam van klokkedieven omdat ze, zo luidt de legende, op zekeren dag de klokken van Terkaple hebben gestolen. Dat is hun echter slecht bekomen, want midden op het Sneekermeer is de boot waarmee de klokken vervoerd werden, met man en muis vergaan. Later hebben ze zich daar nooit weer aan bezondigd, maar hebben anderen onze klokken gestolen. Spr. memoreerde de verwijdering van het oude klokkenspel tijdens de eerste wereldoorlog omdat het niet meer aan de eisen voldeed en het totstandkomen van het nieuwe in 1930. Dit was eerst vanwege zijn muzikale waarde be. schermd, maar Is later toch uit de toren gehaald. Na de oorlog is er toen, dank zij de vorstelijke medewerking van het O.B.W., een nieuw carillon gekomen. Een van de klokken is dan ook voorzien van het symbool van het weeshuis, een kloek met kuikens. Toen het in 1949 geplaatst werd, be zorgden we onze stadsbeiaardier Flucie van Bergen, tevens weer zijn wekelijkse gang naar de toren, aldus de burge. meester, die er van getuigde dat de heren Jac. N. D. Hoogslag en Van Ber gen er zeer voor geijverd hebben weer een. klokkenspel te krijgen. Zjj hebben hun hart aan de klokken verpand. Spreker hoopte, dat de dames en heren goede herinneringen aan Sneek zullen bewaren. Gaarne hadden wij U wat meer willen laten zien van Sneek dat nu op zijn mooist is als centrum van watersport en U ons onvolprezen Sneekermeer en de bedrijvigheid daar willen tonen, maar dat was in verband met Uw korte verblijf hier helaas niet mogelijk. Daarom hoop ik, dat U spoe dig weer eens zult terugkomen. Daar de voorzitter van de Vereniging, de bekende mr Romke de Waard, ver. hinderd was de reis mee te maken, dankte de vice-voorzitter, de heer D. S. Gorter uit Amsterdam, voor de ont vangst. Als we aan Sneek denken, den. ken we ook aan Flucie van Bergen, het trouwe en enige lid in Friesland van onze vereniging, aldus de heer Gorter, die zeide zich ook veel van de vorige carillons in onze stad te herinneren. Hij vertelde daarna, dat zjj in Fries land niet alleen carillons hebben ge hoord, maar ook de raadhuizen hebben gezien. En zo verschillend de klokken spelen waren, zo verschillend zijn ook de stadhuizen. Spr. sprak eveneens zijn dank uit voor de financiële medewerking van de gemeente aan deze reis en dank te nogmaals hartelijk voor de ontvangst en de gelegenheid het carillon te be spelen, dat er zeer goed uitziet. We ho pen hier nog ééns weer te komen, zei hij. De burgemeester vertelde daarna nog bijzonderheden over het stadhuis, de restauratie ervan en zijn bezienswaar digheden, waarbij hij ook nog even aan Greate Pier herinnerde en reikte tot be sluit aan alle gasten de door de heer Halbertsma geschreven geschiedenis van het stadhuis uit. De kinderen van onze openbare lagere scholen zetten donderdagmorgen de bloemetjes niet buiten, maar brachten ze goed ingepakt tegen regen en wind naar hun school. Daar had weer de jaar lijkse keuring plaats, om te zien welk kind van die heel kleine begonia mooiste plant met bloemen had kweekt. IT®.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1