Een jaartje naar Amerika Nieuw Politiebureau officieel in gebruik genomen Dankbare klanten namen afscheid van hun melkboer 1 IJLST W Y M BRITS ER A DEEL en van w Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, Maandag 25 juli 1960 115e jaargang no. 59 ïd DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Geslaagd Na het eindexamen 1 Martinif eesten Hans Albers overleden De Noordelijke Zeilkampioenschappen Beiaardbespelingen in Sneek 1 r Hd Sneeker Nieuwsblad is een Stram marcherend achter het Stedelijk Muziekcorps, de hoofden strak naar rechts gericht trokken de mannen van ons Gemeentelijk Politie corps en van de Reserve-politie zaterdagmiddag voorbij het nieuwe Politiebureau, dat daarvoor officieel in gebruik was genomen. Dit défilé voor Burgemeester en Wethouders, een aantal raadsleden, korps chef Kooistra, alsmede functionarissen van de Rijks Politie en de Politie te Water, vertegenwoordigers van de Rechterlijke macht, de Commissaris der Koningin, het College van Regenten van het O.B.W., van de Brandweer en van de Hoofden van Dienst, die allen op de stoep voor het gebouw stonden opgesteld, vormde het sluitstuk van deze voor onze stad zo belangrijke gebeurtenis, die met het Fries Volkslied en het Wilhelmus, uitgevoerd door de Chr. Muziekver. „Harmonie” en haar Drumband, besloten werd. Dinsdag weer attracties op de markt Kerknieuws gucomtaMde uttgavt vm NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT «R I -• SNEEKER NIEUWSBLAD i namens alle huisvrouwen zijn grapjes. Huisvriend. Een prachtige fiets. gaan defi- Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (05150) b.g.g. 4091 op te om om j' 11 Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Namens de regenten van het O.B.W. ■n in it k n ;e h O 1 Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelaadv.) lager. Abonnementaprij» f 3,— per halt jaar. Franco per po«t f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwtblad. De aanbieding van het schilderij de inrichting van het gebouw besteed zijn en dankte hij al degenen die er hun beste krachten aan hebben gewijd. Geen doel. Sinds het begin van deze eeuw heeft het Weeshuis voor het laatste al een bedrag uitgegeven, dat het half miljoen nadert. de rustig De Groot op zijn nieuwe fiets; rechts zijn trouwe hulp. wonnen heeft en daarom wilde men ge zamenlijk onder een kopje koffie, af. scheid van hem nemen nu hij deze pe riode in zijn leven afsloot. Straks komt er dan nog een verrassing, waarvoor elke buurtbewoner met liefde gegeven heeft, zo kondigde hij aan. „En ons melkboer het dat verdiend ok”, kwam de heer Boomsma glunder getuigen. „Nou is ie zo stil as een muus, anders het ie altied wel wat te seggen". Ach ja, De Groot zei niet veel. Hij keek alleen maar met zijn heldere ogen naar al die vrienden die hij zich in zijn werk gemaakt heeft en luisterde rustig naar mevrouw Greep, die De kampioenswedstrijden van de Noord Nederl. Watersportbond zullen worden gehouden op vrjjdag 19 en zaterdag 20 augustus a.s. op het Sneekermeer. Ze volgens dus direct op de Sneek. Week, die donderdag 18 augustus ein. digt. Het voordeel hiervan is, dat de deelnemers buiten Friesland er geen extra lange reis om behoeven te maken. De inschrijving is opengesteld voor de 30 m2., 22 m2-, 16 m2-, Valken., Pam. pusklasse, Vrijheidsklasse en F.D. klasse. Er moeten minstens vijf klassen, elk met minstens vijf deelnemers zijn, wil, lende wedstrijden doorgaan. De bekende Duitse toneelspeler en filmacteur Hans Albers, die vooral voor de oorlog veel roem oogstte, is gister morgen op 67-jarige leeftijd in een zie kenhuis te München overleden. l' I I I I De werkzaamheden in en aan het ge bouw, dat aller bewondering had, zijn volgens de plannen en onder leiding van de dienst van Gemeentewerken uitge voerd door de aannemers Hoekstra, Nico Silvius en v. d. Weij Otte. De stof fering werd geheel verzorgd door Wes ters Woninginrichting. Onze plaatsgenoot, de heer J. Weerts, assistent bij ’s Rijks belastingen slaagde voor het examen moderne bedrijfsadmi nistratie Nederlandse Associatie voor Praktijkexamens. - tingen. Spr. hoopte daarom dat dit ge bouw aan alle wensen zal voldoen en de samenwerking met de Rijkspolitie, die altijd plezierig is geweest, op dezelfde voet zal worden voortgezet. Na de heer Heslinga, vertegenwoordi ger van de Commissaris der Koningin, die de nieuwe bestemming van dit ge bouw zag als een symbool van de sociale vooruitgang, spraken nog de heren De Lange, chef van de Heerenveense politie en N. Silvius namens de aannemers, waarbij deze tevens herinneringen aan de jaren ’40’45 ophaalde. Persoonlijk had de heer Silvius reeds een electrisch scheerapparaat, te gebruiken door de „niet betalende logé’s", aangeboden, zo als de burgemeester mededeelde en die daarna, dankte voor de belangstelling en blijken van medeleven, in 't bijzonder van het politiecorps zelve. Met een ver wijzing naar het opschrift op het em. bleem, hoopte de heer Rasterhoff dat de politie waar zal maken dat de burgerij steeds op haar kan vertrouwen. Tot be sluit dankte hjj toen ook nog de gevers van de vele bloemstukken welke in de garage waren opgesteld. Hierna werd het gebouw bezichtigd. Na afloop daarvan werden nog enige dranken en hartige hapjes rondgediend en toen nodigde de burgemeester alle aanwezigen uit het défilé van de politie mannen gade te slaan. Dit maakte op allen een uitstekende indruk, evenals de pittige nummertjes welke de voor het gebouw opgestelde „Harmonie” en haar Drumband vooraf ten gehore brachten. Hij was meer dan een melktapper: een huisvriend. Daarom waren er niet al leen huisvrouwen gekomen om afscheid van hem te nemen nu hij zijn werk moest neerleggen, maar ook veel huis vaders, die gewoonlijk nauwelijks weten dat er elke dag een melkboer op de huisbel drukt. Het voorzaaltje van Aere Perennius was zo vol met mensen dat de kleine bescheiden figuren van De Groot en zijn vrouw bijna verloren gin. gen en de wand opengeschoven moest worden om een grotere zaal te krijgen en nog waren er bijna stoelen te weinig toen de heer Schurer de buurtgenoten van Kleinzand, Singel en Suupmarkt toesprak. Hij vertelde dat De Groot door zijn optreden de harten van allen ge- tot gevolg hebben gehad, dat zij thans beschikken over een riant gebouw, dat zeer doelmatig is ingericht. Spr. schet ste hierna in proces.verbaalvorm het totstandkomen ervan, sprak daarvoor zyn erkentelijkheid uit jegens B. en W., de Raad en de regenten van het O.B.W. en gaf eveneens de verzekering het te zullen bewonen zoals een goed huisvader betaamt. Hij bood daarna de .electrische klok in de hal aan en dankte tot besluit de burgemeester voor diens woorden over het politiecorps en voor het schil derij. Het politie.apparaat timmert ech ter veel aan de weg en staat ook veel aan critiek bloot. Daarom wil de spr. van deze gelegenheid ge bruik maken zijn dank uit te spre. ken aan het gehele corps voor de uitstekende wijze waarop het onder leiding van de heer Kooistra zijn taak verricht. haar dank bracht. „Wat waardeerden wij U als onze melkboer, die er altijd was als we U nodig hadden, al was het ook om zeven uur ’s morgens. U wist de pannen te vinden als wij ze nog niet hadden klaar gezet, geld kwam latei’ wel eens. Wij huisvrouwen zullen U missen, maar de huisheren ook dat zien we wel aan deze buitengewoon gro. te samenkomst. Ik zelf spreek maar van een ervaring van tien jaar, mijn doch ter heeft U nog wel geholpen en U dronk menig kopje koffie bij ons, maar voor andere huisvrouwen bent U ruim 20 jaar de opgewekte, altijd bereidwil lige melkboer geweest. Daar danken wjj U voor, we zullen vast heel onwennig van U worden”. verklaarde de voorzitter, de heer R. J. Sipkens, dat het hun als huisbaas ge noegen deed hier aanwezig te kunnen zijn. Al meer dan 375 jaar heeft het O.B.W. een rol in de stad Sneek ge speeld en mede dank zij het wijze beleid van de regenten en de stadsbesturen zijn taak vervuld. Oorspronkelijk bestond die alleen uit de zorg voor de wezen, maar in de laatste halve eeuw daalde hun aantal zo sterk, dat de zorg zich toen ook uitstrekte tot de halfwezen en daarna tot het steunen van allerlei in stellingen. Vóór de opening kwam het gezel schap in de hal van het Stadhuis bij een, waar we o.a. opmerkten de heer Heslinga van het provinciehuis, afdeling Politie, die de Commissaris der Konin gin vertegenwoordigde; Majoor Aalders uit Leeuwarden namens de Districts commandant der R.politie te Heeren. veen; Overste Overbeek van de R.politie te Water; de Officier van Justitie mr H. H. Niemeijer te Leeuwarden; de heren Houwen, commissaris van politie te Leeuwarden, De Lange, korpschef te Heerenveen en J. D. Kcoij, vertegen woordiger van het Kantongerecht al hier. Na een enkel begroetingswoord door de burgemeester begaven allen zich naar het nieuwe gebouw, waar de ruime garage tot ontvangstzaal was ingericht. Hier richtte de burgemeester een speciaal woord van welkom tot de Regenten van het Old Burger Weeshuis, die het heb ben mogelijk gemaakt, dat, zo het zich laat aanzien, het huisvestingsprobleem voor de gemeentepolitie, dat jaren ge speeld heeft, hopelijk voor lange tijd is ópgelost. Verleden jaar was het veertig jaar geleden, dat het korps verhuisde naar het pand op het Martiniplein. Daarvoor was het ondergebracht deels in het Ge rechtsgebouw en deels onder het stad, huis, waar de cellen waren. De toestand op het Martiniplein was echter niet be vredigend. Spr. haalde hiervan een gees tig voorbeeld aan en betoogde vervol gens dat de misdadigheid in onze stad, vergeleken met honderd jaar geleden, niet verontrustend is, wat ook tot uit. drukking komt in de grootte van het corps. In 1860 bestond dit uit elf man, in 1883 uit 15 en thans uit 28 man. Zestig jaar geleden bedroeg het aantal processen-verbaal 222 per jaar. Thans is dat meer dan vertienvoudigd, maai de helft van het eerste aantal was we gens opbare dronkenschap nu zijn dat maar dertien en bovendien bestaat thans het grootste gedeelte uit overtre dingen van de verkeersvoorschriften. Weemoed. Deze nieuwe huisvesting is ongetwij. feld een goede afsluiting van de outilla. ge voor het politiecorps. Maar waar schijnlijk zal er bij de oud-gedienden toch wel enige weemoed zijn. Het oude gebouw was nl. verweven met de lange tijd welke ze bij de politie dienden en verbonden, herinneringen aan sfeer en den. Herinneringen aan gebeurtenissen, aan personen niet meer aan het corps verbonden, herinneringen van sfeer en kameraadschap, maar ook aan de vijf moeilijke oorlogsjaren, aan sabotage, ontvluchtingen, overvallen enz., allen geboekstaaft in de geschiedenis van het verzet. Ook in de bezettingstijd was het pro bleem van de huisvesting aan de orde. Nog geen maand voor de bevryding bijv, rapporteerde de toenmalige polltle.com- mandant, dat de cellen ontvluchtingsvrij waren dat is ook wel gebleken. Maar reeds veel eerder in 1940 was het verlangen naar een betere huis vesting aanwezig. Ook toen was het oog al gericht op het gebouw van het O.B.W. dat toen ingericht was als Scheepvaart museum. De Regenten vonden het toen echter niét verantwoord het tot politie bureau te laten inrichten. En ik kan me indenken dat ze daar in het bezet tingsjaar niet veel voor gevoelden, al dus spr. Na de bevrijding werd opnieuw gevraagd het beschikbaar te stellen en toen was het college direct bereid, even, als zovele malen eerder, de Sneker ge meenschap een dienst te bewijzen. Na mens het gemeentebestuur bracht de burgemeester de Regenten daarvoor hartelijk dank. Wij hopen dat zij er nooit spijt van zullen krijgen en ik geef U de verzekering, dat wij het als een goed huisvader zullen gebruiken, zo be loofde hij. En om deze vreugde van het politiecorps te onaerstrepen bood hij als een bewijs van zijn erkentelijkheid de heer Sipkens een btoemstuk aan, uitge voerd in de vorm van een uniformpet. Vervolgens roemde de heer Rasterhoff de zorg en het vakmanschap welke aan Verdere sprekers. De heer Ek bood namens de Hoofden van Dienst zijn gelukwensen aan, waar bij hij de heer Kooistra en het gehele corps bedankte dat ze altijd bereid zijn aan de diensten hun medewerking te verlenen. Majoor Aalders was eveneens blij dat ons politiecorps nu zoveel beter gehuis vest is en sprak bij herhaling zijn waar dering uit voor de wijze waarop het op de kruispunten regelend optreedt. De politie gaat hier rechtstreeks hulp ver lenen aan de bevolking en spr. gelooft dat het meer en meer die weg opgaat. Regenten van het O.B.W. en hun voor gangers hebben in dezelfde geest ge werkt: hulp verlenen. Zo gezien houdt het gebouw zijn bestemming, al ge schiedt het verlenen van hulp nu op een andere wijze dan voorheen. Dat hierbij een goede geest van fundamenteel belang is, is geen nieuws. Dat onderkent men tegenwoordig in alle bedrijven en inrich. „Ik dank U allemaal”, zei De Groot,- „voor alle thee en koffie enMaar zijn woorden gingen verloren onder een daverend hoera en onder het geflits van. de fotografen werd op de schouders van sterke mannen een prachtige fiets bin. nengedragen: het cadeau van de bewo. ners van zijn wijk. „Mensen, mensen, wat een fiets”, zei De Groot. „Allemaal vriéndelijk be. dankt”. Zijn vrouw nam verheugd twee mooie bloemstukjes in ontvangst, maar De Groot beklom zijn fiets, die kramp, achtig vastgehouden werd door de heer Schurer, en zwaaide lachend naar al zijn vrienden die ook Jan voor het voetlicht haalden. Jan de Boer is nu negen jaar en hij hielp zijn Fake als knechtje trouw drie jaren lang. Voor die trouw werd hij toegesproken door de heer A. Algra, die hem beklaagde omdat hij nu als „per. soneel” in de werkloosheidswet moet. Maar nu de baas zo gehuldigd was, moest zijn personeel toch ook in die hul. de delen en daarom overhandigde de heer Algra de onthutste Jan, die bleek werd boven zijn feestelijke rose anjer in het knoopsgat en zijn vlinderdasje, een prachtig horloge Daverende toejuichin. gen voor knechtje Jan, die al beduusd naar huis vertrokken was toen al die onbegrijpelijke grote mensen zich nog verdrongen om zijn Fake, die ze de han. den schudden en op de schouders klop, ten. „Ja, het was zo’n aardige mijnheer. Hij maakte altijd grapjes met ons. Wij hewwe een poes en die gaat altied speu- len met de centen die De Groot naast de pan op de mat in de gang neerleit. Toen het ie op een keer dat geld vastplakt met plakband. En hij zette de flessen in twee rijen en daar moesten wij tussen, deur lope. En es op een maandagmor. gén toen moest mien moeke Wij luisterden al niet meer, maar lie pen de gang in om met die andere huis vrouwen afscheid te nemen van een melktapper die een huisvriend geweest is voor velen van ons. Elke morgen had hij een vriendelijk praatje, een grapje, een lach. Natuurlijk zijn de producten die hjj levert, ook goed, maar de handen die ze overreikten stonden altijd klaar om even met een huishoudelijke kleinig heid te helpen en de kinderen die zijn wagen dwarrelden schaterden De kleine meisjes stonden donderdagavond in een plensbui op de stoep van Aere Perennius en keken reikhalzend door de open deur naar binnen. „Is De Groot hier? Is De Groot hier ingegaan?” „Wie is De Groot?” vroegen we nieuwsgierig. De blonde woordvoerdster draai de zich om. „Onze melkb«er. Hij gaat weg”. Er was zo’n spytige klank In haar stem dat we bleven staan in de stromende regen. „Vindt je dat zo jammer?” Ze knikte beslist en de andere kinderen k nikten bedremmeld mee. Het gebouw is echter geen doel op zichzelf. Alleen een middel voor een betere dienstuitoefening en voor het kweken van een goede sfeer en vreugde in de arbeid. Spr. hoopte dat het vol ledig aan dit doel zal beantwoorden, er een geest van onderlinge samenwerking in zal heersen en het inzicht zal ver sterken dat de politie tegenover de bur gerij en de gemeenschap een dienende taak heeft. De V.S. is één van de landen, die deze manier een steentje tracht bij dragen tot dit goede doel. Er is een drie tal organisaties, welke zich hiermede bezig houden nl. de Wereldraad van Kerken; Michigan Council of Churches en de American Field Services. De uitverkorenen brengen een jaartje in de V.S. door temidden van een Ame rikaanse familie om op deze wijze ken nis te nemen van het Amerikaanse fa milie- en gezelschapsleven .Om kennis te maken met het typische highschool- leven bezoeken zij de hoogste klas van Evenals de voorgaande jaren worden binnenkort in onze stad weer beiaard- concerten gegeven, die ’s avonds 8 uur zullen beginnen. Samen met drie colle ga’s zal onze stadsbeiaardier de heer Flucie van Bergen een vijftal concerten op het carillon van onze stad geven. Men schrijft ons: De Attractie-markt, welke nu drie weken heeft geduurd is een geweldig succes geworden. Het bestuur heeft daarom gemeend deze attractie voorlo pig nog voort te zetten. Zoals bekend werden er de laatste weken onder de bezoekers van de markt enveloppen uitgereikt die de mededeling konden bevatten, dat men geheel gratis bij een marktkoopman een verrassing in ontvangst kon nemen. Op deze drie at- tractie-markten zijn nu plm. 250 cadeaus uitgereikt, variërend van een gratis kilo bananen tot een jaarpendule. We moch ten nog even ten huize vertoeven van de gelukkige bezitter van deze pendule eri het bleek dat deze staat op de plaats van een drie en twintig jaar oude klók, die de dienst had geëindigd wegens ou derdom. De eigenares vertelde ons dat ze nooit had durven hopen ooit nog eens zulk een mooie klok te zullen krijgen. De schenker van dit unieke cadeau, de bekende Amsterdamse importeur de heer Knol, die elke dinsdag in het mid den van de markt op de brug staat, heeft ons laten weten, dat hij deze week weer een van zijn bekende merkhorlo- ges voor een dame of heer cadeau geeft. Wie zal deze keer de gelukkige worden? De heer Swier zal, evenals vorige week, een kist perziken beschikbaar stellen uit zijn eigen kwekerij. We kunnen niet alle cadeaus hier op- noemen en ook niet alle namen van de kooplieden vermelden, die kwistig en met plezier hun presentjes uitdelen, maar van de viskramen is menig maaltje gratis vis uitgedeeld en de groenteboeren gaven gratis groente. We zien nog die mevrouw uit Leiden met haar tas vol gratis groente de markt verlaten op weg naar haar boot in de jachthaven, zij zal zeker niet nalaten haar kennissen te adviseren bezoekt na ’t Sneeker meer ook de markt te Sneek. De heer Metz vertelde ons dat de win keliers op het Grootzand, aangestoken door de leuke geste, aan deze actie wil len meedoen en evenals vorige week nu dinsdag en aardige gratis verrassing dis ponibel zullen stellen. Naast de cadeaus van de marktkooplieden kunt U dus ook een verrassing van de winkeliers ver wachten. Het kan evengoed een gratis kop koffie met gebak voor twee perso nen van Lunchroom Olij zijn, als een dikke rollade van Slagerij Dirk Steen beek. De rollade is een geschenk van alle kooplieden uit hun reclamefonds. Wij wensen U veel geluk. Het was zaterdagavond weer een drukte van belang op het Martiniplein. ’t Dansorkest „The Beljon’s” uit Lemmer wes door onze plaatselijke V.V.V. naar Sneek gehaald en liet een prettig mu ziekje horen, waarop de jeugd naar har telust kon dansen! En dit heeft zij weer met veel ge noegen gedaan. De lage toegangsprijs maakte het iedereen mogelijk mee te doen, zodat het uiterst geanimeerd toe ging. Om tien uur was dit festijn ten einde en vertoonde het Leger des Heils een film, waarvoor ook veel belangstelling bestond. Vanavond treedt een cabaret gezelschap op, terwijl woensdagavond het openlucht-dansen weer wordt voort gezet. Deze feesten duren t.e.m. 6 au gustus Ook is men bezig de verlichting van onze stad uit te breiden. Over het Groot zand hangen nu ook trossen lampjes, zodat de stad met de Sneek-week een feeërieke aanblik biedt. Aangenomen het beroep van de Geref. Kerk te IJlst door kandidaat J. C. van Loon van Groningen. Onze kranige politiemannen leren Na de tweede ufereldoorlog is opnieuw de gedachte naar voren gekomen de we reld te behoeden voor een nieuwe ramp. Door het toepassen van een uitwisse- lingssysteem wil men de jongeren nader tot elkaar brengen om op deze wijze een beter onderling begrip te kweken. Deze zijn te beluisteren op: dinsdag 26 juli (Flucie van Bergen); donderdag 4 augustus (Chris Bos, s'tadsbeiaardier van Utrecht); donderdag 11 augustus (Dick van Wilgenburg, stadsbeiaardier van Enschedé) en donderdag 25 augustus (Hessel de Harder, stadsbeiaardier te ’s.Gravenhage). Woensdag 31 augustus wordt de reeks van concerten met een uitvoering van Flucie van Bergen beslo ten. Als bijkomstigheid zij vermeld dat de beiaardier De Harder, die woensdag 25 augustus een uitvoering zal geven, blind is. Buiten hem zijn er nog vier beiaar diers in Nederland, die lijden aan hun gezichtsvermogen. Zonder twijfel zullen verschillenden weer van deze gelegen, heid gebruik maken, want dat deze con certen in de smaak vallen is de laatste jaren wel bewezen. De heer Sipkens vertelde ook Iets over de geschiedenis van het gebouw en het verloop van het aantal wezen, dat in 1795 46 bedroeg, van 18801900 schom. melde tussen de negentig en de honderd en daarna snel is gedaald. Thans zijn er nog maar twee. Het verheugt de regenten dat het ge bouw weer een nuttige bestemming heeft verkregen ten bate van het alge meen belang der gemeente Sneek. Hij sprak de hoop uit dat het politiecorps er zich in thuis zal gevoelen en wenste het gemeentebestuur en het corps van harte geluk met deze nieuwe huisves ting. Het ligt in de bedoeling, zo deelde hy nog mee, een in Sneek uit te voe ren embleem van de politie aan te bie den ter plaatsing boven de deur. Waar dit echter nog niet gereed is, overhan. digde hy de burgemeester een foto van het embleem, dat rondom het wetboek het zwaard en een lauwertak het op schrift Vigilat ut Quiescant draagt, wat in 't Nederlands betekent: de politie waakt opdat de burgerij rustig kan slapen. Verder schonk hij de heer Kooistra voor al zijn mannen een Farker balpoint met inscriptie. de Highschool of een College. Op hun beurt brengen zij hun eigen land naar de familie en school, zij zijn op deze wijze in alle opzichten „goodwill ambas sadors” en zullen door deze uitwisseling de wereldgemeenschap en wereldvrede dienen. Na een jaar zullen zij terugko men met een beter begrip voor ’t Ame rikaanse en als een betere vertegen woordiger voor eigen volk. Voor dergelijke uitzendingen zijn veel gegadigden, doch het aantal plaatsen, is beperkt, velen moeten dan ook afval len. De gegadigden moeten cijferlijsten en referentieadressen indienen en voor verschillende commissies verschijnen. Een viertal meisjes van de R.H.B.S. en M.M.S. te Sneek behoort dit jaar tot de gelukkigen nl. U. Ament, M. de Boer, L. Drenth en Tj. Schrale. Voor de school moet het een prettige gedachte zijn dat een viertal van haar afgestudeerden hiervoor in aanmerking komt. Alle vier gaan in het program van de Michi gan Council of Churches, zij komen in de staat Michigan en vertrekken medio augustus om zich voor een jaar te ves tigen in de plaatsen Fremont, Gaylord, Charlvoix. Ook mej. J. Wallinga gaat met één van de organisaties voor een jaar naar Amerika. Het zijn nl. niet de eerste Snekers, die hiervóór zijn uitgekozen. In het laatst van deze maand komt nl. een tweetal Snekers terug, die daar reeds Visser en de heer J. v. d. Wey. Tegenover deze uitwisseling verblij ven Amerikaanse leerlingen twee maan den in verschillende landen van Europa. Zo verblijft ook een drietal meisjes en één jongen in Sneek. They like Sneek, Sneek is lovely. We hopen dat deze uitwisseling heil zaam zal werken. Het doet dit uit een gevoel van verbon denheid met de gemeenschap waartoe het behoort en als blijk van waardering voor de Sneker politie in ’t geheel bood de burgemeester aan korpschef Kooistra een fraai schilderij aan voor zijn werk kamer. Tot besluit bekrachtigde hij daarna de ingebruikneming door de sleutels van het gebouw aan de heer Kooistra over te dragen. Mede namens al zijn mannen dankte de heer Kooistra de burgemeester voor diens initiatieven en aanwijzingen die 'W

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1