agenda"] Rijkspolitie kampt met ernstige moeilijkheden Heeg viert feest van 6 t.e.m. 13 augustus Alberda winnaar in de prachtig geslaagde IJsselmeer-race Regenbogen Duif van Tippersma won de laatste Oude duiven-vlucht Een hartelijk weerzien na vier en dertig jaar I I ULST WYM BRITS ER A DEEL en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, V Ifcl I 115e jaargang no. 61 Maandag 1 aug. 1960 3 DR1JFH0UTS NIEUWSBLAD Busongelukken Beiaard-bespeling Door automatisering twee T.V. toestellen per minuut 442.000 leerlingen bij het Nijverheidsonderwijs Geslaagd J Postduivenver. „I’Estafette” r Zwaga leidt bij het skütsjesilen Uniformen van terylene voor Londense politie Veiligheid platteland in gevaar „Den Haag” doet al het mogelijk H«t Sneeker Nkewibled is een gecombineerde uitgave VM NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT «r De Martinifeesten Jonge duif van De Boer vloog in rekord-tijd wh-'- I i 1 i SNEEKER NIEUWSBLAD Bromfiets komt. een. Tekort. I Concurrentie. AMICITIA THEATER. 3 ’s middags 2.30 Feestweek Heeg 1960. 30e; W. Massen H. ser- de A Te Heerenveen slaagde voor schilder- gezel onze stadgenoot Thom v. d. Laan, werkzaam bij het schildersbedrijf Geert- sma alhier. van Friesland 18e eeuw b. Fryske Skots It skoen. makkerke Donderdag 4 augustus. Martiniplein. Zevenhandbal-demonstraties S.H.C.. Aanvang 7 uur. nemen, toen Bij een botsing tussen een bus met mijnwerkers en een tankauto zijn zater dag te Soignies in België zes mijnwer kers omgekomen en 25 ernstig gewond. De tankauto was aan het draaien bij een benzinestation. Gelukkig vatte de ben zine geen vlam l I I i 1 Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (05150) b.g.g. 4091 Vertchijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Maandagavond 8 augustus in de grote feesttent: Selskip Jarich en Tetman de Vries met „Minsken, minsken, hwat in minsken”. De tweede Jonge Duiven-vlucht werd vanaf Zutphen gevlogen, afstand 6e. te weinig personeel geen middelen van vervoer ontevredenheid en ongerustheid misdaad van stad naar platteland Door automatische assemblage in de fabriek van General Electric te Coven try (Engeland) is het thans mogelijk twee televisie-ontvangers per minuut te vervaardigen. De directeur heeft ver klaard dat vele radiofabrikanten in het Verenigd Koninkrijk automatisering in voeren om de produktie te versnellen en te vereenvoudigen. De fabrifek in Co ventry is een van de modernste ter we reld. Er kan in 3% uur een complete televisie-ontvanger worden gemaakt en er is capaciteit voor de vervaardiging van 14 verschillende modellen. De tota le produktie bedraagt ongeveer 5000 toe stellen per week. Een robot, die wordt gebruikt voor de assemblage van de toe stellen, brengt in iedere ontvanger on geveer 300 onderdelen aan, 16 tot 20 buizen, 750 gesoldeerde verbindingen en ongeveer 50 circuits. Dat die veiligheid al in gevaar is ge. komen werd onlangs op het in Amster. dam gehouden congres van rijkspolitie. beambten naar voren gebracht. Misdadl. gers uit de grote steden verleggen hun werkterrein steeds meer naar het plat teland. „Zij hebben het te gemakkelijk, hebben niet voldoende personeel, goede verbindingen, geen richten”. Hét is een veel gehoorde klacht van de plattelandsposten. Men kijkt daar met afgunst naar de goede tech nische uitrusting van de gemeente politie, die beschikt over jeeps, motorrij tuigen en mobilofooninstallaties. De mannen van de rijkspolitie moeten altijd grote afstanden afleggen op hun dienst, fiets, wat heel wat bezwaren heeft. Niet alleen verliest men veel tijd, maar bo vendien kan men niet optreden een zich misdragende jeugd, schikt over snelle bromfietsen. „Ach, ja das erinnere ich mich noch....” Dat zei Gertrud Gierzenski-Hofer maan dag toen ze na ruim vier en dertig jaar weer in onze stad was. Op 1 juli 1920 kwam zij en met haar vele andere Duit se kinderen naar ons land, om er de ver schrikkingen van de Eerste Wereldoor log wat te boven te komen. Zes jaar was ze, toen ze bij de familie Vellinga die toendertijd nog met een vrachtschip voer, haar nieuwe onderkomen kreeg. Ondervoed en met bange ogen kwam ze en zes jaar later ging ze als een gezond meisje weer naar de Faulenstrasse 61 in Bremen terug. De eerste partij zomeruniformen van Terylene zijn uitgereikt aan 500 geants en agenten van de Londense po- Wij geen goede verbindingen, geen middelen en moeten te dikwijls andere diensten ver- Woensdag 3 augustus uur film: Abbott en Costello en de Rock ’n Roll. i Vrijdag hebben de Grouwsters hun ei gen skütsje met schipper Ulbe Zwaga aan het roer de eerste wedstrijd tussen de tien skütsjes zien winnen. De sterke Douwe Tjerkstra met het Philips-sküt- sje kwam net iets te kort, nadat hij geruime tijd aan de kop had gelegen. De Sneker Pan met schipper Jan van Akker eindigde die dag als vierde. Zo geslaagd de eerste dag was, zo on gelukkig viel de zaterdag uit. Een drui lerige regen bedierf de animo bij het publiek en bovendien was het door het ontbreken van wind een weinig specta culair schouwspel. Uiterst verwarrend was het op een ge geven ogenblik toen de tien schepen in de Tijnje elkaar bij het kruisen hinder den. Uit deze knoop kwam Berend Mink als eerste vandaan en meteen nam hij de kop, welke plaats hij niet meer af stond. Wel probeerde Ulbe Zwaga hem nog in te lopen, maar hij kwam een scheepslengte te kort. Bijzonder jammer was, dat de schip per van de Sneker Pan onder protest de baan verliet. Momenteel bezet Zwaga de eerste plaats, en naar zijn prestaties te oordelen is hij een goede gegadigde voor het kampioenschap. Vandaag en morgen zeilen de skütsjes in Eernewoude, terwijl ze woensdag naar de Veenhoop zullen gaan. Een groot landelijk ochtendblad schreef onlangs, dat men zich niét blind moet staren op de praal, welke in het cen trum en Westen van ons land wordt vertoond. De verkeersgroepen op de we gen patrouilleren met prachtig materi aal. Maar aan de normale politiediensten ontbreekt nogal het een en ander. Het gebrek aan materiaal zou nog enigermate zijn op te vangen door een uitbreiding van het aantal manschap pen, maar juist daar ligt het grootste probleem. Men heeft een schrijnend te kort, dat op het ogenblik geschat wordt op 1500 man. In de toekomst zal dat nog groter worden door het met pen sioen gaan van de ouderen. Op lange termijn, rond 1972, ziet men zelfs een aantal piekjaren, waarin 2000 man het korps zullen verlaten. Daar tegenover staat een zeer geringe aanmelding bij de opleidingsscholen, zodat de verwachtin gen beslist niet rooskleurig kunnen zijn. Op het ogenblik komt het voor, dat in gemeenten, die krachtens haar inwo nertal en oppervlaate een bezetting van zes man moeten hebben, slechts twee man dienst doen. Geen wonder, dat men op verscheidene posten het werk niet meer aankan. Evenals vorig jaar gaat Heeg een week feest vieren. Als grootste cen- trumdorp van de gemeente Wymbritseradeel vervult Heeg niet alleen een belangrijke functie als uitgestrekte plattelandsgemeenschap, maar is daarnaast ook een watersportcentrum van betekenis, dat elk jaar een grotere belangstelling trekt. Een en ander schept consequenties en Heeg weet deze te aanvaarden. Vandaar dat zij elk jaar weer een feest week organiseert, teneinde een zo groot mogelijke bekendheid aan het dorp te geven. Het is verheugend dat ditmaal de organisatie berust bij de negen dorpsverenigingen. Ook ditmaal heeft men begrepen dat „Een dracht macht maakt” en de saamhorigheid van het dorp is dan ook groot. De weg van plan naar verwezenlij. king duurt echter, vooral op het mi. nisterie, lang. Soms te lang. Beloofd is, dat iedere groep zal worden uitgerust met een auto en een aantal motoren met zijspan. Ieder rayon krijgt een bromfiets. Maar tot nu toe is daar nog maar weinig van gekomen. Grote onte vredenheid is het gevolg geweest. Naar ons door de Directeur.Generaal van de rijkspolitie werd verzekerd, komen er echter nieuwe vervoersmiddelen ook bromfietsen ter beschikking. De oor zaak van de vertraging ligt in de tech nische moeilijkheden, welke men heeft ondervonden. Nederlandse tehuis niet was vergeten bleek wel, want al lang wilde zij weer eens naar Sneek terug, doch Ernst Hofer met wie ze inmiddels getrouwd was, wilde niet. De herinnering aan de laatste Wereldoorlog woog hem te zwaar, maar toch bezweek hij tenslotte voor het aan dringen van zijn vrouw. En nu hij hier eenmaal was, speet het hem ontzettend dat hij- niet eerder was gekomen. Ook hij kwam tot de conclusie dat Nederland ondanks het minder goede weer van de laatste dagen „wunderbar” is. Het was maar een kort bezoek. Slechts één dag was Gertrud weer in haar ver trouwde omgeving terug, maar het was een dag die haar, nu zij weer naar Bre men en haar drie kinderen is terugge keerd, haar leven lang niet weer zal vergeten! Op de 1367 scholen en cursussen voor nijverheidsonderwijs zaten in het school jaar 1959/’6O ruim 442.000 leerlingen,1 van wie de helft meisjes. Sinds 1958/’59 kwamen er 63 scholen en cursussen bij en groeide het aantal leerlingen met 30.000. van 6 t.e.m. 13 augustus wordt gehou- ,.gramma den, hebben getracht een programma samen te stellen, dat „voor elck wat wils” biedt. En dat ze daar in geslaagd zijn, laat het onderstaande wel zien. Zaterdagmiddag te 2.30 uur worden de festiviteiten geopend met motorboot- en waterskiwedstrijden op het Heger- meer, terwijl ’s avonds om 7.30 uur een oriënteringsrit voor motoren, auto’s en bromfietsen wordt gehouden. Maandag 8 augustus ’s middags te 1.30 uur: kin derspelen op het feestterrein, om 3 uur een ballonwedstrijd en ’s avonds 8 uur het optreden van het gezelschap „Jarich en Tetman”, met zijn nieuwste revue „Minsken, minsken, hwat in minsken”. Advertentiepnj) 15 ct per mm. Bi) contract (handelaadv.) ager. Abonnementiprij) f 5, per halt laar. Franco per post f 3.75 per halt jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name <ran Sneeker Nieuwsblad De IJsselmeerrace voor regenboogzeilers die gisteren gehouden werd lever de een overwinning voor Alberda op. Zijn grote rivaal notaris E. K. Hoek stra werd een goede tweede. Mede dank zij het uitstekende zeilweer heeft deze Staveren-Enkhuizen race in alle opzichten aan de verwachtingen be antwoord en ze zal dan ook elk jaar op het programma van de Friese regen- boogclub gaan prijken. De start en finish in Staveren werden geregeld door de Sneeker Zeil Club met promotor J. Stoffelsma aan het hoofd. De animo voor het in dienst treden bij de rijkspolitie is niet groot. Voor, waarden om daarin verbetering te.bren. gen zijn een wijziging van de salariëring, een nieuwe promotieregeling en een betere vergoeding voor overwerk en gebruik van eigen woning en vervoer. Dat in die richting stappen worden on dernomen, verklaarde onlangs de minis ter van Justitie in de Kamer. Een nieuwe salarisschaal is in ontwerp. tegen die be. Op het ministerie van Justitie is men op de hoogte van de huidige moeilijk heden. Al wat mogelijk is wordt gedaan om verbetering in de huidige toestand te brengen. Men voert wervingscampag nes voor nieuw personeel, maar daar bij ondervindt men .grote concurrentie. Niet alleen is de arbeidsmarkt gespan, nen, ook de gemeentepolitie adverteert regelmatig, omdat ook zjj met een te. kort aan agenten zit. Bovendien zal ook het leger meer beroepsmilitairen gaan vragen. Weer een nieuwe trophee in de prijzenkast de vierde en A. v. d. Zee, die de laat ste kilometers sterk kwam opzetten, werd een goede vijfde. De prijsuitreiking vond plaats in ho tel „De Vrouwe van Stavoren”. Voor af bracht voorzitter Hoekstra dank aan alle medewerkenden, in het bijzonder aan de heren Zwart en De Wilde voor het door hen genomen initiatief deze race te organiseren en aan de heren De Vries en Röfekamp die met de technische uitvoering waren be last. Met een gemeenschappelijk diner werd deze uitstekend geslaagde race besloten. Hedenmorgen voer een gedeelte van de deelgenomen hebbende regenbogen naar Lemmer, waar morgen en woens dag gezeild zal worden onder auspi ciën van de zeilvereniging Zevenwol- den. De stijging van het aantal leerlingen kwam vooral voor bij het zgn. fulltime- onderwijs 29.000). Bij de lagere tech nische dagscholen kwam het aantal leer lingen dit jaar boven de 100.000; de la gere opleidingen aan de huishoud- en landbouwhuishoudscholen telden ook meer dan 100.000 leerlingen. Nabij de Turkse stad Trabzond aan de Zwarte Zee is in het afgelopen week einde een autobus met boeroi die ter markt togen, in een ravijn van 60 me ter gestort. Van de 65 inzittenden kwa men er 33 om het leven en zijn er 19 zwaar gewond. litie. De Londense politiemacht is eerste ter wereld die het conventionele serge voor Terylene heeft verwisseld. De nieuwe uniformjasjes zullen ieder jaar tussen juni en september worden gedragen. Zij wegen ongeveer de helft minder dan de oude uniformjassen. Het korps rijkspolitie verkeert in ernstige moeilijkheden. Tot die conclusie moet men komen wanneer men beziet met welke problemen men te kampen heeft op de over het gehele land ver spreide posten. Het is een alarmerend geluid, want een goed-functioneren van een rijkspolitiekorps gaat nauw samen met de veiligheid op het platteland en in de kleinere steden. 7. Air anonym (17e eeuw) 8. a. Vier weverkens Het einde van de festiviteiten op het Martiniplein is in zicht. Nu de Sneek week nadert is voor de organisatoren de tijd gekomen er een punt achter te zet. ten. Het initiatief, dat er voor deze Mar. tinifeesten is ontwikkeld verdient echter alle lof en navo.ging in het volgend jaar. Men heeft gelukkig begrepen, dat Sneek, als centrum van de watersport moet trachten ook 's avonds de toeristen vast te houden. Zo was er afgelopen zaterdagavond weer openlucht-dansen, waarbij de mu. ziek verzorgd werd door het orkest Gerard Wiersma. Dooi- zeer velen is hier gebruik van gemaakt. Als het weer het hedenavond toelaat zal het Leeuwarder orkest „De Sam. brinco’s weer voor een feestelijke stem, ming zorgen bij het openlucht-dansen. 6 augustus a.s. zal de grote slot, avond worden gegeven, waarover nog nadere aankondigingen zullen verschij nen. 'f- - - v':;, De strijd neemt een aanvang De uitslag. 1. Algri, J. Alberda, 21.1 pnt. Een prachtig groot aardewerkenbord, aangeboden door de Nederlandse Regenboogclub en een wissel- In de kranten van die dagen was een oproep tot de burgerij van Sneek ge richt, wie voor bepaalde tijd de zorg van deze oorlogskinderen op zich wou Ook de familie Vellinga, die nog geen kinderen had, schreef hierop en kreeg de kleine Gertrud toe gewezen. Het viel echter niet mee het aanvan kelijk schuwe meisje op haar gemak te stellen, doch geleidelijk aan wende ze. En toen ze weer naar Duitsland terug keerde, moest ze zich verbijten niet te huilen. De familie Vellinga trachtte het contact zoveel mogelijk te bewaren, doch dit zwakte steeds af, totdat op het laatst alleen nog de herinnering bleef. Pogin gen bij ’t Roode Kruis het nieuwe adres van Gertrud op te sporen hadden ook geen resultaat, maar plotseling stond ze in de Priorstraat om haar „pleegouders” nog eens te bezoeken. Dat Gertrud haar een wordt gehouden. Woensdag om 9 uur is er een grote paardensportdag, terwijl ’s avonds 8 uur het gezelschap „Aldsjerk” optreedt met het stuk „Twalingsusters”. Donderdag morgen om 9 uur is er een ringrijderij op de Schatting van alle rij- en voertui gen, ’s middags te 2 uur de opening en bezichtiging van een warenshow, terwijl ’s avonds te 7 uur de Chr. Muziekver eniging „Euphonia” uit Wommels een mars door het dorp maakt, na afloop waarvan show- en marslopen op het feestterrein. In de tent verzorgt de Tiro- ler Kapel een Beiers muziekprogramma. Vrijdagmorgen 10 uur vangen de behen- digheidswedstrijden voor trekkers op ’t voetbalterrein aan, ’s middags is er weer de warenshow en ’s avonds te 7 uur wordt er een marswedstrijd voor het kampioenschap van friesland gehou den. Plm. 11 uur volgt er een taptoe door de prijswinnaar. Zaterdagavond om 6.45 wordt de week besloten met de voetbalwedstrijd H.V.S.- C.A.B. De grote feesttent wordt evenals voor heen weer geplaatst op het door de heer C. Cnossen belangeloos beschikbaar ge stelde terrein. 2. a. Estampie Royal b. Danse du Roy 3. a. Belle qui tiens ma vie b. Ei, du feiner Reiter c. Greensleeves 4. a. Kareltje Tjip b. Hoedje van papier c. Ela, popeia 5. Menuet G. F. Handel, 18e eeuw 6. a. Mars van de Prins G. Ph. Teleman, 18e eeuw 14e eeuw 16e eeuw 105 km. Dit was weer een prachtige strijd; van Sneek werden 204 duiven ingekorfd. Provinciaal stonden er 4100 in concours. Het weer was niet mooi, doch de wind was gunstig en er kon dan ook op een snelle vlucht gerekend wor. den. Te snel voor sommige leden, daar deze hun duiven al op het hok vonden, wat altqd jamme is. Gelost om 8 uur, arriveerde de eerste duif, eigenaar J. de Boer, om 9 uur 14 op haar hok. Haar snelheid bedroeg maar liefst 1742 m. per minuut. Een re. kord, wat deze zomer wel niet geëve naard zal worden. En wat nog mooier prestatie is, ze zat provinciaal nummer twee. Doch ook het nieuwe lid Massen bewees dat hij duiven van klasse heeft en klokte een minuut later als goede tweede. Zo zaten maar liefst de eerste vijf liefhebbers provinciaal bij de eerste tien. Een mooi succes voor de vereni ging. In Sneek werd dit jaar in af ging. In Sneek werd dit jaar in delingsverband sterk gevlogen. De uit slag luidt als volgt J. de Boer, le, 7e, 14e, 15e, 18e, 24e, 2e, 26e; P. G. Mulder 3e, 25e; L. Jendreak 4e, 23e; A. Coers 5e, 31e; J. v. Ruiten 6e; y. d. Meulen de Vries 8e, 10e; E: Laagland 9e; Meinen lie, J. Haak 12e; H. Buitenpost 13e; Lichhart 16e, 27e; Hamersma 17e, 19e, 22e; H. Oppenhuis 20e, 32e, 33e; H. Tippersma 21e; Gebr. Kedde 28e, 29e. Bij de Jeugd-afdeling klokte J. Spoel stra le; J. Zwart 2e; L. Postma 3e; H. Bootsma 4e; P. Bergmans 5e; M, Sminia De serie beiaard.bespelingen op ons ca rillon wordt hedenavond 8 uur ingezet door de heer Chris Bos, stadsbeiaardier te Utrecht. Zijn programma luidt als volgt 1. La Grace Dinsdag 2 en woensdag 3 augustus ’s avonds 8 uur film: Jantjes op Ta hiti. Donderdag 4 augustus. Jubileum.feest. avond Kaatsvereniging „Sneek” in Amicitia. Selskip Tetman en Jarich de Vries met de nieuwste revue „Mins ken, minsken, hwat in minsken”. Aan vang 8 uur. Donderdag 4 augustus ’s avonds 8 uur Muziekfestival te Gauw. Deelname vijftien muziekcorpsen. Zeven uur marswedstrijd door acht corpsen en drumband. De organisatoren van deze week, die Dinsdagmorgen te 9 uur wordt het pro- voortgezet met een versierde optocht. Om elf uur en ’s middags 2 uur zijn er volksspelen op het feestterrein. De dag wordt ’s avonds 7 uur besloten met een herhaling van de optocht, ter wijl na afloop daarvan om 8.45 uur amateurwedstrijd in de feesttent beker, aangeboden door drukkerij Menno. 2. Jan van Gent, E. K. Hoekstra, 20.1 pnt. Beker, aangeboden door J. Alberda. 3. Tempo, J. de Wilde, 18 pnt. Beker aangeboden door hotel Hanen burg. 4. Flamingo, H. de Vries, 14 pnt. Standaard, aangeboden door J. de Wilde. 5. Swan, H. Röfekamp, 10 pnt. Stan daard, aangeboden door G. Ooms. Voor de vijfde plaats meldden zich drie gegadigden, t.w. Röfekamp, mr. A. v. d. Werf en Tom Zwart. De tijd van Röfekamp was echter beter, al was het verschil met mr. v. d. Werf maar vier seconden. Alle bemanningsleden kregen her inneringsvaant j e. ,Vy- wi "ifJW a' x Om klokslag negen uur vertrokken elf van de twaalf ingeschreven deelne mers (de heer Priester moest wegens ziekte verstek laten gaan) in de rich ting Enkhuizen. J. de Wilde stuurde zijn Tempo het eerst de haven uit en daarna formeerden zich spoedig twee aparte groepen. De ene groep koos de meer zuidelijke richting en de andere voer meer westelijk. En daar precies tussenin voer de Swan. Op de achtergrond volgde een grote boot van de rijkspolitie te water, een reddingboot van de K.N.Z.H.R.M. en een volgboot met vrouwen van de be manningsleden en andere belangstel lenden. De westelijke groep had ach teraf bekeken de beste keus gedaan want met ruime schoot kon deze zon der meer Enkhuizen aanleggen. De an dere raakte flink achterop. Met Alber da voorop bereikte de eerste groep van vijf de havenhoofden van Enkhuizen. In zijn kielzog voeren de Vries, de Wil de, Röfekamp en Hoekstra. Laatstge noemde slaagde er echter in tussen de havenhoofden nog twee plaatsen op te schuiven en finishte als derde. De Wil de werd tweede en Alberda eerste. De Vries en RöSekanip vochten om de vierde plaats en met een halve meter verschil eiste De Vries deze plaats voor zich op. De finish en start in Enkhui zen was in handen van de watersport vereniging Almere, die alles keurig voor elkaar had. Honderden belang stellenden hadden zich op de haven hoofden verzameld. De tijd van Alber da was 2 uur, 20 minuten en 5 secon den. Tom Zwart stuurde zijn Oranje als laatste door de finish, zijn achter stand op Alberda bedroeg 16 minuten en 7 seconden. De laatste oude duiven-vlucht werd van Passau gevlogen, afstand 740 km. Voor deze vlucht bestond behoorlijk belangstelling; er werden van de vereni. ging 46 duiven ingekorfd en In af. delingsverband 549. Dit was de laatste vlucht waarop de oude duiven hun krachten konden tonen en deze waren wel nodig op de lange terugreis onder ongunstige weersomstandigheden. De wind was iets tegen met buien op de vlieglijn. Het was dus geen gemakkelij ke opgaaf voor onze gevleugelde vrien den. De duiven werden gelost om 6 uur. Op zo’n afstand met niet al te best vliegweer wordt meestal een overnacht. vlucht. Toch wist een 5.tal duiven nog dezelfde dag zijn basis te bereiken. De rest kwam de volgende dag. Een duif van H. Tippersma bewees haar klasse doordat haar eigenaar haar om 17.50 klokte. Provinciaal was ze negende. Voor de eigenaar een felicitatie waard. Genoemde duif zat maar liefst 40 min. voor op no. 2 -an Gebr. Kedde, wat voor deze jonge liefhebbers eveneens een mooi resultaat was. Deze vlucht bracht ook de beslissing voor het Fond kam pioenschap. Als eerste eindigde hier N. de Vries; 2e werd Hamersma; 3e H. Meinen. De uitslag luidt als volgtH. Tipper, sma le; Gebr. Kedde 2e; H. Meinen 3e, 9e. He, 14e; D. Hamersma 4e, 7e; N. d< Vries 5e, 6e, 15e; J. van Ruiten 8e; B. Heins 10e; H. Oppenhuis 12e; J. de Boer 13e. Om precies één uur werd de terugreis aanvaard en met de spinakei' vol ging het in de richting Stave ren. Hoekstra nam spoedig de leiding, op de voet ge volgd door Alberda en Ooms. Het veld lag echter niet zo heel ver uiteen. Door het uitzetten van een boei bij Staveren en door dat de meevarende red dingboot enkele kilometers verderop zelf als rondings- punt fungeerde, kwam er toch nog een flink kruis rak in de baan. En in dat rak werden nog flinke sla gen uitgedeeld. Zo zag Röfekamp zijn zeker schij nende vijfde plaats door het scheuren van zijn genuafok verloren gaan. Hij werd nu negende, door toch nog snel van fok te verwisselen. En dit was ook de enige averij die in deze race voorviel. Hoek stra finishte als eerste in de tijd van 2 uur, 57 minu ten en 20 seconden. Twee minuten later ging Alber da over de eindstreep. G. Zijlstra, die de Sprinter van Kruis stuurde, gaf op daar hij niet op de hoogte bleek te zijn van het uit gezette kruisrak. Tom Zwart werd derde, De Wil- Maandag 1 augustus ’s avonds 8 uur film Du bist wunderbar.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1