Goede start van Feest-Week Heeg *3 Record aantal inschrijvingen voor de Jubileum-Sneek-Week Gerestaureerde Ned. Herv. kerk te Heeg ingewijd B. W. willen de nieuwe Openbare Ulo school aan de Koningin Wilhelminastraat WYM BRITS ER A DEEL IJLST van en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Maandag 8 aug. 1960 115e jaargang no. 63 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Viswedstrijd met avondfeest op de Galamadammen Geslaagd Gehele Gemeente heeft er aan meegewerkt l oor de eerste maal de vierhonderd gepasseerd Donderdag zeilen de sküts- jes weer op het Sneekermeer Oranjefeest in Bozum *-Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en De Postdienst op Hardzeildag SNEEKER NIEUWSBLAD en elf Een speed-boot in volle vaart. In de zware klasse Amateurswedstrijd. Waterskiën. de plaat- teams en Ir. Erfenis. I A Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (05150) b.g.g. 4091 pres.-kerk- welkom wed- terwijl gezeild van ge- Venchijnt MAANDAGS en DON DERDAGS A. en en Eenmans-wedstrijden zal het totaal aantal starters ongeveer sproken, heeft reeds met een Advertentieprijs 15 ct per mm. öij contract (handelsadv.) ager. Abonnementsprijs f 3, oer half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Burgemeester Van Hout noemde in zijn gelukwens de woorden van Goethe: Het geen wij van onze voorouders overerven, moeten wij verwerven om het te bezit ten. Zo is het ook met deze kerk die de gemeente nagelaten is door het voorge slacht. Door liefde gedreven heeft men deze erfenis willen verwerven en nu heeft men het inderdaad in bezit geno men. Moge deze mooie vernieuwde kerk de harten der mensen tot God brengen, moge Zijn naam hier tot in lengte van dagen geloofd eó. geprezen worden. Pastoor Janning roemde het diepe ge loofsleven dat achter de restauratie van deze Protestantse kerk heeft gestaan. Wij verheugen ons met U, want we zijn im mers allen broeders en zusters in Chris tus. Voor de totstandkoming van deze kerk hebt U veel offers gebracht, maar voor God kan geen offer te groot zijn. Moge deze offergezindheid dan strekken tot Gods eer, tot heil van uw zielen en van die van uw kinderen. Nadat mevrouw Schoenmaker namens de leden van de Vrouwenvereniging nog alle hulp en medewerking voor de toe komst had aangeboden, sloot de heer Van Berkum deze gezellige en druk be- zellig bijeen in het lokaa“l, waar Ds J. W. zochte bijeenkomst. Heeg kan echter op een zeer geslaagde start van deze feest-week terug zien en ook voor de andere dagen is een zeer attractief programma samengesteld. De toeristen, die Heeg tijdens deze week gaan bezoeken, zul len heus niet teleurgesteld worden, want de sfeer in dit dorp, dat op tal van sen versierd is, is bijzonder goed. verbetering en voor een gewijzigde si tuering van dit sportterrein in voorbe reiding is. Verder vinden zij de ligging van een sportterrein naast de nieuwe U.L.O.-school aanlokkelijk, omdat dit de beoefening van de lichamelijke opvoe ding ten goede zal kunnen komen. In dien de school op deze plaats zou wor den gesticht, zal het daarbij te bouwen gymnastieklokaal tevens gebruikt kun nen worden door de leerlingen van de in de onmiddellijke nabijheid gelegen R. K. U.L.O.-school. B. en W. stellen de raad dan ook voor in principe te besluiten tot het stichten van de school en de Koningin Wilhelmi- nastraat aan te wijzen als plaats waar deze zal verrijzen. Vóór de restauratie was deze wand de mooiste van de 1-erk, nu valt de volle aandacht van de kerkgangers op de wand boven de preekstoel waar zij, in het Kruis, het troostvol antwoord vin den voor alle raadselen des levens. Symboliek. Daarna kwamen in een treffende sym bolische handeling twaalf personen, voor stellende de apostelen, de kerk binnen. Onder het uitspreken van toepasselijke bijbelteksten plaatsten zij de bijbel, de zilveren benodigdheden voor het avond maal, het doopvont en de collectezakken. Ds Schoenmaker sprak daarna zijn vreugde uit over de prachtige kerk en de vreugde uit over de prachtige kerk en, de inrichting ervan met fantasie bekij kend, noemde hij de wand van het orgel een speelbord waardoor de mens het eeuwige spel van leven en dood binnen gaat. Geslaagd voor het diploma Boekhouden (Associatie) mej. H. v. d. Heij alhier en de heren G. Bakker alhier, U. Hoekéma en L. Hoekema te Koudum en A. Wouda te Woudsend, allen opgeleid door de heer P. Kooi, leraar boekhouden alhier. hele gemeente er aan heeft mqegewerkt iets goeds tot stand te brengen. Wat men bereikt heeft Bij het betreden van de kerk wordt men direct al getroffen door het heldere, lichte en rustige interieur. De banken, in een strakke vorm, zijn van prachtig ge vlamd glanzend mahoniehout, waar mee de daarvoor geplaatste drie rijen blanke stoelen heel goed harmoniëren. Het even verhoogde gedeelte waarop de preekstoel, de kerkeraadsbanken en de avondmaalstafel staan, is afgesloten met een wit hek dat bij de restauratie verlaagd is zodat de mooie koperen bo gen boven de twee ingangen nu beter tot hun recht komen. Voor de preekstoel Donderdag werd in Bozum het Oranjefeest gevierd dat door mooi zomerweer begunstigd werd, ’s Mor gens om 8 uur werd er voor de kin deren een speurtocht gehouden waar bij twee beurzen moesten worden ge zocht. Daarna begonnen de kinder spelen. Evenals verleden jaar wordt later, dit maal op 27 augustus, nog een wedstrijd gehouden met amateur-bemanningen, waarschijnlijk wederom op het Sneeker meer. Betreffende de verloting vernemen we, dat de loten bijna allen verkocht zijn. Hopelijk kan de trekking nog deze week gehouden worden. ®jn geest j,g laten leiden. Dank bracht de heer Van Berkum aan allécommissie- leden, aan de Vrouwenvereniging, de ar chitect, de uitvoerders van het werk, de koster en zijn vrouw, kortom aan allen die zich met liefde en offervaardigheid hebben ingezet. De heer Van Berkum sloot met de wens dat allen met vreugde naar het huis des Heren mogen gaan om Hem te loven en te danken voor alles wat wij uit Zijn naam mogen ontvangen. De volgende spreker, ouderling P. v. d. Velde, prees ook de restauratie, maar hoopte dat men nu ook zou wil len meewerken aan een geestelijke res- De laatste wedstrijden voor de skütsjes in dit seizoen worden donderdag weer op het Sneekermeer gehouden, waar dan te- voor het pers; 2. Joh. Hibma. Meisjes en Jongens 14-15 jaar: 1. Jannie Donkervoort; 2. Marietje Prins Verder werd in zaal Hoekstra voor alle kinderen een kostelijke poppen kast vertoond. ’s Middags waren er spelen voor de ouderen. Hiervan luiden de uitslagen: Mannen 16-50 jaar: 1. M. v. d. Veen, 2. A. Bulthuis. Dames 16-50 jaar: 1. mevr. Hijlke- ma-Bakker; 2. mevr. Leijenaar-Schaap Dames 50 jaar en ouder: 1. mevr. Westra; 2. mevr. Huitema. Stoelendans heren: 1. M. v. d. Veen; 2. J. Keuning. Stoelendans dames: 1. mevr. Nauta; 2. G. Schaafsma. ’s Avonds om 8 uur trad het toneel gezelschap „Nim it sa ’t is” uit Rien- Itens op met het bekende toneelstuk „De greate dei fan Rienik Post!” De zaal was flink bezet en het stuk werd uitstekend gespeeld. Het muziek gezelschap Trio van Nijland weerde zich ook dapper. Het was een zeer ge slaagde dag en avond voor de Oranje vereniging. Elk jaai’ houdt de visclub „De rode dobber”, waarvan de leden over heel Nederland verspreid zijn, haar traditio nele viswedstrijd op de Galamadammen. De wisselprijs, een fraaie beker, geschon ken door de eigenaar van hotel Galama, vormt de veelomstreden inzet. Het weer was ditmaal echter niet zo gunstig voor de vissers want door de stijve bries ont stond een sterke stroming. De vangst was dan ook niet enorm groot. De heer H. Huy uit Apeldoorn ving naast de zwaar ste vis ook de meeste en behaalde daar door de eerste prijs. De tweede was voor de heer D. v. d. Meijde uit Rotterdam en de derde, vierde en vijfde resp. voor de heren Achterbergh te Apeldoorn, A. Zoon en Van Deventer, beiden te Rotterdam. De prijzen werden met een toepasselijk woord dor de voorzitter van „De rode dobber”, de heer Dick Top Jr., uitge reikt. ’s Avonds werd eveneens traditie getrouw gefeest en door de medewerking van verschillende artisten slaagde dit avondfeest eveneens volkomen. Pas in 1961 kan men deze vrolijke vis sers, van wie velen nog een weekje in Friesland blijven, terugzien op de Gala madammen. Op woensdag 17 augustus a.s. (Hard zeildag) zal het postkantoor alhier be perkt zijn opengesteld. De beperkte openstelling is als volgt: a. Behalve voor de zegelverkoop, de afgifte van poste-restante stukken en het afhalen van correspondentie door bus- rechthouders, wordt het kantoor voor de postdienst gesloten om 11 uur; b. de 2e briefbestelling komt te ver vallen. De openstelling voor de telegraaf- en telefoondienst ondergaat geen wijziging. stuk. Opvallend mooi zijn hier ook de twee koperen kaarsenkronen en de grote antieke kaarsenkroon in de kerkruimte. Aan het gewelfde plafond, blauw van kleur, zorgen vele op regelmatige afstan den aangebrachte lampen voor een goe de en toch discrete verlichting. Boven de preekstoel, aan een wand die in lange banen van zachtgroene en grijs achtige tinten is uitgevoerd, is een groot bruin houten kruis aangebracht dat van de voet uit belicht kan worden. Vanuit het kruis gaan stralen omhoog, als sym bool van de opstanding. De wand tegen over de preekstoel heeft, om het fraaie orgel en de deuren, een blokverdeling gekregen; de ramen kunnen afgesloten worden met gordijnen van een rustige kleur. Gazon-maaimachine voor Sint Josephschool. Van het Rooms Katholiek kerkbestuur is een aanvraag binnengekomen om gel den uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van een ga- zonmaaimachine ten behoeve van het onderhoud van de tuin bij de Sint Jo sephschool aan de Jan van Nassaustraat. Het bestuur acht de aanschaf van een dergelijk hulpmiddel noodzakelijk, nu het onderhoud van de gazons zo is toege nomen. B. en W. hebben deze aanvraag ge toetst aan de normen welke voor de On derwijswet 1920 gelden en zijn tot de conclusie gekomen dat de gevraagde me dewerking kan worden verleend. Zij stellen de raad dan ook voor dienover eenkomstig te besluiten. De feest-week van Heeg is begonnen. Zaterdagmiddag werd zij officieel geopend door burgemeester J. van Hout en direct daarna een aanvang gemaakt met de mo- torboot-races en een waterski-demonstratie, waarvoor men de Friese buiten-boordmo- torclub uit Leeuwarden had uitgenodigd. Voor velen was dit een evenement dat zij nog niet kenden. Immers nu de maximum-snelheid op de meren en plassen in Fries land ook voor speedboten geldt, treft men hier niet veel bootjes aan, die met een snelheid van om en nabij vijftig kilometer per uur varen. De zeer vele aanwezigen hebben dan ook met veel genoegen naar deze races gekeken, doch helaas moest de waterski-demonstratie door een ongeval van een van de skiërs vroegtijdig worden beëindigd. RUIM VIERHONDERD, om precies te zijn 418 personen hebben zich voor de ko mende wedstrijden laten inschrijven. Daarmee is voor de eerste maal in de historie van de jubilerende Sneek-Week het aantal inschrijvingen de vierhonderd gepasseerd. Van deze 418 deelnemers komen 391 uit in de gewonen klassen en 27 in de klasse Ronde en s Platbodem jachten die alleen dinsdag starten. Verleden jaar vermeldde het programma totaal 322 inschrijvingen, waaronder 19 in de Zuidlaardermeerjollen, welke specifiek Groninger klasse dit jaar niet is uitgeschreven. De Ronde en Plat- bodemjachten waren toen echter niet van de partij. Met inbegrip van de plm. tweehonderd starters in de Dames- en zeventig in de Team- en Groepswedstrijden zevenhonderd bedragen. Voor de diverse klassen hebben inge schreven: Regenboogklasse 16 deelnemers (vorig jaar 15), 30 m2 klasse 10 (10), 22 m2 klasse 12 (8), Pampusklasse 15 (12), Valkenklasse 39 (39), Flying Dutchman- klasse 10 (8), 16 m2 Streepklasse 79 (53), 16 m2 Puntklasse 15 (27), Sharpieklasse 7 (8), Vrijheidsklasse 68 (46), Finnjollen 16 (7), B.M.-klasse 6 (11), Olympiajollen 9 (5), 12 v. Jollen 10 (12), Schouwen 6 (6), Larken 12 (11), Jeugdklasse (Pluis jes) 10 (12), Sternklasse 20 (11), Flits- klasse 17 (8), Gemengde klasse (alleen op zaterdag voor leden S.Z.C.) 14 (11), Ronde en Platbodem jachten 27 (0). De Regenboogklasse telt vier deelne mers uit HollandIr. A. Bakker, A. Ge- buis, K. Tol en C. Kist; de Pampusklasse vijf; de Valken dertien buiten Friesland. Voor de Sharpies hebben alleen Hol landers ingeschreven; de Sternklasse telt maar drie Friese deelnemers en van de negen zeilers in de Olympiajollen moe ten ook acht het Ijsselmeer oversteken. De Flying Dutchmanklasse telt vele be kende cracks, onder wie de Fries Ulrich Jager, maar Jaap Helder ontbreekt, daar hij als rese-ve voor de Olympische Spelen is aangewezen. In de Vrijheidsklasse, welke gesplitst zal worden in èèn A- en twee B-afdelingen, komen alle bekende Hollanders uit. Team' Wijdingsuur. In deze nu zeer mooie kerk kwamen de genodigden en gemeenteleden bijeen om in een Kort wijdingsuur het gebouw in gebruik te nemen. De heer J. van Berkum, voogd, heette in ’t bijzonder burgemeester Van Hout, evenals de ring- predikanten, de heer M. Feenstra als voorzitter van de classis Sneek, en Pas toor J. H. Janning als vertegenwoordiger van de R.K. parochie. Na gebed, het laten zingen van Ps. 150 en Schriftlezing, dankte de heer Van Berkum de burgemeester, de predikant Ds Schoenmaker, en alle gemeenteleden voor hun medewerking waardoor deze restauratie in zo korte tijd en tot ieders voldoening tot stand kon komen. Men heeft hiermee bewezen hoe belangrijk sa menwerking kan zijn, als men tevens be reid is Christus te volgen en zich door De speedboot-races. Te voren hadden de toeschouwers al kennis kunnen maken met de speed boten. Vele deelnemers draaiden reeds hun rondjes en daarbij viel vooral Eddie de Vries uit Dokkum op, die met zijn officiële raceboot de C.U. 157 de vreemd ste capriolen uithaalde. De wendbaarheid en de snelheid van het bootje zijn won derbaarlijk. Als commentator bij zowel de races als de waterski-demonstraties trad op de heer Offringa, secretaris van de club. Er werd gevaren in twee klas sen: de lichte en de zware klasse. De boten werden ingedeeld al naar gelang hun motor, want een 35 pk kan nu een maal niet op tegen een 75 pk-motor. Met uitzondering van die van Eddie de Vries waren het allen geen erkende race-boten. Veelal zijn zij bestemd voor toertochten. Nadat de deelnemers zich, varende in kiellinie, aan het publiek hadden voor gesteld, werd begonnen met de lichte klasse. Alras bleek dat de Husky van de heer Van der Veen uit Leeuwarden met haar 18 pk motor het lang niet kon bol werken tegen de anderen, die een 35 pk achter hun boot hadden, doch de ge maakte tijd gaf de doorslag. Mej. Ida Boltje uit Grouw met haar Rapide le verde echter een spannende strijd met Jopie de Schiffaert uit Grouw, die zijn boot geheel zelf gebouwd heeft. Hij werd tenslotte winnaar, na ook Bodewes met zijn plasticboot „Valk” te hebben ver slagen. Groeps- en Verenigings- wedstrijden. In de Regenboogklasse, de Pampus klasse, de Vrijheidsklasse, de Valken en de 22 m2 klasse zullen onder leiding van de Kon. Zeilver. „Sneek” in de tweede helft van de zeilweek dus, Holland- Friesland wedstrijden worden gehouden, alsmede in de Vrijheidsklasse een ont moeting tussen teams van de Kaag en van de K.Z.V.S. De traditionele groepswedstrijden in de 16 m2 klasse worden tijdens de eerste Graatsma, beiden te Sneek. Zoals Paulus op zijn reis zekerheid kreeg dat hij meer moest vasthouden aan Jezus de gekruisigde, zo moeten wij ook weten dat het Kruis van de Heer onze vastigheid is. Een dominee kan alleen preken onder het Kruis, dan is er altijd licht en zekerheid. Wanneer men dan nog in deze kerk een vereniging van hemel en aarde door het Kruis ziet, zal ze nooit een praalgraf zijn, aldus Ds Schoenmaker, die het wijdingsuur be sloot met het bidden van het Onze Vader. Hierna kwam men nog enige tijd ge- drie dagen van de Sneeker Zeiiclub ver zeild. Hieraan nemen deel groepen uit Friesland, Groningen en Overijssel. Een Hollands team kon ditmaal niet gefor meerd worden. De samenstelling van de groepen is als volgt Regenboogklasse. Holland Bakker, A. Gebuis, K. Tol, C. Kist F. P. Bos. Friesland: E. K. Hoekstra, Joh. Alberda, Joh. de Wilde, mr. A. v. d. Werf en G. Ooms. FrieslandE. K. Hoekstra, Joh. Alberda, Joh. de Wilde, mr. A. v. d. Werf. Pampusklasse. HollandL. A. L. van Dijken, Alkmaar; R. C. H. B. Labouchère, De Kaag: J. C. van Tienhoven, De Kaag. Friesland: Dr W. B. v. d. Meer, Grouw; H. Bakker en H. de Jong, beiden Sneek. 22 m2 klasse. HollandA. Doedijns, L. M. Vrijland, De Kaag; H. Faber, Delft; J. M. Rademaker, Delft. Friesland Mr H. P. Linhorst Homan, S. G. Dijkstra, A. Bonnema en A. Bottema, allen te Leeu warden. Valkenklasse. Holland: J. F. Klazinga, De Kaag; R. van Dijk, Loosdrecht; B. Staartjes, Huizen; J. H. de Wilde, Gouda. Friesland: C. Kabel, Leeuwarden; A. Th. Velsink, Leeuwarden; A. Wester, Grouw; mr G. F. Hepkema, Leeuwarden. Vrijheidsklasse. De Kaag: P. de Reu ver; J. Gaillard en R. van IJperen. K. Z.V.S.E. van der Zijpp, H. Repko en J. K. de Boer. 16 m2 klasse. Groningen: A. Helder en Joop Helder, Paterswolde; J. Tammes, Groningen; J. van Dijk en J. M. Kamp, beiden te Haren. Overijssel: J. Siebrand, Kampen; J. Reesink en E. v. d. Weerd, Almelo; A. B. Kale, Kampen en Z. de Leeuw, Genemuiden. Friesland: H. A. Minks, Leeuwarden; H. Olde Agterhuis, Heerenveen; W. Veld- stra, Leeuwarden; U. Bakker en B. J. 1. Toonstra; Visser, beiden te Leeuwarden. het Sneekermeer gehouden, vens de definitieve beslissing kampioenschap valt. De Commissie Iaat weer twee wedstrij den varen, ’s morgens beginnende om half elf en ’s middags om half drie. Elke deelnemer ontvangt per strijd vijftig gulden startgeld, daarnaast om luxe voorwerpen wordt en om de wisselprijs, een zilveren schaaltje, aangeboden door Gebr. Deden in Californië. Deze prijs is bestemd voor het skütsje dat over beide wedstrijden de beste resultaten behaalt. Winnaar 1956 was Berend Mink, ’57 Lodewijk Meeter, ’58 Aldert Hoekstra, ’59 Ulbe Zwaga. Voor de middag-wedstrijd zijn door Café Gaasterland een startprijs en door Sportcafè De Kroon voor de fokkenisten der drie eerst aankomende skütsjes drie plaquettes aangeboden. Verder nog zilve ren lepeltjes, een tabakspot en een thee busje door de fa. Douwe Egberts. Voorts ontvangt elke deelnemende schipper nog een kilo lak van de fa. Borneman, een kilo FleXa-verf van de Gebr. Tjallema, limonade van de fa. v. d. Leij, een kaasje van de K.N.M. en een luxe voor werp, aangeboden door de heer A. Zijl- stra in Californië. Het laatst aankomende schip ont vangt tien gulden, aangeboden door de heer F. Bijsterbos. De feestelijke prijsuitreiking geschiedt ’s avonds weer in het stadhuis, bij gunstig weer in de tuin van het Stadhuis, maar is alleen toegankelijk voor houders van een toegangskaart. De schippers worden weer met muziek van de Oosterkade afgehaald en trekken dan met de Commissieleden en de be stuursleden van de Sintrale Kommisje in optocht naar het Gemeentehuis. Op het startterein worden de wedstrij den opgeluisterd door het Stedelijk Mu ziekcorps. In een voorstel aan de raad betreffende het stichten van een nieuw gebouw voor de Openbare U.L.O.-school betogen B. W. van onze gemeente dat naar hun me ning de meest aangewezen plaats voor deze school is het terrein gelegen aan de Konin- ging Wilhelminastraat, dat thans gedeelte lijk door het Zuidersportpark wordt besla gen en grenst aan een in het verlengde van de Graaf Adolfstraat gelegen weg. Het oude gebouw aan de Oude Koe markt dat dateert uit 1885, is als school gebouw zeer ongunstig gelegen, en vol doet tevens niet meer aan de redelijker wijs te stellen eisen. Bovendien biedt het gebouw, dat door het gestegen aantal leerlingen te klein is geworden, geen mogelijkheid tot uitbreiding. Vervanging door een nieuw schoolgebouw zien B. en W. dan ook als een noodzaak. Reeds is een voor werken als deze geldende urgentieverklaring door de mi nister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen afgegeven. Te zijner tijd zal dus, indien dit in verband met het be schikbare bouwvolume en de stand van de arbeidsmarkt en bouwmaterialen-mo gelijk is, een rijksgoedkeuring voor de bouw kunnen worden verleend. In af wachting hiervan hebben B. en W. de voorbereiding van de plannen inmiddels ter hand genomen. Deze plannen zullen te zijner tijd nader uitgewerkt aan de raadsleden ter beoordeling worden voor gelegd. De plaats van de nieuwe school. Gezien het stadium, waarin de voorbe reiding van de plannen verkeert, achten B. en W. het noodzakelijk reeds nu de plaats van de nieuwe school definitief vast te stellen. Nu is de Openbare U.L.O.- school als enige openbare onderwijsin richting van deze soort in deze gemeen te niet aan een bepaalde stadswijk ver bonden. Bovendien wordt de school door veel leerlingen afkomstig uit andere ge meenten bezocht. Echter diverse facetten zoals de ligging t.o.v. de verschillende stadswijken en de verkeersproblemen spelen bij de plaatsbepaling een rol. Na alles nauwkeurig overwogen te hebben zijn B. en W. tot de conclusie gekomen dat de meest aangewezen plaats voor het schoolgebouw het genoemde terrein is. Dat voor de bouw een gedeelte het Zuidersportpark moet worden bruikt achten zij geen bezwaar, aange zien op dit ogenblik ook een plan tot Bruinsma van Gaastmeer namens alle ringpredikanten op geestige wijze het woord voerde en de gelukwensen over bracht. De heer M. Feenstra van Nijland sprak namens de classis Sneek over de gemeen schapszin die het mogelijk heeft gemaakt deze restauratie tot stand te brengen. Ook in het kerkelijk leven moet men wel zakelijk zijn, maar het is niet goed als zakelijkheid boven liefde gaat. Met lief de heeft men hier gewerkt en daarom kan men hier gelukwensen met het re sultaat: een waardige ontmoetingsplaats met onze Heer. Dit prachtige resultaat werd bereikt doordat nagenoeg alle gemeenteleden de handen uit de mouwen hebben gestoken. Er werd een restauratie-commissie ge vormd, en een a^tie-comité dat werkelijk actie voerde en op allerlei wijze zo’n 2300 gulden bijelkaar bracht. De leden van de Vrouwenvereniging konden na hard werken 1650 gulden afdragen, en verder waren alle leden op verzoek be reid hun jaarlijkse bijdrage te verdubbe len. Ook verzorgden gemeenteleden ei genhandig de afbraak voordat onder lei ding van architect Van Houten van Hee renveen met de restauratie kon worden begonnen. Het timmerbedrijf van de heer Y. de Boer en het schildersbedrijf van de heer L. Zoethout, die met veel vakken nis de verschillende werkzaamheden ver richtten, zijn ook al in Heeg gevestigd, zodat men met recht kan zeggen dat de Aangezien de voorzitter dokter D. Ferwerda verhinderd was, sprak de heer J. van Veen het welkomstwoord. Hij hoopte dat het een aangename middag zou worden en liet daarna het Wilhel mus zingen, dat evenwel een ietwat on eerbiedige omlijsting kreeg door de steeds rondcirkelende raceboten. Daarna gaf hij het woord aan burgemeester Van Hout. Deze verheugde zich over de sa menwerking van de negen dorpsvereni- gingen, wat ongetwijfeld de voorberei ding van het programma ten goede is gekomen. Een programma, dat aange past is aan de aard van het dorp en zich kenmerkt door een geheel eigen intieme sfeer, die velen Heeg wel eens benijden. Deze feestdis, aldus de burgemeester, wordt opgedragen aan allen, die de be slommeringen en de zorgen van de dag eens willen vergeten. In de eerste plaats is hier gedacht aan eigen dorpsgenoten, doch ook de toeristen zijn niet vergeten. Spr. zei dat Friesland de naam heeft een gastvrij vakantieoord te zijn, en Heeg wil hier niet achterblijven. is op het hek een lessenaaf bevestigd, i tauratie, het leven te richten tot eer van rustend op een prachtig koperen onder-1 God en de naaste. Ds Schoenmaker las daarop uit Lucas 6, waarna hij liet zingen Gezang 32. Uitslagen Meisjes 3-5 jaar: 1. Truusje Donker voort; 2. Janke Bulthuis. Meisjes 6-7 jaar: 1. M. Huitema; 2. Feikje v. d. Wal. Jongens 6-7 jaar: 1. And. Hibma; 2. Marten Bruinsma. Meisjes 8-9 jaar: 1. Hennie Groen; 2. Sjoke Hibma. Jongens 8-9 jaar: 1. Peter Boersma; 2. Klaas v. d. Weide. Meisjes en jongens 10-11 jaar: 1. Jappie de Vries en Annie v. d. Brug; 2. Hielke Merkus en Johanna v. Aspe ren. Meisje 12-13 jaar: 1. Dirkje v. d. Berg; 2. Corrie Bijlsma. Jongens 12-13 jaar: 1. Tiede Schip- zat veel meer spanning. Was er bij de boten tot en met 35 pk een groot krachts verschil, bij die tot en met 75 pk was dit soms miniem en sprak vooral het ronden van de drie boeien een woordje mee. In de eerste race kwam dit Andries Gaastra uit Oranjewoud haast duur te staan. In zijn poging Wim Spekman uit Leeuwarden met zijn Pinguin voor te blijven, nam hij de bocht iets te kort en slechts op het nippertje slaagde hij er in zijn boot recht te houden. Ook de race tussen Visser uit Leeuwarden, Nauta uit Heeg en Hoeben uit Leeuwarden, alle drie met een 50 pk motor, bracht veel spanning. Bij de einduitslag evenwel bleek dat Andries Gaastra toch nog sneller was geweest dan Wim Spekman, die zich bij een aankomst in de finish vergiste. Uitslag speed-races. Zware klasse: 1. A. Gaastra, Oranje woud, Bella chica, 2850 pnt.; 2. W. Spek man, Leeuwarden, Pinguin, 2937 pnt. Lichte klasse1. J. de Schiffaert, Grouw, Flying Arrow, 4283 pnt.: 2. Mej. I. Boltje, Grouw, Rapide, 4675 pnt. Skiwedstrijden. 1. Toonstra; 2. mej. In betrekkelijk korte tijd heeft de Ned. Herv. gemeente van Heeg een ideaal kun nen verwezenlijken. Nadat in december ’58 de plannen in de kerkeraad waren be sproken, heeft men j.l. donderdagavond de geheel gerestaureerde Ned. Herv. kerk korte plechtigheid kunnen inwijden. Na deze races volgde de demonstratie waterskiën. Na enige rondjes te heb- gemaakt botste Andries Gaastra, die als eerste gestart was, tegen een aan oever liggende boot op. Gelukkig kon de aanwezige arts alleen maar een diepe vleeswond constateren, maar omdat de heer Gaastra met andere skiërs een ei gen programma zou verzorgen, moest deze demonstratie vroegtijdig worden af gebroken.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1