Zeeverkenners luidden „Micro-Nautica” in Zij jubileren mét de Sneek-Week mee Paardenfokdag slaagde uitstekend 1 Ui ..«J HIFi iliiLX WYMBRITSERADEEL IJLST 11 en o® van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD I 71 Ipg k v 1 s Donderdag 11 aug. 1960 115e jaargang no. 64 Twee Sneker journalisten in de bloemetjes De Henry Dunant” in Sneek Titus II van Theo Jonkmans Itens opnieuw kampioen te Heeg Een ongeluk dat goed afliep Afscheid, bevestiging en intree Ds D. Kronemeijer Zieken deelden in ’t geluk van jong bruidspaar Afscheid, bevestiging en intree Ds J. A. Rietberg Prettige verrassing F/l 'ri bijeen is gebracht, is een bezoek meer dan waard. de tentoonstelling Concourses. Het défilé voor de burgemeester. 4 - z Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (05150) b.g.g. 4091 B. de Jonge, Zuiderzee. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS ;y SNEEKER NIEUWSBLAD Advertentieprijs 15 et per mm. Bij contract (handeliadv.) lager. Abonnementipriji f 3,— oer half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. De jubilarissen en hun echtgenotes. Links de heer Brinksma, rechts de heer Portiek. Drie Duitsers, die gisteren na afloop van de feesten in Heeg probeerden het Heegermeer over te steken, sloegen met hun boot om, toen omstreeks 1 uur een onweersbui kwam opzetten welke ver. gezeld ging van harde windstoten. Zij klemden zich vast aan twee luchtbed den en beleefden zo een angstig uur op de woeste golven van het meer. Een van hun gelukte het zwemmende de wal te bereiken (zéér gevaarlijk, red.) en rende sloot in sloot uit naar de dichtstbijge. legen boerderij om hulp te halen. De boei- belde de politie op, maar inmid dels waren de andere twee al door de be. manning van ©en andere Duitse boot uit hun benarde positie bevrijd. Wacht meester Tilstra, die al met de politie, boot was uitgevaren, behoefde dus geen dienst te doen. Zo liep dit ongeluk dus nog goed af. OPPENHUIZEN. Ds D. Kronemeijer zal zondagmiddag 11 september a.s. af. scheid nemen van de Gereformeerde Kerk van Oppenhuizen c.a. en de week daarop, nl. zondagmiddag 18 september a.s. om vijf uur, na vooraf ’s morgens om tien uur te zijn bevestigd door ds J. J. Lamme Jr. uit Balkbrug, intree doen als predikant van de Gereformeerde Kerk van Maastricht, waar hij beroepen is in de vakature van ds H. Munnik, die op 21 februari van dit jaar naar Avereest is vertrokken. Ds Kronemeijer diende de Geréf. Kerk van Oppenhuizen sinds 3 juli 1955 en was o.a. in de classis Sneek deputaat voor de geestelijke verzorging van mili. 'tairen. zameling coastermo- van vroeger en thans, waarbij men een duidelijk in zicht krijgt in de ontwikkeling van de kleine handels- of kustvaart. Bovendien wordt in deze afdeling, die de gehele linkerzijde van de zaal beslaat, gede monstreerd met radar en radio.telefonie zoals die tegenwoordig bij de kustvaart worden gebruikt. Voor in de zaal zijn o.a. de modellen van een oorlogsschip, een tweetal luxe motorjachten en een zeesleper tentoongesteld. Het toneel wordt ingenomen door de N.V. Appingedamster Bronsmotorenfa. briek, waar o.a. een beweegbaar model van een nieuwe Brons V-motor op hal ve grootte in doorsnee wordt getoond. Volgens de inzendster is deze motor uniek in de gehele wereld. De kust. vaart-pionier kapitein Roelfs uit Gronin gen, die tijdens zijn zeemansloopbaan van zijn reizen per coaster verschillende interessante voorwerpen uit alle delen van de wereld meebracht, heeft deze eveneens op het toneel geëxposeerd. De verleiding is groot hier nog veel meer van de collecties te vertellen, maar men kan veel beter zelf gaan zien. Verzuim dan echter niet ook een blik naar boven te werpen waar de etaleurs van V. en D. een artistieke en passende versiering hebben aangebracht van vis netten (door Lankhorst beschikbaar ge steld), vissen,’'exotische schelpen, zee. paardjes, een Zeemeermin enz. Maandag, tegen de avond, zal het be. kende grote witte hospitaalschip van het Ned. Roode Kruis, de Henry Du nant, aan de Pampuskade meren. De Friese patiënten aan boord hebben dan één dag gevaren van de heerlyke week vacantie die hun aangeboden wordt door het Roode Kruis. De opening geschiedde in de grote Raadzaal, waar Burgemeester Rasterhoff, geflankeerd door de wethouders, de gemeentesecre. taris en de heer W. Binnema, voorzit ter van het Actie Comité, de vele geno. digden onder wie o.a. de voorzitters van de beide Zeilverenigingen, V.V.V. en de Ver. van Sneker Zakenlieden, ver tegenwoordigers van de exposerende Scheepvaart Maatschappijen en het Gro ninger Zeemans College en enige leden van het Comité van Aanbeveling na mens het Gemeentebestuur en het Actie Comité verwelkomde. Hij herinnerde er aan, dat Micro Nautica georganiseerd is ter gelegenheid van de 25ste Sneek- Week en uiteraard gewijd is aan het schip in de ruimste zin van het woord. Sneek is al eeuwen met het schip verbonden geweest, zoals wel blijkt uit het schip in de windwijzer op de toren en de scheepvaart heeft hier vroeger reeds een grote rol gespeeld. Alle grach ten lagen toen vol met beurt- en vracht schepen. Maar nog altijd is ze voor onze stad van bijzondere betekenis en wij prijzen ons gelukkig dat zij thans door de aansluiting op de grote scheepvaart route ook voor’ grote schepen bereik baar is. Door de zeilsport is deze verbinding met het schip nog veel hechter geworden en daarom is het een gelukkige gedachte geweest van het Actie Comité het schip te maken tot het object van deze tentoonstelling. De burgemeester bracht de organisato ren hartelijk dank voor hun aktiviteit, sprak de hoop uit dat Micro Nautica in alle opzichten aan de verwachtingen mag beantwoorden en bracht tot besluit dank aan allen die er aan hebben mede gewerkt deze tentoonstelling te doen slagen. Hierna wandelden B. en W. en de leden van het Actie Comité met hun gasten naar Ons Gebouw om Na het luiden van de scheepsbel boven de ingang, betrad het uitgebreide ge zelschap dat gistermiddag in het Stadhuis de officiële opening van de tentoon stelling „Micro Nautica” door de burgemeester had bijgewoond, langs een ere haag van Zeeverkenners „Ons Gebouw” aan de Westersingel waarin deze fraaie expositie is ondergebracht. Om vier uur worden de deuren voor het publiek geopend, dat tot en met 20 augustus de gelegenheid heeft om de vele fraaie scheepsmodellen en de tal rijke andere inzendingen welke op de scheepvaart betrekking hebben te be zichtigen en te bewonderen. En met het Actie Comité, dat deze unieke tentoon stelling heeft georganiseerd, hopen wij dat het velen zullen zjjn, want wat hier Gisteravond zijn de heren H. Por tiek, verslaggever van het dagblad „Ons Noorden” en B. Brinksma, die aan de redaktie van ons blad is ver bonden, in Restaurant Piso officieel gehuldigd voor het feit dat zij 25 maal de Sneek-week hebben verslagen. Ve len hebben aan de uitnodiging van hun Sneker collega’s gevolg gegeven en de beide jubilarissen en hun echt genotes gefeliciteerd, terwijl ook tal van bloemstukken getuigden van de belangstelling en de waardering wel ke beiden in deze lange reeks van ja- ren hebben genoten. Men zegt wel eens dat journalisten enigszins „vreemde” mensen zijn, die vol zitten met rare streken en zij die dit menen sloegen de plank niet ver mis. Puntige speeches en tal van vreemde voorvallen passeerden de revue en de.den de aanwezigen soms schudden van het lachen. Dhr A. Al- gra, redakteur van het Friesch Dag blad, fungeerde als ceremoniemeester en hem viel de eer te beurt het ope ningswoord van deze avond te spre ken. En hij kweet zich op bijzonder geestige wijze van zijn taak. Zo haal- Op hun beurt zijn de Roode Kruis mensen daartoe in staat gesteld door de Vrouwelijke Hulp Verlening, die deze onderneming al enkele jaren financiert. Verder wordt natuurlijk al het werk verricht' door de mensen in de bekende uniformen en ze doen dit met zeer veel toewijding. De sfeer aan boord is dan ook altijd uitstekend; de zieken in hun bedden genieten van het varen, maar niet minder van het liggen tegen de kaden in de verschillende plaatsen wel ke zij bezoeken. Ze vinden het heerlijk de belangstelling en medeleven van de bevolking te voelen en zwaaien geani meerd terug bij een vriendelijke groet. Sneek is altijd een geliefde pleister plaats; men weet vooraf dat men hier veel belangstelling zal tonen. Dit jaar zal zelfs onze skotsploech voor hen optreden, ongeveer half acht ’s avonds, een heerlijke verrassing voor de patiënten. Als U de onderlinge ge sprekken naderhand eens zou kunnen horen, zou U weten dat ook Uw be zoek, Uw zwaaien naar een eenzame zie ke, zeer gewaardeerd wordt. Maandag 22 en maandag 29 augustus zal de boot weer in Sneek liggen, resp. met Groningse en patiënten en zieken uit de drie noordelijke provincies aan boord. Uitslagen. Met le premies werden bekroond Merrieveulens geb. voor 15 mei IA Kevilla, van R. U. v. d. Kooy, Koufur. derrige; 1B Këtetti, van Y. Boersma Yzn., Oudega (H.O.); IC Linette, van K. Jansma, Heeg; ID Lareta, van R. U. v. d. Kooy, Koufurderrige; IE Lolkje, van D. E. Koopmans, Harich. Merrieveulens geb. na 15 mei: IA Korita, van J. Tj. Huitema, IJlst; 1B Kitura, van dezelfde; IC Kalinia, van Jelte D. Dijkstra, Hemelum. waarover de heer Algra sprak, plaats zal maken voor een persskütsje, waar van hij de aanwezigen een afbeelding toonde. Tal van plaatselijke overheids- problemen werden door hem op gees tige wijze naar voren gebracht, wat bij de bezoekers grote hilariteit ver wekte. Tenslotte bracht hij de jubila rissen dank voor hun werk en prees hij de goede verstandhouding tussen de plaatselijke verheid en de pers, waarna hij zijn „een-acter”, zoals de volgende spreker zijn collega van Wymbritseradeel burgemeester J. van Hout opmerkte, besloot met hen beide de medaille van onze stad op te spel den. Burgemeester Van Hout begon zijn rede met enige schroom zoals hij zei, want de geestige wijze, waarop de heer Rasterhoff sprak was moeilijk te evenaren. Ook hij bracht dank voor de uiterst prettige relatie die tussen Wymbritseradeel en de „Koningin der aarde”, zoals hij de pers noemde, is ontstaan en hij hoopte dat deze zo zou blijven. Namens de directie en hoofd- redaktie van de Noorder Post sprak dhr J. Ros uit Hoorn, die zich beperkte tot In het middagprogramma kwam on der meer een groots défilé voor met een parade van de landelijke ruiters, waar na de verschillende concoursnummers werden afgewerkt. De uitslagen waren: Springconcours klasse L: 1. K. Koop, mans, Goud Elsje, Gaasterland; 2. E. D. Koopmans, Wervelwind, Gaasterland; 3. mej. A. Dooper, Zip, Gaasterland; Sunate, De Donia’s en H. Jonkman; Isa bella, De Donia’s. Dubbelspannen fokmerries, luchtwa. gen: 1. D. E. Koopmans, Harich; 2. J. Brouwer, Grouw; 3. H. P. Andela, Nij_ land; 4. C. Postma, Workum en A. We. remeus Buning, Workum; 5. L. Wier, stra, Harich. Landelijke ruiterspaarden voor con. courswagens enz.: 1. J. Wiarda, Opti mist; 2. J. v. d .Gaast, Unica; 3. wed. Sj. v. d. Woude en Zn., Sien; 4. Van Kampen, Ulski; 5. N. Wierstra, Killy. Springconcours klasse M: mej. Pier, sma met Rivale. Klasse Z: J. Wiarda met Optimist. te bezichtigen. Direct bij het betreden van de grote zaal, welke door V. en D. te Leeuwar den en Sneek keurig en geheel in stijl is aangekleed, valt het oog op de minia tuur watermolen met het daarvoor ge legen door gras omzoomde vijvertje, waarin goudvisjes zwemmen terwijl op net gras enige bekende watervogels zijn opgesteld. Dit mooie stukjenatuur is aangelegd door de Gemeentelijke Plantsoendienst, die links in de hoek ook nog een smaakvolle beplanting aan bracht. Rechts achter in de expositieruimte en verder langs de gehele rechter.zijwand zijn de inzendingen van de .zeven grote Scheepvaart Maatschappijen opgesteld prachtige modellen van bekende oceaan. reuzen die voor hun passagiers de reis tot een vacantietocht maken, aanlokke lijke foto’s en dia’s van de interieurs, een doorsnede van een „doorsnee” Ne derlands passagiersschip, vlaggen van vele vreemde ianden enz. enz. Het middengedeelte is voor de ama. teurbouw en andere scheepsmodellen van particulieren ingericht, terwijl het Fries Scheepvaart Museum hier ook enige modellen uit zijn- collecties heeft opgesteld. In het bijzonder trekken hier de beide Statenjachten de aandacht. Het ene, ingezonden door de heer Th. W. Zandstra, is vervaardigd door de vroe gere concierge van het Fries Scheep vaart Museum de heer F thans verbonden aan het museum te Enkhuizen, het andere door de eigenaar de heer J. Boersma te Leeu warden, die er plm. vierduizend uren aan heeft gewerkt Ook liggen hier de twee drinkhoorns van het oude Sneker Schippersgilde, welke het gemeentebe stuur voor deze gelegenheid heeft af gestaan. Deze aantrekkelijke stand al leen al is een bezoek aan de tentoon stelling waard. Links vindt men de zeer interessante inzendingen van het Kon. Zeemans Col- Vergeet U hen vooral niet, zij krijgen lege „De Groninger Eendracht”, dat de gewoonlijk toch al minder bezoek dan expositie verrijkte met een unieke ver. de Friese patiënten. de hij o.m. aan dat op het kaartje bij een van de vele bloemstukken de woor den stonden „dank voor 25 jaar critiek”, waarbij hij opmerkte dat de Sneker journalisten in tegenstelling tot de wens van beide jubilarissen het ver slaan van 24 Sneek-weken de 25ste moet nog komen een geschikte ge legenheid vonden beiden eens voor het voetlicht te halen. Hij schetste beider prestaties, waarbij hij opmerkte dat het niet zo’n grote prestatie was 25 jaar lang verslaggever te zijn, maar wel om het leven er bij te houden. Hij staafde dit met enkele geestige voorbeelden en noemde beide collega’s „duvelstoejagers”, journalisten van de oude stempel in de goéde zin van het woord. Hij verzekerde hun echter, dat de collega’s grote waardering voor hen hebben en dat ook tussen de di verse verenigingen en de pers een hechte band is ontstaan. Verder deed hij een beroep op de sprekers niet al te serieus te zijn. Dit nam burgemeester L. Rasterhoff bijzonder goed ter harte. In een uiter mate geestige speech sprak hij de bei de jubilarissen toe, waarbij hij zijn woorden vergezeld liet gaan van ge schenken uit de „jubileumleugen-zak” o.a. een boeket geel-witte bloemen (de pauselijke kleuren) vóór de heer Portiek en een bos rode voor de heer Brinksma. Ook verraste hij beiden met een groot pak „memoires van een groot journalist”, welke uit een stapel van hun eigen (oude) kranten bleken te bestaan, waarbij hij tevens aankon- digde dat het wankele persbootje De entree van de tentoonstelling. Sneek; 3e Fries Kofschip van Kingma’s Bank, Leeuwarden; 4e „Madura”, In dische Jonk van J. Lassche, Sneek; 5e „Bark”, schip in fles van Lankhorst Touwfabrieken, Sneek. Verder werd nog een groot aatnal eervolle vermeldingen toegekend. Na de bezichtiging kwamen de organisatoren en genodig. den nog even in de tot een gezellig zitje ingerichte voorzaal bijeen, waar de heer Binnema nu reeds durfde te getuigen dat de tentoonstelling een succes is. Alles ziet er prettig en smaakvol uit. Maar, zo zei hij, zonder de medewer king van U allen was er niets van te recht gekomen. Daarom bedankte hij al len voor hun hulp, met name de eta leurs van V. ,en D., die als paarden ge. werkt hebben om de zaak voor elkaar te krijgen, B. en W. die alle gevraagde medewerking verleenden, de Gemeen telijke Plantsoendienst, de zeven Scheep vaartmaatschappijen en hun vertegen woordiger de heer N. J. Krook, het Ko ninklijk Gronings Zeevaart College, het Fries Scheepvaart Museum, de heren van de jury en de Pers. Hij besloot daarna dit gezellig samenzijn met de wens dat de tentoonstelling, ook wat het bezoek betreft, een sukses zal worden. dhr Portiek en hem als „honorering van zijn vele verdiensten” een radio- tafel en een kistje sigaren aanbood. Vervolgens overhandigde een van de direktieleden van het „Sneeker Nieuwsblad”, de heer H. de Jong, de heer Brinksma een verrekijker, die hem werd aangeboden door de Sneker collega’s en de directie van ons blad. De heer A. Jansen, die namens de Vereniging van Sneker Zakenlieden en het Actie Comité sprak, prees ook de band, welke tussen deze verenigin gen en de pers is ontstaan. Hij wenste beiden toe dat het hun gegeven mocht zijn ook nog eens het zilveren jubi leum van de beide verenigingen te verslaan. De heer A. H. Vis sprak als voor zitter van de plaatselijke V.V.V., waar bij hij eveneens wees op de zeer pret tige verstandhouding tussen de beide verslaggevers en zijn vereniging. Hij bezegelde zijn woorden door hun de ere-medaille van V.V.V. uit te reiken. Namens de Kon. Zeilver. Sneek sprak voorzitter J. Lassche die de ju bilarissen dank zegde voor hun mede werking, welke zij het wedstrijdcomité in de starttoren vaak verleenden. Zij zouden zich eenzaam gevoelen, wan neer de pers op de toren zou ont breken'. Aan het slot van de receptie dankte de heer Brinksma, mede namens zijn collega en hun echtgenotes en kinde ren de aanwezigen voor de vele blij ken van belangstelling en de geschen ken, daarbij speciale woorden van dank richtend tot de vertegenwoordigers v. d. beide Gemeentebesturen en korpschef Kooistra voor hun komst, wat hij en zijn collega Portiek bijzonder op prijs hadden gesteld en bevestigde de goede verstandhouding welke er heerst tus sen de overheid, de politie en de pers. Ook roemde hij de onderlinge band tussen de Sneker persmensen en dankte hij de collega’s niet alleen voor deze receptie, maar ook voor de mede werking en vriendschap, welke hij en collega Portiek van hen hebben ont vangen. Hij hoopte, dat zij beiden hun werk op dezelfde voet kunnen voort zetten en daardoor zoveel mogelijk de belangen van de stad en de zeilsport te kunnen behartigen. De heer Algra sloot daarop deze receptie, die zich kenmerkte door een ongedwongen en geanimeerde sfeer. Ondanks de minder gunstige weers omstandigheden heeft de Paardenfok dag te Heeg gisteren een zeer geslaagd verloop gehad. Zowel van de zijde der deelnemers als bij de vele toeschouwers bleek er voor dit evenement een grote belangstelling te bestaan. Fokker.eigenaar Theo Jonkmans te Itens beleefde het genoegen dat zijn 11- jarige fokmerrie Tetti II, in de ru briek 5-jarigen en ouder onder de Mo delmerries het hoogste werd geplaatst, terwijl het hengstveulen vader Content, moeder Tetti kampioen werd bij de merries. Doch de hoogste eer, algemeen fokkampioen van de gehele fokdag, was ook nu weer voor Tetti II, die ook het vorige jaar deze titel behaalde. Het mid dagprogramma met o.a. een springcon cours op een door de regen wel zeer zwaar geworden parcours, leverde even eens het bewijs van een wel zeer ge slaagde paardensportdag. Burgemeester J. van Hout van Wymbritseradeel over handigde, nadat hij in de buren het dé filé van alle met 1ste en 2e prjjs be kroonde dierèn had afgenomen, welke stoet voorafgegaan werd door de lande lijke ruiters en de muziekvereniging „Crescendo”, aan de heer Jonkmans de door de fa. Nauta beschikbaar gestelde beker. Hengstveulens: IA T. J. zoon, van Th. Jonkmans, Itens; 1B Veulen van L. Wier stra, Harich. Kampioen bij de veulens werd: Kevilla, van R. U. v. d. Kooy, Koufurderrige. Entermerries IA Iriss, van J. Brou wer, Grouw; IB Ibertje, van R. U. v. d. Kooy, Koufurderrige; IC Jacoba, van M. Schilstra, Ypecolsga; ID Imma, van U. M. Winia, Follega; IE Joudina, van J. Tj. Huitema, IJlst; IF Inak, van H. M. Heeg, Itens. TwentermerriesIA Hinke, van A. Lycklama a Nijehol't, Bolsward; 1B Hisca, van D. E. Koopmans, Harich; IC Gusiena, van P. K. Hoekstra, Wouds. end; ID Helina, van J. Tj. Huitema, IJlst. Kampioen bij de enters en twen. ters werd: Iriss, van J. Brouwer, Grouw. Drie- en vier-jarige Merries IA Di- niana, van Jelte D. Dijkstra, Hemelum; IB Ida, van W. Brink, Workum; IC Er. lina, van fa. Postma en Jansma, Balk; 1D Elsje, van J. Y. Bouma, Workum. Een le prijs kreeg tevens Wyndy, van H. S. Wiarda, Nijland vanwege haar afstamming. Vijfjarige en oudere Stamboekmer- ries IA Lub, van fa. Postma en Jan sma, Balk; IB IJdelien, van Tj. de Vries, Workum; IC Anni, van P. H. Couperus, Workum. Drie- en vierjarige Stermerries IA Elfried, van H. A. Breeuwsma, Nijland; IB Debaria, van Jan Nauta, Jutrijp; IC Eleonora, van D. E. Koopmans, Ha rich; ID Ferrietta, van A. Gaastra, Workum. Vijfjarige en oudere Stermerries IA Lironetta, van J. Tj. Huitema, IJlst; IB Ulra, van B. Lycklama S. Nijeholt, Hichtum; IC Zitura, van J. Tj. Huitema, IJlst; ID Ginda, van dezelfde. Bij een bruidspaar horen bloemen, zelfs al zit de bruidegom alle dagen tussen de bloemen, zoals onze stadge noot Jan G. Brandsma, die gisteren met Foekje Bootsma getrouwd is. Dit jonge paar heeft de rollen echter omgedraaid en alle zieken in het zieken huis en in de verzorgingshuizen alhier ’n boeket bloemen gezonden om hen in hun geluk te laten delen. JUTRIJP-HOMMERTS. Ds J. A. Riet berg zal zondagmorgen 25 september a.s, om half tien afscheid nemen van de Hervormde gemeente van Haulerwijk en de week daarop, nl. zondagmiddag 2 oktober a.s. om half twee te Hom. merts, na vooraf ’s morgens om negen uur te Jutrijp te zijn bevestigd door de consulent ds T. Stehouwer van Wouds. end, intree doen als predikant van de Hervormde gemeente van Jutrijp-Hom- merts, waar hij beroepen is in de vaka ture van ds H. de Noo, die op 24 april van dit jaar naar Meppel is vertrokken. IJLST. Bij zijn thuiskomst van een vacantie.trip wachtte de heer I. Kui pers een ongedacht prettige verrassing. Met een bijgaand waarderend schrijven, waarin comité en lopers uiting gaven aan hun dankbaarheid voor al datgene wat hij vanaf de instelling, dus geduren de vijftien jaar, voor de Elf.steden. wandeltocht heeft gedaan, werd hem een verguld zilveren herinnerings- insigne toegezonden. Het is een Malthe- zer kruis met in het midden de Friese vlag, op de armen de letters F.E.S.W., boven het kruis het getal 15 en het ge heel gevat in een gekroonde krans. Een bijzonder kunstzinnig geheel De prijswinnaars. De jury, bestaande uit de heren J. Lassche alhier, D. Streun en J. D. J. Postma te Groningen, J. Berg en J. A. van Goethem te Rotterdam, kende de volgende prijzen toe. Afdeling zelfbouwers: le Friese boeier van U. Blom, Staveren, 42 pnt.; 2e Friese boeier van dezelfde, 41 pnt.; 3e Statenjacht „De Halve Maen” van J. Boersma, Leeuwarden, 39% pnt.; 4e Botterjacht „Brandaris” van IJ. Blom, Langweer 38% pnt.; 5e Motorkruiser „Condor” van P. Nota, Sneek, 37% pnt. Attractieve inzendingen le B ries Statenjacht van Th. W. Zandstra, Sneek; 2e 3 mast Volschip van de Gemeente Drie- en vierjarige Modelmerries IA Dilata, van Jac. Brekeveld, IJlst; 1B Ester, van J. Brouwer, Grouw; IC Fre derika, van U. M. Winia, Follega. Vijfjarige en oudere Modelmerries IA Tetti II, vaij Theo Jonkmans, Itens; 1B Beatrix, van B. Lycklama Nije. holt, Hichtum; IC Betet'tie, van Y. Boer sma Yzn., Oudega (H.O.); ID Vona, van J. de Boer, Hommerts; IC Anci, van J. Brouwer, Grouw. Kampioen bij de oudere merries werd: Tetti II, van Theo Jonkmans, Itens. Fokgroepen met 3 afstammelingen IA inz. van Th. Jonkmans en Y. Boer sma, Yzn.; IB inz. van P. Couperus, Workum; IC inz. van R. U. van der Kooy, Koufurderrige. Fokgroepen met 4 afstammelingen IA inz. van J. Tj. Huitema, IJlst; 1B inz. van D. E. Koopmans, Harich; IC inz. van Jelte D. Dijkstra, Hemelum. V WW V l

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1