Vier overwinningen voor de Friese teams op Hardzeildag Vierde dag met aantrekkelijk menu Opdracht aan Ir Vegter voor uitbreiding Sneker Stadhuis ff ULST WYM BRITS ER A DEEL i en van Middags wispelturige wind stilte en WISSELPRIJZEN S.Z.C. K.Z.V.S. op woensdag Officieel Orgaan van de gemeenten SMEEK, «I IIP Donderdag 18 aug. 1960 115e jaargang no. 66 DRIJFHOUT! NIEUWSBLAD ’s Sneek-week Verdronken op liet Sneekermeer Terugblik op de Sneek-Week 1960 I Hd SfiMkw NMttwsblad is m gecombineerde uitgave vm NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Weinig animo voor de dansvloer iilfS I t - - SNEEKER NIEUWSBLAD De 22 m2 klasse na de start Uitslagen woensdag. het De vrjjï wedstrijden B. v. d. Meer* VLAG Uil DE ONTDEKKER K Regenboogklasse: C. W. Kist, Rotterdam. 30 m2 klasse: Tj. Geveke, Leeuwarden. 22 m2 klasse: M. Faber, Hardegarijp. Pampusklasse: L. A. L. van Dijken, Alk maar. Schouwenklasse: F. F. Atsma, Oppen huizen. De Jan Olij-prijs in de Regenboogklas se voor de beste resultaten in deze drie dagen werd evenals verleden jaar, toe gekend aan C. J. de Jong Jr. te Joure. De agenda voor de op maandag 22 augustus a.s. te houden raadsvergade ring bevat een voorstel van burgemees ter en wethouders aan Ir. J. J. M. Veg- ter te Leeuwarden een opdracht te geven voor het maken van een plan voor de uitbreiding van het stadhuis. In 1941 is voor deze uitbreiding een fonds opgericht, waarin momenteel een bedrag van f 561.946,57 aanwezig is. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (05150) b.g.g. 4091 Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Advertentieprij» 15 ct per mm. Bij contract (handel«adv.) 'ager. Abonnementaprija f 3,— per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name aan Sneeker Nieuwsblad. President Eisenhower toont de Amerikaanse vlag, die in de capsule (rechts) van de „Ontdekker" vorige week en reis door de ruimte heeft gemaakt en die bij Hawaii werd geborgen. In het midden staat de stafchef van de Amerikaanse lucht macht, generaal Thomas D. White en rechts (voor een deel onzichtbaar) kolonel Charles G. Mathison, onder wiens leiding de „capsule-jacht” plaatsvond. Sneu. mevr. Voor de overige prestaties zie men de Tjotters, waaivan hier volgende uitslagen. het, dank zij het mooie weer, weer tal rijke publiek veel heeft genoten. overeen mooie zuidwestelyke tops- en wera het geleidelijk aan na een paar regenbuitjes nam Holland, hoewel er twee Friezen aan de kop gingen, die samen met Ra- demakers een heel eind uitliepen, toch met 16 tegen 13 punten een voorsprong. Friesland bezette nl. de eerste, tweede, zesde en zevende plaats en hun tegen standers de derde, vierde, vijfde en acht ste. vingen weer aan met de Olympiajollen, waarin de Zaandammer Husslage onge slagen bleef en daardoor al zeker was van de hoofdprijs. Hetzelfde was het geval met mej. Roose in de Vrijheids. klasse B II, De Haas in de Vrijheids. klasse A, Cancrinus in de Sternklasse en Jager in de Flying Dutchmanklasse. Ruiter, Groningen, was met zijn der de overwinning ook al hoofdprijswin naar, evenals v. d. Meer, Leeuwarden, in de 30 m2 klasse, Zwierstra in de 16 m2 Puntklasse en Venema in de 16 m2 Streep klasse B II. H. de Jong, derde in de Pampusklasse, versterkte eveneens zijn aanspraken op de hoofdprijs, waar op v. d. Mey in de Valken B, nu hij zijn tweede zege boekte, eveneens de beste kans maakte. In de Valken A trad H. R. Schaap voor de eerste maal als win naar naar voren. Mr Mulder werd nu tweede, maar bleef de grote kansheb ber voor de hoofdprijs. In de 16 m2 Streepklasse A I was dat Minks, hoewel hij nu als derde eindigde. Regenboogklasse nog onzeker. Friese Regenboogteam en 22 m2 team vergrootten hun voor sprong. Het was gisteren na afloop van de wedstrijden in de Regenboogklasse nog niet met enige zekerheid te zeggen wie hierin met de erepalm zal gaan strijken. De Jong gooide hiervoor echter de hoog ste ogen, daar hij een tweede prijs toe voegde aan de eersten van zaterdag en maandag. Hij moest nu voor Hoekstra de vlag strijken, maar heeft een protest ingediend, waarvan de uitslag ons gis. teravond nog niet bekend was. De Hollanders kwamen er niet aan te pas, want De Wilde werd derde, mr. v. d. Werf vierde en Gerrlt Ooms vijfde. De Flying Dutchmanklasse leverde weer het zelfde beeld op als in de voor gaande dagen: Jager eerste en Elzenga tweede. Voor de volledige uitslagen raadplege men onderstaand lijstje. Voor deze wedstrijd werd baan C aan gewezen die eenmaal in omgekeerde richting moest worden afgelegd. De Zuidwestelijke wind was vrij krachtig, zodat de strijd een vlot verloop had met veel strijd op de beide lange kruisrak ken. De Wilde en Ooms namen direct de leiding, welke ze ook steeds wisten te behouden. In het laatst moest Ooms echter nog een aanval van Bos afslaan, die in de Flamingo van onze stadge noot H. de Vries voer. Hij loefde zijn be lager echter op tot onder de wal en kreeg na het draaien hulp van De Wilde die boven Bos ging liggen en toen de positie van zijn teamgenoot veilig was gesteld als eerste door de finish voer. Ooms bleef dus tweede, Alberda eindig de als zesde, mr. v. d. Werf als achtste en Hoekstra, die voortdurend door Huis man werd afgedekt en daardoor geen kans kreeg naar voren te komen, als negende. Alberda en Gebuis waren op de laatste honderd meter ook nog in een spannende strijd gewikkeld, maar Al berda slaagde er in onder de Rotterdam mer weg te lopen en won met een neus lengte verschil. In de teamwedstrijd 22 m2 klasse i Schouwen 1. A. Hoekstra, Jutrijp; 2. F. F. Atsma, Oppenhuizen. Vrijheidsklasse Bil: 1. Mej. A. Roose, Hilversum; 2. J. de Jong, Bergen(N.H.) 3. J. Kouwen, Amsterdam; 4. G. A. Grei- danus, ’s-Gravenhage; 5. A. D. Wester. huis, Amstelveen. 16 m2 Streepklasse B II 1. D. Vene ma, Workum; 2. G. Nieuwenhuis, Leeu. warden; 3. M. W. Kraayenhagen, Zwol- lerkerspel; 4. W. F. de Bruin, Haren; 5. Z. de Leeuw, Genemuiden. Pampusklasse: 1. Dr W. B. v. d. Meer, Grouw; 2. H. Bakker, Sneek; 3. H. de Jong, Sneek. Valkenklasse B 1. L. G. J. v. d. Mey, Leeuwarden; 2. S. Huizinga, Leeuwar den; 3. D. Rijpkema Jr., Drachten; 4. P. Venema, Murmerwoude; 5. J. P. Hu. ges, Deinum. 16 m2 Streepklasse BI: 1. B. J. Graatsma, Sneek; 2. W. Valk, Workum; 3. Joh. Schootstra, Leeuwarden; 4. J. Abma, Joure; 5. S. Eizenga, Grouw. 22 m2 klasse 1. J. Bosma, Marrum; 2. A. Bouwes, Leeuwarden; 3. A. Bot- tema, Leeuwarden; 4. M. Faber, Harde garijp. Vrijheidsklasse BI: 1. H. Rijnvis, Meppel; 2. G. A. Paulink, Hilversum; 3. T. Schootstra, Leeuwarden; 4. B. Stolp, Oud-Loosdrecht; 5. J. Boomsma, Sneek. 16 m2 Streepklasse AH: 1. J. B. Stronkhorst, Groningen; 2. U. Bakker, Sneek; 3. E. v. d. Veen, Leeuwarden; 4. J. Tammes, Groningen; 5. J. D. Mulder, Groningen. Valkklasse A: 1. H. R. Schaap, Deer. sum; 2. Mr R. Mulder, Langweer; 3. Mr G. F. Hepkema, Leeuwarden; 4. U. de Vries, Grouw; 5. M. C. Breuning, Leeuwarden. Vrjjheidsklasse A: 1. C. de Haas Jr., Breukelen; 2. G. R. Kraak, Paterswolde; 3. B. v. d. Laan, Hilversum; 4. D. F. Driessens, Haren; 5. Mej. M. Warmen hoven, Hillegom. 16 m2 Streepklasse AI: 1. Th. de Haan, Sneek; 2. Joop Helder, Paters wolde; 3. H. A. Minks, Leeuwarden; 4. A. Helder, Paterswolde; 5. S. Ozinga, Reeuwijk. Regenboogklasse 1. E. K. Hoekstra, Sneek; 2. C. J. de Jong, Joure; 3. J. de Wilde; 4. Mr A. v. d. Werf; 5. G. Ooms, allen te Sneek. Flying Dutchmanklasse 1. U. Jager, Lemmer; 2. D. Eellinga, Almelo. Dinsdagmorgen om tien minuten voor elf werd de hoofdschotel van deze dag opgediend de eerste van de drie HollandFriesland wedstrijden in de Regen boogklasse. Met de jongste (uiterst kleine) nederlaag op de Kaag nog vers in het geheu gen blaakten onze stadgenoten natuurlijk van strijdlust om te trachten revanche te nemen. En de eerste poging daartoe gelukte. Het Hollandse team werd verslagen met 29.126 punten. Een mooi ruggesteuntje voor de volgende ont moetingen. Het programma bevatte verder de traditionele dames- en eenmanswedstrij- dam, derde, den, alsmede wedstrijden voor Boeiers, Friese Jachten en In hun voorstel aan de raad merken B. en W. op dat de huisvesting van het gemeentebestuur en de gemeentesecre tarie een probleem vormt, dat reeds lan ge tijd aandacht vraagt .De beschikbare ruimte is onvoldoende en de huisvesting is ondoelmatig. Daardoor is het scheppen van een organisatie, aangepast aan de eisen die het huidige tijdsgewricht stelt, onmogelijk. Naarmate de gemeente gro ter wordt en de werkzaamheden van het gemeentebestuur en het administratieve apparaat toenemen, zal de toestand meer onhoudbaar worden. Reeds in 1941 was de situatie zodanig, riat er aanleiding werd gevonden een fonds voor uitbreiding van het stadhuis in het leven te roepen. Voor dit doel is destijds reeds een aan het stadhuis gren zend woonhuis aangekocht en een voor lopig plan voor de uitbreiding van het stadhuis ontworpen. Nadere overweging van deze aangelegenheid heeft toen de overtuiging gevestigd dat een vergroting van het stadhuis c.a. aan twee eisen moet voldoen. In de eerste plaats zal een gebouw moeten worden gesticht dat een waardige plaats in het stadsbeeld kan innemen en dat aanpast aan het bestaan, de eigenlijke stadhuis. In de tweede plaats zal een uitbreiding voor zeer lan ge tijd in de behoeften van het gemeen telijke bestuursapparaat moeten voor zien, en in verband daarmede, binnen redelijke grenzen, op onbekrompen wij ze tot stand moeten worden gebracht. Beide factoren zullen uiteraard uitdruk king vinden in de stichtingskosten en tot gevolg hebben dat met de uitvoering van het plan een groot bedrag zal zijn gemoeid. Vooral overwegingen van fi nanciële aard hebben er in 1939 toe ge leid, voorlopig van het maken van ver. dere plannen af te zien. Op de duur echter zal de bestaande toestand niet langer kunnen worden gehandhaafd. Indien het tijdstip, waarop noodzake lijk afdoende voorzieningen met betrek king tot de huisvesting van de gemeen telijke administratieve dienst moeten worden getroffen aanbreekt, zal de ge meente voor een belangrijke improduc tieve uitgaaf komen te staan. Een uit gaaf, die uit de opbrengst ener geldle ning zal moeten worden bestreden en die, tengevolge van de daaruit voort- De animo voor de nieuwe dansvloer op het Starteiland - door de jeugd al eer der als voetbalveld in gebruik geno men - was gisteren nog niet groot. Eén oorzaak hiervan zal zijn dat het publiek nu veel meer belangstelling heeft voor de wedstrijden dan vroeger toen de meeste bezoekers vrijwel alleen voor- de kermisvermakelijkheden en de gezellige drukte de reis naar het meer maakten. De andere is naar onze mening dat de - zich overigens wakker werende muzikanten van het Stedelijk muziek corps - het verleden te veel wilden la ten herleven. Onze en vooral de jonge generatie - danst nu eenmaal niet meer anno 1900, maar anno 1960! Tijdens de zeilwedstrijden op Sneekermeer is maandag de 41-jarige B. Keuper uit Bredenbroek bij Dinxperloo verdronken. De heer Keuper nam niet aan de wed strijden deel maar had 's morgens met zijn broer en de gebroeders Heesen, eveneens uit Bredenbroek, in Sneek een kajuitboot gehuurd om er naar te kij. ken. Terwijl ze voor de wind naar de Heerenzijl voeren, stond de heer H. C. Heesen op het voordek te filmen, maar toen ze onder in het meer kwamen, waar het water woelig was, wilde de heer Keuper hem een steuntje geven. Hij gleed echter uit op het gladde dek en sleurde in zijn val de heer Heesen mee. De fokkenist van het juist pas serende 16 m2 jacht van de heer Jager, sma te Meppel, die in de wedstrijd zat, sprong over boord en slaagde er in de heer Heesen in hun boot in veiligheid te brengen. Daarna wilde hij de andere drenkeling redden, maar deze was reeds gezonken. De Politie te Water uit Lem mer heeft ongeveer een uur later zijn stoffelijk overschot opgedregd. De heer Keuper was gehuwd en vader van vier kinderen. Olympiajollen 1. K. Husslage, Zaan dam; 2. K. F. Jansen, Amsterdam; 3. H. W. Leferink, Deventer. Sharpies 1. B. v. d. Akker, Amster. dam; 2. E. Vos, Hilversum; 3. P. Han sen, Enkhuizen. Larken 1. H. D. Voskamp, Almelo; 3. G. A. ten D. C. van Delden, Het Friese R.egenboogteam voerde zijn voorsprong dinsdag nog verder op en bracht zijn puntental op 61.2 tegen Hol land 48. Bij de eerste boei in Gossepalen na. men Huisman en Gebuis de leiding, ge volgd door Ooms en Alberda, maar op ’t eerste lange kruisrak van de Heerenzijl naar Gossepalen nam Alberda de kop, gevolgd door Hoekstra, Ooms en Gebuis, de laatste twee dicht bij elkaar. Aan het einde van dit rak echter gaf Gebuis Ooms geen ruimte bij de boei, na welke overtreding hij het veld verliet. Toen de schepen de tweede route ingingen had Friesland met 31.123 de leiding, wel ke voorsprong daarna nog met één punt werd opgevoerd. Wel had Bos op het tweede kruisrak de kop veroverd, maar hij werd spoedig weer door Hoekstra en Ooms verdreven, die ook aan de kop fi nishten. Bos, Bakker en Alberda ver gastten het publiek nog op een fraaie en spannende eindstrijd. De Hollanders koersten over stuurboord op Alberda af, die over bakboord lag, zodat het leek dat beiden moesten draaien. Met Bos was dat inderdaad het geval, maar Bakker glipte nog net voor Alberda langs en als derde over de winlijn. Al berda werd daardoor vierde, terwijl mr v. d. Werf en De Wilde resp. als zeven de en negende eindigden. Bij de Hollan ders was na Bakker Bos vijfde, Huis man zesde en Tol achtste. Friesland be haalde door de prestaties van deze dag 32.1 punten, Holland 22. Van de 22 m2 teams die een half uur eerder gestart waren, was het Frie. se nu, in tegenstelling tot dinsdag, het sterkste. Het behaalde 22.1 punten te. gen 13 voor Holland. A. Bottema, Leeu. Regenboogklasse: E. K. Hoekstra, Sneek. 30 m2 klasse: G. W. v. d. Meer, Leeu warden. 22 m2 klasse: J. Bosma, Marrum. Pampusklasse: Dr W. Grouw F. D. klasse: U. Jager, Lemmer. Valkklasse A: H. R. Schaap, Deersum. Valkklasse B: L. G. J. v. d. Mey, Leeu warden Schouwenklasse: F. F. Atsma, Oppen huizen. Vrijheidsklasse A: C. de Haas Jr. Breu kelen. Sternklasse: E. Cancrinus Haarlem. Larkenklasse: H. D. Voskamp, Almelo. Finnj oliën: J ,J. Woortman, Delft. 12 v. Jollen: L. Hommels Jr. Bentveld. Jeugdklasse: (Pluis) O. A. Zweep Sneek Flitsklasse: C. G. Venema, Sneek. De Sneek-week is ten einde, en tevens is daarmee een einde gekomen aan de gezellige drukte die er de afgelopen da. gen in onze stad heerste. Vooral de sportarena heeft zich in een groot be zoek mogen verheugen, doch ook voor de anderen viel er wel weer zo als altijd een graantje mee te pikken. Maar naast plezier ’s avonds op het Martiniplein heeft deze jubileum-Sneek- wek nog eens onderstreept dat er een ontstellend gebrek aan een goed geoutil leerd kampeerterrein is. De vele Hollandse zeilers sloegen bij gebrek aan beter hun tenten maar op bij het de Hooppark, waar een enorme drukte heerste. Ook hadden veel kam peerders hun „tijdelijke tehuizen” op het Speelweide-terrein gezet, maar dit alles was verre van ideaal. De jachthaven was overvol, zodat de zeilers wel op deze hiervoor geheel niet ingerichte ter reinen waren aangewezen. Zij hebben zich overigens niet behoe ven te vervelen. Naast de kermis was de tentoonstelling Micro Nautica te bezich tigen, terwijl ook het Fries Scheepvaart Museum dat door vele stadgenoten nog lang niet genoeg wordt aangeprezen, zich in een levendig bezoek mocht ver- heugen. spruitende rente- en aflossingslast, zwaar op de ingezetenen zal drukken. Dit vooruitzicht maakt het wenselijk reeds nu te overwegen of het niet mo. gelijk is een bijzondere dekkingsrege- ling te treffen voor de belangrijke im productieve uitgaaf, welke de gemeente staat te wachten. In het bijzonder wordt daarbij gedacht aan de vorming van een fonds, waaruit t.z.t. althans een gedeelte van de bouwkosten kan worden bestre den. Dit fonds zou dan kunnen worden gevoed door bijzondere ontvangsten der gemeente, die niet onder de gewone middelen behoeven te worden opgeno men en geen bijzondere bestemming hebben. Indien de financiële toestand der gemeente weer eens normaal mocht worden, zou een jaarlijkse bijdrage uit de gewone middelen het fonds regelma tig kunnen versterken. De gereserveerde batige saldi van het door de provincie genaaste elektriciteitsbedrijf lenen zich in het bijzonder om de grondslag voor het fonds te vormen. Opgemerkt zij dat thans in het toen gecreëerde fonds f 561.946,57 aanwezig is. In de huisvesting is in de loop der ja- ren enige verruiming verkregen door de aankoop en ingebruikneming van het naast de secretarie gelegen pand Markt straat no. 15. Deze verruiming kan ech. ter slechts als een tijdelijke oplossing worden beschouwd. De algehele situatie blijft onhoudbaar. Wij achten dan ook de tijd gekomen dat de uitbreiding van het stadhuis en de huisvesting van de gemeentelijke administratieve diensten thans nader in beraad worden genomen. Met het opmaken en uitwerken van een definitief plan daartoe zal ongetwijfeld geruime tijd gemoeid gaan. Daarom is het wenselijk zich nu reeds een beeld te vormen van de wijze, waarop voor dit probleem in de toekomst een oplossing moet worden gevonden. De eerste stap op de lange weg die nog moet worden afgelegd om tot ver wezenlijking der plannen te komen be staat in het aanwijzen van een architect. Gelet op de bestaande situatie en reke ning houdende met de architectonische betekenis van het eigenlijke uit 1762 da terende stadhuis, is dit geen eenvoudige opdracht. Omtrent de aanwijzing hebben wij dan ook overleg gepleegd met ver schillende instanties, waaronder ook de Rijkscommissie voor monumentenzorg. Op grond van de aan ons verstrekte adviezen hebben wij tenslotte aan de heer Ir J. J. M. Vegter te Leeuwarden, tevens Rijksbouwmeester, verzocht ons zijn inzichten kenbaar te maken over de mogelijkheden van een eventuele uit breiding van het Sneker Stadhuis. De zienswijze van de heer Vegter is neer gelegd in een nota, behelzende „Stede- bouwkundige en achitectonische be schouwingen over de uitbreiding van 't stadhuis van Sneek”. Een zevental teke ningen zijn aan deze nota toegevoegd. Het heeft op dit ogenblik geen zin op deze beschouwingen in te gaan. Wij la ten ook in het midden de vraag of deze beschouwingen in alle opzichten door ons worden onderschreven. Wij menen echter dat het op grond van de door hem ontwikkelde zienswijze verant woord moet worden geacht Ir Vegter het maken van een plan voor de uit breiding van het stadhuis op te dragen. Hardzeildag kwam gisteren, wat het weer betreft, in vele opzichten met zondag en maandag, ’s Morgens was er een koelte, maar ’s middags kromp hij naar het zuiden stiller. Daarop wakkerde hij weer even aan, maar werd het bladstil, zodat een herhaling van zondag en maandag gevreesd werd en het wedstrijdcomlté na de start van de Schouwen om 1 uur 10 een kortere baan aanwees. Na deze periode van stilte kwam er weer een licht briesje, maar Inmiddels was de wind van Zuid Noord geworden, zodat het duizendkoppig pu bliek op het Starteiland het wonderlijke schouwspel beleefde dat op de rakken welke eerst in de wind lagen, later de ballonnen er aan te pas kwamen. Na dit briesje werd het opnieuw stil, zodat het wedstrydeomité de Schouwen en de Pampusklasse al tegemoet voer en by een boei liet finishen, maar toen opeens kwam er weer wind, die de in elkaar gedreven klassen zo vlug over de eind streep blies, dat het haast niet mogelijk was alle schepen zo gauw te noteren. Inmiddels pakten zich ook herhaaldeiyk dreigende zwarte en gele onweerswol ken boven het meer samen, waarin ook enige windhozen voorkwamen. Vele be zoekers keerden daarom stellig vroeger dan ze van plan waren naar Sneek te. rug, maar het was loos alarm. Het bleef bij enkele buitjes. warden, voerde het winnende team aan, waarin Ir. A. Bonnema de tweede plaats bezette, Mr. H. P. Linthorst Homan (die na de eerste route door de verkeerde lijn voer waardoor hij de derde plaats verspeelde aan de Hollander Radema- kers) de vierde en S. G. Dijkstra de zevende. Door dit resultaat bracht het Friese team zijn totaal op 35.1 punten tegen 29 voor Holland. De Pampusteams gingen om tien mi. nuten over tien van start. Het Holland, se team was uitgebreid met D. Hage. man te Zaandam, het Friese met P. de Jong. Van het laatste eindigden drie man aan de kop en P. de Jong achter aan. Door dit resultaat kreeg Friesland 22.1 punten, 'tegen Holland 14. Voor de teamwedstrijden in de Vrij heidsklasse was in het team van „De Kaag” R. van Yperen te Rotterdam ver vangen door mej. M. Warmenhoven te Hillegom. Ook hier bleek het team van de Kon. Zeilver. Sneek sterker. Het nam, aangevoerd door mej. R. v. d. Zijpp met 12.1 punten de leiding. De Kaag bracht het tot S punten. Tegen deze vier overwinningen kon alleen het Hollandse Valkenteam een overwinning plaatsen. Het bezette nl. de eerste, derde, vierde en zevende plaats, wat 21.1 punten opleverde, ter wijl Friesland met de overige plaatsen 15 punten verzamelae. j-l. i 2. H. Scholten, Hengelo; Tije, Hengelo; 4. Sneek. B. M.-klasse 1. A. H. Ruiter, Gro ningen; 2. C. J. Verhage, Akkrum. Jeugdklasse 1. O. A. Zweep, Sneek; 2. J. Sterk, Gouda; 3. J. A. Wierda, Ha ren; 4. G. A. Olij, Wormerveer. 12 v. Jollen 1. L. Hommels Jr.. Bent veld; 2. J. Hulsker, Rotterdam; 3. P. J. M. Bulters, Heemstede. Sternklasse1. E. Cancrinus, Haar lem; 2. H. v. d. Winden, Amstelveen; 3. J. Vos, Bergen op Zoom; 4. W. H. Schut jes, Amsterdam; 5. P. J. Oly, Wormer veer. Finnjollen 1. J. J. Woortman, Delft; 2. A. Prevoo, Amstelveen; 3. H. P. van Reeuwijk, Rotterdam; 4. C. Wolzak, Amsterdam; 5. W. Morsman, Enschedé. Flitsklasse 1. C. G. Venema, Sneek; 2. W. B. v. d. Meer, Leeuwarden; 3. G. Draaijer, Sneek; 4. K. Boersma, Sneek; 5. J. v. d. Meulen, Oudehaske. 30 m2 klasse 1. Li, G. W. v. d. Meer, Leeuwarden; 2. Forel, Tj. Geve ke, Leeuwarden; 3. B. Dumoré, Leeu warden; 4. A. Vollema, Gauw. 16 m2 Puntklasse 1. A. Zwierstra, Appingedam; 2, B. de Haan, Sneek; 3. H. H. Donkersloot, Sneek; 4. G. P. Ven huis, Oranjwoud; 5. O. Stoelinga, Sneek. By de dames verspeelde mevr. R. HoekstraMatak Fontein haar zo ze ker schynende eerste plaats doordat ze, in de mening dat de baan tweemaal moest worden gevaren, door de verkeer de lijn ging. Ze keerde wel terug om haar fout te herstellen, maar ook dat deed ze verkeerd. Erg sneu, omdat ze na bij de start te zyn teruggeroepen deze achterstand niet alleen inhaalde maar daarna nog een enorm eind op haar tegenstandsters uitliep. In de Jeugdklasse (Pluis) liet (Ie Groninger G. L. Woortman weer eens van zich spreken. Hij stapte nl. in de boot van Petra de Vries en won evenals vroeger weer met een grote voorsprong. De oude ronde schepen lieten de glorie uit het verleden her leven. Bij de Boeiers is de Constanter van H. B. Halbertsma te Grouw nog al. tijd de snelste. Hij liet het Staten jacht, dat als tweede werd afgeblazen, plm. tien minuten achter zich. In de Friese Jachten evenaarde de Argo van J. W. Tuinlnga te Helmonc deze prestatie. Hij liep elf minuten op de Mercurius van R. Buisman te Leeu warden uit, die als tweede eindigde. De eerste prijs in de Tjotters was voor de Wylp van de Jeugdherberg It Beaken te Heeg met Heit Piersma aan het roer. De Elisabeth, st. E. Schouw- stra, eindigde als tweede; de Hoants H, eveneens van de Jeugdherberg en be stuurd door de heer Beersen te Amster- ’W| I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1