Black Boys nam nieuwe kleedkamers in gebruik Sport- Spulmiddei to Skearnegoutum WÏMBRITSERADEEL ULST van en Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, gtcombrêetde urtg.v. NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT HOOFDPRIJZEN Sneek-Week Maandag 22 aug. 1960 115e jaargang no. 67 Nieuwe Deken benoemd Kraak (Paterswolde) prolongeerde zijn titel in de Vrijheidsklasse Zonnebloem-werk Kerknieuws Gemeente Ijlst sluit lening van 84.000, u Het Streefeer Nieuwsblad is eee m DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD L.S.C. oefende tegen H.R.C. Wisselprijzen Sneek-Week Drie Amsterdamse „zware” jongens gearresteerd Pentekening van Klaas Dijkstra in bode kamer Stadhuis Beiaardbespeling op donderdag 25 augustus ’s avonds 8 uur door de beiaardier Hessel H. de Harder te ’s.Gravenhage. Wethouder Fijlstra verrichtte de officiële opening SNEEKER NIEUWSBLAD Het Hoorden heeft vijf nieuwe Zeilkampioenen de Noordelijke kampioenstitels, die vrijdag en zaterdag staan en in de Regenbogen ging hij van Tom Zwart over op de heer De Jong. meer zich Veel waardering. G. F. Handel De haven landt 3. en de de wedstrijden. BI: G. A. Paulich, Bil: Mej. A. Roose, E. E. K. Hoekstra, U. Jager, 1. A Hinke G. Gerbrandij en Yme Wier sma Ian Nijlan; Huistra, Jellema, Kan tooi vooi admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (05150) b.g.g. 4091 G. Clément Staf Nees In een spoedeisende vergadering, wel. ke donderdag 18 augustus is gehouden, heeft de Raad van de Gemeente Ijlst besloten voor consolidatie van vlotten, de schuld een vaste geldlening (koers 98% looptijd 25 jaar, rente 4% aflossing in 25 jaarlijkse termijnen) aan te gaan met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten. Het was het enige belangrijke agenda, punt van deze raadsvergadering, die dus maar korte tijd in beslag nam. Slob nam Verte tuint MAANDAGS en DON DERDAGS Advertentieprijs 15 et per mm. Bi) contract (handelaadv.) aser. Abonnementapriji f 3,— oer halt jaar. Franco per ooat f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwablad. Vrijheidsklasse Breukelen. Vrijheidsklasse Hilversum. Vrijheidsklasse Hilversum. Schouwenklasse: F. F. Atsma, Op. penhuizen. Regenboogklasse Sneek. Flying Dutchmanklasse: Lemmer. WOUDSEND. Ds M. J. Heijnes, Doops gezind predikant te Oudebi’tzijl heeft het beroep naar de Dcopsgeunde ge. meente te Balk-Woudsend aangenomen. De eerste dag was het slecht weer. Harde wind en plensbuien. In één van deze buien woei het zelfs zó hard, dat het wedstrijdcomité op het startschip bij de Heerenzijl het niet verantwoord acht, te verder te starten en voor de schepen die al in de strijd lagen de wedstrijd on geldig verklaarde. De Vrijheidsjachtjes van Tj. Water lander te Leeuwarden en van Rienk Alberda waren voor de start al omgeslagen, terwijl op de Valk van U. de Vries te Grouw die al gestart was het grootzeil naar beneden kwam. Later op de dag kregen nog meer schepen averij. De ongeldig verklaarde wedstrijd wera zaterdag overgevaren, zodat er toen viei maal werd gestart. Wegens de verander lijke wind, die steeds tussen zuidwest en zuid heen en weer dwarrelde moesten de boeien toen echter verschillende ma len worden verlegd om kruisrakken in de baan te houden. Overigens waren de weersomstandigheden stukken beter. Er was zelfs wel eens wat te weinig wind, zodat voor enkele wedstrijden de drie- hoeksbaan werd ingekort door maar een poot van de driehoek te laten zeilen. Dat ek op 't plattelan it organisaesje- wézen libbet, blykte sneontomiddei op 't sportfjild to Skearnegoutum. In great tal jongerein, leden jan ’e C.P.M.B. en C.J.B.T. ófd. Snits wiene yn Skearnegou tum gearkommen joar it hólden fan in sport -en spulmiddei. It is net allinnich yn ’e stèd, ek op it plattelan komt de fraech fan frijetiids- bisteging stadichoan mear nei foaren. It binne yn haedsaek boppeneamde organi- saesjes dy’t yn i.it stik fan saken in greate rol spylje yn it libben fan ’e plat- telansmienskip. te rukken, waar hij ook eindigde. Jong was weer eerste maar mr v. d. Werf won slechts één plaats door op de laatste meters de Wilde nog voorbij te stevenen. De Jong maakten tenslotte in de vijf, de race aan alle onzekerheid een eind. Hij zegevierde nl. voor de vierde maal en legde daardoor met 4418 punten Naar Ons Noorden meldt, heeft de bisschop van Groningen met ingang van 2 september op zijn verzoek om gezond, heldsredenen eervol ontslag verleend aan de hoogeerwaarde heer J. van Gal- kom als pastoor te Sneek en deken van het dekenaat Sneek en heeft hij als zo danig benoemd de hoogeerwaarde heer C. J. Vredendaal, thans pastoor te Assen. De zeilwedstrijden om op het Sneekermeer zijn gehouden, hebben vyf nieuwe kampioenen opgeleverd: H. de Jong, Sneek (Pampusklasse); U. ue Vries, Grouw (Valken)Joop Helder, Joure (Regenbogen). In de plaats. De vierde wedstrijd was voor Repko. Kraak was nu tweede, Alberda derde, v. d. Meulen vierde, Driesens vijfde en Onnes zesde. Door deze uitslag had Kraak met 2711 punten de leiding en hadden Onnes en Repko (eveneens na aftrek van hun slechtste wedstrijd) elk 2234 punten. In de vijfde wedstrijd ver stevigde Kraak met zijn derde overwin. ning zijn voorsprong en verloor Repko door een vierde plaats terrein op Onnes, die als tweede finishte. De stand was toen nl.: Kraak 3715 punten, Onnes 2937 en Repko 2761. In de laatste en beslis sende race stelde Kraak zijn eindover winning en daarmee zijn titel veilig, door zijn Hilda Johanna voor de vierde maal als eerste over de winlijn te sturen. Hij bracht daardoor zijn puntental op 4719, Repko won door als tweede te finishen nog een plaats op de ranglijst, waarop hij met 3464 punten als tweede prijkt, en J. J. Onnes (Haren) als derde met 3249. De strijd in de Regenboogklasse be gon vrijdagmorgen direct met een over winning voor C. J. de Jong Jr. te Joure, die deze plaats al na het eerste kruis rak bezette. Van der Zee was toen twee de, de Wilde derde. Na een groot gat volgde Zwart als vierde, Ooms was vijf de, mr v. d. Werf zesde, Alberda zeven de en de Vries met een grote achterstand achtste. In de volgende omloop moesten Ooms en de Vries de strijd wegens averij sta ken. Bij Ooms boog de zaling naar vo ren, waardoor hij z’n mast niet vertrouwde en naar Sneek voer om een nieuwe. Bij de finish was de Wilde twee de (met een protest tegen v. d. Zee) en mr v. d. Werf derde, die dus een ferme sprong naar voren had gemaakt, Alberda vierde, v. d. Zee vijfde en Zwart zesde. De tweede wedstrijd leverde een fraaie overwinning op voor mr v. d. Werf, die ook in de Sneek.Week al door zijn goede zeilen was opgevallen, maar de Vries leverde eveneens een opmerkelijke pres tatie door van de vierde naar de tweede plaats op te klimmen, wat ten koste ging van Zwart e i Alberda. Zwart wist zich daarna op de derde plaats te hand haven, maar Alberda zakte naar de voorlaatste af. De Jong finishte als vijf de, waardoor het tussen hem en mr v. d. Werf ging spannen. Ooms was nog niet gestart en de Wil de evenmin omdat tweemaal achtereen de bek van zijn gaffel was gebroken. Spanning steeg. In de derde wedstrijd nam de span- Eerst betraden twee gecostumeerde elftallen het veld, die voor een verma. kelijk partijtje zorgden, dat natuurlijk in een 11 gelijk spel eindigde. De hoofdschotel, de strgd tussen de eerste elftallen van Black Boys en DTS, Succesvolle verdediging. De Vrjjheidsklasse telde acht inschrij vers, van wie Borkent (Heerenveen) absent bleef, terwijl Waterlander na zijn kapseizen niet weer kwam opdagen, Van der Meulen (Joure) kwam pas zaterdag morgen aan de start en was dus bij voorbaat al kansloos. Vrijdagmorgen in de eerste wedstrijd hield de kampioen Kraak de eerste plaats doorlopend bezet. Zijn gewestge- noot Driesens passeerde na het eerste kruiskrak als tweede, Repko als derde en Onnes als vierde. Na het tweede was er nog niets veranderd, maar in de eind strijd werd Driesens eerst door Repko en daarna nog door Onnes gepasseerd. In de volgende had Kraak in ’t begin weer de leiding, maar reeds op de eerste poot van de driehoek moest hij die we gens averij aan de fok aan Onnes af staan, die ook als eerste werd afgebla zen. Alberda was nu van derde tweede geworden en Repko had de laatste plaats verwisseld voor de derde. Drie sen sloot de rij. In deze volgorde werd ook gefinisht, zodat Onnes de leiding nam met 1531 punten, gevolgd dooi Repko met 1230 en Kraak met 1105. Blijkens een advertentie in dit nummer is de Stichting „De Zonnebloem” weer met haar voorbereidingen voor de nieu we cursus begonnen. Aanmelding voor nieuwe leerlingen kan geschieden op vrijdag 26 en maandag 29 augustus ’s avonds van 7.30-9 uur in de Huishoud school. De cursus, welke bedoeld is voor meisjes, die op kantoor en in bedrijven werkzaam zijn, bevat lessen in koken en naaien, handenarbeid, medische verzor ging etc., allemaal dingen, waarmee de cursisten in hun latere leven te maken krijgen en waarvan zij later veel pro fijt hebben. Bovendien wordt het nut tige met het aangename verwisseld, want evenals vorige jaren staan ook nu weer excursies en uitstapjes op het pro gramma. De lessen worden tweemaal per week op avond in de Huishoud school gegeven. werd na een zeer goed begin jammer genoeg een mislukking, omdat de zwartjes na enkele tegenslagen de moed lieten zakken en in de tweede helft wei. nig tegenstand boden, waardoor de eind stand 91 voor de gasten werd. Het begin was veelbelovend. De gas. ten, die reeds enkele wedstrijden hadden gespeeld, begonnen in een hoog tempo en hoewel de thuisclub zichtbaar moeite had dit te volgen, ontstond toch een enerverende strijd, die het aankijken ten volle waard was. Daarom was het jam mer voor de boys, dat de gasten de eerste doelpunten feitelijk cadeau kre gen. Eerst maakte Tinga op de rand van het strafschopgebied hands (de vrije trap werd door rechtsback Feller steen hard ingeschoten) en vervolgens zag de arbiter een duidelijk buitenspelgeval over het hoofd. Bij de rust was de stand nog 20 en toen de zwartjes, die Sluis en Van der Molen (beiden ex-Sneek) in de gelederen hadden, door de laatste met een magnifieke kopbal op 21 kwa men, leek het er op dat de spanning zou terugkeren. Maar twee doelpunten door de gasten in evenveel minuten gescoord, sloegen deze hoop volledig de bodem in en doofden het vuur bij de zwartjes vol komen. Het werd tenslotte 91 voor de gasten, die onvermoeid door werkten. Op het bijterrein Under lieding fan foarsitter Ids Veld huis waerd twa ure ütein set mei in wurklist fan tsien numers. Hoewol it waer yn ’t earstoan net moai like, kaem yn ’e rin fan de middei de sinne der noch troch, sadat ien en oar in tige slagge middei wurden is. Mei fjür en faesje is der striiden by de ünderskate numers. Omdat spitigernóch de aide Fryske sjezen net mear to bisetten binne en men de middei iepene woe mei in by ütstek Fryske simmersport, it ringriden, hie it bistjür in stikmannich lanbouwei- nen komme litten, om sadwaende dochs lingride to kinnen. Nei dat it greatste part óffallen wie bleaunen der trije twatallen oer, hwer- Kraak begon zaterdagmorgen met een fan de prizen woun waerden troch: overwinning met Onnes op de tweede en Repko met miniem verschil op de derde Een uur later. Daar vrijdag de start voor de eerste wedstrijd al een uur was uitgesteld, ver. trokken de schepen voor de volgende ook een uur later. Als eerste de Pampusklasse, waarin Jissink na het eerste kruisrak de leiding had, gevolgd door P. de Jong en Bak ker. In deze volgorde kwam weinig ver andering. Alleen Bakker werkte omhoog naar de derde plaats. De tweede wedstrijd werd door gewonnen, die al spoedig de kop en over de gehele baan gevolgd werd door H. de Jong. Bakker lag aanvanke lijk op de derde plaats met P. de Jong in zijn kielzog, maar toen de schepen de boei voor de Roekoepolle weer pas seerden kwam hij als laatste door ach ter Jissink. Mr. Hoekstra had de strijd wegens averij gestaakt. In deze stand kwam geen verandering, wat betekende dat Slob met 1457 punten de leiding van Jissink had overgenomen, die nu twee de was met 1156 punten. H. de Jong was derde met 758. Zaterdagmorgen in de derde wedstrijd kwam H. de Jong als winnaar uit de bus. Jissink was tweede, Slob derde, Bakker vierde, mr. Hoekstra vijfde en P. de Jong zesde. De eerste drie stonden toen ha aftrek van hun slechtste wed strijd in puntental gelijk, nl. 1457, maar in de vierde race nam H. de Jong door zijn tweede overwinning de leiding over. Overigens was de volgorde bij de finish weer gelijk aan de vorige wedstrijd met uitzondering' van mr. Hoekstra, die nu als laatste eindigde. Het ging overigens spannend toe. Na de eerste omloop had P. de Jong de leiding en lag zijn broer op de tweede plaats. Jissink was derde, Slob vierde, Bakker vijfde en mr. Hoek stra zesde. Daarna nam H. de Jong de kop over, Jissink werd 2e, P. de Jong derde, Bakker vierde, Slob vijfde en mr. Hoekstra zesde. In deze stand kwam echter opnieuw verandering, want Slob slaagde er nog in P. de Jong en Bakker te passeren, van wie eerstgenoemde ten slotte als vijfde werd afgeblazen vóór mr. Hoekstra. Door dit resultaat waren de kansen voor H. de Jong belangrijk gestegen. Hij had nu al 2516 punten te gen Jissink 2312 en Slob 2261. De ande ren waren praktisch al kansloos. De vijfde wedstrijd leverde wederom Officiële opening. Daarna trad wethouder Ftflstra, die met zijn collega de heer Berkhout, de Gemeente vertegenwoordigde, tussen een haag van welpen naar voren om de officiële opening te verrichten. In zijn toespraak zei hij dat de Gemeente de sport een warm hart toedraagt, omdat zij het een groot belang acht dat de jeugd wordt bezig gehouden. B. en W. hebben daarom de bouw van de nieuwe kleedkamers op de voet gevolgd en zij hebben diepe bewondering voor wat hier geheel door eigen krachten tot stand is gebracht. Spreker hoopte tenslotte dat het gebouw als een mysterieuze kracht in de sport zal werken, nl. tot terug, keer in de tweede klas. Daarna knipte hij het lint door dat voor de hoofdin gang was gespannen en konden de spe lers naar binnen gaan om zich te ver kleden voor LSC speelde gisteren een nuttige oe fenwedstrijd tegen de Helderse Racing Club. Het was een vrijwel gelijk opgaan, de strijd, waarin HRC iets beter speel de. LSC nam de leiding toen Herman Hofstra een voorzet van rechts met een keurige kopbal afrondde. Wel kwam de ploeg uit Den Helder daarna iets meer in de aanval doch de sterke LSC defen sie hield voorlopig stand. De rust kwam dan ook met 1-0. Een sterk HRC offensief leverde in de tweede helft "twee doelpunten na elkaar op, beide uit een doelworstejing. Doch daarna gooiden de blauw.witten het spel open wat direct enkele gevaarlijke aanvallen tot gevolg had. Linksbuiten Gerritsma had bij één daarvan succes toen hij een voorzet van rechts inknalde, en daarmee de partijen op gelijke voet bracht. Vlak voor het einde echter wis ten de gasten doelman Bomr.a i:og een maal te passeren en daardoor de volle winst toch nog te grijpen. LSC verscheen in de volgende opstel ling: doel: Bouma; r.a.: ten Wolde; l.a.: Haak; spil: Joop Dijkstra; r.h.: Zoethout; l.h.: N. Graatsma; r. buiten: de Jong; r.binnen: Th. v. d. Graaf; midvoor: Her man Hofstra; l.binnen: E. Croee; l.cui. ten: Gerritsma. Nico Graatsma werd tijdens de wed strijd vervangen door v. d. Graaf, ter wijl Bennie Diekstra op de r.binnen- plaats ging opereren. Een voorwedstrijd tussen de LSC en HRC jeugdelftallen eindigde in een 1-0 overwinning voor de gasten. Skearnegoutum 2, J. Eisma, Skearne goutum 3 en T. Hofstra fan Goëngea 4. By t’ skirinnen fan pearen waerden U. de Jong, Skearnegoutum en A. Nau- ta, Toppenhuzen earste, de twadde priis wie foar F. Rienstra en J. Grunstra to Skearnegoutum en de tredde foar M. Beukens en E. Huistra, Skearnegoutum. Ta bislüt waerd noch in libbene stuol- ledouns halden. Fan de famkes krige E. Atsma, Toppenhuzen de le priis, Tj. de Jong Turns, de twadde en KI. Feenstra fan Easthim de tredde. Fan de jonge's waerd Skearnegoutum nü. 1; Arend Bouwe de Jong, Olympiajollen: K. Husslage, Zaan dam. SharpieklasseB. v. d. Akker, Am sterdam. Larken: B. Wiegers, Hengelo (O.) B.M.-klasse: A. H. Ruiter, Groningen. Jeugdklasse (Pluis): O. A. Zweep, Sneek. 12 v. Jollen: P. J. M. Bulters, Heem stede. Sternklasse: E. Cancrinus, Haarlem. Finnjollen: C. Wolzak, Amsterdam. Flitsklasse: P. v. d. Zwaag, Joure. 30 m2 klasse: G. W. van der Meer, Leeuwarden. 22 m2 klasse: Ir A. Bonnema, Leeu warden. 16 m2 Puncklasse: A. Zwierstra, Ap. pingedam. 16 m2 Streepklasse AI: H. A. Minks, Leeuwarden. 16 m2 Streepklasse All: U. Bakker, Sneek. 16 m2 Streepklasse B I: B. J. Graat sma, Sneek. 15 m2 Streepklasse Bil: D. Venema, Workum. Pampusklasse: H. de Jong, Sneek. Valkenklasse A: MrR. Mulder, Lang weer. Valkenklasse B: J. P. Huges, Deinum. A: C. de Haas Jr., een overwinning op voor H. de Jong, opnieuw met Jissink als tweede, maar Bakker was nu derde en Slob vierde. Diens papieren waren daardoor aanmer kelijk gedaald, want de stand aan de kop was nu (na aftrek van de slechtste wedstrijd) H. de Jong 3215, Jissink 2613 en Slob 2261. De tweede plaats in de laatste ontmoe ting achter Jissink was toen voldoende voor H. de Jong om met totaal 3793 pun ten voor de vierde maal de kampioens- wimpel in de mast te kunnen hijsen. Jissink eindigde met 3492 punten op de tweede plaats en Slob met 2538 op de derde. De strijd in de Valken speelde zich in hoofdzaak af tussen de titelhouder Al bert Wester en zijn dorpsgenoot U. de Vries. De eerste wedstrijd werd gewon nen door de Vries, gevolgd door Vel. sink, Hepkema, Geveke en Wester. In de volgende had de Vries weder om lang de leiding met Wester als twee de en Velsink als derde, maar vlak voor de finish kreeg de Vries last van de Regenbogen waardoor Wester hem nog op ’t nippertje kon passeren. Velsink was nu derde, Geveke vierde en Hepke ma rijfde. Zaterdagmorgen won eerst Geveke met gering verschil op Wester en finish te de Vries als vierde, maar de vierde ontmoeting was wederom voor de Vries. Wester finishte nu als vierde achter Vel sink en Geveke, waardoor de Vries bijna negenhonderd punten op hem was uitge lopen. In de vijfde race werd Wester weer winnaar vóór de Vries, waardoor de achterstand van Wester, na aftrek van de slechtste wedstrijden, tot 301 punten gereduceerd werd, het verschil tussen de eerste en de tweede plaats. De span ning was dus danig gestegen en ook hier was de laatste wedstrijd beslissend. Deze werd door Hepkema gewonnen, terwijl Wester als derde achter Geveke en vóór de Vries eindigde. Maar de Vries kon nu deze als zijn slechtste wedstrijd aftrekken en kwam zodoende toch nog met 2921 pnt. als de nieuwe kampioen uit de strijd. De onttroonde Wester werd tweede met 2620, Herman Geveke derde met 2018 punten. Paterswolde (16 m2 klasse) en C. J. de Jong Jr., Joure (Regenbogen). In de V rijheidskiasse verdedigde G. R. Kraak te Paterswolde zijn titel met sukses, maar in de Valken moest Albert Wester hem aan zijn dorpsgenoot de Vries af- 2. Nachtmusik” 4. Twee volksliederen 5. Suite Archaïque 6. Capriccio 7. De Scheresliep 8. Een scheepje in de 9. Twee Friese volksliederen a. Us pake klok b. Frysk bloet tsjoch op. Behalve de reeds vermelde wissel prijzen werden woensdag nog de volgen de gewonnen 16 m2 Streepklasse A: J. B. Stronk horst, Groningen. 16 m2 Streepklasse B: D. Venema, Workum. In ons nummer van donderdag meld den wij dat F. F. Atsma de Wisselprijs van de K.Z.V.S. in de Schouwenklasse had gewonnen. Die was niet juist, niet Atsma won deze prijs, maar A. Hoek. Van de dertien inschrijvers in de 16 m2 klasse bleef A. B. Kale te Kampen ning toe, daar mr v. d. Werf nu als tweede achter de Jong eindigde. Het verschil bedroeg toen nog maar 176 punten. Alberda was tweede. Zwart derde, v. d. Zee vierde, de Wilde vijfde en de Vries sloot de rij. Toen voor de vierde maal gestart werd, zag men op de wal natuurlijk met veel belangstelling uit naar de verrich tingen van mr v. d. Werf. Het bleek echter al spoedig, dat hij nu niet mee speelde, want na de eerste omloop lag hij achter in het veld. De Vries leverde nu weer een prachtige prestatie door van de vijfde naar de tweede plaats op De rij der sprekers werd daarna ge. opend door de heer I. Silvius, die na mens de ver. „W.Z.S.” zijn bewondering uitte voor het initiatief en de wijze waar op het nieuwe gebouw tot stand was ge komen. Het bewijst, zei spr., dat Black Boys weer op de goede weg is. In de zelfde geest sprak ook de ere.voorzitXer der vereniging, de heer J. Miedema uit Grijpskerk, die zijn woorden vergezeld liet gaan van een nieuwe voetbal. Namens de K.N.V.B. en de Afd. Fries land van deze bond wenste de heer D. Zeilstra de vereniging geluk met dit staaltje van goede clubgeest, dat be. wijst dat Black Boys door en door ge zond is. Namens de Propagandacom- missie van 'de club verklaarde haar voorzitter, de heer D. de Rapper, dat er geen betere propaganda voor Black Boys denkbaar is dan dit gebouw, waar over wij ons allen verheugen. Het is een prestatie welke voor zich zelf spreekt en een stimulans om op dezelfde wijze voort te gaan. Tenslotte bood hij enkele onmisbare attributen aan voor de boxen, nleen leest, hamer en knijptang. Voorts spraken nog de heren E. v. d. Veer (voor de Sneker Scheidsrechters- veremging)J. Rienstra (redaktie club, blad die een borstelhanger met spiegel voor de scheidsrechterskamer aanbood, en een afgevaardigde van de Ver. D.T.S., die reeds bij het behalen van het kam pioenschap een tegelplateau voor de box had aangeboden, welke daarin reeds is aangebracht. Fr. Veldhuis, Turns en P. Gerbrandij Nijlan; E. Gerbrandij, Goëngeamieden Yde Veldhuis, Turns. By it sekjerinnen foelen de measte slachtoffers by it pak strie, hwat fansels ek de bidoeling wie. De earste priis wie foar Egge Huistra to Skearnegoutum en E. Gerbrandij to Goëngeamieden, de twadde krigen Tj. de Jong, Turns en B. de Jong, Skearne goutum en de tredde Roelie de Jong Turns mei B. de Jong Skearnegoutum. De estafette mei hindernissen foar fjouwertallen waerd woun troch: 1. P. Gerbrandij, Nijlan, T. Rozendal Skear negoutum, A. Gerbrandij, Nijlan en H. de Jong, Turns; 2. J. Hofman, Turns, H. Jansma, Sybrandebuorren, E. Huistra, Skearnegoutum en K. Jansma, Sybran debuorren. It sykjen fan in strieman mei de blyn. doek foar wie foar de measten in swiere opjefte. As earste kaem hjir üt de bus Roelie de Jong fan Turns, twadde wie Joh. H. Breeuwsma to Nijlan en tredde Yme Wiersma to Nijlan. De „Marathonloop” troch ’t doarp is by de fammen woun troch: 1. A. Ger. brandij, Nijlan, 2. E. de Jong, Turns; 3. B. Terpstra, Dokkum; 4. A. Bergsma, Lutkewierrum. Yn de jongesmarathon waerd G. H. Gerbrandij, Nijlan nd. 1, - speelden tezelfder tijd de tweede elftal. Ien van beide clubs. Dit was een pittig partijtje, dat in 33 eindigde. De zwartjes ontkwamen op het nippertje aan een nederlaag, want het laatste doelpunt scoorden zij in de laatste se. conde. absent en liet Homme Wester voor de eerste wedstrijd verstek gaan. Hier was het ook een kleine groep, die alle dagen de dienst uitmaakte, waarbij Joop Hel der in de eerste vier wedstrijden als aan voerder optrad. Vrjjdag was H. Olde Agterhuis te Heerenveen met twee plaatsen zijn naaste concurrent, maar de volgende dag mengde ook Mink (Leeu warden) zich met meer sukses in de strijd aan de kop. Joop Helder en Olde Agterhuis hadden echter na de eerste dag de leiding met resp. 2430 en 1828 punten. Daarna kwam Albert Helder met 1254. De eerste twee ontmoetingen op za terdagmorgen brachten Joop Helder op nieuw aan de kop, maar Olde Agterhuis verloor terrein doordat hij resp. als derde en als vierde aankwam, terwijl Minks, hoewel ’s morgens eerst tweede, door een achtste plaats in de vierde wedstrijd praktisch werd uitgeschakeld. legde daardoor met 4418 punten be. Na deze wedstrijd had Joop Helder nl. I slag op de titel, waardoor de zesde wed- 4860 punten, O. Agterhuis 3179 en Minksstrijd nu overbodig geworden was. Mr v. d. Werf maakte toch nog een fraaie eindspurt. Hij finishte nadat Zwart er wegens een stuurboord.bakboord kwes tie met Alberda uitgegaan was, als der de achter Alberda en legde daardoor met 2920 punten beslag op de tweede plaats. Alberda eindigde met 2242 punten als derde en de Vries was vierde met 1825. Direct na afloop van de wedstrijden reikte de voorzitter van de N.N.W.B., de heer F. C. v. d. Maden, de begeerde blauwe wimpels aan de kampioenen uit. stra*vaiT Jutrijp^ 2452. Daarop verbeterde Minks zijn positie wel weer door zijn eerste overwinning, maar de tweede plaats voor Joop Hel der was nu ruim voldoende voor de titel. Met 5744 resp. 4860 punten was hij voor zijn concurrenten onbereikbaar gewor. den. Olde Agterhuis had nl. maar 3440 resp. 3179 en Minks 3667 resp. 3355. Toch werd er nog een wedstrijd gevaren, waarin Joop Helder als derde eindigde achter de winnaar Olde Agterhuis en Siebrand (Kampen). Helder kon nu deze wedstrijd aftrekken en sloot daardoor het tournooi af met 5774 punten. Twee de werd Olde Agterhuis met 4394, derde Minks met 3667. Onze stadgenoot Th. de Haan werd met twee derde plaatsen, drie zesde en een zevende, welke hem 2787 punten opleverden, vierde op de ranglijst. In de nacht van zaterdag op zondag heeft de Gemeentepolitie alhier drie per sonen gearresteerd, verdacht van in braak in de kantoren van Tonnema N.V. alhier aan de Oppenhuizerweg. Het zijn D. v. ’t M., A. v. O. en H. E., allen te Amsterdam, van wie twee goede bekenden van de politie zijn. In hun ge zelschap bevond zich ook nog een vier de persoon, maar deze wist te ontkomen. Bij het onderzoek kwam aan het licht, dat inbrekers door het openbreken van een raam de fabriek aan de achterkant waren binnengedrongen en in de kanto ren een kast en een bureau hadden opengebroken. Ze vingen echter bot, want geld von den ze daarin niet. Ook verder wordt er niets vermist. De drie mannen werden ingesloten en zullen vandaag ter beschikking van de Officier van Justitie te Leeuwarden worden gesteld, onder wiens leiding het onderzoek wordt voortgezet. Burgemeester Rasterhoff, ambtshalve hoofd van de politie, was de gehele dag ook bij het onderzoek aanwezig. Reeds enige tijd hangt in de bode, kamer van ons stadhuis een penteke ning, vervaardigd door de heer Klaas Dijkstra, die de aandacht op zich ves. tigde door zijn verklaring dat de aarde plat is, in tegenstelling met het feit, dat de astrologen van mening zijn dat de aarde rond is. Met deze tekening, for maat 66 bij 56 cm., die als opschrift draagt „een wandeling door Sneek in 1913” heeft de heer Dijkstra in hetzelfde jaar een diploma zilveren medaille op de tentoonstelling voor kunstnijverheid en watertoerisme, welke georganiseerd werd door de heer M. J. Houwink alhier, gewonnen. Onlangs heeft lig de tekening aan onze gemeente aangeboden, die haar met dankbaarheid heeft aanvaard. De tekening stelt voor een vier en twintigtal stadsgezichten in die tijd, die tezamen een weergave van het stadium omgeven. Deze beelden laten o.a. de reeds verdwenen molen bij het Zomer- rak zien en de toenmalige Ambachts school in de Kloosterstraat. Ook de toen. dertijd zo bekende lantaarn bij het Sta tionsplein is uitgebeeld, terwijl ook het Wilhelminapark niet is vergeten. Programma 1. Lass mich mit Tranen uit de opera Rinaldo 2. An die Freude Ludwig van Beethoven 3. Menuet uit „Eine kleine W. A. Mozart Er wordt vaak beweerd, dat men vroeger meer voor zijn club kon opbrengen dan tegenwoordig, maar wat enkele leden van de Voetbalvereniging „Black Boys” in hun vrije tijd op de velden aan de Noorderhoek hebben gewrocht, lo genstraft deze bew’ering volkomen. Daar moet je diep je petje voor afnemen en dat hebben de sprekers, die bij de officiële ingebruikneming op zaterdagmid. dag het woord voerden, dan ook, zij het dan in figuurlijke zin, allen gedaan. Het is een mooi gebouw geworden. Prachtige ruime kleedkamers met was- en douchegelegenheid voor de spelers en scheidsrechter, een grote bergplaats, een apart vertrek voor de dames, die voor de consumptie zorgen, en keurige toilet ten. Kortom, het is een bezit geworden, waarop de vereniging met recht trots kan zijn. Voorzitter D. v. d. Werf stak zijn vreugde over hét tot stand komen van de nieuwe kleedgelegenheid dan ook niet onder stoelen en banken en richtte har. telijke woorden van dank tot allen, die de plannen van architect Goodijk hebben verwezenlijkt. Vanzelfsprekend kregen de leden en getrouwen van de vereni ging, die onder aanvoering van Rein v. d. Vliet het werk tot stand hebben gebracht, een extra pluim op de hoed. Sommigen van hen werkten meer dan drie honderd uren aan het gebouw, dat in totaal twee duizend werkuren heeft gevorderd. Als blijk van waardering bood hij hun, die mee.r dan 150 uren hebben gewerkt, met hun dames een reis aan naar een interlandwedstrijd in Amster. dam. De anderen ontvangen t.z.t. een foto in lijst van het nieuwe gebouw. Zeer dankbaar toonde de voorzitter zich ook ten opzichte van de Gemeente, die de bouw mede mogelijk heeft gemaakt door het verstrekken van een renteloze lening; de heer K. Hiemstra, die de verlichting pro deo had aangebracht, de FleXa-fabriek die de verf gratis leverde en de gevers van bloemen en geschenken. Bloemen waren er van de Jeugdafdeling, de Afd. Welpen, de Do- narice-afdeling, WZS en ONS. Verder had de Noorder Glashandel in samen, werking met de donatrice.afd. spiegels aangeboden voor de kleedkamers en zal Zandstra Sport nog voor een nieuwe clubvlag zorgen. Tenslotte deed hij een dringend beroep op de jeugd in de Noorderhoek de nieu we kleedkamers te ontzien, waarvoor hij ook nog de medewerking van de ouders vroeg. Skearnegóutum 2 en Skearnegoutum 3. Mei in tapaslik wurd waerden de pri zen, bisteande üt gebrüksdingen, troch 1, R. Kroeze, de hear Veldhuis ütrikt.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1