Quick ’20 won verdiend van Sneek Bevestiging en intrede Ds J. van Dam Floralia-tentoonstelling E AQEND/C] H. v. d. Heulen 40 jaar bij Tante Pos IJLST WY M BR ITS ERA DE EL en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Maandag 12 sept. 1960 115e jaargang no. 73 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD -x Uitstekend debuut van Neptunia zeilkam pioen schappen Sneker tennis-succes INGEZONDEN Jubileum J. de Boer Bezoek aan vermakelijk heden blijft dalen Gastconcert op de Muziek tent Mooie concerten in Oosthem en Nijezijl Burgerlijke stand o o o o o o 1 1 1 1 1 1 1 Red. S. N. Alberda leidde in de Regenbogen Succesvolle dag voor Wandelclub „De Noorderhoek” Speurtocht Herv. Jeugdraad Stadgenoot won een koelkast - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Lustrum-concert Frysk Orkest Veertig jaar op dezelfde plaats Bevestiging en intree kand. J. C. van Loon „IJsfeest in Friesland” Promotie J i SNEEKER NIEUWSBLAD naar B. V. Maurits van den Berg Jr. gepast. Salten’s kompositie „Musica de 10 en SNEEK van 4 t/m 10 september 1960. arr. Moll Th. Turter 2 2 1 1 1 1 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 0 0 0 o o o 1 1 o o o o o o o o o o o 3 3 2 2 2 2 2 0 0 0 0 O 0 2- 0 3- 1 2- 0 5-3 3- 2 3-2 8-6 2-3 2-3 1-3 0-2 0-2 1-5 In de res. Ie klasse wist Sneek 2 in de uitwedstrijd tegen CEC 2 een 2-1 over winning op zijn conto te schrijven, maar in de res. 2e klasse A moest LSC 2 met 0-2 de eer aan de Friesland reserves la ten. Ook Black Boys 2 en Sneek 3 wis ten hun thuiswedstrijden in de res. 3e klasse A niet in overwinningen om te zetten. Zij verloren met 3-0 en 6-2 van resp. FVC 3 en Frisia 3. Tenslotte nog even de stand in de le klasse: k zijn gevallen. „IJsfeest in is een show geworden, die Verichi)nt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (05150) b.g.g. 4091 berda in de Regenbogen de leiding met twee tweede plaatsen en een der de. Mr A. v. d. Werf, eveneens alhier, volgde hem echter op de voet. Hij was n.l. eenmaal eerste, eenmaal vierde en eenmaal zesde. Trekken ze hun tot nu toe slechtste wedstrijd af, dan staan ze zelfs in puntental gelijk. De Rotterdammers C. W. Krist en Joh. Hofland bezetten resp. de derde en de vierde plaats. Deze uitslagen staan echter nog niet vast, daar er vele protesten waren. bijzonder karakter. De Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelaadv.) ager. Abonnementsprijs t 3,— oer halt iaat. Franco per ooat f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Geachte Redactie, Met belangstelling lazen wij Uw ver slag van het jubileum van de heer J. de Boer. Er staat boven: 45 jaar bij de fa U. P. Th. Woudstra. Dit is niet juist. Deze firma is pas in 1938 te Sneek gevestigd. Verder wordt ’t voor gesteld als zou ons bedrijf van Ijlst naar Sneek zijn verplaatst. Eveneens onjuist en er bestaat ook geen enkel zakelijk verband tussen onze N.V. en genoemde firma. Intussen de jubilaris hulde! Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, N.V. Fabriek van Werktuigen voor de Zuivelindustrie v/h D. Woud stra Zn, IJlst Van de heer W. Renzema te IJlst ontvingen wij een schrijven van de zelfde strekking. Verder merken wij op, dat wij onze gegevens ontvingen van het bedrijf in Sneek, zodat de ver slaggever in deze geen schuld treft. Zaterdag en gisteren werd op de Westeinder plassen een aan vang ge maakt met de zeilwedstrijden om de nationale kampioenstitels. Na die van gisteren had onze stadgenoot Joh. Al- Het was gisteren voor de Baptisten Gemeente alhier een bijzondere en vreugdevolle dag. Na een periode van elf maanden waarin deze Gemeente geen eigen predikant had, werd Ds J. van Dam, voorheen predikant bij de Baptisten Gemeente te Haarlem, aan zijn nieuwe Gemeente hier ter plaatse verbonden. Mede door het fraaie najaarsweer werden deze week mooie concerten ge geven. Woensdagavond gaf de muziek vereniging „Concordia” van Gaastmeer een concert in Oosthem. Om 7 uur wa ren de muzikanten reeds aanwezig die eerst met de drumband een rondgang maakten door Oosthem en Nijezijl wat veel publiek trok. Te Nijezijl werden de muzikanten voor deze rondgang door dir. Huitema van de Coöp. Zui velfabriek „de Hem” getrakteerd op een frisse dronk, waarna nog een extra nummer ten beste werd gegeven. In Oosthem werd een concert gegeven met tot slot een taptoe. Zaterdagavond was er in Nijezijl een gezamenlijk concert van „Concordia” te IJlst en „Hald Moed” te Oosthem met drumband. Ook deze verenigingen speelden voortreffelijk en gaven tot slot een taptoe. Zij werden eveneens door de heer Huitema met een trak tatie beloond voor dit mooie concert. Het publiek dat mede door het mooie weer in grote getale beide avonden was opgekomen, heeft veel genoten van deze mooie concerten. W’YMBRITSERADEEL van 5 t/m september 1960. Geboren: Jan, zv Gerben Dotinga Gertje Hoekstra, te Offingawier; Tho mas, zv Tjitte Osinga en Sjoerdje Wier sma, te Oosthem; Eduard Joop, zv Fol- kert Landman en Oeke Johanna Witte- veen, te Wolsum; Taede Rienk, zv Dou- we Posthuma en Fokje Wiersma, te Nij- land. Zaterdag werd in Joure weer jaarlijkse Roode Kruis wandeltocht ge houden, waaraan traditiegetrouw ook weer door de Wandelclub Noorderhoek werd deelgenomen en wel met drie groepen. Het is een prachtige middag geworden, die begunstigd werd door mooi weer, en met een zeer afwisse lend parcours. Om twee uur gingen niet minder dan 600 tippelaars van start. Om half vijf kwamen de groepen van de 10 km binnen, en de jury ken de aan de E-groep de vierde prijs toe met 25 5/6 punt en de groep C met 26 5/6 punt de derde. De A-groep liep mee in de 15 km. De concurrentie was geducht, doch na aankomst bleek, dat ze ver bovenaan stond wat puntenaantal betreft. Van de dertig te behalen punten verwierf ze niet minder dan 29 1/6 punt, zodat ze werd geplaatst in de hoogste klasse „uitmuntend”. Al met al dus een succesvolle dag voor de wandelclub „Noorderhoek”. Donderdag 15 sept. Zitting Breukban- den-specialist in Drogisterij De Jong Galigastraat, ’s middags van 2-4 uur. Maandag 19 sept. ’s morgens 9 uur Fok- veekeuring van de Fr. Mij v. L„ A.B.T.B. en C.B.T.B. op de Nieuwe Veemarkt. Woensdag 21 sept. ’s avonds 8 u. Ami- citia Showavond fa Minkema. Mede werkenden kwartet Harry de Groot, Corry Brokken, Joop de Knegt, The Hotcha’s, De Wama’s en Wim Bur ger. Olyphia en MKV in Noordwolde teza men acht doelpunten fabriceerden. Zij deelden deze broederlijk, wat van de Noordwoldenaren nu juist niet zo’n ster ke start is. In de ongetwijfeld moeilijke uitwedstrijd tegen Steenwijk behaalde GAVC een zeer nuttige 1-0 overwinning en hierdoor gaat de club uit Grouw thans ongeslagen aan de kop. Stanfries behaalde in Oosterwolde tegen de club van die naam een moeizame 2-1 over winning, terwijl de Kooi met een 3-1 overwinning uit de Noordoostpolder (Emmeloord) terugkeerde. Alleen Sneek 2 won 5. The Middy Mars 6. Petit suite de Ballet 7. „Holyrood” Mars 8. Maskerade 9. Musketiers Mars 10. Fryske Muzyk Grienmank 11. Karl Küpfer Mars 12. Koraal De Herv. Jeugdraad hield zaterdag middag als aanloop voor het Jeugdappèi van de volgende dag, een speurtocht door de stad - duur anderhalf uur - waarbij de plm. zeventig deelnemers tal van opdrachten moesten uitvoeren. Bo vendien waren langs de route die voor de meisjes anders was dan voor de jon gens, achter de ramen van de winkels en huizen letters verborgen, welke ach terelkaar geplaatst de zin: „De ander er. ik” vormden, zijnde het onderwerp waarover Ds van der Werf de volgende morgen in de Jeugddienst zou preken. De prijzen werden als volgt gewonnen: Meisjes: 1. Boukje Nieuwenhuis en Sip- pie van der Wal; 2. Hinke Hofstra en Jetje de Jong. Jongens: 1. Jan Eekma, Willem Verf. Tjeerd Elzinga en Jan Piet de Graaf; 2 Roelof Falkena, Hendrik Minks en Hyl- ke Bos. Naast dit 3e Lustrum is er echter nog een eerste lustrum, nl. dat van de emi nente dirigent van het orkest, Alfred Salten. Reden te over dus om dit kon- cert een feestelijk tintje te geven en het programma is daaraan ook volledig aan- Afgelopen zomer werd door de N.V. van Houten’s Chocoladefabriek te Weesp onder haar afnemers een spe ciale zomerverkoopaktie gehouden. Naast het beantwoorden van een aantal intelligentie-vragen moest de betrokken zaak in een bepaalde perio de een zeker aantal Van Houten’s re pen in de winkel voorradig hebben. Ook de heer Klijnsma, Oosterdijk 40, alhier, had in die periode de vragen beantwoord. Hij was, na hij ons ver telde, deze aktie al bijna vergeten, toen hij de vorige week door de ver koopleider van Van Houten’s fabriek, de heer Oosthuizen, werd opgebeld, met de prettige mededeling, dat hij in de prijzen voor deze aktie was geval len en een koelkast had gewonnen. Hedenmiddag was het ogenblik aan gebroken dat de heer Oosthuizen deze volautomatische koelkast namens de directie bij de fam. Klijnsma kwam aanbieden. Met enige hartelijke woorden felici teerde de heer Oosthuizen de heer Klijnsma met dit cadeau, waarbij hij de wens uitsprak, dat de fam. Klijnsma nog vele jaren een goed gebruik van deze nieuwe aanwinst in de keuken zal mogen maken. AMICITIA THEATER Het fonkelnieuwe programma, dat het IJsballet van Maxi en Ernst Baier momenteel in Leeuwarden brengt, zal ongetwijfeld bij de talrijke bezoekers in de sm; Friesland’ zich kenmerkt door een vlot tempo, terwijl ook de intermezzi een vlot ver loop hebben. Het eerste van het uit zes taferelen bestaande programma is een pikante ijsshow, waarna het moderne ijsballet De Havenkroeg, getypeerd door een goede expressie, wordt gebracht. Voor al de Deen Sönke Jensen geeft hier een uitstekende vertolking. Het Friese publiek wordt voorts ge streeld door het optreden van een in Fries kostuum gestoken paar, dat bin nengereden wordt door een Friese pony, begeleid door een eveneens in Fries kostuum gestoken jongetje. De prima ballerina Rossi Pettinger en Lothar Müller oogstten veel be wondering met hun soli, terwijl ook het Zweedse kampioenspaar Topsy en Steve vaak de handen op elkaar brach ten door hun acrobatische toeren. De tot slot gebrachte „Walzertraum” miste wel eens iets aan kracht, maar kon verder toch wel de toets der kri tiek doorstaan, terwijl de kostuums door de schitterende verlichting uit stekend tot hun recht kwamen. Gisteren werden in Leeuwarden weer de traditionele wedstrijden voor echtparen gehouden. In klasse B deed het echtpaar Melai lid van N.O.M.I. Sneek hieraan mee. In hun poule van zeven echtparen ein digden zij bovenaan met vijf gewon nen partijen en 1 gelijk (6-6). In de andere poule won het echtpaar Rensen uit Franeker. De finale bracht dus deze echtparen tegen elkaar waarvan onze stadgenoten wonnen met 6-2, 6-2, zodat zij voor een jaar de wisselprijs mogen bewaren. Het koncert, dat het Frysk Orkest op dinsdag 13 september in Amicitia te Sneek zal verzorgen draagt om meer dan één reden een aanduiding „lustrumkoncert" wijst hier reeds op, want het zal in dit seizoen 15 jaar geleden zijn, dat de basis werd ge legd voor een ensemble, waaruit het Frysk Orkest zich in de loop der jaren tot een volwaardig symphonie-orkest heeft ontwikkeld. De laatste jaren echter kreeg hij last van de maag. Hij werd hieraan ge opereerd, maar mocht van de dokter niet meer op de bakfiets rijden. De overige bestellers besloten toen een parig dat V. d. Meulen in het vervolg de radio-kwitanties maar moest rond brengen, zodat hij dus niet altijd hoef de te vragen, wie voor hem per bak fiets naar de trein of bus wilde gaan. Dit verbod was voor V. de Meulen niet gemakkelijk, want hij mocht graag een fietstocht maken en ook dit was nu taboe voor hem. Op 21 april van dit jaar werd de dienst hem te zwaar en besloot hij zich aan een medisch onderzoek te onder werpen. Hij werd hier afgekèurd, mét de bepaling dat hij nog twee jaar in dienstbetrekking bleef, zonder zijn da gelijkse bezigheden behoeven uit te voeren. In het voorjaar van 1962 zal de heer V. d. Meulen dus werkelijk de dienst verlaten. Op onze vraag, wanneer hij alles eens mocht overdoen, hij weer bij Tan te Pos zou gaan werken, antwoordde hij: „Ja zeker, ik heb altijd met plezier gewerkt en ik zou beslist weer hetzelf de kiezen.” Dat betekent in hoofdzaak lopen, dag-in dag-uit vroege be stellingen om ’s morgens vier uur, late bestellingen ’s avonds elf uur. Geen wonder dat men er na veertig jaar mee ophoudt IJLST. Kandidaat J- C. van Loon uit Groningen zal zondagmiddag 2 oktober a.s. om twee uur, na vooraf ’s morgens om half tien te zijn bevestigd door ds R. J. de Jong uit Groningen, intree doen als predikant van de Gereformeerde Kerk alhier, waar hij beroepen is in de vakature van ds W. Dekker, die op 20 september van het vorige jaar Noordwijk-Binnen is vertrokken. Kandidaat Van Loon werd op 1 febru ari 1932 te Harlingen geboren -Hij be zocht eerst het Willem Lodewijk-gym- nasium en daarna het avond-lyceum te Groningen en studeerde vervolgens ver der nog aan de theologische hogeschool te Kampen, waar hij op 27 juni van dit jaar zijn kandidaatsexamen aflegde. Na dat de heer Van Loon op 14 juli van dit jaar r’-or de classis Groningen was beroepba verklaard in de Gerefor meerde K„.ken in Nederland werd hij op 7 september 1.1. door de classis Sneek peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot de bediening des Woord en der Sa- kramenten in de Gereformeerde Kerken in Nederland. Gehuwd: Sijmon Strikwerda. 42 jr en Charlotte Ottilie Friederike Mundt, 38 jr beiden te Hommerts; Arie Cornells Johan Bijpost, 28 jr, te Bergen (N.H.) en Pietje Douma, 22 jr te Oppenhuizen; Hendrik Dijkslag, 24 jr, te Nijverdal en Clara de Jong, 21 jr, te Uitwellingerga Overleden: Rinkje Temming, 86 jr w.v, Gerardus Potma, te Heeg. per una festa” is speciaal voor een feeste lijke aangelegenheid geschreven en dit openingsnummer zal zonder twijfel een prettig onthaal vinden. Verder speelt het orkest de ouverture „Jonkerboer” van onze Friese komponist Folkertsma, „Le festin de 1’ Araignée” van Roussel en „El sombrero de tres picos” van De Falla. Tenslotte de derde bijzonderheid. Sneek zal nl. de eerste plaats in Friesland zijn, die kennis zal kunnen maken met de nieuwe le koncertmeester van het Frysk Orkest, de 23-jarige Maurits van den Berg Jr.. die het 3e Vioolkoncert van Saint-Saëns ten gehore zal brengen. Het mooiste geschenk, dat U het Frysk Orkest en zijn dirigent bij dit Lustrum kunt aanbieden is een vole zaal. Zij zullen hierin ongetwijfeld de waar dering zien voor hun streven om het he le Friese volk in de gelegenheid te stel len van goede symfonische muziek te genieten. Geboren Karoline, dv Metske van der Wal en Elisabeth Jantje Speerstra; Anja Wilma, dv Anne van der Werf en Jantje Betty Wagenmakers; Wijbrand Theo, zv Jan de Boer en Baukje Feenstra, Sijbren zv Rinke Kruis en Elly Rika Saalmink; Anne, zv Gooitzen Ferwerda en Gatske Dijkstra; Hessel Robert, zv Steven Tuin- stra en Jantje Antje Haagsma; Germen Bouke, zv Sipke Hofstra en Tjitske de Jong, Doede Anne, zv Klaas Wind en Engeltje Elzinga, van Heeg; Klaas Bon ne, zv Anne de Jager en Martje Postma, van Workum; Aloysius Johannes, zv Meinardus Johannes Westhof en Anna Maria Halman: Cornelia, dv Dirk Wijnia en Cornelia Smtis, van Schettens. Vrijdag j.l. hield Volksonderwijs afd.. IJlst. haar jaarlijkse floralia-tentoon stelling. Wegens het steeds groter wordende aantal inzendingen was het een goede gedachte, de expositie in „Ons Gebouw” te houden. De jury, bestaande uit mevr. Caval- jé, bloemist Brandsma, de heer J. A. Nooitgedagt kwam tot de volgende uitslag: Coleus: klas 1-2: 1. Eeltje Beetsma, 2. Jannie Jelsma, 3. Chris v. d. Burg, 4. Ype Wybenga, 5. Jan Bloun, 6. Henk Wieringa, 7. Joke de Boer, 8. Marten Visser. Vlijtig Liesje: klas 3-4: 1. Jelske de Boer, 2. Wieger Jelsma, 3. Wiepie v. d. Zee, 4. Lokke Jellema, 5. Ali Kloostra, 6. Ulco Wieringa, 7. Wietske Hiemstra. Ster van Bethlehem: klas 5-6: 1. Hammie Speerstra, 2. W. Beetstra, 3. W. Dijkstra, 4. G. Veenstra, 5. Geke Doele, 6. J. Hoitinga, 7. G. Wieringa, 8. S. Jelsma. Eervol: Tr. IJsselstein en W. Schilstra. Kaaps Viooltje: Ouders: 1. A. Schil stra, 2. N. Bergstra, 3. Roorda, 4. H. Doele. Eervol: C. Schilstra en U. Speer stra. Begonia: leden Volksonderwijs: 1. G. Meintema, 2. H. ten Kate, 3. H. de Jong, 4. D. Visser. Eervol: S. Groen veld en Tj. Post. Vrije inzendingen potbloemen door alle inwoners van Ijlst: 1. D. Visser, 2. Tj. Post, 3. M. de Boer, 4. C. Schil- Zaterdag a.s. zal de heer Jan Kuperus veertig jaar werkzaam zijn op de boer derij „De Domp” van de families Zand- stra en Beetsma alhier. Ter gelegenheid van dit jubileum recipieert de heer Kuperus die middag van half vier tot vijf uur in „Aere Pe- rennius”. middags 3 drs I. J. In de morgendienst werd hij in zijn ambt bevestigd door de oud-voorgan- ger dezer Gemeente, Ds Ph. Linde man, thans te Groningen. Het kerkgebouw aan de Willem Lo- dewijkstraat was tot de laatste plaats bezet en door de aanwezigen werd met grote aandacht geluisterd naar de pre diking van Ds Lindeman, die als thema hiervoor had gekozen: de Heere is het die roept en zendt; de Heere is het die geschikt maakt en de Heere is het die een goede boodschap heeft. In aansluiting op de prediking vond de bevestiging plaats. Tijdens deze dienst verleende het Chr. Mannenkoor „EDOZA” op voortreffelijke wijze zijn medewerking. ’s Middags half vier vond de intrede- dienst plaats. Wederom was een grote schare aanwezig onder wie diverse- ge nodigden uit andere kerkelijke ge meenschappen, alsmede vertegenwoor digers van de burgerlijke overheid. Als tekstwoord voor zijn intredepre- diking had Ds van Dam gekozen: „Zo is dan het geloof uit het gehoor en het gehoor door het Woord God” (Rom. 10 17). Spreker bepaalde zijn toehoor ders bij het gegeven, dat in tegen stelling tot andere religies, welke stom zijn, het Woord Gods spreekt. Op tref fende wijze zette Ds van Dam uiteen op welke manier hij hier werkzaam wenste te zijn en welke boodschap hij aan de Gemeente zal willen brengen. In aansluiting op deze prediking werd door verschillende personen het woord gevoerd. Ds Lindeman, die daarbij de leiding verkreeg, gaf ach tereenvolgens het woord aan de heer F. Bos, Utrecht, die de Unie van Bap tisten Gemeenten in Nederland ver tegenwoordigde, de heer Overzet sprak namens de Bapt. Gemeente te Leeu warden en de heer Duursma namens die te Heerenveen. De Gemeente wel ke Ds van Dam het laatst had gediend, n.l. te Haarlem, werd vertegenwoor digd door de heer van Manen. Namens de Geref. kerk te Sneek sprak Ds de Leeuw een hartelijk wel komstwoord, waarna de heer Kuipers het woord voerde namens de Ned. Herv. Gemeente alhier. De heer Meestér sprak namens het korps van het Leger des Heils. Verder merkten we onder de genodigden op mevr. An dringa en mevr. Henstra, die de Doops gezinde Gemeente vertegenwoordig den. De Chr. Geref. kerk gaf schrif telijk uitdrukking aan haar hartelijk medeleven. Van de genodigden werd tenslotte nog het woord gevoerd door burgemeester Rasterhoff, die met wet houder Fijlstra het Gemeentebestuur vertegenwoordigde. Toen de heer H. v. d. Meulen, wo nende Fred. Hendrikstraat 19, in 1919 bij de koffie- en theezaak Leenveld Co in Amsterdam in dienst trad, kon hij niet vermoeden dat hij ooit nog eens zijn 40-jarig jubileum bij PTT zou vieren. En toch zal dit morgen het geval zijn. Dan zal deze nu 62-jarige, die als zovele PTT-bestellers een be kende figuur in onze stad was, onge twijfeld van alle kanten gelukwensen aangeboden krijgen, want in zijn jaren als besteller heeft hij vele vrienden gemaakt. Op 13 september 1920 kreeg hij genoeg van de koffie en thee en ging hij zijn ge luk beproeven bij Tante Pos, eveneens in Am sterdam. De in Sneek geboren van der Meulen voelde zich daar goed thuis, want doordat hij tij dens de militaire dienst in de om streken van de hoofdstad was gelegerd, was er een hechte band ontstaan tus sen hem en verschillende Amsterdam mers. Op 16 juli van het volgend jaar kreeg hij zijn vaste aanstelling. Doch op den duur wilde hij weer naar onze Waterpoortstad terug. Hij vroeg over plaatsing, en op 8 oktober 1932 zat hij weer in Sneek. Hij viel meteen in de buitendienst IJsbrechtum, Tirns e.a. en dit was wel even moeilijk voor hem, daar door zijn lange afwezigheid vele plaatsen onbekend voor hem wa ren. Doch onder leiding van de heer Deden leerde hij toch spoedig de om geving van onze stad kennen. In 1948 overkwam hem op een van zijn tochten een klein ongeval, waar van hij gelukkig niets heeft overge houden. Bij een boerderij in Tirns lag een plank over een brede sloot en de heer V.' d. Meulen moest daar met fiets en al overheen. Maar hij stapte mis waardoor hij zijn hak dusdanig kneusde dat hij niet verder kon. Doch de postauto kwam spoedig aangereden en bevrijdde de heer V. d. Meulen uit Opvallend begin van Nicator In de tweede klasse A stond de derby FVC-Nicator in het teken van de be langstelling. De grote 5-1 overwinning die het pas gepromoveerde Nicator be haalde zal wel njemand verwacht heb ben, mede gezien de prestaties die FVC vorig jaar in de 2e klasse leverde. Fri sia kon het niet bolwerken tegen het op bezoek zijnde Jubbega, dat met een 2-1 overwinning naar huis terugkeerde en Achilles en VAKO deelden de punten na een doelpuntloos gelijk spel, wat ons wel enigszins van de Assenaren tegen valt. Gruno en Zwaagwesteinde speelden eveneens gelijk. Hier was de uitslag 2-2, welk resultaat GRC en Harlingen in Groningen ook boekten. Weinig krachtsverschil in 3A In de derde klasse A speelden Fries land en RES gelijk (uitslag 1-1), terwijl Blijkens zojuist door het Centraal Bu reau voor de Statistiek gepubliceerde cijfers omtrent de belasting op verma kelijkheden is het aantal bezoekers aan vermakelij kheidsinstellingen teruggelo pen van 106,6 miljoen in 1958 tot 99,9 miljoen in 1959. Per inwoner berekend daalde het aantal bezoeken van 9,5 in 1958 tot 8,8 in 1959. Het bioscoopbezoek daalde van 5,5 tot 4,8 per inwoner. Het door het publiek bestede bedrag verminderde eveneens, zij het in min dere mate, nl. van f 137,3 miljoen in 1958 tot f 131.2 miljoen in ’59. Gemiddeld gaf elke Nederlander f 11,56 voor vermaak uit in 1959, tegen f 12,28 in 1958. Voor elke voor vermaak uitgegeven gulden betaalde het publiek 18 cent be lasting. De totale belastingopbrengst be droeg bijna f 27 miljoen (vorig jaar ruim f 28 miljoen). stra. Eervol: Roorda en Beetstra. Tuinbouquetten: 1. Jan J. Snijder, 2. D. Visser, 3. G. Wieringa, 4. mevr. Wie ringa. Eervol: Anna Wybenga. Veldbouquetten: 1. W. Visser, 2. P. v. d. Hem, 3. D. Visser, 4. H. Hoomans. Drijfschalen: 1. S. v. d. Hem, 2. Ham mie Speerstra en Christien Troelstra, 3. W. Beetstra, 4. U. Bergstra. Eervol: S. Westendijk. Opgemaakte stukjes: In deze rubriek welke keurig was verzorgd, konden twee eerste prijzen worden uitgereikt. 1. P. Speerstra en Jan J. Snijder, 2. W. Visser, 3. Beetstra, 4. H. ten Kate. Eervol: D. Visser. Burgemeester Cavaljé, die de prijzen uitreikte, bracht een woord van dank aan hoofd en personeel der school en aan de ouder-commissie voor de voor treffelijke organisatie van dit bloemen- festijn. Naast enkele attracties werden ’s avonds twee prachtige kleurenfilms vertoond, passend in het raam van dit feest, t.w. „Uw tuin uw trots” en „Nederland Bloemenland”. Ook de causerie door bloemist Brandsma over „bloemenschikken” viel zeer in de smaak. Het was omstreeks 11 uur, toen voorzitter Beetstra de avond kon slui ten met een woord van dank aan al len, die hun medewerking aan deze floralia-tentoonstelling hadden ver leend. Maandag 12 sept. ’s avonds 8 uur film: De ogen van de getuige. Donderdag 15 sept. ’s avonds 8 uur film: Eén akker voor God. Nadat de muziekvereniging Harmonie uit Sneek jl. donderdag een concert in Woudsend had gegeven, komt nu de muziekvereniging Eendracht uit Wouds end hier concerteren. Dit concert dat eerst was vastgesteld op 31 augustus, doch toen geen door gang kon vinden is nu vastgesteld op morgen 13 september om 8 uur op de muziektent aan het Bolwerk. Het programma dat Eendracht, onder leiding van haar dirigent de heer Wij- benga, zal uitvoeren ziet er als volgt uit: 1. Koraal 2. Eurovisie Mars v. Holland 3. Lynwood J. Ord Hume 4. Scenes from the countryside Jack Harvey Kenneth Alford Eric Ball Kenneth Alford Gerard Boedijn Ernst Lüthold zijn benarde situatie. Zijn collega H. W. Goinga nam zijn dienst in Tirns over, doch zelf moest hij acht weken thuis rust houden. Morgen, 13 september des uur hoopt onze stadgenoot Westerhof, leraar biologie aan het Jo hannes Bogerman Lyceum alhier, aan de Rijks Universiteit te Groningen te pro moveren tot doctor in de wis- en natuur kunde. De titel van zijn proefschrift luidt: „Sexualiteitsverschijnselen en ge nenanalyse bij lebistes reticulatus pe ters”. Promotor is Prof. Dr M. J. Sirks. Ondertrouw: Bernardus van der Meer 20 jr en Aaltje Schotanus 18 jr; Jacob Sijtze Bouwer 24 jr en Trijntje Metz 21 jr; Leo Nagelhout 23 jr en Elske Jillings 20 jr; Cornells van Vliet 26 jr en Jeltje Reitsma 23 jr. Getrouwd: Tabe Jakob Radsma 28 jr en Hijlkje Kuipers 35 jr; Sicco Wieger Kuiper 23 jr en Hinke Hogeboom 22 jr; Nuttert Jan Jaasma 24 jr en Lezina Landstra 21 jr; Matthijs IJssels 27 jr en Geertje Dirkje Dotinga 25 jr. Overleden: Eduard Louis van den Heuvel. 2 maanden; Anna Wilkens 58 jr e.v. Harm Lammers; Geertje Lemstra 80 jr w.v. Sane Posthuma de Boer. Ds van Dam dankte in zijn slotwoord allen voor hun aanwezigheid en in het bijzonder de sprekers. Hij sprak daar bij de hoop uit, dat de samenwerking met andere kerkgemeenschappen en overige instanties, op dezelfde prettige wijze zal kunnen worden voortgezet als dit in het verleden onder Ds Linde man het geval was. Na afloop van de dienst werd aan de afgevaardigden de gelegenheid gegeven nader met de nieuwe predikant en ‘zijn gezin kennis te maken. ’s Avonds om half acht kwam de Ge meente nogmaals bijeen met hun nieu we voorganger en zijn gezin. Deze bij eenkomst, welke meer een intiem ka rakter droeg, stond onder leiding van de ouderling der Gemeente, de heer S. van der Werf. Zowel de Gemeente, alsook de vele verenigingen presen teerden zich deze avond aan hun nieu we herder en leraar. De wijze waarop dit geschiedde houdt zeker een belofte in voor de toekomst. Uit het geheel was merkbaar hoezeer de Gemeente er mee is ingenomen, dat zij weer een ei gen voorganger in haar midden mag hebben. In de eerste klasse B won Quick ’20 verdiend met 2-0 van Sneek, alhoewel de Snekers wel een tegendoelpunt ver diend hadden. Na het vertrek van Bou- ma begint het voorhoedeprobleem bij Sneek een dusdanige vorm aan te ne men, dat het oppassen wordt voor onze plaatselijke eerste klasser. Door deze overwinning gaat de club uit Oldenzaal thans met Velocitas, dat in Leeuwarden met 3-1 van Rood Geel won, aan de kop. Oosterparkers bracht in Groningen het Meppeler Alcides een 3-2 nederlaag toe en Hengelo herstelde zich in Emmen door met 5-1 van de club van die naam te winnen. ZAC en Bonte speelden in Zwolle een spannend partijtje, dat een 3-2 overwinning voor de gasten oplever de. En tenslotte maakte Neptunia een zeer goed debuut in de eerste klasse door in Winschoten met 2-0 over WW te ze gevieren. Quick '20 Velocitas Neptunia DOS T9 Borne Oosterparkers Hengelo Alcides ZAC Rood Geel Sneek WW Emmen

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1