Waterpoort-krabbels Wat de raad te behandelen krijgt E AGENDA~"] „Gewichtige” en smakelijke hulde voor jubilerende direkteur 1 Aantrekkelijke tentoonstelling „Muziek” in de Leeszaal Nieuwe kleedkamer op Sportterrein IJLST SNEEK, WYMBRITSERADEEL BUITENLANDS OVERZICHT I A door Speurder I (SE van en Officieel Orgaan de gemeenten Donderdag 6 okt. 1960 115e jaargang no. 80 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Strijd om het voortbestaan van de Ver. Naties MAANDAGS en DON DERDAGS I Pater Piron onvergelijkbaar] mooi in solospel ,ElckerIyc’ Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uHgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en SNEEKER NIEUWSBLAD 7 2.30 uur 1 de fa. Krikke op te dragen. Onbewoonbaarverklaring Voorgesteld wordt onbewoonbaar te II voor AMICITIA THEATER. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (05150) b.g.g. 4091 oktober Indische Verichijnt Gedelegeerde Het bestuur van de Ver. v. Chr. Nij verheidsonderwijs, welke hier sedert 1 september 1959 een Chr. lagere techni sche school in stand houdt, heeft ver- Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelaadv.) ager. Abon nementaprij» f 3,— oer half jaar. Franco per oost f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name ran Sneeker Nieuwsblad. De Raad onzer gemeente vergadert a.s. maandagavond. Bij de ingekomen stuk ken is een verzoek van de heer Th. de Haan om ontslag als onderwijzer aan de Bolwerkschool. B. en W. stellen voor het gevraagde eervol te verlenen met ingang van een door hen te bepalen datum. Engelse De be- Donderdag 6 oktober. Eerste Kontakt. avond S.Z.C. in Café Leeuwen. Aan. vang 7.30 uur. Vrijdag 7 okt. Jaarvergadering Snee ker Mixed Hockey Club in Café.Rest. Piso, ’s avonds 7.30 uur. Maandag 10 oktober en dinsdag 11 ok tober. Zitting van Mevr. Klein, hoofd, instructrice „Kalasiris” corsettenfa. briek, bij Hofstede, Grootzand 18. Dinsdag 11 oktober. Zitting Brooks Breukbandenspecialist in Hotel Ozin. ga, Lemmerweg, 105 uur. Woensdag 12 oktober en donderdag 13 oktober. Show van Kantoormachines door Kantoormachinehandel De Jong, in voorzaal Rest. Piso. Geopend van 1.3010 uur. Vrijdag 14 oktober ’s avonds 8 uur Zaal Hanenburg. Filmavond Ned. Reis Ver. over Zuid-Italië en Sicilië, met als extra attractie Modeshow over reis, kleding. Het aannemingsbedrijf firma Krikke te Heerenveen is bereid het werk, om vattende het verwerken van naar schat ting 62500 m3 zand, met inachtneming van een prijs van f 2,'30 per m3, uit te voeren voor f 143.750,- waarbij meerdere of mindere hoeveelheid zal worden ver rekend overeenkomstig de bepalingen van het bestek. Deze som komt B. en W. redelijk voor. Aangezien ze verband houdt met het feit dat de fa. Krikke laagste inschrijfster is van elders in de gemeente uit te voeren opspuitingswerk- zaamheden, kan worden aangenomen, dat bij openbare aanbesteding geen la gere inschrijving zou worden verkregen. B. en W. stellen dan ook voor het werk onderhands voor genoemd bedrag aan Donderdag 6 okt. ’s avonds 8 uur film: Als de dauw hangt komt er regen. Vrijdag 7 t/m zondag 9 oktober iedere avond 8 uur en zondag tevens te 5 uur Openbare I uitgevoerde boekje: Muziekgeschiedenis, tentoon-1 of bladeren in het dikke boek „Het con cert, hoe er van te genieten”. Dit alles, en nog veel meer, ligt er voor de oudere muziekliefhebber, maar de jongeren en de jongsten vinden ook veel aantrekkelijks in de studiezaal. Een hele serie Volksliedjes, Spel en lied, Kleuters zingen en spelen. Een bijzonder aardig boek is „Zien en zingen”, oude kinderliedjes verzameld door Hugo de Groot, van prentennoten- balken voorzien door Corina. Alle jonge muziekleerlingen zullen met plezier kij ken naar die „notenbalken”, bestaande uit bloemen, huisjes, kikkers en er al kijkend en luisterend naar het liedje, nog veel van leren. Gisteravond heeft Pater Piron in Amicitia in solo.toneel het spel Elcker- lyc onvergelijkbaar mooi opgevoerd. In Elckerlyc, eind 15e eeuw geschre ven door de rrfönnik Petrus van Dies't, door Jan Engelman in schone statige taal vertaald, wordt „de” mens uitgebeeld zoals hij eenzaam en aan zichzelf over gelaten eenmaal zal moeten sterven, Op zeer menselijke manier gaat Elckerlyc zoeken naar gezelschap op deze moeilij ke weg naar het graf en naar de, ge vreesde rchterstoel van God. Hij zoekt die steun bij zijn wereldse vrienden, bij zijn familie, bij kennis, macht, aardse goederenmaar wordt door allen in de donkere uren verlaten. Ook zijn vijf zintuigen verlaten hem tenslotte, alleen Deugd blijft bij hem nadat hij haarzelf weer levenskracht heeft gegeven door zich in deze laatste levensuren reken schap te geven van zijn tekortkomingen in dit leven en boete te doen in biecht en penintentie. Dan blijft Deugd bij hem en irt zijn sterven voelt men een boven, aardse rust en zekerheid, die geaccen tueerd wordt door het Halleluja.koor dat op de achtergrond uitgevoerd wordt. Voorafgegaan en soms begeleid door prachtig gekozen muziekfragmenten speelde Pater Piron dit spel met een fraaie stem, waarmee hij zeer veel be reikt, en zeer schoon van gebaar. Voor al zijn expressieve handen drukken zeer veel uit; ze trekken steeds de aandacht van zijn gehoor en brengen dit tot ont. roering. Zijn overgangen van de ene gespeelde persoon naar de andere zijn soepel en nooit te grof waardoor men bij an. dere voordrachtkunstenaars soms hin derlijk uit de concentratie wordt ge haald. Pater Piron is in staat een in drukwekkende onverbiddelijk harde Dood op het toneel te zetten,, om vlak daarop een lichtvoetig levensblij mens uit te beelden, zacht en soepel van ge. baar en stem. Bewonderenswaardig was zijn creatie van het wereldse gezelschap, naast de etherische gestalten van Deugd, Wijs, heid, Schoonheid en de Vijf zinnen, ter wijl Elckerlyc’s ontmoeting met aardse goederen bepaald meesterlijk was. Ongetwijfeld leeft in Pater Piron het verlangen zijn toehoorders met zijn voordrachten te sterken in het geloof. Zijn dikwijls nadrukkelijke manier van zeggen wijst hierop en wij geloven dat hij hierin ook slaagt. Hij brengt zijn pre. dikatie op een zeer eigene schone wijze, maakt daarbij een' ruim gebruik van de hem geschonken talenten en wijst de mens de weg naar het schoonste en ver- hevenste wat hij kent. Dat men hem daar dankbaar voor is, bewees de ovatie die hem gisteravond werd gebracht nadat hij na de pauze nog Het Hooglied van Salomo op een onnavolgbare tedere wijze had voorge. dragen. loze zet. Op het eerste gezicht lijkt het uiting te geven aan een Westelijke vast beradenheid, want de Noordatlantische Verdragsorganisatie heeft er zich ge heel achter gesteld. Het moet dus een psychologisch effect geven. Het enige wat men wil, is de Oost-Duitsers en de Russen ervoor terug te doen deinzen verdere wurgende maatregelen tegen Berlijn te nemen. Maar iedereen is het er wel over eens, dat het uitspelen van deze enige, vrij kleine troef de Oost- Duitsers niet zal weerhouden, integen deel tot tegenmaatregelen in Berlijn zal prikkelen, wat men in het Westen juist zou willen vermijden. Men beseft in West-Duitsland zeer goed, dat men een risico neemt, dat de maatregelen tegen Berlijn door de boycott ontketend zullen worden. Het doekje voor het bloeden is natuurlijk, dat deze maatregelen toch wel gekomen zouden zyn. Het is ook mogelijk dat men de Oost-Duitsers de tanden wil laten zien in de verwach ting, dat de spanning om Berlijn pas in het voorjaar zou komen, hetgeen vrij qjgemeen gezegd werd, maar dat men op deze manier de Oostelijken van hun stuk wil proberen te brengen. Voor Gaitskell, de leider van de En gelse Labourpartij, is het een moeilijke tijd. Niet alleen de vakbonden, die col lectief lid zijn van de labourpartij, heb ben in meerderheid voor een pacifis tische politiek gestemd op hun jongste congres, maar op het congres van de Labourpartij zelf, dat in Scarborough wordt gehouden, is een resolutie aange nomen, waarin eenzijdige F atoom.ontwapening wordt bepleit, aanvaarding van deze resolutie tekent een nederlaag voor Gaitskell, die handhaving en trouw aan de Navo voor, staat. Zeer bedenkelijk is voor Gaitskell, dat besloten is, dat de besluiten van het con gres bindend zijn voor de fractie in hét Lagerhuis, wat tot nu toe niet het geval was. De aardige tentoonstelling trekt al veel belangstelling. Men heeft er de leiding van de muziekschool op attent gemaakt en het plan bestaat dat groep jes leerlingen onder leiding de expositie zullen bezoeken. Zij zullen er vast van genieten en laten zij, en andere jeugdi ge bezoekers, er aan denken dat veel van de tentoongestelde boeken aanwe. zig zijn in de jeugdbibliotheek, zodat zij ze op hun jeugdkaart kunnen lenen om er thuis van te genieten. nog niet aan de woningvoorraad worden onttrokken. Toch achten B. en W. het m verband met de toekomstige sanering van de betreffende stadsgedeelten ge wenst, dat de gemeente ze in eigendom verkrijgt. Met de eigenaren is reeds overeenstemming bereikt over de koop sommen, welke B. en W. redelijk voor komen. Voorgesteld wordt dan ook tot aankoop over te gaan. Opspuiting bouwterrein aan de Lem merweg Teneinde de voorgenomen gemeente lijke en particuliere bouwplannen aan de oostzijde van de Lemmerweg op zo kort mogelijke termijn te kunnen ver wezenlijken, is het noodzakelijk dat nog tot het verder bouwrijp maken van de aldaar binnen het uitbreidingsplan gele gen terreinen wordt overgegaan. Daarvoor is in de eerste plaats nodig dat een door B. en W. nader aangeduid terrein wordt opgehoogd wat met het oog op de kosten door opspuiting zal moeten geschieden. Aankoop woningen De eigenaren van de woningen le Zo- merrakbuurt 19 en 3e Frittemahoven- straat 8 zijn genegen deze aan de ge meente te verkopen. Beide woningen worden nog bewoond en kunnen thans den opgeborgen, terwijl vroeger het ma teriaal in weer en wind buiten moest staan. De heren Nijland en Holkema, die hun dagelijkse werkzaamheden in het park verrichten, zijn er uitermate tevre den over. Het is een royale box gewor den van acht meter lang, twee meter breed en ongeveer drie meter hoog. Het onderste gedeelte is uit steen (afbraak, materiaal) opgetrokken, waarna men planken heeft gebruikt en golfplaten de dakbedekking, ’s Winters komt er een kacheltje in te staan, dat voor de nodige warmte zal zorgen. De herten, die een gedeelte van het park bewonen en weleens door de om rastering heendrongen, hebben de schrik van hun leven gekregen toen ze dit weer eens probeerden. Een groot gedeelte van het hertenkamp is nu nl. omzoomd met schrikdraad dat elke ontvluchtings. poging verhindert. verklaren de woningen le Frittemaho- venstraat 12 en Geeuwkade 80, eigenaars resp. de gemeente Sneek en G. H. ter Horst n.v. alhier. Beide woningen zijn onbewoond. verplantte hij de struik naar de voor zijde en oh wonder.... vier dikke trossen kon hij plukken en de smaak van de druiven was overheerlijk. DU jaar is het boompje pas goed tot bloei gekomen en sieren vele trossen de voorgevel van het huis. De heer De Jong, die ook een prachtige toom Brahma-kippen houdt, heeft er echt plezier in en zijn dochtertje niet min der.... Ongeveer drie weken zijn de mannen van de G.S.W. nu bezig met de bouw van een nieuwe kleedkamer op het aan de Leeuwarderweg gelegen Sportpark naast de tennisbaan. Het zal nog wel even duren voordat de box klaar is (men kon ons geen mededeling hierover verstrekken),, maar In het Wilhelmina-park is men op ’t ogenblik bezig met de bouw van zen hokje naast de apenkooi waarin straks, als ’t echt koud gaat wor den, een kachel tje zal worden ge plaatst om de dieren de nodige warmte te verschaffen. Tevens ligt het in de bedoeling voor de volière enkele ramen te plaatsen, die de vo gels tegen kou moeten beschermen. Een dierendag-daad in optima forma! Waar het onderwijzerstekort al niet toe kan leiden. Hieronder ziet V Fem ke van Hattem (één jaar) met haar moeder, die les geeft aan de 4e klas van de Sperkhemschool alhier. Na de vakantie werd mevrouw Van Hattem tijdelijk onderwijzeres aan deze school, waaraan ook haar man verbonden is, maar de grote moeilijk heid deed zich daarbij voor: Hoe moet het nu met de baby? Een oppas was niet te vinden en een buurvrouw elke dag voor Femke té laten zorgen was ook wel wat veel gevraagd. Ten einde raad werd toen besloten dat Femke dan maar mee moest en ook de kinderwagen, waarin ze het groot ste deel van de dag pleegt door te brengen. Zo maakt Femke dan elke dag de lessen van haar moeder mee. Ook haar eerste verjaardag, die op 9 september valt, heeft ze op school gevierd en alle kinderen, die dol op haar zijn, hadden iets voor haar mee gebracht. Een trouwer bezoekster van de school zou de heer May, het hoofd, zich niet kunnen wensen, al zijn moe ders lessen aan haar nog niet besteed. Deze week hebben de Ver. Naties een herhaling te zien gegeven van wat zich vorige week heeft afgespeeld. Een toespraak van een waardige vertegenwoor diger van het Westen, nu niet Eisenhower, maar Macmillan, de Engelse pre mier, een dolle aanval van Chroestsjow op Hammarskjöld en een ferm ant woord van deze op de aantijgingen van de Russische premier. Chroestsjow ging verder dan de vorige keer. Toen had hij voorgesteld de seeretaris-gene- raal te vervangen door een college van drie, bestaande uit een Westelijke, een Oostelijke en een neutrale vertegenwoordiger. Dat zou verhinderen, dat een Im perialistische lakei als Hammarskjöld de zaken in handen zou nemen. Zater dag en maandag (hij heeft maar liefst tweemaal gesproken) kwam naar vo ren, dat de Sowjet.premier onmogelijk met de secretaris-generaal kon samenwer. ken. Hij eiste het aftreden van Hammarskjöld. Maar dat betekende tegelijker tijd, dat bij een vacature Rusland alleen zijn medewerking zou verlenen wanneer een driemanschap gekozen zou worden. Men heeft de heer K. Kuipers, direk teur van N. J. Wouda’s Meelfabriek n.v. alhier, die maandag zijn gouden jubi leum vierde de hulde die hem toekomt inderdaad niet onthouden. Dat begon ’s morgens al, toen hij omstreeks half tien, na een korte toespraak van de be drijfsleider de heer J. Zeilstra, de eerste paal sloeg voor de nieuwe uitbreiding van de fabriek waaraan reeds de naam Kuipers-hai” werd toebedacht en mid dags was hij het middelpunt van twee druk bezochte recepties in de foyer van „Amicitia”, resp. voor de zakenrelaties en het personeel. Tijdens de eerste boden vrijwel alle prominente figuren in de graanwereld uit het gehele land, alsmede vrienden en belangstellenden uit het plaatselijke in dustriële milieii hun gelukwensen aan, waarin ook zijn mede-directeuren en zijn beide zoons, allen met hun echtgenotes, deelden. Velen boden daarbij geschenken aan, waarbij kwantitatief een deputatie van de handel uit de Gelderse Achterhoek de kroon spande. Deze drie heren: T. Ernst te Beltrum, C. Jansen te Doetinchem en H. Geesink te Geesteren droegen nl. als jubileum, geschenk een enorme krentewig van 25 pond aan, welke smakelijke hulde op bij gaande foto is afgebeeld. De directie, het personeel en de ge pensioneerden lieten het ook niet bij woorden. Deze boden bij monde van de directeur de heer P. de Boer een antieke stoeltjesklok aan. Verder getuigde een schat van bloe men en bloemstukken eveneens van de waardering welke de heer Kuipers in brede kring geniet. Het is één onzer abonné’s een doorn in het oog dat er geen parkeerplaats aan de overzijde van het Grootzand bestaat, waar men dinsdags - markt- dag - zijn fiets zou kunnen neerzet- ten. Je hoeft niet mét je goeie kle ren naar de markt te gaan, zo zegt hij, want de vuile banden van fietsen, die aan de hand worden meegevoerd, maken vaak een gang naar de stome rij noodzakelijk. In tal van andere plaatsen, zoals Hengelo, Hilversum en Tilburg, is het verboden op het marktterrein de fiets bij zich te heb ben en is er een speciale parkeer plaats voor aange legd. Kan dat in Sneek nu niet? Tja, wat Speurder betreft- was ’t vol gende week al zo ver. Maar wie weet: wat niet is kan komen, al lijkt hem de westzijde van het Grootzand minder geschikt. De tweede doorn in het oog van de ze abonné is het rondrijden van jeug dige bromfietsers in de avonduren op de Oosterdijk, het Schaapmarktplein en Leeuwenburg. In tal van plaatsen is een verordening, die dit rondjak keren verbiedt. Of voor onze stad ook niet een dergelijk verbod kan wor den uitgevaardigd is de vraag van de ze lezer. Antwoord van Speurder: Hoe eerder hoe liever! Op straat kan men de aardigste tafe reeltjes ontmoeten. Zo waande Speur der zich zondagmorgen in Venetië, want op de Waterpoortsgracht zat ‘n klein jongetje met een veertigtal dui ven om zich heen, die ijverig de graankorrels uit zijn handen pikten. En dan die dame en die meneer, met allebei een hond aan de lijn. De heer vraagt belangstellend: „Mevrouw, is het een reu?” waarop de dame ant woordt: „Néén, ’t is ’n mannetje ■fc Zeven jaar geleden plantte de heer R. de Jong, Geeuwkade 54 alhier, een druivenrankje achter zijn woning in de hoop mettertijd een flinke oogst te kunnen binnen halen. Doch het lukte niet erg best. Vorig jour echter ajs het zo ver is kunnen de voetballers in hoge mate te vreden zijn. In de box zijn twee kleedruimten ge projecteerd, een portaal, twee wasge legenheden en twee w.c.’s. Het is echt- ter nog niet zeker of er ook douches in worden aangebracht. Het gebouw krijgt een lengte van tien meter, is vijf meter breed en 2.75 meter hoog. Een zelfde soort gebouwtje, hoewel voor een heel ander doel, is verrezen in het Burgemeester de Hoop park. Reeds geruime tijd staat daar een materialen box, waarin al het gereedschap kan wor. film: Te jong voor liefde. Zondag 9 oktober ’s middags film: De gele tomahawk. Maandag 10 en dinsdag 11 ’s avonds 8 uur film: De Graftempel. Donderdag 13 oktober 's avonds 8 uur film: Parachutisten vallen aan. Het is niets nieuws, dat de Sowjet- Unie het niet kan vinden met de secre tarisgeneraal van de Ver. Naties. Ook Trygve Lie, Hammarskjölds voorganger, heeft zij enkele jaren geboycot. Hammarskjöld laat zich echter niet dwingen af te treden, zo maakte hij in zijn antwoord Chroestsjow duidelijk. Het zou gemakkelijk zijn voor de eisen van een grote mogendheid te buigen, al dus Hammarskjöld. Maar het is een an dere kwestie weerstand te bieden en dat zal ik doen, wanneer dat de wens is van die landen, die in de organisatie van de Ver. Naties hun beste bescher ming zien. De grote mogendheden (de Sowjet.Unie en de andere) hebben de bescherming van de Ver. Naties niet no dig, maar alle andere wel. Het daverende applaus van de meeste landen (communisten, India, Ghana en Guinea uitgezonderd) bewees, dat Ham marskjöld meer het vertrouwen van de vergadering had dan Chroestsjow zou willen, die even tevoren gezegd had „Onderwerp U niet aan de schreeuwen de zinnen van Hammarskjöld en de ver tegenwoordigers van de koloniale mo gendheden, in hun pogingen de bloedige misdaden te rechtvaardigen, die de kolo nialisten en hun stromannen tegen het Kongolese volk bedreven hebben”. Het is nog steeds niét duidelijk welke doeleinden Chroestsjow nastreeft met zijn zonderlinge gedrag, dat de neutrale landen juist tegen hem inneemt, terwijl de grote angst van het Westen was ge weest, dat hij deze landen door zijn charme in het communistische net zou weten te lokken. Tegenmaatregelen van West. Duitsland. Terwijl in New York de strijd aan de gang is over het voortbestaan van de Ver. Naties als een orgaan met nog enige mogelijkheden, hebben de West- Duitsers in de Berlrjnse kwestie een of- fensiefje geopend. Men zal zich herin neren, dat de Oost-Duitsers sinds enige tijd van de West-Duitsers een speciaal Oostduits pasje vragen bij bezoek aan Oost-Berlijn, terwijl een Westduitse pas voor de West-Berlijners niet wordt er kend. Het Westen heeft daarop geant woord met het weigeren van visa voor Oost-Duitsers die naar het Westen wil len. Er werd gesproken over het stop zetten van de handel tussen beide delen van Duitsland, maar dat bleef even han gen. Pas vrijdag j.l. heeft West-Duits land tegenmaatregelen aangekondigd. Het heeft het handelsverdrag met Oost- Duitsland opgezegd met ingang van 1 januari. Het wil intussen onderhandelen over een nieuw verdrag, waarin de vrije toegang tot Berlijn wordt gewaarborgd. Men kan moeilijk aannemen dat Oost- Duitsland hiervoor voelt, zodat men ernstig rekening moet houden met een onderbreking van het handelsverkeer. Economisch is dat alleen schadelijk voor Oost-Duitsland, dat vooral staal uit het Westen betrok, en aan het Wes ten voornamelijk goederen leverde, die heel moeilijk aftrek vonden. West-Duits land heeft deze handel sinds 1951 aan de gang gehouden, omdat het hoopte zo de contacten met Oost-Duitsland te kunnen uitbreiden en de Oost-duitse be volking een steun te zijn in haar strijd tegen de communisten. Een sterk mo tief van de West-Duitsers was ook de bijzondere positie van Berlijn (zoals mi nister Erhard kortgeleden heeft gezegd), dat geheel door communistisch gebied omsloten ligt. Bij elke maatregel van deze aard moet men vragen naar het economische en politieke effect. Economisch is het ’n schadepost voor Oost-Duitsland, maar dat kan heus nog wel meevallen wan neer niet het gehele Westen het ge hele Oosten gaat boycotten. Gebeurt dat niet, dan is het gemakkelijk voor Oost- Duitsland zijn goederen, bijvoorbeeld via een van de andere satellietlanden, te bestellen. Politiek is het een vrij zin- In de studiezaal van de Openbare I uitgevoerde boekje: Muziekgeschiedenis, Leeszaal trekt momenteel de tentoon- I of bladeren in het dikke boek „Het con. stelling „Muziek” zeer de aandacht van de jeugd. Deze tentoonstelling, die een grote collectie boeken op muziekgebied bevat, is samengesteld door Boek en Jeugd en aangevuld met boeken uit de eigen jeugdbibliotheek. Het geheel ziet er aardig, fris en voor jongeren zeer aantrekkelijk uit met een toepasselijke wandlap en muziekinstru menten, waaronder een kleine piano die door kleine vingers heus „bespeeld” kan worden. Vanzelfsprekend is dit maar de aan trekkelijke aankleding van de tentoon stelling. Waar het om gaat zijn de boe ken. We kunnen ons begrijpen dat hier voor menige jeugdige muziekliefhebber een wereld opengaat. Hier liggen de grote kloeke boeken over het leven van beroemde componisten Franz Schu. bert en zijn vrolijke vrienden, Mozart het wonderkind hier maakt hij ken. nis met Gershwin in dat kleurig uitge. voerde boek: Een nieuw lied voor Ame rika. Misschien heeft hij nooit geweten dat er zo veel interessante jeugdboeken zijn over de muziek, het ballet, de zang en hij zal zijn hart ophalen aan het mooi zocht de gemeente ook in haar bestuur te doen vertegenwoordigen. B. en W. stellen voor aan dit verzoek gevolg te geven en de aanwijzing te doen voor een tijdvak, eindigende op 1 januari 1962, zijnde de datum waarop de zittingsduur van de in de besturen van de overige in onze gemeente gevestigde nijver heidsscholen aangewezen gedelegeerden eindigt. Voor deze aanwijzing bevelen zij aan: 1. de heer J. Blok; 2. de heer E. Metz.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1