Het nieuwe politie-embleem Create dei foar de Fryske Kultuer Zo zal de starttoren straks uitzien er Hoe zal de ontwikkeling in Nederland zijn in de komende 25 jaar? EAGENDAJ rI tógi r IJLST WYM BRITS ERA DEEL en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 115e jaargang no. 83 Maandag 17 okt. 1960 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Ütrikking Dr. Joost Halbertsmapriis lepening Fryske Boekewike Gevonden voorwerpen W ymbritseradeel Kerkgangers vonden verdronken man Ds J. Schippers een jaar legerpredikant Twee aanrijdingen bij de Oosterpoortsbrug Hündert jier Frysk Toaniel Veertig jaar in Rijks dienst Zeventig jaar in dezelfde straat Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en SNEEKER NIEUWSBLAD lepening fan de Fryske Boekewike na hun overlijden bleef wonen. len fan dit folk Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (05150) b.g.g. 4091 Portemonnaie met inhoud, K. Brand- sma te Schamegoutum 186; haarspeldje, Dikkie Visser te Rauwerd 74; leren mo torwant, Grietje Jellema te Scharnegou- tum 177; inmaakkruik, Bekema Rijksweg te Schamegoutum. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Tenslotte zullen nog vier nieuwe vlag- gemasten worden aangebracht. Het werk wordt onder architectuur van de heer J. D .v. d. Molen uitgevoerd door het aannemingsbedrijf H. F. Ring- nalda. maar de deur aan de zuidzijde zal voor taan alleen weer door de pers gebruikt worden. De smalle en ongemakkelijke opgangen naar de eerste en tweede ver dieping worden verbeterd en op de eer ste verdieping komt in het nieuwe opge trokken gedeelte een ruime protestka- mer van 2.60 x 3.60 meter, terwijl het vertrek voor de wedstrijdleiding nu te vens vergroot kan worden. Voorts komt hier weer een opbergruimte voor mate rialen. De uitkijk- en administratiepost op de tweede verdieping van de toren onder gaat geen verandering, maar wel wordt het pyramide vormig dakje vervangen door een bordes met balustrade ten ge rieve van de persfotografen. De nieuwe Ter Inleiding van het honderdjarig bestaan van het departement Sneek van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel in december, dat echter op 18 februari 1961 officieel zal worden herdacht, heeft het bestuur een drietal le zingen georganiseerd waarin drie deskundige sprekers hun visie zullen geven op de ontwikkeling in Nederland in de komende kwarteeuw. meerdere uniformiteit in de productie. In een groter Europa moet Nederland volgens prof, de Langen bij uitstek tuinbouw- en bloemenland zijn. Dat is meer arbeidsintensief en ons volk heeft er aanleg voor. Daarom verwacht hij ook nog meer specialisatie op dit gebied. In de export van fokvee is eveneens nog een ontwikkeling mogelijk, maar zullen wij ook in de landbouw meer van de energie kunnen profiteren dan moet de ze goedkoper worden. Grotere ondernemingen. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bii contract (handelsadv.) ager. Abonnementsprijj 1 3,— oer half jaar. Franco per oost 1 3.75 pet half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Kerkgangers uit Rien, die óp weg wa ren naar de Geref. Kerk te Bozum, von den gistermorgen in de bermsloot langs de spoorwegovergang bij Bozum het stoffelijk overschot van de 71-jarige Watze de Jong te Schamegoutum, die vermoedelijk door verdrinking om het leven is gekomen. Hij was sinds vrijdag niet in het dorp gezien, maar dat wekte geen argwaan, daar de man, die alleen woonde, wel va. ker enkele dagen weg bleef. Vermoede, lijk is hij die vrijdag al in het water geraakt. Forheard en forlegen Do kaem de hear Algra seis foar de mikrofoan om syn tankwurd üt to sprekken. By de takenning fan de priis, wie hy earst tige forheard en forlegen. Soks hie er nea tinke kinnen. Dochs is hy der o sa wiis en bliid mei. Fan jonge óf oan hie hy al in greate ynteresse foar skiednis. Syn earste skiednisboeken wiene de kronieken fan Winsemius dy’t nést de bibel op de boekeplank fan syn heit stiene. De hear Algra toande mei mannich 'oarbylden oan, hwat de eigen skiednis wol foar it folk bitsjutte kin. Men socht it meast sa fier óf, wylst it winliken sa tichte by is. En by de stüdzje fan dizze blyk- ber sa lytse skiednis hat hy it witten Ds J. Schippers, Ned. Herv. Predikant te Goënga, is met Ingang van 10 okt. jl. voor de duur van een jaar als leger predikant tewerkgesteld in de Willem de Zwijgerkazerne te Wezep (Gld.) bij het 11e Genie.bataljon. Hij is daartoe een jaar door zijn Ge meente „uitgeleend.” Zaterdagnacht omstreeks 1 uur bot ste de personenauto van de heer E. van W. uit Steenbergen, Komende van de Oosterdijk, tegen de wagen van de heer A.J.P. te Heerenveen. Beide auto's wer den slechts licht beschadigd en er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De botsing die de afgelopen nacht om streeks dezelfde tijd plaats vond, droeg een ernstiger karakter. Hierbij waren een personenauto en een N.T.M.-bus be trokken. De personenauto bestuurd door de he_r C. M. L. de la F. te Leeuwarden, die van de Oosterdijk kwam, kwam in botsing met, de niet in dienstverband rijdende N.T.M..bus uit de richting Hee renveen. Bij de botsing liep de echtge note van de bestuurder een lichte her senschudding op en moest per ambulan- ce.wagen naar het Sint Antonius Zie kenhuis, alhier worden vervoerd. De per sonenauto werd zwaar, de bus licht be schadigd. Dinsdag 18 oktober, 's avonds 8 uur. ,Nivon” afd. Sneek: Lezing. Mej. H. Andreas over „Land en Volk van Per- zië.” Woensdag 19 oktober. Interkerkeljjke Evangelisatie Samenkomst, ’s avonds 8 uur in het Jeugdgebouw van de Chr. Ger. Kerk, Julianastraat 5. Donderdag 20 okt. „Kunst aan Allen” Sneek, opvoering van „Die Entführung aus dem Serail” in Amicitia. Aanvang 8 uur. Zaterdag 22 oktober, 's avonds 7.30 uur, schutjassen in Hotel Kujjpers, Woudsend. Zaterdag 5 november. Vergadering van Volmachten van het Waterschap „Heeg” v.m. 9.30 uur in Café B. Wes. tra te Heeg. Tijdens dit week-einde zijn er twee vrijwel identieke auto.ongelukken ge beurd bij de Oosterpoortsbrug. De oor zaak in beide gevallen was, het niet voorrang verlenen aan de wagens die van de Prins Hendrikkade/Jousterkade kwamen. zullen eens de conventionele energie bronnen vervangen moeten worden door j moet men er echter rekening mee houden dat dit vele jaren van voorbereiding en ontwikkeling vraagt. Hierin schiet volgens spr. het huidige beleid in ons land te kort. Prof, de Langen verwacht in de naas te toekomst de uitvinding van nog meer chemische kunststoffen en de mogelijk heid ze goedkoper te produceren. Ook op dit gebied liggen we nog bij Amerika ten achter, maar mede dank zij de E.E. G. komt Nederland nu ook al beter voor de dag. al wordt hier nog maar een be perkt aantal van deze stoffen geprodu. ceerd omdat wij de grondstoffen niet in voldoende mate bezitten. Het meeste verwacht spr. nog van de olie-industrie en daarom vooral een ontwikkeling van de chemische industrie rond Rotterdam wegens de gunstige ligging van dit ge bied. Wat de techniek aangaat zullen de apparaten steeds meer geperfectioneerd worden en de mechanisatie en automa tisering steeds verder voortschrijden. Mechanisatie gelukt echter alleen als men doorgaat met type.beperking en R. Zweep, die tot zijn spijt niet aan wezig kon zijn en wenste hem toe dat hij ook de laatste jaren een goede ge zondheid zou mogen genieten en met lust en ambitie zijn werk blijven ver richten. Na de heer Scheer werd ver volgens het woord gevoerd door de heren Boonstra, van Dijke, Lingsma, Jonker, de Vries, en van der Pas, die allen getuigden van de prettige samen werking, ieder uit eigen gezichtshoek. Tenslotte dankte de jubilaris voor de vele blijken van sympathie en mede leven die hij steeds heeft mogen on dervinden, het meest in moeilijke ja ren. Dat hij als Groninger zich best tussen de Friezen thuis voelt, blijkt wel uit het feit dat hij ruim 32 jaar in Sneek is gebleven. Niet alleen de band met de collega’s, maar ook de zeilsport heeft hem hier vastgehouden. Als hartstochtelijk zeiler heeft hij veel ge noten van de Friese wateren. Als blijk van waardering werden hem door de oudste collega Van der Pas enige klassieke grammofoonplaten overhandigd waarvoor de jubilaris hartelijk dankte. AMICITIA THEATER Vrijdag 14 okt. t/m maandag 17 okt, iedere avond te 8 uur en zondagmid dag tevens te 5 uur film: Freddy und die Melodie der Nacht. Zondagmiddag 16 okt. te 2.30 uur film: Captain Kidd en de slavin. Dinsdag 18 okt. ’s avonds 8 uur film: King Creole. It moat sein wurde, dat de Kommis- je fan tarieding gearstald lit de orga- nisaesjes op it kulturele mêd yn Frys- lan as it Fryske Boek en it Boun fan Fryske kunstners mei de stêd Boalsert under foarsitterskip fan de boargemas ter Mr J. A. Geukers folie ear takom- me moat foar de stylfolle organisaesje. Foarst wiene gans boargerlike autori teiten en fortsjinwurdigers fan it Frys ke kultuerlibben en belangstellenden gearkomd yn de riedseal fan it stêdhüs om tsjüge to wêzen by de plechtige ütrikking fan de Dr Joost Halbertsma priis. Hündert jier Frysk toaniel Foar in folie seal iepene de hear B. Tuinstra, foarsitter fan it Kunstners- boun, de toanieljoun, hwêr’t de dei mei bisletten waerd. It Kunstnersboun hie it der dizze kear mar tige maklik mei hawn. De joun, dy’t wijt wie oan it bitinken fan 100 jier Frysk toaniel wie alhiel organisearre troch de kommisje fan 100 jier Frysk toaniel. Om in goed Nijsgjirrich en weardefol Men praet folie oer de problematyk fan de Fryske doarpen, mar it is fan great bilang de bifolking hwat sjen to litten fan eigen histoarje, dy’t dochs altiten nijsgjirrich is en weardefol. De hear Algra hat him yn syn wurk meast ütlein op de skiednis fan tsjerke en skoalle. Syn bondels: „De historie gaat door het eigen dorp” binne in fortreflike bydrage om de geast fan bi- trouwen yn de krêft en de takomst fan it eigen gewest foart to sterkjen. Mei it sa wêze, dat syn wurk ynspirearjend wurket en dat Fryslans kultuer groeije en bloeije mei ta yn lingte fan dagen. Sneuperspriis De hear Mr D. Okma, deputearde, bi- goun syn taspraek foar de ütrikking mei de opmerking, dat it Provinsiael Bistjür siet mei twa fuotten yn ien hoas. Hjoed is ek de iepening fan it Nederlands Congres voor de Openbare Gezondheidsregeling, dat op oantrün fan dit Prov. Bistjür to Ljouwert hél den wurdt. De hear Kommissaris fan’e Keninginne koe dêrby fanseis gjin for- stek gean litte en moast him dêrom forüntskuldigje. It die Mr Okma lyk- wols tige deugd, dat hy yn dit formid- den wêze mocht ta ütrikking fan de Dr Joost Halbertsmapriis 1960, dy’t dit kear wer in saneamde sneuperspriis is. Mr Okma brocht de tank oer fan it kolleezje fan -Deputearre Steaten foar it omfangrike en lang net maklike wurk fan de Kommisje fan Advys. Ut namme fan it Prov. Bistjür en persoanlik winske de hear Okma Algra fan herten lok mei de ünderskieding. Hy hat de stoffe grounich bistudearre en wist dy tige populair nei foaren to bringen. De klanken üt it forline haw- we in great en opmerksum auditorium hawn en hawwe dit hjoed de dei noch. Sprekker Spriek de hoop üt dat der noch gans meat bondels folgje meije. Hjirop oerhandige hy de hear Algra de oarkonde en slüf fan de Dr Joost Hal bertsmapriis 1960. Mefrou Algra krige blommen. Freed 1’. oktober wie foar it Fryske kultuerlibben en de stêd Boalsert in greate dei: de dei fan de ütrikking fan de Dr. Joost Halbertsmapriis 1960 oan de hear A. Algra to Ljouwert, de iepening fan de Fryske boekewike mei as tajefte in kofje miel en de bitinking fan hündert jier Frysk toaniel. opdien, hwat de ienfaldige minske faek bitsjutten hat foar doarp en gea en dêrmei dochs meiwurke oan de wraldskiednis. Hy sil as it him jown wurde mei dan ek mei dit wurk foart- farre. Dêrnei wie der gelegenheit de hear en mefrou Algra lok to winskjen en waerd der in kopke thé mei oalje- koeken oanbean. Yn ien fan de sealtsjes fan it stêd hüs wie troch de soarch fan de hear M. Scholten in nijsgjirrige ütstalling gearstald fan hanskriften en foto’s üt eardere tiid fan de Fryske skriuwerij en it toaniel. Sa njonkenlytsen sette men óf nei „De Doele” foar it fierdere program ma fan dizze middei. Dêr wie in üt stalling fan it Fryske boek. Nei in yn- liedend wurd fan de foarsitter fan it Fryske Boek, de hear K. Sikkema, hweryn folie winsken foar de takomst ta utering kamen en in birop dien waerd op stipe foar it Fryske boek kri ge Mr Okma jitris it wurd foar de iepening fan de Fryske boekewike. Him tochte dat goede fortalingen fan bütenlanske skriuwers it oansjen fan it Fryske boek forhegen en ynspirearje koene ta oarspronkelik wurk. De for- wachtings fan forline jier wiene lyk- wols greater as ütkommen is. Der is mear romanwurk as dichtwurk üt kommen. Oan goede berneboeken is great forlet. De wittenskiplike ütj ef fen fan it Fryske boek steane op heech peil. It moat lykwols ek üs oantinken ha de Noard- en Eastfriezen mear pro fitear je to litten fan hwat der yn Fryslan omgiet op it stik fan it Fryske boek. Mr Okma iepene de boekewike dan mei de winsk, dat dy tige slagje mei By de kofjetafel rikte Dr P. Sipma de earepenje en oarkonde üt oan de üt- jower Jongbloed to Ljouwert foar it typografysk bést forsoarge boek oer 1959: De grafschriften van Menaldu- madiel van D. J. van der Meer. Onder invloed van de E.E.G. is er een onmiskenbare ontwikkeling naar grote bedrijven. In de plaats van vele locale zullen er in het groter Europa grotere ondernemingen moeten komen, die eco nomischer kunnen produceren. Als de E.E.G. een feit is verwacht spr. echter ook voor de kleine bedrijven een grotere markt, mits ze er maar zorgen goede producten te maken. Prof, de Langen wees ook nog op het probleem van de leiding in de grote en middelgrote bedrijven. De toevallige keuze van de directeur verdwijnt hoe langer hoe meer. Het gaat nu nl. niet meer om diploma’s maar om een cumu. latie van eigenschappen welke iemand geschikt maken voor het geven van lei ding. Ook zit hieraan vast het vraag, stuk van de beloning van de leiders. Het zal zeer moeilijk zijn de juiste verhou dingen te vinden. Spr. die zijn visie gaf onder voorbe houd van een blijvende politieke, en so ciale stabiliteit en vrede, betoogde ten slotte nog, dat materiële vooruitgang ook afhankelijk is van wat wij als volk geestelijk weten te produceren en dat Néd. iets van zijn welvaart zal moeten gebruiken om minder bedeelde landen 'te helpen. Anders schieten wij geestelijk te kort. Inleider beantwoordde ook nog enige vragen, waarna de voorzitter de heer Th. W. Zandstra een samenvattend woord sprak en Prof, de Langen harte lijk dankte voor zijn boeiend en helder betoog. Heden, 17 oktober, was het bij de belastingadministratie wederom feest. Thans was het de heer J. Steffens, commies van ’s Rijks belastingen, die de dag mocht herdenken dat hij 40 jaar terug in Winschoten zijn schreden ging richten naar het gebouw waar het Ka daster was gevestigd. Hij werd daar opgeleid om deze tak van ’s Rijks dienst te leren kennen. Een blijvende plaats was daar echter niet voor hem. Na zijn militaire dienst kwam hij terug, nu bij de inspectie der registratie. In 1928 werd hij overge plaatst naar de inspectie te Sneek en bij de samenvoeging van belasting dienst en registratie overgeheveld naar deze dienst. Sedertdien is hij dus be lastingambtenaar in de rechte zin van het woord. Temidden van een groot aantal col lega’s werd hij gehuldigd voor zijn trouwe dienst, waarbij echter ook de vele tegenslagen die hij in zijn per soonlijk leven heeft moeten verwer ken werden gememoreerd. In de toe spraak van de toegevoegde inspecteur de heer D. Scheer mocht deze consta teren, dat de jubilaris een trouw en ambitieus ambtenaar is geweest. Hij dankte hem namens het Hoofdbestuur en de Hoofdinspecteur-titulair Mr E. opbouw krijgt eveneens een plat dak met borstwering vanwaar men via een trapje het bordes van de fotografen kan bereiken. En zoals men ziet geeft een trap eveneens toegang tot dit nieuwe ge deelte, zodat zeilers en anderen die op de toren ontboden worden evenals de fotografen niet meer de vertrekken voor de wedstrijdleiding behoeven te passe ren wat altijd nog hinderlijk was. Woensdag a.s. wordt mej. Joh.Cordel wonende Tranendal 1 alhier zeventig jaar. t Nu is dat in onze tijd, waar de mensen steeds ouder worden, geen bijzonderheid meer, maar wèl het feit, dat mej. Cordel al deze zeven- tig jaar ook op Tranendal gewoond heeft. Ze werd geboren op nummer 13, maar later verhuisden haar ou- ders, van wie de vader kachelsmid was, naar het eerste hoekhuis, waar mej. Cordel, die costuumnaaister is, na hun overlijden bleef wonen. Wanneer in de toekomst de politie functionarissen en nieuw uniform krij gen zal dit embleem op de knopen wor den aangebracht en zal dan tevens de tuniek, evenals die van hun Amerikaan se collega’s, sieren. De gedachte van een politie-embleem is ontstaan bij wijlen de korpschef com missaris van gemeente-politie te Vlaar- dingen, de heer Van Ham. Op ’t ogen blik hangt in het bureau aldaar een voorloper van dit embleem, doch korps chef Kooistra kan er zich op beroemen de eerste te zijn, die het definitieve in zijn bureau heeft hangen. Het door onze stadgenoot A. K. Douma ontworpen politie-embleem. Een fraai produkt van smeedwerk met een door snee van 60 cm. De sfear fan de riedseal mei in glim- ke fan de hjerstsinne troch de ramen lient him by ütstek foar sok in bar ren. Yn syn iepeningswurd sei de boar- gemaster, dat it oanbod fan de Provin- siale Steaten om gasthear wêze to wol len by dizze ütrikking foar de stêd Boalsert in greate ear is. Boalsert wol dochs wêze en stees mear wurde in kultureel formidden foar fiere omkri- ten. De eerste van deze serie werd zater. dagmiddag in Rest. Piso gehouden, waar Prof. L. H. de Langen, directeur van de a toom brandstof. Hierbij Alg. Kunstzijde Unie n.v. te Arnhem, -1- als spreker optrad. Hij stelde in ’t begin van zijn betoog, dat het in de komende 25 jaar zal gaan om de verdere ontwikkeling van de princi. piële ontdekkingen in de laatste kwart eeuw. Amerika kan hierbij als voorbeeld worden genomen, hoewel haar voor sprong de laatste jaren toch kleiner is geworden. De volksaard heeft grote invloed op de ontwikkeling, zoals spr. met voor beelden uit Japan, Mexico en Rusland aantoonde. De energie is echter van enorme invloed geweest, en heeft het mogelijk gemaakt dat zoveel mensen op een betrekkelijk klein stukje grond kun nen leven, en zich beter kunnen voeden en kleden. Nederland is echter zeer arm aan energiebronnen en dat schept voor ons specifieke problemen. Volgens spr. moet er rekening mee worden gehouden, dat de olievoorraden in de wereld maar berekend zijn op veer tig jaar normaal verbruik. Het verbruik neemt echter nog steeds toe. Daarom leuwenlange tradysje foartset De hear Drs H. Oldenhof, foarsitter fan de advyskommisje, relavearre, dat it wurk fan Algra gjin pionierswurk is, mar in ieuwenlange tradysje foartset fan lan-, folk-, gea- en doarpsbiskriu- wing. Dochs is it fan greate bitsjutting, dat de tsjerkelike en skoalleskiednis fan sa’n 120 doarpen sammele is. Dit wurk is dien mei de ynset fan de hiele per- soan, stiet op heech peil en is in goede paedwizer wurden ta it forline. Dêr- foar üs oprjuchte hulde. Donderdagmiddag is het fraaie, door onze stadgenoot A. K. Douma ontwor pen en in samenwerking met „de Fryske smid”, de heer W. de Bruin van Frane- ker vervaardigde politie-embleem in de vestibule van het bureau alhier, aange bracht. Het is geheel uit smeedijzer ver vaardigd en draagt als beeltenis een wetboek met daardoor heen een recht opstaand zwaard, omgeven door een lau wertak en als onderschrift de symboli sche spreuk „Vigilat ut quiescant”, wat betekent: Zij waakt wanneer anderen slapen. Bij de opening van het nieuwe politie bureau in onze stad bood de heer R. J. Sipkens namens het O.B.W. reeds het ontwerp aan in de vorm van een foto omdat het embleem zelf toen nog niet gereed was. De hear P. v. d. Mark sprekkend nammens de Fryske Akademy, de Fryske Biwegingsrie en it Frysk Kunstnersboun sei, dat men tige bliid is, dat de hear Algra dizze eare jown waerd. As in hiel gewoan man stiet hy yn syn wurk tusken it folk en is ien fan dit folk. Hwat in foarrjucht is it as men sa fortelie kin. It is üs soms, oft er tusken it folk op ’e buorren stiet en seit: nou moatte jimme ris hearre en bigjint syn forhalen oer it forline of dat hy mei tsjerkerie en skoallebistjür efter de griene tafel sit en harren for feit ho’t it allegearre gien is mei tsjer ke en skoalle. Foar al dit wurk üs hertlike tank. byld to jaen fan de üntj owing op it ge- biet fan dit toaniel, waerd der earst in stik opfierd fan 1860: „Mal üt, mal thüs” fan Tsj. G. van der Meulen en spile troch it Bütenboun. Dêrnei kaem in stik fan Schuitmaker „Slaven” fan 1910, opfierd troch krêften fan it Boun fan Fryske .oanielselskippen en do fol- gen in pear bidriuwen fan in modern stik „De Dream” fan P. Terpstra, oer de fuotljochten brocht troch léden fan it Kunstnersboun. Der waerd machtich moai spile. De beide earste stikken joech de seal in bulte wille en der is gans lake. „De Dream” hweryn de spilers stik foar stik in sterke kréaesje joegen fan harren rol siet fol problematyk, tobrut- senheit en binearing. Seis de sfear fan it plak der ’t it spile, Helgolan droech der ta by dat it in biklamming* op jin lei. Klaeijing en dékors wiene ta yn de puntsjes forsoarge. Yn de skoften helle men by it mesyk fan Schuil-Hesmerg aide en nije fryske sangen op. It wiene in middei en in joun, der’t men noch lange tiden mei blidens oan weromtinke sil. Met de verbouwing en uitbreiding van de starttoren van de Kon. Zeilver. Sneek op het Kolmeersland is reeds een aan vang gemaakt en zoals men op deze pers pectieftekening kan zien, zal hij er straks heel anders uitzien. Het schuine dak achter het eigenlijke torentje wordt afgebroken, waarna dit gedeelte van overnaads aangebracht hout wordt Ópgetrokken. Op de begane grond wordt het houten schot bij de ingang weggebroken, waar door een ruimte ingang zal ontstaan, ter wijl hier nu eveneens een toilet voor ei gen gebruik kan worden geplaatst. De informatieruimte, waarin zich tevens het buffet bevindt en de erker voor de pers voor de toren worden niet gewijzigd,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1