Bezwaarschrift tegen bouwvergunning Groene Dijk Federatief Zaalfestival te Oosthem Plan voor bungalowdorp met watersport, hotel in het recreatiecentrum aan de E agenda"] Mooie aanwinst voor de Chr. Uloschool „Rehoböth” IJLST WYMBRITSERADEEL i® ts van en Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, ’iCZs Maandag 7 nov. 1960 115e jaargang no. 89 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD ür Wumkeshüs bijna klaar Gymnastiek- en overblijflokaal Geen amateurvoetbal Opbrengst collecten Echtpaar Hornman bij V. d. Meulens Boeken- spaarclub Het Sneeker Nieuwsblad is een Lelijke val „Jeugd en Muziek” voor radio en televisie gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en 2 'J Mg -- SNEEKER NIEUWSBLAD AMICITIA THEATER HEEG. De reclasseringscollecte heeft alhier opgebracht f 137,-. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (05150) b.g.g. 4091 Toen na de oorlog de nieuwe Chr. 'Uloschool aan de Lindenlaan gebouwd zou worden had het bestuur er graag direct een gymnastieklokaal aan toegevoegd. Dat kon toen echter niet omdat het geheel dan een te grote uitgaaf zou vergen. Op 15 maart 1953 evenwel werd de urgentieverklaring voor zulk een lokaal verkregen, maar toch zou het nog ruim zeven jaar duren voor het er werkelijk ook stond. Eerst gooiden de bouwstop en de bestedingsbeperking nog roet in het eten. In 1959 werd de zaak echter opnieuw aangepakt en toen is alles vrij snel gegaan. Bovendien werd nog toestemming verkregen er een overblijf lokaal boven te bouwen en dit gehele complex nu werd zaterdagmiddag enigs zins feestelijk officieel geopend. De algehele verbouwing van het Dr Wumkeshüs der Ned. Herv. Gemeente aan de Maria Louisestraat alhier is vrij wel gereed. Aanstaande donderdag zul len de bejaarde bewoners, die tijdens de verbouwing een gastvrij onderdak heb ben genoten in „De Harste” aan de Bols- warderweg, weer in hun eigen home te rugkeren. De volgende dag nemen de nieuwe bewoners hun intrek en vandaag over een week zullen de oude huursters hun eigen kamers weer kunnen betrek ken. Maandag 7 nov., woensdag 9 nov. en donderdag 10 nov. ieder avond te 8 uur film: De zaak M.P. uur: in Verichijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Advertentiepriji 15 ct p« mm. Bij contract (handelaadv.) ager. Abonnementsprijs f 3,— oer halt jaar. Franco per post f 1.75 per half jaar. Giro 8 5 0748 ten name ran Sneeker Nieuwsblad. Het overblijflokaal, zo vertelde de voorzitter, biedt plaats aan ruim honderd leerlingen van bui ten die er op een gezellige en nette manier met elkaar kunnen eten. Het bestuur is dankbaar dat daarvoor ook een bestek aangeschaft mocht worden, De oppervlakte van de woningen met erf varieert van 450 tot 1200 m2, de prijzen zijn vanaf 25.000, De bungalows zullen eventueel al len als vlakbouw, dus met platte da ken worden uitgevoerd, zowel vrij staand als in blokjes van drie. Bij de laatsten springen de achtergevels met ingebouwde tuin echter om de andere in zodat men ook hief, bij wijze van spreken, geen last van elkaar heeft. Het watersporthotel zal twee verdiepingen tellen. Beneden is het restaurantgedeelte en op de bei- Enige bungalows van het middeltype. Deze woningen bevatten vier kamers en drie slaapkamers. de bovenverdiepingen zijn elk twaalf kamers geprojecteerd. Ook zal het een aantal, eveneens ingebouwde, ga rages bevatten. Vanuit het restaurant, dat vrijwel geheel in glas wordt uitgevoerd, heb ben de bezoekers straks een mooi uit zicht op de Oud vaart, het Jachthaven kanaal en het omringende weideland schap, terwijl het hotel grenst aan het ontworpen campingterrein en de nieu we jachthavens welke daar eveneens door de gemeente gegraven zullen worden. Het echtpaar Wim en Joke Hornman- Hanke dat door zijn artikelen over hun 15 maanden durende reis per auto en per boot door Zuid-Amerika, waarvan zij onlangs zijn teruggekeerd, in dag- en weekbladen en voor radio en televisie overal in ons land grote bekendheid heeft verworven, komt a.s. vrijdagavond voor v. d. Meulens Boekenspaarclub in de foyer van Amicitia over deze reis spreken. Deze lezing, welke de titel „Indianen en wolkenkrabbers” draagt, wordt toe gelicht met fraaie 6x6 kleurendia’s, wel ke de heer Hornman op hun giganti sche en avontuurlijke tocht door alle landen van Zuid-Amerika maakte. Voor nadere bijzonderheden betreffen de entree e. d. verwijzen we naar de ad vertentie in dit nummer. Lustoord Wij zullen proberen er in alle op zichten -wat moois van te maken ver zekerde Boomsma sr. Het wordt een lustoord. Maar omdat het ontwerp stedebouwkundig bezien één geheel is, hopen wij het ook in zijn geheel te kunnen uitvoeren. Versnippering door andere bouwtypen zou hier zeer sto rend werken. Wij hebben daarom op tie op het gehele terrein aangevraagd. Het gehele object past prachtig in het Uitbreidingsplan van de gemeen te en ook het stratenplan kan in zijn Donderdag 10, vrijdag 11 en zaterdag 12 nov. Bazar in „Ons Gebouw” ten bate van het „Dr Wumkeshüs”. Ge opend 10 nov. van 7.30-10 u ’s avonds en 11 en 12 nov. ’s middags van 2.30 -5 en ’s avonds van 7.30-10 uur. Vrijdag 11 nov. ’s Avonds 8 uur in zaal Piso speciale avond voor beginners Amateurfotografenver. ,,’t Filter”. Vrijdag 11 nov. ’s Avonds 8 uur Foyer Amicitia lezing echtpaar Wim en Joke Hornman-Hanke voor Van der Meulens Boekenspaarclub. Maandag 14 nov. Voorlichtingsavond door Bloemsierkunst Holkema in zaal Hanenburg. Aanvang 8 uur. Zaterdag 19 november. Talentenjacht door fa Minkema in „Ons Gebouw”. Aanvang 8 uur. omdat ook dit een belangrijk onder deel vormt van de opvoeding van de jongelui. Na dit openingswoord werd het ge bouw bezichtigd, waarbij uiteraard de gymnastiekzaal de meeste belangstel ling trok. Deze is royaal opgezet en keurig uitgevoerd. De maximaal toe- gestane maten zijn toegepast. Het lo kaal is n.l. 20 m. lang, 10 m. breed en 5.50 m. hoog en voldoet ook, wat de werktuigen en materialen betreft, aan de hoogste eisen welke thans gesteld worden. De betonvloer is afgedekt met kurkenal waarover kurklinoleum en de ramen zijn allen van onbreek baar staalglas, waarvan alle aanwezi gen zich konden overtuigen. Er werd n.l. herhaalde malen met kracht een bal tegen aan gegooid. Het gebouw bevat beneden aparte kleed- en waslokalen voor jongens en meisjes, een kantoortje en sanitair, ter wijl hier ook de centrale oliestookver- warming een plaats heeft gevonden. Het gehele gebouw wordt met hete lucht verwarmd, terwijl de bedorven lucht wordt afgezogen. Boven, naast het overblijflokaal, waarin ook een buffet is aangebracht, bevinden zich eveneens toiletten, zo dat het gehele gebouw in alle opzich ten up to date is ingericht. Verder is alles in fraaie zachte kleuren geschil derd, waarbij de meubilering en stof fering harmonieus aansluiten. Na de bezichtiging voerden nog vele sprekers het woord. Wethouder Blok verheugde zich even eens over het tot stand komen van dit gebouw en over de enorme verbete ringen welke het gymnastiekonderwijs bij vroeger vergeleken heeft onder gaan. Ook is de belangstelling ervoor veel groter geworden, zoals hij met een voorbeeld aantoonde. Spr. hoopte dat ook de verdere bouw plannen voortgang kunnen vinden en het onderwijs dat hier gegeven wordt in het belang zal zijn van de jeugd. De architect de heer B. Leeman ge tuigde van de prettige samenwerking bij de bouw tussen allen die er bij be trokken waren. Verder spraken nog de heer Wiegerink, verwarmingsadvi- seur, het hoofd van de school de heer M. de Vries, de heer P. v. d. Kooi, gymnastiekleraar, de heer B. Visser, die namens de architect en de aanne mers de electrische klok in het over blijflokaal aanbood en tot slot de heer Meindersma, die de uitnodiging aan hem het bewijs noemde van de goede samenwerking tussen hem en de heer De Vries en hun personeel. De heer Akkerman, die alle spre- Ten aanzien van eerstgenoemde be zwaren merken B. en W. op, dat bij het verlenen van de bouwvergunning over wogen is, dat op het omstreden perceel in het van kracht zijnde uitbreidingsplan ook woningen zijn geprojecteerd. Hier wordt dus niet van af geweken. Wel is in overweging geweest een suggestie van de directeur van gemeentewerken om deze bestemming te wijzigen en de grond aan te wijzen voor een schoolgebouw, maar deze suggestie is nimmer in een ontwerp-uitbreidingsplan verwerkt. Re clamanten hadden indertijd bij aankoop van hun woningen dus kunnen weten, dat op bedoeld perceel, hoewel anders geprojecteerd, woningen zouden wor den gebouwd. Het tweede bezwaar hebben B. en W. als niet terzake dienende voor kennis geving aangenomen, terwijl de laatstge noemde bezwaren evenmin door hen worden gedeeld. Zij achten de afstand van vijftien meter tussen de voorgevel- rooilijnen en een straatbreedte van vijf meter voor autoverkeer ter plaatse vol doende en merken bovendien nog op, dat aanvankelijk, toen de bouwvergun ning voor de door reclamanten bewoon de woningen werd verleend, de breedte van de straat nog op 4% meter was be paald. Zij hebben de indertijd door hen inge brachte bezwaren dan ook als ongegrond beschouwd en de gevraagde bouwver gunning verleend, uiteraard behoudens goedkeuring van ged. staten welke goed keuring inmiddels ook is verkregen. Geen recht op schadevergoeding In het thans aan de raad gezonden be zwaarschrift verzoeken reclamanten te vens hen schadeloos te stellen voor de waardevermindering van hun percelen en wijzen zij tevens op de wenselijkheid ook langs hun percelen een trottoir aan te leggen. In de afgelopen zomer maakte de aannemer H. A. Boomsma alhier aan het Sneekermeer kennis met de bekende Duitse architect Herbert List te Ober hausen, die o.a. ook het nieuwe stadhuis in Toronto (Canada) gebouwd heeft. Het gesprek kwam natuurlijk al gauw op bouwen en hieruit voortvloeiend bracht de heer List ook een bezoek aan onze stad, waar de heer Boomsma met hem het plan besprak, dat hem al lang voor de geest zweefde: een bungalow park tussen de Sytsingawiersterleane en de Groene Dijk. De heer List was direct enthousiast voor dit acht hectare grote terrein en het idee van zijn gastheer en maakte na overleg met de burgemeester, die uiteraard ook veel belangstelling toonde, een plan voor 57 bungalows van vijf types en een watersporthotel met 24 kamers op de hoek van het terrein aan de Oudvaart. Dit plan, dat enige dagen daarvoor met B. en W. was besproken, werd vrij dagmiddag tijdens een persconferentie in restaurant Piso door de heer Boom sma en zijn zoon P. Boomsma aan de hand van een maquette, bouwtekeningen en perspectieftekeningen toegelicht. De grootsten van de vijf typen, die aangeduid worden met de namen Ivonne voor de zes grootsten, Ingrid, Irene, Fabiola en Regina voor de tien middelgroten en de 41 kleinsten, be vatten vier slaapkamers en een stu deerkamer, de anderen resp. drie en twee. In alle typen is de slaapgelegen heid geheel gescheiden van het woon gedeelte. Bovendien zijn alle wonin gen voorzien van een ingebouwde ga rage, die desgewenst ook tot slaapver trek kan worden ingericht. Bij het type Ivonne zijn de slaapkamers haaks op het woongedeelte geprojecteerd en boven het (eigen) terrein uitgebouwd. Aan het einde steunen ze op twee in V-vorm aangebrachte betonpalen. Bo vendien heeft dit type een daktuin op het terras boven de ruim 41 m2 grote woonkamer waarin een open haard vuur kan branden, welke prozaïsche attractie men ook in het terras en zelfs op de daktuin kan beleven. HEEG. Gisteren maakte het 15-jarig dochtertje van de familie B. de Vries alhier een lelijke val. Onder het spelen gleed ze uit en geraakte ze bij de wal neer. De paar natte voeten waren niet erg, maar ze kwam met haar kin op een ijzeren pen terecht en liep daarbij een lelijke verwonding op. Nadat dr. Schoen maker de eerste hulp had verleend werd ze in het ziekenhuis te Sneek verder behandeld, waarna ze naar huis kon te rugkeren. Zaterdagprogramma verschoven Door de KNVB werd in overleg met de afdelingen het amateurvoetbal voor het afgelopen weekeinde geheel afge last. Het zaterdagprogramma wordt ver schoven naar zaterdag 19 november, doch met het zondagvoetbal zal dit waarschijnlijk niet het geval zijn, omdat dit afgestemd is op het betaalde voetbal, waarvan diverse wedstrijden wel door gang vonden. kers direct beantwoord had, waarbij hij o.a. mededeelde, dat zij hopen de in aanbouw zijnde Uloschool aan de Lemmerweg in maart-april te kunnen openen, het gymnastieklokaal bij de Julianaschool zal worden verbeterd en er plannen bestaan voor de bouw van een lagere school in de Noorderhoek, waarvoor zij ook de medewerking van de gemeente hopen te krijgen, sprak een slotwoord, waarna de heer U. de Boer de bijeenkomst sloot met dank gebed. Aannemers van de bouw waren de gebr. Andringa. Het schilderwerk werd uitgevoerd door de fa B. Visser; de fa P. de Hoop en Zn te Makkum leverde de electrische installatie en het sanitair, de Unica te Zwolle de centrale verwarmingsinstallatie, de heer W. A. Visser de stoffering, de heer P. Walstra het bestek en de kof- fiezet-apparatuur, terwijl de gymnas tiekzaal door een drietal leveranciers werd ingericht. Zaterdag 10 dec. Teenagerparade en Talentenjacht door ’t Huis met de Notenbalk in „Ons Gebouw”, Wes- tersingel. Aanvang 8 uur. Aan het tweede zaalfestival, uit gaande van de Federatie van muziek corpsen uit de gemeenten Wymbritse- radeel, Balk. Bolsward, Sneek en IJIst, werd door zes muziekcorpsen deelge nomen. Oosthem, dat de laatste tijd de aan dacht trekt door de geregelde kerk- concerten, was ook ditmaal weer ver zamelplaats van liefhebbers van in strumentale muziek, beter omschreven als blaasmuziek. Wij schrijven met op zet: blaasmuziek, want het overgrote deel van amateur-musici heeft zich verenigd in fanfare- en harmonieor kesten, die zich, mede dank zij een grondige vernieuwing van het reper toire, over het geheel goed kunnen handhaven. Gerard Boedijn en Meindert Boekel zijn ten onzent pioniers op het gebied van de programma-vernieuwing. Voorts is er momenteel voldoende ge legenheid voor dirigenten en die het willen worden, een vakdiploma te be halen. Dat een en ander van uitzon derlijke betekenis voo^ de verdere ont wikkeling van de amateurorkesten in deze categorie, zal niemand ontken nen. Het festival, dat gehouden werd in ’t „Himsterhüs”, werd geopend door de voorzitter van de federatie, de heer M. Westra van Gaastmeer. Deze heet te in het bijzonder welkom het vol tallige college van B. en W. van Wym- britseradeel, de sectieleden muziek en zang van de Culturele Raad uit de zelfde gemeente, benevens het nieu we lid „Concordia” van Balk. „Eendracht”, Woudsend, dir. S. Wij- benga, musiceerde met mooie, stevige klank en dito stemming, mogelijk in het forti iets aan de nadrukkelijke kant, hoewel (nog) niet hinderlijk. De uitvoering van de ouverture „Leichte Cavallerie” van Fr. von Suppé was be- Een maquette van het bungalowplan. Rechts beneden het Burgemeester de Hooppark, de geprojecteerde nieuwe open jachthaven en onder in de hoek ’t hotel-restaurant. De voorzitter van het bestuur der Ver. voor Chr. Schoolonderwijs welke de school exploiteert de heer S. Akker man kon in het fraaie overblijflokaal een groot aantal genodigden en andere, gasten verwelkomen, o.a. wethouder J. Blok als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, de architect B. Lee man, de hoofden van de Uloscholen en hun personeel, die van de chr. lagere scholen en de Schippersschool, de heer W. Meindersma, hoofd van de open bare Ulo, de gymnastiekleraren en de aannemers. De directeur van gemeen tewerken en het oud-hoofd de heer S. Atema waren tot zijn spijt verhinderd. De heer Akkerman memoreerde in ’t kort de voorgeschiedenis van de bouw, waartoe de Gemeenteraad reeds op 11 februari 1954 zijn medewerking verleende, maar waarna vanwege de bouwstop en de bestedingsbeperking nog vijf jaar gewacht moest worden alvorens de zaak weer aan het rollen kwam. In 1959 echter werd de begro ting tot een totaalbedrag van 199.000 goedgekeurd en kon het werk een aan vang nemen. Het schoolbestuur is bijzonder blij met deze aanwinst. Voor het gymna stiekonderwijs is nu veel meer ruimte verkregen en veel meer leerlingen, ook van de lagere scholen, kunnen hier nu les krijgen. Doch om gymnastiekonderwijs te geven zoals het behoort zou er eigen lijk nog een derde lokaal bij moeten, zoals spr. voorrekende. Dit lokaal en het gymnastieklokaal bij de Juliana school zijn n.l. beide meer dan bezet. Waarschijnlijk kan de nieuwe Ulo school aan de Lemmerweg hier straks niet eens terecht. Nadat de heer Akkerman allen die voor en aan de bouw hebben medege werkt daarvoor dank had gebracht, hield hij een beschouwing over het onderwijs in het bijzonder. De jeugd •moet in de eerste plaats in aanraking gebracht worden met de eeuwigheids- waarden en Gods Woord, maar ook de zorg voor het lichaam is van grote be tekenis. Lichaam en ziel vormen een eenheid. Bovendien bieden sport en spel een goede gelegenheid de mens sociaal te vormen. Spr. wenste dan ook, dat deze in dit lokaal vele jaren beoefend zullen mogen worden en het tot rijke zegen mag zijn van de jeugd welke hun is toevertrouwd. Woensdag a.s. van 2.50 tot 3.40 uur ver zorgt de NCRV via Hilversum I een uit zending, die gewijd zal zijn aan het 15e congres van de „Fédération Internatio nale des Jeunesses Musicales”, dat van 16 tot 22 augustus in West-Berlijn is ge houden, en waarvan ook in dit blad een verslag heeft gestaan. Op dezelfde dag, maar nu van 8.35 tot 9.00 uur ’s avondg brengt de VPRO in een telerecording een repetitie van het Nationaal Jeugdorkest op ’t TV-scherm. Deze repetitie, die zaterdag jl. werd op genomen in het Amersfoortse Lyceum, zal ongetwijfeld velen interesseren, vooral diegenen, die het orkest gehoord en gezien hebben, toen het in Sneek in het kader van de Regionale Landdag van Jeugd en Muziek op 23 april concerteer de. geheel gehandhaafd worden. Volgens de architect is dat n.l. zeer goed ge slaagd. In het midden van het „dorp” wordt een vijver gegraven. De uitkomende grond, evenals die van de door de ge meente aan te leggen jachthaven, kan voor ophoging en afdekking van het terrein worden gebruikt. De firma Boomsma hoopt het gehele plan in drie jaar te kunnen verwezen lijken. Zij heeft er al aanvragen voor en over ’t geheel bestaat er in onze stad veel belangstelling voor betere woningen wat straks door de vestiging van nieuwe industrieën stellig nog zal toenemen. Het terrein zal daarom zo spoedig mogelijk opgehoogd moeten worden en B. en W. hopen dit nog voor het aanstaande zeilseizoen te kunnen laten opspuiten. Misschien is het dan ook mogelijk de kolken voor de jachthaven te graven. Een aantal bewoners van de Groen van Prinstererstraat heeft een bezwaar schrift ingediend tegen de aan de aannemer J. R. de Dood verleende vergun ning voor het bouwen van o.a. negen woningen aan deze straat. Zij menen, dat hun belangen worden geschaad en hun het uitzicht wordt be lemmerd, temeer omdat bij aankoop van de door hen bewoonde woningen door de verkoper een tekening werd getoond, waarop was aangegeven, dat het om streden perceel bestemd was tot open terrein met op de achtergrond, en open baar gebouwtje. Het aanleggen van het plantsoentje op bedoeld terrein zou h.i. meer passend zijn, terwijl zij verder van oordeel zijn, dat bij de uitvoering van het bouwplan de afstand tussen de voorgevelrooilijnen te gering en de straat voor het autoverkeer ter plaatse te smal zou worden. Dinsdag 8 nov. Feestavond Volkson derwijs afd. Sneek met Ensemble Benny Vreden, in Amicitia. Aan vang 8 uur. Woensdag 9 nov. ’s middags 4-6 zitting Breukbandenspecialist Drogisterij de Jong, Galigastraat. Donderdag 10 nov. ’s Avonds 8 uur. Zangavond Chr. Geref. Evangelisa tie Koor „De Lof stem” in de Chr. Geref. kerk. slist zeer verdienstelijk. Goed ver zorgd. sfeervol en karakteristiek was ook de weergave van „Au dela du Don” van Bax, door „Concordia”, dir. S. Tiemersma, Gaastmeer. Van A. den Arend verschenen de laatste tijd enige suites in oude stijl. Zeer goed, maar lang niet gemakkelijk geïnstrumen teerd. „Excelsior”, Nijland, dir. S. Wij- benga, vertolkte van deze componist „Suite Antique” op knappe wijze, te meer daar de bezetting kortgeleden werd aangevuld met een 10-tal jonge krachten. Alle reden voor dit ensem ble dus om optimistisch te zijn! Het jongste lid, „Concordia” van Balk, dir. P. Bakker, maakte een uitstekende in druk met de Verklanking van Boekel’s „Ballade” en een iets te vlug gespeel de koraalbewerking van Bach’s „Jesu, meine Freude” (Kantate no. 147). Ove rigens een flink bezet harmoniecorps met een goede verhouding tussen hout en koper. „Harmonie”, Sneek, zelfde dirigent, besloot met drie delen uit de suite „Watermuziek” van Handel. Het laatste en, ongetwijfeld, moeilijkste fragment, is nog voor verfijning vat baar, ook in technisch opzicht, maar de voorafgaande delen werden mooi genuanceerd en met fraaie klank uit gevoerd. Burgemeester Van Hout complimen teerde tenslotte alle uitvoerenden, waarna de heer Westra het festival sloot, na nog de aandacht gevestigd te hebben op de volgende muzikale bij eenkomst, die gehouden zal worden op vrijdag 11 november, eveneens in ’t „Himsterhüs” te Oosthem. Aan dit laatste festival van de fede ratie in dit seizoen zal worden deelge nomen door het plaatselijke corps „Hald Moed”, „Crescendo”, „Heeg”, „Ere zij God”, Hommerts, „Eendracht maakt Macht”, Oudega-W. en „Con cordia” van IJIst. J. N. B. en W. zijn evenwel van mening, dat hier sprake is van een rechtma tige overheidsdaad en derhalve wet telijk noch moreel een recht op scha devergoeding bestaat. De gemeentelijke verordening tot be scherming van de belangen van derden in verband met uitbreidingsplannen, bouwverboden en rooilijnen, (de zg. schadevergoedingsverordening), is hier niet van toepassing. Deze heeft alleen betekenis in bepaalde gevallen voor hen wier grond zelf door een van de genoem de stedebouwkundige maatregelen wordt getroffen. Bovendien is het nog zeer de vraag of de situatie in vergelijking,met het geldende uitbreidingsplan wel een wezenlijke verandering betekent en er wel van enige schade kan worden ge sproken. Zelfs zou naar de mening van B. en W. het tegendeel kunnen worden beweerd. De verbouwing is nk ruimer, de straat breder en de afstand tussen de gevels aan beide zijden van de straat groter, terwijl er aanvankelijk in het geheel geen trottoirs waren geprojec teerd, Nu is er een aan de noordzijde van de straat. Betreffende de vraag van de adressan ten om ook aan de zuidzijde van de straat een trottoir aan te leggen, merken B. en W. nog op, dat verplaatsing van de straat aan de noordzijde, waardoor aan de zuidzijde ruimte voor een trottoir zou ontstaan, niet mogelijk is. Er zou dan een knik in de weg komen, wat op die plaats niet aanvaardbaar is. Een trottoir aan de zuidzijde zou al leen dan kunnen worden gelegd, als de eigenaren voor de aangrenzende panden bereid zijn daarvoor de benodigde strook grond van hun voortuinen aan de ge meente af te staan. Maar omdat destijds bij de vaststelling van de prijs voor het bouwterrein niet met het maken van dit trottoir rekening is gehouden, zal de grond dan kosteloos aan de gemeente moeten worden afgestaan en bovendien de kosten van het werk over de aangren zende eigenaren moeten worden omge slagen. Op grond van al deze overwegingen stellen B. en W. dan ook voor het adres voor kennisgeving aan te geven. i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1