Waterpoort-krabbels Het goud ligt klaar voor de Voetbalvereniging „Sneek” Puck” gaf genoeglijke avond met „Pelikaaneiland” van Priestley KS IJLST WYM BRITS ER A DEEL BUITENLANDS OVERZICHT van door Speurder k! en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 115e jaargang no. 92 Donderdag 17 nov. 1960 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Referendum in Frankrijk over de Algerijnse politiek 99 Route St. Nicolaas Etalagewedstrijd kinder boekenweek was een sukses 1 Nieuwe postkantoor wordt 29 november geopend Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Kijkers en luisteraars Opbrengst collecten Benoemd a.s. zaterdag SNEEKER NIEUWSBLAD f/ Bekende namen Een eigen sportpark on- PIET VAN DER BAAN P. Route op 26 november 1960. Vertrek 15.00 uur op de Wator. poortsgiacht. Vertrek 14.30 uur bij hotel Hanen burg. de tegenwoordige naam aangenomen. Jarenlang werd met twee elftallen ste kampioen van de tweede klas en promoveerde het naar de eerste. Enorme moeilijkheden Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon; 3005 (05150) b.g.g. 4091 Verichijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Mi Advertentiepriji 15 ct per mm. Bij contract (handelaadv.) ager. Abonnementjprij» f 3,— oer balt laar. Franco per oost 1 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name ran Sneeker Nieuwsblad. Binnenvisser, een beroep dat lang zaam aan het verdwijnen is. Hieron der ziet U de heer Ale Jasper, 2e Zo- merrakbuurt 41, die reeds zeven en twintig jaar deze professie uitoefent. In de maanden september, oktober, november en december is hij dan ook geregeld met zijn bootje in onze stadsgrachten te vinden, waar hij zijn aasvisjes vangt, waarvan een gedeel te verkocht wordt aan de hengelaars. Er is momenteel nog een tiental van deze vissers in onze Waterpoort- stad, doch het merendeel vist slechts zo nu en dan. Tot aan zijn twintigste jaar is de heer Jasper bij zijn vader „aan boord" gebleven, toen is hij voor zichzelf begonnen. Behalve aasvisjes, vist hij op paling, snoek, snoekbaars en andere soorten vis. Toen Speurder hem vroeg of hij wel eens kanjers in zijn schepnet heeft gevangen - zo als anderen soms wel doen - ant woordde hij dat dit nog nooit het ge val is geweest. Hij is dus wars van alle visserslatijn. Speurder hat dizze wike sa nou en dan ris troch it loket fan de kasse fan Amicitia kipe, mar de bütenleden fan it Frysk Toaniel dér net lizzen sjoen. En dochs moasten hja dér lizze, as hy it bistjür leauwe mei. Op 'e efter- side fan it programme stiet ntl. „it bistjür soarget wer foar plakken fan de bütenleden, dy ’t wer oan ’e kasse klear lizze”. Dochs in nuver plak en wol hwat bitiid, fine jo ek net? De heer Johs. Alberda is bezig met de Het gebouw met de garages en wo ning voor de directeur is in plm. twin, tig maanden tot stand gekomen. Op vrijdag 17 april 1959 werd de eerste van de 112, 14,20-16,80 m. lange en plm. zes ton zware betonpalen in de grond geheid. Sneeks enige eerste klasser, de club van Piet van der Baan, officieel de vost- balvereniging „Sneek”, wordt 26 november a.s. vijftig jaar. Opgericht als een jongensploegje in de tijd dat voetbal voornamelijk een elite-sport was, heeft zij zich met grote toewijding van spelers, bestuur en leden en gesteund door een grote schare trouwe supporters, naar de eerste klasse van het amateurvoetbal gespeeld, waarin zij zich nu reeds 28 jaar, met wisselend sukses, heeft weten te handhaven. wist te bezorgen. Bij de aanvang van het stuk is de schat, ter waarde van vijf miljoen (of is het meer?!) zojuist gevonden en in de hut van de schatgravers geborgen. Er heerst een algemene opwinding die zich aanvankelijk ontlaadt in feestvreugde. Er wordt gespeecht en er vloeit cham pagne. (Dit laatst veroorzaakte enige on rust in de zaal. Tot mijn spijt kan ik nie mand geruststellen: ik ben er niet in ge slaagd te constateren dat de champagne niet echt was). Iedereen wordt geprezen want iedereen heeft zich een waardevol lid van de expeditie getoond. Allen krij gen een vooraf bij contract geregeld per centage van de schat enieder begint nu aarzelend uit te rekenen hoeveel dit is. Maai- dan eindigt de feestvreugde door de vraag van Roberta Croy, de secreta resse van de financier, of zij ook niet een percentage heeft verdiend. Algeme ne verslagenheid, die spoedig overgaat in ongeremde hebzucht. Niemand wil iets afstaan, ja zelfs is niemand meer tevre den met zijn aandeel. Er ontstaat een groot wantrouwen en grimmig besluit men dat telkens twee leden van het ge zelschap de schat zullen bewaken (het eiland is overigens onbewoond). Er ko men revolvers en er komt vergif. Het einde is echter de komst van een mari- ne-officier, die, telegrafisch gewaar schuwd door de secretaresse, de gevon den schat voor het Gemenebest komt op eisen. Zij krijgt daarvoor een niet on- aanzienlijke geldelijke beloning. De lórd Zuidend, Hoogend, Grootzand oostzij de, N. Burgstraat, W. Burgstraat, Ged. Poortezijlen, Kleinzand zuidzij de, Jousterkade, Oosterdijk, W. Burg straat, Kruizebroederstraat, W. Noor. derhorne, Parkstraat, Dr Boumaweg, Stationsstraat, Martiniplein, Grote Kerkstraat, Marktstraat, aankomst op het stadhuis plm. 3.45 uur. Het nieuwe Post- en Telegraafkan toor aan de Westersingel alhier zal op dinsdag 29 november a.s. des middags half drie officieel worden geopend. moest de jonge vereniging overwinnen tijdens de mobilisatiejaren 1914.1918. Tal van spelers hadden de wapenrok aangetrokken en het kwam in 1917 zelfs zo ver, dat men zich uit de competitie moest terugtrekken. De achterblijvers hielden de kop er echter voor en in het volgend jaar maakte het eerste elftal een schitterend rentree. Met 45 doel punten voor en slechts 6 tegen werd net ongeslagen kampioen. Dit gaf recht cp promotie naar de NVB, maar helaas be schikte Sneek nog niet over een goed terrein. Zodat het nog tot 1922 duurde voor de stap naar de 3e klas van de grote Bond gemaakt kon worden. In dat jaar nl. werd in samenwerking met de zustervereniging LSC een voor die tijd behoorlijk veld aan de Kerkhoflaan in i gebruik genomen, welk terrein met me. dewerking van de gemeente in orde was gemaakt. a Sneek voelde zich in dit hogere milieu direct thuis want reeds in dit zelfde seizoen werd ze kampioen en ging ze over naar de tweede klas. Het elftal dat deze fantastische pres tatie leverde en dat wij hierboven nog eens laten zien, bestond uit de spelers L. Visser, Lakenberg, Sip Broodwin- der, Meijs Lernstra, Leen Ringma. Pier Schurer, Jan Kuipers, Jacobus Jillings, Roel Karsten, Geert de Haan en Jan de Vries. Ook in de jaren 1925, 1926 en 1928 kon Sneek de kampioensvlag hijsen, maar de weg naar de eerste klas was zwaar. Vooralsnog té zwaar. In 1926 en 1928 bv. staken GVAV en WW nog in ’t aller laatst een spaak in het wiel. Vooral de legendarisch geworden promotiewed strijd tegen WW leeft bij velen nog al tijd in de herinnering voort. De withem- den stonden toen kort voor het einde nog voor en dus met én been in het toen malige voetbalwalhalla, maar op zeer on fortuinlijke wijze zwaaide de vlag toch nog naar de concurrent over. Pas in 1932 werd de poort opengebroken doordat1 De a.s. jubilaresse heeft in de afgelo pen halve eeuw tal van zeer bekende spelers voortgebracht of aangetrokken. In haar jeugdperiode trad vooral Sip Broodwinder op de voorgrond, in die tijd een midvoor van uitzonderlijk formaat. Hij is al vele jaren geleden overleden, maar zijn naam wordt nog altijd met ontzag genoemd. In die jaren speelden letterlijk ook Roel Karsteng Jan Kuipers, Jan de Vries, Tjitse Efdé, Gerbén v. d. Werf, Imke Venema, Huite v. d. Meer en Daan van Delden, om maar enkelen van de oude garde te noemen, een grote rol. Daarna traden o.a. de reeds genoemde Charles de Bock, Jappie de Haan, de gebroeders Schuil, Hennie Röfekamp, Sjoerd Sikkes en niet te vergeten de oud-international André Roosenburg op de voorgrond, ter wijl Theo IJdema, Ad Goesten, Jopie Smit, Jan(tje) Hofstra, Bert Bouma, Henk Stuut, Piet Jasper en Gerrit Abma uitstekende vertegenwoordigers van de jongere generatie zijn geweest. Zie verder pagina 2. In België is men zeer onaangenaam getroffen door de critiek, die leden van de staf van de Ver. Naties in rap porten op België hebben geuit, wan neer het over Kongo ging. Hammer- skjöld zelf heeft er over geklaagd, dat de Belgen ambtenaren naar Kongo te rugzonden om als adviseur op te tre den. Het is te begrijpen dat Hammar skjöld dat liever niet had in verband met alle moeilijkheden, welke hij in Kongo heeft. Het toelaten van deze Belgische adviseurs zou tot de klacht kunnen leiden, dat de Ver. Naties zich geheel aan de kolonialisten verkocht hadden. Wigny, de Belgische minister van buitenlandse zaken, die een vergeefse reis naar de Ver. Naties gemaakt heeft om de zaken recht te stellen, toonde zich op een persconferentie zeer ver bolgen en dreigde zelfs met uittreding uit de wereldorganisatie. Meer dan een dreigement zal dit overigens wel niet zijn. Generaal De Gaulle heeft nu offici eel bekendgemaakt dat hij zijn Alge rijnse politiek aan het oordeel van het Franse volk wil onderwerpen door middel van een referendum. balleed welke zich hier in de loop der jaren hebben afgspeeld de revue zouden willen laten passeren, dan hadden we aan een hele pagina nog niet genoeg. Prachtige wedstrijden zijn hier gespeeld, vooral in de tijd van de afdeling V (za liger gedachtenis), toen vooral de duels met Be Quick en Heerenveen duizenden toeschouwers trokken. Het water is de withemden hier ook wel eens aan de lip pen gekomen, maar met vereende krach ten en soms niet zonder kunst en vlieg werk kon het degradatiespook toch al tijd weer worden verjaagd. Velen zullen zich bv. nog heel goed het seizoen kun nen herinneren waarin Sneek met een door trainer Marshall geïnspireerd ri goureus verdedigingssysteem, met sukses een formidabele (en achteraf beschouwd wonderbaarlijke) eindspurt inzette, waarin een schijnbaar hopeloze situatie toch nog ten goede keerde. De vermaar de oud-international Charles de Bock, uit Bloemendaal „geïmporteerd” speelde hierbij een belangrijke rol. Dit succes werd nog op het Sportpark aan de Leeuwarderweg behaald, maar vier jaar later verhuisde Sneek naar haar eigen sportvelden aan de Lemmer weg. Als we alle voetbalvreugd en voet- De meerderheid van het aantal uitgebrachte stemmen, waarmee Kennedy vo rige week tot president van de Ver. Staten is gekozen, is nog geringer gebleken dan wij in ons vorige overzicht vermeldden. Op een totaal van ongeveer 66 mil joen stemmen bedraagt zijn meerderheid nog geen 300.000 stemmen. Van repu blikeinse zijde heeft men getracht in enkele staten tot hertelling over te gaan, omdat er gevallen van fraude geconstateerd zouden zijn, maar daar is nog niets van gekomen. De zeer geringe meerderheid in het volk heeft Kennedy er toe genoopt zo weinig mogelijk als partijman op te treden. Zijn eerste daad als gekozen president (in januari volgt hij Eisenhower pas op) was de directeur van de inlichtingendienst, Allan Dulles (een broer van wijlen de minister van buitenlandse zaken) en Edgar Hoover, de leider van de federale recherche, te verzoeken op hun post te blijven. Beiden zijn republikeinen. Een ander ver zoenend gebaar van Kennedy is, dat hij de verslagen vice-president Nixon Sneek zich toen de meerdere toonde van Noordster, kampioen in afdeling B en de degradatiekandidaat FVC. De klaprooscollecte heeft in onze stad 710,40 opgebracht. Omstreeks het eind van deze maand zal in Nederland van elke vier huishou dingen er één over een televisietoestel beschikken. Op 1 november jl. bedroeg het aantal aangegeven tv-toestellen 760.115 tegen 737.522 op 1 oktober van dit jaar (t.e.m. 14 november! 771.182), in totaal werden in de eerste tien maanden van 1960 ruim 175.000 tv-ontvangers geregistreerd d.w.z. bijna elf procent meer dan in het cor responderende tijdvak van 1959. Het aantal geregistreerde radiotoestel len daalde in de afgelopen maand van 2.649.208 tot 2.647.577. Dit houdt verband met het feit, dat op grond van de Luis- tergeldbeschikking 1960 niet alle radio toestellen meer behoeven te worden aan gegeven, waardoor het aantal geregi streerde ontvangers thans niet meer overeenstemt met het aantal in gebruik zijnde toestellen. Er waren op 1 november 480.087 aan sluitingen op de draadomroep tegen 480.750 op 1 oktober jl. Haar wieg stond in de voormalige melksalon van de heer Th. Hiemstra op. de hoek van het Julianapark, waar op 26 november 1910 een ploegje jeugdige voëtbalenthousiasten de club „Quick” oprichtte. Voorzitter werd Hartman Kampen, secretaris Berend Schreuder en penningmeester Piet van der Baan. Van dit drietal heeft Van der Baan zijn functie onafgebroken tot 1956 ver vuld, zodat de vereniging vooral aan hem ontzaggelijk veel te danken heeft. Ook de regering erkende zijn vele verdiensten voor de sport. Op zondag 23 september 1956 na de wedstrijd Sneek 'Zwaagwesteinde waarbij „Piet” voor het laatst zyn functie vervulde speldde bur. gemeester Rasterhoff hem de ereme daille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, op de borst. De naam „Quick” was maar van ker. te duur. Het werd al gauw „Rood-Blauw" en toen de vereniging in 1912 haar intro, de deed in de Friese Voetbalbond werd familie. Het was geen opstand van een communistisch gezinde groep, maar van een groep die meende, dat het op treden van Diem juist de communis tische ondergrondse in het land, die in afgelegen dorpen een vrij grote in vloed heeft, in de kaart speelt. Diem, die een beschermeling is geweest van wijlen Dulles, is al vrij lang niet meer zo’n geziene figuur in Amerikaanse ogen. De Amerikanen zijn niet ten on rechte bang, dat de haat, die tegen Diem aan het groeien is, tenslotte op hen zal overslaan. En dat komt steeds weer.de communisten ten goede. De parachutisten hebben geaarzeld en een groot gedeelte van het leger is Diem trouw gebleven. Dat is op zichzelf een belangrijk teken, maar het is te hopen, dat deze gebeurtenis Diem de ogen zal openen voor wat verkeerd is aan zijn bewind. De gedachten, waarmee de parachu tisten hun greep naar de macht waag den, deed sterk denken aan de achter grond van de Turkse en ook van de Zuidkoreaanse revoluties eerder in dit jaar. De Turkse generaal Gürsel, die sinds mei de macht in handen heeft, blijkt een gulden middenkoers te wil len sturen. Dat blijkt uit het ontslag van maar liefst veertien, leden van de commissie van nationale eenheid, zoals men de regering nu noemt. Deze veer tien vormden de meest rechtse groep in de regering, die men verantwoor delijk acht voor het ontslag van 147 hoogleraren, die critiek op de regering hadden geuit. Het is mogeiijk, at Gür sel door zijn optreden tegen déze groep in de regering Turkije behoed heeft voor een straffe militaire dictatuur. Niet dat zijn eigen bewind op hechte juridische basis berust, maar hij stelt toch voortdurend verkiezingen in het vooruitzicht en wat nog belangrijker is, zijn practijk gunt de burger een vrij grote mate van vrijheid. heeft opgezocht en met hem een hartelijk onderhoud heeft gehad. Misschien wil hij Nixon op de een of andere manier binden aan zijn regering om er het partijkarakter wat van te verzachten. De verkiezingen in Italië In Italië zijn ook verkiezingen ge houden voor de provinciale raden. De communisten en de socialisten van Nenni zijn bijna vier procent vooruit gegaan, waardoor zij nu 38,9% van het aantal uitgebrachte stemmen op zich wisten te verzamelen. De Christelijk- democraten zijn 1,4% hoger gekomen dan in 1956, maar 2,1% lager dan bij de algemene verkiezingen in 1958. De verliezers waren de kleine centrum partijen, de Sociaal-democraten, repu blikeinen en liberalen. Ook de neo fascisten zijn t.o.v. 1958 drie procent achteruit gegaan. Het is ongetwijfeld een feit, dat de achterlijke sociale structuur in vele delen van Italië deze grote communistische en socialistische (aan de communisten gebonden) par tijen doet bloeien. Na de rede van president De Gaulle van Frankrijk, op 4 november gehou den, is de spanning in Frankrijk en Algerije aan het stijgen. De aanhan gers van een Frans Algerije zijn het in geen enkel opzicht eens met de plannen van de president een Alge rijnse republiek te vormen. Jacomet, de secretaris-generaal van de rege ringsdelegatie in Algerije, heeft uit protest zijn ontslag ingediend. Dat is geweigerd. Hij is daarop zonder meer afgezet. De Gaulle is tot deze forse maatregel overgegaan om te voorko men, dat Jacomets Voorbeeld door te velen gevolgd zou worden. Hij heeft stuk voor stuk, ook zijn ministers bjj zich laten komen om hun de vraag voor te leggen of zij zich achter zijn politiek wilden stellen. Zo neen, dan moesten zij maar vertrekken. Niemand heeft ontslag genomen. De minister van defensie, Messmer, is aan het ein de van de vorige week in Algerije ge weest. Men neemt aan met de bedoe ling, de pols van het leger te voelen. Men wacht vol spanning af, waarmee De Gaulle voor de dag zal komen. Maar er zijn redenen te vermoeden, dat het niet in de eerste plaats een gesprek met de Algerijnse opstande lingen zal zijn, dat hij op het oog heeft, maar eerder een Algerijnse republiek, die bestuurd zal worden door diege nen, die in de paar verkiezingen die er geweest zijn, wat naar voren zijn ge komen. Het merkwaardige is, dat ve len van deze mensen intussen een ge sprek met de opstandelingen als bouw van een overkapping van de kleinste kolk naast zijn woonhuis aan de Oppenhuizerweg. Reeds heeft een tiental motorkruisers daar onderdak gevonden,'want de zeiljachtjes liggen nu in de winterberging. Het schiphuis in het klein is 22 meter lang, 11>/j meter breed en 3.65 hoog. Er be staan bij de heer Alberda ook nog plannen om de grote kolk, die 40 me ter lang is van een overkapping te voorzien. Hij behoeft dan de werk loods, die hij momenteel nog gebruikt als winterberging voor zijn schepen, niet meer voor dat doeleinde te ge bruiken. Als het zeilseizoen weer daar is gaan de mo torjachten er weer uit en komen voor de wal te liggen, J terwijl de zeiljach ten dan in het schiphuis komen. vermijdelijk zijn gaan zien. In de stad Algiers is het op 11 no vember, de dag van de wapenstilstand van de eerste wereldoorlog, tot beto gingen tegen De Gaulles bedoelingen gekomen. De politie heeft geducht moeten optreden en er zijn zestig ge wonden gevallen. Het bewijst vooral hoe gespannen de atmosfeer is. Mislukte staatsgreep In Zuid-Vietnam, waar sinds 1954, toen het land onafhankelijk werd na de oorlog tegen Frankrijk (waar men Noord-Vietnam in handen van de communisten moest laten) eerst pre mier en sinds 1955 president Ngo Dinh Diem heerst, is het tot een mislukte staatsgreep van de parachutisten ge komen. Hun bezwaren golden, zoals bij zovele Vietnamezen, het zeer auto ritaire optreden van de rooms-katho- lieke president, die het land als een mandarijn regeert en vooral beschul digd wordt van begunstiging van zijn IJLST. Tot ambtenaar ter secretarie van IJlst is benoemd de heer A. Brant, sma te Sneek, thans werkzaam ter se cretarie van die gemeente. De etalagewedstrijd van de erkende boekverkopers ter gelegenheid van de Kinderboekenweek, heeft onder de jeugd veel belangstelling getrokken. Van de talrijke inzendingen zijn aan de volgen de kinderen prijzen toegekend: Prijzen voor slagzin en goede oplossing boekenbon a f 2,50 aan Anke de Boer, Pieter A. Slim, Bennie Kroon, Koen de Jflng, Ph. de Vries, Hermiena Londema te Sneek en Jan Nauta van IJsbrechtum. Boekenbon a f 1,50 aan Wim van ’t Hoff, Flip Nota, Hennie C. Slim, Tjeerd de Boer, Joukje de Vries, Wietze de Boer, Gerie Nota, Klaske de Vries, Rim- ke Nijdam, Jannie Batstra, Marian de Leeuw, Riny Slob. Gepke Walsweer te Sneek en Hielkje Steensma te IJsbrech tum. Een eiland in de Stille Zuidzee, een gezelschap bestaande uit o.a. een Engel se lord, een rijke financier, een marine officier, enkele dames en een gevonden schat - wat wil men meer voor een avon tuurlijk, kleurrijk toneelstuk? Maar als dit een blijspel wordt, met een aantal komische typen dan is de kans niet denkbeeldig dat we met een vrij afge zaagd thema te doen krijgen. In „Pelikaaneiland” van J. B. Priest ley, dat de toneelgroep „Puck” gister avond in Amicitia speelde voor „Kunst aan Allen” pakte dit gelukkig anders uit. En dit is dan aan twee dingen te danken: aan de vaak geestige en in elk geval steeds onderhoudende dialoog en aan de uitstekende vertolking van de diverse typen door de leden van „Puck”. Het is waarschijnlijk alleen beroepsspelers ge geven om van duidelijke typen, zoals ze vaak in een blijspel voorkomen, aanne melijke mensen te maken, zonder te overdrijven. Aannemelijk althans voor één avond, binnen het kader van 't spel. En wat verwacht men meer van een avond geestig amusement, dat ook niet meer pretendeert te zijn dan dat? Wij kunnen „Puck” erkentelijk zijn dat het gezelschap ons gisteravond dit genoegen Kruizebroederstraat, W. Burgstraat, Ged. Poortezijlen, Kleinzand, Jouster. kade, Oosterdijk, W. Burgstraat. N. Burgstraat, Schaapmarktplein, Grootzand, Middenbrug, Grootzand, Leeuwenburg, Waagplein, KI. Kerk straat, Kruizebroederstraat, Hotel Hanenburg. mag zich aan de marine-officier voor stellen als de aanstaande van deze sec retaresse Aan Sir Gilbert Rutland, kostelijk ten tonele gebracht door Eric van Ingen, heeft de zaal zeker aanzienlijk plezier beleefd. Naast het kille cynisme („met achtergrond”, zoals dat in het stuk heet te) van deze verarmde lord, vertegen woordigde de zakenman Horace Logan een klein sprankeltje menselijkheid, al was het dan heel benepen en heel in de FVB gespeeld en met sukses. schraaltjes. Wim van den Brink zorgde i Reeds in het eerste jaar werd het eer. voor deze, misschien minder dankbare, maar niet minder knap gespeelde rol. I’ell Koppen was de handige, zakelijk doortastende secretaresse en ze was het zeer overtuigend. De ex-marine-officier, met een deuk in zijn verleden, maar die ondanks dat poogt iets van de eerlijk heid en betrouwbaarheid van de zeeman op te houden, werd prachtig vertolkt door Jan Grefe. Zo kunnen we eigenlijk doorgaan, want ook de typeringen door Ellen de Thouars, Jan Hundling, Diny Sprock en Ben Huisman waren uitste kend. Theo Kling tenslotte bracht als marine-officier de ontknoping. De regie was van Walter Kous en wij mogen hem dankbaar zijn voor deze keurig verzorgde opvoering. Afgelopen vrijdagavond trokken weer legers kinderen door onze stad, die bij elke bewoner aanbelden en het schone lied van St. Maarten op een stokje ten gehore brachten. En dan die spanning op de gezichten van: „Hoeveul süden we krije?” De appel en de peer, die zo geestdriftig bezon gen worden kunnen de kinderharten niet zo heel erg meer bekoren; een stuiver is een welkomere gave. 's Avonds zullen vele moeders ver tederd naar hun spruiten gekeken hebben al het „kapitaal” werd nage- hebben als het „kapitaal” werd nage- als broertje Piet. Vader zal het ont brekende dan wel hebben bijgepast. A Onze stadgenoten G. Faber en R. Zijlstra zullen wel met spanning de voetbal-uitslagen van de afgelopen zondag hebben gevolgd. En daarbij zal hun vreugde ongetwijfeld niet ge ring zijn geweest, toen bleek dat ze resp. 14 en 13 wedstrijden goed had den voorspeld. Feijenoord-G.V.A.V. was bij de eerste het struikelblok, anders had hij met vijf anderen de eerste prijs kunnen delen. Nu krijgt hij een portie van de tweede prijs met tal van andere pool-enthousias- ten.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1