Inbraak bij Urne Bakker storm zetten Friesland Slagregens en 1 gedeeltelijk onder water Ijsclub „Friso” bestaat in januari negentig jaar Saxofonist Sigurd Rascher toonde zijn uitzonderlijke kwaliteiten IJLST WYM BRITS ERA DEEL en van Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, IHil 115e jaargang no. 971 Maandag 5 dec. 1960 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD V. f Filmavond in Oosthem Weer een afscheid bij Gemeentewerken Sint Nicolaas en Piet in Cruycebroedershof I Burgerlijke Stand Ir. WOUDA GEMAAL TE TACOZIJL DRAAIT OP VOLLE TOEREN Ijsclub „Rept U” Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en - Ruim 20 mille buitgemaakt SNEEKER NIEUWSBLAD Sinds zondagmiddag zorgen acht grote pompen o- J. N. 7 Negentigjarig bestaan w.v. 88 milimeter regen Gehuwd: geen. W Overleden: geen. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon. 3005 (05150) b.g.g 4091 in de was merman Uit het onderzoek van de politie, die direct werd gealarmeerd, bleek, dat de inbrekers via de steeg van bakkerij G. Geboren: Minze Jelte, zv Jelle van Netten en Kaatje Visser, te Woudsend; Cornelia, dv Teunis Steehouwer en Ca tharina Sijgje de Lange, te Woudsend. WYMBRITSERADEEL van 28 novem ber tot en met 3 december 1960. SNEEK van 27 november tot en met 3 december 1960. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS De overige punten van de agenda werden zeer vlot afgewerkt. Met het winterprogramma 1960-1961 was men al heel gauw klaar, omdat wegens de ijs. loze winter dat van vorig jaar dienst kon doen, nl. een kampioensrijderij van vrouwen en mannen uit Sneek, Wym. britseradeel en IJlst, een avondrijderij een vrouwenrijderij, een hardrijderij voor schippers en zo mogelijk een langebaan- wedstrijd. kwam zaterdagmorgen omstreeks kwart voor acht tot de onaangename ontdek king, dat er zaak was geweest. De brandkast in het kantoor was geopend en de inhoud, ruim twintigduizend gulden, de ontvangsten over de laatste dagen van het Sneker Warenhuis en de Hema, meegenomen. De kast was niet geforceerd, zodat de dieven vermoedelijk de sleutel gevon den hebben welke in het kantoor op een verborgen plaats welke slechts aan en kelen bekend is, was opgehangen. Ove rigens was in het kantoor niets over hoop gehaald. Ad verten tieprij» 15 et per mm. Bij contract (handeludv.) ager. Abonnemtnupriji f 3,— oer half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name ran Sneeker Nieuwsblad. De Cefa vertoonde in het Himsterhüs de boeiende film „De Heer en zijn die naar”. Vooraf ging een korte film over het oecumenische werk in de kerken. „De Heer en zijn dienaar” toont het leven in een Lutherse kerk in Noorwe. gen. Hier moet een nieuwe Bisschop ge. kozen worden, voor welke funtie reeds twee candidaten zijn aangewezen. Na de plechtige inwijding wordt de nieuwe bisschop er van beschuldigd dat hg door het schrijven van een anonieme brief de benoeming aan zich getrokken heeft. Het komt tot een proces. Later blijkt, dat de secretaresse van de bisschop dit gedaan heeft; zij bekent dit ook en wil daarna zelfmoord plegen. In de nacht voor de laatste berechting wil de vrouw van de bisschop dat deze de schuld op zich neemt om zich voor de secretaresse op te offeren. De bisschop wordt ver oordeeld en met een vrij/ geweten neemt hij met zijn vrouw afscheid van zijn kerk die hij voor altijd moet verlaten. Het is een boeiende film en daarom is ’t jammer dat het bezoek niet groter was. Donderdagavond hield de Ijsclub „Rept U” te OppenhuizenUitwellingerga haar ledenvergadering in zaal de Jager te Uitwellingerga. De rekening van de penningmeester sloot met een batig saldo van 104,14. De secretaris Gr. Steenbeek werd met algemene stemmen herkozen. Het bestuur heeft zijn best ge. daan een andere ijsbaan te krijgen, maar het is weer mislukt. Bij de rondvraag werd het wedstrijdprogramma bespro ken. Daar er overigens niets meer voor de rondvraag was, sloot voorzitter W. Atsma daarna de vergadering. Ook in de vrijdagavond in Hotel Leeu wen gehouden jaarvergadering van de Ijsclub „Friso” is het beheer over de gemeentelijke ijsbaan ter sprake geko men. Voorzitter K. Doevendans ging nog eens uitvoerig de gang van zaken na en verweerde zich met klem tegen de aantijging van de kant van „De Friesche Jeugd” als zou „Friso” geen fair play hebben gespeeld door zonder voorafgaand overleg met deze vereni ging een vertegenwoordiger aan te wij zen in de van gemeentewege ingestelde beheerscommissie. Het bestuur van „Fri so” is van mening, dat ’t in deze affaire de juiste weg heeft bewandeld en het is dan ook niet van plan deze beschuldi ging zonder meer te slikken. Aan de andere kant zijn wij ten alle tijde be reid tot overleg, w’aarop In de vergade ring van „De Friesche Jeugd” is aange. drongen, aldus de voorzitter. zijn ondergelopen en het Paviljoen was niet te bereiken. Een groot water vlak strekt zich daar uit. king spr. hem een doos sigaren over handigde, de techn. hoofdambtenaar A. Miedema, die het jammer vond van een zo trouwe en sympathieke mede werker afscheid te moeten nemen, de voorman-timmerman D. Offringa en de heer Huisman, die zoals bij hem gebruikelijk, zijn waardering voor de scheidende collega in een gedicht tot uitdrukking bracht. De heer Schaafsma dankte daarna, zichtbaar ontroerd, voor al deze woor den en blijken van waardering. Zo moet dus het Ir Wouda-gemaal er voor zorgen dat al de landerijen weer droog komen. Een moeilijke taak, vooral omdat men als het kan klaar moet zijn vóór de vorst invalt. Maar de mannen hebben wel meer met dit bijltje gehakt en zijn dag en nacht bezig Friesland van zijn overtollig wa ter te bevrijden. In januari a.s. bestaat „Friso” negen tig jaar en als er ijs komt wil men dit jubileum vieren met een grote hardrijderij van vrouwen, waarvoor het puikje van de Friese hardrijdsters zal worden uitgenodigd. Omdat men dan meer publiek op de baan verwacht, zal deze hardrijderij zo mogelgk op avond worden gehouden. DE MAKKUMER WAARD Enkele schapen en vele konijnen en hazen werd door het plotseling opkomende water verrast. Hier weet een inwoner van Makkum echter een konijn in veiligheid te brengen. In de omgeving van onze stad is ook veel land ondergelopen. Wanneer men in de richting Lemmer rijdt, ziet men aan weerskanten een uitgestrekte watermassa. Het water is zelfs tot aan de huizen gekomen, die vlakbij het terrein van de v.v. „Sneek” liggen. Ook in Jutrijp-Hommerts heeft men veel last van het water. Overal onder gelopen land, met soms als markante punten kleine struiken, die aangeven waar de wegen liggen. Op de Smids- pólle stroomde het water de huizen binnen, terwijl in de nacht van zater dag op zondag enkele bewoners een paar geiten in veiligheid brachten, omdat het water het schuurtje binnen stroomde. Overigens, zo vertelde de rayon-commandant van de politie ons, zijn er in het dorp geen schokkende dingen gebeurd, evenmin als in febru ari 1953, toen ook alleen de landerijen onderliepen. Men heeft echter wol veel last van het water in de kelders. Op het Ir Wouda-gemaal te Tacozijl is men met man en macht bezig al dit water weer te laten verdwijnen. Vier grote hoofdmachines elk met twee pompen zijn bezig het water uit de boezems te pompen. Per etmaal wor den 6.681.600 m3 water geloosd en op ’t ogenblik maken de machines 110 toeren, terwijl 90 normaal is, wat 5.8 miljoen m3 water doet verdwijnen. Zaterdagnacht werd daar windkracht 9 gemeten en joeg de wind het IJssel- meer-water zo hoog op, dat het 1.86 meter hoger stond dan het boezem water. Zondagmiddag Omstreeks vijf uur was dit verschil nog 60 cm. Dooi’ de windrichting kon men niet met de sluizen van Harlingen spuien, zodat het Ir Wouda-gemaal alleen stond voor deze zware taak. A.s. woensdag maalt men daar reeds sinds acht weken. De laatste weken, zo ver telde ons daar de heer V. d. Wal, draaiden we al op 100 toeren, wat ons elke dag ongeveer vijf en twintig ton steenkool kostte, maar op ’t ogenblik gaat er wel zeven en twintig ton door. Elk van de vier hoofdmachines heeft een capaciteit van 635 indicateur p.k. Geweldige slagregens en een zware zuidwester storm hebben ons land het afgelopen weekeinde getroffen. De storm heeft in vele delen veel schade aangericht, terwijl ook op verschillende plaatsen de straten en landerijen onder water liepen. Ook onze provincie heeft van dit nood weer te lijden gehad. Vele landerijen kwamen blank te staan en in som mige huizen drong het water naar binnen. Gedeputeerde Staten van Friesland hebben de waterschappen verzocht hun bemalingsinstallaties stop te zetten, aangezien de boezems overvol zijn en gevreesd wordt dat de dijken zullen doorbreken. Het Ir Wouda-gemaal te Tacozijl bij Bij de boerderij van mevr. wed. V. d. Meer nam men de zaak nogal laconiek op. Op onze vraag: „hoe hoog de stand van het water wel was”, antwoordde een boer: „Nou, jo moatte seis marris sjen, mar der is genóch”. Uit voor zorg had men echter wel het dijkje opgehoogd dat rondom de boezem ligt. De melkaanvoer naar de Zuivelfabriek werd ernstig gestagneerd, daar vele binnenwegen onberijdbaar waren ge worden. Ook Gaastmeer en Oudega-W. kon den het vele water niet verwerken. In het laatste dorp liep de Liespólle on der en stond het water ook tot aan de huizen. De anders zo rustige Oude- gaster Brekken was een groot meer geworden met woeste schuimkoppen op de golven. Op sommige plaatsen versterkte men de dijk er omheen. Overal in deze buurt kreeg men last van het water. Bij de familie De Jong, melkhandelaar te Nijezijl, stond het De weg naar Heeg was geheel door het onstuimige water omspoeld. Een boer, die gistermorgen zijn wo ning uitkwam, moest eerst een paar grote laarzen aantrekken om naar het dorp te gaan. Gelukkig wist hij waar zich het brugje bevond dat over een sloot ligt: het water had het geheel overspoeld. Woudsend vertoonde hetzelfde beeld. Water, water en nog eens water. Vele vaarten waren buiten hun oevers ge treden en leken wild stromende rivie ren. Zelfs in de buurt van Sondel en Balk had de neerstromende regen de landerijen onder water gezet en drong het water de huizen binnen. Ook spoelde het water spoedig over de, naar de wens van Rijkswaterstaat, lage dijken van de Makkumerwaard. Paarden, schapen, hokkelingen en koeien kwamen tot aan de nek in het water te staan, doch konden met roei bootjes in veiligheid worden gebracht. Er zijn echter enige schapen verdron ken evenals veel wild (hazen en ko nijnen) die allen op de kust aanspoel den. In Makkum zelf stortten twee schu ren in en kwam het nieuwe recreatie oord „De holle Poarte” geheel in het water te staan. Door de kracht van de storm wer den vele bomen ontworteld. Op som mige plaatsen kwamen ze dwars over de weg te liggen en belemmerden ze daardoor het verkeer o.a. in Ooster- littens. Ook vele telefoonleidingen moesten het afleggen tegen de hevige wind. Ook in de Lege Geaën heeft het wa ter toegeslagen. Vrijwel alle landerijen „Kunst aan Allen” organiseerde in samen werking met „Jeugd en Muziek” een ex tra kamermuziek-concert. Bij dit con cert, dat vrijdagavond gegeven werd, was zaal Hanenburg redelijk bezet, voor het overgrote deel echter met jeugdige bezoekers. Het is natuurlijk op zichzelf verheugend, maar dat de vermaarde sa xofonist Sigurd Rascher evenwel zó weinig amateur-blazers uit Sneek en om geving aantrok, is bepaald teleurstellend. De saxofoon is immers bij de harmonie ën fanfarecorpsen reeds lang ingebur- gerd en voor een dergelijk uniek en zeldzaam concert mag men, juist van ge noemde zijde, goede belangstelling ver wachten. Het verslag van penningmeester M. v. d. Werf, vermeldde een batig saldo van 113,51 (ontvangsten 321,22, uitg. 207,71). Bovendien is er nog een stille reserve van 161,46 op de bank. Het ledental bedraagt 170. Op voorstel van de kascommissie werd de penningmees ter décharge verleend, waarna in de nieuwe kascommissie werden gekozen de heren H. Bakker en H. Portiek. Bij de rondvraag bepleitte de heer H. F. Ringnalda de wenselijkheid de jaar vergadering voortaan vóór de vergade ring van de Bond van Ijsclubs te hou den, terwgl de heer S. de Wolf aan dacht vroeg voor het werk van de IJs. wegencentrale, welke zeer gediend zou zijn met versterking van een jonge am bitieuze kracht. Het bestuur zegde op beide punten zijn volle medewerking toe, waarna de matig bezochte vergadering werd gesloten. Geboren: Margriet Annie, dv Durk Pruiksma en Geertje Schilstra; Frederik Nico, zv Nico Dekker en Wiepkje Bak ker, van Joure; Yvonne, dv Simme Wil helmina Ladislaus Kroon en Hielkje de Vries; Jan Wietze, zv Jacob Calf en Hie- ke Sterk; Remmert Michael Eric, zv Gjalt Douma en Maria Rinske van den Berg; Jan, zv Titte Stoffelsma en Jeltje Postma, van Indijk; Helena Gerarda Ma ria, dv Gerardus Adrianus Smits en Re gina Brattinga; Jan, zv Tjeerd Veldman en Jantje Bruintjes, van Bant; Catharina Frederika, dv Rein Adema en Catharina Melchers, van Wijckel; Franciscus An dreas, zv Anne van Dij’- en Klaske Kui pers; Jan tiny, dv Abraham van Her waarden en Martha Bakker, van Uitwel lingerga; Ids, zv IJnte Kingma en Hinke Idsinga; Giovana Graziosa, dv Jacob Reinsma en Giovana Margaretha Hoek stra, van Kornwerderzand. Zoals de laatste negen jaar gebruike lijk is, bracht St. Nicolaas ook nu weer een bezoek aan z’n oude bekenden in het Cruycebroedershof. Vrijdagavond waren hij en zwarte Piet daar de gasten van de bewoners, het bestuur en het personeel van Sociale zorg, terwijl ook tal van ge nodigden het feest mee vierden. De grote mannenzaal was keurig ver sierd met bloemen en guirlandes en aan de keurig gedekte tafeltjes verbeidden de oudjes vol verwachting de komst van de Sint, die echter wegens zijn drukke werkzaamheden niet eerder dan om streeks negen uur kon arriveren. Na een kort begroetingswoord van wethouder H. W. Fijlstra, voorzitter van Sociale Zorg, werd daarom eerst een begin ge maakt met het feestelijk programma, dat hoofdzakelijk verzorgd werd door het duo Flapper en De Jong uit Bolsward met accordeonmuziek, voordrachten en goochelen. Hun optreden viel zeer in de smaak, getuige het langdurig applaus, dat na elk nummer opklaterde. Maar het hoogtepunt van de avond was toch wel het bezoek van de Sint. Toen de goedheilig man en zijn knecht voor het voetlicht traden steeg de vreug de ten top. Voorzitter Fijlstra sprak een kort wel komstwoord waarna de Sint op zijn beurt dankte voor de gulle ontvangst, welke hem ieder jaar in dit gebouw ten deel valt. Hij liet daarna enige bewoners bij zich komen, o.a. Sietze van der Meu- len Martje en Gerben van der Hoek, Sjoerd Dijkstra (die al 24 jaar in *t Huis woont) en leden van het personeel en van Sociale Zorg, van wie enkelen een cadeautje kregen. Nadat de Sint enige van zijn vele belevenissen bij zijn be zoek aan ons land had verteld, liet hij voorzitter Fijlstra bij zich komen. De Sint had niets dan lof voor hem en als dank voor het vele werk dat hij in het belang van Sociale zorg verricht, bood hij hem enige cadeautjes aan. De fabrikanten van de Planta margarine, welke onlangs ook enige bewoners van Cruycebroedershof ziek maakte, hadden als pleister op de wonde voor de mannen sigaren en tabak en voor de vrouwen snoep en voor elk een flesje Eau de Co logne aangeboden. Het was al ongeveer 11 uur toen de heer Fijlstra in zijn slot woord het duo Flapper en De Jong dank bracht voor zijn optreden, wat spr. fan tastisch noemde, en ook aan de directeur de heer Zijlstra en zijn echtgenote. Wat zij en het verplegend personeel, dat voor ’t merendeel ook inwonend is, ook dit jaar weer voor de bewoners hebben ge daan is boven alle lof verheven. Momen teel worden er plm. tachtig personen in Cruycebroedershof verzorgd, van wie twaalf bedlegerig zijn .Zij ontvingen al len na afloop nog een doos met lekker nijen of een schaal met fruit. in een schuurtje 20 cm hoog en Oosthem liepen de landerijen van heer Landman gevaar onder te lopen. Gisteren is men echter de gehele mor gen in de weer geweest met het op hogen van de dijk om het naburige meer, en zodoende kon het gevaar worden afgewend. Met man en macht Ondertrouw: Durk Endstra 21 jr en Jan na Ida Boersma 20 jr; Albert Betten 33 jr en Grietje Ritsma 27 jr; Mink Kuipers en Eelkje Turkstra. Getrouwd: Willem de Vreeze 28 jr en Maria Berendina Kobessen 22 jr; Frit sche de Haan 47 jr en Jacobje van der Wal 39 jr; Andreas Antonius Hubertus Korten 25 jr en Hinke Kooistra 20 jr. Overleden: Sijtske Walinga 70 jr Wijtze Bootsma, van Loënga; Feike Boschma 80 jr w.v. Sieuwke Kuiken, van Westhem; Janke Visser 88 jr w.v. Wiebe Nauta; Piertje Stropsma 85 jr w.v. Jakob Jorwerda; Durk Wijnia 84 jr w.v. Tietje Stapersma, van Wommels. De saxofoon is een instrument met wijde toonomvang en daardoor met vele mogelijkheden. Daar staat men gewoon lijk niet bij stil, maar als Sigurd Rascher, die nog maar enkele weken in ons land vertoeft, in duidelijk Nederlands over zijn instrument spreekt en de verschil lende mogelijkheden op overtuigende wijze demonstreert begrijpt men zijn voorkeur. Dan ook beseft men welk een "i Lemmer draait op volle toeren om het overtollige water te spuien. Sinds zondagmiddag zorgen acht grote pompen er voor dat ongeveer 7.000.000 m3 water per etmaal in het Ijsselmeer verdwijnt. Vrijdagmiddag, na het einde van de werktijd, heeft weer een van de „oude garde” van Gemeentewerken wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd afscheid van deze dienst genomen. Nu het de heer L. Schaafsma, tim- bij het woningbedrijf, die deze functie ruim 15 jaar heeft ver vuld. In de afscheidsbijeenkomst in het Gerechtsgebouw werd hij in tegen woordigheid van het gehele personeel en van zijn echtgenote en kinderen, eerst toegesproken door wethouder C. J. Berkhout, die betoogde, dat de heer Schaafsma een dienst gaat verlaten, welke dank zij zijn werk en dat van z’n collega’s een goede naam heeft ge kregen. Namens het gemeentebestuur dankte hij hem voor zijn toegewijde werk in dienst van de gemeente en sprak hij de hoop uit dat hij nog vele jaren in Sneek mag rond wandelen en van zijn verdiende rust genieten. De directeur, de heer G. de Boer, schetste de heer Schaafsma, die vóór hij bij Gemeentewerken kwam eerst dertig jaar schipper en daarna beton werker is geweest, niet alleen als een goede medewerker, maar ook als een goed collega die overal waar hij werk te rust bracht en ook niet verstoken was van humor. Hij moest met veel mensen hun klanten omgaan, vooral met de vrouwen wat niet altijd gemakkelijk is, maar spr. heeft nooit een klacht over hem gehoord. Integen deel. Vele huismoeders zullen hem in stilte stellig nog dankbaar zijn. En dat hij, gekomen als opperman, gestegen is tot groep III, is ook een blijk van waardering. De heer De Boer herin nerde er verder aan, dat, toen Schaaf sma 15 jaar geleden kwam er vijfhon derd woningen in onderhoud waren. Thans zijn er ruim zeventienhonderd. Dit afscheid betekent het einde van een periode, maar spr. hoopt van harte dat het voor Schaafsma het begin zal zijn van een nieuwe en deze hem nog veel voldoening zal schenken. Na mens de Personeelsvereniging bood hij hem een kapstok aan en huldigde hij mevrouw Schaafsma met bloemen. Verder spraken nog de techn. amb tenaar G. Heldoorn, namens het Re- creatiefonds waarvoor Schaafsma al tijd klaar stond, voor welke medewer- studie hieraan is voorafgegaan. Naast zijn hoog-opgevoerde techniek denken wij, in dit verband aan zijn enorme adembeheersing. Het programma dat nogal enige wijzi ging onderging, werd door de heer Rascher zelf aangekondigd en bespro ken. Ook dit deed hij voortreffelijk, soms op indringende, maar meermalen op geestige wijze. Zijn voorkeur gaat, dunkt ons, uit naar de klassieken, maar ook de modernen wist hij uitstekend te realiseren. Voor de pauze had de eerste groep de aandacht en daarna werd de hedendaag se muziek gebracht. Van de laatstge noemde toondichters werk dat expres voor de saxofoon gecomponeerd is en van de klassieken, uiteraard arrange menten van Kreisler en Rascher. Begonnen werd met een „Intrade” van Pugnani, gevolgd door een opus van Le- clair. In deze stukken en een „Sonate” van Eccles, een Prelude van Bach en een Gavotte met variaties van Corelli, toon de Sigurd Rascher zich een musicus van allure, die de saxofoon met veel virtuo siteit bespeelt. Met ogenschijnlijk gemak toverde hij de moeilijkste passages uit zijn instrument. Zijn toonbeheersing was meesterlijk. Dat bleek vooral bij de echo- effecten en bij de overgang van het lage naar het hoge register en omgekeerd. Bovendien produceerde Rascher een zeldzaam fijn pianissimo. De lyrische passages bracht hij met vloeiend legato en diep-doorleefde voordracht. Zijn uitzonderlijke kwaliteiten kwa- men voorts nog zeer nadrukkelijk naar voren met, onder meer, de solo „Nature Suite” van Swain, en „Recitatino en Abracadabra” van Leonard. De pianist Peter Hansen begeleidde vaardig en slagvaardig. Hij kweet zich op uitstekende wijze van zijn omvang rijke taak. Het spontane en langdurige applaus noopte tenslotte tot een toegift. Als zoda nig werden wij nog verrast met drie korte werkjes van Mozart, Bach en een onbekende Franse componist. Het werd een fijnzinnig besluit Vooral de zaterdag ge vallen regen heeft de landerijen geïnundeerd. De toch al overvolle polders en boezems konden het water niet meer verwerken en stroomden over. In al lerijl werden de bestu ren van de waterschap pen gealarmeerd en deze stelden zich met een op de hoogte van de situatie. In Heeg dreigde de toestand kri tiek te worden. Ge vreesd werd n.l. dat de dijk bij de Zuivelfa briek het zou begeven, doch door deze tijdig te versterken kon dit ge- vaar worden voorko- f men. Wel is daar al het j naburige land onderge- v lopen en spoelde het Jfc water zelfs over een W gedeelte van de weg, waar het asfalt op som- mige plaatsen is weg gespoeld. Maar nu de wind naar het westen is gedraaid kan het geen kwaad meer. Ook in Sneek zijn benevens enkele wegverzakkingen en afgewaaide dakpannen, de kelders van het Jo hannes Bogerman ly- <«upn vol water ge stroomd, waardoor de centrale verwarming niet gestookt kan wor den. De leerlingen hebben dientengevolge twee dagen vrij gekre gen. De heer De Boer jr„ een van de fir- M. Oppenhuizen aan het Kleinzand en manten der flrina IJme Bakker alhier het Indrukken van een ruit het kantoor waren binnengedrongen. Nadere aan. knopingspunten waren hedenmorgen ongewenst bezoek in de echter nog niet gevonden. - - Naar ons werd medegedeeld, was de firma IJme Bakker tegen inbraak ver. zekerd. In Heeg waar de rayon-comman- dant van de rijkspolitie druk be zig was het verkeer op de onderge lopen weg te regelen, deelde men ons mede, dat een officiële regenmeter zaterdagnacht in dit dorp 88 milimeter had geregistreerd, terwijl 48 normaal is. Het is daar ook allemaal water, het stroomde over de dijken van het meer heen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1