Waterpoort - krabbels „De Jonkershoeve” op feestavond ANAB Bijzondere Toneelavond van „Kunst Aan Allen” IJLST W Y M BRITS ER A DEEL BUITENLANDS OVERZICHT en van door Speurder de gemeenten SNEEK, Officieel Orgaan Het Sneeker Nieuwsblad is een 115e jaargang no. 100 Donderdag 15 dec. 1960 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Haat Terug naar de hoge hoed Reis van De Gaulle naar Algiers was geen succes Kleurenfilm huwelijk Belgisch Koningspaar in Amicitia Vier schilders gehuldigd Toogdag Noordergewest Kon. Ned. Chr. Gymnastiek- verb, volgend jaar in Sneek gecombineerde uitgave NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Loonbelastinggrens 1 januari 8000, H. Pinter: „De Huisbewaarder Herdenkingsavond „Nij Libben” te J utrijp-Hommerts Ds C. E. van den Broek neemt zondag afscheid T SNEEKER NIEUWSBLAD Arbeidstijdverkorting „De Jonkershoeve” aandacht nodige de a.r.- wij zijn rasechte te o FA Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3U95 (05150) b.g.g 4091 Vertcbunt MAANDAGS en DON DERDAGS Kennedy, die 20 januari het presi dentschap van Eisenhower zal over nemen en daarbij weer terugkeren zal naar de traditie van de hoge hoed (Eisenhower droeg een bolhoed), heeft de diplomaat Dean Rusk, nu verbon den aan het studiecentrum Rockefeller Foundation, benoemd tot minister van buitenlandse zaken. Stevenson, twee maal door Eisenhower verslagen, zal als vertegenwoordiger naar de Ver. Naties gaan, mokkend, omdat hem de post van Dean, waarop hij had gere- i kend, voorbij gaat. Maar de president beschikt nu eenmaal en aangezien te vrezen viel, dat Stevensons inzichten te veel van die van Kennedy zouden afwijken, is deze keus gewettigd te noemen. Op zijn wekelijkse rondgang zag Speurder op het terrein van de firma Woudstra aan de Oppenhuizerweg de ronde bungalow, waarover reeds eer der in dit blad is geschreven. Eén der heren Woudstra heeft de bungalow, die qua vorm uniek is in ons land, zelf ontworpen en ze is in verschil lende grootte leverbaar, bijv, met twee of drie slaapkamers. We verna men dat er wel interesse bestaat voor deze bungalow, die voor belangstel lenden vrij te bezichtigen is. Het is de directie van het Amicitia Theater te Sneek gelukt beslag te leg gen op de kleurenfilm van het huwelijk van dit jaar, het huwelijk van Koning Boudewijn en Dona Fabiola. Deze wer. kelijk vorstelijke film geeft een volledig overzicht van de huwelijksplechtigheden die velen zich zullen herinneren van de televisie, doch thans op een groter beeld en in werkelijke kleuren. Deze speciale attractie zal aan het programma wor den toegevoegd zonder prijsverhoging en wordt door Aston gastvrij in zijn „huis" van zaterdag af in alle programma's opgenomen. tot en met donderdag worden vertoond. Vier schilders, twee uit onze stad en twee uit Wymbritseradeel, werden gis teravond in hotel Hanenburg vanwege hun verdiensten onderscheiden met de legpenning van de Bond van Nederland se Schilderspatroons. Het waren de he ren: L. de Vos, D. Volkers, B. Visser te Oppenhuizen en A. Bergsma te Hom. merts. Deze avond was verder georga niseerd door de gezamenlijke Schilders- organisatie „De Samenwerking’’ van Sneek en Wymbritseradeel. En het be stuur kan tevreden zjjn. Het was er ge- zellig, waar de heer K. Punter, die het kienen leidde en het duo S. Kampstra het hunne toe bijdroegen. Nadat de voorzitter van de Regelings. commissie, de heer P. L. Visser uiteen had gezet wat de bedoeling van deze avond was, werd begonnen met een spel letje kienen, waarbij tenslotte iedere aanwezige met een prijs naai’ huis ging. Daarna kwam het meer officiële ge deelte aan beurt. Van de Prov. Afd. Friesland van de Bond was de voorzitter de heer U. J. Romkema uit Oosterend aanwezig, vergezeld door de heren Brinkman en R. Kuipers, beiden van Leeuwarden. Na elk van de gehuldigden geschetst te hebben als een trouw en verdienstelijk lid van de Bond en een uitstekend vakman, overhandigde hij hun de legpenning. De voorzitter de heer Joh. de Vries had reeds eerder aan de heer L. de Vos een oorkonde van „De Samenwerking" uitgereikt en hem het ere.lidmaatschap aangeboden. De heer De Vos is nl. mede-oprichter van deze vereniging. De heer Bergsma sprak, mede namens de andere drie, een woord van dank, waarbij hij eveneens een terugblik wierp op de jaren 1900-’30, toen de tijden met name voor de schilders heel wat slech. ter waren dan tegenwoordig. Nadat de heer Bergsma jr. namens de afdeling Wymbritseradeel ook nog een dank woord had gesproken, werd deze gezel lige avond gesloten. De jaarlijkse toogdag van het Noor, dergewest van het Kon. Ned. Ohr. Gym- nastiekverbond op Pinkstermaandag zal ’t volgend jaar te Sneek worden gehou den. den, waar men nu reeds druk bezig is met het treffen van de nodige voorbe reidingen. Als de weersomstandigheden meewer ken worden hier weer enkele duizenden turners en turnsters verwacht. Wanneer men een tournee door het gehele land maakt, is het niet mogelijk met een Fries programma te komen, maar speciaal voor Friesland zou „De Jonkershoeve” in de „Memmetael” beter tot z'n recht zijn gekomen. Na afloop werd een collecte gehouden voor het NVV-t.b.c.-fonds. Opbrengst f 77,51. ba, die hier de macht in handen heb ben, hebben hun dreigement blanken terecht te stellen, als Loemoemba niet zou worden vrijgelaten, niet uitge voerd. Krachtig optreden van de Ver. Naties heeft commissaris Saloemoe van zijn voornemen afgebracht. Het Nederlandse koninklijke paar en de prinsessen Beatrix en Irene zijn nu in Brussel, waar zij vandaag het huwelijk van koning Boudewijn hebben bijge woond. Z.K.H. Prins Bernhard, die al inBrussel verbleef, verwelkomde dinsdag middag op het vliegveld Melsbroek bij Brussel HM. Koningin Juliana en de prinsessen, die ’s middags naar Brussel waren gevlogen. Foto links: vergezeld door prins Albert inspecteert H.M. Koningin Juliana de ere wacht op ’t vliegveld. Foto rechts: op ’t vliegveld van voor naar achter (midden) prinses Beatrix, prinses Irene en prins B ernhard, naast de prins loopt de Beigische ambassadeur in Nederland Z.E. Baron F. X. van der Straten Waillet. Het bekende Friese cabaretgezelschap Tetman en Jarich de Vries voerde hierna op het voor de A.N.A.B. tournee ge schreven spel „De Jonkershoeve”, naar het boek van R. Brolsma van die naam. Hoewel de schetsen, door Tetman de Vries met een praatje aaneen geregen, vlot wérden gespeeld, deed de Neder landse tekst wel enigszins afbreuk aan dit zo bij uitstek stuk Fries Boerenle ven. Waarschijnlijk heeft het hartelijk ap plaus aan het einae van de toneelavond op 13 december in „Amicitia” in de eer ste plaats het voortreffelijke spel gegol den en in mindere mate het stuk zelf. Vele schouwburgbezoekers schijnen het nu eenmaal minder prettig te vinden op hun uitgaansavond met de neus op de naargeestigheid der moderne literatuur te worden gedrukt. Toch moet dit bij zondere stuk „De huisbewaarder” me nig „tegenstander” ergens geraakt heb ben. Een bijzonder stuk, inderdaad, en daarom een welkome afwisseling op het de laatste jaren wel eens wat eentonige menu van knap gespeelde, maar weinig ter overdenking overlatende blijspelle- tjes. Een stuk dat op overtuigende wij ze iets vertolkt van de veel gelaakte, moeilijk te omschrijven en toch onmis kenbaar echte levenssfeer waarin vele jongere schrijvers ademen. Toch is „The caretaker” van de jonge Engelse auteur Harold Pinter, dat naar men zegt het grootste evenement is van het Londense toneelseizoen en voor de continentale première door Gerard K. van het Reve uitstekend in ’t Nederlands werd vertaald, niet een typisch pro. bleemstuk, dat ons confronteert met de bekende narigheden van deze tijd: com munisme, rassenprobleem of atoombom zijn hier niet aan de orde. Er komt ei genlijk geen enkele zinspeling op ’t tijds gebeuren in voor, niettemin is het in zijn „tijdeloosheid” typisch als van onze tijd herkenbaar ties gehouden, waarin geroepen werd om een gesprek tussen De Gaulle en Ferhat Abbas, de leider van de op standige beweging. De mohammeda nen, uitgelokt en getergd door de Eu ropeanen, zoals Franse rechtse kran ten toegeven, vervielen tot brandstich ting en plundering. Enkele Europea nen vonden de dood. Zondag bereikte de spanning haar hoogtepunt. De kreet Mohammedaans Algerije werd aangeheven en van moskeeën werd de groene vlag van het Bevrijdingsleger gehesen. In de middag werd het vuur geopend op de mohammedaanse beto gers en de orde en de rust werden herstelt, maar het kostte tachtig do den, voor het grootste deel moham medanen. Maandag was er nog een kleine her haling, waarbij zestien doden vielen. De gevolgen van deze gebeurtenissen zullen vermoedelijk ernstig zijn. In de eerste plaats vraagt men zich alge meen af of het vuren op de massa wel noodzakelijk is geweest. Bovendien is bij velen de gedachte opgekomen het gematigde optreden van de legereen heden tegen de Europeanen, waarbij traangas werd gebruikt, te vergelijken met dit veel bloediger optreden tegen de mohammedanen. Dat zal veel kwaad bloed zetten. In de tweede plaats is uit de gebeur tenissen gebleken, dat de aanhang van het Bevrijdingsfront, zelfs in een zo gezuiverde stad als Algiers, groter is dan de Fransen willen doen geloven. Een van de bases van De Gaulles poli tiek is hiermee weggevallen. Van 1 januari 1961 af zal de grens, waar beneden alleen loonbelasting en geen inkomstenbelasting zal worden ge heven, 8000,per jaar bedragen in plaats van 7450, zulks in overeenstem ming met de verhoging van de loon grens in de sociale verzekering, die eveneens op 1 januari 1961 zijn beslag krijgt. De Tweede Kamer heeft dinsdag zonder diskussie en zonder hoofdelijke stemming een wetsontwerp van deze strekking aangenomen. Over de arbeidstijden, stelde de heer v. d. Ploeg, dat de A.N.A.B. na de ar beidstijdverkorting per 1 januari 1961 van én uur per week, opnieuw stappen wil ondernemen om een verdere arbeids- verkorting aanhangig te maken. Ten opzichte van de arb-idstijden in de industrie, komen de werkers in de agrarische sector nog achteraan en er zal niet worden gerust, alvorens deze achterstand is weggewerkt. Collectieve aktie vraagt echter eerst individuele aktie en het is daarom aan de leden van de A.N.A.B. hun organisa tie uit te bouwen tot een hechte vak bond. In de derde plaats is duidelijker dan ooit de haat naar boven gekomen, die heerst tussen de beide bevolkingsgroe pen, een haat, die een redelijke samen werking de eerste tijden volledig zal uitsluiten. Aangezien hierop De Gaul les Algerijnse republiek gebouwd moest worden, heeft deze mogelijkheid een ferme terugslag gekregen. Ten- slote wordt de positie van Frankrijk er internationaal slechter door, aan gezien de Frans sprekende Afrikaanse landen, die nog een goed woord voor Frankrijk in de Ver. Staten wensten te doen, met verwijzing naar de mo gelijkheden van De Gaulles politiek, zich moeilijk kunnen permitteren goed van Frankrijk te spreken. In Stanleystad in de Kongolese Oostprovincie is het weer rustig ge worden. De aanhangers van Loemoem- Advertentieprij» 15 ct per mm. 8i| contract (handeliade.) ager. Abonnemenwprij» t 3,— per halt jaar. Franco per oost f 3.75 pet half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name ran Sneeker Nieuwsblad. „De huisbewaarder” is een toneelspel zonder ontwikkeling, zonder intrige, zonder verhaaltje, zonder oplossing, zonder climax. En daarom louter een situatiestuk, dat drie uiteenlopende, maar in de op zichzelf absurde situatie aan elkaar gebonden en gelijkelijk door hun eigen koppige illusies bezeten per sonen in een soort kringloop gevangen houdt. Zoals in vele moderne stukken speelt ook hier het „huis” een voor de „gevangenheid” der personages symbo lische rol. Het gebeuren is geconcen treerd in het trieste milieu van een gro tendeels met oud roest aangeklede en lekkende zolderetage in Londen.West, waar de hoofdpersoon Aston, een uit een zenuwinrichting ontslagen geestelijk gestoorde, met zijn kinderlijke illusies, zijn Boeddhabeeld, zijn onachterhaalba. re bezigheden en zijn netheidscultus zijn intrek heeft genomen. De dakloze zwer ver Davies, alias Jenkins, een raadsel achtige volksfiguur, die uit zijn zoveel ste baantje is ontslagen, maar die teert op de illusies van zgn papieren en refe. renties, die hij eenmaal, „schoenen en weder dienende”, hoopt terug te halen, Gisteravond kwamen de leden der federatie Landbouw en Zuivel van de A.N.A.B. afd. Sneek in Amicitia bijeen voor de jaarlijkse feestavond. Na de opening sprak de heer S. v. d. Ploeg, hoofdbestuurslid van de A.N.A.B.1 te Utrecht een propagandistisch woord. Hoewel het Nederlandse bedrijfsleven momenteel in een periode van hoogcon junctuur leeft, is er toch allerminst spra ke van arbeidsvrede, aldus spr. Het resultaat van één jaar vrije loon politiek heeft zich gemanifesteerd in een protest meeting van de politie, een sta king in de metaalindustrie en protest- akties van de leerkrachten bij het on derwijs. Ook in de landbouw, veehouderij en zuivelbedrijven is de toestand van dien ss aard dat aanpassing aan de kosten van W 1 -1J Tussen hen ontwikkelt zich nu een op onbegrip, misverstand en ontoerei kendheid wankel gebaseerde vriend schap. De derde figuur in dit sthk-zon. der.vrouwen is Astons broer, een soort althans naar het uiterlijk krachtdadige, aan plannen rijke nozemfiguur, die met zijn fel en onberekenbaar optreden de wonderlijke relatie der beide anderen doorkruist. Lange gesprekken, monologen eerder, vervuld van een navrante, intelligent- melige en soms wrange humor, meer seinen vanuit de eenzaamheid dan uit drukkingen van verstandhouding, voe ren het stuk naar een einde, dat zonder traditionele climax of effectwerk, toch een verrassing inhoudt en dat menig toeschouwer, ondanks zijn mogelijk ver zet tegen de zgn. „uitzichtloze” moder ne stukken, moet aangrijpen. De beteke nis van dit spel ligt m.i. dan ook boven, al in de elementen van waarachtige en geladen menselijkheid die dwars door de naargeestige en absurde sfeer heen- breken. Het is overbodig de spelkwaliteiten der drie vertolkers, leden van de toneel groep „Ensemble”: Henk van Ulsen, Guus Hermus en Maxim Hamel, afzon, ■derlijk te roemen. Hun namen zijn een voldoende waarborg voor een sublieme en gespannen weergave van dit veel eisende stuk. Eén uitzondering wil ik toch maken voor de aangrijpende wijze waarop Van Ulsen Astons biecht vertolk te, het in brokkelige bewoordingen ge. vatte verslag van zijn verblijf in het gekkenhuis. „Kunst aan Allen” heeft haar trouwe bezoekers - de zaal was behoorlijk ge vuld - door deze toneelavond ten zeerste aan zich verplicht. W. Ml levensonderhoud vraagt. Wanneer de voortekenen niet bedrie gen, aldus de heer v. d .Ploeg, dan zal er voor verbeteringen in de toekomst harder gestreden moeten worden, dan in het verleden. Het is daarom zaak al de werkers in de agrarische sector te organiseren, want het spreekwoord,, Eendracht maakt Macht” geldt nog steeds. Er is momenteel een streven naar con centratie van zuivelfabrieken, met welk streven de A.N.A.B. zich in zoverre kan verenigen, dat oneconomisch werkende fabrieken worden samengevoegd. Maar, aldus spr., we stellen tevens de eis, dat de zuivelbewerkers van fabrie ken, welke worden stilgelegd, worden ingeschakeld bij de productie in de fa briek waar de melk van de stopgezette fabriek naar toe gaat. De jongste reis van president De Gaulle van Frankrijk naar Algerije is bepaald geen succes geworden door ontwikkelingen, welke door zijn tegen standers in beweging zijn gebracht en die bijna honderd doden, voornamelijk onder de mohammedaanse bevolking, hebben gekost Het doel van De Gaulle was vooral de legerleiding in Algerije er van te overtuigen, dat alleen zijn politiek nog toekomst had. Hij wenst, zoals men weet, in Algerije een Algerijnse repu bliek te vestigen met medewerking van het mohammedaanse bevolkings deel, dat ruim zeven maal zo groot is als het Franse. De vestiging van deze republiek, die met hechte banden aan Frankrijk verbonden zou blijven, zou een mohammedaanse elite moeten op- leveren, die tot deze samenwerking bereid zou zijn, ondanks de tegenstand van het Bevrijdingsfront, dat hij zo, zonder politieke onderhandelingen, hoopte uit te schakelen. De Fransen in Algerije voelen bitter weinig voor deze politiek, die hen in eén politieke eenheid alleen zal laten met een grote meerderheid moham medanen. Hun belangstelling gaat uit naar een volledige opneming van Al gerije in Frankrijk, naar integratie, naar een Frans Algerije, waarvoor zij politieke steun van hun 45 miljoen landgenoten deelachtig hopen te blij ven voor handhaving van hun voor keurspositie. En tot voor kort konden zij rekenen op de steun van het Fran se leger. Dat is echter de laatste tijd geleide lijk gezuiverd van extremistische offi cieren en is weer veel meer een trouw instrument in de handen van de rege ring. zij het dan dat president, De Gaulle er prijs op blijft stellen zijn politiek aan dat leger te verklaren. Hij heeft besloten het Franse volk in Frankrijk en Algerije op 8 januari de vraag voor te leggen of het instemt met zijn politieke programma inzake Algerije. Met de steun van het leger en van de meerderheid van het Franse volk staat hij dan sterker. De eerste dag van zijn jongste be zoek werd Dt Gaulle in Aïn-Temou- chent ontvangen door een grote me nigte Europese ultra’s, die hem uit joelden en „Frans-Algerije” riepen. Een nog grotere menigte mohamme danen was van alle kanten aangevoerd om eveneens tegen De Gaulles politiek te demonstreren. Zij stonden zwijgend met bordjes met Frans-Algerije er op in de hand. Het getuigt van De Gaul les moed, dat hij tot grote schrik van het veiligheidsescorte, resoluut op de menigte afstapte en links en rechts handen ging drukken. Het resultaat was, dat de Europeanen geïntimideerd zwegen en de mohammedanen leve De Gaulle gingen roepen. Terwijl De Gaulle door zijn persoon lijkheid hier de eerste ronde scheen te winnen, begon het in Algiers en Oran onrustig te worden. De door de ultra’s afgekondigde staking was bijna volle dig en jeugdige betogers begonnen barricaden in de straten te bouwen, welke onmiddellijk door tanks van het leger omver gereden werden. Het was een tweede winstpunt, dat het leger (de parachutisten waren verre gehou den) tegen de Europeanen optrad. Mohammedanen getergd Maar ook de Algerijnen lieten zich niet onbetuigd. Er werden demonstra- In zijn „Waterpoort-krabbels” van vorige week vermeldde Speurder o.a. dat de 74-jarige heer Jacob Tiche laar, thans brugwachter aan de Woudvaartskade, ook de Ooster- poortsbrug, de Zwettebrug, de Ko- ninginnebrug en „De laatste Stuiver” bediend heeft. Dit is echter onjuist. Een van de zoons, die met ingang van 1 januari de taak aan de Woud vaartskade van zijn vader zal over nemen, bedient deze bruggen. Ook het schip, waarmee de heer Tichelaar Sr. voer, bleek geen trekschuit te •zijn, doch een gewoon vrachtschip. Gemak dient de mens en ook op het water streven vele watersportliefheb bers naar comfort. Een manier om dit te bereiken is een bestaande boot te kopen en deze van een luxueuze op bouw te voorzien. Zo is men momen teel bij de fa. J. P. Kampman aan de Koopmansgracht bezig met de op bouw van ’n sküt- sje. Volgend jaar wil een bankier uit Bloemendaal hiermee gaan va ren. Hij kocht het vrachtscheepje van de heer Eekman, thans hulpbrugwachter in IJlst en liet er op de werf van de heer Boom- sma een stalen opbouw van MH/i me ter opzetten. De firma Kampman zorgt nu voor de betimmering. Vol gend jaar zal eveneens de grote woonark (18 m lang, 4 m breed), die daar eveneens voor de wal ligt, in de vaart komen. Zij is bestemd voor de heer J. Verhoef uit Echten, die haar permanent wil bewonen. De betimmering wordt eveneens door de Fa. Kampman uitgevoerd. Er zijn vier slaapkamers in, een grote kamer- en suite, een W.C., een keuken en een was- douche gelegenheid. Voor waar een prachtig schip. GAUW. Ds C. E. van den Broek zal zondagmiddag a.s. te Gauw afscheid ne men van de Gereformeerde Kerk te Go- ënga c.a. in de classis Sneek en zondag middag 1 januari a.s., na vooraf in de morgendienst te zijn bevestigd door ds J. Jonker uit Sijbrandaburen, intree doen als predikant van de Gereformeerde Kerk van Nieuwleusen in de classis Ommen. Ds van den Broek, die op 19 juli 1956 door de classis Amersfoort was beroep baar verklaard in de Gereformeerde Kerken in Nederland werd op 2 decem ber van datzelfde jaar door ds W. Seinen uit Strijen bevestigd als predikant van de Gereformeerde Kerk van Goënga c.a. Tijdens zijn ambtsbediening aldaar was hij o.a. in de classis Sneek deputaat voor de emigratie en voor de geestelijke verzorging van doofstommen. Verder was hij sinds april van het vorig jaar ook voorzitter van de geref. mannen vereniging en van de plaatselijke kiesvereniging. Vrouw Holle heeft op bevel van Ko ning Winter voor het eerst in dit winterseizoen de kussens uitgeschud. En daarmee heeft de laatste weer eens zijn gezicht laten zien. De sneeuwballen suisden weer door de lucht en de jeugd vermaakte zich uitstekend. In vele huisgezinnen zal de laatste dagen de kachel wel extra gebrand hebben, want het was erg koud. De schoorstenen rookten ten minste stevig. Over roken gesproken. Voor velen is de sigaret, sigaar of pijp een onaf scheidelijke vriend geworden. Maar voor een acht-tal heren was hij niet origineel genoeg. Zij wilden eens wat anders. En dat kwam. Gezamen lijk besloten ze tot het vervaardigen vaneen waterpijp, zoals de Tur ken nog altijd roken. En nu kan men ze rond een dergelijk instrument zien geschaard. Allemaal met een slange tje in de mond. Het voldoet goed naar hun reacties te oordelen en ook moet het gezonder zijn. De rook'moet, al vorens te worden opgezogen, eerst door het water gaan, waar, naar ze beweren, de nicotine in achter blijft. De pijp zelf? Heel eenvoudig. Een grote fles of stenen pot (niet poreus) met door het deksel een eindje slang met daar boven op een houten kop, die gevuld wordt met tabak. Even eens worden door het deksel acht slangetjes gelaten, met aan het einde een mondstuk. De rook wordt via het water door de slangetjes in de mond gezogen. Voor hen geldt nu de stel regel: „en wij zijn rasechte Tur ken. Dinsdagavond werd in het lokaal Jutrijp een herdenkingsavond gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Chr. Gemengd koor „Nij Lib ben” te Jutrijp-Hommerts. De leiding berustte bij de heer A. Osinga die tijdens zijn openings- en wel komstwoord een flink bezette zaal voor zich zag. Onder de aanwezigen bevonden zich ook burgemeester van Hout en de ge meentesecretaris de heer Sennema. Na het gezamenlijk zingen van Ps. 138 vers 1 kwam het meisjeskoor „Jong Lib ben” naar voren met een groet in de vorm van een lied. Daarna bracht „Nij Libben” zelf enige nummers ten gehore o.a. „De miggen dounsje” en „Simmer- moarn”. Burgemeester van Hout kwam als eer ste spreker naar voren, waarna enkele afgevaardigden van diverse verenigingen het woord voerden. Enkele schetsjes door leden van het koor naar voren gebracht vielen bij het publiek zeer in de smaak. In één van de schetsjes werden de heren W. Visser en K. Sijbranda symbolisch geridderd wegens 25 jaar trouw lidmaatschap. Hierna verscheen „Jong Libben” weer op het toneel dat met een zeer interes sant lied de sfeer van de repetitieavon- den weergaf. Ook zongen twee meisjes met gitaar-begeleiding enkele eowboy- liedjes. Het liep reeds tegen middernacht toen de heer Osinga deze mooie avond sloot.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1