Massale Kerstzang op Ie Kerstdag Huurkoopovereenkomst met Van der Heem H.V. Donkere dagen voor Kerstmis waren present Nieuwe garage met benzinetankstation en een Quick-service—station Vis (Leeuwarden) won de Zilveren Schaats WYMBRITSERADEEL en van X. -mJ IJLST Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 115e jaargang no. 103 Dinsdag 27 dec. 1960 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Nieuwe straatnamen Besluit inzake industriehal dient gewijzigd Kerknieuws Veemarkt Sneek Boerderijbranden in oktober 1960 Geklaagd Kerstwijdingsavond in Bozum Zeilen in de winter Kerstwijdingen te Oppenhuizen-Uitwellingerga Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Koning Winter in aantocht? Wijziging huisvuil- ophaaldienst Benoemd Benoemingen in de komende raadsvergadering Geineente-ontvanger nadert zijn pensioen Tweejarig jongetje bij brand omgekomen Piet Sijbrandij voor de Uno naar Egypte In Rusland blijft het opvallend warm Volièrevereniging Sneek 3 1 t SNEEKER NIEUWSBLAD van Aanvoer 1162 stuks. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon3005 (05150) b.g.g. 4091 Piet Sijbrandij, die 24 jaar oud is heeft in 1954 dienst genomen in het Canadese Leger en zal in januari voor een jaar naar Egypte worden gestuurd. Hij is ingedeeld bij het „Reconnaissan ce Squadron of Lord Strathcona’s Horse” (Royals Canadian), dat in UNO-verband belast zal worden met patrouillering aan de grens tussen Israël en Egypte. Het zal voor Sijbrandij de eerste maal zijn dat hij dienst in het buitenland verricht. VerKhiini MAANDAGS en DON DERDAGS B. en W. stellen de Raad voor de nieuwe straten in de Noordoosthoek in overeenstemming met de naamgeving van de in dit stadsdeel gelegen straten ook te noemen naar vooraanstaande staatkundige figuren die in de historie van ons land een rol hebben gespeeld. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bi) contract (handelsadv.) ager. Abonnementsprijs t 3,— oer halt taar. Franco per oost 1 3.75 per halt jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name »an Sneeker Nieuwsblad. Evenals in vele voorafgaande jaren brachten de gezamenlijke Christelijke koren in onze stad in samenwerking met de Chr. Muziekvereniging „Har monie” ook nu weer op de vroege morgen van de Eerste Kerstdag een Een koude vorstmaand wordt decem. ber al niet meer, hetgeen ook niet was verwacht. Ongetwijfeld zouden wjj al een vorstperiode van betekenis hebben gehad, indien de oostelijke winden van de vorige week niet opvallend zachte lucht, althans voor de tijd van het jaar, uit Rusland aanvoerden. Al meer dan veertien dagen is de luchtdrukverdeling van dien aard, dat overwegend Zuidelij ke winden lucht uit de omgeving van de Balkan tot ver in Rusland, soms tot bo ven Finland bliezen. Het is bijvoorbeeld in Moskou de vorige maand met af en toe al strenge vorst veel kouder ge. weest dan in deze decembermaand. Het gevolg hiervan is dan ook, dat als de wind enkele dagen uit het Oosten waait, er geen sprake is van een koudetran- sport naar onze streken. Hierin zal de komende weken heel wat moeten veranderen wil het een kou de januarimaand gaan worden zoals al. gemeen wordt verwacht. De laatste week van december staat meer bekend door vrij zacht en onbe. stendig weer met niet zelden enkele Oceaandepressies. Ook is de laatste de cade van december gemiddeld over een groot aantal jaren, de natste van de ge hele winter. De winter is inmiddels ook volgens de kalenderindeling officieel begonnen. Op woensdag 21 december jl. om 21 uur en 27 minuten bereikte de zon de laagste stand en is in feite dus alweer op de weg terug, al zullen wij daar de eerste paar weken nog niets van merken. In het uiterste Oosten van ons land ligt Na te hebben medegedeeld, dat voor de vestiging van een derde bedrijf In deze omgeving inmiddels door de Eer ste Nedërl. Autorjjwielfabriek (ENAF) een terrein van 20.000 m2 isgereserveerd schrijven zij dat het door V. d. Heem N.V. in beslag te nemen terrein afmetin gen heeft van ongeveer 100 x 200 meter derhalve eveneens een oppervlakte van plm. 20.000 m2. Op grond van voorlopige becijferingen zal de prijs in bouwrijpe toestand op 9,per m2 gesteld dienen te worden. De totale grondkosten bedragen derhal ve naar raming 180.000. De plannen voor het te stichten fabrieksgebouw c.a. zjjn nog niet gereed, maar met het oog op de te bouwen oppervlakte, welke on geveer 6000 m2 zal bedragen, en de ge gevens, welke overigens bekend zijn, kan het bedrag van de bouwkosten wor den geraamd op 2% miljoen gulden, in. clusief de verwarmingsinstallatie, licht, kracht, gas en water, e.e.a. uit te voe ren in overleg met de directie der N.V. De bouw zal van gemeentewege ge schieden, terwijl het gehele complex - terrein en gebouwen - aan V. d. Heem N.V. in huurkoop zal worden gegeven. Over de voorwaarden is tussen de di rectie en B. en W. in grote lijnen over, eenstemming verkregen. B. en W. stellen de Raad voor de over eenkomst aan te gaan. Nieuw besluit Inzake industriehal voor V. d. Heem. machtiging ze voor deze prijs te verko. pen. Zij zijn nl. van mening dat genoemde prijs voor gronden in deze omgeving aan de lage kant is en niet meer met de al gemeen in onze gemeente geldende bouwterreinprijzen in overeenstemming zijn. Een verhoging van de prijs van de thans over te dragen percelen tot 13,50 per m2 achten zij dan ook billijk en voor de gemeente aanvaardbaar. Met de bouw van de woningen op deze percelen is intussen al een aanvang ge maakt. De hoofdinspecteur voor het Brand- weerwezen van het ministerie van Bin nenlandse Zaken deelt mede, dat in de maand oktober 1960 16 boederijbranden zijn voorgekomen, waarbij de boerderij vernield of zwaar beschadigd werd. Twee van deze branden kwamen voor in Groningen; één in Friesland; één in Drente; drie in Overijssel; drie in Gel derland; één in Noord-Holland; drie m Zuid-Holland en twee in Noord-Brabant. De directe schade door deze branden aangericht, wordt geraamd op f 687.700,-. Eén van deze branden werd veroor zaakt door neerstortend vliegtuig; één door blikseminslag; één door kortsluiting; twee door slechte, resp. lekkende schoor steen; vier door het spelen met vuur; één door onvoorzichtigheid; één door hit- te-uitstraling gloeilamp; één door om vallen bromfiets, terwijl in vier gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden kwamen 22 varkens, 4 stuks rundvee en 3 stuks pluimvee om. Geslaagd aan de Theologische Hoge school te Kampen voor het proponents examen H. Procee te Sneek. nius ziekenhuis, het Geref. Verpleeg huis en de bejaardentehuizen. Begonnen werd bij het Sint Anto- nius ziekenhuis en vervolgens werd gezongen voor „Thabor”, het Geref. Verpleeghuis, het „Cruycebroedershof”, BOZUM. In verband met de Kerstda gen werd zaterdagavond in de Nederl. Herv. Kerk te Bozum een soort wjjdings. avond gehouden die men ook een Lithur- gische dienst zou kunnen noemen. Van alle gezindten was men opgekomen en door de ruim 150 aanwezigen werden de traditionele Kerstliederen met volle toewijding gezongen. Verder werd het Kerstevangelie in gedeelten voorgele zen, terwijl in het programma ook een bijzondere mooie orgelsolo van de heer Eppinga voor kwam. De opening en de sluiting van deze avond was in handen van Ds Bolt. Het was de eerste en tevens uitste kend geslaagde Kerstwijdingsavond. Toch werd het aantal routes, dat op drie bepaald was, tot twee ingekort. De haan liep van het Theehuis naar de Tijnje, daarna door de Grouw naar de boei bij Hotel Oostergoo en vandaar weer naar het beginpunt. De Leeu warder H. Vis nam reeds in de eerste ronde de leiding en sloeg alle aanval len van Venema, Prins, de Vries en mr Hepkema af. Laatstgenoemde ver overde de tweede plaats maar moest die bij het naderen van de finish toch nog aan de Hollander Prins afstaan. Zij stellen dan ook voor tot de onder, handse opdracht voor dit bedrag te be. sluiten. Voor de verwarming is in overleg met de directie van V. d. Heem N.V. het luchtverhittingssysteem gekozen. Derge. lijke installaties worden geleverd door de fa Van der Mark te Veendam en met het aanbrengen zal een bedrag van in totaal 19.000 gemoeid zijn. Voorgesteld wordt het aanbrengen van deze installa tie eveneens onderhands aan de fa v. d. Mark op te dragen. Naast de genoemde werkzaamheden dient de gemeente nog voor een aantal voorzieningen zorg te dragen, o.m. be staande uit zandophoging, afrastering, betegeling, glas- en schilderwerk, sani. tair, gas- en waterleiding, elektrische kracht- en lichtinstallaties e.d. waarmee in totaal naar raming 28.050 zijn ge moeid. De totale stichtingskosten kunnen dus worden gesteld op 117.900. Bjj het aan vankelijk besluit was reeds een krediet van 120.000 beschikbaar gesteld. B. en W. stellen thans voor dit bedrag te handhaven met het oog op eventueel kleine voorzieningen, waarmede in de begroting geen rekening kan worden ge. houden. Resumerende stellen zij dus voor het eerder genomen raadsbesluit in te trek ken, te besluiten tot de bouw van een andere industriehal, en tot de genoemde onderhandse opdrachten. De Valkenzeilers, verenigd in de Friese Valkenclub „Jacoba van Beie ren”, hebben zaterdagmiddag op het Pikmeer te Grouw weer hun reeds traditionele zeilwedstrijd om de Zilve ren schaats gehouden. Met een tem peratuur om het vrienspunt is wel een koud vermaak, maar de vestien deel nemers werden verwarmd door hun enthousiasme en het woei gelukkig nog niet hard. In het uitbreidingsplan Lemmerweg- west is het perceel bouwterrein ten zui den van de watertoren op de hoek Lem merwegScherhernstraat, oppervlakte plm. 1260 m2 aangewezen voor openba re of bijzondere bebouwing. De heer D. Boontje, garagehouder te Bolsward, heeft destjjds gevraagd hem op dit terrein optie te willen verlenen voor de vestiging van een garagebedrijf met benzine-tankstation en verzoekt thans het perceel aan hem te verkopen. B. en W. achten 'net van belang, dat op deze plaats zulk een bedrijf wordt gevestigd, aangezien in deze omgeving voor de bouw daarvan overigens weinig gelegenheid bestaat. Het' is de bedoeling boven de garage twee dienstwoningen te bouwen en met de Rijkswaterstaat is reeds overeenstemming bereikt over de aansluiting van de voorlangs de garage geprojecteerde parallelweg op de rijks weg. De verkoopprijs kan gesteld worden op 20,per m2, menen B. en W., die voorstellen tot de verkoop over te gaan. Dinsdagmiddag hield de afd. Oppen huizen van de NCVE een Kerstwrjding met de bejaarden van onze dorpen. De opkomst was goed, de kleine zaal van het lokaal der Herv. Kerk was goed be zet. De Liturgie, een paar voordrachten en een kerstspel door twee dames wer. den met aandacht gevolgd. De autobezitters in onze dorpen brach ten en haalden hen die er anders niet konden komen. ’s Avonds was er Kerstwijding voor de leden van de beide vrouwenverenigin. gen en de NCVB. Toen was het lokaal geheel gevuld en waren ook verschillen de gasten aanwezig. Ook nu weer een Liturgie, voordracht, samenzang en tot slot het kerstspel: En toch daagt het licht in Bethlehem, gespeeld door enkele dames en heren en een paar kinderen. Beide Kerstwijdingen werden geleid door mevr, de BoerOzinga. maar toch namen weer omstreeks dui. zend personen deel aan deze sympa thieke en door de betrokkenen zeer gewaardeerde samenzang waarbij de bekende kerstliederen ten gehore wer den gebracht. IJLST. Zou koning Winter inderdaad in aantocht zijn? Men zou het welhaast denken als men het enorme leger gan. zen ziet en hoort, dat in de ruiterpolder is neergestreken. Over geheel IJlst is hun luid gesnater te horen. Een grote vlucht van naar schatting wel duizend stuks weidt in bet gedeeltelijk onderwa ter slaande land. We spraken iemand die van jacht avonturen droomde. Zo tegen de Kerst dagen We konden hem wel voorspellen dat niemand een kans krijgt. De vogels zjjn uiterst waakzaam en vergeten nooit schildwachten uit te zetten. 22 melk- en kalfkoeien 685, 1000,—; 60 vette koeien 2,20, 3,05 geslacht gewicht; 10 pinken 500,700, 2 graskalveren; 222 nuchteren kalveren 36,-, 50, 68,—, 85,—; 594 schapen en vette lammeren 65, 90,—, 60,—, 85,—; Weide lammeren 60,80, 2 bokken en geiten; 80 varkens en vette biggen 1,65, 1,75, 1,76, 1,80 levend; 120 zouters, lichte 1,70, 1,73, 1,74, 1,78 zware soort; Lopers 95,120, 50 kleine biggen 40,65, Stemming: Gebruiksvee aan voer kort, bijna prijshoudend; Vette koeien handel kalm, prjjzen onveranderd; Pinken eer ste soort dieren prijshoudend; Graskal. veren geen notering; Nuchteren kalve. ren prijzen lager, handel stug; Schapen afd. over de gehele markt luie handel, prijzen lager; Varkens en vette biggen plus de zouters afdeling kort aangevoerd met hogere prijzen; Lopers ruim prijs- De uitslag van deze door mr K. H. Mulder te Langweer geleide wedstrijd was dus: 1. H. Vis, Leeuwarden; 2. H. Prins, Oud-Loosdrecht; 3. mr G. F. Hepkema, Leeuwarden; 4. U. de Vries, Grouw; 5. A. Wester, Grouw. Demonstratie TOP-klasse Tijdens de wedstrijd hield de N.N.W.B. voor het talrijke publiek en de pers een demonstratie met het nieuwe TOP- jachtje, dat uitstekende zeileigenschap pen bleek te bezitten. Dit nieuwe klas- sescheepje van de N.N.W.B., een ont werp van de heer L. Stelwagen, lid van de Techn. Commissie, is een zgn. knikspant jachtje, voor de wedstrijd met een middenzwaard, als toerboot met een kiel uitgerust. De lengte be draagt 5.95 m., de breedte 1.98 en het draagt een gaffeltuig van 15 m2. De prijs bedraagt plm. 2900,maar als amateurbouw, waarvoor bouwpak ketten beschikbaar komen, wordt het goedkoper. Teneinde V. d. Heem N.V., in afwach ting van de stichting van het definitie ve fabrieksplan in de gelegenheid te stellen de productie in onze gemeente zo spoedig mogelijk ter hand te kunnen nemen, besloot de Raad in november jl. een industriehal ter grootte van 800 m2 aan de Vrijbuiterstraat te stich ten en deze tijdelijk aan V. d. Heem te verhuren. Achteraf is echter gebleken dat voor dit geval de premie- en prijsreductiere- geling „Bevordering Industrialisatie Ont- wikkelingskernen” niet van toepassing is. Onder deze omstandigheden achten B. en W. het niet verantwoord verdere uitvoering aan genoemd besluit te ge ven. Het daaraan voor de gemeente ver bonden risico moet daarvoor te hoog worden geacht. Zy hebben daarom naar een goedko pere oplossing omgezien en deze is ge vonden in de vorm van een hal, waarbij van goedkopere maar toch duurzame bouwelementen gebruik wordt gemaakt. Een zodanige hal bleek ook volledig aan de verlangens van V. d. Heem te kunnen voldoen. De prijsaanbieding voor de bouw ervan van de heer G. Doeven. dans, aan wie aanvankelijk ook de bouw van de oorspronkelijk te stichten hal zou worden opgedragen, bedraagt 70.850. Dit bedrag komt B. en W. re delijk voor. By openbare aanbesteding zal niet op ’n lagere inschryvingssom kunnen worden gerekend. Aangezien de gemeente reinigings dienst Oudejaarsdag niet werkt, wordt het huisvuil in de betreffende wijken niet op zaterdag 31 december ingeza. meld, doch een dag eerder, dus op vry. dag 30 december. WOUDSEND. Benoemd tot onderwij zeres aan de Karel Doormanschool te Voor de benoeming van een leraar in de Duitse taal aan de gem. handels- avondschool met 3 j. cursus wordt door B. en W. aanbevolen de heer Ph. G. Melai, thans tijdelijk als zodanig aan deze school werkzaam. Voor onderwijzeres aan de Gysbert Japiksschool dragen zij voor Mej. G. H. Piebenga te Peins. In het College van Regenten van het O.B.W. zullen op 1 januari twee vaca tures ontstaan door het aftreden van de heren R. J. Sipkens en H. C. v. d. Bos. Alleen laatstgenoemde is herkies baar. In de vacature-Sipkens wordt door heren regenten aanbevolen: 1. S. Veen- stra, leraar l.t.s. en 2. A. P. S Van- damme, journalist In de vacature-v. d. Bos: 1. H. C. v. d. Bos, leraar R.H.B.S.; 2. H. C. Tromp, lid van de fa. Joh. Tromp. In overeenstemming met heren regen ten wordt voorgesteld de zittingsduur van de in de vacature-Sipkens te be noemen regent te bepalen op zes jaar. Verder treden periodiek af de heer W. J. Nieuwenhuis als lid van de com missie voor lich. opvoeding en de heer M. de Vries als lid van het bestuur der ge'm. instelling voor sociale zorg. Beide heren staan als nummer een op de aanbeveling ter voorziening in deze vacatures. De nos. twee zijn resp. de heren J. Algra en J. Zeilstra. Bij de ingekomen stukken, welke in de raadsvergadering van a.s. woensdag avond aan de orde komen, is ook een schrijven van de gemeente-ontvanger de heer J. Wind, waarin hij verzoekt hem eervol ontslag te verlenen als ge- meente-ontvanger, tevens beheerder van de centrale kas van de gemeente bedrijven. B. en W. stellen de raad voor het gevraagde eervol te verlenen met in gang van 2 mei 1961. De heer Wind is al een kleine veer tig jaar in dienst van onze gemeente. Hij kwam hier in het voorjaar van 1922 uit Leek (Gr.) als commies ter secre tarie, welke functie hij in oktober 1940 verwisselde met die van gemeente-ont- vanger. Vele jaren later werd hem ook het beheer van de centrale kas opge dragen. Na de oorlog werd hij tevens be noemd tot Kringhoofd Bescherming Bevolking,, in welke functie hij zich eveneens zeer verdienstelijk heeft ge maakt. Van zijn particuliere nevenfuncties vermelden we nog die van penning meester der Vereniging Huishoud school alhier, welke vereniging ook veel profijt heeft getrokken van zijn financiële deskundigheid en zijn grote werkkracht en toewijding. Het ligt in de bedoeling van de heer Wind zich na zijn pensioenering elders in het land, waarschijnlijk in Drente, te vestigen. Zaterdagavond is in Drachten brand uitgebroken in de woning van de fa milie J. de Jong in de Klokhuisstraat. Bij deze brand, die ontstond doordat een laken op een stoel voor de kachel vlam had gevat, is de 2-jarige Jopie door de rook gestikt. De twee andere kinderen, een jongetje van vier en een meisje van één jaar, konden worden gered. Zij stellen de volgende namen voor: Hugo de Grootstraat aan de straat welke loodrecht staat op de Goeman Borgesiuslaan en in het verlengde ligt van de Dr. Kuyperlaan. Johan van Oldenbarneveltstraat voor die welke de verbinding vormt tussen de eerstgenoemde straat en de Johan de Wittstraat. Heemskerkstraat voor de straat welke loodrecht staat op de vorige. Van al deze personen geven zij een uitvoerige biografie, waaraan wij het volgende ontlenen: Hugo de Groot, geboren in 1583 te Delft en overleden in 1645 te Rostock was achtereenvolgens historiograaf van Holland, generaal-fiskaal en raadspen sionaris te Rotterdam. Hij onderscheid de zich als theoloog, historicus, philo- soof, dichter en bovenal als jurist en philoloog. Johan van Oldenbarnevelt werd in 1547 te Amersfoort geboren en 13 mei 1619 na een langdurig conflict met de stadhouder Prins Maurits in Den Haag onthoofd. Zijn loopbaan is uit de Va derlandse geschiedenis voldoende be kend. Mr. Jan Heemskerk, geboren in 1818 te Amsterdam en overleden in 1897 te ’s Gravenhage had vele jaren zitting in de Tweede Kamer, was driemaal mi nister van Binnenl. Zaken en tweemaal kabinetsformateur. In 1888 werd hij lid van de Raad van State. Verder komt nog aan de orde hun voorstel tot eigendomsoverdracht twee percelen bouwterrein aan de Syt. singawiersterleane, elk groot plm. 505 m2 aan de heren G. J. de Boer en T. Wieringa, beiden alhier, onder beding van een jaarlijkse grondrente van 0,675 per m2. Aanvankelijk was voor de bouwterreinen in deze omgeving een prys van 10,— per m2 vastgesteld, maar in verband met de intussen gewij zigde situatie hebben B. en W. geen gebruik gemaakt van de hun verleende De beruchte donkere dagen vóór Kerst, mis waren dit jaar wel van de party. Dinsdag brak in het westen van ons land de zon door, maar in grote delen van ons land was het in het midden van deze week al veertien dagen achtereen een zeer sombere geschiedenis zonder zon. De Bilt stond op ongeveer acht uren zon totaal. Nu Is december met nog geen 40 uren zon gemiddeld de som berste maand van het jaar. Tot nu toe was december 1937 met totaal twaalf uren zon record somber. Van het hoofdkwartier Calgary Gar rison te Canada ontvingen wij onder staand berichtje, dat handelt over onze oud-stadgenoot Piet Sijbrandij, wiens ouders momenteel in de Nauwe Noor- derhorne 21 alhier wonen. al ruim een week hier en daar nog eni ge sneeuw, iets dat men zich in het Westelijk deel van ons land nauwelyks zal kunnen voorstellen, want sneeuw van enige betekenis was daar tot woensdag jl. nog niet gevallen. WOUDSEND. Tot Kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente in de plaats van de periodiek aftredende heer K. Steen beek is gekozen de heer E. Steenbeek. Volière Ver. Sneek vergaderde dezer dagen in Rest. Leeuwen en ondanks de kerstdrukte was de opkomst prima. De vaste agendapunten werden vlot afge werkt. De voederhuisjes voor vogels in par ken enz. zullen weer worden geplaatst en verschillende leden stelden zich be schikbaar voor ’t herstellen en vernieu wen van deze huisjes. Na de pauze werd een forum gehou den, waarvan de samenstelling door on verwachte omstandigheden kort voor de vergadering nog gewijzigd moest wor den. Leden waren nu de heren Blom en Boersma. Mede door de gestadige aanwas van het ledental is dit soort vergaderingen uiterst leerzaam en dik v ij Is tevens amu sant. De forumleden wisten iedere vra gensteller tevreden te stellen, hoe inge wikkeld de problemen soms ook leken. De vragen gingen in hoofdzaak over ziekte ondei- vogels, broedproblemen, beplantingen van de volière enz.. De onderhandelingen met Van deri Heem N.V. te Den Haag inzake de ves tiging van een industrieel bedrijf op het gemeentelijk industrieterrein tussen de Oppenhuizerweg en Rjjksweg 43 alhier zjjn in een zodanig stadium gekomen, dat het mogelijk en ter bevordering van een vlotte afdoening van deze aangele genheid noodzakeiyk is, een huurkoop overeenkomst aan te gaan, zo schrijven B. en W. in hun voorstel aan de Raad betreffende deze overeenkomst. De Shell Nederland Verkoopmaat schappij n.v. te ’s Gravenhage heeft me dio vorig jaar het verzoek ingediend om op het terrein, gelegen op de hoek van de verlengde Troelstrakade en de Goe man Borgesiuslaan een quick-service- station te mogen kuchten. Een derge- Igke vestiging zal naar haar oordeel in deze omgeving in een behoefte voorzien. Het stedebouwkundig adviesbureau der gemeente acht het perceel voor het beoogde doel zeer geschikt. Het beno digde bouwterrein heeft een oppervlakte van plm. 1628 m2. De n.v. is bereid het in opgehoogde toestand voor de in het ontwerpbesluit genoemde koopsom te kopen en B. en W. stellen dan ook voor tot verkoop te besluiten. prijshoudend. gesloten. „Nij Nazareth en het „Wumkeshüs”. Het weer werkte helaas niet mee, thans alszodanig werkzaam aan een o.l. school te Sneek. gezongen kerstgroet aan de verpleeg den en bewoners van het Sint Antho-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1