Wat de Raad te behandelen krijgt Spectaculaire Nivon-avond met Jos van Dijk Kleine maar verdiende zege van de Belgische Volleybalploeg ÏBÖI1 pl® 11111111111 lit IJLST WY M BRITS ERA DEEL en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Maandag 23 januari 1961 116e jaargang DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD -r. Stefan Askenase in februari Feestavond Kaatsver. Sneek Geslipt over nrniHiniiinniuniiiiuuiiinmininirnfflmminHinnuiiiiiHiiiiiiiiiniiniiiiuinin Oud-kapitein Postma de kustvaart DO. 71 Speciale zangavond in de Baptistenkerk Moedige redding Mr J. A. W. Burger spreekt in Sneek Nederlandse verdediging liet nog al eens een steekje vallen Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Voorjaarsvergadering van de „Provinciale” met het Frysk Orkest Jongerenver. Partic. Zuivel fabrieken twee dagen op „De Oorsprong” Onbewoonbaarverklaring Opheffing bouwverbod mensen mochten weergeven met penseel Voorwedstrijd De laatste game Kleine- en Grote Handelsvaart Officiële ontvangst tvantooi voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE PUL 6 telefoon 3UU5 (05150) ö.g.g 4091 Bijdrage voor verbouw Fries Scheep vaart Museum Een harde smash van de Nederlander H. Jansen over het Belgische verdedigings- blok. B. en W. stellen voor het onbewoonde pand Kleinzand 97, eigen aan de Erven Bink-Vierdag te Scheveningen, onbe woonbaar te verklaren. De Prov. Ver. van Chr. Onderwijzers (es sen) in Friesland hoopt op zaterdag afgesloten door een film de vierde set hun een zege opleverde. Groenhuysen en Goedhals smashten dat het een lust was en via een 9—1 voor sprong, werd de stand 126 bereikt, welke stand verder een onoverkomelij ke hindernis voor de Belgen betekende, want ook de laatste drie punten waren voor de Nederlanders. Een royale 156 zege dus. waarmee de Nederlanders de Belgen trachtten te overrompelen. Hierdoor zat er te weinig variatie in de aanval en kregen de Belgen voldoende tyd zich voor een afdoend blok op te stellen. De Belgen brachten veel meer afwisseling in hun aanvallen en omdat ook het Ne derlandse blok niet altijd even hecht was, wist men op de beslissende momen ta. de nodige winstpunten te boeken. Vertcbiini MAANDAGS en DON DERDAGS SNEEKER NIEUWSBLAD Des middags om kwart over vijf wer den de Belgische gasten officieel op het stadhuis ontvangen. De nationale vlag op de Martinikerk had reeds bewezen, dat ook van de zijde van het gemeente bestuur de nodige belangstelling voor deze interlandvolleybalwedstrijd bestond en dat een en ander bijzonder door het hoofdbestuur van de Nevobo werd ge waardeerd bleek wel tijdens deze ont vangst. In zijn welkomstwoord wees burge meester Rasterhoff er op, dat het jam mer was dat de gasten niet in de gele genheid waren Sneek op zijn best, dat wil zeggen in de zomermaanden, met te maken. Voorts vertelde de burgemeester hun dat dit niet de eerste internationale ontmoeting in Sneek was omdat in vroe ger jaren reeds geregeld internationale kaatswedstrijden tegen de Belgen in Het bestuur van het museum heeft be sloten, nu de concierge die een gedeelte van het gebouw bewoonde, naar elders is vertrokken, niet opnieuw een inwo nend concierge in dienst te nemen. Het wenst namelijk, ter voorziening in de reeds lang bestaande behoefte r-n meer ruimte, de vertrekken die tot nu toe bij de concierge in gebruik waren, toe ie voegen aan de bestaande expositieruim ten. Voor dit doel zal echter een kleine verbouwing van de vrijgekomen ver trekken noodzakelijk zijn, waarvan de kosten worden geraamd op f 8700,-. Voor het bijeenbrengen van dit bedrag heeft het bestuur een beroep gedaan op verschillende instanties en particulieren. Van het Anjerfonds is reeds een bijdrage van f 750,- ontvangen, terwijl ook van het rijk een bijdrage wordt verwacht. Aan de gemeente wordt thans f 2500,- gevraagd. Gelet op het belang dat Sneek heeft bij een museum, dat zijn culturele taak in het maatschappelijk leven op goede wijze kan vervullen en in aanmerking nemende de betekenis, welke het muse um heeft voor het vreemdelingenbezoek, achten B. en W. inwilliging van het ver zoek gerechtvaardigd. Het gevraagde be drag komt hun voor het beoogde doel redelijk voor. Zij stellen dan ook voor deze bijdrage te verlenen. Advertencieprij» t5 ct pet mm. Bi| contract (handelsadv.) ager. ^bonnement»priji t 3, oer halt jaar. Franco per oost i 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name ran Sneeket Nieuwsblad Naar wij vernemen wordt a.s. woens dagavond 8 uur een speciale zangdienst gehouden in de Baptistenkerk, Willem Lode wijkstraat, waaraan door een ge mengd zangkoor uit Harlingen o.l.v. de heer Joh. van der Baaren te Franeker zal worden meegewerkt. Het gehele programma zal door de zangers van dit koor worden gevuld, be houdens een korte toespraak door ds J. van Dam over het onderwerp „Geef mij die ouderwetse godsdienst”. Het geheel belooft een zeer aantrek kelijke avond te worden, niet in het minst voor hen die van goede evangeli- satie-zang houden. De jeugdige h.b.s.’er Pieter Slim alhiei redde verleden donderdag een jongetje dat op het spoordok door het ijs was ge zakt en wanhopig trappelend tot de hals in het koude water zat. Pieter probeerde hem eerst over het ijs te bereiken, maar toen dat ook be gon te breken, schoof hij op zijn buik naar de drenkeling toe. Hij gooide zijn jas naar hem toe maar kon hem niet be reiken en moest toen helemaal naar hem toe kruipen. Uit voorzorg echter hielo een vriend hem bij zijn benen vast. Ge lukkig kon hij tenslotte het kind grijpen en uit het water trekken. Na deze red ding was hij zelf echter zo in de war. dat hij niet meer weet hoe de longen thuis gekomen is. Vrijdag 27 januari, ’s avonds te 8 uur spreekt Mr. J. A. W. Burger, voorzitter van de 2e Kamerfractie van de PvdA in het Piter Jelleshtls voor de plaatse lijke afdeling. De toegang is geheel gratis en een ieder is welkom. De heer Burger zal o.m. zijn licht laten schijnen over de huidige kabinetsformatie waarbij de aanwezi gen in de gelegenheid zullen worden ge steld, tot het stellen van vragen. Zie ook de advertentie elders in dit blad. serende afdeling een koperen schotel met een afbeelding van het bekende manneke uit Brussel aan. Hij sprak daarbij de verwachting uit dat men in de nabije toekomst zich op internatio naal gebied zou kunnen meten met de Europese grootmeesters en noemde zelfs de mogelijkheid te komen tot een zoge naamd Beneluxteam met deelname aan een Europese competitie. Mevr. E. Kanv. d. Horst, ere-lid van de afdeling Sneek, bood een herinne- ringsmedaille aan, terwijl voorzitter Huis aan de spelers en coaches van bei* de teams een waterpoortspeldje als her innering overhandigde. Het was reeds vroeg in de morgen toen definitief afscheid werd genomen van de Belgische en Nederlandse gas ten. De laatsten zochten per bus hun haardsteden wederom op en de Belgen reisden na een zoete nachtrust in hotel Hanenburg gistermorgen per trein naar België terug. Doordat een achteruit rijdende auto geen voorrang verleende, begon de heer J. Jaasma, vertegenwoordiger van de Fa. Julius van der Werf alhier, zaterdagmor gen onder Tijnje met z’n Volkswagen te slippen en botste hij hierdoor tegen een boom. Met verwondingen aan het ge laat en een paar kneuzingen kwam de heer Jaasma er echter vrij goed af. Zijn auto werd totaal vernield. De heer J. Kroon is voornemens zijn bloemkwekerij annex bloemenmagazijn aan de Bloemstraat te vernieuwen en uit te breiden. Op de gronden, gelegen in de omgeving van de Franekervaart en de Bloemstraat heeft de Raad echter in 1912 een bouwverbod gelegd teneinde de mogelijkheid te behouden voor het maken van een verbinding van de Zwar- teweg, langs de Franekervaart naar de Parallelweg. Deze weg kon dan als aan- kruisridders zijn dit alles moet deze mensen intens geraakt hebben. Het publiek mag dankbaar zijn dat Jos van Dijk het doorleefde door mid del van zijn talenten kan doorgeven op een manier die zeer treffend is. Wij denken hierbij o.a. aan de kleurige gesluierde gestalten rond de opvlam mende vuren in de donkere nacht. Een lang applaus was de beloning voor deze „spectaculaire Nivon-avond”, zo als de voorzitter het uitdrukte. Hij kondigde aan dat de volgende avond op 20 februari, met een lezing van Dr Fop. I. Brouwer over „Finland, land der duizend meren” ook bijzonder mooi belooft te worden. Op de jaarlijkse feestavond van de Kaatsver. „Sneek” welke dit jaar wordt gehouden op zaterdag 4 februari in de grote zaal van Hanenburg, zal haar ei gen toneelclub het blijspel „De Priis- fraech” opvoeren. Na afloop is er een vrij bal met mu ziek van de Calypso’s. Voor verdere bijzonderheden verwij zen wij naar de advertentie in ons vol gend nummer. moest dus de beslissing brengen en het enthousiasme kende geen grenzen toen na een kleine achterstand (58) van veld gewisseld werd en Nederland we derom met felle smashes een 109 voor sprong nam. Doch daarna deed de ver moeidheid zich gelden vooral bij de Ne derlanders. Onder enorme spanning werd de stand 1010 gelijk waarna de Belgen twee punten scoorden. Opnieuw kwamen onze landgenoten terug doch hun eindspurt was iets te kort, zodat zij daarna nog slechts één punt aan hun totaal konden toevoegen. Met de stand 1215 kwam het einde aan deze beslis sende set en daardoor was de Belgische zege een feit. Het krachtsverschil was echter ui terst gering geweest wat wel overdui delijk bleek uit het feit dat de Neder landers in totaal 66 matchpunten scoor den tegen de Belgen 59. Dit betekende tevens dat de aanval van de Nederlan ders de sterkste troef was. De verde diging liet nogal eens een steekje val len, zulks in tegenstelling tot de Belgen wier ploeg als geheel een constanter karakter droeg. De overwinning was dan ook zeer zeker verdiend. Bij hen traden op de voorgrond de Bravo Volley Club spelers Mol, Bossaerts en Verhoeven en de Evere Culturiste speler Servais. Aan Nederlandse zijde viel het spel te loven van de REVA spelers Goedhals, Jansen en Maas, alsmede van de Libanoncrack Groenhuysen. Scheidsrechter Boisnay leidde uiterst correct en wi t voor een natuurlijk even wicht zorg te dragen. De beroemde en ook in Friesland bij zonder geliefde Poolse pianist Stefan As kenase zal als solist optreden met het Frysk Orkest in koncerten te Sneek en Leeuwarden op resp. 15 en 16 februari a.s. Oorspronkelijk was voor deze kcncer- ten gekontrakteerd de Nederlandse pia nist Cor de Groot, doch deze moest we gens ziekte verstek laten gaan. Hoewel de orkestleiding dit ten zeerste betreurt, prijst zij zich gelukkig er toch nog in geslaagd te zijn als vervanger een pia nist van het formaat van een Askenase te engageren. CJhgetwijfeid zal dit zowel in Leeuwarden als Sneek een zeer grote belangstelling ontmoeten. Askenase zal t 3e pianokoncert van Beethoven spelen. moesten zoeken. Het doorlopende tergebrek moet een ellende zijn ge weest, maar hoe groot zal de verruk king van deze kunstzinnige geweest zijn als ze het leven van de Arabieren rond zo’n armzalig bronne- tie in de woestijn gadesloegen De Jongerenvereniging van de Parti culiere Zuivelfabrieken in Friesland is ditmaal op haar jaarlijkse bijeenkomst twee dagen te gast geweest op „De Oorsprong” te Huis ter Heide. 55 man namen aan dit bezoek deel. De eerste dag bezocht men het fok- veebedrijf van de heer Landman te Do- niaga, waar prachtig vee te bewonderen was en ’s middags sprak Ir. Boezaard van de ZHI (Zelfstandige Handel en In dustrie), die nog eens onderstreepte het belang, dat de huidige boer heeft bij de ZHI. De heer Blink vertelde het een en ander over de particuliere zuivelindus trie in ons land, waar met grote aan dacht naar geluisterd werd. De toe komst van de particuliere zuivelindus trie zag de heer Blink optimistisch in. Des avonds trad het gezelschap Bom- hof uit Apeldoorn op om de jongeren wat te vermaken, zodat de avond in een gezellige stemming werd besloten. De volgende dag werd nog een bezoek gebracht aan de grote Melkpoederfa- briek van de Kon. Hollandia NV te Scharsterbrug, waar de directeur, alvo rens het bedrijf bezichtigd werd, iets vertelde van de ontwikkeling van het bedrijf, melkaanvoer, de poederfabricage en de afzet van de producten. Terug op „De Oorsprong” werd nog een warme maaltijd genuttigd, waarbij de Kon. Hollandia NV voor een prettige verrassing had gezorgd. De leden van de afd. Sneek van de Nivon, de nieuwe naam van het vroe gere Instituut voor Arbeidersontwik keling, zijn er al aan gewend dat het bestuur voor hen uitstekende cultu rele avonden organiseert. Voorzitter van Vucht vertelde vrijdagavond in zaal Hanenburg aan een talrijk pu bliek dat „Nivon” nog meer doet: het organiseert cursussen, hier in Sneek o.a. een muziekcursus, terwijl een fotogroep gaat starten en binnen de vereniging werkt een commissie die natuurtochten organiseert. De vereni ging heeft tientallen natuurvrienden huizen in binnen- en buitenland, waar men goed en voordelig de vacantie kan doorbrengen, en biedt tal van aan trekkelijkheden. Doch dit alles kan slechts doorgezet worden als er vol doende leden zijn. Daarom wekte hij de aanwezige niet-leden op als lid toe te treden. Wat daarna volgde was wel ge schikt adspirantleden tot de gevraagde daad te brengen! Het was een van de interessantste, boeiendste avonden die we ooit van de Nivon hebben meege maakt. De heer Jos van Dijk vertelde over een autotocht door de Sahara die hij met zijn vrouw en een bevriend echtpaar maakte. Dat de heer Van Dijk een kunstzinnige aanleg heeft hij is kunstschilder, cineast-fotograaf bleek zowel uit zijn praatje, als in zijn dia’s en de wonderlijk mooie film die hij daar ginds opnam. Het gaf een heerlijk speciaal tintje aan de avond, iets luchtigs, ironisch. Jos van Dijk ging niet zo diep op de dingen in, maar wat hij zag roerde zijn kunstenaarshart en door zijn intens artistieke weergave raakte hij weer het hart van zijn toehoorders. Men kwam bovendien onder de indruk van de moed en het doorzettingsvermogen van de vier reizigers die op hun 23.000 km lange tocht heel wat moeilijk heden moesten overwinnen. Men zag hoe de wielen van de twee auto’s vast draaiden in het rode, opschuivende zand, men hield zijn adem in als de wagens door riviertjes kabbelden en over stenen en langs rotsen de „weg” moesten zoeken. Het doorlopende wa- Voorafgaande aan de interlandont- moeting werd een wedstrijd gespeeld tussen het Sneker herenteam en een Fries team. De Snekers konden dit niet bolwerken en de eerste game ging dan ook verloren met 615. De tweede le verde een 1512 zege voor de Snekers cp doch door slordig spel ging de derde beslissende game met 715 verloren. Na afloop van dit voorgebeuren werd het Friese districtsteam, dat op zater dag 28 januari in Haarlem moet aan treden voor de districtskampioenschap- pen, definitief samengesteld. Uit Sneek kregen hierin zitting R. Schotanus (NOH) en G. Krol (UD). Voorts werden aangewezen de SMS spelers P. Bakker, O. de Vries, J. Terpstra en J. v. d. Schaaf, terwijl de ploeg gecompleteerd werd met J. de Beer (Maple Leaf), J. Zwerver (Hercules) en A. v. Minnen (Be Quick). De volleybalinterlandwedstrijd NederlandBelgië, die zaterdagavond in eenl Opvallend in deze wedstrijd was het tot de nok gevuld „Ons Gebouw” aan de Westersingel gehouden werd, bete- vaak simpele aanvalsspel (drieslag) kende de kroon op het werk van het afdelingsbestuur der Nevobo afdeling Sneek, dat tien jaar lang voor het volleybal in en rondom onze stad op de bres heeft gestaan. En doordat van alle kanten waardering en lof voor de per fecte organisatie aan het organiserende bestuur en de commissieleden werden toegezwaaid kan een en ander uitstekend geslaagd worden beschouwd. Ook ai omdat het met enthousiasme geladen publiek volleybal kreeg te zien van een dusdanig gehalte als nog nooit tevoren in Sneek was aanschouwd. Voor een echte interlandsfeer zorgde het Stedelijk Muziekcorps. Om klokslag acht uur trad een deel van hét corps aan met een korte muzikale hulde, die bijzonder in de smaak viel en na het (verplichte) inspelen van de spelers stelden de spelers zich op voor het aan horen van de volksliederen, die uit volle borst werden meegezongen. Het voorstellen van de spelers door de heer Agema nam daarna slechts kor te tijd in beslag en precies op de vast gestelde aanvangstijd kon scheidsrech ter M. Boisnay uit Frankrijk, bijgestaan door verschillende secondanten, onder wie als tweede scheidsrechter de Leeu warder J. Spoelstra en onze stadgenoot S. Visser als officiële teller het aan- vangssignaal geven. Ondanks de luide aanmoedigingen van hef talrijke publiek ging de eerste set voor de Nederlanders verloren nadat de Belgen reeds tot 613 waren uitgelo pen en ook verder profiteerden de gas ten van de gaten in de niet altijd even hechte Nederlandse defensie, zodat de game met 1115 voor België was. Het felle aanvalsspel dat de Neder landers in de tweede set demonstreer den deed de Belgen in deze set door de knieën gaan en nadat Nederland reeds een 112 voorsprong genomen had, gaf het scorebord uitelndelijk 158 aan. Daarmee was de stand weer gelijk en begon men met volle moed aan de derde game, die een bijzonder spannend karak ter zou krijgen. Aanvankelijk liepen on ze landgenoten via een 105 voorsprong uit tot 138 en toen een ieder reeds op een Nederlandse game-overwinning ge rekend had, sloegen de steeds béter spelende Belgen met hun routinier Ser vais als de grote man terug en haalden ze op tot 1313. In de Nederlandse ploeg werd de Reva speler Van Li th vervangen door V. d. Stoep (Sportcen trum) doch dit kon niet voorkomen dat de Belgen doordrukten en met de cijfers 1315 was de set voor hen. Opnieuw was het uitstekende aanvals spel van de Nederlanders oorzaak dat „Het zeemansvak is een eerlijk en mooi vak, wanneer je het maar goed be leeft”, zei oud-kapitein Postma op de film-voorlichtingsavond van het Kon. Zeemanscollege „De Groninger Een dracht”, welke vrijdag in Restaurant Piso werd gehouden. Met deze woorden maakte hij meteen een eind aan de be wering, dat bepaalde schepen „slecht” zijn. Er is hier maar één oorzaak aan te wijzen, zo zei kapitein Postma, die nu al weer zes jaar aan de wal is. Het ligt aan de bemanning zelf. Er worden momen teel goede, mooie en zeewaardige sche pen gebouwd. Staat er een goede beman ning op, dat blijft het schip goed en is de sfeer aan boord prettig. Is dit niet het geval dan....! Reeds vier jaar maakt kapitein Post ma propaganda voor het zeemansvak en in het bijzonder voor de kleine Handels vaart, de Kustvaart genoemd. Na 1940/ 45 heeft deze kustvaart ’n geweldige vlucht genomen en momenteel varen ongeveer duizend coasters - meer dan de helft van het totale aantal schepen van de Neder landse koopvaardijvloot - onder de Ne derlandse vlag. Het Kon. Zeemanscollege is een vereniging van reders en kapt /ei genaren van schepen, waarbij 640 sche pen zijn aangesloten. De schepen die tot de kleine Handelsvloot behoren zijn al lemaal zeeschepen kleiner dan 500 bruto register ton. Met een grotere tonnage behoren ze tot de Grote Handelsvaart, legkade voor binnenschepen worden ge bruikt. De heer Kroon verzoekt thans in ver band met zijn plannen dit verbod op ‘e heffen. B. en W. adviseren gunstig. Naar hun mening heeft het verbod in de loop der jaren zijn betekenis verloren. De be bouwing in de omgeving van de Bloem straat en de daarmede gepaard gaande straataanleg zijn voltooid en aan de aan- legkade is geen behoefte meer. Boven dien is de plaats ook steeds minder ge schikt geworden en heeft ze nu de Oos- terpoortsbrug door een vaste overklui zing zal worden vervangen in ieder ge val elke betekenis verloren. Ook als ver binding tussen Zwarte weg en Parallel weg bestaat aan deze weg geen behoefte Voorgesteld wordt dan ook het verbod op te heffen. en - ren lens. Een dadelpalm, trillend van zon en leven, afstekend tegen de hemel, een wriemelende schorpioen in het zand, een trotse, rijkversierde kameel met een hautaine blik, de wonderlijke fascinerende touaregs, de blauw ge sluierde mannen waar de legende van verteld dat zij afstammelingen van Wat nu is het verschil met de grote Handelsvaart? In de eerste en voor naamste plaats kan men bij de kustvaart veel sneller promotie maken. Jongens met alleen maar lagere schoolopleiding kunnen het tot kapitein, le stuurman of le machinist brengen. In de tweede plaats de schepen van de kleine Handelsvaart maken niet zulke lange reizen, hoewel dit niet wil zeggen, dat ze rond de kust varen. Vele gaan naar de Middellandse Zee, naar de Philippijnen en zelfs zijn er incidentele reizen naar Zuid-Korea en Zuid-Amerika als wel naar de Grote Canadese Meren. In het filmpje „Het zeegat uit” liet kapitein Postma zien hoe het aan boord van een normaal schip toegaat. In deze rolprent kon men de romantiek van het zeemansleven nog bespeuren, waardoor het voor vele jongens zo aantrekkelijk wordt. Ook besprak kapitein Postma nog de promotiemogelijkheden en de gages, d’e zeer behoorlijk zijn. Het merendeel van de kapiteins, die op deze coasters varen, heeft zelf ook alle rangen doorlopen en ook de reders, die de schepen exploite ren zijn vaak kapitein op zo’n schip ge weest. Kapitein Postma besloot zijn cau serie met de woorden: „Allen hebt U nu kunnen zien hoe het zeemansleven is, denkt nu echter niet dat het louter uit rozengeur en maneschijn bestaat. Zo is het echt niet Maar voor energieke ke rels, die het avontuur nog eens witten opzoeken, is het een prachtig vak, met een goede toekomst en een aantrekkelijk salaris.” Sneek werden gehouden. Hij noemde voorts de speciale banden die er tussen Nederland en België bestaan en hoopte dat de organisatoren in Sneek met vol doening op hun werk zouden kunnen te rugzien. Namens het gemeentebestuur werd daarna aan de gasten een herinnerings- medaille uitgereikt. De voorzitter van de Nevobo, de heer F. v. d. Heuvel Rijn- ders noemde het bijzonder prettig dat hij er getuige van kon zijn dat de ge meentelijke autoriteiten hier een warme belangstelling voor de sport toonden, wat helaas lang niet overal het geval is. Namens de Belgen voerde de chef de mission van de Belgische équipe, de heer J. Goddaert het woord. Zo zoetjesaan, zo zei hij, beginnen wij heel Nederland te kennen, want in de laatste jaren wordt de organisatie van interlandwed strijden in verschillende nederlandse plaatsen gehouden. En ofschoon wij de eerste maal (in 1959-Leeuwarden), wel enigszins bevreesd naar het uiterste noorden van Nederland trokken, is reeds gebleken dat wij hiervoor niet zo be vreesd behoeven te zijn want de kennis making met de Friezen is van bijzonder goede aard geweest en ook nu liet deze ontvangst niets te wensen over. Sporthal Namens de organiserende jubilerende afdeling Sneek sprak voorzitter T. Ruis een kort dankwoord tot het gemeente bestuur, waarbij hij de wens uitsprak een volgende maal de Belgische gasten in een gemeenteïijke sporthal te kunnen ontvangen. Even later werden deze woorden nog eens krachtig onderstreept door de heer K. Doevendans, als afge vaardigde van de Sneker Sportraad. De ze hoopte dat het Sneker gemeentebe stuur ten aanzien van het tot stand ko men van een sporthal een lichtend voor beeld zou kunnen zijn. Des avonds laat was er ter afsluiting van het internationale contact een diner in hotel Hanenburg. De heer F. v. d. Heuvel Rijnders sprak hier woorden van dank aan het adres van de organisatoren die zich op een uitnemende wijze van hun taak hadden gekweten en waarover men niets dan woorden van lof kon laten horen. In het bijzonder werden nog genoemd de heren W. Brouwer, die vanaf Heerenveen de Belgische équipe onder zijn hoede had genomen, en J. Agema die zich het vuur uit de sloffen had gelopen om het de Nederlandse équipe naar de zin te ma ken. De heer v. d. Heuvel Rijnders bood namens de Nevobo het van de Belgen ontvangen herinneringsvaantje aan de Sneker afdeling aan. De heer J. Goddaert dankte 'tijdens het diner namens alle Belgen voor de uitstekende zorgen en bood de organi- sen) in Friesland hoopt op zaterdag 4 maart a.s. haar voorjaarsvergadering te houden in Zalen Schaaf te Leeuwar den. In de morgenvergadering wordt een referaat gehouden door de heer M. Baaijens, leraar aan de Chr. Kweek school te Sneek, over: „De nieuwe pae- dagogiek in de practijk van het school leven”. In de middagvergadering denkt Pa ter Suasso de Lima de Prado een voor dracht te houden over „Worstelend Afri ka, gisteren en vandaag”. Deze voordracht wordt met een film, opgenomen centrale in Afrika. Een 16-tal uitgevers hoopt zijn school uitgave te exposeren.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1