R.K. Jongensschool Waterpoort-krabbels Toneelgroep Amicitia speelde Madame Tic-Tac” „St. Thomas van Aquine” 75 jaar IJLST W YM BRITS ER A DEEL BUITENLANDS OVERZICHT 0 door Speurder sr en van Officieel Orgaan van de gemeenten S N E E K, t 116e jaargang no. 10 Donderdag 2 febr. 1961 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD -- 59 Gemeenteavond I Droevig ongeval Geslaagd MAANDAGS en DON DERDAGS Opvoering Lekespel Nij stik Krite Snits President Kennedy wil minder gepraat, groter daadkracht en besluitvaardigheid Motiefkeus en uitbeelding Kerknieuws -- Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en II II P «I h tl II II ïi4 ii SNEEKER NIEUWSBLAD Madame overleg met het schoolbestuur en 't do school o.a. de operette „Tijl Uilenspiegel” opvoeren, nadat zjj deze ’s mid- P. dags eerst voor de andere kinderen van hun school hebben gespeeld. Grote betekenis De volgende hoofden De heer Rinkes overleed in juni 1900 en werd aan het einde van dat jaar op gevolgd door de heer J. Schmidt, die de school tot aan zijn pensionering in 1934 geleid heeft, In zijn plaats kwam toen de heer J. H. Doodkorte, die op 1 okto ber 1934 zijn functie aanvaardde en de ze bijna 25 jaar later op 1 september 1959 overdroeg aan het tegenwoordige hoofd de heer W. I. de Jong. Het aantal leerlingen bedraagt thans 230, verdeeld over zes leerkrachten. In Den Haag slaagde voor het diplo ma vakbekwaamheid Tuin- en Bloem zaden onze stadgenote mej. A. Sikma. Kennedy bereid tot contact met Rusland Verschijnt De meest opzienbarende gebeurtenis van de afgelopen tijd is de overmeeste ring van het 20.000 ton metende Portu gese passagiersschip „Santa Maria” door een groep oppositionele Portugezen on der leiding van Galvao, een ex-kapitein van het Portugese leger. Dit gebeurde in het Caribische gebied. Eerst zette het schip koers naar Afrika, maar na enkele dagen wendde het de steven en voer naar Brazilië. Hier lag het op hedenmor gen nog voor de kust, want onderhande- lingen worden gevoerd over de ontsche ping van de ongeveer 600 passagiers, on der wie een aantal Nederlanders. BOZUM. In de Nederl. Herv. Kerk alhier werd zondagavond door een jeugdgroep een Lekenspel opgevoerd, naar aanleiding van de tekst. Mattheus 16:25. De leiding van deze avonddienst zelf was in handen van Ds. Brink van IJsbrechtum die consulant In Bozum is. Het stuk werd uitstekend vertolkt. De opkomst had beter kunnen zijn, doch hierin speelde het ongunstige weer een grote rol. De collecte was prima, zodat de onkosten konden worden bestreden. It Krite-toaniel fan Krite Snits (Sel- skip foar Fryske Tael- en Skrifteken. nisse) hat in stik fan Anton Coolen yn stüdzje nommen, ntl. „Bern fan it Folk" (Kinderen van ons Volk). It is mei tastimming fan de auteur yn de Fryske Tael biwurke troch Abe Brouwer. De regy hat A. Gerlach, Ljouwert. De spyldagen binne 27, maert o.s. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Van het eerste ogenblik af heeft de Portugese regering de hulp van de vlo ten van andere landen ingeroepen om deze overmeestering ongedaan te maken en het zag er even naar uit, dat de Amerikaanse en Engelse marine aanstal ten maakten om in te grijpen. Het Ame rikaanse ministerie van buitenlandse zaken zag hierin aanleiding, omdat men meende, dat de daad onder zeeroverij zou zijn te vangen, in welk geval elk oorlogsschip gerechtigd is in te grijpen. Maar bij nader inzien klopte dit toch niet helemaal, omdat bij zeeroof het mo tief van persoonlijk voordeel aanwezig moet zijn. Dat is hier niet het geval, Galvao en de zijnen zien deze daad als een politiek gebaar van protest tegen de dictatuur, die in Portugal heerst. En op zijn eerste persconferentie van vorige week heeft president Kennedy duide lijk gemaakt, dat Amerika niet zal in grijpen. Het motief is, dat er Amerikaan se levens op het spel zouden staan, maar de diepere reden zal wel zijn, dat hij beseft, dat ingrijpen een bijzonder slech te indruk zou maken in Zuid-Amerika, waar premier Salazar van Portugal een weinig gewaardeerde figuur is. Kennedy hield zich dus maar op de vlakte. In het kader van een serie instructieve avonden, die door de amateurfotografen- vereniging ,,’t Filter” alhier in dit sei zoen gehouden worden, werd vorige week de tweede voordrachtsavond ver zorgd door de heer J. T. Hendriksma met als onderwerp: motiefkeus en uitbeel ding. Het gaat hier om de vraag: wat wil de fotograaf laten zien en hoe verwer kelijkt hij dit? De moeilijkheid is dat fotografisch zien in wezen niet aan te leren is, omdat het een hoogstpersoon lijke beleving betreft Echter kan een bestaande aanleg in die richting zeer wel ontwikkeld worden, vooral door het veelvuldig en aandachtig beschouwen van goede foto’s, waartoe juist een ver eniging als ,,’t Filter” een goede gelegen heid biedt. Een eenmaal gevonden motief moet nu ook nog uitgedragen worden. Dit is een kwestie van uitbeelding of compositie. Hierbij gelden wel weer bepaalde regels, hoewel deze niet onveranderlijk zijn. Er valt naar plaats en tijd verschil van smaak en opvatting waar te nemen. Aan de hand van een ruim aantal voor beelden illustreerde spreker hoe de foto graaf tot z’n motief komt en in hoeverre hij er in slaagt om zijn idee op bevredi gende wijze gestalte te geven. Belangrijk hierbij is vaak het standpunt. Ook spelen lijnenwerking en lichtnuances (zg. toon- waarden) een belangrijke rol. Bij de lij nenwerking en vlakverdeling zal men vaak profijt kunnen trekken uit hetgeen de schilderkunst ons hierin heeft ge leerd; men spreekt bijv, van sterke pun ten in een beeld. Ook de lichtval is voor de fotograaf zeer belangrijk. In de loop van de avond werd nog een collectie foto’s, afkomstig uit de wed- strijdcompetitie van de Bond van Neder landse amateurfotografenverenigingen, getoond. Hiervan viel na de voorafgaan de inleiding nog veel waardevols te ge nieten. De laatste voordracht in deze serie zal gewijd zijn aan het maken van kleuren dia’s. Nadere bizonderheden hieromtrent zullen t.z.t. op de gebruikelijke wijze in dit blad bekend gemaakt worden. OUDEGA (W.). Ds. H. P. J. Bil al hier ontving een beroep naar de Ger. Gemeente, 2e predikantplaats, te Delf zijl. eerste Hoofd de heer P. J. Rinkes en de eerste onderwijzer de heer Laagland werd toevertrouwd. Op initiatief van het Oudercomité en na e onderwijzend personeel zal dit jubileum op bescheiden w’jjze worden gevierd met een feestelijke ouderavond op maandag a.s. in de grote zaal van Hanen burg. Op deze avond, die voor iedereen toegankelijk zal zjjn, zullen leerhngen van Advertentieprijs 15 ct per mm. Bijn contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs 3, per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Wat zal de houding van de nieuwe Amerikaanse president tegenover Rus land zijn? Dit is wel de belangrijkste vraag van het ogenblik. In zijn bood schap aan het Congres van 30 januari heeft Kennedy er geen twijfel aan gela ten, dat hij zich door Chroestsjows vrien delijke woorden niet in slaap laat sussen. Rusland blijft azen op de wereldheer schappij, dat is Kennedy’s stelregel en daar moet Amerika zijn gewapende macht tegenover stellen en zijn econo mische macht om de economische wed ijver in de onderontwikkelde landen aan te kunnen. Maar uitgaande van dit besef is Kennedy toch bereid tot contacten. Uit uitlatingen van hemzelf en van Rusk, de minister van buitenlandse zaken, was gebleken, dat zij de voorkeur gaven aan de normale, diplomatieke kanalen. Van daar dat Stevenson, de permanente ver- tegenwoordiger bij de Ver. Naties vorige week vrijdag opzien baarde door te ver klaren, dat Kennedy Chroestsjow ver moedelijk graag zal ontmoeten als Chroestsjow naar Amerika komt voor de zitting van de Ver. Naties. Men vraagt zich af wat deze uitlating betekent. Ste venson zei, dat hij helemaal niet over deze kwestie had gesproken met Kenne dy. Maar het kan evengoed een proef ballon zijn als een eigengereidheid van Stevenson. Intussen, dat blijkt wel uit Kennedy’s boodschap aan het Congres, is het Kennedy, die de tijden vrij som ber acht voor Amerika en het Westen, in eerste instantie te doen om de hulp middelen van de staat beter te gebrui ken dan zijn voorganger deed. Minder gepraat, grotere daadkracht en besluit vaardigheid, dat is de eerste indruk van de nieuwe president. Spaak verlaat de NAVO Een gedeeltelijke nawee van de Bel gische staking is het ontslag van de Bel gische socialistische politicus Spaak als sekretaris van de NAVO. Spaak gaat weer in het Belgische politieke leven en zal voor zijn partij de verkiezingen van maart zo weinig mogelijk schadelijk moeten houden als hem mogelijk is. Bovendien is hij een figuur, die na de verkiezingen als premier zal kunnen op treden. Maar het is niet alleen het Belgische probleem, dat Spaak tot dit besluit heeft gebracht. Hij had in december al ontslag willen nemen, omdat hij ontevreden was over de geringe solidariteit van Amerika en Engeland met België in de Kongolese kwestie. Verder voelde hij zich geremd in zijn streven naar een grotere politie ke samenwerking van de bondgenoten. Als zijn opvolger in de NAVO worden voornamelijk Engelse kandidaten ge noemd. Het stuk dat de toneelgroep Amicitia gisteravond in Amicitia opvoerde, was in het programma uitdrukkelijk aange- kondigd als geen blijspel, doch een be klemmend stuk dat een realistische schildering geeft van de Londense on derwereld. Het is typerend dat een der gelijk „excuus” noodzakelijk is: het pu bliek wil nu eenmaal altijd liever een vrolijk dan een ernstig stuk. Toch gelo ven wij niet dat men ’t de toeschouwers al te lastig gemaakt heeft. „Madame Tic-Tac”, door de schrijvers F. L. Cary en Ph. Weathers trouwens ook een „thriller” genoemd, bevat voldoende spanning om de aandacht gevangen te houden. Het is hun ongetwijfeld meer te doen om deze spanning dan om de schil dering van dit misdadigers-milieu. Had het accent anders gelegen dan weten wij het nog niet zo zeker of het stuk even zeer in de smaak van het publiek zou zijn gevallen als nu het geval is geweest. Het is een zeer lugubere en onbarm hartige sfeer waarin de schrijvers ons brengen. Een aantal beroeps-inbrekers houdt zich bezig met bankovervallen e.d. onder leiding van een blinde en dove cafébezitster, madame Tic-Tac. Zij ver tegenwoordigt de „brains” van de troep, al wordt de leiding haar wel betwist door Clem.. Deze madame meent zich om de een of andere duistere geschiedenis, haar in een ziekenhuis overkomen en waarvan blindheid en doofheid het ge volg waren, te moeten wreken op de samenleving. Het beste middel daartoe is dan o.a. de reeds genoemde bankroof. Zij heeft maar één zwakke plek: haar zoon Luke en deze wordt haar dan ook noodlottig. Luke deugt eigenlijk niet voor het vak, want hij is te weekhartig. Ondanks het verbod van zijn moeder, wil hij ook meedoen en hij heeft zelf al een revolver op de kop getikt. Maar als een van de medewerkers verraad wil plegen .vermoordt Clem deze mede werker met de revolver van Luke en zorgt ook d.m.v. een sigarettenkoker, dat de verdenking op Luke valt. Onvermij delijk komt dan de grote eindstrijd tus sen Madame Tic-Tac, die haar zoon wil redden en Clem, die er niet voor terug deinst iedere verrader onmiddellijk neer te schieten. Madame Tic-Tac wint deze strijd door haar sluwe plannen, maar valt zelf als laatste slachtoffer van Clems wraakzucht .Hoewel de toestanden zoals ze in deze thriller geschilderd worden ons geenszins onwaarschijnlijk of over dreven lijken, valt de nadruk, zoals wij reeds zeiden, niet zo zeer op de uitbeel ding hiervan. En dat deed de opvoering onder leiding van de regisseur, de heer H. S. Groenhout, evenmin. Er werd overtuigend en goed werk geleverd, maar als geheel toch iets te rustig en be- De jubilerende school is in de afge lopen driekwart eeuw voor de RK pa rochie van grote betekenis geweest. ■Vele generaties van mannen hebben hier hun eerste en heel veel anderen hun enige onderwijs genoten en voor een belangrijk deel hun ontwikkeling en maatschappelijke en geestelijke vor ming ontvangen. Zij heeft het R Katholiek volksdeel van onze stad dan ook zeer belangrijke en onschatbare diensten bewezen en doet dat heden ten dage nog. bereiken, want de aandacht welke nu even aan Portugal wordt gewijd, zal maar van korte duur zijn. Galvao’s be zwaar tegen het bewind van Salazar da teert van 1947. Voordien was hij (een van de leiders van de staatsgreep in 1926, die Salazar aan het bewind bracht) een aanhanger van de Portugese dictator. Hij bekleedde diverse belangrijke functies, vooral in Angola, een van Portugals Afrikaanse bezittingen. In 1947 heeft hij een raport opgesteld over de toestanden in die provincie, waarvan de gegevens zo ergerlijk waren, dat de regering pu blicatie verbood. Galvao heeft daarna als kamerlid toch belangrijke conclusies uit dat rapport in een debat aan het licht gebracht. Dat bracht hem in on genade en enkele jaren later in de ge vangenis. Toen hij in 1959 in het zieken huis was, wist hij te ontsnappen en de Argentijnse ambassade te bereiken, van waar hij met een vrijgeleide naar Zuid- Amerika vertrok. Toen de regering hem de mond snoer de, besefte hij, dat er aan het stelsel in Portugal wel wat ontbrak en sloot hij zich aan bij de oppositie, die strijdt voor grotere vrijheid van meningsuiting. Het Engelse zondagsblad The Obser ver heeft de hand weten te leggen op het rapport van Galvao en hieruit blijkt wel, dat er gruwelijke toestanden heer sen in de Portugese Afrikaanse gebie den. Het rapport dateert van 1947, maar er is geen enkele reden om aan te ne men, dat er veel veranderd zal zijn. Ge zondheidszorg ontbreekt er voor inheem sen en ongeveer 33 pct. van de manne lijke bevolking tussen 16 en 74 jaar is om gezondheidsredenen niet tot werken in staat. Het sterftecijfer is uitermate hoog om voldoende arbeidskrachten te krijgen neemt men zijn toevlucht tot ge dwongen arbied, die in sommige opzich ten erger is dan slavernij omdat de sla venhouder zijn slaven liefst in leven wilde houden en dat is met het huidige stelsel niet het geval. Overheid en werkgevers verzetten zich tegen elke poging behoorlijke loonvoorwaarden te scheppen. Mishandelingen komen vaak voor. En dat alles nog in de tweede helft van de twintigste eeuw. Portugal mag dan menen, dat de nationalistische storm van Afrika langs zijn koloniale gebieden heen zal trekken, de regering dient toch rekening te houden met de mogelijkheid dat ook daar de nationalistische gevoe lens door opstandige elementen in bewe ging zullen worden gebracht. de herep J. Zondervan en J. Miedema. Voor de belachelijke dame mevr. Parson zorgde mej. A. Weg, mevrouw E. Vlas- kamp-Joustra speelde de toegewijde Pat, de heer E. de Jong was een goede in specteur en als wij tot slot de kleine rol van mevrouw D. van der Molen-Kase- mier noemen, dan hebben wij hiermede de hele lijst van medespelers opge noemd. En wij deden dit met plezier omdat deze opvoering zeker te prijzen valt om haar keurige afwerking in alle onderdelen. De grime werd verzorgd door de heer D. Hamersma, het geluid door de fa. Minkema en het decor was van de heer A. Roosenstein. Na afloop was er nog een druk bal met muziek van het dans- orkest Johan Bok. Het stichten en de bouw van de school was in die tijd geen gemakkelijke zaak. De financiële gelijkstelling met ’t open baar onderwijs bestond nog niet, zodat alle gelden door de parochianen zelf moesten worden bijeengebracht. Ook het onderhoud, de salarissen van de leer krachten, de leermiddelen enz. moesten uit eigen middelen worden bekostigd. Pas in 1891 werd voor de eerste maal zevenhonderd gulden subsidie van het Rijk ontvangen en het zou nog tot 1920 duren voor alle kosten voor rekening van de Overheid kwamen. Op 1 december 1883 reeds was een huis in de Hooiblokstraat aangekocht cm op die plaats de school te bouwen, en. nadat op 7 januari 1885 van het Aartsbisdom toestemming voor de bouw ■aas verkregen, kon aannemer Rondema spoedig daarna beginnen met de ver wezenlijking van het bouwplan, dat door de gemeente-architect de heer Hoogen- drjk was ontworpen. De lessen vingen aan met 89 leerlin gen, maar dit aantal steeg snel, zodat op 1 september 1889 naast de" heer F. Witte, opvolger van de heer Laagland, die in dat jaar naar Leiden was ver trokken, de heer J. H. Louwmans als derde leerkracht zijn intrede deed. Deze heeft de school 45 jaar lang tot aan zijn pensionering op 1 augustus 1934 ge diend en overleed in december 1935, kort voor de herdenking van het vijftigjarig bestaan der school op 10 januari daarna. Naast hem moet in één adem genoemd worden de heer F. Brinkman, wiens r.aam ook onafscheidelijk aan de school verbonden is. Hij kwam in september 1902 het onderwijzersteam versterken en heeft daarna eveneens tot aan z’n pensioen tientallen jaren zijn beste krachten aan de school gegeven. In 1889 werd tevens het naast de school staande woonhuis van de heer Obbema aangekocht om de school t.z.t. te kunnen uitbreiden. Doch pas in 1907 werd er een lokaal bijgebouwd en ont stonden ook de patronaatslokalen, be stemd voor de schoolvrije jeugd, waar van in 1920 weer een als schoollokaal in gebruik werd genomen. In 1924 werd de school geheel gemoderniseerd en we derom met twee lokalen uitgebreid, waarmee het tegenwoordige aantal van zes werd bereikt. TERZOOL. Woensdag werd alhier een Gemeente-avond gehouden, uitgaande van de N. H. gemeente Sijbrandaburen en Terzool. Voor deze avond was uitgenodigd mej. Groeneveld uit Utrecht, die sprak over de zending in Syrië en de Libanon, toe gelicht met kleurendia’s. Voor deze lezing was de zaal van Café De Legegeaën tot in alle hoeken bezet. Het openingswoord werd uitgesproken door Ds H. E. Vermeulen, die daarna voorging in gebed, waarna de aanwezi gen zongen Gez. 149. Na de lezing van mej. Groeneveld, sprak ds Vermeulen de gemeente nog toe en bedankte hij allen voor hun opkomsti Hierna werd nog gezongen Gez. 2821. waarna ieder voldaan over deze goed geslaagde avond naar huis terugkeerde. Dinsdag is op de grote weg tussen Oldenzaal en Enschedé een droevig ver keersongeval gebeurd, waarbij onze stadgenoot de 20 jarige dienstplichtig militair E. de Jong, gewoond hebbende E. Halbertsmastraat 121, het leven heeft verloren. Hij reed nl. met zijn motorfiets tegen een een zijweg inslaande truck op, waardoor hij op slag werd gedood, en zijn duo-passagier, eveneens militair, zwaar gewond. De Jong’s stoffelijk overschot zal zaterdag met militaire eer op de algem. begraafplaats alhier ter aarde worden besteld. dier (wat is de mens goed). Maar ergens in zijn achterhoofd klingelt een klokje, dat steeds maar weer ho ren laat „Zouden er ook een paar bussen bij kunnen komen.,., enz.”' •k Natuurlijk kent iedereen onze onvol prezen markt. Als U dinsdags eens op de veemarkt loopt en Uw oren goed de kost geeft, dan is het gehoor de vaak beslist de moeite van het wandelingetje waard. Zo zag Speur der afgelopen dinsdag een standwer ker rond wie zich een grote groep mannen had ge schaard. Hij ver kocht gereedschap pen ’n typisch pro- dukt voor hen, zo dat die belangstel ling zeker gerecht vaardigd was. En de koopmna had vertrouwen in zijn arti kelen. Na de trekzagen, schroeven draaiers, vijlen - voor hout en ijzer - en nijptangen was hij bij de doorsla gen aangeland. Het wilde met de ver koop ervan echter niet bijster vlotten. Om zijn kopers te stimuleren riep hij uit: „Toe mensen, koop ze dan toch, je kan ervan alles mee wegslaan. Zelfs je aanslagbiljetten. (Speurder heeft er onmiddellijk een gekocht, resultaat.... nihil). ■k Dit zijn Henkie, Marjan, Peter, Katie en Tjepko, leerlingen van de kleu terschool „De Klimop” aan de Dr Kuyperlaan. Ijverig zijn ze bezig met de tekeningen, boetseerwerk en pop pen die voor de grote internationale tentoonstelling in Seoel (Korea) ge maakt zijn. Petertje heeft de coaster van zijn vader heel nauwkeurig na gemaakt en ook de andere vier heb ben hun best op hun werkstuk ge daan. de hoofdleidster mej. S. Sehuh- macher, is tenminste erg tevreden. Misschien komt er nog wel eens een briefje uit het verre Korea voor de Sneker kinderen, die al dit moois hebben gemaakt. Een bewijs dat hun werk daar niet aan de aandacht is ontsnapt. tocht, terwijl f Tl O/Vï f de ver een ver zuilen Over X. Sympathie Dat Galvao sympathie geniet in Zuid- Amerika blijkt wel uit de mededeling van Quadros, die deze week president van Brazilië is geworden. Hij noemde Galvao zijn vriend, wie hij asiel wilde verlenen. Hij was niet, zoals zijn voor ganger Kubitschek, van plan beslag op de „Santa Maria” te leggen. Maar wat is nu de bedoeling van Gal vao? Vermoedelijk wilde hij niets anders dan een gebaar maken om de aandacht van de wereld te vestigen op de onbe vredigende dictatoriale toestanden in Portugal. Dit is wel een fors middel, waarmee hij vermoedelijk weinig zal heerst. We kregen eigenlijk de indruk, dat het daar in die koffie-bar in Londen allemaal nog wel wat meeviel. Soms leek het of we heren en dames zagen in plaats van meiden en moorde naars. De moeilijke hoofdrol van Tic-Tac was toevertrouwd aan mevrouw M. Makken-Oldenburg. Voor haar spel geldt zeker ook het bezwaar dat zij te veel dame bleef; wij misten het demoni sche en heerszuchtige dat deze figuur toch zeker moet hebben. We konden ons niet goed voorstellen dat iemand bang voor haar was. Heel wat gevaarlijker leek ons de figuur Clem, gespeeld door de heer C. F. de Vries. Naast hem mag zeker genoemd worden de nerveuze Luke van de heer J. van der Veer. Me vrouw A. Flach-Swaneveld speelde Mar guerite piet dure nonchalance, evenals mej. M. Brandsma haar Chloe. Aardige typen werden op de planken gezet door Momenteel zitten in de 41 jaar oude Julianaschool aan de Bloemstraat en kele lieden, die men er, hun leeftijd in aanmerking genomen - beslist niet zou verwachten. Stoïcijns negeren zij echter alle lessen en toch is hun aan wezigheid vereist. Het zijn namelijk timmerlieden, die bezig zijn met de verbouwingswerkzaamheden, want over vier maanden moet de school een geheel ander aanzien hebben ge kregen. Het schoolgebouw zal gron dig opgeknapt worden: nieuwe vloe ren zullen worden gelegd, er komen stalen ramen om de lokalen eindelijk eens te bevrijden van t ook het interieur, alsmede lichting andering ondergaan. 14 dagen staat er een verhuizing op stapel, want dan zullen drie klassen het veld moeten ruimen voor de werklieden. Eén klas wordt ondergebracht in de Jan van Nassauschool, terwijl de beide ande re in het schoolgebouw zullen blijven. Ook het grote ijzeren hek voor de school zal dan plaats maken voor een heel wat lagere „balustrade”, waar door de straat aan overzichtelijkheid zal winnen. Maar zij zal dan ook ge vaarlijker worden, want het valt zeer te bezien of de automobilist de school dan tijdig opmerkt. Het aanbrengen van verkeersborden, die op de aan wezigheid er van duiden, zullen nu stellig geen overbodige luxe zijn. Toen Speurder vorige week een brief 'in de bus op het Grootzand wilde de poneren, deed hij een verbazingwek kende ontdekking .De bus was vol!! Teruggekomen hoorde hij, dat Tante Pos ook tot die ontdekking was ge komen, want zij had telefonisch de zakenlieden verzocht de post wat meer over de andere bussen te ver spreiden. Een bekend dier stoot zich niet tweemaal aan dezelfde steen en zo ook Speurder niet, al werd hem verteld, dat hij zich beslist niet gelijk behoefde te stellen met dat bekende Het was woensdag 11 januari jl. 75 jaar geleden, dat de RK Jongensschool „St. Thomas van Aquine” aan de Hooiblokstraat alhier door wijlen de Zeer Eerw. Deken Brouwer werd ingewijd en door hem aan de goede zorgen van het 28 en 29 F' liii

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1