Waterpoort-krabbels Puck speelde „Met voorbedachten rade Chr. Muziekcorps „Concordia” te Gaastmeer zaterdag 75 jaar Eerste Ouderavond Chr. Techn. School WielriJdev”:“gecn iW IJLST W Y M BRITS ER A DEEL door Speurder en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Donderdag 9 febr. 1961 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - Er zijn goede vorderingen gemaakt Eervol ontslag Laatste Toneelavond K.A.A. 99 Huur moet volgens de SER met 30% omhoog Filmavond Centraal Drankweer Comité Propagandadag Roode Kruis in Woudsend Heel het dorp leeft met het corps mee Finale verkoping Chr. Politiemannen gaan jubileren - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en 116e jaargang no. 12 Jeugd en Muziek: Het Frysk Orkest Kerknieuws SNEEKER NIEUWSBLAD (handels- Besturen Jaarverslagen inmiddels overleden. i Suksessen We mogen niet mopperen. Deze bevoorrechte oud-leden zijn het 90-jarige erelid K. S. Terpstra; G. de Groot, R. Algra en Joh. IJkema, thans beiden wonende in Amerika en D. Osinga te Heeg. De verslagen van de secretaris en de penningmeester, waren vooraf aan alle leden toegezonden. Uit het eerste blijkt, dat de school over het boekjaar 1960 een ledenwinst had van 13 leden en per 1 januari 1961 127 leden telde. Het aantal leerlingen bedraagt 130 van wie 68% van buiten Sneek komt- Aan de school zijn thans naast de direkteur de heer A. Gerrits acht leraren en een godsdienst leraar verbonden. Uit het door de di rekteur gehouden referaat bleek, dat de vorderingen in ’t techn. onderwijs goed zijn, en dat, als de nieuwe school be trokken wordt, tevens het aantal oplei dingen uitgebreid zal worden. De heer Gerrits gaf ook een uiteenzetting van de methode welke, bij de opleiding gevolgd wordt. Alle leerlingen worden het eerste jaar in een oriëntatieklas geplaatst. Hier wordt zowel houtbewerking als metaal- Aan de heer J. de Vries, assistent le klasse bij de Belastingen alhier, is met ingang van 1 april a.s. eervol ontslag verleend wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS bewerking als schilderen onderwezen. Bij de .aanvang van het tweede leer jaar worden de leerlingen verdeeld over de afdelingen hout, metaal en schilderen, waardoor de jongens een vol jaar de ge legenheid krijgen het vak te kiezen, waarvoor zé zich het meest interesseren. Aan de hand van een aantal kleuren dia’s liet de heer Gerrits de vorderingen, werkstukken en de inrichting van de voorlopige school aan de Badhuisgracht zien. Na de pauze werd gelegenheid gege ven tot het stallen van vragen, waarna de avond met het vertonen van een tweetal films werd besloten. dan tien jaar bestuurslid; S. Hofstede, 2e secretaris en A. Terpstra, 2e pen ningmeester. Het oudste nog werkende lid is de heer A. Wildschut, die in 1920 toetrad, tien jaar bestuurslid is geweest en nog altijd de grote trom slaat. Tenslotte zij nog vermeld, dat het corps enige jaren geleden op een lage stemming overging. In verband daar mee moesten weer nieuwe instrumen ten worden aangekocht, voor welk doel de' gemeente Wymbritseradeel een renteloos voorschot van 2700 gul den verleende. Over de medewerking welke „Concordia” en met haar alle andere corpsen in Wymbritseradeel van het gemeentebestuur genieten, is men ook overigens zeer tevreden, zo deelde het bestuur mee in het genoe- gelijk onderhoud dat we met de heren hadden. Als het doel van „Kunst aan Allen” behoort te zijn, het publiek van Sneek en omgeving te betrekken in grootse kunstmanifestaties, dan beantwoordde de toneelavond van 7 febr. in Amicitia niet aan dat verheven doel. Verwacht men echter van de toneeluitvoeringen niet méér dan dat zij ons op een ge zellige, vlotte, spannende (en zo wei nig mogelijk inspannende) wijze en kele uurtjes bezighouden, dan had Een konijn als huisvriend. Hier ziet U dan Priem oftewel Miene, die door de zoon van één onzer abonné’s, wiens bescheidenheid Speurder ver hindert zijn naam te noemen gevoe derd wordt. Van de boerderij geko men verhuisde Priem naar Sneek en daar voelde hij zich direct thuis. Zo goed zelfs dat hij, wanneer de kinde ren binnenkwamen, hen achterna huppelde en dan ook maar bleef. Zo is Priem geheel en al in ’t huiselijk le ven opgenomen, ’s Morgens krijgt hij een sneetje brood, om elf uur een stukje koek, daarna een paar koekjes, terwijl in de schuur het groenvoer ligt. Hij houdt echter het meest van koekjes. Wanneer zijn trommeltje haast leeg is, neemt hij de rand in zijn bek en rammelt het heen en weer, zodat het weer gevuld kan worden. Ook Mollie de poes kan uit stekend met het konijn opschieten en samen hebben ze een heerlijk leven tje, want Priem zal af en toe wel eens verwend worden en dan valt er altijd nog wel iets af voor Mollie. plaats van vóór achteruit, zodat de gemeentewerkman J. v. d. Zee hem niet meer kon houden en het voertuig in de diepe Geeuw verdween. De kraanwagen van Ozinga moest er aan te pas komen om de drenkeling op het droge te brengen. Het „Eiland” gonst van bedrijvigheid. Met verschillende nieuwe industrie hallen is men druk bezig en van som mige zijn de fundamenten reeds ge legd. Toen Speurder langs de Sneker Scheepsbouw Unie kwam zag hij daar weer een motor-rijnschip van 400 ton op stapel staan. Het schip dat 48 meter lang is, 6.40 breed en een diepgang heeft van 2.10 meter is be stemd voor schipper Snippe uit Rot terdam, die er een zeer luxe betim mering in zal laten aanbrengen. Even eens zal het schip uitgerust worden met centrale ver warming en er zal een motor van 280 p.k. in worden geplaatst De Sociaal Economische Raad is in zijn advies aan de regering over het huurbeleid op langere termijn tot de conclusie gekomen dat om evenwicht te bereiken tussen de bouwprijzen en de huren van woningfen een huurverho ging van rond dertig procent nodig zou zijn. De subsidielast op nieuwbouw be draagt thans nog 28 tot 30 procent. Over de wijze waarop dit huurbeleid speciaal wat betreft de huurverho gingen zou moeten worden gevoerd heeft de SER echter geen overeenstem ming kunnen bereiken. EEN KLEIN DORP KAN TOCH GROOT ZIJN. Gaastmeer levert daarvan ’t bewijs. Het telt maar ongeveer vierhonderd inwoners, ruwweg geschat dus nog geen honderd gezinnen, maar deze brengen elk jaar via diverse acties toch zo’n zeventienhonderd gulden bij elkaar voor het of beter gezegd „hun” Chr. Muziekcorps „Concordia” en zorgen ook steeds weer voor nieuwe jonge leden. Het is dan ook een grote gebeurtenis voor heel het dorp, dat dit corps zater dag a.s. vijf en zeventig jaar wordt en nu reeds ziet men verlangend uit naar de viering van dit jubileum, dat echter wegens het gemis van een goede grote zaal pas in juli zal gebeuren. Maar dan is het van de 10e tot en met de 15e ook alle dagen feest met op de eerste dag een herdenkingsavond in de grote tent welke voor deze week al gehuurd wordt en die plm. achthonderd personen kan bevatten. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Twee grote geheel gevulde medaille- kasten en een kleine in het repetitie lokaal (nog altijd de school, maar in middels tot verenigingsgebouw ver bouwd) leggen getuigenis af van het grote aantal suksessen dat „Concor dia” in de loop der jaren, soms zelfs met een kleine bezetting, heeft be haald: 107 eretekens, waarvan velen met de inscriptie: „le prijs”. Voor het grootste deel bestaande uit fraaie zil veren (en blank gepoetste) lauwer kransen en verder uit rijen medailles. Het is echter nooit gelukt een wis- selprijs definitief te winnen, hoewel een hiervan nota bene met allemaal tienen voor een koraal gewonnen was. Het moet de nog in leven zijnde op richters wel grote voldoening schen ken, dat hun borelingske het zó ver gebracht heeft en nu zo’n kleine veer tig leden telt, terwijl er in 1955 ook nog een drumband met 18 leden bij is gekomen. Maar wellicht zullen ze wel even met de ogen hebben geknipperd, toen in 1943 in de persoon van Hinke Frankena. de eerste vrouw haar in trede deed in het corps. Nu zitten er al tien dames in. WOUDSEND. De afdeling „Woudsend” van het Ned. Roode Kruis hield een propagandadag. 's Middags was er een filmvoorsteling voor de jeugd met o.a. de boeiende vogelwacht kleurenfilm „Tiska kwam terug”. De kinderen wa ren vol spanning tijdens de voorstelling. ’s Avonds kon de voorzitter talrijke leden verwelkomen in het bijzonder de propagandist de heer H. Stuurop van Sneek. Deze hield een kernachtig betoog betreffende het menslievende doel van het Roode Kruis en gaf vooraf een korte toelichting op de hoofdfilm „Meisjes in het wit” en over „De kruistocht te wa ter”. De eerste film laat zien hoe men omstreeks 1890 in Amerika dacht over de eerste vrouwenartsen. De geneeshe ren en het publiek moesten niets van vrouwenartsen hebben. De laatste film Ook psychologisch viel er weinig te bewonderen, vooral wat betreft de eigenlijke hoofdpersoon, Peter Fenn, alias Smith, de jurist of huisleraar (of wat-ie dan maar is), die bij de familie Nedlow binnendringt, zogenaamd als repetitor van de pleegzoon, in werke lijkheid om bloedig wraak te nemen over het feit dat zijn zoon Jerry ten onrechte wegens een in het huis van de Nedlows gepleegde moord gerech telijk is opgehangen. De moord is in werkelijkheid (om overigens weinig overtuigende redenen) begaan door de oude heer Nedlow, zodat deze in Fenn’s oog ten dode gedoemd is. Met behulp van de aangenomen zoon Martin, die zijn pleegvader, de geborneerde, maar rijke industrieel haat, ontwerpt Fenn een plan dat deze man op volmaakte wijze uit de weg moet ruimen. En van seconde op seconde volgen wij de toe bereidselen. Dezelfde Fenn, die er zich in vertrouwelijke gesprekken op be roept, dat hij door zijn onhandigheid een maatschappelijke mislukking is geworden, ontpopt zich als een geraf fineerde boef, een gewetenloze, maar intelligente rekenaar, die niet schroomt ter wille van de zelfmoord-schijn van de oude Nedlow noc een onschuldig Het eerste bestuur bestond uit de heren Ds H. de Lange, voorzitter; S. Valkema, Oudega-W., secretaris; A. Wildschut, penningmeester; R. Algra en A. Kuiper. Thans wordt het Corps geleid door de heren M. Westra, voorzitter, lid sinds 1913 en bestuurslid sinds 1923; J. Westra, secretaris, lid sinds 1920, bestuurslid in 1929 en sedert 1937 se cretaris; J. Zeilstra, penningmeester; Joh. Haanstra, Heidenschap, vice- voorzitter, lid sinds 1927 en al langer De personen zijn weinig meer dan clichéfiguren. Het was te merken dat Eric van Ingen met de onmogelijke rol van Fenn in zijn maag zat. Hij heeft er van gemaakt, wat er voor een geroutineerde acteur van te maken is. Maar hij kon in deze Fenn geen ziel leggen en van zijn laatste daad geen wanhoopsdaad maken, hij geloofde niet in zijn zaak. Knap spel werd ge leverd door Nell Koppen als Mrs. Ned low, maar toch hoofdzakelijk in de slotscène waar zij bekende van haar man’s misdaad af te weten, de enige passage in het stuk waarin nog iets van menselijkheid doorstraalt. Wim van den Brink kon als Nedlow weinig meer doen dan een bekend type iet wat gechargeerd op de planken zet ten. Ben Hulsman wist als de pleeg zoon Martin ook weinig raad met zijn ondankbare rol, maar had voortreffe lijke momenten, terwijl Nell Knoop en Henny Orri respectievelijk zorg den voor een leuke moeder-van-het- net-niet-vermoorde-meisje en voor een vlotte, maar op iets te „schoolse” wijze dronken lichte Hilde. De buurman en buurvrouw ten slotte, samen mi nuut op het podium, dienden alleen tot verhoging van de kosten. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract adv.) lager. Abonnementsprijs 3, per half jaar. Franco p. post'/ 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Maandag 20 februari zal voor Jeugd- stad Sneek een belangrijke dag zijn. Die avond zal er voor de eerste maal in het stadhuis een openbare verga dering van de Jeugd Gemeenteraad worden gehouden. De agenda bevat zowaar vier punten, le. Het voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel grond nabij de Boslaan aan de Jeugdstadse Crematoriumvereni- ging. In hun toelichting schrijven B. en W. onder meer dat de vereniging is opgericht door een groep princi piële crematisten te Jeugdstad en om geving, die voornemens zijn in Jeugd stad (Sneek) een crematorium te stichten. Zij stellen de raad voor het land over te dragen voor een prijs van 10,- per m2, 2e. Advies van B. en W. op een adres van de algemene ver. van winke liers alhier, hou dende het verzoek tot het instellen van een zg. koop avond, in verband met de vrije zater dag. 3e. Voorstel van B. en W. be treffende de bouw, van een indus triehal aan de Terlenkastraat. 4e. Voorstel van B. en W. tot oprich ting van een standbeeld van Greate Pier op het Waagplein. In navolging van o.a. Leeuwarden heeft nu ook Sneek ’n jeugdgemeen- teraad. Speurder juicht dit toe, maar hij had gaarne wat serieuzer punten op de agenda gezien. Zaken, waarin de jeugd interesse heeft en die ook voor haar van belang zijn. De ouderen ko men dan tenminste te weten (voor zo ver ze ’t nog niet mochten weten) wat er bij de jeugd leeft, waar ze belangstelling voor heeft en wat zo mogelijk verbeterd zou kunnen wor den. Nee, hoogstaand kunstgenot was het niet, dunkt me. Dat wij echter in Sneek niet van kunstmanifestaties verstoken blijven, bleek uit de aan kondiging van de heer Miedema aan het begin van de avond: Stefan As- kenase met het Frysk Orkest op 15 febr., Johann Strauss’ „Zigeunerbaron” door „Forum” op 28 febr. (K.A.A.) en de van een buitenlands verblijf terug kerende Toon Hermans op 6 maart. Wn. Onder voorzitterschap van de heer Tj. Nooitgedagt kwamen direkteur, leer krachten, bestuur en ouders gisteren op de eerste ouderavond van de Chr. Technische school alhier in „Aere Pe- rennius” bijeen. Naar aanleiding van de schriftlezing uit het Evangelie van Marcus, zette de heer Nooitgedagt het streven van het bestuur der Chr. Technische school Sneek uiteen, t.w. om in samenwerking met de leerkrachten de aan hun zorgen toevertrouwde leerlingen in het licht van het Heilig Evangelie op te voeden en de scheppende taak welke de mens is opgelegd, in de vorm van vakkennis te onderwijzen. In vergelijking met de beginperiode in 1959 constateerde de voorzitter, dat er goede vorderingen zijn gemaakt en zei hij dat, als straks de nieuwe school aan de Lemmerweg betrokken is, het onder wijs nog verder uitgebreid zal worden. Ondanks de concurrentie van andere verenigingen had het Centraal Drank weer Comité gisteravond niet te klagen over het bezoek aan zijn filmavond. De grote zaal van hotel Hanenburg was tot de laatste plaats bezet, toen voorzitter A. Wiersma het openingswoord sprak. Hij herinnerde daarin aan de tijd toen de arbeider nog lange werkdagen maak te tegen een laag loon en van enige ontspanning geen sprake was, om van cultuur maar te zwijgen. Hij zocht zijn vertier in obscure kroegen met alle rampzalige gevolgen van dien. Het tij keerde toen de vakbeweging haar strijd voor verbetering van de arbeidsvoor waarden en verheffing van de arbeiden de klasse begon, met welke strijd die van de geheelonthouders steeds nauw verbonden is geweest. Na de oorlog kwam er een kentering, omdat er een geslacht was opgegroeid dat weinig voelde voor organisatie, waardoor ook de onthouding achter op raakte. Het aantal drankslachtoffers bij de consultatiebureaus steeg en ook het aantal verkeersongevallen met dode lijke afloop nam toe. Gelukkig is er thans weer een verandering ten goede te bespeuren, al is het zeer te betreuren dat in sommige gemeenten het aantal vergunningen is verhoogd om zoals het heet de recreatie te dienen. Daarente gen noemde spreker het verbiedend dat pers, radio en televisie voortdurend aan dacht schenken aan het drankvraag- stuk en de jeugd steeds meer gaat be seffen dat alcohol een gevaar is. Hij besloot zijn toespraak met de opwek king met woord en daad de zaak der geheelonthouding te steunen. Na een tekenfilmpje en een korte Zwitserse propagandafilm werd de be kende rolprent „Meisjes achter tralies” gedraaid, welke met grote aandacht door het publiek werd gevolgd. Zij b» handelt de toestand in een Franse par ticuliere tuchtschool voor meisjes. De alcohol speelt in de film geen hoofdrol, maar wel een belangrijke, want door de drank zijn veel meisjes in de tuchtschool terecht gekomen. Door het verhaal is een liefdesgeschiedenis gesponnen met een verrassende ontknoping. De oprichting van „Concordia” geschiedde mede op initiatief van wijlen Ds H. de Lange, Geref. predikant, die wel de grootste promotor is geweest, zelf ook lid werd en anderhalf jaar (de eerste) voorzit ter was. Omdat dominee in de week z’n preek moest maken en dan ook andere ambtsbezigheden had, werd de repetitie-avond vastgesteld op zater dag en tot nu toe is dat altijd zo ge bleven. Begonnen werd met 17 leden. Die konden dus niet veel inbrengen en daarom waren de eerste jaren verre van gemakkelijk. Omdat er geen geld was voor nieuwe, werden de eerste instrumenten van een opgeheven corps in Sneek overgenomed. Pas veel later konden deze door nieuwe worden ver vangen. De eerste dirigent was „meester” A. Koster te Heeg, die er ook heel wat voor over had. Hij liep meestal naar Gaastmeer en kwam alleen met heel slecht weer met de diligence van Joh. Visser en dat alles tegen een beloning van 1,50 per repetitie. Deze werden in de school gehouden, waarvoor vijf tig cent per avond, verwarming en (petroleum) verlichting inbegrepen, betaald moest worden. De muzikanten zaten toen zelf in de banken. Veel mu ziek was er direct ook niet en daarom studeerde de heer Koster o.a. maar enige van zijn eigen composities in, welke lang daarna nog wel eens ge speeld zijn. Na hem heeft de heer G. Oostinga, hoofd der school, enige jaren voor het corps gestaan en daarna kwam de heer C. Kaspersma te Heeg. Onder diens bekwame leiding begon de victorie. Toen hij kwam speelde Concordia in de derde afdeling, maar hij heeft het in de ere-afdeling ge bracht. Een moeilijke weg met steeds zwaarder eisen voor de promotie. Thans komt ze uit in de Superieure afdeling, waarmee de hoogste top is bereikt. Een eervolle plaats, maar te vens een moeilijke in verband met het opleiden van jonge muzikanten, die direct voor super-prestaties moeten ■worden klaar gemaakt, wat door de dirigent zelf geschiedt. De theoretische lessen krijgen ze van de Gem. Kultuer- ried. Na de heer Kaspersma zwaaide de heer A. Feenstra te Ijlst enige jaren de dirigeerstok en thans is deze sinds 1949 in de eveneens bekwame handen van de heer S. Tiemersma te Leeu warden. offer, maar in haar plaats, door stom toeval, het lichtzedige dienstmeisje Hilda. Aan de heer Nedlow komen de samenzweerders niet eens toe, want Mrs. Nedlow keert onverwacht van een nauwelijks begonnen reis terug, roet in het eten werpende. Het lijk van Hilda wordt in een boekenkist per vliegtuig in de Ierse Zee verdon keremaand en door een toeval krijgt mevrouw Nedlow het enige bewijs- men met „Someone waiting” alias stuk, haar mans bekentenis in brief- „Met voorbedachten rade” van Emlyn I vorm, in handen. Fenn strijdt tot het Williams geen slechte en met de to- laatst voor „zijn” moord, maar aan het neelgroep „Puck” een goede keus ge- slot, wacht ons een misschien drama- daan. Van het uitgangspunt hangt het tisch sterke, maar psychologisch uiterst nu verder af, of en in hoever men deze zwakke verrassing: Fenn ensceneert afsluiting van het 'toneelseizocn kon j een moord op zichzelf, een verkapte waarderen of niet. Ik neem aan, dat I zelfmoord dus, door de slapende Ned- het grootste deel van de (niet geheel low een revolver in de hand te duwen, gevulde) zaal van het laatstgenoemde luid „boeh” te roepen en vermoedelijk standpunt uitging en dus een prettige in zijn hart getroffen te worden. Blijk- avond heeft beleefd. rij*. 'gehate heer Nedlow althans het programma beschreven als een thriller, maar dan niet van het be proefde recept, wegens het ontbreken van detectives en van een sterke wets- arm. Dit berust natuurlijk op een mis verstand: thriller en detective zijn nu eenmaal niet identiek, al lopen ze wel eens door elkaar. In ieder geval: span ning en effectwerk ontbraken niet, al bleef het aantal zichtbare lijken be perkt tot één. Verder moet toegegeven worden, dat we te doen hadden met een fiks en vaardig stuk vakwerk, op enkele plaatsen knap en geraffineerd in elkaar getimmerd, soms ook van een spitsvondigheid een „betere zaak” waardig. Want al lijkt het aan het slot even alsof de auteur zijn geheide cli max tevens wil gebruiken om ons iets van algemeen menselijk schuldbesef te doen voelen, in hoofdzaak is dit stuk koud hersenwerk, zonder ziel en met zeer weinig menselijkheid. Bij thrillers kijkt men niet zo nauw op onwaar schijnlijke en onlogische dingen en ge zochte’ toevalligheden. Maar in een echt goede thriller bemerkt men deze tekortkomingen nauwelijks. In „Met voorbedachten rade” liepen ze echter nogal in de gaten, het verhaal vertoont knarsende scharnieren en zwakke plekken en de auteur laat zich nogal eens in de kaart kijken. De effecten zijn menigmaal aan de goedkope en grove kant. Kortom: handig, maar soms doorzichtig pas- en meetwerk aan de schrijfmachine verricht. Toen woensdagavond omstreeks zes uur de 59 jarige P. S. van Sneek per fiets vanaf het erf van de grasdrogerij aan de Leeuwarderweg de straatweg wilde oversteken, naderde op dat mo ment vanuit de richting Leeuwarden de motorrijder v. A. uit Leeuwarden. Doordat de heer S. het gevaar zag aankomen begon hij te weifelen en trachtte door het stuur om te trekken aan de kant van de weg te komen, maar ondanks fel remmen kon de motorrijder een aanrijding niet meer voorkomen en reed hij de wielrijder in de flank aan. Na geneeskundige hulp is de onfor tuinlijke fietser met een gebroken dij been en vermoedelijk enkele kneuzin gen per ambulance naar het Sint Anto- nius Ziekenhuis te Sneek vervoerd. De motorrijder kwam er zonder letsel af. Beide voertuigen liepen nogal wat scha de op. Na 25 verhogingen werd koper van het burgerwoonhuis aan de Galama- gracht te Ijlst, eigen aan en bewoond door Mevr. Wed. v. d. Meer, de heer Cnossen uit Sneek voor 7450, Morgen herdenkt de afd Sneek e.o. van de Bond van Chr. Politieambtena ren in Nederland haar veertig jarig be staan. ’s Middags van 35 uur recipieert het bestuur in Aere Perennius en 's avonds is er een feestavond. De afdeling werd indertijd opgericht in de voorzaal van de voormalige Ami citia door de heren H. Wynants, de Gebr. B. en S. de Jong, L. Stilma en W. Stilma, toen allen te Sneek; Tj. de Jong, Nijland en de veldwachters L. v. d. Werf, Scharnegoutum en A. Zeilstra, Heeg. De twee laatstgenoemden zijn Kindermiddag ’s Middags was er voor de jeugd een speciaal programma. Niet minder dan zes honderd kinderen hebben toen in twee voorstellingen genoten van de hoofdfilm „Rasmus en de Vagebond” en Toen ’t in IJlst voor de wal liggende kampeerschip van de heer Boertjens uit Langweer water in de tanken moest hebben voor verdere afwer king, ging dit gepaard met een ko misch voorval. Men zou hiervoor de kleine brandspuit gebruiken. Maar bij het sterk aflopende bruggetje in de Geeuwkade ging de wagen in Op zaterdag 11 februari a.s. houdt de afd. Sneek van Jeugd en Muziek een avond in de kleine bovenzaal van Hotel Hanenburg, die geheel gewijd zal zijn aan het Frysk Orkest. Voor de pauze spreekt de heer Smkik, zakelijk leider van het F. O. over het orkest en „de keuken” D, terwijl er na de pauze een toelichting zal worden ge geven op het concert, dat het F. O. woensdagavond 15 februari in Sneek baar zijn laatste mogelijkheid om de 1_L'.van een „Met voorbedachten rade” werd in j moord te kun®en beschuldigen, al is i i dan van je verkeerde. Een zelf moord echter ook van Fenn die, na zijn geslaagde poging om Hilda’s lijk kwijt te raken, gezocht aandoet. een grappig tekenfilmpje. medeslachtoffer te maken in de per soon van de secretaresse Lennie. En dit alles zogenaamd uit liefde voor zijn terechtgestelde zoon, een liefde waar van de auteur wel bitter weinig werk maakt Het plan mislukt grotendeels. Niet de secretaresse wordt het eerste slacht- geeft met Stefan Askenase. Al met al een gelegenheid voor ieder om iets meer van het orkest te weten te komen. Men raadplege ook de advertentie in dit blad. Hierbij zullen ook banden worden ge draaid en dia’s worden vertoond. toont hoe langdurige ongeneeslijke zieken genoten van een mooie boottocht. Bij beide voorstellingen was het ge bouw geheel bezet. Het is voor de aanwezigen en het be stuur een geslaagde dag geweest, want er werden weer 26 nieuwe leden inge schreven. Geref. Kerk Goënga. Beroepen kan didaat Bakker te Kielwindeweer.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1