Dubbel jubileum in Oudega-W. Veel waardering voor jubilerende politiemannen |bl Gemoderniseerde mannenafdeling in Cruycebroedershof feestelijk ingewijd IJLST WY M BRITS ER A DEEL en van 1 Off’ ‘esl Orgaan de gemeenten SNEEK, 116e jaargang no. 13 Maandag 13 febr. 1961 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - Benoemd C.J.M.V. het Feestavond Personeelsver. „Gebr. Kwant” Schaakclub „Sneek” o 1 1 1 2 2 3 3 4 1 Wi I "-'-si Askenase speelt ook Chopin Geslaagd Bedrijfsongeval bij Fa Hoogeveen Hei Sneeker Nieuwsblad is een en C.M.V. beide 75 jaar gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Burgerlijke stand Avond van „Jeugd en Muziek” gewijd aan het Frysk Orkest Chauffeur week van rechte pad Een primeur voor Sneek SNEEKER NIEUWSBLAD (handels- 'i Feestavond Onder* de vele aanwezigen bevondenOud-adj. S. de Jong, een van de oprich- ob 7“. «-» 1 r V* c- 4- ZS II L.1 r T 7~ï 7~S 1 T" fno'o Z> 7 71. 7„ ZV OT 7". 4 tiental luidt: (voorlopig) 4 4 Dat het werk van de afdeling Sneek van de Chr. Bond van Politieambtena ren, die vrijdag haar 40-jarig bestaan herdacht, veel waardering heeft genoten en nog geniet, kwam ’s middags duidelijk naar voren op de receptie van het bestuur in de nieuwe zaal van Aere Perennius. Alle sprekers die hier het woord voerden waren nl. vol lof en wensten haar dan ook gaarne een lang en bloei end bestaan toe. De uitslag van de donderdag jl. in Drachten gespeelde partij van het eerste 4 3 2 3 2 2 1 0 0 1 1 3 0 1 0 1 1 0 9 7 7 6 5 4 3 1 0 toch wel hij deze leerzame Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS afgebr. 0—1 0—1 y2— Vz14 14—14 14—Vt Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Zaterdag 4 februari j.l. was het vijf en zeventig jaar geleden dat de Chr. Meisjesvereniging „Dorcas” in Oudega-W. werd opgericht door mevrouw J. v. d. Eems. De oprichting geschiedde in navolging van de Chr. Jongelingsver- eniging „Onderzoekt de Schriften”, waarvan de oprichtingsdatum 2 oktober 1885 is. Ter gelegenheid van deze jubilea zal op 24 februari in de Ned. Herv. kerk in Oudega een herdenkingsdienst worden gehouden, o.l.v. Ds J. W. v. d. Heide en waarin zal voorgaan Ds Verdonk van Workum. Na afloop is er een receptie in „Ons Gebouw”, waar de oud-Ieden elkaar dan weer eens kunnen ontmoeten. Ander doel De meisjesvereniging is met een ge heel ander doel opgericht. Samen naaiden en breiden de leden voor de behoeftigen in het dorp, waarbij de diaconie bijdroeg in de kosten voor het aanschaffen van het materiaal. Dit heeft geduurd tot 1942. Daarna is het geheel een studievereniging geworden. Vorige week vermeldden wij reeds dat de Poolse pianist Stefan Askenase hier a.s. woensdagavond met het Frysk Orkest het derde piano-concert van Beethoven zal uitvoeren. De pianist heeftrinmiddels toegezegd na de pauze ook een vijftal werkjes van Chopin te zullen spelen, t.w. een nocture, twee mazurka’s en twee wal sen. 3214—1714 2714—2214 —27 —17 —26 6 4 5 4 ODI(Work.) 5 H’veen Franeker ters en vele jaren voorzitter van de af deling, feliciteert het bestuur. Onze stadgenoot de heei’ G. Tjerkstra is benoemd tot wegwerker-uitvoerder in vaste dienst bij de dienst gemeentewer ken van Hennaardëradeel. Voor het avondexamen Praktijkdiploma- Boekhouden Ass. slaagden: J. Banning, M. A. Debrichy, Fr. Zand- belt, J. v. d. Woude, allen te Sneek en Joh. Brinksma te Langweer en mej. T. v. d. Zee te Bolsward. Allen werden opgeleid door L. M. Vier- stra, leraar Handelsw. te Sneek. Sneek 5 De Bjirmen 5 Drachten Philidor 2 Philidor 3 Harlingen Drachten Sneek 1. B. BarendsenD. Hokwerda 2. J. PraagmanL. Kerstma 3. G. KokR. A. Wiegman 4. K. BergstraC. Wester 5. A. de VriesG. Goïnga 6. R. v. d. SluisJ. v. d. Velde 7. A. J. v. ToorenJ. Diekstra 8. H. de VriesG. Mooiweer 9. J. Huizinga—G. Faber 10. A. v. d. VeenJ. Nauta Leden-van-verdienste De leden en de besturen van de jubile rende verenigingen, met hun leidster en leider. Mevrouw J. Cloode Vries te Nije- lamer en mevrouw A. H. Ottov. d. Hamme alhier slaagden beiden voor het examen Algemene Kynologische Ken nis. Het examen werd afgenomen door de Raad van Beheer op kynologisch gebied te Amsterdam. beide verenigingen niet, behalve ere voorzitter, de heer H. J. de Boer, die de jongensvergaderingen van 1946 1950 leidde. Momenteel woont „master De Boer”, zoals hij werd genoemd, in Soest, waar hij ook onderwijzer is. Het tegenwoordige bestuur van de meisjesvereniging ziet er als volgt uit: Nieske v. d. Eems, voorz., Trientje de Vries, secr., Hanny Valkema, 2e secr., Afke de Vries, penn., en Anna Reijen- ga alg. adj.(e). Bij de jongelingsvereniging is het be stuur samengesteld: C. Boersma, voorz. Y. Ykema, secr., F. Haanstra, penn., B. Nijdam, alg. adj., H. Stegenga, hoofd bibliotheek. Wat het laatste betreft: hiervan pro fiteert het gehele dorp want de 575 boeken, Romans, Friese en Jeugdboe ken, zijn door de handen van vrijwel alle bewoners van dit Friese dorp ge gaan. Hedenmorgen omstreeks 10 uur is bij de firma A. Hoogeveen aan de Prins Hendrikkade alhier een bedrijfsongeval gebeurd. Het betrof hier de heer Van Leeuwen, die in de lasserij werkzaam is en van een trapje is gevallen en met zijn hoofd op een lasdoorn terecht kwam. Hij •iep een gat in het achterhoofd op en klaagde over pijn in de rug. Dokter Nieuwenhuis verleende eerste hulp en liet de man ter observatie in het Sint Antonius Ziekenhuis opnemen. Van de kant van de directie deelde men ons me de, dat de heer Van Leeuwen, die voor, heen in het eerste elftal van de v.v. „Sneek” speelde, af en toe wel eens on wel werd. Vermoedelijk is dit ook ae oorzaak van dit ongeval. Er heerste een gezonde aktiviteit en een hartelijk meeleven met het werk van de organisatie waarvoor allen zich volledig wilden instellen. Na de oorlog is er veel veranderd. De eerst zo kleine afdeling startte toen met zestig leden. Ook het werk is niet meer te vergelijken met dat van voor de oor log. Gebleven is echter ’t hartelijke mee leven met de organisatie en uw afdeling is een ereplaats in het land blijven in nemen. Spr. bracht hierna de gelukwensen over van de eerste voorzitter de heer Wij- nants, maar herinnerde ook aan het werk van de heer S. de Jong, die jaren lang voorzatter is geweest en aan wiens initiatieven het ongetwijfeld te danken is, dat de afdeling altijd geweest is wat ze behoorde te zijn. De Bondsvoorzitter sprak de wens uit dat ze ook haar 80 jarig bestaan zal mogen beleven en bij de leden het medeleven met de organisatie zal blijven zoals het in het verleden steeds geweest is. Als feestgave bood hij tot besluit een enveloppe met inhoud aan. Nadat adj. P. Heijstra, voorzitter van de afd. Sneek van de Ned. Politiebond a. Zij, die lid wensen te worden van de vereniging moeten de leeftijd van 16 jaar hebben bereikt. b. Een lid, dat zich wanordelijk of on zedelijk gedraagt op welk gebied ook kan op voorstel van het bestuur zijn lidmaatschap worden ontzegd wanneer de meerderheid der aan wezige leden er voor stemt. c. De contributie is 5 cent pér week voor ieder lid. d. Die zonder wettige redenen de ver gadering niet bijwonen zijn gehou den een boete van 5 cent te betalen. 33 23 24 1914—2014 20 —30 18 —22 1214-2714 Advertentieprijs 15 ct per mm. Eij contract adv.) lager. Abonnementsprijs 3, per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad BAARDERADEEL, 29 jan.5 febr. Geboren te Hijlaard: Jantje, dochter van Gerrit Terluin en Jitske Klooster man. Overleden te Bozum: Lolkje Grouw- stra, 76 jaar. De jubileumviering werd besloten met een feestavond, waarin de heer S. de Jong sprak over de voorgeschiedenis die aan de oprichting van de afdeling voor af is gegaan. Toen de gemeente Sneek in 1919 de politiedienst met vier agen ten wilde uitbreiden boden zich liefst 78 sollicitanten aan. Na de oorlog was er als gevolg van de demobilisatie nl. een grote toevloed van gegadigden voor een functie bij de politie. Merkwaardi gerwijs waren al de vier agenten die uit dit grote aantal werden benoemd de christelijke beginselen toegedaan. Van dit viertal ging later ook het ini tiatief uit hier een eigen afdelng van de Chr. Bond van Politieambtenaren op te richten. Dit geschiedde op 10 februari 1920 in een bijeenkomst in de voorzaal van de oude Amicitia, met medewerking van de afd. Leeuwarden die toen juist een jaar bestond. Na de oorlog, tijdens welke de Bond haar werk staakte, werd de afdeling op nieuw opgericht. Ook de leden van <je voorm. afdeling Bolsward sloten zich toen bij haar aan. Vrijdagavond jl. hield deze vereniging haar jaarlijkse feestavond in zaal Ha nenburg. Met een hartelijk welkomst woord van de voorzitter de heer G. de Vries werd de bijeenkomst geopend, waarna de heer Jac. Venini met zijn „draaimolen-cabaret” de leiding over nam. Dit gezelschap bracht een goed ver zorgd en gevarieerd programma met toneel, zang, muziek en goochelen. Ieder heeft dan ook volop genoten. Tegen twaalf uur sloot de voorzitter deze bijeenkomst met dank aan alle medewerkers waarna er nog gelegenheid was deel te nemen aan het Disco-bal o.l.v. de heer L. Brinksma. Hij deelde nog mee dat ook de toilet ten verbeterd zijn, en bracht dank aan de heer en mevrouw Zijlstra met hun personeel die veel extra werk hebben gehad door de verbouwing en deze fees telijke inwijdingsavond. Het feestelijk gedeelte van de avond bestond o.a. uit zang van „Morgenrood”. Het koor was gehandicapt doordat de dirigent, de heer Flucie van Bergen ziek is, maar men had in de heer H. Schram een zeer kun dige en muzikale begeleider gevonden. Met groot plezier en toewijding zong „Morgenrood” een zestal liederen, die zeer in de smaak vielen en een hartelijk applaus kregen. Verder liet de heer J. Koopmans een groot aantal dia’s zien van een reis door Duitsland, Zwitserland en Italië. Hier van hebben de bewoners van Cruyce- broedershof, die in rijen in de nu zo ruime zaal zaten, eveneens zeer genoten. Het waren dan ook bizonder mooie op namen en de heer Koopmans vertelde er onderhoudend bij, terwijl mevrouw Koopmans intussen, per bandrecorder, voor de achtergrond - muziek - zorgde. Het personeel ging rond met de koffie kan en versnaperingen, er was een ge roezemoes van stemmen en gelach - na tuurlijk moest deze avond wel slagen nu men bijeen was in ’nzo’n smaakvolle, ge zellige zaal. Er zullen voor de bewoners stellig nog vele gezellige avonden vol gen. „Morgenrood” komt graag nog eens terug en ook de heer Koopmans wil nog eens komen met een andere serie dia’s,” vertelde de heer Fijlstra, die de avond sloot met dankwoorden aan alle mede werkers en een rokertje voor de heer Koopmans. voor deze werkelijk mooie verlichting als men de herkomst er van hoort: de reeds als ouderwets gedoodverfde lam pen van het oude gymnasium! Onze di recteur van gemeentewerken, de neer de Boer, komt alle hulde toe voor zijn werkelijk ingenieuze vinding. Gaat men de zaal binnen, dan trekt al direct een grote verandering de aan dacht: de „schotten” zijn weggenomen. Men heeft nu een mooie ruime zaal ge kregen waar gezellige zitjes in zijn te maken. De stoelen werden vernieuwd en de blankhouten tafeltjes hebben gele en lichtgrijze formica bladen, afgezet met een zwarte rand. De wanden van de zaal zijn in twee tinten grijs gehouden, waar de beige met groen gestreepte overgor dijnen mooi bij kleuren. De zolder is ook grijs, het linoleum op de vloer groen blauw, waarmee de kleuren van de deur blauw en geel weer uitstekend harmo niëren. In de voor- en achterwand van de zaal zijn kastjes aangebracht, geel en blauw geschilderd, voor elke mannelijke bewoner één. Zijn naambordje is er op aangebracht. In de achterwand werd een ruimte uitgespaard voor het televisie toestel. Wanneer we nu nog vertellen, dat voor de ramen aan weerskanten van de zaal, aan de straat- en aan de bin nenplaats, verbredingen voor planten zijn aangebracht, dan hebben we wel enigszins een beeld gegeven van deze prachtig geslaagde restauratie, al kun nen we uiteraard de mooie kleuren niet laten zien, noch de verzorgde planten voor de ramen. Wethouder H. W. Fijlstra, die de lei ding van de avond had, kreeg dan ook een instemmend gemompel van alle aan wezigen toen hij in de eerste plaats de heer de Boer, die helaas wegens een griepje niet aanwezig kon zijn, grote dank bracht voor de wijze waarop hij zich voor de verbetering heeft ingespan nen. Ook de heer Bijker heeft veel werk verzet; beide heren werden „voor het front van de troep”, zoals de wethouder het uitdrukte, hiervoor hartelijk be dankt en ze kregen een dankbaar ap plaus. Vanzelfsprekend had men niet veel kunnen bereiken als er geen uit voerders waren geweest Timmerlieden, schilders, stoelenmakers werden in de hulde betrokken en hartelijk bedankt. De firma Wester, die de vloerbedekking legde, leverde eveneens keurig werk, het Radio- en Elektrotechnisch Bureau K. Hiemstra, verzorgde de verlichting. Zeer tevreden „Wij zijn zeer tevreden over deze ver nieuwde recreatie-conversatiezaal”, zei wethouder Fijlstra, „en wij hopen dat U hier nog menig gezellig uurtje mag doorbrengen”. Het doel van de jongelingsvereni ging, die o.m. werd opgericht door de heren Hendrik Pranger, Folkert Bak ker, Kees Kramer en Jolke Bakker, is „om onderling Gods Woord te onder zoeken, en zich te oefenen in alles wat de kennis der waarheid kan verbrei den om met Gods hulpe een dam op te werpen tegen alle verleidingen der wereld, waaraan de jongeling is bloot gesteld, en om diens eeuwig heil te be vorderen”. De vereniging startte met tien leden, die geleid werden door 'de heer Jan Douwes Wijnja. Het reglement werd vastgesteld op 23 november 1885 en ondertekend door het bestuur, dat toen bestond uit de heren L. Wijn ja, voorz.; K. Kramer, secr.; A. Bakker, penn.; E. Kramer, bibliothecaris; J. Bakker, plaatsverv. lid. Indien de jongemannen lid wens ten te worden moesten zij zich onder werpen aan een zestien-tal artikelen, waarvan enkele luiden: Aangenomen, dat de afgebroken partij voor Sneek verloren verklaard wordt, is de stand in de le klas competitie van de Friese Schaakbond nu: In een tot de laatste plaats bezette bovenzaal van Hotel Hanenburg hield de Sneker afdeling van bovengenoemde vereniging een avond, die geheel gewjjd was aan het Frysk Orkest. Hiervoor had het bestuur de zakelijk leider van het orkest, de heer H. J. Smink uitge nodigd om aan de leden, donateurs en verdere belangstellenden (onder wie zeker 15 uit IJIst!) iets te vertellen over dit, ons orkest, dat helaas vooral in onze stad, nog lang niet bekend ge noeg blijkt te zijn, gezien de opkomst op de concerten. De heer Smink behandelde op een duidelijke (maar voor de jongsten mis schien soms te moeilijke) wijze, de ge schiedenis, de taak, de financiële kant en het belang van het orkest, dat van een dilonettantenorkestje is uitgegroeid tot een alleszins volwaardig symfonie orkest van 55 leden. Hij legde de zake lijke dingen uit aan de hand van enkele verduidelijkende wandplaten, terwijl hij, wat betreft de artistieke zaken een projectiestrip vertoonde. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan volop gebruik is gemaakt. Vervolgens gaf de heer Harry Schram een korte toelichting op het 3e piano concert, dat de meester-pianist Stefan Askenase woensdag a.s. met het Frysk Orkest zal uitvoeren. Om de aanwezigen enigszins wegwijs te maken in het stuk, liet hij de be langrijkste thema’s op de piano horen. Tot besluit liet de heer Smink een op name horen van het Frysk Orkest tij dens een repetitie, wat ook wel eens interessant is om te horen. Nadat de voorzitter dr. A. S. Wadman de heren Smink en Schram hartelijk had bedankt voor hun medewerking en een nieuw lid had welkom geheten, dat zich van de afd. Parijs had laten over schrijven naar Sneek (wat vermeldenswaard is!), sloot zo geslaagde, gezellige en avond. zich o.a. ook Overste H. E. Overbeek, districts-commandgnt van de R. Politie te Water te Leeuwarden, de districts- adjudant van dezelfde dienst J. J. Bier- ma, burgemeester J. van Hout van Wymbritseradeel, diens collega J. C. Cavaljé van IJIst, de heer D. Rook te Amsterdam, voorzitter van het hoofd bestuur, alsmede de heren S. de Jong en Tj. de Jong, die indertijd de afdeling mee hebben opgericht, en afgevaardig den van zusterafdelingen en van de an dere bonden. Van hen voerde de heer A. Dijkstra, voorzitter van de afdeling Leeuwarden, als eerste spreker het woord. Deze bracht de gelukwensen van de Leeuwar der collega’s over én wees vervolgens op het principiële karakter van de Bond, die Gods Woord ook als richtsnoer op het terrein van de politie aanvaardt. Adjudant N. C. van Slooten te Bols ward, voorzitter afd. Friesland van de RK Politiebond „St. Michael”, consta teerde, dat de verhoudingen tussen de Politiebonden vroeger heel anders wa ren dan thans. Toen stonden ze fel te genover elkaar, nu vechten ze, zoals bij de laatste salarisactie, gemeenschappe lijk voor het maatschappelijk bestaan van de politieman. .Hg betreurde het evenwel dat de leden vaak zoveel gebrek aan belangstelling voor ’t werk van de organisatie tonen, maar wenste de jubi lerende afdeling Gods zegen toe op haar werk en dat zij op de ingeslagen weg moge voortgaan. Stad en platteland verenigd De reden waarom burgemeester van Hout aanwezig was, is, zo hg zei, omdat in deze afdeling stad en platteland ver enigd zijn. Deze hebben elkaar hier ge vonden en dat moeten wij steeds voor ogen houden. De tijd dringt daartoe. In de afgelopen veertig jaar is er heel wat veranderd. Ook wat de rechtsposi tie van de politie betreft. Maar stellig zullen zij niet op hun lauweren blijven rusten. Er zijn zeker nog wensen voor de toekomst en spr. hoopt, dat die ver vuld zullen worden. Ook wees hij op de veranderde ver standhouding tussen de politie en het publiek. Veertig jaar geleden was de politieman meer de boeman, vooral voor de jeugd, maar na de oorlog werd dat anders. Thans heeft de politie meer een preventieve taak: opvoeden en raadge- ven, en daar hecht ik veel waarde aan, aldus de burgemeester. Hij gaf ook ui ting aan zijn vreugde over de goede sa menwerking tussen de Gemeente Politie en de Rijks Politie en verklaarde zich ingenomen met de situatie zo we die op het ogenblik kennen. De R. Politie is er nl. in geslaagd zich aan te passen aan de situatie van het platteland en geeft zich ook daar aan de gemeenschap. Spr. wenste de afdeling tenslotte alle goeds voör de toekomst. Flinke jongens De heer Rook hoorde laatst van de 90 jarige ere-voorzitter van Geel, dat de afd. Sneek in zijn tijd altijd zo’n prettige afdeling was. Het waren daar flinke jongens, zei hij. Er werd in de afdeling ook veel gedaan aan de alge mene vorming en zij begreep haar taak. Zowel de Jongelings- als -de Meisjes vereniging zijn aangesloten bij de Bond van Christelijke Jongeren, terwijl er een keer per maand een gecombineer de vergadering wordt gehouden. Beide verenigingen tellen ongeveer achttien leden en hebben elk om en nabij tachtig donateurs. De laatste tijd echter is de animo voor de Jongelings vereniging gedaald, doch de meisjes zijn vrijwel allemaal bij de vereniging aangesloten. Met Kerstmis en Pasen worden door beide verenigingen in samenwerking met de Gereformeerde Jeugdverenigingen interkerkelijke sa menkomsten gehouden. De oorlogsjaren waren zoals voor zoveel verenigingen ook voor de twee in Oudega niet roos kleurig. De jongelingsvereniging heeft in deze vijf bange jaren nooit verga derd, aangezien dat te gevaarlijk was. De meisjes kwamen echter bij elkaar. Doch omdat „Ons Gebouw” voor de Joden was verboden, kwamen de da mes elders bijeen, waarbij ze ’s win ters elk een turf meenamen om niet in de kou te zitten. Doch toen de bevrij- ding naderde en de Duitsers al waren vertrokken, werd in 1946 in „Ons Ge bouw” een „diner” gegeven, bestaande uit een sneetje wittebrood met een ei, een ongekende weelde in die dagen. Besturen e.d. kennen Vrijdagavond reed de nog jeugdige Sneker chauffeur B. H. met een per sonenauto door de Wijde Noorderhor- ne. Vlak voor de splitsing met de Prins Hendrikkade kruisten een paar wiel rijders zijn pad en in een poging geen brokken te maken, gooide H. z’n stuur om en reed daardoor vlak voor de etalage van de fa U. A. Faber het trot toir op. Dit zou ook de juiste oplossing van het verkeersprobleem geweest zijn, als de auto tijdig tot stilstand was gekomen. Doch om welke reden dan ook schoot de wagen door e» botste hij met het front tegen het etalage- raam van genoemde zaak op. Hoewel spiegelruiten wel een,stootje kunnen verdragen, kwam deze klap toch te hard aan, waardoor de heer Faber de etalage provisorisch met hout moest afsluiten. Doch dank zij een snelle levering, zat er zaterdag avond al weer een nieuwe ruit in. Enkele weken zijn de ramen van de mannenafdeling in het „Cruycebroe- dershof” geblindeerd geweest en menig een zal gedacht hebben: daar wordt weer gewerkt aan een verbetering. Dat was inderdaad het geval en hoe hard er wel gewerkt is en het resultaat van dat wer ken, hebben genodigden en bewoners vrijdagavond kunnen zien. Staande in de deuropening tan de ge restaureerde zaal, kijkt men dadelijk al verrast naar de kleuren: modern licht en toch rustig. Dan valt de speelse, men zou zeggen feestelijke, verlichting op .Grote glazen bollen zijn in groepen van drie opgehangen aan stangen van verschillen de lengte. In het midden van de zaal hangen drie van deze groepen, aan beide zijden geflankeerd door een rij „eenlin gen”. Men krijgt nog meer bewondering Voor het eerst in Friesland treden de Horstspelers binnenkort op in onze stad. Het is ook de eerste keer ,dat men hier een toneelavond kan beleven, die speci fiek voor de kerk is bedoeld. Buiten Friesland hebben deze spelers reeds zeer veel succes geboekt. Donderdag 16 februari, ’s avonds om 8 uur, komt deze spelgroep in de Icht- huskerk in het Sperkhem. De Open-Deur-C.ommissie, die hen heeft uitgenodigd, hoopt van harte, dat dfe'nieuwe Hetv. Kerk plaatsen te kort zal komen, opdat ze verder kan gaan met het organiseren van dit soort avon den ,die zowel voor kerkelijke als voor onkerkelijke belangstellenden nieuw en boeiend zullen zijn. Zie ook de advertentie elders in dit nummer. en tevens sprekend namens de groeps commandanten, de prettige samenwer king tussen beide afdelingen naar voren had gebracht, en de jubilarresse een lang en bloeiend leven en meer belang stelling van de le’den had toegewenst, sprak Overste Overbeek, die veronder stelde dat vele jongere politieambtena ren niet beseffen, welke waarde de Po litiebonden hebben gekregen. Na de eerste wereldoorlog en de roerige tijd welke daarop volgde, werd het voor een politieman eigenlijk niet oirbaar geacht lid van een vakorganisatie te zijn. Daar om is de strijd van de Bonden zo moei lijk geweest. Eerst werkte ieder voor zich zelf, maar nu is het tot samenwer king gekomen in federatief verband, waardoor de materiële acties op hoger niveau worden gevoerd. De grote verdienste van deze Bbnd is volgens spr. echter dat hij de chris telijke beginselen uitdraagt en daarop hoopte hij dat dit ook in de toekomst zo zal blijven. Hij zal daarbij stellig de steun van de overheid blijven behouden. Tot besluit spraken nog opperwacht meester T. de Vries namens de afd. Heerenveen en de heer Wind namens de Chr. Besturenbond SneekWymbritse radeel, waarna de voorzitter wachtm. le klas S. Tigchelaar, die alle sprekers direct vlot beantwoordde, met woorden van dank voor de belangstelling, de re ceptie sloot.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1