Bouwterrein bejaardenwoningen, voor bungalows en eengezinswoningen Waterpoort-krabbels bij Groenedijk Samenwerking tussen gemeente en S.Z.C. voor jachthaven met parkeerterrein c.a. aan de Oudvaart •p fc.'l I IJLST WYMBRITSERADEEL door Speurder en van Inbraak bij de Hema opgehelderd Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 116e jaargang no. 16 DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Verheugend initiatief open ligplaatsen Geslaagd Lezingen over bedrijfs economie in de landbouw Donderdag 23 febr. 1961 Boxen voor ruim tweehonderd en Bernefoardrachtkriich to Skearnegoutum Bevestiging en intree kand. G. P. Post ■=-■ Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en voor honderd schepen .111 -i (handels- 2.550,— 3.000,— Diversen en onvoorzien G. NULAND. Onze oud-dorpsgenoot 27.775,— 9.570,45 2.760,— 2.500,— 670,— 200,— 1.680,— In Leeuwarden zijn geslaagd voor het Vamor-diploma onze stadgenoten de he ren K. Damstra en S. Landman. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Dader bekende ongeveer 25 inbraken A.s. zaterdag zal de eerste bejaarde het nieuwe Bejaardencentrum aan de Troelstrakade en de Dr Bosstraat be trekken. Mettertijd zullen er 59 oud jes onder gebracht kunnen worden. De huisjes, die bij het centrum beho ren worden reeds door een 30-tal bo ven 65-jarigen bewoond. Met behulp van vijf bejaardenverpleegsters, het hoofd van de keuken en het hoofd van de huishouding zal de directrice mej. A. Roode uit Loosduinen (een Hollandse dus, maar van Friese ou ders) voor de orde en regelmaat in het nieuwe tehuis zorgen. Een ruime konversatie-eetzaal, benevens een au la en een tv-zaal zullen tot de be schikking van de oudjes staan. Ook komt er een prachtige tuin en is er een lift in het gebouw. Over de da tum van de officiële opening kon Speurder nog geen nadere gegevens krijgen. Het centrum wordt geëxploi teerd door de Gereformeerde Stich ting Bejaardenzorg Sneek en omstre- ken. 2.375,— 22.400,— 1.500,— p.m. SNEEKER NIEUWSBLAD Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract adv.) lager. Abonnementsprijs f 3, per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad B. en W. stellen de Raad voor in samenwerking met de Sneeker Zeilclub over te gaan tot de aanleg van een jachthaven met parkeer- en kampeerterrein en toegangsweg aan de Oudvaart. Het plan, dat de Raad morgenavond zal behandelen, schept de mogelijkheid voor de bouw van vier schiphuizen, in totaal bevattende 104 boxen, welke elk ligplaats bieden aan vier schepen. Voorlopig echter kan worden volstaan met de bouw van de twee grootste schip huizen met totaal 56 boxen. Voorts komen plm. 100 onoverdekte ligplaatsen be schikbaar, zal het aan te leggen parkeerterrein plaats bieden aan ongeveer 60 verder in aanmerking wordt genomen, dat de waarde van de in beslag te ne men grond bij een oppervlakte van 26.820 m2 en een prijs van 0,50 per m2 13.410,bedraagt, dan vloeit uit de verwezenlijking van het plan voor de gemeente behalve de aanwending van genoemd bedrag van 75.000, een jaarlijkse kapitaallast voort wel ke becijferd wordt op rond f 2.760, De S.Z.C. wenste voor de bouw van de schiphuizen en de loods en de ex ploitatie daarvan een stichting in het leven te roepen, maar hoewel met die gedachte instemmend, zijn B. en W. van oordeel dat een dergelijke stich ting zich met het volledige beheer van het gehele complex moet belasten. Het beheer door twee instanties komt hun weinig doelmatig en minder efficient voor. Bovendien kan daarin een bron van moeilijkheden van verschillende aard gelegen zijn. Alleen met de S.Z.C. Nadat in beginsel over deze aange legenheid overeenstemming was be reikt met het bestuur der S.Z.C., ont vingen B. en W. een verzoek van de Kon. Zeilver. „Sneek” om ook aan de verwezenlijking van het project te mo gen deelnemen. Hunnerzijds bestond hiertegen geen bezwaar, indien ook de K.Z.V.S. een deel van het risico, uit de exploitatie van de schiphuizen voort vloeiende, zou willen aanvaarden. Zij meenden deze uitbreiding van de sa menwerking zelfs te moeten toejui chen. Uit het overleg met de S.Z.C. hier over is het B. en W. echter duidelijk gebleken, dat deze mogelijkheid op dit ogenblik niet aanwezig is. Hun voorstel, waarin een samenwerking van beide verenigingen was be lichaamd, werd door de S.Z.C. van de hand gewezen. Na ampele overwegingen hebben B. en W. gemeend onder deze omstan digheden hoewel de gang van za ken betreurende het oorspronkelijke plan, dat alleen een samenwerking met de S.Z.C. behelsde, te moeten aan vaarden. De behoefte aan schiphuizen is zo groot en de wenselijkheid om bij de exploitatie van de jachthuizen met havengelegenheid een zeilvereniging in te schakelen, zo overwegend, dat j het naar hun mening niet verantwoord is de kans te lopen dat het plan niet ten uitvoer komt of dat de uitvoering Door een nauwe samenwerking tus sen de Gemeente Politie en de Rijks Recherche is thans de inbraak, welke in de nacht van 2 op 3 december in de Warex (fa IJme Bakker) alhier werd gepleegd en waarbij een bedrag van 25.000 gulden uit de brandkast werd ontvreemd, tot klaarheid gekomen. De van deze inbraak verdachte 24- jarige koopman A. T. B. alhier, die on langs werd aangehouden, heeft n.l. een volledige bekentenis afgelegd. Een bekend gezegde luidt „Alle goede dingen komen langzaam”. Zo is het ook met de telefoonaansluiting van het gemeentelijk Sportpark aan de Leeuwarderweg gegaan. Doch nu is het dan toch telefonisch bereikbaar, waarmee een langgekoesterde wens in vervulling is gegaan. Indien er eens iets op het veld gebeurde, was men nl. altijd aangewezen op omwo nende particulieren. Maar natuurlijk dient de zwarte hoorn niet alleen voor dergelijke berichten. Twee ondernemende jongemannen W. Molenmaker en P. Mantel zijn in au gustus 1960 gestart met een jachtwerf aan de Prinsengracht in de boerderij waarin ook het loonbedrijf van de heer Tiesma is gevestigd. En het schijnt dat de zaak goed marcheert. De eigenaars hebben zich gespeciali seerd op de bouw van stalen jachten en zijn thans bezig met de bouw van een motorkruiser. Daarvoor werden reeds vier knikspantjachtjes afgele verd, waarvan twee geheel volgens eigen ontwerp zijn uitgevoerd. 'Wan neer de kruiser klaar is, zal men be ginnen met een groot Juno-jacht en een Delta-jacht. Speurder werd op aanwezigheid van de werf attent ge maakt door een „trouw krabbelaar- lezer” en hij houdt zich natuurlijk voor dergelijke tips aanbevolen. Dinsdagmiddag liep op de werf van de fa. B. T. v. d. Werff te Warga een Dit was echter niet het enige geval dat hij op zijn kerfstok had. Hij heeft n.l. toegegeven nog ongeveer 25 maal te hebben ingebroken. Niet alleen hier en in de gehele provincie, maar ook daar buiten. Ook hierbij heeft hij dui zenden guldens buit gemaakt. Mede door inlichtingen welke de po litie van de burgerij kreeg, was het haar gebleken dat B., die tot nu toe een blanco strafregister had, grote uit gaven deed. Hij kocht o.a. een duur t.v.-toestel, een radio-toestel, een pick- up en andere luxe voorwerpen, ter wijl hij geen vaste bron van inkom sten had. De man was n.l. tot metaal bewerker omgeschoold, maar werkte niet. Althans niet op een fatsoenlijke manier. Zijn praktijken dateren echter al LASTEN: Rente en afschrijving boxen en loods 40-jarige annuï- «x vox v>xi,^xx..6 teit 4%% in een belangrijke mate zou worden Havenmeester/kampbe- vertraagd. 'heerder Naschrift Nader werd ons door het bestuur van de S.Z.C. medegedeeld, dat zijn standpunt inzake de medewerking van 1.500,de Kon. Zeilver. „Sneek” in de nota van B. en W. niet geheel juist is weer gegeven. De S.Z.C. was en is nog steeds tot samenwerking met haar zusterver eniging bereid. Aan B. en W. was dan ook medegedeeld, dat het bestuur er geen bezwaar tegen heeft dat na de oprichting van de stichting alsnog een of meer vertegenwoordigers van de K.Z.V.S. in het bestuur daarvan wor den opgenomen. Nog vóór de vergadering van mor genavond zal dit standpunt ook aan de leden van de Raad kenbaar wor- 4.800,den gemaakt. 769.000,moeten dekken. B. en W. achten het echter wenselijk onder scheid te maken naar de meer of min der gunstige ligging der verschillen de complexen en de soort van de wo ningen, welke daarop gebouwd zullen worden. Voor een bungalow zal inge volge de bij het uitbreidingsplan be horende bebouwingsvoorschriften meer grond moeten worden gebruikt dan voor gewone woningen, waarme de h.i. bij dë prijsbepaling rekening moet worden gehouden. De prijzen kunnen daarom naar het hun voorkomt worden vastgesteld op 13.60 per m2 voor bungalowbouw en 15,10 per m2 voor gewone woning bouw. Voor het terrein voor bijzondere doeleinden zouden zij thans nog geen prijs willen vaststellen. In de exploi- tatie-opzet is er voorlopig van uitge gaan dat deze grond ten minste 64.000,kan opbrengen. Bij ver koop van de overige terreinen tegen de hiervoor genoemde prijzen zal naar raming totaal 707.030.worden ver kregen, t.w. 27450 m2 a f 13,60 373.320,— en 22100 m2 a 15,10 333.710,—. Vermeerderd met de bovenvermel de geraamde opbrengst van 64.000,- blijkt, dat bij deze prijzen een sluiten de begroting kan worden verkregen. B. en W. stellen dan ook voor een Bouwrijpe terreinen voor de bouw van grotere woningen zijn, in het bijzonder in de omgeving van de Leeuwarderweg, niet meer in voldoende mate voor handen. Bovendien is gebleken dat er vraag bestaat naar bouwterrein, ge schikt voor bungalowbouw. Het terrein tussen de Sytsingawiersterleane en de Groenedijk nu leent zich naar de mening van B. en W. goed voor dit doel. Zij stellen dan ook voor deze gronden als bouwterrein aan te wijzen. Inmiddels is voor dit terrein reeds een wijziging van het uitbreidingsplan ontworpen en tér visie gelegd waarin met de bijzondere eisen, welke in verband met de aard der bebouwing gesteld moe ten worden, rekening is gehouden. Naar het oordeel van B. en W. is door de wijze, waarop het terrein zal worden verkaveld, een goed geheel verkregen, waarbij het in verband met de aard der bebouwing en in aansluiting aan het Burgemeester de Hooppark vereiste ka rakter volledig tot zijn recht zal komen. Bij de uitvoering van het plan ko men bouwterreinen beschikbaar voor 23 bejaarden woningen, ruim 40 bun galows en ruim 30 eengezinshuizen in open en halfopen bebouwing. In het plan is voorts begrepen het zeer gun stig gelegen terrein op de hoek van de Leeuwarderweg en de Groenedijk, dat zich in verband met deze ligging uit stekend leent voor bijzondere doelein den. De te bouwen bejaarden woningen zijn gedacht als aaneengesloten een gezinshuizen in de geest van de reeds aan de andere zijde van de Sytsinga wiersterleane aanwezige bejaardenwo ningen. Ten einde het open karakter van de voor bungalowbouw bestemde terreinen te waarborgen, zullen deze terreinen worden uitgegeven in ka vels met een breedte van ten minste 20 meter. De bebouwing zal voorts uitsluitend mogen bestaan uit vrij staande eengezinshuizen in één laag. De in traditionele bouw uit te voeren eengezinshuizen zullen in het alge meen gebouwd moeten worden als vrijstaande woningen of in blokken van twee. Voorts zullen t.a.v. de be bouwing voorwaarden worden gesteld, die het open karakter van de bebou wing ter plaatse moeten waarborgen. Met het bouwrijpmaken van het ter rein dat opgehoogd moet worden-, zal naar raming een bedrag 769.000,- ge moeid zijn, met inbegrip van de waar de van de grond van 46.100,en het verwachte renteverlies. Bij het samenstellen van deze kos- tenbegroting is er op gerekend, dat de werkzaamheden plaats hebben gelijk tijdig met het graven van de kom voor de nieuwe jachthaven aan de Oud vaart en dat de daaruit verkregen grond gedeeltelijk zal worden aange wend voor de ophoging van de voor deze stadsuitbreiding benodigde grond. De verkoopprijzen van^de uit te ge ven gronden zullen de investering van auto’s, behelst het plan de bouw van een loods van plm. 400 m2 voor winter- berging van kleinere schepen en is ook rekening gehouden met de stichting van een eenvoudig toiietgebouwtje. De totale kosten worden geraamd op ruim 286.000 gulden. In november 1959 besloot de raad reeds tot het uitvoeren, als object voor aanvullende werkgelegenheid, van een dergelijk plan, dat echter geen schip huizen bevatte. Objecten met werk gelegenheidssubsidie komen echter eerst voor uitvoering in aanmerking als de stand van de arbeidsmarkt daar toe aanleiding geeft. Aan een spoedige uitvoering viel derhalve niet te den ken. Het tekort aan goede ligplaatsen voor zeil- en motorboten is de laatste jaren echter steeds nijpender gewor den, terwijl naar de mening van B. en W. ook de totstandkoming van een goed geoutilleerd kampeerterrein niet langer uitgesteld mag worden. Onder deze omstandigheden hebben zij omgezien naar een mogelijkheid de uitvoering van de plannen, welke* zij ook in het kader van de verbetering der infra-structuur ter bevordering van de industrialisatie noodzakelijk achten, zonder werkgelegenheidssub sidie toch ter hand te kunnen nemen. Zij meenden in de pogingen daartoe ook geslaagd te zijn en een aanvaard bare oplossing te hebben gevonden, maar terwijl aan de uitwerking van de plannen de laatste hand werd gelegd, kwam de Sneeker Zeilclub met de vraag in hoever de mogelijkheid be staat in de nieuwe jachthaven ook schiphuizen te bouwen. Het bleek inderdaad mogelijk aan dit verlangen te voldoen, zodat het hierboven omschreven plan werd ont worpen, dat echter ter besparing van kosten gelijktijdig met het bouwrijp maken van de stadsuitbreiding tussen de Sytsingawiersterleane en de Groe nedijk zal moeten worden uitgevoerd. Met uitzondering van de schiphuizen en de loods voor winterberging, zul len deze dan naar raming 116.250, bedragen. Financieel offer waard P. Post zal zondag 5 maart a.s. afscheid Een spoedige verwezenlijking nemen van de hervormde gemeente van vanaf december 1959. Omstreeks de Kerstdagen van dat jaar brak hij n.l. in bij de heer A. Eringa in de Linden laan en bij de heer De Vries in de Jachthavenstraat. Van 16 op 17 febru ari ontvreemdde hij in het kantoor van de Machinefabriek Hubert alhier bijna 1100 gulden, in de nacht van 31 maart op 1 april verschafte hij zich toegang tot het kantoor van Lankhorst Touwfabrieken en van 12 op 13 april in de Machinefabriek Landustrie op het Eiland. Hier bedroeg de buit ruim 2000 gulden. Daarna volgden nog de volgende kraakjes, waarbij hij meer dere malen de brandkast open boor de, waarschijnlijk met boren die hij en passant meenam: 4 op 5 mei direc- tiekantoor van de Kapokfabriek van Borkent te Heerenveen; 5 op 6 mei kantoor Houtbewerkingsbedrijf te Bols ward; 12 op 13 mei in een Hout- fabriek te Harlingen waaruit hij een hoeveelheid vreemd geld meenam en tevens in een wasserij aldaar. Van 2 op 3 juni Exportslagerij Wolvega, Ko renpakhuis en Gasfabriek te Franeker. Vermoedelijk heeft hij daarna enige weken vacantie genomen, want tot 2 augustus gebeurde er niets. De nacht daarop echter sloeg hij zijn slag in het kantoor van de Dokkumer Draadin- dustrie, een tractoren-garage en een grossierderij aldaar; van 12 op 13 aug. volgde een matrassenfabriek in Drach ten (buit een kleine 7 mille), van 8 op 9 september een pakhuis en een verf- fabriek in Steenwijk, de volgende nachten in een machinefabriek te Grouw en in het postkantoor te Sta veren, waar hem een trommel met plm. 2000 gulden in handen viel en als klap op de vuurpijl de Warex (He ma) alhier. Tussen de bedrijven door opereerde hij echter ook in Assen en Kampen. In eerstgenoemde plaats leverde zijn bezoek aan een drietal panden van 9 op 10 juni plm. drieduizend gulden op. Van al het geroofde geld is weinig teruggevonden. B. maakte zijn tochten meestal op een brommer, die in Groningen ont vreemd bleek te zijn. Bij de huiszoeking in zijn woning vond de politie ook een uitgebreide bibliotheek van detective-romans, moord-stories, werkjes over Interpol enz. zodat niet onwaarschijnlijk is dat hij door het lezen hiervan tot zijn mis dadige praktijken is gekomen. Saldo B. en W. bieden eveneens de sta tuten, waarmee beide partijen zich kunnen verenigen, ter vaststelling aan en delen nog mede, dat, indien de ex ploitatie van het complex, de boxen en de loods voor winterberging uit gezonderd, een nadelig saldo oplevert, dit door de gemeente zal worden bij gepast. Hiertegenover neemt de S.Z.C. de verplichting op zich een eventueel tekort op de exploitatiekosten van de boxen en de loods voor haar rekening te nemen. Gemeente en S.Z.C. zullen zich contractueel in deze zin tegenover de stichting verbinden. Storting onderhoudsfonds voor boxen en loods Onderhoud beschoeiingen, bestratingen, verhardin gen, beplanting, toiletge- bouw, riolering en drai- nering Water, electriciteit en rei niging Assurantie Belastingen Te betalen huur aan de gemeente Moandei haldde de Fryske Krite „It Pompeblêd” to Skearnegoutum har jier- likse foardrachtkriich foar de skoalbern yn „Elim”. It wolkom waerd taroppen oan de foardragers, de jury (juffer A. Heeringa en master Sch. de Boer) en it ünderwi- zend persoaniel en fierder oan ale oan- wêzigen. Dér wiene dizze kear 18 bern to foar- dragen en wol: 5 yn groep I; 5 yn groep II en 8 yn groep III. De ütslaggen wiene: Groep I: le priis Aegje de Vries 83 punten; 2e. Geke Blom 82; 3e. Tjltte Posthuma 79; 4e. Auke de Boer 78%; 5. Anneke Meester 75%. Groep II: le. Hinkje Feenstra 79% p; 2e. Jantsje Eisma 79; 3e. Johannes Pun ter 78%; 4e. Joke Posthuma 75%; 5e. Marie Lemstra 74%. Groep III: le. Reinder de Boer 84% p.; 2e. Reina v. d. Molen 84; 3e. Douwe Posthuma 83; 4e. Tetje v. d. Wal 79; 5e. Anneke Plantinga 78%; 6e. Jaap de Vries 78; 7e. Dukke Hingst 76; 8e. Gjalt Terpstra 75. De publyksprizen waerden takind yn Groep I Geke Blom; groep II Johannes Punter en groep III Reinder de Boer. De juryleden krigen foar harren wurk in tsiiske oanbean. De bem waerden trakteare op Rivella mei in forsnapering en nei ’t skoft wie foar harren in poppe- kastfoarstelling. De trije earste priiswinners komme op 20 maert yn ’e Hommerts üt tsjin de le priiswinners fan oare doarpen yn Wym- britseradiel. Nei ’t Ultsje de Jong dizze gearkomste slóten hie, krigen alle bern noch in Frysk boek mei nei hüs. De bedrijfseconomische uitkomsten van het boerenbedrijf komen hoe lan ger hoe meer in ’t centrum van de be langstelling te staan. In de afgelopen weken is door de Vereniging voor Be drijfsvoorlichting N. Wymbritseradeel en de Lege Geaën een, serie lezingen gehouden welke verzorgd werden door de heer J. Boerstra, bedrijfsecono misch specialist bij de Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst. Op deze lezingen zijn o.m. behandeld: De bedrijfseco nomische aspecten der graslandbedrij- ven, en de verschillen tussen een fis cale en een bedrijfseconomische boek houding. De uitkomsten van diverse bedrijven zijn vergeleken en bespro ken en aan het slot is de bedrijfsbe- groting behandeld. De belangstelling en opkomst van de deelnemers was zeer goed. We le ven op ’t ogenblik in een tijd waarin de veranderingen elkaar in een snel tempo opvolgen. Tegen deze achter grond zijn bovenstaande onderwerpen door de inleider behandeld. De deel nemers vormden wat bedrijfsomstan digheden en leeftijden betreft een he terogeen gezelschap en toch werd er door allen intensief aan de besprekin gen deelgenomen. Hiertoe heeft de in leider zeker medegewerkt door de pro blemen strikt zakelijk, maar soms ook weer op een humoristische wijze te benaderen. Aan het einde van deze lezingen die nog met een excursie zul len worden besloten, bedankte de heer J. R. Abma namens de deelnemers as sistent M. Lootsma voor de organisa tie en de heer Boerstra voor de ma nier waarop hij één en ander behan delde. Het is vooral voor de ouderen iets nieuws de dingen van deze kant te benaderen, aldus de heer Abma. Wij zullen hier nog vertrouwd mee moe ten raken, maar allen hebben hier wat opgestoken, waarmee wij op onze bedrijven ons voordeel kunnen doen. De heer Boerstra besloot daarna deze bijeenkomsten met de mededeling dat indien er moeilijkheden zijn op dit ter rein de R.L.V.D. bereid is te helpen. f 27.730,45 44,55 de hervormde gemeente van Terneuzen, waar hij sinds 12 juli 1959 werkzaam is als vicaris en de week daarop nl. zondagmiddag 12 maart a.s. om drie uur, na vooraf ’s morgens om tien uur te zijn bevestigd door zijn va der, ds G. P. Post uit Eindhoven, intree doen als predikant van de hervormde gemeente van Hall in de burgerlijke ge meente Brummen, waar hij beroepen is in de vakature van ds mr. J. A. Vaan drager, die in januari van dit jaar naar Sneek is vertrokken. krediet van 722.900,beschikbaar te stellen voor het inrichten van het terrein en de prijzen van de terreinen vast te stellen op de genoemde bedra gen, resp. een jaarlijkse grondrente van 0,68 en 0,755 per m2. soort Engelse kotter van stapel, die bestemd is voor onze stadgenoot dok ter N. Lofvers. Mevrouw Lofvers ver richtte de officiële doopplechtigheid, waarbij het acht meter lange scheep je de naam „Passant” kreeg. Het werd ontworpen door de heer L. Stelwagen te Grouw, die er reeds octrooi op aangevraagd heeft. Het schip, dat een 40 pk. motor krijgt, die voor een snel heid van 8 d 9 knopen kan zorgen, zal hier worden afgebouwd, waarbij de akkomodatie i.v.m. de zeewaardigheid geheel onderdeks wordt gehouden. Het heeft een zelflozende kuip en zal een gaffeltuig van - 35 m2 voeren. k Reeds lange tijd is de straat-verlich- J ting in onze stad gemoderniseerd, waardoor niet meer van een „donker Sneek” kan worden gesproken. Toen Speurder echter door de Klooster straten en de Priorstraat liep zag hij tot zijn verbazing aan de gevels vdn verschillende hoekhuizen nog altijd resten van de oude gaslantaarns. Zou het niet mogelijk zijn deze op te rui men? Oudheidkundige waarde heb ben ze, volgens Speurder, niet en die kale „armen” geven het stadsbeeld maar een rare aanblik. Bovendien zijn zij er huiverig voor om van de zijde der gemeente deel te nemen aan een stichting met andere organisaties, waarvan bij voorbaat kan worden verwacht dat de samenwer king te wensen overlaat en een min of meer gedwongen karakter zou hebben. Zij achten het echter gewenst de sa menwerking met beide verenigingen te blijven nastreven en in de ontwor pen statuten voor de in het leven te roepen stichting is deze mogelijkheid open gehouden. Het bestuur van de S.Z.C. kan zich hiermee verenigen. Basis van samenwerking De samenwerking tussen gemeente en S.Z.C. is tenslotte op basis van de volgende punten tot stand gekomen: a. de gemeente draagt zorg voor en voorziet in de financiering van de kos ten van de aanleg van de jachthaven met kampeer- en parkeerterrein en van de bouw van een eenvoudig toilet- gebouw, de in het leven te roepen stichting voor de bouw van aanvanke lijk twee schiphuizen met 56 boxen en van de loods voor winterberging. De stichting zal zelf in de financiering voorzien van de daarmede gemoeide kosten, welke op 170.000,worden geraamd. De gemeente zal de betaling van rente en aflossing van de daartoe ,pan te gane geldlening garanderen. b. Het gehele complex wordt volle dig door de stichting beheerd, terwijl deze een jaarlijkse vergoeding aan de gemeente zal betalen, welke voorlopig is becijferd op 2.760,De exploi tatie vertoont een ander beeld indien alle geprojecteerde schiphuizen wor den gebouwd. Dan zal de vergoeding worden herzien in onderling overleg in een voor de gemeente voordelige zin. c. Het bestuur van de stichting zal bestaan uit zes leden, van wie drie te benoemen door de gemeente en drie door de S.Z.C. d. De gemeente geeft kosteloos aan de stichting voor 50 jaar het recht van opstal voor het stichten van schiphui zen en een botenbergplaats. Exploitatie-begroting Met inachtneming van hetgeen hier voor is medegedeeld, vertoont de ex- ploitatiekosten-begroting het volgende beeld: BATEN: Kampeerterrein (overnachtingen) Jachthaven (vaste open ligplaatsen en overnach tingen) 56 boxen a 400, Loods voor winterberging Andere inkomsten Dat niets zo wisselvallig is als het weer, zal niemand ontkennen. Zo meende Speurder vorige week dat de lente reeds was gearriveerd, want op verschillende plaatsen zag hij al weer jongens druk met de polsstok in de weer. De tijd van sokken uitwassen scheen voor de moeders weer aange broken te zijn. Doch in het begin van deze week heeft het zo vriendelijk schijnende zonnetje weer plaats moe ten maken voor een nare dichte mist. Toch scheen de zon de dringende smeekbeden van de aardbewoners niet te kunnen weerstaan. Gisteren liet zij haar glim lachend gelaat weer even zien. Zou het dan toch sokken wassen ge blazen zijn deze week? j van het plan moet voor Sneek van on- schatbare 'waarde worden geacht. De belangen welke hiermede worden ge- diend zijn daarom volgens B. en W. zeker een financieel offer waard. Er is indertijd echter al een reserve voor recreatieve doeleinden gevormd, groot rond 75.000,welk bedrag in het leningfonds is belegd. Het komt B. en W. verantwoord voor deze re serve geheel voor het beoogde doel aan te wenden, zodat maar 41.250,- geleend behoeft te worden. Wanneer

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1