Koningin Yuliana regeert halt jaar Grote Kynologische match in Ons Gebouw Wielen van de D.A.F. komen uit Dokkumer bedrijf van self-made man twaalf en een WYMBRITSERADEEL IJLST van en Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT w Maandag 6 maart 1961 116e jaargang no. 19 défilé De elf besten Levend onderwijs in een levende stad Hare majesteit de Koningin wenst haar regeringsjubileum niet met luidruchtige feestelijkheid gevierd te zien. Maar dat zal Haar volk niet verhinderen, dankbaar te gedenken, wat Juliana, Koningin der Nederlanden, gedurende deze jaren voor land en volk heeft betekend. Kampioensklasse Geslaagd Ook de gulden gerevalueerd Diefstal en verduistering Bond v. Plattelandsvr. afd. Sneek Boerenzoon stichtte bloeiende industrie uit stenen van de Atlantic-ivall Gunning werk - Het Sneeker Nieuwsblad is een K.V.P. Jongerengroep opgericht Ds P. Zandt overleden •n DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Het eerste kievitsei is er Heel Sijbrandaburen werkte aan de speeltuin „Wie ben ik, dat ik dit doen mag”, dat waren de woorden in de eer ste rede, die Koningin Juliana na haar inhuldiging hield, die meer dan iets anders indruk maakten op hen die ze hoorden. Hoe ver toch lag de gedachtengang, die door deze woorden werd gekenmerkt, af van het „Gottesgnadentum”, waarop voorheen de vorsten hun rechten baseerden. Hier toch ging het niet in de eerste plaats om een recht, maar om het aanvaarden van een zware, doch schone plicht. Diep-menselijke woorden. En menselijk.dat is de karakteristiek die men overal hoort ge ven van Koningin Juliana. Dat zeggen vooral de „gewone” mensen, die met haar in aanraking zijn gekomen. „Ze is zo gewoon”. Maar het is niet het „gewoon doen” van de politicus, die babykus- send en schouderkloppend, met een permanente fotoglimlach, zich zijn weg baant. Het is eenvoud. De eenvoud, die zich manifesteerde in het Koninklijke woord: „Wie ben ik. Wie Koningin Juliana bij haar verschijning in het openbaar heeft kunnen gadeslaan, wordt altijd weer getroffen door de uitdrukking van haar gezicht: ernstig, enigszins bezorgd, zoals een moeder haar kind kan nakijken, dat in slecht weer de straat op gaat naar school. Maar tegelijk is daar een bijna gretig reageren op alles wat vrolijk stemmen kan. Een snelle reactie, een flits van een glimlach als Haar gevoel voor humor wordt geraakt. En de wijze, waarop Zij in Haar aandacht voor allerlei zaken de persoon, de mens daarin be trekt. De mens met zijn vreugden en zijn noden heeft Haar diepe, on vergankelijke belangstelling. Dat bleek een en andermaal, wan neer Zij zich richtte tot Haar volk, waarbij Zij ieder persoonlijk leek aan te spreken. Beter dan, onpersoonlijk, te spreken van de band aan ons vorsten huis is het bij dit jubileum te spreken van de band aan onze Ko ningin. En van veler lippen zal bij dit jubileum de zegenbede klin ken: „U zeegne God. Hij stelle U tot een zegen”. Foto Max Koot JTïe ben ik, dat ik dit doen mag Bindingsavond Ned. Bond v. Vervoerspers. afd. Sneek Ijlster deputatie voor in Den Haag SNEEKER NIEUWSBLAD (handels- te Tentoonstelling over industrie in de Jan van Nassauschool In de landerijen bij Betterwird aan de rand van de Bonifatiusstad staat een boerderij, waar de heer Prins omstreeks veertig jaar geleden het levenslicht zag Zaterdagmorgen heeft de heer J. H. Wit- teveen uit Vaassen in de omgeving van de Zwolseweg onder de buurtschap We- num l\et eerste kievitsei gevonden. Van morgen heeft de vinder in gezelschap van de burgemeester van Epe het ei aan H.M. de Koningin op het paleis Soestdijk aangeboden. (staan buiten de keuring voor de 11 beste honden van de match). Onze stadgenoot de heer J. G. Mod derman is in Den Haag geslaagd voor het examen 3e stuurman GHV. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Na afloop van een bizondere zitting van de raad voor economische aange legenheden heeft de minister van finan ciën Prof. J. Zijlstra, bekend gemaakt dat de regering heeft besloten in navol ging van West-Duitsland de gulden te revalueren. De verhoging zal 4.75% t.o.v. de dollar bedragen. Toen de minister naar de gevolgen van deze stap werd ge vraagd, deelde hij mede, dat het weten schappelijk effekt van een revaluatie op het economisch leven afkoelend is. De gemeentepolitie alhier heeft ter zake van diefstal en verduistering ten nadele van zijn werkgever aangehouden de 37-jarige Th. v. d. W., winkelbediende alhier. De verduistering is in de loop van de laatste jaren gepleegd, waarmee v. d. W. zijn firma enige duizenden guldens schade heeft berokkend. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. Vorige week hield deze afdeling haar jaarvergadering in Hotel Hanenburg. Aanwezig waren 53 leden. Nadat de presidente, mevrouw Tilma, de bijeenkomst had geopend en het Bondslied was gezongen, volgden de no-‘ tulen, de jaarverslagen en een verslag over het beheer van de ingezamelde bij dragen, waaruit een blijk van belang stelling werd gestuurd naar zieke leden en bij de geboorte van een nieuwe we reldburger. Mevr. K. Douma-Dijkstra uit Goën- ga hield een 5 minuten praatje over de mogelijkheden van het zg. „pick-up” touw. Ze toonde allerlei zelf gevlochten matten, papierborden, fruit en brood- mandjes en slofjes uit dit materiaal, ver vaardigd, versierd met raffia en verste vigd door lakken. De belangstelling voor dit handwerk was zeer groot. Hierop volgde de bestuursverkiezing wegens aftreden van de dames A. Steen- sma-Boersma en J. Okma-de Boer, resp. Ie en 2e secretaresse. Gekozen werd de dames G. de Boer- v. d. Kooy te Koufurderrige en K. Dou ma-Dijkstra te Goënga. Mevrouw Tilma sprak de scheidende dames hartelijk toe en dankte hen voor alles wat ze deden voor de bond. Met een door mevrouw Huitema P. PRINS .Self-made man.... en waarbij nu boer had kunnen zijn, als hij gewild had. Uit de ramen van die boerderij zijn nu de fabriekscomplexen te zien, van de NV Prins Wielenfabriek en Metaalverwerkingsindustrie, waarin ver over de honderd mensen werk vin den en die exportcontracten heeft over een groot deel van de wereld. De heer Prins heeft zijn agrarische carière in feite beëindigd na twee dagen landbouwschool en werd krullenjongen. Hij ging met de timmerman op karwei en menigeen schudde het hoofd er over. Die jongen kon toch warempel wel wat beters worden, zei men. Wel, hij is wat beters geworden, maar van het begin van de NV Prins hebben slechts weini- Aan de firma M. Troelstra alhier is opgedragen de aanleg van de elektrische installatie en het sanitair in de op ’t Ei land in aanbouw zijnde fabriekshal voor V. d. Heem N.V. de van Advertentieprijs 15 ct per mm. Eij contract adv.) lager. Abonnementsprijs f 3, per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Goënga gemaakt lied werden de dames ook nog door alle aanwezigen enthou siast toegezongen, terwijl hun ook een blijvend aandenken werd overhandigd. Na de verkoop van tijdschriften vorm de men groepjes, voor de bespreking van de discussie-punten en werden de conclusies vergeleken. Na de rondvraag sloot de presidente de vergadering met de mededeling dat de e.k. bijeenkomst wordt gehouden op 23 maart met als spreker B. van Leusen te Velsen. Naar Ons Noorden meldt is tijdens een contactavond van Katholieke jongeren tussen de achttien en dertig jaar een jongerengroep van de KVP alhier opge richt. Er gaven, zich al 21 belangstellenden op en de heer Th. Posthumus werd be reid gevonden voorlopig de leiding op zich te nemen. Zaterdagmiddag is in zijn woning te Delft overleden Ds P. Zandt, lid van de Tweede Kamer en voorzitter van de uit drie leden bestaande fractie .van Staatkundig Gereformeerde Partij, welke partij hij ook de leiding had. Ds Zandt was een van de oudste leden van de Tweede Kamer waarin hij ruim 35 jaar zitting heeft gehad. Hij zou van daag 81 jaar zijn geworden. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Ons dorp is de laatste weken druk in de weer geweest met het maken van een speeltuin voor de kleine kinderen, waar voor de gemeente terrein beschikbaar had gesteld. Alle dorpsgenoten hebben samen er hard gewerkt. Eerst werd het terrein geëgaliseerd met modder van het land van de heer S. Wiersma, veehouder, alhier, daarna werd een zandbak ge maakt van steen en verder werd het ter rein opgehoogd met prachtig wit zand. Van de zomer komen er speelwerktui- gen, o.a. schommels en een draaimolen. Al dit werk werd belangeloos verricht, wat blijk geeft van een goede dorpsge meenschap. Het is misschien een wat vreemde uit spraak, maar in dat DAF-je, dat daar zojuist bij u door de straat reed, reiken Eindhoven en Dokkum elkaar de hand. De auto komt nl. uit Eindhoven, maai de wielen werden in Dokkum gemaakt. Dat en nog veel meer komt in feite al lemaal omdat de heer P. Prins, zoge zegd dè Prins van Dokkum, geen boer wilde worden. Hij heeft nu veel meer zorgen dan die over paarden en koeien, over melk en hooi, maar eerlijk, de heer P. Prins is een self-made man, die niet anders wilde en bezig is zyn idealen te verwezenlijken: een fabriek, die van grote economische betekenis is voor Dokkum, de plaats waar hij dichtbij werd geboren. gen iets bemerkt. Zijn carrière als indus trieel begon toch nog in de boerderij van vader. Dat kwam door de oorlog. Zoon Prins begon in de schuur van de boerderij landbouwmachines te repare ren, hetgeen hem al gauw niet genoeg was. Toen ging hij metalen landhekken maken en kruiwagens. Er werden las apparaten in de boerenschuur gesleept, maar dat werd vader Prins toch te ge vaarlijk en hij maakte een eind aan de werkzaamheden in de boerderij. In een kippenhok Daarmee waren de aktiviteiten van Prins Jr. echter niet in de kiem ge smoord. Hij bouwde een kippenhok bij de boerderij en ging daar rustig verder. Het werd een compleet clandestien be drijf, waarin tenslotte veertien onder duikers werkten, die na de oorlog met de heer Prins boven water kwamen. Toen had hij andermaal de kans om hoer ’te worden, doch hij had nog min der lust dan tevoren en wilde niets meer en niets minder dan zelf een metaalver werkende industrie bouwen en wel in het volgens velen zo excentrisch gele gen Dokkum. En, aangezien de heer Prins plannen waardeloos acht zolang ze niet zijn uitgevoerd, begon hij direct na de oorlog met zijn fabriek, die aan de rondweg van Dokkum toen nog slechts een aarden baan verrees uit de sloopstenen van de Atlantic-wall. Daar begon de produktie van landbouw^ werktuigen, onder meer van landbouw- wagens op luch'tbanden. Dat ging goed, totdat er op een kwaad ogenblik geen wielen meer te krijgen waren. Heel Ne derland kon geen enkel wiel leveren en in Dokkum dreigde de produktie in het jonge gedrijf te stagneren. Toen zei de heer Prins: „We gaan ze zelf maken”. Dat was een historisch ogenblik, want pas later, toen de produktie al aan de gang was, hoorde de heer Prins bij het ministerie van Economische Zaken te Den Haag, dat alle wielen geïmporteerd moesten worden en hij derhalve de stichter was van de eerste Nederlandse Wielenfariek. Het is niet bij wielen gebleven, want de heer Prins houdt er niet van om alles op één kaart te zetten. Dat doet een boer ook niet, zo weet hij als boeren- zpon maar al te goed. Zijn bedrijf, dat gestaag wordt uitgebteid richtte zich op pers- en walswerk met als andere specialiteit koudgewalste profielen, op butagas en Ipg-flessen en nog meer produkten. Naast de oude fabriekshal uit stenen van de Atlantic-wall staat nu een grote fabriek, met een modern machinepark. Er worden meer wielen gemaakt dan voor DAF-jes en landbouwwagens; er worden ook wielen gemaakt voor de export. En dat allemaal omdat een boerenzoon geen boer wilde worden en in het zicht van vaders boerderij een bijna Amerikaanse carrière tegemoet ging. Fanfare for Surise” van Woudstra, Ou- dega-W., Ie Z.G.; „Caballero’s Martin” van mej. M. Zijlstra, Leeuwarden, 2e G.; Duitse Dwerg Pincher-reu „Bam- biek” van Ph. Vos, Bolsward, le U.; „Ludwig” eveneens een reu, van O. Schreuder, Sneek, 2e U.; teef „Lidie v. d. Heidenpark”, le G. 1. Golden-Retriever-reu „Chieftain of Ulvin” van Mw. H. Huges-Smeding, Deinum; 2. Sint Bernard-teef „Sissi fan ’t Heitelan” van Mw. Cloo-de Vries, Nijelamer; 3. Boston-Terrier- teef „Meridans Zenith Atty” van mej. P. Ringnalda, Sneek; 4. Dalmatiër-reu „Pax” van A. Steensma, IJlst; 5. Gol den Retriever-teef „Zungeru Martel la” van Mw. H. Huges-Smeding v.n.; 6. „Epagneul Breton”-teef „De Neers Charlotte” van H. Boers. Wons; 7. Schotse Herder-teef van K. Attema, Heeg. Peel-jagertjes” van Mw. A. Guittart- Bijlsma, Sneek, le, bij de teven „Cas sandra” zelfde eig., 2e en „Ronnie v. d. Aardboom” zelfde eig.. 3e: lerse-Setter- reu „Hazza” van L. de Vries, Irnsum, le; Golden-Retrievér-teef Deyne- Hiems Joy van Mw. H. Huges-Sme ding, Deinum, le; Cocker Spaniels- reuen „Urtica’s Gregory” van Mw. F. Vernimmen, Heerenveen, le U.; „Poe- mel v. h. Klavertje 4” van S. v. d. Veer, Koudum, 2e Z.G.; „Dopeyh” van Mw. W. Kwant-v. Ham, Sneek, 3e G.; Cocker-Spaniels-teven, „Urtica’s Oran je Juice” van J. Zandstra, Sloten, le U.; „Emirha v. Dorpzicht” van Mw. C. v. d. Meulen-Davids, Sneek, 2e Z.G.; „Carli” van H. Schotsman, Oldeboorn, 3e Z.G.; „Eddy” van Mw. Wassenaar- Hoogterp, Deinum, 4e G. en „Beatrix” v. d. Prinsentuin” van J. Vos, Leeu warden, 5e G.; Poedel-reu „Spik van Sollbacken” van J. Ekkelboom, Sneek, le Z.G.; Poedel-reu „Petern” van Mw. v. Terwisga-Boonstra, Sneek, 2e G.; Poedel-teef „Annuschkaa” yan P. Am sterdam, Sneek, le Z.G.; Dalmatier- reu „Picolo” van Mw. C. Schutte-v. Kuil, Sneek, le G.; Dalmatier-reu „Rino” van Mw. G. Wiersma-de Vries, Burgwerd, 2e G.; teven „Hillow of High Trees” van F. de Winter, Balk, le U.; „Augusta v. Albrandswaard” van E. Vosseler, Sneek, 2e Z.G.; Elandhond „Shorty” van S. Tuinenga, Sneek, le G„ teven „Bjorna” van A. Bangma-Wallner Groun, le Z.G.; „Ak- kie” van S. Tuinenga v.n. 2e Z.G.; Steenbrak-reu „Jan Willem v. Pieter de Hooch” van Mw. T. van Akker-de Vries, Sneek, le; teven „Psyche v. d. Keizerstad” van L. Meyer, Sneek, le (en beste); „Penelope v. d. Keizer stad” van Ds L. Wolthuis, Wommels, 2e; Griffon-teef „Avina” van J. Cnos- sen, Oosterend, le; Korth. Dashond- teef „Daily v. Dorpsgezicht” van T. v. Slooten, Leeuwarden, le; Wetterhou- nen-reuen „Abe” van J. Kroon, Sneek, le U. (en beste); „Bear fan’e Wielens- wal” van Mw. H. Zandstra-Bottema, Langweer, 2e U.; „Donald” van Mw. F. v. Wieren-Krikke, Sneek, 3e U.; „Turk” van J. de Beer, Kimswerd, 4e U.; „Micky” van Mw. Kloosterman- Wierda, Sneek, 5e Z.G.; teven „Trude” van Mw. F. v. Wieren-Krikke, Sneek, le U.; „Beitske fan’e Otterhounen” v. E. Metz, Sneek, 2e U.; „Bijke” van J. de Beer v.n., 3e Z.G.; „Molly” van J. de Boer, Gaastmeer, 4e G.; Stabyhoun- reu „Hedzer” le U. van Mw. Hanen burg-Yntema, Sneek; teven „Hertha” van G. v. Wessem, Sneek, le U.; Treyja, zelfde eig., 2e G.; Doberman- Pincher „Gravin Qui Vive van Neer- lands Stam van J. Prakken. Sneek, le; Chow-Chow-reu „Kwaichü” van S. Keikes, Sneek, le U.; Airedale-Ter- ries-reuen, „Shortyh” van P. Feddema, Sneek, le Z.G.; „Pinoo” van A. Mole naar, Sneek, 2e Z.G.; Welsh-Terriers, teven, „Tanny” van H. Ferwerda, Sneek, le Z.G.; „Naughty” van Mw. L. Alberda, Witmarsum, 2e Z.G.; Bull- Terrier-teef van Ds Wouda, Bolsward, le U.; Boston-Terrier-reu „Buck van het Satijnen Heertje” v. mej. P. Ring nalda, Sneek, le Z.G.; Dwergkezen-te- ven „Irma” van A. Andela, Nijland, le Z.G.; „Elma” zelfde eig., 2e G.; Dwerg-Poedel-reu „Castle Yard’s Pe ter” van J. de Jong, Idskenhuizen, le U.; teven „Kruimeltje Krasnojeselo” van J. Dijkstra, Leeuwarden, le U.; „Bimbadella Casa Bambini” van J. de Jong, Idskenhuizen, 2e Z.G.; „Sacha v.Sollbacken” van W. Zeilmaker, Drachten, 3e Z.G.; Pekingezen „Ro meo” of „Pandoteira”-reu, van W. Ekkelboom, Sneek, le Z.G.; „Julia v. Roseana” teef, zelfde eig., le U.; Ca valier King-Charles Spaniels, 2 reuen, De grote zaal in het Piter Jelles Hüs was geheel vol toen voorzitter Veis van de afd. Sneek van de Ned. Bond van Vervoerspersoneel de aanwezigen een welkom toeriep, in het bijzonder de heer W. Kieboom uit Utrecht, algemeen secre taris van de Bond die het Hoofdbestuur vertegenwoordigde. De heer Kieboom begon zijn inleiding met te wijzen op de noodzaak in het wegvervoer de lonen en arbeidsvoorwaarden in overeenstem ming te brengen met de grote verant woordelijkheid die het vervoerspersoneel draagt. Ook ten opzichte van de verkor ting van de werktijden van hét spoor wegpersoneel behoudt de vakbeweging zich het recht voor deze bij de aanvang van de’ nieuwe dienstregeling op 20 mei a.s. te doen ingaan. Wij hebben ons hierop tot het College van Rijksbemid- delaars gewend met het verzoek een uitspraak te doen. Wjj zijn nl. van me ning dat onze wens geheel in overeen stemming is met de richtlijnen welke de regering voor de verkorting van de arbeidstijd heeft gegeven zo besloot de heer Kieboom zijn betoog. Hierna heb ben de aanwezigen nog enige uurtjes ge zellig gekiend onder het genot van een kopje koffie met wat er bij en een grote verloting om een schat van prachtige prijzen. Dinsdag 28 februari jl. was het een en al bedrijvigheid in de Jan van Nassau- 1 school, ’s Middags en ’s avonds gingen bezoekers in en uit. Wij zagen o.a. de I burgemeester, de inspekteur van het la ger onderwijs, veel ouders, personen uit de industrie, leraren en leerlingen van de Kweekschool. Al deze mensen kwa men het werk van de leerlingen van de 6e klas bewonderen. En het was de moeite waard. Onder leiding van het hoofd der school de heer Th. de Vries hadden „Sneek als indus triestad” bestudeerd. Het resultaat van deze studie was deze middag te zien en te horen. Op tafels stonden de produk ten van onze industrie uitgestald, samen met de uitgewerkte lessen. Denkt u nu niet, dat het in de eerste plaats ging om deze produkten of propaganda voor de industrie. Het uitgestalde materiaal is slechts uitgangspunt geweest van de les sen in de normale schoolvakken. Het ontstaan Na een les over Sneek enkele weken geleden, zijn de leerlingen van de zesde klas naar de verschillende fabrieken ge togen. Hier hebben ze leiding gevende personen allerlei vragen over de indus trie gesteld. Vragen over de produkten, de export, de grondstoffen enz. De ge gevens hebben ze op school verwerkt in taal-, reken-, aardrijkskunde-, geschie denis-, zang- en tekenlessen. Eén maand hebben alle lessen als uitgangspunt het reeds genoemde onderwerp gehad. Van uit gegevens uit hun eigen omgeving hebben deze leerlingen gewerkt aan ge woon schoolwerk. Uiteraard met veel ambitie. Een dictee van moeilijke woor den is immers niet taai, als je de woor den uit je eigen omgeving haalt en re kenen met procenten in sommen, die be trekking hebben op je eigen stad zijn veel leuker dan uit boekjes. Ook hoorden we een lied over Sneek, gedicht en van een melodie voorzien door de leerlingen zelf. Met veel plezier en bewondering hebben we die middag alles bekeken. Met enthousiasme en ken nis van zaken, hebben die middag de leerlingen als jonge „public-relation- men” het belang van industrie voor Sneek laten zien en horen. Het was „Levend onderwijs - in een levende stad". I. Whippet-reu „Aldie v. d. Peeljager- tjes” van Mw. A. C. Guittart-Bijlsma, Sneek; 2. Bouvier-reu „Tarzanko” van J. de Vries, Oenkerk; 3. Boxer-reu „Pras v. Neu-Drosedow” van W. Zeil maker, Drachten; 4. Wetterhoun-reu, „Abe” van J. Kroon, Sneek; 5. Cocker- Spaniel-reu „Urtica’s Gregory” van mej. F. Vernimmen. Heerenveen; 6. Dwerg-Poedel-reu „Castle Yard’s Pe ter” van J. de Jong, Idskenhuizen; 7. Duitse Herder-reu „Gouverneur v. d. Elf Steden” van IJ. Bosma, Mantgum; 8. Poedel-teef „Annuschkaa” van P. Amsterdam, Sneek; 9. Dalmatiër „Wil low of High Trees” van F. de Winter, Balk; 10. Sint Bernard „Zorro fan ’t Heitelan” van H. de Jong, Heerenveen; 11. Chow-Chow-reu „Kwaichü” van S. Keikes, Sneek. Ruim 100 honden waren zaterdag middag om half twee in Ons Gebouw aanwezig, toen Dr J. P. Otto met een hartelijk welkom tot alle aanwezigen, in ’t bijzonder de keurmeesters, de derde clubmatch van de Sneker Ky- nologenclub opende. Voor de zeer om vangrijke voorbereidingen van deze match, komt het bestuur, en in ’t bij zonder de heer en mevr. Otto, een woord van dank toe. De organisatie was „af” en de ringen, waarin de hon den werden gekeurd, waren prachtig afgezet. Als keurmeesters fungeerden de he ren A. Aukema, Sneek, A. Colthof, Amsterdam, D. de Jongh, Oegstgeest, W. Knoppers, Hilversum, C. Langhout, Eist en H. v. d. Molen, Tongeren. En nu de uitslag; „de Sneker reus” Duitse Dog-reu (88 cm!) „Sinjeur James v. Blankeneer”, eig. W. Groen, Sneek, eerste en beste der D. Doggers; tweede werd de teef „Carna v. h. Strijpse Kruispunt” van K. Elzinga, Oudega-W. en derde de teef „Ingrid” van J. Posthumus, Drogeham. St. Bernard-reu „Zorro fan it Heite lan” kwam op no. 1, de reu „Prins” van S. Brhinsma, Rottevalle werd tweede en de reu „Egan v. Doggers- bank” van J. Posthumus v.n. derde. St. Bernard-teef „Hilgje” v. Ds Brink, i IJsbrechtum werd eerste en de St. I Bernard-teef (kort haar) van A. Mole- naar, Sneek kwam in deze klasse even eens op de eerste plaats. Boxer-reu „Pras v. Neu-Drosedow” van W. Zeilmaker, Drachten, le U.; de reu „Caster v. Masker” van G. Berg- sma-de Jong, Jubbega, 2e G.; Boxer- teef „Evelin v. d. Nieuwe Burcht” van A. de Boer, Leeuwarden, eerste met U.; de teef „Debby fan ’e Sanbuorren”, van G. Kingsma, Leeuwarden, 2e Z.G.; de teef „Dullyna’s Aidy” van Th. v. d. Heit, Balk 3 Z.G.; Ruwharige Holl. Herdershond-teef van H. Petter, Heeg. eerste. De Duitse Herdershond reu „Gouverneur v. d. Elf Steden” van IJ. Bosma, Mantgum. no. 1; de reu „Mar- goik” van H. v. d. Vliet. Kortezwaag tweede; de reu „Arzandy” van S. v. d. Lijn, Emmeloord, derde, de reu „Arno” van A. Kleinsmit, Leeuwarden, vierde en de reu „Allard” van S. Rusticus, Woudsend. vijfde. Bij de teven: „Me- tha” van Th. Popping, Heerenveen. le, „Astrid v. d. Posbank” van J. v. Tui nen, Leeuwarden. 2e; „Irma v. d. Elf Steden” van J. Dijkstra, Bolsward, 3e, „Astrachah” van K. v. d. Meer. Wouds end, 4e; „Hertaldo” van J. Bergsma, Oosterend, 5e; „Frieda v. d. Prinsen tuin” van R. Vergonet. Sneek, 6e en ..Caesar” van J. v. d. Meer, Woudsend. 7e. Schotse herdershond-reu „Alba” van N. de Jong. Drachten, 1 U.; de reu „Dazzly” van D. Keulen, Offingawier, 2e Z.G.: de reu „Ben Attow” van H. Faber, Wyckel, 3e Z.G.; de reu ..Abe” van H. de Koe, Balk. 4e G.; de reu „Castra” van R. Baarda. Burgwerd, 5e G. en „Milly” v. B. Toren, Sneek. 6e G. Schotse Herders-teven. „Sacha” van Jac. ten Cate, Sneek, le U.; „Amy” van Zr S. Hibma, Bolsward, 2e U.; „Zindy” van C. Visser, Wyckel, 3e Z.G.; „Dia- natie” van mej. E. Veenstra, Sneek. 4e Z.G.; „Astrai” van A. Jansen, Sneek, 5e Z.G.; ,',Loekih” van R. Kramer, Ku- baard. 6e Z.G.; Cheltie-reu „Prinsje v. d. Südhoek” van Mw. H. de Bruin- Comello, Sneek. le; Rottneiler-teef „Xandra” van F. Efdé, Leeuwarden, le; „Xinda”, eveneens een teef, van de zelfde 2e; Bouvier-reu „Tarzanko” van J. de Vries, Oenkerk, le; de reu „Chee tah” van R. Hoekstra, Leeuwarden, 2e; Barzai-teef „Alfridy’s Sonja v. Vrede- 1 nold” van mej. M. v. Erp. Leeuwar den, le; Whippet-reu „Aldie” van de Hedenmorgen vertrokken uit onze ge meente naar Den Haag om deel te ne men aan het défilé ter gelegenheid van het 12’,4-jarig regeringsjubileum van H.M. Koningin Juliana: burgemeester Cavaljé, de heer en mevrouw I. Kuipers en de 12’i-jarige Anneriek de Vries. -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1