Waterpoort-krabbels Met Reisbureau „De Waterpoort” naar Oostenrijk, N.-ltalie en Duitsland J Herdenkingssamenkomst regerings jubileum van H.M. de Koningin Amsterdam en Sneek vonden elkaar in de Scheepsbouw IJLST van door Speurder II en Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL gecombineerde uitgave van Donderdag 9 maart 1961 116e jaargang no. 20 NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT «n DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Schaakclub Sneek Dorpsbelangen Scharne- goutum en Loënga heeft vele wensen Opbrengst collecte Een kans op 300, Woensdagavond Oratorium „Elias” Bijzondere kerkdiensten Twee jongemannen besloten het zelf maar eens te doen Alderjoun en Ledegear komste SNEEKER NIEUWSBLAD (handels- I Juliana, onze Koningin, draagt zowel de namen van haar moeder als van haar grootmoeder en is behalve vor stin ook moeder van een echt Hol lands gezin. Maar wellicht heeft zij de zwaarste taak van de drie. Zij leeft nl. in een tijd waarin de historie een haast adembenemende snelheid gaat nemen. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS OUDEGA-W. De kollekte voor D.E.L. heeft in Oudega, Idzega en Sandfirden f 179,- opgebracht. lopen al- vreemde” --ZT zuHen vooral wanneer daar aanstonds insteekhaven wordt gegraven. Diezelfde dag, omstreeks half negen ’s avonds werden de bewoners van de Wijde Noorderhorne opgeschrikt •door een luide knal. Zo erg zelfs, dat ze bij de familie Boomsma zaten te trillen op de stoel, hoewel dat wel wat overdreven zal zijn. Het bleek, dat er een band van ’n grote vracht wagen was gesprongen. Na enige tijd was het mankement weer verholpen. Vorige week was men druk bezig met het plaatsen van een nieuwe beton nen grondkering voor de schiphuizen 19 t/m 26 in de Sneker jachthaven. Deze jachthuizen begonnen danig te verzakken, maar dit euvel is nu ver holpen. Dat de vacanties weer in ’t zicht ko men was gisteravond duidelijk merkbaar in de toneelzaal van Hanenburg, waar het Reisbureau „De Waterpoort” alhier in combinatie met het Reisbureau „De Magneet” te Alkmaar en De Jong Tou ringscars te St. Anna Parochie een film avond gaf. De zaal was nl. flink bezet. Bovendien beantwoordde deze avond volkomen aan zijn doel. De adsp. vacantiegangers en andere belangstellenden werden nl. op aantrekkelijke wijze voorgelicht, zowel door prachtige grootbeeld kleurenfilms, als door de zeer onderhoudende en vaak geestige praatjes van de heer J. Untied, propagandaleider van „De Magneet”, die ook ook enige films zeer deskundig toe lichtte. Na het openingswoord van de heer D. Koehoorn, leider van het Reisbureau „De Waterpoort”, vertelde de heer Untied eerst iets over het Reisbureau „De Mag neet” dat 12% jaar geleden werd opge richt, en zich in deze korte tijd tot een der grootste touringcarbedrijven in ons land heeft ontwikkeld. Verleden jaar bv. vervoerde het 12.000 vacantiegangers naar het buitenland van wie het ruim 9000 heeft teruggezien op zijn film- en cabaretavonden en de reünies. Volgens spr. een overtuigend bewijs dat ze te vreden waren over hun reis en de or-_ ganisatie. De heer Untied nam zijn gehoor hier na op de door hemzelf vervaardigde aan de Prinsengracht, film mee op een reis naar het Oosten- Oranjehuis toedraagt. De bijeenkomst welke ook door burge meester Rasterhoff en zijn echtgenote, Deken C. J. Vredendaal en een aantal predikanten werd bijgewoond, werd in geleid met orgelspel, waarna gezamen lijk staande „Wilt heden nu treden” werd gezongen. Daarop volgde de her denkingsrede van de heer S. Havinga, directeur van de „Stichting 1940-’45”. Deze betoogde, dat prinsessen en ko ninginnen op de jeugd ’n grote aantrek kingskracht uitoefenen. Zij spelen in hun leven en in hun spel een grote rol. Maar ook volwassenen worden nog altijd ge grepen door dat spelelement, getuige de benoeming van allerlei „koninginnen” hoewel daarin vooral de reclame een rol speelt. Als werkelijk één moment in het vor stelijk leven heel erg de aandacht trekt, dan is dat wat spr. noemde de tragiek van het koningschap, het gebonden zijn aan het ambt en aan de belangen van de natie en het volk. Als voorbeelden hiervan memoreerde hij het leven van Jacoba van Beieren en koningin Elisa beth van Engeland. Maar hedenavond zullen we moeten spreken over God, Nederland en Oranje. Die leuzen zijn bij ons bekend, misschien wel te goed bekend. Ze liggen ons in de mond alsof het een bezweringsformule is: God zal ons niet in de steek laten. Vele „Vaderlandse” liederen, zoals bv. Wien Neerlands Bloed getuigen daarvan. Ze ademen echter een geest van hoog moed, in tegenstelling tot het lied dat wij zongen ujt Valerius’ Gedenkklank, dat spreekt van deemoed. Nederland en Oranje. Ja zeker! Ne derland heeft Oranje uit handen van God ontvangen als een grote gave, maar wij weten ook, dat Nederland alleen vei lig is met God. Het Sneeker Nieuwsblad is een en de zekerheid dat u een Sneker jeugdbeweging steunt. Wij herinneren er nog even aan dat morgen en overmorgen een bliksemlote- rij ten bate van de Sneker Padvinders wordt gehouden. Ook vandaag is men al op stap geweest. De opbrengst zal ge stort worden in een fonds waaruit zij kunnen putten voor het uitvoeren van hun zomerwerkzaamheden. De trekking vindt 11 maart, ’s avonds om 7 uur plaats in Hotel Hanenburg. De hoofdprijs bestaat uit f 300, terwijl er verder nog kans is op een groot aantal troostprijzen. Heeft u he lemaal niets gewonnen dan heeft u toch het prettige gevoel een plaatselijk jeugd werk te hebben gesteund en dat is toch het belangrijkste. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract adv.) lager. Abonnementsprijs 3, per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad rijkse Tirol. Zijn reisbureau heeft daar zelf een hotel in Kitzbühel, van waaruit weer allerlei aantrekkelijke tochten wor den gemaakt naar diverse plaatsen in de omgeving. Alle gezelschappen worden vergezeld van een ervaren reisleider, die al het moois dat er te zien is ook laat zien en aan de verzorging van de pas sagiers - een zeer belangrijk punt - wordt eveneens de meeste zorg besteed. Na deze film welke de schoonheid van Oostenrijk op aanlokkelijke wijze naar voren bracht, vervolgde de heer Untied zijn praatje, waarin hij o.m. aantoonde dat een vacantiereis per touringcar de meest goedkope is waarna hij de geneug ten schetste van een reis naar Noord- Italië en het Gardameer, waarvan vorig jaar 2500 personen hebben genoten. Het prachtige tussen hoge bergen gelegen Gardameer is omringd door mooie oude stadjes en Middeleeuwse kastelen, ter wijl er een moderne autoweg om heen gelegd is welke door 71 tunnels voert. Ook hier heeft „De Magneet” vier eigen hotels met een moderne accomodatie en een Hollandse keuken. De film welke over dit onvolprezen vacantieoord en een aantal mooie steden - o.a. Venetië, Verona en Padua werd gedraaid nood de eveneens tot een persoonlijk bezoek. De propagandaleider stond daarna nog uitvoerig stil bij het algemeen toerisme, waarbij hij o.a, wees op het voordeel, dat de vele reizen, welke zijn bureau organiseert ook kunnen aanvangen in Sneek, Leeuwarden, Heerenveen en Verschillende huisvrouwen weer met een „enigszins blik in de ogen rond. Was dit om streeks januari te wijten aan de uit verkoop, die toen zijn welhaast ma gische kracht liet gelden, ditmaal is de a.s. grote schoonmaak de oorzaak. Dweilen, boenders, zemen, sponsen en emmers zijn al weer voor de dag ge haald en menigeen heeft ze ook al in tensief voor de jaarlijkse grote beurt gebruikt. Dinsdag was op-en-top zo’n schoonmaak-dag. Speurder zag ten minste dat vele huismoeders ’t mooie weer hadden aangegrepen om de gehele klerenkast maar eens buiten te hangen, en de zaak maar eens wat te luchten. Tja, mannen, er breekt weer ’n on rustige tijd aan! Het mooie weer had dinsdag ook veel invloed op de leerlingen van de di verse scholen. Speurder zag er heel wat in het Wilhelmina-park zitten, waar ze dapper zaten te blokken. Ook waren enkelen druk aan het schrij ven. Of ze het schrift van een buur man of buurvrouw er naast hadden liggen weet hij echter niet. De discre tie verbood hem hier naar te infor meren. VIER JAAR GELEDEN verhuisde Piet Mantel met zijn ouders uit Am sterdam naar onze waterpoortstad, waar hij in dienst trad bij de heer A. van Nugteren. In de hoofdstad had hij het ambachtsschool-diploma, afd. scheeps bouw behaald, waarna hij op de scheeps werf Verschuren terecht kwam en ver der studeerde aan de bedrijfsschool van die firma. Vanaf zijn twaalfde jaar was hij echter al een goede bekende op het tekenbureau van zijn oom, de thans 80- jarige heer A. Knegt, die ook de tinbag- germolen „Karimata” en vele jachten heeft ontworpen en waar hij iets leerde over, het ontwerpen van schepen. Bij Van Nugteren leerde hij de pas ui>. de militaire dienst gekomen Willem Molenmaker kennen, die evenals hij in Jt plaatwerk terecht kwam. Ook Willem had de Lagere Technische School met goed gevolg doorlopen en was daar in het bezit van het diploma machinebank diploma had gehaald. Vóór Willem bij Van Nugteren kwam was hij tweede ma chinist aan de Coöp. Zuivelfabriek te werken gekomen, waarna hij het las- Uitwellingerga, waar hij in de avond- Drie namen Spr. noemde in het kader van deze avond drie namen: Emma, Wilhelmina en Juliana. Toen koningin Emma kwam was ze jong en onbekend. Maai’ zij is voor ons volk geworden een symbool van de moeder. Prinses Wilhelmina leeft volgens haar éigen getuigenis in eenzaamheid. Maar persoonlijk ziet spr. haar op één hoogte met de eerste Willem van Oranje ge tuige haar houding tijdens de oorlog, waarin zij geloof, moed en fierheid toon de. Piet Mantel (links) en Willem Molen maker (rechts) bezig aan de 9 meter lange motorkruiser in de schuur van het loonbedrijf Tiesma i----*-i A.s. woensdagavond wordt in Ons Ge bouw een uitvoering gegeven van het Oratorium „Elias” van Felix Mendels sohn Bartholdy. Aan deze uitvoering werken mee Je Chr. Oratorium Ver, het Frysk Orkest en een 4-tal solisten. Dit werk dat zijn bekendheid heeft te danken aan zijn prachtige koren, zijn onvolprezen aria’s en zijn machtige mu zikale begeleiding zal u van het begin tot het einde boeien en in vervoering brengen. Het wordt dan ook een avond van hoog muzikaal genot die de bezoe kers niet gauw zullen vergeten. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij u naar de advertentie in dit num mer. Al meerdere malen hebben de dien sten, die zondagsmorgens in Amicitia gehouden worden een bijzonder karakter gehad. Zoals bekend is de achtergrond hiervan het pogen, al diegenen die het gaan naar de kerk zijn ontwend en er moeite mee hebben omdat ze, hoe of waardoor dan ook, niet geraakt, niet aangesproken worden, de helpende hand te bieden. Is het nu inderdaad zo, dat door deze, iets van de gangbare vorm afwijkende diensten mensen geholpen kunnen wor den, doordat ze als het ware meer open komen te staan voor de inhoud van de prediking? Mocht dat hét geval zijn, dan zullen zij die het liever bij het oude willen houden, zeker graag een enkele maal een „offer” willen brengen en mee helpen er een goede dienst van te ma ken. Anderzijds zou het goed zijn als ook zij, die tot nu toe alleen .de bijzondere diensten bezochten, ook eens een „ge wone” dienst meemaakten. Trouwens, de geregelde bezoekers weten wel, dat ook ais het niet speciaal is aangekon- digd, er wel eens iets aan vernieuwing gedaan wordt! Gehoopt wordt, dat ook zondag weer velen de weg naar Amicitia weten te vinden. Voor hen die daaraan behoefte hebben zal er gelegenheid zijn, hun wen sen kenbaar te maken. De bewoners van de Maria Louise- straat zijn een prachtig gebouw rijker geworden: het Wumkeshüs. En ook de bejaarden vinden het er prettig. Alles zou dan ook pais en vree zijn als de lieve jeugd niet steeds in de tuin voor het huis, waarin reeds graszaad is gezaaid, rond rende. Ook de oudjes ondervinden hier veel last van. Mis schien kunnen de ouders die in de omgeving van het Wumkeshüs wonen hun kinderen er eens op wijzen dat zij de tuin van het bejaardentehuis met rust moeten laten. De tijd van het „polskeljeppen* is weer aangebroken. Steeds meer jon gens trekken er met de polsstok op uit en elke sloot is voor hen. Meestal gelukt het de overkant droog te be reiken, maar soms is het ook wel eens mis. Maar och, een paar natte voeten moet je voor deze bij uitstek Friese sport over hebben. Hier zijn ze aan de weg naar IJlst in aktie. Een van haar eerste regeringsdaden bv. was de overdracht van de souvereiniteit aan Indonesië en het is een vraag hoe straks in het verenigd Europa gedacht zal worden over het koningschap. De heer Havinga schetste vervolgens met voorbeelden de belangstelling welke Koningin Juliana toont voor hét wel en wee van ons volk. Daarom, zei hij. bid den wij haar toe, dat het Evangelie voor haar het licht mag zijn bij iedere beslis sing. Hetzij in haar gezin, hetzij in .het Staatkundig leven. Dan is zij veilig. God zegene H. M. de Koningin, God ze- gene het Nederlandse volk. Wie ben ik, dat ik dit mag doen? Nadat het Chr. Mannenkoor „Edoza” op indrukwekkende wijze een tweetal liederen had gezongen, trad als tweede spreker Kapelaan L. P. V. Bary op, die uitging van de woorden welke Koningin Juliana bij haar kroning sprak: „Wie ben ik, dat ik dit mag doen?” Met deze woorden tekende Zij zich zelf en de opdracht die zij ontving. Dit SCHARNEGOUTUM. Maandagavond kwam de ver. „Dorpsbelangen” Scharne- goutum en Loënga bij A. de Jong in le denvergadering bijeen. Voorzitter H. Bruinsma sprak in zijn openingswoord zijn spijt er over uit dat de opkomst niet groter was. Vermoedelijk was de televisie hiervan de oorzaak. Het op rijm gestelde jaarverslag van secretaris Sj. Spieringa werd met ap plaus beloond en daarna werd de secre taris met op een na algemene stemmen herkozen. Uit het verslag van de pen ningmeester F. Volberda bleek, dat ont vangen was f 299,93 en uitgegeven f 78,56, zodat het batig saldo f 221,37 bedroeg. De exploitatie van het sport terrein leverde een tekort op van f 255,-. De ontvangsten bedroegen nl. f 431,15, dé uitgaven f 683,15. Het tekort werd uit de reserve gedekt, welke daardoor daalde tot f 187,84. De kascommissie, bestaande uit de heren F. Bloemhof en F. Bruinsma rap porteerde bij monde van laatstgenoemde alles in orde te hebben bevonden. Bij de rondvraag werden enkele wensen naar voren gebracht, o.a. een lichtpunt bij de Speersterdijk en bij de halte van de NTM, betere verlichting bij de oversteek btf Sj. Heeringa door Rijkswaterstaat. Dringend gewenst evenwel en zan. nog dit jaar zijn knipperlichten bij de on bewaakte spoorwegovergang op de IJs- brechtumerweg en een afschutting rond de bpggermodder ter beveiliging van de kinderen. GAU. Moandei waerd yn „Us Gebou” de alderjoun en ledegearkomste fan de Kr. Nat. Skoalle halden under lieding fan foarsitter A. J. Kornelis. Fan 7 üre oant kertier foar achten wie it wurk fan ’e learlingen to bisjen en koe der efkes mei it persoaniel praet wurde. Nei’t jierforslaggen, forslach kaskom- misje en bigreating oan ’e oarder west hiene, waerd it wurd jown oan de hear J. Rienstra dy’t in kausery haldde oer it ünderwerp „Hwat dogge wy op snein?” Twa bistjürsleden, to witten de hear S. J. Gerbrandij en de hear H. Zeilstra gyngen óf. Beide wiene lykwols wer to kiezen en hja waerden dan ek mei grea- te mearderheit op ’en nij stimd. De ünderwizer Jaap Dijkstra spriek oer „Skoalle en Hüs.” en biantwurde dèrnei fragen en opmerkings. De rounfrage levere in ynformaesje op nei de krekte forhalding fan Frysk en Nederlansk yn ’e twatalige skoalle. It haed fan ’e skoalle, de hear J. Boersma koe lykwols op dizze frage, om’t al letter waerd, spitigernpch net sa wiidweidich yngean as wol winstlik west hie. Schreef Speurder op 19 januari dat men bezig was met het leggen van een pijpleiding voor het opspuiten van het terrein nabij de boerderij „De Wigledam” aan de Oppenhuizerweg, nu precies vijftig dagen later, is het grootste gedeelte al vol.-Vrachtauto’s rijden af en aan en een grote kraan graaft onbewogen de grond weg. Er zit daar wel schot in de zaak J vindt Speurder. De te houden lijstcollecte voor het bouwen van een kleedgelegenheid op het sportterrein, waarvoor nog f 3000,no dig is, werd aanbevolen. Ook voor hét herstel van de torenklok zal een bijdra ge worden gevraagd, want tijd is geld, maar nu vraagt de tijd geld. Na dit huishoudelijk gedeelte hield mevr. Muur- ling van Amsterdam een boeiende cau serie over haar reizen. Inzonderheid nam zij haar aandachtig gehoor mee naar Griekenland met zijn oude cultuur en schrille tegenstellingen tussen grote armoede en een onvruchtbare bodem, maar met een rijkdom aan bouwwerken en kunstzin. Ook kregen de aanwezigen verschillende andere steden o.a. Tokio en Rome te zien op de prachtige dia’s die mevr. Muurling vertoonde. Het was een bijzonder geslaagde avond. Nu de eerste helft van de competitie 1960-’61 is gespeeld, is de stand van het eerste tiental als volgt: 1. J. v. d. Velde 95%; 2. J. Wiersma 9—5; 3. G. Goinga 95; 4. D. Hokwerda 9—5; 5. C. Wester 9—5; 6. J. Diekstra 94%; 7. G. Mooiweer 94; 8. D. Schaap Jr 94; 9. L. Kerstma 93%; 10. G. Faber 9—3%. Het 12% jarig regeringsjubileum van H. M. de Koningin is hier maandag vrij wel onopgemerkt voorbijgegaan. Alleen aan de (hoewel maar weinige) vlag gen in de stad, was te zien dat het een bijzondere dag was. Dit was overigens geheel in overeenstemming met de wens van de jubilaresse zelf, maar dat de herdenkingsbijeenkomst in de Grote Kerk zo slecht bezocht was, was voor het bestuur van „Oranje” toch wel een grote teleurstelling en zeker niet in over eenstemming met de gevoelens welke men ook in onze stad de Koningin en het Het vinden van elkaar is reeds voor velen aanleiding geweest tot het schrij ven van een of meerdere verhalen. En het gros van dergelijke vertellingen ein digt steevast met het bekende „en zij leefden nog lang en gelukkig”, waarmee de kous dan af is. Ook in onze stad hebben twee personen elkaar gevonden, doch dan op za kelijk gebied. Het zijn de 24-jarige Willem Molenmaker en de twee jaar jon gere, uit Amsterdam afkomstige, Piet Mantel, die het samen aandurfden een jachtwerf te beginnen. Een werf, die hoofdzakelijk stalen jachten aflevert en gevestigd is in een van de schuren van het loonbedrijf van de heer Tiesma aan de Prinsengracht. En daar reiken Amsterdam en Sneek elkaar dan de hand in een gezamenlijk trachten hun ideaal te verwezenlijken: het opbouwen van een jachtwerf in een goed geaccomodeerde en geoutilleerde loods. Want hoe wel beiden enthousiast werken, is de schuur bij lange na niet geschikt om als jachtwerf te dienen. Het gaat er af en toe dan ook wel wat provisorisch toe. uren voor het machinistendiploma stu deerde. De diensttijd gooide echter roet in het eten. Geen twee linker handen Beiden bleken geen twee linker han den te bezitten. En toen ze met het werk vertrouwd waren geraakte, wilden ze wel eens ’n jacht voor zichzelf bou wen. Ze begonnen met een Wadden kruiser, die echter nog steeds niet vol tooid is, maar dat heeft een andere oor zaak. Want al die bootjes, die in de Sneek-Week de werf passeerden brach ten hen op een idee. Waarom zouden ze zelf geen werf beginnen? Nu was dat gemakkelijker gezegd dan gedaan, want vooral het bedrijfskapitaal speelt bij een dergelijke vestiging een grote rol. Maar beiden hadden flink gespaard en in de avonduren hadden zij het casco van een rondspant Lemster kustkruiser gemaakt, welk schip reeds klaar is en tenslotte besloten ze de stap maar te wagen. historische feest van H. M., de 12% jaar geschiedenis die zij heeft gemaakt, doét ons afvragen wat is de zin hier van? Wat is de zin van de geschiedenis, van hèAr geschiedenis? Het is een vraag die zeer ingrijpend is en die de Koningin eigenlijk ook zichzelf stelde en tot de vraag van haar leven maakte. Wie ben ik, dat ik dit mag doen? Koningin Juliana heeft geschiedenis gemaakt als moeder, als vorstin, als een wijze vorstin en als een warm meelevende vrouw met de geschiedenis van haar land en haar landgenoten. Wij hebben haar leren kennen als een wijze, een voorzichtige, een warm meelevende vrouw, die uitblinkt door eenvoud, me deleven en persoonlijke bewogenheid met allen die aan haar zijn toever trouwd. Zij is een teken bij de gratie Gods. Zij heeft het goede van ’t Oranje huis gehandhaafd, de eenheid bewaard en voortgezet wat Oranje het vaderland heeft gebracht in opdracht van God de Vader. Zó bracht zij het verleden nader tot het heden. Haar bemoeiingen, haar wijs beleid, haar persoonlijke bewogenheid is ook een teken van wat komen zal. Het teken van de toekomst die ons wacht. Wat zij met het Huis van Oranje het vaderland zal bieden. Spr. wees tenslotte ook nog op het rotsvaste Godsvertrouwen van de Ko ningin en sprak in grote eerbied en aanhankelijkheid de bede uit, dat zij nog lange jaren ons mag voorgaan en voor ons allen de meelevende moeder van het vaderland mag zijn. De samenkomst werd hierna met het samen zingen van het le en 6e couplet van het Wilhelmus besloten. Drachten en eveneens de mogelijkheden voor het maken van vlieg-, trein- en jeugdreizen uiteenzette. De prachtige film „Tussen Bonn en Berlijn”, vervaardigd in opdracht van de Algemene Duitse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer en waarop de grote steden tussen de twee genoemde plaatsen de revue passeren, besloot deze mooie avond. Toestemming Nu heeft zoiets nogal wat voeten in aarde, maar op 2 augustus van het vo rige jaar kwam dan eindelijk de toe stemming van de Kamer van Koophan del om een eigen zaak te mogen drij ven. Nu nog een pand, waar ze hun be drijf in zouden kunnen vestigen. Pier Tiesma, een vriend van Willem stelde een schuur beschikbaar en daarin is de werf thans gevestigd. Wanneer er nu iets aan de machinerieën van de heer Tiesma mankeert is het vanzelfspre kend dat beide scheepsbouwers derge- lijke euvels verhelpen. Beide jongemannen hadden reeds een goede naam in de botenbouwerij ver worven en door de zeilers onderling werd deze steeds verder uitgedragen. De bestellingen lieten dan ook niet lang op zich wachten. Als eerste gaf onze oud-stadgenoot, de heer M. Hoekstra, thans te Leeuwarden, opdracht voor de bouw van een Juno-jacht, waarna de heer Hendriks volgde. Ook zijn de cas- cc’s van twee zeilkruisers, bestemd voor twee Snekers, reeds gereed en staat een 9-meter lange motorkruiser en een vergroot Juno-jacht op stapel. De sche pen worden veelal door de eigenaars zelf van de betimmering voorzien en I verder afgebouwd. Hoewel ze al lang blij zijn met de schuur van de heer Tiesma, hopen Piet en Willem dat ze nog eens een nieuwe loods aan de Oppenhuizerweg krijgen, 1- -- een i1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1