Waterpoort-krabbels Twee muzikanten in Woudsend gehuldigd „Zilveren Schild” weer in Sneker handen SN E E K, IJLST WYM BRITS ER A DEEL BUITENLANDS OVERZICHT van en 5. door Speurder Officieel Orgaan van de gemeenten 116e jaargang Het Westen zal in de kwestie Laos wel enige R.H.B.S. winnaar van het tournooi no. 26 FEESTELIJKE JAARVERGADERING CHR. BOND VAN KLEINHANDELAREN IN AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT SNEEK EN OMSTR. Priester frather Bonifatius Brouwer o.f.m. draagt zondag zijn eerste mis op Frather Brouwer o.f.m. zal a.s. zon dag 2 april om 9.45 uur zjjn eerste H. Mis opdragen in de parochiekerk te Sneek. ’s Middags 2.30 uur volgt er dan een receptie in Hotel Hanenburg. Donderdag 30 maart 1961 •n DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Bevestiging en intree kand. H. Jagersma Snekers, Iet op Uw Waterpoort In een opgeniaakt bedje Afd. Oppenhuizen van de N.C.V.B. vergaderde Geslaagd veren moeten laten 1- Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT «sn»« (handels- i waarop De agenda heer Jan Sijtsma anders over. Hij de dankbare Zo kwam Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Wist U dat de heer Blom aan de Ged. Pol een eendekorf op zijn dak heeft staan, waarin reeds eieren liggen. Wist V het niet? Nu vergeet het dan maar gauw weer, want het is de be doeling dat de eieren uitgebroed wor den, zodat de kleintjes later in de Prins Hendrikkade kunnen duiken. zing uit het Matthaus Evangelie werden de jaarverslagen voorgelezen. Hoewel de kortingaktie bij limonade- inkoop ten bate van de kas vorig jaar was vervallen, liet de penningmeester met een batig saldo van f 155,05 een optimistisch geluid horen. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de afdeling met één lid was vooruitgegaan. Voor het komende jaar werden de heren S. Hogeboom en D. Eijer tot leden van de kascommissie be noemd. Als afgevaardigde van Leeuwarden sprak de nog enige woorden SNEEKER NIEUWSBLAD OUDEGA-W. Kandidaat H. Jagersma uit Bennekom zal zondagmiddag 9 april a.s. te Nijega (Hemelumer Oldeferd), na daar vooraf in de morgendienst te zijn bevestigd door ds P. D. Steegman uit Bennekom, intree doen als predikant van de hervormde gemeente van Nijega en Elahuizen in de classis Sneek, waar hij beroepen is in de vakature van ds D. J. Froentjes. Kandidaat Jagersma werd op 2 febru ari 1927 te Oudega-W. geboren. Hij was van 1952 tot 1959 eerst ongeveer zeven jaar werkzaam bij het christelijk onder wijs. Onderwijl deed hij eerst staatsexa men gymnasium A. en studeerde daarna verder’ nog aan de rijks universiteit te Utrecht, waar hij op 30 september 1959 zijn kandidaats- en op 15 juni van het vorige jaar zijn kerkelijk examen afleg de. Kandidaat Jagersma werd op 8 fe bruari van dit jaar na een te Arnhem gehouden colloquium toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk. Zaterdag, maandag en gisteren zijn weer de voetbalwedstrijden gespeeld tussen leerlingen van diverse middelbare scholen met als inzet het „Zilveren Schild”. Dit jaar hebben de leerlingen van de Sneker RHBS deze trophee terug veroverd van het Openbaar Lyceum in Heerenveen, welke ploeg in de laatste wedstrijd door de Sneker HBS-ers met 3-0 werd verslagen. "Aan de voorronde van dit „Zilveren Schild-tournooi” in pnze stad werd deel genomen door vijf elftallen, t.w. dat van de RHBS van Harlingen, de RHBS van Leuwarden, het Openbaar Lyceum van Heerenveen, het Magister Alvinus Gym nasium alhier en de RHBS alhier. De uitslagen van de zaterdag gespeelde wedstrijden waren: RHBS SneekMag. Alvinus Gym. 0-0, RHBS SneekRHBS Harlingen 1-0, RHBS HarlingenMag. Alvinus Gym. 0-1. Aangezien beide Sne ker ploegen met een gelijk aantal pun ten uit de bus kwamen, moesten straf schoppen de beslissing brengen. De HBS-ers waren hierbij het gelukkigst. Samen met de RHBS uit Leeuwarden en het Openbaar Lyceum uit Heerenveen gingen de Snekers de finale-poule in, die gistermiddag werd gespeeld. De wed strijd tussen onze stadgenoten en de hoofdstedelingen eindigde in een 0-0 ge lijk spel en de strijd tussen de Leeu warders en het Openbaar Lyceum uit Heerenveen eveneens, nl. 2-2. De wedstrijd tussen Sneek en de ploeg uit het Friese Haagje moest dus de be slissing brengen. Het zag er aanvankelijk niet naai uit dat de Snekers een forse overwinning zouden behalen. Maar spoe dig wisten ze zich aan de druk Van de vijandelijke voorhoede te ontworstelen In de eerstvolgende raadsvergadering van Sneek, zo hebben wij uit doorgaans betrouwbare bron vernomen, komen B. en W. met het voorstel aan onze oude eerbiedwaardige Waterpoort een kom- merciële bestemming te geven. Bij hen is nl. een verzoek ingekomen om 't onoverdekte gedeelte te mogen in richten tot een thee- en limonadeschen- kerij en de beide -andere poorten te be stemmen voor verkoop van ijs, patates frites en andere zoete en hartige pro- dukten. Gezien de moeilijke financiële omstan digheden, waarin de gemeente verkeert en de verleidelijke pachtsom welke de gegadigde heeft geboden, terwijl hij bo vendien alle kosten aan de inrichting verbonden voor zijn rekening neemt, staan B. en W. niet afwijzend tegenover zijn verzoek. Maar waar het hier om ’n zeer belangrijke zaak gaat, willen zij eerst het oordeel van de Raad vernemen. Naschrift van de redaktie: Waar het hier zulk een belangrijk bouw werk als onze Waterpoort betreft, heeft zich reeds een kommissie gevormd, die met alle middelen tegen deze aanslag op dit eeuwenoude kultuurbezit wil ageren Sympathie-betuigingen met het oogmerl van deze kommissie, waarvan de hee. G. v. d. Pijpekamp. Kleinzand 2, spon taan het sekretariaat op zich heeft ge nomen, kunnen daar worden bezorgd. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) o.g.g. 4091. De Belgische verkiezingen De verkiezingen, welke zondag in België zijn gehouden voor Kamer, Se naat en provinciale besturen, hebben meer verrassingen opgeleverd dan men verwacht had. Na de stakingsactie van december en januari tegen de eenheidswet heeft de katholiek-libera- le coalitie onder premier Eyskens be sloten het parlement vervroegd te ont binden, omdat de coalitiepartijen de indruk hadden, dat de stakingsactie de socialisten stemmen zou kosten. Maar het is anders uitgekomen. De socialis ten hebben nauwelijks stemmen ver loren, alleen in Wallonië hebben zij wat terrein prijs moeten geven aan de communisten, die degenen O”< zich ver zamelden, die ontevreden waren met de te lankmoedige houding van de so cialistische leiders. De verliezen daar werden echter grotendeels goedge maakt door winst in Vlaanderen, waar de katholieken een veer moesten la ten. De katholieken, die van 46,50 pet. in 1958 nu op 40,4 pet vielen, hebben een grote veer moeten laten; zij heb ben stemmen aan de socialisten af voorzitter en de leden voor het speldje. Met een toepasselijk nummer gaf „Eendracht” hierop van haar waardering blijk. Daarna werden nog meerdere mu zieknummers verdienstelijk naar voren gebracht, terwijl ook de solisten J. Vis ser, H. de Jong en H. Sikkes evenals een duo voor sopraan-saxofoon, bestaande uit mej. G. Bergstra en mej. C. Hoekstra, veel sukses oogstten.. Door de toneelklub Hommerts werd het blijspel ,;Hoe Nou” opgevoerd. De verschillende rollen werden goed in het, tamelijk zware stuk vertolkt. De Boe renkapel gaf daarna nog enige aardige nummertjes ten beste. Het was voor de aanwezigen een gezellige avond. en golfden de Sneker aanvallen op het Heerenveense doel af, dat aanvankelijk voor doorboring bleef behoed. Kort voor rust evenwel scoorde Dik Eekma uit een uitstekende voorzet van Jan Boot het eerste Sneker doelpunt, met welke stand de kleedkamers opgezocht werden; Een kwartier na de hervatting was het weer raak en Jan Boot deed toen zelf het vijandelijke net trillen (2-0). Enige minuten daarna wist hij nummer drie te scoren. Deze speler kan op een goede wedstrijd terugzien. Het valt te begrij pen, dat er grote vreugde in het Sneker RHBS-kamp heerste, een vreugde die ’t koude, gure weer een tijdlang deed ver geten. Men kan zo nu en dan van vreemde dingen horen in de dierenwereld. Zo ook bij de heer P. Groenveld te Sandfirden. In een van de hoge bomen zit nl. een eksternest, dat daar gemaakt is voor de jongen. Nu bevindt zich in dat nest een 10-tal eieren van moeder eend. Met andere woorden, de eksters worden er uitgestuurd en de eend komt in een opgemaakt „bedje”! De afd. Oppenhuizen van de NCVB hield haar gewone maandelijkse verga dering onder leiding van haar presiden te mevrouw J. v. d. Wal-de Haas. Mevrouw V. d. Kuur—Faber te Hee renveen vulde de avond met declamatie. Aan de grote stilte en aandacht waar mee geluisterd werd, was te merken hoezeer het in de smaak viel bij de aan wezige dames. Dc opkomst was goed. Voor hét diploma Landbouwhuishoud onderwijs le gedeelte zijn geslaagd de dames A. van Bruggen en S. J. Keulen beiden te Sneek. Bonifatius Hendrikus Johannes Brou wer werd 26 december 1935 in Sneek geboren en bezocht na de Thomas van Aquineschool alhier het gymnasium St. Antonius te Megen. Na in mei 1954 schriftelijk examen te hebben gedaan te Eindhoven en op 16 en 17 juli mondeling staatsexamen te Amersfoort, deed hij op 30 augustus 1954 zijn intrede in de Orde te Hoogcreetz (L.). Op 12 maart jl. werd hij door mgr. H. Staverman tot priester gewijd. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract adv.) lager. Abonnementsprijs 3, per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Deze nieuwe stap hield in, dat beide Westelijke hoofdsteden instemden met een grote conferentie van veertien landen, waaronder communistisch China, maar daaraan de voorwaarde verbonden, dat het vuren gestaakt moest worden en dat daarop door een controlecommissie het toezicht gehou den zou moeten worden. Deze com missie zou er tevens voor moeten wa ken, dat noch de rechtse noch de link se troepen hulp van buitenaf zou be reiken. Zeer nadrukkelijk verklaarden beide landen (Kennedy onderstreepte het nog op zijn persconferentie van donderdag), dat het doel is een wer kelijk onafhankelijk en neutraal Laos. Dat het Amerkia ditmaal meer ernst was met de neutraliteit van Laos, dan onder de regering van Eisenhower, bleek ook uit de woorden van Kenne dy, dat er nu geen twijfel aan het Ame rikaanse doel mocht bestaan, ook al was dat vroeger wel eens mogelijk ge weest. Dit is weinig anders dan een breken met de politiek van Eisenho wer, die er in navolging van Dulles steeds naar gestreefd heeft de neutra liteit van Laos in Westelijke richting om te buigen. Hoezeer het Amerika ernst is met deze neutraliteit blijkt ook uit het feit, dat Kennedy vrijdag premier Neroeh van India, die ook neutraliteit en neu tralisme in zijn vaandel schrijft, heeft verzocht in het geschil te bemiddelen. Neroeh heeft dit geaccepteerd en een boodschap naar Chroestsjow gezonden. De eenheid van Amerika en Enge land werd duidelijk onderstreept door de eerste ontmoeting, welke zondag in Florida plaats had. tussen premies Macmillan van Engeland en Kennedy. Rusland bepleitte tot nu toe een con ferentie van veertien landen, maar voelde weinig voor een staken van het vuren nu de communistisch gezinde troepen steeds meer in het voordeel kwamen, maar maandag kwam een aanwijzing, dat het Russische stand punt aan het veranderen was. Het of ficiële blad, Prawda publiceerde een artikel, waarin instemming werd be tuigd met het Engels-Amerikaanse voorstel en diezelfde dag nog hadden Kennedy en Gromiko, de Russische minister van buitenlandse zaken, die in New York de zitting van de Alge mene Vergadering’van de Ver. Naties bijwoont, een onderhoud, dat dit op timisme niet geheel bevestigde, maar toch ook niet torpedeerde. Het staken van het vuren is nog een struikelblok, naar men meent, doordat Rusland ga ranties wil omtrent de politieke ont wikkeling in Laos, opdat de neutrali teit volledig gewaarborgd wordt. Dat zou inhouden, dat Amerika zijn steun aan de regering van Boen Oem zou moeten intrekken, hetgeen min of meer al in de lijn ligt. Het is dus niet onwaarschijnlijk, dat er overeenstemming zal komen, waar bij het Westen uitgaat van de gok, dat het ook Rusland ernst is (althans op korte termijn) met een neutralisatie van Laos, waarover geen van beide partijen een grote oorlog wil voeren. Dat het Westen enige veren zal moe ten laten om uit het dilemma van oorlog of geen oorlog te komen, moet men wel aannemen, vooral omdat de communistische invloed in dit deel van de wereld versterkt is. Verschillende Sneker families zijn in de loop der jaren uit onze goede Wa- terpoort-stad weggetrokken om el ders een goed bestaan op te bouwen. De meesten is dat wonderwel gelukt en kijken thans met genoegen terug op de eens zo belangrijke stap. De grootste vreugde evenwel beleven zij, die na een aantal jaren weer eens het oude en hun toch altijd nog zo dier bare vaderland kunnen terugzien en oude familieleden en kennissen kun nen opzoeken. De thans 77-jarige dacht er evenwel besloot zijn fami lieleden in The States en Canada zelf maar eens op te zoeken en zo vertrok Opa Sijt sma op 17 mei van het vorige jaar met de Nieuw Amsterdam naar New York, waar hij, na een week te heb ben gevaren, als laatste man van boord stapte. De oude baas onderging met ontzag de aanblik van het Vrij heidsbeeld en het Empire State Buil ding, waarna hij verder ging naar Paterson, waar zijn twee jaar oudere broer Jochem woonde. Vroeger was deze drukker op een zijdefabriek, maar thans heeft hij de schaapjes op het droge. Op 11 juli stapte hij ver volgens in het vliegtuig naar Denver, waar zijn 76-jarige broer Andries woont, die zich vroeger met de aan leg van tuinen bezighield, maar thans ook rustend is. Op 10 augustus verliet hij Denver om naar het Canadese Bow Island te gaan, waar zijn oud ste zoon Piet een moderne grote bak kerij drijft en met zijn vrouw Jannie Spijksma van IJlst en negen kinderen een goed bestaan heeft opgebouwd. Het beviel opa Sijtsma daar best, want pas acht maanden later begon hij aan de terugreis naar Nederland. Eerst met de trein naar Les Bridges, daarna met het vliegtuig naar Cal gary en vandaar weer met het vlieg tuig naar Edmonton. Het vliegen zit de oude heer Sijtsma schijnbaar in 't bloed, want hij schrok er niet voor terug in Edmonton weer een vlieg tuig naar Nederland te nemen. De reis ging over de Noordpool en duur- De muziekuitvoering van de Chr. mu ziekvereniging „Eendracht” te Wouds end droeg dinsdagavond een ietwat feestelijk karakter. Haar twee oudste le den, de heren S. Visser (63 jaar) en F. Wispelweij (65 jaar), die ruim vijftig jaar resp. eerste piston en eerste tuba in het korps spelen, werden nl. voor het voetlicht gehaald en door de voorzitter gehuldigd. „Eendracht" is een combina tie van de twee in 1899 opgerichte korp sen „Harmonie” en „De Stanfries”, van welke laatste beiden oorspronkelijk lid waren. In 1950 werd tot de fusie beslo ten en de heer Wispelweij is een jaar daarna reeds sekretaris geworden. Nu Pasen nadert ligt een ieder het woodrje „ei” in de mond. Na zijn praatje van vorige week over de eierinzameling van S. en O. wil Speurder nogmaals de aandacht op het „ei” vestigen. Ditmaal wordt het niet door mensen opgehaald en later uitgedeeld, maar weggestopt en op gezocht. Juist, Speurder bedoelt de traditionele eierzoekwedstrijd van de Poiesz familie, die zondag le Paasdag om precies 12 uur in het Zuidersport- park wordt gehouden.En nu maar ho pen dat het weer een beetje opknapt, anders bestaat er een gerede kans dat het festijn niet doorgaat. Nadat de vereniging onder leiding van haar direkteur, de heer Wiebenga te Nij- land, een aantal werken op verdienste lijke wijze ten geboren had gebracht, haalde voorzitter A. D. de Boer beide leden naar voren. De heer De Boer wees erop dat beide mannen in grote mate hebben bijgedragen voor de instandhou ding van het muziekleven in Woudsend iets waarop de vereniging met recht trots is. In het jaar 1909, het geboortejaar van Koningin Juliana, liep de jonge Wispel weij reeds mee in het korps, dat ter ere van de geboorte een mars door het dorp maakte. Spr. noemde beiden een voor beeld voor de andere leden. Altijd waren zij aanwezig en nimmer hebben zij een repetitie overgeslagen en aan hun aktief lid-zijn dankt de muziekvereniging haar bestaan. De voorzitter vervolgde met te zeggen dat alles van God is, zo ook met de mu ziek: de gouden korrels van God. Hij hoopte dat beiden veel voldoening van hun spel mogen hebben. Wanneer de heer Visser thuis zit oefent hij vaak en veelal speelt hij koraalmuziek. Na deze korte toespraak speldde de heer De Boer de twee leden elk een speldje op, met de inscriptie „1911-1961”, „Eendracht Woudsend”. Hij vond het een eer dit te mogen doen en een eer voor de muziekvereniging twee zulke trouwe leden te bezitten. Namens beiden bedankte de heer Wis pelweij, waarbij hij opmerkte dat het op zichzelf geen grote verdienste is 50 jaar lid van een korps te blijven. Het heeft hun allebei veel voldoening geschonken. Doch er is een tijd van komen en van gaan, en met dit gezegde wekte hij de jeugd op om toch vooral lid van de muziekvereniging te worden. Zij zelf hebben altijd veel genoegen aan hun lid- zijn beleefd. Aan het slot dankte hij de Voorzitter De Boer speldt de heer Visser de onderscheiding op, waarbij de heer De hoop, dat er een oplossing gevonden zal kunnen worden voor de Kwestie- Laos, is de laatste dagen aanzienlijk toegenomen, waarbij men de behendigheid van president Kennedy niet mag onderschatten. Vorige week woensdag leidde Engels en Amerikaans overleg tot een laatste poging om een oorlog op grote schaal te voorkomen, waarbij het vooral van belang was de Russen te laten weten, dat de Westelijke landen niet bereid waren zonder meer te kapituleren. Vandaar dat de nieuwe stap een nota, die donderdag te Moskou overhandigd werd in Washington gepaard ging met een vastberadenheid om militaire actie niet te schuwen als Rusland de uitgestoken hand niet zou aanvaarden. Inkoop-combinatie Hoewel in deze tijd van hoogconjec- tuur ook de groente- en fruitbranche zich in een levendige handel mag ver heugen, wil dit, aldus voorzitter A. Ab- ma van Terzool niet zeggen, dat de noodzakelijkheid van een organisatie een overbodig iets is geworden. Naast het vele goede werk dat de bond in het belang van haar leden tot stand bracht, vragen steeds nieuwe problemen de aan dacht. In overleg met een zustervereni ging deed spreker het voorstel om bin nen afzienbare tijd tot de oprichting van een inkoopcombinatie te komen Hoewel er aan een dergelijke combi natie schaduwzijden zulen zitten, zijn er integendeel ook veel voordelen aan ver bonden. Natuurlijk was het niet mogelijk om meteen toe oprichting van een dergelijke combinatie over te gaan, waarom het bestuur voorstelde binnenkort een avond te beleggen om deze zaak nader te be zien. moeten staan, al is het dan niet zo veel geweest. Hun’ grote verlies ging naar de Vlaamse Volksunie, een groe pering van rechtse elementen, van Vlaamse nationalisten en ontevrede nen met het beleid ten aanzien van Kongo. Deze Volksunie kwam van 1,98 pet. de vorige maal op 3,29 pet nu. Dit is geen percentage om zich zorgen te maken over ultra-rechtse partijen in België, maar het heeft de katholieken hun zware nederlaag bezorgd. Men kan verwachten, dat na verloop van tijd deze kiezers de weg naar de ka tholieken zullen terugvinden. De liberale winst is beperkt geble ven tot 0,7 pet. En door het Belgische kiesstelsel wordt deze winst beloond met het verlies van een zetel. De so cialisten zijn op 84 zetels gebleven, maar de katholieken zijn door een verlies van 8 zetels op 96 gekomen. In de Senaat hebben zij de absolute meerderheid verloren. Men kan hieruit opmaken, dat de verontwaardiging over de stakingsac tie schromelijk is overdreven, dat er in Vlaanderen katholieken zijn geweest, die de bezwaren tegen de eenheidswet met de socialisten deelden. Dit moet voor de katholieken een aanwijzing zijn in welke richting zij hun rege ringspartner voor de komende tijd zullen kiezen. Een voortzetting van de katholiek-liberale coalitie trekt vooral de liberalen helemaal niet aan, terwijl ook de linkervleugel van de katholie ken er bezwaren tegen heeft. Om hier uit echter nu al te concluderen tot een katholiek-socialistische regering, die de zo nodige economische herzieningen zal doorvoeren, is wat voorbarig. De eenheidswet en de staking hebben veel kwaad bloed gezet bij de politici. Daarom denken sommigen aan een overgangsperiode, waarin de drie grote partijen een nationale regering vor men, die echter door haar samenstel ling tot werkloosheid gedoemd zou zijn. Het land zou er bij gebaat zijn als de socialisten en katholieken elkaar nu al zouden kunnen vinden. Dat de afdaling Sneek van bovenge noemde bond ondanks haar gering aan tal leden, voor de aangeslotenen een band vormt, bleek woensdagavond uit hét aantal aanwezigen. Praktisch alle leden, van wie de mees ten met vrouw en kinderen, bezetten zaal Hanenburg. Organisatie is macht Als vertegenwoordiger van het hoofd bestuur sprak de heer Kamman van Amsterdam een propagandistisch woord. Hoewel de Bond van Chr. Groente- en Fruithandelaren lang niet één van de grootste vakorganisaties in Nederland genoemd kan worden is toch gebleken, dat zij haar plaats in het bedrijsleven ten volle verdient. Spreker herinnerde in dit verband aan het bestaan van de ziekenkas. Hoewel vandaag niet meer toereikend, hebben toch in het verleden vele leden die met ziekte te kampen hadden, steun van de ze instelling genoten. Als voorbeeld van gezamenlijke krachts inspanning noemde de heer Kamman verder de aktie van de afdeling Am sterdam, waar men in federatief ver band kans zag een pensioenfonds te stichten. Wanneer men in een bond met 1200 leden in bepaalde afdelingen dergelijke zaken weet aan te pakken, dan is het duidelijk dat organisatie macht is. Spreker vroeg de aanwezigen dan ook. de voorgestelde inkoop-combinatie niet botweg af te stemmen, doch te proberen door gezamenlijk overleg het persoonlijk zowel als gemeenschappelijk belang te dienen. de afdeling heer Fokkema i van waardering voor de°hechte samenwerking onder de Sne ker collega’s. Na de pauze werd door het amateur- toneelgezelschap van de Coöp. Zuivelfa briek te Wirdum het blijspel „De Alve stêdden koorts” in drie bedrijven opge voerd. Het bestuur van de afdeling .meek bezorgde haar leden met een en ander een gezellige avond. de 21 uur. De stewardessen zullen aan heer Sijtsma ongetwijfeld een passagier hebben gehad, dus een einde aan deze haast een jaar durende trip van onze stadgenoot. Op schiphol werd hij op gewacht door de heer Diedert Sijt sma met zijn gezin en zo was de oude baas weer mooi voor de Paasdagen in het oude vertrouwde Friesland te rug, waar hij vele vrienden moet be zoeken om over zijn ervaringen in het verre westen te verhalen. Dins dagmiddag moest hij vrienden van de Sociëteit zijn relaas vertellen, waar zijn dagboek, dat hij steeds keurig heeft bijgehouden, hem ongetwijfeld veel steun zal heb ben gegeven. Al- J leen z’n broer in Nevada kon hij niet bezoeken, maar toch was het een prachtige trip. Zijn leeftijd brengt echter mee, dat zulke uitstapjes nu tot het verleden behoren. Op de foto ziet U de „wereldreiziger” met zijn oudste zoon Piet en diens vrouw. Na opening met gebed en schiiftle- i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1