L AGENDA""] Gymnastiekonderwijs aan de Huishoud school spoedig weer in eigen nieuw lokaal Afd. Oppenhuizen c.a. van de CBTB vierde 25-jarig bestaan Gemeentepersoneel een vrije zaterdag om de veertien dagen J.G.P.’ Sneek enLycurgus Wilhelmina’ Bolsward winnaars Je ia j IJLST WYM BRITS ER A DEEL en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, I 116 jaargang, no. 33 Maandag 24 april 1961 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Raad Ijlst Kerknieuws Geen uitbreiding schooltrein Rayonale turnwedstrijd K.N.G.V. te Joure Bouw zeven woningwetwoningen aan de Stads laan Verhoging garantie geldlening N. Tautenburg en subsidie Frysk Orkest Adj. Heystra sprak voor afd. Sneek Bond van PI. Vr. - Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave Van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Afscheid, bevestiging en intree ds G. Visser De heer IV. S. Overzee volgt de heer J. If ind als penning meester op l SNEEKER NIEUWSBLAD (handels- tigen. Ingekomen stukken besloten. Leermiddelen Geref. school (Vervolg op pag. 2) Junior-dames AMICIT1A Gelukwensen Oosterhemmen” 7.30 uur. Veel bereikt Het voltallige bestuur van de jubilerende afdeling. Van links naar rechts 1 de h.h: KI. Waslander, F. J. Wind, C.Landman, P. Tiersma en D. Koopman». J Woensdag 26 april. Propaganda-avond VCJC in Hotel Hanenburg. Aanvang Maandag 24 april ’s avonds 8 uur film: Pearl Harbour-Hiroshima. Dinsdag 25 april t.e.m. donderdag 27 april iedere avond te 8 uur film: Wir Wunderkinder. Geref. Kerk. Ds H. de Vries alhier ontving een beroep naar Veendam. peil stonden, terwijl ook de sportieve geest veel tot het slagen van deze mid dag heeft bijgedragen. door Aat van Veen van haar vriendin won met het minimale verschil verschil van 0.2 .punt (93.1-92.9). Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Onderwijsvergoedingen Eveneens z.h.s. werden goedgekeurd de voorstellen van B. en W. aan de school voor Chr. Onderwijs 4380, voor Geref. Onderwijs 3000,en voor de Kleuterschool 2730,voor onderhoud en 851,56 voor leermidde len enz. als voorschot op de vergoe ding krachtens de L.O. wet uit te ke ren. Onze oud-stadgenoot Ds G. Visser zal zondagmiddag 30 april a.s. om vier uur in het kerkgebouw van de doopsgezinde gemeente te Workum afscheid nemen van de Baptisten Gemeente van Wor kum en Makkum en zondag 28 mei a.s. na vooraf te zijn bevestigd door ds H. Sikkema uit Pernis, intree doen als pre dikant van de Baptisten Gemeente te Heerenveen, waar hij beroepen is in de vakature van ds A. Brandsma, die op 6 november van het vorige jaar naar Groningen-Z vertrok en daar veertien dagen later intree heeft gedaan. Ds Visser, wiens vader van 1910 tot 1938 voorganger was van de Baptisten Gemeente alhier, heeft in de loop van de jaren vele bestuursfunkties vervuld. Zo was hij o.a. lid van de Commissie der Unie van Baptisten Gemeente in Neder land, eerst sekretaris en naderhand voor zitter van de Broederschap van Baptis ten Gemeenten in Friesland. Vorige week woensdag werd een avond- bijeenkomst gehouden in Hotel Hanen burg, waarop ook de resp. echtgenoten In de vacature van penningmeester werd gekozen de heer W. S. Overzee, in de plaats van wijlen mevr. Heerin- _ga-Elzinga mevr. R. van Hout-Wierda. ’Mevr. A. C. C. Tromp-Flint en mevr. H. A. Urban-de Vries, beiden periodiek aftredend, werden herkozen. In de vacature J. Wind (Oppenhuizen) zal nog nader worden voorzien. Bij de rondvraag werd er voor ge pleit het jaarverslag voortaan vóór de vergadering aan de leden toe te zen den en geïnformeerd naar de mogelijk heid een opleiding voor lerares aan de school te verbinden. Volgens de directrice mej. Chr. v. d. Weide zou dit dan een opleiding voor N20, kinderverzorging en opvoeding, moeten zijn. Zij juichte het denkbeeld toe, maar wegens het beperkte aantal opleidingen zal het wel moeilijk zijn het te verwezenlijken. Het bestuur bleek er dan ook veel voor te voelen, zoals uit de woorden van de voorzitter bleek, en zal het daarom ernstig in overweging nemen. Ook stond het wel willend tegenover de wens betreffen de het jaarverslag. Nadat het verslag op voorstel van deze commissie was goedgekeurd en de penningmeester was gedechargeerd, bracht de voorzitter de heer Wind na- Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract adv.) lager. Abonnementsprijs 3,— per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad In zijn openingswoord wees de jubile rende voorzitter er o.m. op dat de op richting eigenlijk een experiment was, omdat voor een dergelijke afdeling al tijd tal van dorpen werden samenge voegd. Doch hier was dat niet het geval en zo kreeg Oppenhuizen een eigen af deling. Hij wees er voorts op dat er in de oprichtingsjaren veel behoefte was aan zo’n organisatie. Men had juist de crisisjaren achter de rug. Thans zijn er niet veel meer, die niet georganiseerd zijn. Als primaire taak van de afdeling stelde hij het behartigen van de belan gen van het bedrijf, uitgaande van het beginsel van de leden. In de CBTB zijn alle kerken vertegenwoordigd, wat ei genlijk altijd het ideaal van spr. zelf is geweest. Thans telt de afdeling ongeveer zestig leden en ziet het be stuur er als volgt uit: C. Landman, voorzitter; F. J. Wind, secretaris; KI. Waslander; P. Tiersma en D. Koopmans. Namens bestuur en leden bood de heer Waslander de voorzitter een elek trisch theelichtje benevens een lectuur bak aan en de heer Tiersma een poe pijptabak. Na een periode van ruim vier maanden kwam de Raad der gemeente IJlst vrijdagavond weer in openbare vergadering bijeen. Na de gebruikelijke ope ning wees de voorzitter er op dat deze eerste samenkomst wel wat lang moest worden uitgesteld. Daarom wilde hij geen nieuwjaarsrede houden, maar alleen de wens uitspreken, dat het alle leden gegeven mag zijn ook in dit jaar in gezondheid en goede samenwerking de belangen van de gemeente te behar- Onder auspiciën van de turnkring Friesland hield Rayon Sneek zaterdag middag in Joure de jaarlijkse turnwed strijd van de adspirantmeisjes en ju nior dames.. Mede dankzij de nieuwe, volgens de modernste eisen ingerichte zaal, is deze wedstrijd een evenement ge worden, waarin de prestaties op hoog Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) D.g.g. 4091. Prov. Friese CBTB de heer H. M. Ger- brandij het woord, die ook namens an dere organisaties sprak. Hij verklaarde dat het 25 jaar geleden tamelijk rebels was een specifiek christelijke organisa tie op te richten. Andere verenigingen bestonden toen, wel, doch bij de CBTB geldt echter ook de levensbeschouwing welke de leden zijn toegedaan. Er bestaat echter ook samenwerking tussen de drie organisaties en er is veel bereikt. Het stemde spr. tot voldoening dat ook de CBTB in al zijn geledingen hieraan heeft meegewerkt. Voorts spraken nog de heren E. Zon derland van Scharnegoutum namens de ABTB; Ds E. Groenenberg namens de Geref. Kerk van Oppenhuizen c.a.: H. P. Andela namens de Friesche Maat schappij van Landbouw; F. Zijlstra na mens de NCLB, 'die ook de goede samen werking memoreerde en J. de Groot na mens het bestuur van de Coöp. Zuivel- Maandag 24 april ’s avonds 8 uur Aere Perennius. Alg. Ledenvergadering Fries Scheepvaart Museum Sneek. Na afhandeling van de agenda inleiding door de heer S. J. v. d. Molen over „Visserij en vissersschepen in Noorde lijk Friesland”. Dinsdag 25 april *s avonds 7.30 uur in „Het Gebouw” te Abbega: Ingelan denvergadering Waterschap „Abbe- ga”. Woensdag 26 april 's avonds 7.30 uur in het „Himsterhüs” te Oosthem Inge landenvergadering Waterschap „De hun dames en zo kon de presidente 83 aanwezigen een hartelijk welkom he ten. Na het zingen van „Us Heitelan” vroeg mevr. Tilma nog even aandacht voor het volgende: Het is gebleken dat op het platteland de mogelijkheid om te leren zwemmen maar klein is en het in dit waterland toch wel zeer gewenst zou zijn dat alle kinderen leren zwemmen.. Zou het niet mogelijk zijn met geza menlijke krachten te komen tot de op richting van een centraal gelegen zwem- gelegenheid buiten Sneek? Ook werd de Mei-excursie ter sprake gebracht en kreeg het voorstel naar Schonebeek te gaan bijval. Hierop werd het woord ge geven aan de heer P. Heystra, adj. Groepscdt. Rijkspolitie te Sneek, die sprak over „het werk van onze politie”. Spr. splitste dit werk in twee gedeel ten - de representatieve taak en de preventieve taak. Door van de preventieve taak op over tuigende wijze te vertellen wist hij zijn gehoor zeer te boeien en begrip te kwe ken voor de vaak moeilijke taak van de politie. Hij wees ook op het belang van de publieke medewerking door alles wat verdacht lijkt te melden op de politie posten. Voorts waarschuwde hij tegen het lif ten, tegen het gevaar voor jonge kin deren wanneer oude mannen deze met snoep meelokken, waaruit zedendelicten kunnen ontstaan en voor personen die er op uit zijn anderen te chanteren. Wat het laatste betreft haalde hij aan steeds de politie daarvan in kermis te stellen. Tenslotte vertelde de heer Heystra hoe belangrijk nagelaten sporen zijn bij het achterhalen van de boosdoeners. Dus geen kleding wassen na een aanranding - bij inbraken niets opruimén of schoon maken en niemand toelaten op de plaats van het misdrijf. Spreker eindigde met de woor den: „we vragen begrip voor ons werk, we zijn blij met elke mededeling over iets wat u vreemd voorkomt. We komen liever 100 maal voor niets dan 1 maal te laat”. Een hartelijk applaus beloonde adj. adj. Heystra voor z’n interessante voor dracht. Ook de presidente bracht hem dank, waarn^-jrij de vergadering sloot. Hierbij was o.a. een dankbetuiging van Euphonia voor de verleende sub sidie; een ontslagaanvrage van ambte naar De Boer wegens benoeming te Leeuwarden; goedkeuring van Ged. St. van de verdere restauratie molen De r.oRat; goedkeuring van ’t raadsbesluit waren uitgenodigd. 25 heren vergezelden betreffende geldlening Boertjens; vast- - -oo stelling van het maximum aantal ver gunningen te IJlst op twee. Deze stuk ken werden op voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen. Ook was nog ingekomen een ver zoek van de heer Frankena en 24 an deren tot het plaatsen van een wacht- hokje voor de bus op de overkluizing alsmede een urinoir. B. en W. voelden wel de noodzaak, maar de moeilijkheid is een geschikte plaats te vinden. In het jaarverslag werd gememoreerd het overlijden op 3 januari 1960 van de sympathieke lerares mevr. M. E. A. Ament-Gonggrijp v. d. Sanden en daarnaast vermeldde het een groot aantal mutaties in het corps leraressen en leraren, o.a. doordat enigen van hen niet de volledige bevoegdheid be zaten en door bevoegden vervangen moesten worden. Voor gymnastiek kon echter niet direct weer een bevoegde leerkracht worden aangetrokken, waardoor vanaf het begin der nieuwe cursus geen lessen in lich. opvoeding werden gegeven, met uitzondering van twee lestijden voor de kinderverzorg- sters, Bij de leerkrachten aan de Mater Amabilisschool en het Zonnebloem- werk kwamen eveneens mutaties voor. Het aantal klassen voor laatstgenoem de cursus bedroeg in augustus vijf in plaats van vier, waardoor het aantal leerkrachten met twee moest worden uitgebreid. Hoewel in het voorjaar van 1954 een belangrijke uitbreiding van de Huis houdschool alhier tot stand kwam door het in gebruik nemen van de nieuwe vleugel, ontbreken nog altijd een gymnastieklokaal en een overblijfruimte. De gymnastieklessen moesten daarom elders in de stad gegeven worden, wat voor de goede gang van het onderwijs niet bevorderlijk was. Aan deze toestand komt echter spoedig een einde. In de jaarvergadering, welke donderdagavond in de school werd gehouden, vernamen wij n.l. uit het jaarverslag van de directrice en uit de mond van de voorzitter mr E. R. Zweep, dat de goedkeuring voor de bouw van een gymnastieklokaal met overblijf ruimte is verkregen en met de bouw ervan reeds een begin is gemaakt. Ge hoopt wordt, dat het bij de aanvang van de nieuwe cursus in september van dit jaar in gebruik kan worden genomen. Een nieuwe, bevoegde, lerares is in middels reeds benoemd. B. en W. wilden van de aanvraag punt 1 t.e.m. 4 en 7 voor het aanschaf fen van twee delen der Hillige Histoar- je, Friese lees- en zangboekjes, lees boeken voor de hogere klassen en 40 lees- en leerboeken Voor een in te richten bibliotheek voor de klassen 4, 5 en 6 inwilligen. Van de punten 5 en 6 schoolplaten Vaderland se Geschiedenis, filmstrips en aanvul ling landkaarten Europa en de wereld delen, zagen ze wel de wenselijkheid, maar niet de noodzakelijkheid in. Re den waarom ze voorstelden de aan vrage onder 5 en 6 te weigeren, daar deze de normale eisen te stellen aan het onderwijs te boven gaan en dus eventueel uit de exploitatierekening bekostigd moeten worden. Natuurlijk staat het schoolbestuur vrij bij Ged. Staten in beroep te gaan. Z.h.s. werd aldus besloten. Aanvragen premie woning verbetering Er was een drietal aanvragen n.l. van B. Hettinga, Lemmerweg 1, Wed. J. de Boer, Popmawal 13 en R. Boor- sma, Uilenburg 27. Op voorstel van B. en W. werd z.h.s. besloten deze verzoe ken in te willigen. Om 3 uui- werd gestart met de adspi- rant-meisjes, leden van de verenigingen „V.K.H.” Joure, „T.G.P.” Sneek, „V. en O.” Witmarsum, „Lycurgus Wilhelmina” Bolsward en „S.V.W.” Workum. Na drie onderdelen bleek bij de tus senstand, dat drie viertallen van TGP een voorsprong hadden genomen. Door het goede wedstrijdturnen van Anneke Olij (92.9 punten), Sjouk Veltman (91.6 punten), Anja Gerritsen (91.6 punten) en Jannie van der Horst Jansen (90.1 punten) moest het viertal Hennie Ha gens (90.4 punten), Sjouk Offringa (90.1 punten), Toos v. Veen (89.7 punten) en Akke Terpstra (86.8) in het eerste team hun meerdere erkennen. Het viertal An neke Olij won deze wedstrijd, na aftrek van de laagste cijfers met 277.1 punten tegen het team van Hennie Hagens met 272.3 punten, dat dus als 2e eindigde. De derde prijs ging naar het TGP viertal Tineke Nauta, Alie Schaper, Joke Bouw man en Aat van Veen met in totaal 268.7 punten. In het persoonlijk klassement hebben de TGP meisjes Aat van Veen en Anne ke Olij tot het laatste onderdeel gestre den om de eerste plaats. Met een door beide meisjes overigens perfekt uitge voerde oefening brug ongelijk nam Aat v. Veen op Anneke Olij de leiding met een voorsprong van 0.5 punt (19.3-18.8). In de ringen wist Anneke deze achter stand te verkleinen tot 0.3 pt. (18.1-18.3). Op de evenwichtsbalk liet Aat echter 18.8 punt v.or zich noteren en Anneke 18.7 punten, waardoor de achterstand werd vergroot tot 0.4 punt. Met de vrije oefening kwam er in de volgorde geen verandering, doordat beiden werden ge waardeerd op 18.6 punten. Bij het laatste onderdeel, aangezweef de spreidsprong over het paard, wist Anneke nog 0.2 punt van haar achter stand weg te werken (18.3-18.5), waar- Aantal leerlingen Het totaal aantal leerlingen voor de opleidingen bedroeg op 1 jan. 1960 392, op 1 juni 381, op 1 aug. 389 en op 31 dec. 377. Voor de cursussen waren deze aan tallen resp. 215, 89, 169 en 225. Het aantal leerling-lesuren bedroeg 11.389. Het verslag maakte verder melding van door de leerlingen bij gewoonde jeugdconcerten, filmvoorstellingen en lezingen, excursies, bezoek aan ten toonstellingen, propaganda, voorlich tingsbijeenkomsten, oudermiddagen en -avonden en de gebruikelijke moeder- middag voor de le jaars primaire leer lingen en feestelijke bijeenkomsten voor de leerlingen. Ook werd gememoreerd, dat de school lid is geworden van de Stich ting Nederlandse Onderwijsfilm, zodat bij het onderwijs nu ook van films ge bruik kan worden gemaakt. Financiën fabriek te Uitwellingerga. Na dit officiële gedeelte voerde de to neelgroep van de Chr. JBTB afd. Wol- vega „Studenten-pension”, toneelstuk in drie bedrijven op, waarna de feestelij ke bijeenkomst die, afgewisseld werd door gezamenlijke zang en muziek, werd besloten. WANNEER IN DE TOEKOMST de afd. Oppenhulzen van de CBTB nog eens haar eeuwfeest mag vieren, zal men stellig met dankbaarheid terugdenken aan de vijf personen, die in 1936 de stoot tot de oprichting gaven. Dit waren de he ren J. Wind, H. Schraa, P. Tiersma, C. Landman en B. Dijkstra, die op dins dagavond 3 maart van dat jaar bjjeen kwamen om te bespreken of het oprich ten van een afdeling In Oppenhuizen en Uitwellingerga mogelijk was. Daarna belegden zij op 23 maart in café Schraa een vergadering waarin 36 personen aanwezig waren, van wie na afloop direkt twintig toetraden als lid. De afd. Oppenhuizen c.a. was daarmee een feit en de vijf initiatiefnemers vormden het eerste bestuur. Zo is de afd. nu dus 25 jaar geworden en donderdagavond jl. was er in het lokaal van de Herv. Kerk een feestelijke bijeenkomst, waarbij velen, o.w. bur gemeester Van Hout en wethouder Jouwsma, de gelegenheid te baat namen èn de afdeling èn voorzitter Landman en bestuurslid Tiersma te feliciteren, omdat zij van de oprichting af steeds achter de bestuurstafel hebben gezeten. In deze groep hadden drie verenigin gen ingeschreven: TGP Sneek, SVW Workum en Lycurgus Wilhelmina Bols ward. Doordat het turnpeil van de Worku- mer meisjes te laag lag, werd deze wed strijd een TGPLycurgus Wilhelmina aangelegenheid. Aan spanning heeft het hier ook niet onbroken. Na vier onder delen stond het Bolswarder drietal 0.4 op de Snekers achter. Met de paard- sprong, een aangezweefde hurksprong noteerden J, Odinga, J. v. d. Meer en T. v. d. Horst van Lycurgus Wilhelmina 37.9 punten, terwijl het TGP-trio A. Veltman, R. Brinksma en Jannie de Bruin 36.8 punten bij elkaar sprong. Met een miniem verschil van 0.7 punt werd Lycurgus Wilhelmina eerste in het algemeen klassement. Namens het gemeentebestuur van Wymbritseradeel bracht burgemeester Van Hout zijn gelukwensen over. In een kort woord merkte hij o.a. op dat het dagelijks bestuur van een agrarische gemeente meeleeft mëc een dergelijke organisatie. Ook hij noemde de 30-iger jaren een voedingsbodem voor de op richting van deze afdeling, die ook haar ups en downs heeft beleefd en sprak de wens uit, dat in de toekomst het doel van de afdeling verwezenlijkt en zij zelf op een hoger plan mag worden gebracht. Verder moeten de jonge boeren trachten te behouden wat de voorgaande gene ratie heeft opgebouwd, want zij hebben de toekomst. Spr. besloot zijn toespraak met de wens dat de afdeling verder ze mogen werken tot heil van de boer stand in beide dorpen en de gehele g meenschap. mens het bestuur dank voor zijn be leid. Het was het laatste jaar dat hij dit kon doen, want de heer Wind (die in 1944 de heer F. W. C. de Haas als penningmeester opvolgde) gaat we gens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd Sneek verlaten. In de bestuursvergadering was hem reeds een boek over Friesland aangeboden en thans wenste de heer Zweep hem het beste toe in zijn nieuwe woon plaats. Daarna herdacht hij het overleden bestuurslid mevr. H. Heeringa-Elzin- ga, die de school lange jaren heeft ge diend. op een wijze waarvoor allen grote waardering hadden en wijdde hij eveneens waarderende woorden aan de heer J. Wind te Oppenhuizen, die sinds 1932 in het bestuur zat maar nu wegens zijn hoge leeftijd moest be danken. Het werk voor de school lag hem na aan het hart en heeft hem veel voldoening geschonken, aldus de voor zitter die verder zei dat zij deze mar kante figuur in het bestuur zullen mis sen. Ook hem was reeds als aandenken een boek geschonken. Vervolgens deelde mr Zweep mede, dat mevr. Kuipers-Arema als raadslid en daardoor ook als gedelegeerde van de gemeente in het bestuur van de school is afgetreden. Het bestuur bewaart ook aan haar prettige herin neringen en heeft haar ten afscheid een bloemstuk gezonden. Bestuursverkiezing Herziening uitbreidingsplan Hierbij kwamen situatietekeningen ter tafel, aan de hand waarvan de voorzitter een uiteenzetting gaf. Na enige besprekingen o.a. over gepro jecteerde bejaardenwoningen, groene kruisgebouw en mienskipshüs en de zeven nog te bouwen woningwetwo ningen werd z.h.s. tot wijziging beslo ten, Persoonlijk klassement Zoals te verwachten was ging de strijd hier tussen Jannie de Bruin (TGP) en J. Odinga (Lyc. Wilh.). Met een perfekt uitgevoerde oefening brug ongelijk nam Jannie de leiding (19.2 punten), J. Odinga 18.9 punten. Aan de ringen verzamelde het Bols warder meisje 19.6 punten, terwijl Jan nie het, dankzij een herkansing, tot 19.4 punten bracht. Op de evenwichtsbalk was zij echter weer onbetwist, de beste (19.2 punten) tegen Odinga 18.7 punten. In de vrije oefening vergrootte Jannie haar voor sprong nog eens met 0.3 punt (19.5-19.2), terwijl zij bij de paardsprong niet min der dan 0.9 punt uitliep (19.5-18.6). Met een totaal van 96.8 punten werd Jannie de Bruin dus winnares. Gevolgd door J. Odinga met 95 punten. Ais ver tegenwoordigster van het „Rayon Sneek” reikte mevr. Schaap-Boscha van Wor kum de verenigingsmedailles met een toepasselijk woord uit. Garantie rente en aflossing Bij het punt garantie rente en af lossing van geldleningen, aangegaan door de Stichting Nieuw Toutenburg te Noord Bergum sprak de heer De Jong zijn bezorgdheid uit. In de finan ciële opzet is de gemeente blijkbaar niet gekend. Het te garanderen bedrag was aanvankelijk vastgesteld op 3.800.000,Nu wordt garantie ge vraagd voor 5.000.000,Is de stich ting ook voor IJlst van belang? De voorzitter: helaas wel! De bouw is aanmerkelijk duurder geworden dan was geraamd. De verpleegkosten wor den aan de lopende band verhoogd. Maar destijds hebben alle gemeenten zich garant verklaard. Er zijn nu van alle zijden bezwaren naar voren ge bracht, maar het resultaat zal wel zijn dat alle gemeenten weer hiertoe be sluiten. Het is ook wel een prachtige modelinrichting. De heer Groenveld: Is tot nu toe de exploitatierekening sluitend? De voorzitter: Ja, daardoor steeds verhoging verpleeggelden. Wij hebben een verpleegde, die nu 5.600,per jaar kost. Z.h.s. werd tot de garantie Opleidingen en cursussen Met augustus konden er zes le jaars klassen en vijf 2e jaars primaire klas sen gevormd worden. Voorts waren er voldoende leerlingen voor twee klas sen huishoudassistente, twee naai- klassen (een le en een 2e jaars), een vormingsklas, een opleiding voor kin- derverzorgster, voor inrichtingsassis- tente en een 2-jarige voor bejaarden helpster. De V.G.L.O.-school werd op geheven, waardoor de huishoudlessen aan deze groep leerlingen kwamen te vervallen. De aanvullende kook- en huishoud lessen, behorende bij de opleiding leerling-verpleegster en leerling- kraamverzorgster, werden wederom gegeven. Voorts waren er vier kook- en twee naaicursussen. De Mater Amabilisschool begon het cursusjaar met vier, het Zonnebloem- werk met vijf klassen. Resultaten van het onderwijs Uitgereikt werden de volgende ge tuigschriften: prim, opleiding 80; huis houdassistente 40, 2-daagse naaicursus 17, vormingsklas 16, kinderverzorg- ster 15, bejaardenhelpster 6, leerling- verpleegster 22, leerling-kraamver- zorgstër 6, kookcursus 77, naaicursus 60. Afgewezen werden voor de prim, op leiding 23, huish. assistente 2, 2-daagse naaicursus 1, kinderverzorgster 4 1.1. Aan het examen kinderverzorgster voor de Centrale Raad namen vijf leer lingen deel, die allen slaagden. Wat de sport betreft, slaagden 23 leerlingen voor het zwemdiploma I, 18 voor II en zes voor III. Van de 16 leerlingen van de Vor mingsklas zijn doorgegaan: twee voor de acte Na, drie voor N20, vijf voor verpleegster, een voor analiste, twee voor kantoor en een voor opleiding Kinderbescherming. Woensdag 26 april. Contactdag in Slump’s Naai- en Breimachinehandel, Hoogend. Vrijdag 28 april. Tetman en Jarich de Vries yn t Himsterhüs” to Easthim. Bigjin 7.30 ure. Vrijdag 28 april. Kunst aan Allen Sneek Concert door het Delfts Studenten strijkkwartet in de aula van het Chr. Lyceum. Aanvang ’s avonds 8 uur. Zaterdag 29 april. Thusnelda-Greate Pier. Persoonlijk toestelturnen dames en heren om het kampioenschap van Friesland in „Ons Gebouw”. Aanvang 7 uur. Hierna kreeg de voorzitter van de Volgens het verslag van de pen ningmeester de heer J. Wind, bedroe gen de uitgaven 298.552,59. De ont vangsten waren f 14.389,30, zodat de netto kosten 284.163,29 hebben be dragen. Hiervan werd 70% vergoed door het Rijk en 30% door de gemeen te. De heer Wind dankte de administra teur C. Zijsling hartelijk voor de uit stekende en accurate wijze waarop hij de boekhouding voert. Daarvoor had de kascommissie hem daarvoor ook al geprezen. Afscheid van bestuursleden Naar aanleiding van het verzoek der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Friesland tot versterking van trein Staveren van 7.46, de zg. „schooltrein”, werd van de direktie der Nederlandse Spoorwegen bericht ontvangen, dat trein Staveren v. 7.20 met twee rijtuigen ver sterkt zal worden, doch dat uitbreiding van de schooltrein wegen gebrek aan materieel niet mogelijk is, zo deelde de voorzitter mede in de vrijdag gehouden openbare vergadering van de Kamer. Tevens werd medegedeeld, dat geen gevolg zal kunnen worden gegeven aan het verzoek der Kamer om de in te leg gen avondtrein op dit trajekt van Wor kum door te trekken naar Staveren, aan gezien de personeelsbezetting dit niet toelaat. Onze stadgenoot de heer G. H. ter Horst werd herbenoemd als lid van het algemeen bestuur van het Ekonomisch Technologisch Instituut voor Friesland (E.T.I.F.). g .MVA

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1