Elfde Elfmerentocht trok 440 deelnemers Waterpoort- krabbels District 158 van Rotary International houdt zijn Landdag in Sneek Verbouwde starttoren feestelijk heropend IJLST door Speurder i en van Officieel Orgaan 1 fhi de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL 116e jaargang no. 38 Vrijdag 12 mei 1961 Geslaagd Mr Menalda wordt raadsheer Opbrengst Enunabloem- collecte Openingswedstrijd S.Z.C. c- Het Sneeker Nieuwsblad is een 19 mei: Sneek op stelten gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Il t SNEEKER NIEUWSBLAD (handels- een 23, Grote vlucht Wensen mét de hoop uit te spreken, dat de toren zal bijdragen tot meerdere glorie van de zeilsport, waarin Sneek zo’n prachtige plaats inneemt. De Sneker zeilsport waardig De burgemeester wenste het bestuur van de KZVS geluk. Allen zijn onder de Bij Kon. Besluit is Mr. Dr H. H. Me nalda sinds 10 november 1954 kanton rechter alhier, benoemd tot Raadsheer bij het Gerechtshof te Leeuwarden. bij het station Het Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS De opbrengst van deze kollekte was in de volgende dorpen: IJsbrechtum en Tirns f 55,74; Gauw, Goënga en Offingawier f 71,25; Schar- negoutum en Loënga f 54,62; Oppenhui zen en Uitwellihgerga f 67,52. Totaal f 249,13. kringen zeer bekende werk is reeds eerder een Koreaanse en een Ame rikaanse uitgave verschenen. de ontvangst en registratie van de be zoekers in Amicitia plaats en werden om 11 uur de deelnemers door het Ge meentebestuur op het stadhuis ontvan gen. Van kwart over 12 tot half een was er een lopende lunch in Amicitia, waarna de eerste plenaire zitting door Gouverneur L. J. Dijkhuis van Gronin gen werd geopend, gevolgd door een welkomstwoord namens de club Sneek door haar voorzitter Th. W. Zandstra. Daarna volgden toespraken door de Commissaris der Koningin Mr H. P. Linthorst Homan, door de persoonlijke vertegenwoordiger van de President van Rotary International, Pierre Hum bert uit Meraux (Fr.) en door buiten landse en binnenlandse gasten. Deze eerste zitting werd daarna gesloten om plaats te maken voor een boottocht over de meren met de grote salonboot „Toerist II”. Hedenavond verzamelen allen zich in „Ons Gebouw” voor de maaltijd en het optreden van de Snitser Skots- ploech, waarna deze eerste dag beslo ten wordt met een concert in Amicitia te geven door het Frysk Orkest en een dansje in de foyer. De SZC trof het gisteren wel niet bij zonder met het weer, omdat het erg koud was, maar gelukkig was de harde wind van de voorgaande dagen wat ge luwd al was hij Noorderlijk gebleven en toch nog vrij krachtig. Dit schrok de zeilers echter niet af, want van de plm. 75 leden die zich voor deze openingswed strijd hadden opgegeven, bleef maar een klein gedeelte absent. Het was dan ook een mooie wedstrijd met een lang kruis rak waarop vinnig om de leidende plaat sen is gestreden. De uitslag werd als volgt: 16 m2 klasse: 1. H. A. Minks, Leeu warden; 2. U. Bakker; 3. A. Graatsma. Gemengde klasse: 1. A. Zeilstra; 2. Onno Zweep; 3. F. H. Ringnalda. Larken: 1. B. Poiesz. Flitsklasse: 1. P. F. Vergonet; 2. K. Boersma; 3. mej. J. Werkhoven. Vrjjheidsklasse: 1. J. J. Onnes, Haren (Gron.)t 2. H. Meindersma; 3. mej. M. Kingma; 4. J. v. d. Meulen, Joure. Valkklasse: 1. Mr. R. Mulder, Lang weer; 2. A. H. Tromp. Pampusklasse: 1. P. cle Jong; 2. J. M. Slob; 3. Dr. W. B. v. d. Meer, Grouw. Regenboogklasse: 1, G. Ooms; 2. H. de Vries; 3. Tom Zwart; 4. J. Doevendans. Waar geen plaatsnaam is vermeld, wonen de winnaars in Sneek. iedere Rotarian in zijn persoonlijk, za kelijk en maatschappelijk leven, en tenslotte het bevorderen van interna tionaal begrip, verdraagzaamheid en vrede. Het lidmaatschap van Rotary berust op het classificatie-stelsel. De bedoe ling is n.l. dat elke club een doorsnee is van het maatschappelijk en commer ciële leven in de stad barer vestiging. Het toetreden der leden geschiedt op uitnodiging, maar vereist is dat zij een leidende functie in hun beroep inne men. Van elke tak Van arbeid kan slechts één vertegenwoordiger lid zijn. Wel zijn er onderclassificaties, zodat er meer dan een bankier, medicus, predi kant enz. lid is, (b.v. directeuren van Circulatie-bank, Crediet-bank, Hypo theek Bank, evenals b.v. huisarts, chi rurg, vrouwenarts, tandarts). Ras, ge loof of politieke richting vormen geen enkele belemmering voor het lidmaat schap. Een Rotaryclub mag naar bui ten geen bepaald standpunt in politie ke aangelegenheden of godsdienst pro blemen kenbaar maken, maar in de clubs zelf kunnen politieke en reli gieuze vraagstukken vrijelijk worden besproken. De Nationale, Friese en Verenigings- vlaggen aan de vlaggemasten op de vier hoeken van het open bordes van de toren en aan die op het land wapper den al fier in de straffe Noordenwind, toen de Wetterwille met het bestuur en de genodigden en daarachter de vanwe ge het koude weer niet grote sleep van zeilboten, die om 10 uur uit de Jacht haven vertrokken waren, bij hét startei- land arriveerden. Spoedig daarna draaide burgemeester Rasterhoff de deur van het slot, waar bij hij de wens uitsprak dat de start- toren nu in alle opzichten aan de ver wachtingen zal beantwoorden. Niet al leen technisch, maar ook als symbool van de watersport. Nadat het uitgebreide gezelschap het interieur van de toren had bezichtigd en consumpties waren rondgediend, sprak de voorzitter van de Kon. Zeil- ver. Sneek, de heer J. Lassche een wel komstwoord, in het bijzonder tot de bur gemeester en wethouder Fijlstra, de heer v. d. Maden, de vertegenwoordigers van de genoemde verenigingen en com missie en adjudant Zwaag van de R. Politie te Water. De Commissaris der Koningin, beschermheer der vereniging, de burgemeesters van Wymbritseradeel en Doniawerstal en hét ere-lid E. P. Kingma waren tot zijn spijt verhinderd. Spr. dankte de burgemeester dat htj de opening wilde verrichten en memoreerde daarna dankbaar het werk van de vo rige besturen die mét hun bescheiden middelen het land hebben aangekocht en de toren bouwden, alsmede de royale geste van Lankhorst Touwfabrieken door het aanleggen van de dansvloer. Geslaagd te Leeuwarden voor het Analistediploma HA der K.N.C.V. mej. G. v. d. Leij te Utrecht. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. vangst nemen als verstwegkomende bui tenlandse deelnemer. De oudste deelne mer, de 75-jarige A. de Jager uit Grouw die in de bromfietsklasse meereed, kreeg eveneens een prijs. In de toertijdklasse werden de prijzen gewonnen door: Bromfietsen: 1. W. Wijnja, Sneek 101 strafp.; 2. R. Vaartstra Leeuwarden 105; 3. J. Hielkema Leeuwarden 195. Motoren: 1. D. Jaarsma Dokkum 144 strafp.; 2. E. Heeg, Baard 157; 3. S. Wind Oosterzee 197. Autoklasse: 1. B. de Wit Leeuwarden 55 strafp.; 2. P. Bijlsma Grouw 55; M. Troelstra Sneek 97; 4. W. Mink Lang weer 104; 5. H. Tromp Balk 108. De heer K.'Noppert uit Bergum pres teerde het om 666 strafpunten bijeen te rijden, waarvoor hij de poedelprijs kreeg. Anderhalf jaar geleden is Spoorwegpersoneel van het alhier een poesje aangelopen, beestje vertederde de harten van de spoormannen zó, dat zij er niet toe konden komen het weg te jagen en het daarom adopteerden. Nu heeft poes drie jongen gekregen en gere geld houden de spoormannen een geldinzameling om kattebrood voor hun pleegkind te kopen. Ze hebben het diertje ook een naam gegeven. ..Dwarsliggertje” om geheel in hun jargon te blijven. Door het vergroten van de startto- ren hebben wij in de pas willen blijven met de zich steeds meer uitbreidende watersport, aldus de voorzitter, maar er zijn nog vele wensen. Zo missen we nog goede aanlegplaatsen en een represen tatief clubhuis waarin wij onze gasten kunnen ontvangen. Maar misschien komt dat nog eens bij de nieuwe jacht haven. Spreker dankte verder het ge meentebestuur voor zijn financiële me dewerking, de Valspar fabrieken die gratis verf beschikbaar stelden voor de toren en de fa Verwer die in samen werking met de linoleumfabriek Krom menie de vloerbedekking gratis legde en de Ver. van Sneker Zakenlieden voor de vier door haar geschonken stoelen. Doch ook de architekt J. D. v. d. Mo len, die een moeilijk probleem met groot sukses oploste, de fa Joustra die het be tonwerk uitvoerde (bestaande uit ver sterking van de fundering en het aan brengen van steunberen ter weerszijden van de toren), de fa F. H. Ringnalda, uitvoerster van het timmerwerk en de fa Geertsma voor het schilderwerk. Spr. bood vervolgens het gemeente bestuur ter herinnering aan deze dag 'n voorlopig model van de starttoren aan in afwachting van het definitieve dat niet tijdig klaar kon zijn en eindigde begonnen is met skelter en zich voor indruk gekomen van wat hier is ge wrocht zei hij. Het is een starttoren ge worden de Sneker zeilsport waardig. Spr. hoopte dat deze dag een goede start is en een symbool van de samen werking van allen die bij de watersport zijn betrokken. En dat de SZC vandaag haar openingswedstrijd houdt is daarvan reeds een symbool. Er is een periode geweest dat er geen nieuwe perspektieven ontstonden, aldus de heer Rasterhoff. Maar nu is dat ver anderd. Hij wees o.a. op de nieuwe jachthaven. Maar wil men deze initiatie ven allen tot een goed einde brengen, dan zullen alle betrokkenen er zich ach ter moeten stellen en in goede harmonie voltooien. De Rotaryclub in onze stad viel de eer te beurt dit jaar de 30ste Landdag van district 158 te mogen organiseren, die vandaag en morgen in Amicitia alhier wordt gehouden en waaraan plm. 560 personen deelnemen. Dit district omvat de provincies Noord-Holland, Friesland, Drente en Groningen, benevens de Noordoostpolder, maar ook waren genodigden uit de beide andere districten aanwezig. Als thema voor deze bijeenkomsten is gekozen „Friesland geeft zijn levensbericht”, wat door een tweetal sprekers zal worden toegelicht en ver volgens in een forum-bijeenkomst nader besproken. Hedenmorgen van 10 tot 12 uur vond niet willen bijwonen, met autobussen een excursie naar Bolsward en naar Deersum. Zij hebben n.l. de keuze tus sen de oude Hanzestad met bezichti ging van het stadhuis en de Martini kerk en een bezoek aan de veefokkerij van de firma Schaap te Deersum. In de derde zitting houdt de inko mende Gouverneur Ir J. F. Grootte, lid van de club Amsterdam-Oost een toespraak en wordt ook de plaats voor de volgende Landdag vastgesteld. Na een slotbeschouwing door oud- Gouverneur Mr A. E. C. de Groot van Embden te Haarlem wordt de Landdag gesloten, waarna nog een Afscheids diner volgt in „Lauswolt” te Beetster- zwaag. De tweede dag Morgen worden twee zittingen ge houden in de eerste waarvan Prof. Dr Ir A. Vondeling spreekt over „De plaats van Friesland in ons nationale bestel” en Dr J. Hofer, directeur van het La boratorium voor toegepaste psycholo gie in Friesland over „De Fries in de samenleving”. Schriftelijke en mondelinge vragen' naar aanleiding van deze inleidingen zullen worden besproken in een forum bijeenkomst onder leiding van oud- Gouverneur Drs C. L. Spits. In dit fo rum hebben naast de inleiders zitting de heren Mr D. H. Okma, lid van de club Leeuwarden en R. J. Sipkens, lid van de club Sneek. Tijdens dit forum, dat ’s middags ge houden wordt, maken de dames van I waarde .van elke nuttige arbeid; voorts de leden, voorzover zij de vergadering het toepassen van het dienstideaal door Advertentieprijs 15 ct per mm. Eij contract adv.) lager. Abonnementsprijs 3, per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Door het ontsluiten van de deur en het luiden van de scheepsbel in de ruime entree om daarmee het bestuur van de Kon. Zeilver. „Sneek” en zijn gasten binn ente noden, opende burgemeester Rasterhoff gistermorgen de verbouwde en uitgebreide starttoren van de K.Z.V.S. op het Kolmeersland. Zeer vele genodigden en belangstellenden woonden deze bijzondere en ver heugende gebeurtenis bij, o.a. de heer F. C. v. d. Maden, voorzitter van de N.N.W.B., het bestuur van de S.Z.C. en vertegenwoordigers van de N.V. Snee ker Jachthaven, de Ver. van Sneker Zakenlieden, V.V.V., het Actie Comité en de commissie Skütsjesilen en allen waren het er over eens, dat deze verbou wing niet alleen een belangrijke verbetering is, maar tevens een verfraaiing van de toren. De lichte grijs-geel geverfde muren, het wit en geel van de ko zijnen en ramen en het helrood van de deuren vormen een harmonisch en fraai geheel met het donker gecarbolineerde hout waarvan de nieuwe protest - kamer is opgetrokken. Dienen van de gemeenschap Vrijdagmiddag zette de heer L. J. Dijkhuis uit Groningen, Gouverneur van district 158, in een persconferentie waarbij ook het bestuur van onze plaatselijke club aanwezig was, het doel van Rotary uiteen en vertelde hij ook iets over het ontstaan van deze in ternationale organisatie, welker voor naamste doel is „het dienen der ge meenschap”. Zij werd opgericht te Chicago in 1905 door de advocaat Paul Harris, die daarmee twee oogmerken nastreefde: het bijeenbrengen van vooraanstaande mannen uit het zakenleven, de indus trie en tevens uit de vrije beroepen teneinde eikaars arbeid beter te leren kennen en waarderen, doch mede om te trachten het niveau van de arbeid te verhogen en de toen heersende cor ruptie in menige tak van handel en nijverheid tegen te gaan. Thans zijn er in totaal 10.855 Rotary- clubs met 504.000 leden, verspreid over ongeveer 120 landen en gewesten. Vier wegen leiden naar het beoogde doel: het beter leren kennen van an deren; het toepassen van ethisch hoog staande beginselen in bedrijf en be roep, alsmede het erkennen van de elke nuttige arbeid; voorts De eenden blijven voorlopig nog even in het nieuws. Vorige week deed een enthousiast zeiler in zijn schiphuis een vreemde ontdekking. Zijn boot - een Pampus - lag onder het eier struif en gebroken schalen en van zijn dekzwabber bleek nog slechts ’n klein gedeelte over. Ra, ra, hoe kon dat? Bij een kastje in de punt zag hij echter in het hoekje een eendenest, voornamelijk opgebouwd uit zijn zwabber, waarin drie eieren lagen. Wellicht hebben er meer in gelegen, doch de ratten hadden ook hier reeds hun werk gedaan.... •k Ds J. M. Spier predikant van de Ge- ref. Kerk alhier, heeft aan een in Amsterdam studerende Japanse col lega op diens verzoek toestemming verleend zijn boek „Wat is Calvinis tische wijsbegeerte?" in het Japans te vertalen. Van dit in kerkelijke D VARA zal vrijdag 19 mei starten met een nieuwe 14-daagse rubriek, geti teld „Op Stelten”, die samengesteld zal worden door Henk van Stipriaan. Het zal een typisch zomeravond-pro- gramma worden in de geest van het vrijdagavond-retour dat vorig jaar wat zomeramusement in de huiskamer bracht. Er zal worden gestart met een uitzen ding uit Sneek. Aan de plaats zelf wordt eerst een korte documentaire gewijd. De plaats van uitzending is het Mar- tiniplein, waar een podium zal worden gebouwd en waar eerst het Sted. Mu ziekkorps een koncert zal geven om 8 uur. In de documentaire zullen o.m. op treden burgemeester L. Rasterhoff, die iets vertellen zal over de industriële ont wikkeling en drs. H. Halbertsma over de historie van Sneek. Daarna zullen bekende ingezetenen ’t podium beklifnmen o.a. iemand van V.V.V., een bekende botenbouwer, een skütsjesiler en een kaatser. Tevens zal er een touwtrek-wedstrijd over de Westersingel worden gehouden en zal het orkest Johan Bok op het Mar- tiniplein dansmuziek spelen, waarbij ook gedanst kan worden. Dinsdag jl. is de nestor van de gym nastiek alhier, onze stadgenoot de heer M. Wierstra 97 jaar geworden. De heer Wierstra heeft hier o.a. jaren gewerkt als gymnastiekleraar. Speur der hoopt dat het hem gegeven zal zijn, nog lange tijd van zijn welver diende rust te gemeten. k In de loop der geschiedenis is er veel te doen geweest over wonderkinde ren. Neen, gelooft U nu niet, dat ook in onze stad zo’n uitzonderlijk be gaafd kind woont, doch. Speurder heeft een jongen gevonden, wiens prestaties op ’t ge bied van motoren hier toch wel even genoemd mag worden. Het is de 16-jarige Johan Poiesz, Scharnestr. die in maart de bouw van een op Koninginnedag het eerst met dit voertuig op de openbare weg vertoonde, wat echter enige moeilijkheden met de plaatse lijke dienaren van de Heilige Her mandad opleverde. Van oude onder delen, overal weggehaald, heeft Jo han de eerste Sneker skelter ge bouwd. Een twee-takt Victoria motor tje van rt 49 c.c. geeft het wagentje wanneer het in zijn tweede versnel ling staat, een snelheid van om en nabij de 40 km per uur. De wielen zijn autopedbanden en het stuurhuis is afkomstig van een 3-wieler Goliath. Verder is de skelter, wat het moto risch gedeelte betreft haast gelijk aan de auto. Hij heeft een rem- en gaspedaal en 'eveneens een koppeling. Het motortje is gesloopt van een brommer. Johan heeft reeds verschil lende produkten op zijn naam staan. Eerst bouwde hij twee door motortjes voortbewogen autopeds, één d la een scooter en één volgens een motorfiets. Daarna begon hij aan een driewieler, maar die beviel niet zo best, aange zien de banden als sneeuw voor de zon verdwenen, en nu heeft hu dus een skelter, ’s Avonds toert hij met zijn vrienden op de Veemarkt rond, want op de openbare weg mag hij niet verschijnen. Dat onze 16-jarige stadgenoot een technische knobbel heeft, is wel duidelijk, want hij heeft alleen de kursus automonteur aan de L.T.S. doorlopen. Doch, zo vertrouw de zijn moeder Speurder toe, van z’n zevende jaar af is hij al met motoren e.d. bezig en op die leeftijd hebben andere kinderen nog maar pas het a.b.c. uit het hoofd geleerd. Jl. maandag heeft de eend, die bij de fam. Blom op de Ged. Pol op ’t dak ’n nest bouwde 11 kuikens gekregen. Mevr. Blom ving met veel moeite de beestjes op, om te voorkomen dat ze van het dak vielen en nu heb ben ze een onder komen gevonden op de rommelzol der, waar moeder eend angstvallig over haar kroost waakt. Mettertijd, wanneer het iets warmer wordt (wat hopelijk niet te lang zal duren) worden de beestjes weer in vrijheid gesteld. Ook de heer Piet Faber aan de Wijde Noorderhorne heeft zich over een drietal eendekuikens ontfermd. Een zaam en verlaten zag hij ze in de Westersingel ronddrijven. De heer Faber heeft ze toen met een schep net uit het water gevist en in een bak met water in de huiskamer neerge zet. Daar maken ze het nu prima. Hun broertje was evenwel niet zo ge lukkig. Hij diende als middagmaal voor een rat. Tja, de natuur is wreed. In ons land werd de eerste Rotary club in 1923 te Amsterdam opgericht. Thans zijn er, verdeeld over drie Dis tricten, 120 clubs met meer dan 4400 leden. De club Sneek dateert van ja nuari 1940. Vooral in de jongste jaren heeft Ro tary International een grote vlucht ge nomen en zijn de internationale con tacten zeer sterk geworden. Rotary is als „non-governmental” orgaan in de Verenigde Naties vertegenwoordigd. Elk lid kan overal ter wereld waar clubs zijn, deze bezoeken. Hij wordt er als vriend ontvangen en voelt zich er aanstonds thuis omdat bij de wekelijk se lunches, met enkele bijkomstige ver schillen, overal dezelfde procedure wordt gevolgd. Op sociaal gebied doet Rotary veel nuttig werk. Tal van clubs steunen charitatieve objecten, en haar leden hebben zitting in de besturen ervan; voorts stelt Rotary zich achter stede lijke en landelijke initiatieven of enta meert zelf bepaalde plannen. Jaarlijks worden door de z.g. Rotary Founda tion studiebeurzen beschikbaar gesteld, waarvan tal van Nederlandse jonge mannen en vrouwen gebruik hebben gemaakt om hun studie in een zelf ge kozen land voort te zetten of te vol tooien. Ook worden er internationale jeugdkampen georganiseerd, die het de jeugd mogelijk maken een vakantie in den vreemde door te brengen en leeftijdgenoten uit alle delen der we reld te leren kennen. Grote bedragen worden daarvoor beschikbaar gesteld. Elke club heeft een aantal speciale commissies, die zich bezig houden met zaken welke de gemeenschap, de lei ding in bedrijven en ondernemingen en de internationale verstandhouding betreffen. In Friesland zijn zes clubs: Leeuwar den, Sneek, Heerenveen, Drachten, Dokkum en Harlingen. Oosterwolde is in oprichting. De voor de elfde achtereenvolgende maal door de Motor- en Autoclub „J. C. Visser" georganiseerde 11-merentocht op Hemelvaartsdag, is uitstekend geslaagd. Niet minder dan 440 deelnemers, onder wie 86 toertijdrijders, gingen bij hotel Hanenburg van start voor de gebruike lijke route langs de elf meren. De FMC uit Leeuwarden leverde deze maal de beste prestatie en eiste ook de prijs voor de club met het grootste aan tal deelnemers op. De beste prestatie van de leden der JCV werd geleverd door de heer M. Troelstra uit Sneek, die hiervoor (evenals het vorig jaar) de wis- selbèker, aangeboden door de heer H. Stuurop, in ontvangst kon nemen. De verstwegkomende motorclub was „Martinistad” uit Groningen, terwijl de verstwegkomende bromfietsclub „Mari- nestad” uit Den Helder was. De heer J. Veenstra uit Breda was de verstwegkomende motorrijder, de heer Th. Post uit Wageningen de verstweg komende autobestuurder, de heer J. H. Schoonderwoerd uit Vlissingen de verst wegkomende scooterrijder en de heer H. Hiemstra uit Rotterdam de verstwegko mende bromfietser. Al deze deelnemers ontvingen een prijs. Ook de heer S. Lan- ting uit Californië kon een prijs in ont- De burgemeester sprak de hoop uit, dat de nieuwe jachthaven straks de mo gelijkheid voor een goede ontvangst van de gasten zal bieden. Er zijn inder daad al plannen voor een zeilmotel. Hij bond allen op het hart dit initia tief te steunen en z.m. te bevorderen en zei daarna het geschenk voor de ge- n^pente gaarne te willen aanvaarden als symbool van de watersport in onze stad en de samenwerking en de verbon denheid van allen die deze sport een goed hart toedragen. Wederkerig bood hij namens het gemeentebestuur vlag in de Sneker kleuren aan. De voorzitter nam deze dankbaar in ontvangst waarbij hij de verzekering gaf dat zij haar in ere zullen houden als een herinnering aan de royale wijze waarop de gemeente him is tegemoet gekomen bij de verbouw van de toren. Verder werden nog waarderende woor den en goede wensen uitgesproken door de heren E. S. Hoekstra, voorzitter van de SZC, die een asbak aanbood waarin een inscriptie en een afbeelding van de starttoren zullen worden aangebracht, F. C. v. d. Maden namens het bestuur van de Noord Nederlandse Watersport- bond, M. C. Breuning als voorzitter van de Valkenclub „Jacoba van Beieren” on der aanbieding van een schoolbord waarop hét weerbericht kan worden ge schreven, D. v. d. Werf die namens de Commissie Skütsjesilen een barometer en namens de Ver. van Sneker Zaken lieden en het Actie Comité nog een tafel voor de protestkamer en een bord voor bevestiging van de routekaarten en -be schrijvingen aanbood, en S. G. Ruiter namens de Raad van Beheer van de Sneeker Jachthaven. Ook de architekt en de heer Geertsma Jr. kwamen even voor de microfoon, waarna de heer Las sche een slotwoord sprak waarin hij nogmaals dankte voor alle goede wen sen en geschenken. Er volgde teen nog een uurtje- va gezellig samenzijn, waarna het bestuur van de SZC de toren voor hét eerst weer in gebruik nam voor het leiden van de openingswedstrijd ten teken waarvan een der vlaggen van de KZVS werd ge streken en in de plaats daarvan de Clubvlag gehesen. Ter meerdere glorie van deze blijde dag wapperden de vlag gen van moeder en dochter broederlijk naast elkaar.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1