Weer IJsselmeerrace voor de Regenbogen Waterpoort-krabbels Blijde gezichten van aanstaand diamanten echtpaar 1 IJLST WYM BRITS ER A DEEL BUITENLANDS OVERZICHT en van door Speurder Officieel Orgaan Het Sneeker Nieuwsblad is een MEDEDELING DINSDAG 23 MEI de gemeenten SNEEK, 1 116e jaargang no. 40 Donderdag 18 mei 1961 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD ^===s Zaterdagelftal FVB tegen f/ Burgerlijke stand Al veel inschrijvingen voor Friese Elfstedentocht 1961 Extra bootverbinding Sted. Muziekcorps Sneek zondagelftal Verkoping Topconferentie tussen Kennedy en Chroestsjow? Fries Juniorenelftal tegen Harkema Opeinde gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en S' 1 SNEEKER NIEUWSBLAD (handels- ver- M. Èveraarts ik BAARDERADEEL var. 7-14 mei. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Geboren te Hijlaard: Lutzen zoon van Jacob Dijkstra en Aafko Terluin. Gehuwd: IJpens Oostenbrug, 26 jaar te Vrouwenparochie en Dieuwke Bouma 22 jaar te Winsum. Overleden te OosterlittensDirk van der Woude, 62 jaar. Faber, die na al negen en dertig jaar lid van „Harmonie" is, maar er toch niet voor schroomt „les te nemen". Elke week ziet men hem naar les gaan, om de geheimen van de bari ton saxofoon (nog) beter onder de knie te krijgen. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Laos en Algerije In Genève, waar ook de kernproeven behandeld worden, is tenslotte dinsdag de conferentie over Laos begonnen na enkele dagen geharrewar, eerst over het feit of de wapenstilstand wel een feit was (de Amerikanen weigerden voordien aan tafel te gaan) en tenslot te over de Laotiaanse delegatie. Ame- rika had genoegen genomen met twee delegaties, een van de regering van Boen Oem, de rechtse regering waar achter Amerika staat, en een van de ex-premier Savanna Phoema, die de steun van Rusland heeft. Maar Rus land eiste ook deelneming van een de legatie van de communistische verzets beweging, de Pathet Lao. Hierin heeft Zo vertelden ze het mij beiden, het paar dat spoedig zestig jaar getrouwd is. Jouke Osinga, een vief tenger mannetje, kijkt met trots naar zijn vrouw, die voor haar huwelijk, nu zestig jaar geleden, Jantje Bast heette. Ze is al een paar jaar bedlegerig, zit ’s morgens wel een paar uurtjes op de stoel maar voor die gele genheid komt de jurk toch niet aan. Nee, dat was voor de foto en voor het heuge lijke feit dat het tweetal donderdag S5 mei zijn zestigjarig huwelijksfeest hoopt te vieren. „In september word ik tweeentachtig,” zegt moeke Osinga uit haar bed waar ze nu weer prinsheerlijk in ligt. „En ik ben al drie en tachtig,” zegt haar man, die levendig op de stoel zit te wippen. „Ja, hij was er even eerder dan ik,” klinkt het droogkomiek vanaf het witte kussen. Moeke Osinga heeft niet voor niets geestige ogen in een blozend ge zicht. Men kan er de humor aflezen en nog wel iets meer ook: een sterke wil, een moederlijke liefde voor allen die haar na aan het hart liggen. Daar praat De trouwdag Wij verstaan elkaar wonderlijk wel en natuurlijk heb ik belangstelling voor het toilet van de bruid toen ze, nu zesig jaar geleden, de trappen van ons stadhuis beklom. „Ik had een mooie zwarte jurk aan en een pellerientsje om. Een tocque-je op, zo’n hoedsje as ze nou ok nog wel hewwe.” Dat haar bruidegom een hoge hoed op had kan ze haast niet geloven, maar hij weet het zeker, want de hoed was ge- Op de bres „Ik lig hier wel maar daarom kan ik nog wel een oogje op hen houden,” zegt deze vrouw die altijd op de bres heeft gestaan voor haar gezin, die kon „praten als een advocaat” als het er om ging het huis dat men haar wilde ontnemen voor haar kinderen te behouden. „Zij lagen boven zo mooi, ’s morgens dadelijk zon in hun zolderkamertje. Onder onze bed stee” - met een knik naar haar man, die „stond altied Zoals wij onlangs reeds vermeldden brengt de zomerdienst.regeling van de NS, die zondag 28 mei ingaat, ook een aantal verbeteringen die voor onze pro vincie en onze stad van belang zijn. Een hiervan is de extra bootverbin ding StaverenEnkhuizen vv die gedu rende het zomerseizoen over een langere periode geboden zal worden, nl. op werk dagen van 3 juli tot en met 2 septem ber en bovendien op maandag en zater dag van 29 mei tot en met 1 juli en van 4 tot en met 30 september. De boot ver trekt te Staveren om 10.25 uur en komt er om 13.15 uur aan. De bootverbinding in de namiddag werd op werkdagen vervroegd, nl. vertrek van Staveren om 17.43 uur en aankomst al daar om 20.55 uur. Morgenavond, vrijdag 19 mei, geeft het Stedelijk Muziekkorps een concert op het Martiniplein o.l.v. dirigent Bram Feenstra. Zoals u in de kranten en omroepbla den hebt kunnen lezen, zal dit concert gedeeltelijk door de VARA worden uit gezonden, in verband waarmee de aan vang op half negen is gesteld. De uit te voeren nummers zijn o.a.: Boston Mars Hudson Mars Florida Mars Eurovisie Mars Fryske Grienmank L’Italiana in Algeri, ouv. De regelingscommissie bestaat uit de heren J. de Wilde, T. Zwart, H. de Vries en H. Röfekamp. De race vindt plaats onder auspiciën van de Sneeker Zeilclub. Op de onlangs gehouden vergadering werd ook beslöten een nachtwedstrijd te houden op 24-25 juni op het Sneeker Meer maar alleen voor regenbogen. De eerste prijs voor deze wedstrijd zal be staan uit een regenboogtuig (katoen). Voorts zijn er prijzen als een fok, zeil- schoot enz. Ook wordt weer een pres- tatieprijs uitgeloofd voor de Friese re genboog dit dit jaar binnen Friesland de meeste punten bijeenzeilt. Het bestuur van de Friese regenboog- club werd als volgt samengesteld: J. Alberda, voorzitter, H. de Vries, pen ningmeester en H. Röfekamp, sekreta- ris. „Ja, toen de fotograaf vanmorgen kwam, wu ik natuurluk de jurk an hew we. Ze hewwe mie met z'n drieën hol- pen en toen zuster later kwam om mie te wassen, zei ze: „Wat bin je nou een kreas wiefke.” „Ze zat op de stoel naast het bed, een mooie speld op de jurk en de kammen in het haar." Elke niet-Sneker verwondert zich erover hoe onze stad zich uitbreidt. Overal verrijzen nieuwe woningcom plexen en op het „Eiland” wordt de ene nieuwe industriehal na de ander uit de grond gestampt. Ditmaal is Speurder eens naar de Lemmerweg gegaan om te kijken hoe de zaken er daar voor staan. Er wordt druk ge bouwd en verschillende huizen - aan de Gónggrijpstraat - zijn reeds be woond. Hieronder ziet V een plaatje van de activiteiten aan de Lemmer weg. blijmoedig teruglacht water.” De kinderen - altijd weer de kinde ren.... Zij hadden het goed. En nu be leven de ouders ook nog goede jaren, waar ze blij en dankbaar voor zijn. De kinderen zijn zo goed voor hen, ze staan altijd voor hen klaar.... „En ik heb nog nooit een proces gehad,” zegt Osinga opeens, „dat moet beslist in de krant.” Zijn vrouw glimlacht tegen mij met die wijze humor die ze zeker in de zestig jaar van haar huwelijk steeds gehad heeft. We hopen dat zij en haar man a.s. donderdag blij zullen kunnen lachen te gen de familieleden en vrienden die hen met hun grote feestdag komen geluk wensen. Van onze kant voegen wij onze felicitaties er graag bij. Zoals men weet heeft het Fries Scheepvaart Museum een verbouwing ondergaan. Pinkstermaandag is het museum geopend, een mooie gelegen heid dus om e.e.a. eens nader te bekij ken en rond te dwalen langs de vele opgestelde scheepsmodellen, terp- vondstem munten, de collectie antiek zilver enz. West-Berlijn Niet voor niets heeft Rusk, de Ame rikaanse minister van buitenlandse za ken, vorige week in Oslo in de verga dering van de Raad van de NAVO met veel nadruk herhaald, dat Amerika vastbesloten blijft het Westelijke recht op toegang tot West-Berlijn en zijn rechten in West-Berlijn zelf met alle middelen te verdedigen als Rusland zou besluiten een afzonderlijk vredes verdrag met Oost-Duitsland te sluiten en daaruit van Oostelijke zijde de con sequentie zou worden getrokken, dat deze Westelijke rechten dan vervallen zouden zijn. Maar op welke wijze de Westelijke machten hun recht van toe gang zullen verdedigen is nog niet he lemaal duidelijk, want lang niet ieder een is er van overtuigd, dat Amerika, Engeland en Frankrijk een oorlog zul len riskeren om West-Berlijn, hoe fun damenteel dit probleem volgens de Franse minister van buitenlandse za ken ook is. In Oslo heeft Rusk zijn collega’s ver der medegedeeld, dat Amerika vijf duikboten met polaris-raketten ter be schikking van de NAVO zal stellen, dat wil zeggen, zij zullen ingedeeld worden bij de Amerikaanse vloot in de Middellandse Zee en blijven geheel on der Amerikaans beheer. Er gebeurt dus weinig anders, dan dat de defensie van Europa versterkt wordt. Dat de duikboten pas over ruim anderhalf jaar klaar zullen zijn, maakt het ge baar met het oog op een crisis dit jaar nog wat leeg, tenzij men er Chroest- sjow Amerikaanse vastberadenheid uit wil laten lezen. Amerika toen maar berust, maar niet de regering van Boen Oem, die nu de conferentie boycot. Men krijgt het druk aan het meer van Genève, want aan de overkant, in Evian, gaat op 20 mei het gesprek tus sen Frankrijk en de FLN beginnen over de onafhankelijkheid van Alge rije. In Algerije en in Frankrijk heerst spanning, want men vreest nog steeds, dat de ultra’s een laatste poging zul len doen om het gesprek te laten mis lukken. Rechtse extremisten in Frank rijk en Algerije zijn actief met aan slagen, maar het ziet er niet naar uit dat zij in hn opzet zullen slagen. Militaire junta in Z. Korea In Zuid-Korea is dinsdagmorgen het leger weer actief geworden en heeft de regering afgezet, omdat de aan het be wind zijnde politici er niet in geslaagd waren het lijden van het volk te ver lichten, zoals de legerleiding verklaar de. Diverse legereenheden hebben zich bij de opstand aangesloten, doch niet alle. Men weet bijvoorbeeld niet wat generaal Ham Lim Lee, die met negen tien divisies aan de grens met Noord- Korea staat, zal doen. Van Ameri kaanse zijde heeft men onmiddellijk bekend gemaakt met alle sympathie achter de afgezette regering te staan, hoewel toch de militaire junta de anti communistische houding wil verster ken en de banden met Amerika nog nauwer wil aantrekken. Het gaat het leger alleen maar om de uitroeiing van de corruptie. Het is niet zo, dat deze opstand ge heel in de lijn valt van alle opstanden in Azië, dat wil zeggen, dat zij tot doel hebben juist een anti-Amerikaans be wind, of in het gunstigste geval een neutralistisch bewind aan de macht te brengen. Wat dat betreft, is dit een welkome afwisseling. In Donkerbroek wordt zaterdag een wedstrijd gespeeld tussen een zaterdag elftal en een zondagelftal van de Friese Voetbalbond. Voor het zaterdagelftal zijn de volgen de spelers uitgenodigd: J. de Graaf (Balk), J. Hoekstra en T. v. d. Hoek (’t Fean), T. Kooistra (Hol- werd), A. Brens en G. Germs (Kollum), J. Heezen en K. de Hoop (De Kooi), Z. Huitema (Nijland), H. Twerda (Oever- zwaluwen), G. Hoekstra (Wl), F. Speer- stra (IJVC), H. Rottiné (Zwaagwestein- de) en B. Brouwer, F. Jasper en K. Terpstra (ONS). S. Rom berg My Fair Lady F. Loewe (Wijziging der volgorde voorbehouden). Gisteravond heeft notaris E. K. Hoek stra alhier finaal verkocht het burger huis Dr. Kuyperlaan 9, vrij te aanvaar den. Koper werd de heer J. Geertsma, alhier voor f 20.122,(beschrijvings- som). Tevens werden die avond provisioneel geveild het woonhuis Schoolstraat 14, eveneens vrij te aanvaarden. Bod f 7.906,het burgerhuis Lemmerweg 26, in huur bij de heer M. Harder. Bod f 9.595,en het burgerhuis Schaepman- straat 19. Bod f 11.111, Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract adv.) lager. Abonnementsprijs 3, per half jaar. Franco p. post f 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad In verband met Pinksteren schijnt ons volgend nummer Advertenties voor dit blad kan men die dag uiterlijk tot 12 uur opgeven aan het kantoor Ged. Pol 6, Tel. 3005. UITGEVERS SNEEKER NIEUWSBLAD. Van het bestuur vernamen wij dat de Friesche Elfstedenweek die in de week van 24-29 juli door de Watersportver eniging „De Meeuwen” wordt gehouden een groot sukses beloofd te worden. Dagelijks komt er een zeer groot aan tal inschrijvingen binnen, vooral ook uit plaatsen buiten Friesland. Véél inschrijvingen werden ontvangen vooral uit Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Groningen enz. en zelfs België zal vertegenwoordigd zijn. Het is voorts wel zeker dat een zeer groot aantal ka novaarders uit Haarlem, Zaandam. Zwolle enz. de vloot met hun ranke vaartuigjes zullen draperen. Deze groepen komen met eigen slaap- tentjes wat wel een zeer levendig aan zien zal geven op de plaatsen waar over nacht wordt. Besprekingen omtrent een doeltref fende organisatie in dit verband zijn nog gaande met de Kanobond en de betref fende gemeente-besturen. Hoewel de overkluizing van de Oos- terpoortsbrug nog lang geen feit is, is het toch te zien dat er schot in de zaak zit. Vorige week was men in de weer met het aanbrengen van staal kabels aan beide waterkeringen en gisteren zag Speurder, en met hem tientallen belangstellenden, hoe twee brandweerspuiten en een motorspuit het water tussen beide damwanden wegzogen. Vooral in de avonduren is het een prachtig gezicht de grote sproeier water uit de slangen te zien spuiten. Een en ander had toch niet zo’n vlot verloop, want vanmorgen was het water tussen de damwanden weer even hoog als voor men begon. Ook is het te hopen dat beide dam wanden stevig genoeg zijn, want mochten ze bezwijken, dan kan men helemaal weer van-voren-af-aan be ginnen. De het vorig jaar door de Friese Re-' genboogclub ingestelde IJsselmeerrace zal ook dit jaar worden gehouden en wel op zondag 11 juni met als uitwijkdatum zondag 18 juni. Verwacht wordt dat minstens 12 regenbogen aan de race deelnemen. Zaterdag 10 juni zal geza menlijk naar Staveren worden gevaren en zondagmorgen om 9 uur wordt ge start. Na de finish in Enkhuizen, waar de organisatie in handen is van de WV Almère, wordt wederom gestart voor de terugvaart. De finish is in de haven van Staveren. De prijsuitreiking is na af loop in de Vrouwe van Stavoren, waar ook een gemeenschappelijk diner plaats vindt. De eerste prijs bestaat uit de „Menno” wisselbeker en een groot bord van aardewerk aangebeden door de Ne derlandse regenboogclub. De overige prijzen bestaan uit eretekenen, aangebo den door verschillende leden van de club. Alle deelnemers ontvangen voorts een herinneringsvaantje. Evenals het vorig jaar wordt een volgschip gechar terd voor vrouwen van bemanningsleden etc. Twee problemen Er schijnen vooral twee problemen te zijn, die Kennedy met Chroestsjow zou willen bespreken. In de eerste plaats wil hij weten, waaraan hij toe is met de besprekingen over het sta ken van de kernproeven, die qlgemeen gelden als een eerste stap naar verdere ontwapeningsonderhandelingen. De af gevaardigden van Amerika, Engeland en Rusland zijn al 305 maal bijeen ge weest, maar men is nog vrij ver af van overeenstemming, vooral op de punten van controle en inspectie. Op de ver gadering van maandag sloeg de Russi sche afgevaardigde vrij dreigende taal uit. Hij verklaarde, dat de Sovjet-Unie haar proefnemingen zal hervatten, wanneer Amerika en Engeland Frank rijk zouden toelaten nog meer kern proeven te nemen. Dit is een vreemde argumentatie, want Frankrijk doet dat zeer tegen de wens van Engeland en Amerika in, die daar niets over te ver tellen hebben. Dat het dreigement ernstig gemeend is, lijkt niet waarschijnlijk, anders zou Rusland niet het initiatief tot een ge- gesprek met Kennedy hebben geno men. Het wil uiteraard even laten voe len, waar nog een probleem schuilt, dat men zou kunnen vergelijken met de bezorgdheid, die het Westen zou tonen, wanneer China bijvoorbeeld kernproeven zou gaan nemen. Het is overigens een oud Amerikaans' probleem, wat te doen als Rusland weigerachtig blijft een accoord te on dertekenen met redelijke inspectie en garanties. Uit vrees voor een groeien de achterstand wenst een gedeelte van de Amerikanse leiders al hervatting van de kernproeven en het is niet uit gesloten, dat Kennedy zijn onderhoud met Chroestsjow als een laatste kans ziet om iets te bereiken. Zo niet, dan zal Amerika hoogstwaarschijnlijk de proefnemingen hervatten. Een tweede punt van belang zal zijn, dat Kennedy Chroestsjow kan vertel len, dat hij het meent, als hij zegt zich te zullen verzetten tegen verdere Rus sische pogingen Amerika en het Wes ten een plaats in de zon te ontzeggen. Dat kan vooral zijn nut hebben in verband met de verwachting, dat men dit jaar wel weer een toespitsing van de crisis om Berlijn zal zien. De berichten uit Washington worden steeds nadrukkelijker, dat president Kennedy volgende maand, vermoede lijk in Wenen, een ontmoeting zal heb ben met prémier Chroestsjow van Rus land. Naar verluidt, is het initiatief tot deze bijeenkomst van Rusland uit gegaan, dat ongeveer twee maanden geleden Amerika begon te polsen. De grootste zorg maakt men zich nu in Amerika, dat het bericht over de ont moeting van de leiders van de twee belangrijkste mogendheden in de we reld valse hoop op overeenkomsten zal wekken. Men verwacht namelijk geen overeenstemming over de hangende problemen, maar anders dan onder de vorige regering wil Kennedy toch con tact met Chroestsjow, ook al staat niet van tevoren vast, dat er resultaten zul len zijn. Zoals elders in dit nummer te lezen staat bestaat er voor de leden van de muziekvereniging „Harmonie” gele genheid tot het volgen van een op leiding, waaraan leraren van de Frie se Cultuur Ried eenmaal per week onderricht geven. Het behoeft geen betoog dat voornamelijk jonge musici hiervan zullen profiteren, maar ook de ouderen kunnen de lessen bijwon de ouderen kunnen de lessen bijwo nen. Dat het gezegde „niemand is te oud om te leren”, hier ook weer van toepassing is, inwijst de heer Ulbe In Harkema Opeinde wordt zaterdag een selektiewedstrijd gespeeld tussen ’n Fries juniorenelftal en Harkema Opein de. Het juniorenelftal ziet er volgt uit: Doel: R. Sixma (Leeuwarden). Achter: W. de Jong (Heerenveen) en P. Dijkhuis (Leeuwarden). Midden: S. Boersma (Harlingen), K. Delgrosso en J. de Vries (Harlingen). Voor J. de Vries (Rood Geel), H. Hof- stra (LSC), Tj. Krist (Heerenveen), H. Hartkamp (LSC) en G. Heida (Heeren veen). Reserves zijn: W. de Jong (Drachten), A. Graatsma (LSC) en S. P. Heidstra (Zwaagwesteinde) ze ook graag over - hoeveel verhalen krijg ik niet over haar zeven kinderen, de gelukkig getrouwden en de flinke verpleegster. „Drie jongens en vier meisjes hebben we en we hebben niet één er van ver loren. Onze oudste zoon woont in Ame rika, maar die is nou thuus met z’n Ame rikaanse vrouw. We verstaan elkaar best - zij mij en ik haar.” Natuurlijk dat is de liefde van moeder en kind. „Wij hebben 25 kleinkinderen en 13 achterkleinkinderen.” zegt Osinga vlug. „O, ja-a?” klinkt het wat wantrouwend uit het bed. Moeke is het niet gewend om alles zo maar aan te nemen en over denkt het, eerst liever zelf. „Wij bin ge lukkig nog wel aardig een bits je bij,” zegt Osinga tevreden. „Nou een bitsje - een boel!” zegt moeke met weer die glimp van humor in de ogen. Eveneens hachelijk zag het er, maan dagmiddag bij de boerderij van de heer Jager te Offingawier uit, waar plotseling brand uitbrak. Het 12-jarig zoontje had al spelende aan een schakelaar gedraaid, waardoor een dompelaar aan een balk in werking trad, en ’t hout en riet deed schroei en. Gelukkig bemerkte de toevallig passerende postcommandant, de heer D. Smit van Scharnegoutum, het ge vaar en met een slang op de water leiding wist hij de brand te blussen. Een gedeelte van het dak had al vlam gevat. De brandweer uit Sneek, die onmiddellijk uitrukte en spoedig ter plaatse was, .kon (gelukkig) onver richter zake terugkeren. A. Du roe Van Holland Wolters-Mol Rossini- Boedijn Bad’nes Mad’len, wals Komzak-Mol The Student Prince, selektie Nog nooit had de ambtenaar van de Burgerlijke Stand alhier, zo’n grote belangstelling voor een te sluiten hu welijk meegemaakt als vrijdag jl. De heer Tj. de Wit en mej. Y. Jongsma beloofden elkaar toen eeuwige trouw en inderdaad, de belangstelling hier voor was in alle opzichten overwel digend. De bezoekers (sters) aan de Rotary landdag, welke, zoals U weet in onze stad werd gehouden, vertoef den op dat ogenblik nl. in het stad huis en wilden dit gebeuren persé meemaken. Om geheel in stijl te blij ven, zongen de Rotarians bruid en bruidegom heel toepasselijk een „Lang zullen ze leven” toe. A Gevaarlijk balanceerde maandag avond omstreeks kwart over acht een vrachtwagen met oplegger op de rand van de Koop- mansgracht nabij de brug aan de Oppenhuizerweg. De bestuurder had zich bij het parke ren van de wagen schijnbaar even verrekend, met gevolg, dat het rech tervoorwiel ongeveer een halve me ter boven het water kwam te hangen. Het gevaar, dat de gehele wagen met de lading buizen in de gracht zou kieperen was niet denkbeeldig, doch alles liep goed af, waarbij de chauf feur een zucht van verlichting slaak te. leend en er moest een stuk papier in ge legd worden. Het pas getrouwde paar ging wonen in de v. d. Heijbuurt, Osinga was toen winkelbediende bij Westerhof. Dat bleef hij overigens niet lang - nadien werkte hij op de „ijzeren helling”, bij Hubert, bij Houwink, op de veemarkt als controleur en vele jaren als petroleum venter. „En dan ging ik uut vissen,” vertelt hij met veel plezier. „Ik was altied graag in de natuur. Eizoeken en vissen - de kienders gingen vaak met naar de Brek- ken.” Maar hij kuierde niet graag naast zijn vrouw achter de kinderwagen, die ritjes maakte ze dan maar alleen. „Ik ging natuurlijk uut werken, hield de bioscoop op de Oosterdiek ok skoan. Ik had zeven bekjes op te houden en een man die het nodige moest heb ben want hij mankeerde nogal eens wat.” Ze vertellen beide over die ongetwij feld wel moeilijke jaren in hun huwe lijk, maar zonder bitterheid en met een innige blijdschap dat de sociale toestan den nu zo veel verbeterd zijn. Blij zijn ze met hun „staatspensioen” en Osinga vertelt met grote voldoening over de propaganda-tournee’s die hij maakte met de toneelgroep van de Bond voor Staats- pensionering. Toen was hij een bekend persoon in vele dorpen. „We hadden toch altied veul plezier met de kienders hoe krap het ook wel om kwam,” peinst moeke Osinga. „Ik speulde altied met hun as ik tied had.” „Met de kermis hadden we ok veul ple zier,” glundert Osinga. „Op Hardzeildag gingen we wel met een praam naar de meer om in een hulp-tentsje op de ker- mis-polle koegeltsje bier te verkopen.” ,De kienders gingen dan met vanzeis, dan hadden die een fijne dag op het land.” Het is niet nodig dat moeke Osin ga ons verzekert dat ze geleefd heeft voor de kinderen - haar gedachten gaan nog steeds naar hen uit, haar waakzame ogen zien in de eerste plaats man, kin deren, kleinkinderen. Zaterdag a.s. -viert onze plaatselijke Chr. Gymnastiekvereniging „Adven- do” haar veertig-jarig jubileum. Te vens gedenkt het tamboer- en pijper- korps dan zijn derde lustrum. Nu is er een verzoek aan de burgerij bij onze redaktie binnengekomen, die dag de vlaggen uit te steken. Iets wat Speurder natuurlijk graag doorgeeft, ’s Avonds wordt de ere-avond gehou den, welke vooraf gaat aan de Pink- sterbetoging van het Noordergewest van ’t K.N.C.G.V., die op Pinkster maandag wordt gehouden. B

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1