Tamboers- en Pijperscorps van Advendo in de Pinksterpronk Turnbetoging Noordergewest KNCGV werd grootse sportmanifestatie Veel belangstelling op kampioensreceptie van O.N.S. IJLST WYM BRITS ERA DEEL tiy iOii F en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Dinsdag 23 mei 1961 116e jaargang no. 41 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Afscheid, bevestiging en intree ds P. H. Steenhuis Twee botsingen tijdens het weekeinde j Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en 551ste Staatsloterij 100.000: 2488; 5.000: 9621; 2.000: 3112, 4161, 4729, 9763, 9931, 11584; 1.500: 7837, 9526, 14675, 14686, 15304; 1.000: 1858, 4070, 4372, 4750, 5213, 5452, 5691, 5731, 6691, 7687, 9193, 9197, 9697, 11032, 11044, 11280, 11763, 12153, 13850, 14001, 14360, 15026, 15717, 15930, 16180, 16346, 18012, 19769, 19849, 20002, 20472, 21847. 400: 16063. 1972, 2873, 7180, 7203, 10539, 10540, 10558, 16024, 19540, 19541, 19549. Stadgenoot bij ongeval om het leven gekomen 2800 gymnasten marcheerden door de stad Ergerlijke dieren mishandeling Promotie Ds C. P. van Andel i SNEEKER NIEUWSBLAD (handels- Het kampioens-elftal. Van links naar rechts knielend: K. Beswerda, J. Abma, Brug ongelijk sukses in de komende jaren. Défilé Het middagprogramma Een fraaie massale vrije oefening van de dames. Dames le graad: Eerste prijzen CJO 34.3 pnt.; P. en G. 34.1 pnt.; K. en V. Groningen 34.1 pnt Tweède:' V. en K. Oppenhuizen 284 pnt. Pers, prijs: Netta Moes, P. en G. Groote- gast 9.6 pnt. Adsp. Dames le graad: Eerste prijzen: Advendo, groep II 33.6 pnt.; CJO groep II 31.8 pnt.; V. en K. Leeuwarden 31.6 pnt.; Advendo, groep I, 30.9 pnt.; K. en V. Groningen 30.6 pnt. Tweede: V. en K. Oppenhuizen 28 pnt. Pers, prijs: Nanke Meijer, Advendo 9.2 pnt. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Serenade voor het Stadhuis, het eerste optreden in het nieuwe uniform. handen kwamen bewees de bestuurstafel, waarop na afloop vijf baflen prijk ten, zodat ONS in de toekomst weer even vooruit kan. Een grote verrassing voor I„ 1 waaruit bleek, dat de aktie bij de donateurs welk bedrag hij symbolisch aan - Pers, prijs J. Tamsma, CJO 26.1. Adsp. Dames: Eerste graad, groepen 6 tot 10. Eerste prijzen: CJO I, 104.4 pnt.; V. en K. Leeuwarden 102.7 pnt.; P. en G. 102A pnt.; Wardy 100.8 pnt.; Advendo groep II 100.6 pnt.; K. en V Grijpskerk, groep II 99.1 pnt.; P. en G. 97.4; K. en V. Gronin gen 96.2 pnt.; V. en K. Leeuwarden 96.2 pnt.; Excelsior 95.1 pnt.; CJO II 93.3 pnt.; Advendo groep II 91.7 pnt.; V. en K. Leeuwarden 90.7 pnt. 2e prijs V. en K. Oppenhuizen 85.6 pnt. Pers, prijs mej. C. van Dijken CJO Leeu warden 27.6 pnt. Tweede graad, groep A: Eerste prijs: V. en K. Leeuwarden 133.9 pnt. Derde prijzen: SSS Heeg 120.8 pnt.; V. en K. Oppenhuizen 117.1 pnt. Pers, prijs mej. Jellie v. d. Werf, Juventa Drachten 24.8 pnt. Tweede graad, groep B: Eerste prijzen: V. en K. Leeuwarden 231.1 pnt.; Juventa Drachten 229.6 pnt. Tweede: Advendo, groep I, 220.9 pnt. Derde: Advendo groep II, 206.6 pnt Onze oud-stadgenoot Ds P. H. Steen huis tal zondagavond 28 mei a.s. af scheid nemen van de Geref. Kerk van Bergentheim in de gemeente Harden- berg en donderdagavond 8 juni, na vooraf in diezelfde dienst te zijn be vestigd door zijn vader, It. kol. ds H. Steenhuis, legerpredikant en directeur van „Beukbergen” te Huis ter Heide in Utrecht, intree doen als predikant van de Geref. Kerk van Gent in Bel gië. Nadat de voorzitter van de ontvangst- commissie, de heer J. Speelman, een ie der welkom had geheten, kreeg als eer ste spreker de heer J. Veldkamp het woord, die namens de KNVB in de eer ste plaats zijn felicitaties aan de spe lers o verbracht, want zij hebben tenslot te voor dit prachtige resultaat gezorgd. Ook de trainer van ONS - Theo Ydema - noemde hij persoonlijk en voorts wees hij op de goede geest, die in het elftal heerst. ONS is thans de zevende ploeg, die het kampioenschap heeft behaald en spr. hoopte dat dit getal een symbool mag zijn van de weg van voortbouwen en doorgaan naar de top. Het kampioen schap in deze klasse werd tot nu toe slechts een keer door een zg. neutrale vereniging behaald (Hark. Opeinde) en de heer Veldkamp bond het bestuur op het hart de letters van ONS uit te dra gen en mee te geven aan de spelers en jeugdleden. Hij merkte voorts op, dat een chr.' vereniging een groter verant woordelijkheid draagt als een zg. neu trale i.v.b. sportiviteit en het deed hem genoegen dat het Noorden het district Advertentieprijs 15 ct per mm. Erj contract adv.) lager. Abonnementsprijs f 3, per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad 4e klasse - le week Hoge prijzen en uitgelote num mers van te Sneek verkochte loten. Nieten 2829, 2837, 2845, 2854, 2861, 7161, 7166, 7177, 7182, 7195, 7197, 7202, 10544, 10547, 10552, 10573, 10575, 10954, 13085, 13089, 14621, 16023, 16030, 16039, 16044, 16046, 16053, 16062, 18132, 19530, 19537, 19553, 19560, 19568, 19882, 21433, 21435, 21482, 21797, 21799. heren in het nieuwe tenue waren gestoken sprak de heer Tj. v. d. Werf, voorzitter van het ,,cude” bestuur, ook nog woorden van dank. Hun plan vijf uniformen bij elkaar te krijgen was nog niet helemaal ge lukt, maar toch kon spr. reeds een be drag voor vier overhandigen. Inmiddels waren alle dames en heren volledig ge kleed in het nieuwe tenue en begaven zij zich naar buiten waar ze voor het stad huis een serenade brachten aan de bur gemeester, het comité en het bestuur, wat een grote menigte belangstellenden naar de Marktstraat deed stromen. Nog beter De heer v. d. Werf sprak woorden van dankbaarheid tot het comité en aan vaardde de uniformen „ontzettend graag” zoals hij het uitdrukte. Wij zul len onze uiterste best doen nu nog be ter voor Me dag te komen zo beloofde hij. Ook dankte hij de burgemeester en het gemeentebestuur voor hun welwil lendheid tegenover het corps. Nadat alle dames en Het corps zelf wenste hij geluk met dit nieuwe uniform. Moge het in alle opzichten aan de verwachtingen beanc- woorden. Namens het Comité dankte de heer Li. A. Faber het gemeentebestuur voor de mogelijkheid de overdracht in deze historische omgeving te doen geschie den. Hij deelde daarna mede dat de uni formen het bektuur de laatste jaren veel zorg hebben gegeven, en memo reerde de aktie welke gevoerd werd om het besluit nieuwe aan te schaffen te kunnen uitvoeren. Het onthaal in de ge meente was grandioos en wij zijn dan ook grote dank verschuldigd aan het ge meentebestuur, de industrie, de handel en de oudercommissie die hét mogelijk hebben gemaakt dat onze wens vervuld kon worden aldus spr. Ook prees hij de fabrikant die er voor zorgde dat iffet corps nog voor Pinkster in de Pinkster pronk kon worden gestoken. Hij trok hierna de tamboermaitre de heer D. v. d. Werf de nieuwe uniform jas aan, zette hem de bij zijn waardig heid behorende sjako met brede gouden band en grote witte pluim op het hoofd en wenste tot besluit het corps veel Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) o.g.g. 4091. W. Cnossen, P. van Meekeren, J. Bootsma en J. van Delden. Staande van links naar rechts: Voorzitter P. W. Bil, Th. Koolstra, H. v. d. Kamp, J. Steenwijk (aanvoerder), D. Bozma, G. Bil, S. Plat, H. Meyles, Th. Ydema (trainer) en C. de Haan (lid T.C.). Avondprogramma Ter afsluiting van het turnfestij n werd ’s avonds nog een avondfeest gehouden, met medewerking van de Huzaren van Boreel o.l.v. Kapelmeester Adjudant Reynhout. Door het drukke verkeer, dat Sneek op dagen als deze pleegt te passeren, kwam de optocht te laat het Sportpark binnen, waardoor een uur vertraging ontstond. Maar mede dankzij de eminen te leiding van de heer F. W. Brouwer te Leeuwarden werd het programma in ’n hoog tempo afgewerkt, waardoor een belangrijke tijd-achterstand kon worden ingelopen. Kxingvoorzitter' Dorenbos opende de turndemonstratie met gebed, en bracht daarna woorden van dank aan het be stuur van „Advendo” voor de perfekt draaiende organisatie. Het middagprogramma is een de monstratie geworden van de turnsport in al zijn geledingen. Naast algemene vrije oefeningen van alle dames en adsp. meisjes, werd door een drietal verenigingen een demonstra tie Tafelspringen en een nummer lange- mat gegeven en ter afwisseling hield de Chr. Atletiekvereniging „Sneek” enige veldlopen. In de 1000 meter voor junio ren werd Joh. Schuring van „Sparta” Meppel no. 1, H. Wouda van C.A.V. Sneek no. 2 en A. Lemstra van C.A.V. Sneek no. 3. 1500 meter loop voor senioren: 1. C. v. d. Veen „Sparta” Meppel, 2. R. Schut ting „Olympia” Hoogeveen, 3. K. Meye- rink „Fit” Beilen. Estafette 4 x 100 meter: 1. V. en K. te Leeuwarden, 2. C.A.V. te Sneek, 3. L.I.S. Wildervank en 4 „Udi” te Assen. Estafette 4 x 250 meter: 1. V. en K. Leeuwarden, 2. „Sparta” Meppel. Het was alweer vijftien jaar geleden dat het corps in uniform werd gestoken en sindsdien was het daarin een bekende verschijning geworden in onze stad. Een onnoemelijk aantal keren luisterden deze jongelui in hun kèurige en fleu rige blauwe uniformen allerlei festiviteiten op. Maar als gevolg van deze vele aktiviteiten moesten de uniformen vernieuwd worden, waartoe verleden jaar be sloten werd. Het grote bestuur beschikte wel niet over de nodige contanten, maar geen nood. Er werd weer een aktie op touw gezet en dank zij de mede werking van de plaatselijke industrie, de handel en de oudercommissie slaagde men er in vier weken in de 55 uniformen a raison van f 75,per stuk bij el kaar te krijgen. De leverancier leverde ze ook precies op tijd af en zo kwam het corps zaterdagmiddag in de Pinksterpronk. De overdracht geschiedde in de hall van het Stadhuis, van welke bijeen komst burgemeester Rasterhoff op ver zoek de leiding op zich had genomen. Deze verheugde er zich ook in dat de burgerij zoveel animo heeft getoond voor het aanschaffen van de uniformen, maar vond die op zichzelf het belang rijkste niet. Zeer veel corpsen in ons land lopen in keurige uniformen.” Het belangrijkste was dat hierdoor een vorm van zelfwerkzaamheid naar voren is ge komen, de burgerij weer haar bereid heid toonde en velen zich hiervoor heb ben ingezet. Deze uiting van gemeen schapszin maakt het zeker waard hier even officieel in het licht te worden ge steld. Maar ook de funktie welke deze corpsen en vooral dat van Advendie hier verrichten is een reden de overdracht in he't Stadhuis te doen plaatsvinden. Wij kunnen ons in SJneek geen aktiviteiten denken zonder medewerking van uw corps, aldus de burgemeester. Namens het gemeentebestuur maakte hij bestuur en leden een compliment voor de wijze waarop deze aktie werd georganiseerd en bracht hij dank aan al len die hieraan hebben meegewerkt. fllIMIIIIIIIIIIIIIIIM Zaterdagmiddag, omstreeks 12 uur is er ter hoogte van Scharsterbrug een ernstig ongeval gebeurd, waarbij onze 38-jarige stadgenoot, de heer S. de Jong, werk zaam als slijper bij de Fa. A. Hoogeveen, alhier om het leven is gekomen. Tijdens het week-einde is er een twee tal auto-ongelukken gebeurd, waarbij verschillende personen min of meer ern stige verwondingen opliepen. Zaterdag middag omstreeks 2 uur verloor de heer A. G. uit Andijk op de rijksweg 43 tus sen de Harsebrug en de Margrietbrug de macht over het stuur van zijn DAF per sonenauto die daarna een aantal malen over de kop sloeg. Op advies van dokter Dethmers moesten hij en zijn beide in zittenden (zijn echtgenote en dochter) naar het St. Antonius Ziekenhuis ver voerd worden, ter nader onderzoek. Van de auto bleef slechts een hoop verwron gen staal over. Ook op de weg Sneek-Bolsward ge beurde Pinksterzondag omstreeks 5 uur namiddags een auto-ongeluk. Tegenover het Bevrijdingsmonument van Wymbrit- seradeel botsten twee auto’s een Opel en een Volkswagen) tegen elkaar op. De V.W., die uit de richting Sneek kwam, werd bestuurd door de 18-jarige A. J. G. uit Bolsward en reed frontaal tegen de van de Afsluitdijk komende Opel op. bestuurd door de heer D. K. te Ruurlo. Alle inzittenden werden op advies van dokter H. Ubbens naar het St. Antonius Ziekenhuis vervoerd. Zondagavond evenwel, kon de 18-ja- rige G. naar huis worden vervoerd. Bei de wagens werden zwaar beschadigd. Het eerste senioren-elftal van onze plaatselijke chr. voetbalvereniging ONS is kampioen van de derde klas in district Noord geworden en de druk bezochte receptie van bestuur en spelers, die zaterdagmiddag in Hotel Bonnema werd gehouden en tweemaal onderbroken werd door een serenade van resp. Advendo en Harmonie, bewees weer eens welk een grote plaats ONS in veler harten in neemt en hoevelen intens met de vereniging hebben meegeleefd. In totaal voer den dertien sprekers het woord en dat verschillenden onder hen niet met lege Vanaf het bordes werd vervolgens door B. en W. het Ere-comité, het Ge westelijk bestuur en ’t bestuur' van „Ad vendo” het défilé van alle gymnasten afgenomen. Achter verenigingsvlaggen en tamboerkorpsen marcheerden ze langs het stadhuis, waarbij het meizon netje het geheel tot een fleurige stoet maakte. Begunstigd door fraai Pinksterweer is de grote turnbetoging van het Chr. gym- nastiekverbond, die hier gisteren werd gehouden en waarvan de organisatie ter gelegenheid van haar 40-jarig jubileum bij „Advendo” berustte, een grootse ge beurtenis geworden. De gehele dag stond de stad in het te ken van de gymnastiek en ter ere hier van wapperde de vlag op de toren. Reeds voor achten voerden de vele au tobussen uit Friesland, Groningen en Drente de gymnasten aan en dankzij de perfekte organisatie kon precies te 8,30 uur met de wedstrijden worden begon nen. f Voor het toestelturnen had „Advendo” de beschikking over de gymnastiekzalen van de Chr. Mulo school „Rehoboth” en de R.K. meisjesschool, terwijl de vrije oefeningen op verschillende wedstrijd- banen in het Sportpark werden afge werkt. Ruim vijftig verenigingen met in totaal 2800 deelnemers (sters) moesten in de morgen-wedstrijden door de jury’s worden beoordeeld. Hoewel er hier en daar- wel eens een foutje werd gemaakt, stonden de pres taties over het algemeen op een goed peil, zodat deze betoging een goede pro paganda vooi’ de lichamelijke oefening is geweest. De heer De Jong reed met zijn brom fiets op een zijweg van rijksweg 43 en gaf toen hij wilde overstegen geen voor rang aan een uit de richting Sneek na derende personenauto. Deze botste in volle vaart tegen hem op, en sleurde hem nog enkele meters mee. De bromfiets vloog in brand en de auto werd beschadigd. Jopie Kok, had opgebracht, de voorzitter, de heer P. W. Bil overhandigde. het bestuur was de mededeling van ruim f 250,— is met het geringste aantal stralzaken. Ook hoopte spr. dat het Noorden nog eenmaal vertegenwoordigd zal zijn in een competitie om het landskampioen schap en dat er een 2e klas van het za- terdagvoetbal voor het Noorden zal wor den ingesteld. Maar, zo vervolgde hij, dan moeten wij ons bij de Oostelijke en Westelijke districten aanpassen en reeds contact zoeken met de verenigingen al daar. Hij wenste ONS tenslotte veel voorspoed toe en dat de ploeg er hét zij ne zal toe mogen bijdragen het noorde lijk voetbal op een hoger peil te bren gen. Als tweede spreker trad de heer F. de Vries, voorzitter van Leeuwarder Zwa luwen en de commissie van het zater- dagvoetbal naar voren, die de oude re laties tussen de ploeg, die vorig jaar de hoogste titel behaalde en de nieuwe kampioenen aanhaalde. Hij zei voorts dat ONS een sieraad is van het zaterdag- voetbal en wenste de vereniging kracht toe tot heil van het za’terdagvoetbal, dat hen allen zo na aan het hart ligt. Namens hét gemeentebestuur van ijneek, sprak wethouder J. Blok, die er op wees, dat het behalen van een kam pioenschap een belangrijke zaak is voor de plaatselijke gemeenschap. Voorts roemde hij voorzitter Bil en hét gehele bestuur en wenste hij dat er in onze stad een sportwereld mag komen, die er zijn mag. De heer Bil, die al de sprekers beantwoordde, toonde zich verheugd over de belangstelling van het gemeen tebestuur en haalde de uitstekende sa menwerking van dit bestuur en ONS aan. Hij sprak als wens uit, dat in de stad een complex mag komen van tien sportvelden, zodat alle sport op zaterdag kan worden gehouden, een ideaal, waar voor ONS reeds 29 jaar op de bres staat. Verder spraken nog de heer K. Doe- vendans in zijn kwaliteit van voorzitter van de Sneker Sportraad en van vv „Sneek”, Simon Visser, die namens de jeugdleden zijn felicitaties aanbood en de voorzitters van diverse voetbalvereni gingen, waarmee ONS in de competitie speelt, alsmede de voorzitters van de overige plaatselijke voetbalverenigin gen en instellingen. Ook waren er veel telegrafische gelukwensen binnengeko men. De spelers, die dit kampioenschap in de wacht sleepten, krijgen allen een in gelijste foto aangeboden, zodat de her innering aan dit kampioenschap nog lang zal blijven bestaan. Vorige week heeft zich in de omge ving van onze stad een ernstig geval van dierenmishandeling voorgedaan. Het hondje van onze stadgenoot de heer G. Lampe ontsnapte enkele ma len aan het wakend oog van zijn baas en kwam op e?n dier tochten terug met een voorpootje onder het lichaam vastgebonden, terwijl de balzak met een touwtje afgebonden was. De in middels gewaarschuwde politie, waar bij ook die van Wymbritseradeel be trokken was, liet het hondje (een reu) dat kennelijk een teefje op het spoor was, los en dit leidde naar de dader, die, na stevig aan de tand te zijn ge voeld, bekende. Tegen hem werd pro- ces-verbaal opgemaakt. Ds C. P. van Andel, predikant van de hervormde gemeente te Utrecht, zal donderdagmiddag 1 juni a.s. aan de rijks universiteit te Utrecht promove ren tot doctor in de fakulteit van de godgeleerdheid. Ds van Andel was van 30 augustus 1953 tot 2 april 1959 predikant bij de gemeente Scharnegoutum en Loënga. Tijdens zijn verblijf te Scharnegou tum had hij daar bijzondere belang stelling voor het jeugdwerk en pro beerde hij dit aan te passen aan de be hoeften van de hedendaagse jeugd. Verder werd tijdens zijn ambtsbedie ning aldaar het verenigingsgebouw „Elim” vergroot en gemoderniseerd. Hef nieuwe uniform bestaat uit een lichtblauw jasje mét grijze revers en mouwomslag, koperen knopen en een harp op de liggende kraag. Dc tamboer-maitre heeft boven dien gouden epauletten, een gouden fluitkoord met kwast, een gouden band om de mouw en het wapen van Sneek op de kraag. Verder dragen alle heren een lichtgrij ze linnen pantalon met een gele bies, een wit shirt en een rode butterfly. De dames een dito rok met bies, witte blouse en butterfly. Na afloop van de serenade marcheer de het corps naar Hotel Bonnema waar een muzikale hulde werd gebracht aan hét kampioenselftal van ONS. Officiële ontvangst Om half twee werden het Gemeente lijk bestuur met de Technische commis sie, het Ere-comité en het bestuur van „Advendo’.’ door het gemeentebestuur op het stadhuis ontvangen. In z’n woord van welkom zei burge meester Rasterhoff o.m., het een ver heugend feit te vinden, dat de,plaatse lijke gymnastiekvereniging „Advendo” het heeft aangedurfd een betoging van een dergelijke omvang te organiseren. Dit is voor het bestuur een waardige beleving van het 40-jarig bestaan. Met het grote aantal gymnasten, dat vandaag in Sneek demonstreert, heeft U getoond, dat uw vereniging voor de lichamelijke opvoeding belangrijk werk verricht, al dus spr. Het is dan ook de wens van het gemeentebestuur dat het middag? en avondprogramma even suksesvol zullen verlopen als de wedstrijden op de mor gen van deze dag. Namens het Noordergewest dankte de voorzitter de heer H. Dorenbos te Leeu warden het gemeentebestuur en de po litie voor de medewerking welke van hen werd ontvangen. Voor tamboers- en pijperskorpsen hield de organiserende vereniging ’s morgens bovendien een concours. In de afdeling „Uitmuntendheid” be haalde het T. en F. .korps van Advendo een eerste prijs met lof van de jury, terwijl zij ook de wisselbeker won (209 punten). Jubal” van Heerenveen” kreeg met 176.5 punten eveneens een le prijs. In de strijd om de tambour-maitre prijs werd „Advendo” eerste met 27.5 punten en Jubal” van Heerenveen tweede met 26 punten. In de le Afdeling werd slechts één prijs toegekend en wel aan „Jong Ad vendo” met 186,5 punten. Marswedstrijd In de marswedstrijd voor verenigingen met tambourkorps veroverde „Advendo” de eerste prijs met 71.8 punten, tweede werd „Olympia” van Hoogeveen met 68.3 en „Excelsior” van Groningen derde met 66.4. Bij de verenigingen zonder tambour korps werd P. en G. te Grootegast eer ste met 66.5 punten, tweede „Voor waarts” te Haren met 64.9 en derde „Dindua” te Haringen met 64.2. Tenslotte volgen hier nog de belang rijkste uitslagen van de gymnastiekwed- strijden op deze wel zeer geslaagde turn betoging, die ook zeer veel bezoekers trók. Heren le graad: le Excelsior, Groningen 69 punten; 2e Advendo 65.3 p. Persoonlijke prijs J. Pol- ma, Excelsior, Groningen 23.8 pnt. Heren 2e graad: Eerste prijzen: Excelsior, Groningen, 96.1 pnt; Advendo 90.7 pnt; Durate Tone- vido, Bolsward 90.5 pnt; CJO Leeuwar den. 90.1 pnt. Pers, prijs H. Kooistra, Du rate Tonevido, 26 pnt. Heren 3e graad: Eerste prijzen: CGV Coevorden, 97.4 pnt.; Excelsior, 92.7 pnt.; P. en G Groo tegast 92.3 pnt.; Olympia, Hoogeveen 92.1 pnt. Pers, prijs: A. Tijsma CGV II Coevorden en J. Visser, CJO Leeu warden, beiden 26.4 pnt. Demes le graad: Eerste prijzen: CJO 105.8 pnt.; idem 102 pnt.; P. en G. Grootegast 101.5 pnt.; Vlugheid en Kracht Leeuwarden 100.8 pnt.; Excelsior 92.6 pnt.; Advendo 91.9 pnt. 3e Vlugheid en Kracht, Oppenhui zen 82.1 pnt. Pers, prijs: mej. G. Visser CJO, 27.6 pnt. Dames 2e graad: Eerste prijzen: CJO 94.6 pnt.; K. en V. Lemmer 91.2 pnt.; V. en K. Leeuwarden 90.2 pnt. Tweede: Advendo, ploeg II 88.8 pnt.; V. en K. Oppenhuizen 85.2 pnt. Derde: Advendo, ploeg I 83.6 pnt.; SSS, Heeg 81.2 pnt. Pers, prijs: mej. C. van Dijk, CJO, 24.1 pnt. Dames 3e graad: Eerste prijzen: Dindua, Harlingen 137.8 pnt. Derde prijzen: Advendo 124.8 pnt.; SSS Heeg 111.6 pnt. Pers, prijs Mej. B. Kuil man, Dindua, Harlingen 25 pnt. Adsp. Heren le graad: Eerste prijs: Advendo 73.6 pnt. Pers, prijs A. Vermast, Advendo 26.9 pnt. Tweede graad: Eerste grijzen: K. en V., Gronngen 98.6 pnt.; CJO 96.2 pnt.; V. en K. Leeuwarden 95.6 pnt.; SSS, Elim 94.7 pnt.; Excelsior 93.7 pnt.; P. en G. 92.9 pnt.; Wardy Ber gum 92.5 pnt.; K. en V. Grijpskerk 92.1 pnt.; Juventa Drachten 92 pnt.; V. en K. Schoonebeek 91.9 pnt; K. en V. Zuid- horn 90.7 pnt.; Excelsior 90.3 pnt.; Chr. Gymn. Ver. Marrum 90.2 pnt.; Kwiek Wolvega 90.1 pnt.; Excelsior 90 pnt.; CGV Coevorden III 90 pnt. 3 EO

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1