Fries Kringfeest K.N.G.V. viel in ’t water Afdeling Sneek van Beatrixoord groeit Wierstra winnaar in de R.O.R.C,-klasse) Wensen in de secties betreffende nieuwe scholen Onderhandelingen met N.S. over nieuwe spoorwegovergang onbevredigend verlopen IJLST WYMBRITSERADEEL 1 L m i F van en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, l 11 Maandag 19 juni 1961 116e jaargang no. 49 Alleen zater dagprogramma ging door na Geslaagd Bromfiets in botsing met auto J w 1 P.T.T. tarieven voor buiten land hoger Vast subsidiebedrag voor IJswegencentrale Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT on DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 1’ Finale verkoping Verbeteringen in het Cruycebroedershof 1 Auto botste tegen een boom Postkantoren na 1 juli alleen open voor spoed zaken en zegelverkoop 80-jarige na aanrijding aan gevolgen bezweken SNEEKER NIEUWSBLAD (handels- Als eerste in de rij der Friese verenl- Vlagoverdracht. de bedden beschikbaar S23 Nijverheidsonderwijs Een. der leden van de tweede sectie meende te weten, dat het laatste plan voor de bouw van een nieuwe school voor de Vereniging Sneeker Ambachts school ongeschikt is bevonden. Hij stel- Dr. V. d. Zijpp in duel met de Belita van de heer Bouman. Werf; 7. J. Bouman; 8. P. Coree; 9. A. H. Prins. Een turner van Beetgum overhandigt dé vlag van de turnkring aan haar 2e voor zitter de heer A. Nauta te Drachten. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Bij het onderzoek van de gemeente begroting 1961 is in beide secties aan gedrongen op de stichting van nieuwe openbare en christelijke lagere- en kleu terscholen in de Noorderhoek, op het Eiland en in de omgeving van de Lem merweg. Als gevolg van de revaluatie van de gulden zullen bijna alle tarieven voor het buitenlands PTT-verkeer drie tot zes procent worden verlaagd. Zo zal de verlaging voor postpakketten voor het buitenland vijf procent bedra gen. Ook het telefoneren met vrijwel de gehele wereld wordt goedkoper. Bellen buiten de spitsuren goedkoper de vraag of B. en W. wel rekening ge houden hebben met grondreservering voor de bouw van deze school. Een an der lid vroeg een gelijke inlichting t.a.v. de bouw van een uts en een handels- vakschool. In het kader van de jubileumviering van „T.G.P. Sneek” was deze vereniging belast met de organisatie van de Friese Turnbetoging, die hier zaterdag en gis teren zou worden gehouden. Zaterdag kon het programma geheel worden uitgevoerd, maar gisteren trad de regen als spelbreker op. Nadat eerst de aanvangstijd een uur was uitgesteld, waren de weersomstandigheden om 10 uur nog van dien aard, dat het Kringbe- stuur na een telefoontje met het K.N.M.I. te De Bilt en in overleg met het T.G.P.- bestuur, besloot het hele feest af te ge lasten. werd nu gestuurd door J. K. de Boer. De berekeningen van de gekorrigeerde tijden leverden de volgende winnaars op; Vrijdagmorgen omstreeks 10 uur is de 28-jarige heer A. yan Vondel uit Deer- sum op de weg tussen Rauwerderhoek en Sneekerhoek met zijn personenauto tegen een boom gebotst. Hij werd met grote kracht uit de wagen geslingerd en kwam enkele meters verder met zijn hoofd in een bermsloot terecht. Geluk kig zagen de heren T. Steunenberg en A. Scholten uit Vaassen het ongeluk ge beuren; zij renden naar het slachtoffer toe en trokken de man uit de sloot. De toestand van de heer Van Vondel, die in het Diaconessenhuis in Leeuwar den werd opgenomen, is nog ernstig. 'ïij ïikeft inwendige kneuzingen opge lopen terwijl tevens zijn borstkas is be schadigd. De vermoedelijke oorzaak van het on geluk is een klapband. De auto werd zeer zwaar beschadigd. Zondagavond om ongeveer 7 uur kwam de heer F. P. Wijnja te Oppenhui zen per bromfiets uit de richting Sneek met als duo-passagier de heer G. Dragt. Ter hoogte van de boerderij van de heer R. Wiersma kwam hij waarschijnlijk door onoplettendheid in botsing met een personenauto, afkomstig uit Zweden, die uit de richting Oppenhuizen naderde. Bij de botsing werden de beide brom fietsberijders over de weg geslingerd, maar ze liepen behoudens enige ontvel lingen, geen verwondingen van beteke nis op. De bromfiets werd zwaar, de au to licht beschadigd. Zo liep dit ongeluk dus nog betrekkelijk goed af. Per 1 juli zal het intercommunaal te lefoneren buiten de spitsuren aanmer kelijk goedkoper worden. Wanneer men dan drie minuten interlokaal belt, be taalt men tijdens die goedkopere uren de prijs van twee minuten. Op werkda gen zijn deze goedkopere uren van ’s avonds 9 tot ’s morgens 7 uur en ver der gedurende het weekend van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 7 uur. In de tweede sektie van de Gemeente raad maakte een lid bezwaar.- tegen het toekennen van de duizend gulden sub sidie aan de IJswegencentrale. Hij wilde dit liever aan de plaatselijke muziek korpsen geven. Voorts wees hij er op. dat er de laatste jaren geen ijs is ge weest, zodat de IJswegencentrale een reserve heeft kunnen vormen. Mocht subsidiëring noodzakelijk zijn dan achtte hij het gewenst dit afhankelijk te stel len van al of geen ijs in een bepaalde winter. De eerste sektie liet dezelfde geluiden horen. Het laatste is destijds ook als uitgangs punt gekozen bij deze subsidiëring, zo antwoorden B. en W„ maar van het begin af is dit niet volledig doorgevoerd. Er waren gemeenten die ook betaalden als er geen kosten waren. Toch waren de financiële resultaten zodanig, dat de centrale niet tot ont plooiing kon komen. Zij was bv. niet in staat mechanische hulpmiddelen voor het baanvegen aan te schaffen. B. en W. menen daarom dat er aanlei ding is de tot dusver hier gevolgde ge dragslijn te wijzigen en het subsidie op een vast bedrag te brengen, zoals an dere gemeenten reeds hebben gedaan. Aangezien er de laatste jaren geen ijs van betekenis is geweest, heeft de IJs wegencentrale geen taak gehad. Hier door heeft zij een saldo van enkele dui zenden guldens kunnen kweken, maar zij dient nog over te gaan tot de aan schaffing van de genoemde mechanische baanvegers. Bovendien moet er wel eni ge reserve zijn omdat de inkomsten over één jaar niet toereikend zijn om de uit gaven in een winter, waarin de ijs wegen wel verzorgd moeten worden, te bestrij den. 'Uit het antwoord van B. en W. blijkt dat voor zover zij weten er nooit een plan voor de bouw van een nieuwe school voor de Vereniging Sneeker Am bachtsschool is opgemaakt. Zo zullen de meeste postkantoren op zaterdag nog wel geopend zijn, maar al leen voor spoedzaken en zegelverkoop, voorzover die niet mogelijk is met au tomaten. Hulpkantoren en poststations in de kleinere plaatsen zullen zaterdags om 10.30 uur sluiten. De overige kanto ren om 12 uur. Vrijdags zullen de loketten voor uit- betalingen en stortingen tot de sluitings tijd van de kantoren open blijven. De buslichtingen zullen zaterdags aan merkelijk vroeger worden 'uitgevoerd. Niet dringende poststukken, zoals mas- sadrukwerken, postpakketten en grotere briefpakjes, zulen niet meer in de za terdagse bestelling worden opgenomen. De zaterdagse postbestelling zal in sommige gevallen later eindigen. De direktie van PTT dringt er bij uit gevers op aan hun periodieken zo vroeg tijdig aan te bieden, dat de bestelling uiterlijk op vrijdag kan worden uitge voerd. Notaris E. H. Hoekstra verkocht finaal het burgerhuis Emmastraat 5, vrij te aanvaardend Koper werd de heer G. B. Bouma, fouragehandelaar alhier, voor f 11.601,-. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. De wedstrijd. Van de 54 ingeschreven verenigingen kreeg een zestal zaterdagmiddag de ge legenheid met haar leden aan de wed strijden deel te nemen. De anderen zou den dit de volgende dag doen. Maar het was voor de vele gymnas ten die zondagmorgen per bus in Sneek arriveerden en voor het bestuur van T.G.P., dat ontzaggelijk veel voorberei dend werk voor deze dag heeft verzet wel een grote teleurstelling dat de regen een spaak in het wiel stak, waar door van de gehele uitvoering moest worden afgezien. Bij het onderzoek van de gemeentebe groting voor 1961 merkte een lid van de 2e sectie op, dat onze stad thans zeven bejaardentehuizen bezit, waarvan de laatste twee van prima kwaliteit. Hij acht de toestand van het Cruycebroeders hof daarmede niet in overeenstemming en vroeg of er ook plannen in voorberei ding zijn om daarin verbetering te bren gen. Naar aanleiding hiervan geven B. en W. een overzicht van de vele en belang rijke verbeteringen welke sinds 1947 in het Cruycebroedershof zijn aangebracht. Onlangs zijn nog enige closets aange bracht en is een verbetering van de mannen-zitzaal gereed gekomen, terwijl het thans in de bedoeling ligt wederom enige voorzieningen te treffen, nl.: het maken van een kamer voor de hoofdver pleegster; het inrichten van een vertrek voor bijzondere gevallen; het maken van een tijdelijke huisvesting voor een dakloos gezin; het maken van een rij- wielbergplaats; verbetering en uitbrei ding van de eetzaal voor mannen en verbetering huisvesting directeursgezin. Verder antwoorden B. en W. dat het lid, dat de toestand van het Cruycebroe dershof niet in overeenstemming acht met die van de laatstgenoemde bejaar dentehuizen in de gemeente, niet uit het oog moet verliezen, dat het Cruycebroe dershof een geheel ander karakter heeft dan bedoelde tehuizen. 1 Voor dit doel is aanvankelijk in de uitbreiding van de Noordoosthoek grond gereserveerd, terwijl er thans in het partiële uitbreidingsplan voor het Sperk- hem, dat in bewerking is, achter het Zuidersportpark nabij de Rijksweg 48 grond voor een nieuwe ambachtsschool is bestemd. Voor de UTS en een handelsvakschool waarvan het niet zeker is, dat zij bin nenkort gesticht zullen worden, is nog geen plaats aangewezen. In verschillen de delen van het uitbreidingsplan is voor „openbare gebouwen” echter grond gereserveerd, wat ook bij partiële her zieningen steeds gebeurt. Er behoeft derhalve geen vrees te bestaan, dat er op het vereiste tijdstip voor het aange geven doel geen plaats meer in het uit breidingsplan beschikbaar is. De afd. Sneek van de vereniging Beatrix-oord heeft er in het afgelopen jaar, dank zij het toegewijde werken van een viertal dames, 137 nieuwe leden bij gekregen. Moest men in ’59 een verlies van 21 leden boeken, in 1960 kwam het ledental van 771 op 908. De dames die dit mooie resultaat be reikt hebben door intensief huisbezoek, werd tijdens de jaarvergadering van de afdeling, vrijdagavond in het Groene Kruisgebouw, hartelijk dank gebracht door de voorzitter de heer P. Been. Zij ontvingen het verenig'ingslepeltje en een attentie van de afdeling. Het jaarverslag van de secretaris, de heer A. ter Horst, vermeldde verder dat in het afgelopen jaar zes patiënten uit Sneek in Beatrix-oord verpleegd zijn. De afdeling gaf een bijdrage voor het Sin terklaas- en Kerstfeest, alsmede voor het onderwijsfonds. De nieuwbouw in Haren vordert ge stadig. Doordat de plannen voor het zus terhuis niet goedgekeurd werden, zal men volgens een ander ontwerp moeten bouwen, hetgeen hogere kosten mee brengt. Eind 1961 kan de grote verhui zing van Appelscha naar Haren ver wacht worden. Het hoofdbestuur wil graag bij deze gelegenheid hët sanatorium een groot cadeau aanbieden in de vorm van een geluidsfilm-apparaat of televisietoestel len. Het plan werd aan de afdelingen voorgelegd en hier besloot men f 100. voor dit doel beschikbaar te stellen. Na de verhuizing zullen in Appelscha boei aanleggen, terwijl de voorliggers nog een slag moesten maken op de lan ge kruisbaan van de Heerenzijl naar de starttoren. De heren Tjepkema en Valk startten deze eerste maal niet. De middagwedstrijd, die om half twee aanving en tijdens welke de wind min der sterk werd, had een zeer vlot ver loop, zodat deze race al vroeg was af gelopen. Het had de deelnemers echter zó goed voldaan, dat ze een volgende 1. E. Wierstra; 2. Dr. J. W. v. d. Zijpp; 3. J. Lassche; 4. B. J. Gros. Daarna volg den 5. W. B. v. d. Meer; 6. D. G. v. d. Geslaagd voor het examen kleuteron- derwijzeres mej. I. de Jager te Uitwel- lingerga, die een benoeming tot kleuter- onderwijzeres aan de Chr. Kleuterschool te Gauw heeft aangenomen. Een genoegen. De burgemeester zei o.m. dat het voor bet Gemeentebestuur een genoegen was de deputaties uit het Friese gymnastiek, leven op het stadhuis te mogen ontvan gen. Dit getuigt van de aktiviteit van T.G.P. en het moet haar bestuur dan ook met trots vervullen dat het deze Kring- vlag voor een jaar mag aanvaarden. U hebt van 1885 af getoond, dat uw vereniging een plaats in de Sneker ge meenschap waard is, aldus spr. en het is dan ook onze wens dat T.G.P. in de ko mende jaren haar plaats mag consoli deren en aan een verdere bloei mag werken. Na het aanvaarden van de vlag dank te T.G.P.-voorzitter J. Dijkstra voor de vele goede wensen en het Gemeentebe stuur voor de ontvangst. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract adv.) lager. Abonnementsprijs t 3,— per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad WïK nog een 100—120 blijven. Het jaarverslag eindigde met de op wekking ook in de toekomst waakzaam te blijven en een apparaat ter beschik king te houden dat in staat is een mo gelijke aanval van de vijand, die de t.b.c. nog altijd is, op te vangen. Hoog nodig is het meerdere verpleeghulp aan te trekken, alle leden zouden in eigen om geving moeten ijveren voor deze zaak. Het jaarverslag van de penningmees ter, de heer J. Terpstra, maakte, bij een beginsaldo van f 785.70, melding van f 1314.04 aan ontvangsten, f 1279.86 aan uitgaven, zodat de rekening een batig saldo aanwees van f 819.88. Voor de algemene vergadering op 27 juni in Appelscha zal nog een vertegen woordiger van de afdeling worden aan gewezen. Mevrouw FeenstraWolthuizen, lid van het hoofdbestuur, vertelde bijzonder heden over deze vergadering die zeer in teressant belooft te worden, doordat mej. J. B. Wijers een causerie over arbeids- therapie zal houden. Mej. Wijers, die kunstschilderes in Emmen is, bereikt in Beatrix-oord prachtige resultaten bij de patiënten, die zij door haar geestdrift tot tekenen en schilderen brengt. Zelfs oudere mensen die nog nooit hebberl ge tekend, vinden thans een middel zich uit te spreken in de tekentaal, die door velen verstaan wordt. De vergadering werd met een kort op wekkend woord gesloten door de heer Been, die bij acclamatie was herkozen als voorzitter. Weg Sneek-IJIst B. en W. hebben er enig vertrouwen in dat binnen niet al te lange tijd aanleg van de weg Sneek-IJIst voort gang zal kunnen vinden. De aankoop van gronden is inmiddels ter hand ge nomen. Bestuurder met hoofd in de modder van de bermsloot geven zij te kennen, dat drie werken onverbrekelijk aan elkaar zijn verbon den: een brug over de Zwette, een nieu we spoorweg-overgang en een brug over de Franekervaart. Daarnaast staan af zonderlijke objekten, waartoe de Hospi ta lerbrug behoort, maar ook de Lem- merbrug en andere bruggen. De met de NV Nederlandse Spoorwe gen gevoerde onderhandelingen over het maken van een nieuwe spoorwegover gang bij de Goeman Borgesiuslaan zijn onbevredigend verlopen. Ook een nieu we' spoorwegovergang, welke beveiligd zou worden' door halve'spóorwegbomeh is voor de Spoorwegen onaanvaardbaar als niet een andere overweg wordt op geheven. Thans worden met de direktie bespre kingen gevoerd over een opheffing van de overweg bij de Bloemstraat en het maken van een nieuwe bij de Goeman Borgesiuslaan/Worp Tjaardastraat als verbinding tussen de Noorderhoek en de Noordoosthoek en als schakel in de rondweg Bolswarderweg-Leeuwarder- weg. In dit plan zou tussen Overweg en Bloemstraat een voetgangers- en rij- wieltunnel worden gemaakt. In dit licht bezien krijgt een verbete ring van de Hospitalerbrug een andere betekenis, omdat deze brug dan veel meer dan tot nu toe een toegangsweg naar de Noorderhoek vormt. Inmiddels is aan de Ged. Staten toe stemming gevraagd en verkregen om vaste bruggen te bouwen ter plaatse van de Hospitalerbrug en over de Fra nekervaart en de Zwette met een mini- mum-doorvaarthoogte van 1.80 m.-|-FZP. Maar dit projekt kan alleen met kracht ter hand worden genomen wanneer t.a.v. de spoorwegovergang een definitieve op lossing is gekozen en de financierings- middeïen aanwezig zijn om het uit te voeren. In verband met de vrije zaterdag personeelsschaarste zullen van 1 juli a.s. verschillende wijzigingen in de PTT-dienst worden ingevoerd. De lijst vermeldde de volgende sche pen en deelnemers: Klasse III: Irene, J. Lassche, Sneek; Viking, P. Tjepkema; Arabella, P. Co en met ingang gingen goot T.G.P. de uitvoering van dit feest in een nieuwe vorm, door naast de gymnastiek ook de nodige aandacht te schenken aan de ontspanning. Voor de zaterdagavond had men voor de gasten een boottocht naar het Sneeker Meer en een cabaret-avond in „Ons Gebouw” op het programma gezet. De kwestie van overnachting was op gelost door kampeergelegenheid te schep pen in het Sportpark en vele gymnasten zetten zaterdagmiddag hun tent daar dan ook op. De gasten werden onthaald op koffie, welke beschikbaar was gesteld door de fiima Van der Plaats te Bolsward. De koffiemelk hiervoor was gratis aange boden door de C.C.F. (Condens) te Leeuwarden. is steeds weer een hoogtepunt in het Friese tumleven. Te ruim 5 uur werden zaterdagmiddag door het college van B. en W. alhier de besturen van „O.S.S.”, Beetgum en „T.G.P.”, Sneek, benevens het bestuur van de turnkring Friesland op het stad huis verwelkomd. De leden der deelne mende verenigingen stelden zich daarbij op de Marktstraat op en brachten, ter wijl het Bondslied gespeeld werd, de vlaggegroet. Namens het bestuur van „O.S.S.” sprak voorzitter Bokma woorden van dank tot het Kringbestuur voor het ver- Voor de eerste maal in haar geschie denis hield de Kon. Zeilver. „Sneek" gis teren speciaal een wedstrijd voor de R.O.R.C.-klasse, grote, schepen van di verse afmetingen, waardoor met handi cap gevaren werd volgens de daarvoor geldende Internationale formules. Er werden twee wedstrijden gezeild, waarvan de eerste ’s morgens met regen en harde zuidwestelijke wind, die later uitging naar het Noordwesten. Er start ten toen negen schepen, maar middags toen het weer flink was opgeklaard, kwamen er elf in de baan. Het was een fraai schouwspel en zeker voor herha ling vatbaar. trouwen vorig jaar in hen gesteld, om als kleine dorpsvereniging het Kring feest te mogen organiseren. Spr. felici teerde vervolgens bestuur en leden van T.G.P. met het 75-jarig bestaan en wenste de Snekets veel succes toe in de komende jaren. Uit naam van het bestuur der Turn kring sprak de 2e voorzitter, de heer A. Nauta te Drachten, woorden van dank tot het Gemeentebestuur en het Politiekorps voor hun grote medewer king, iets wat bij de organisatie van feesten als deze onmisbaar is. Na woor den van hulde aan het bestuur van T.G.P. voor de goede naam welke deze 75-jarige vereniging in het K.N.G.V. heeft, verzocht spreker burgemeester Rasterhoff de turnkring-vlag aan T.G.P, te willen overhandigen. Tevens werd gevraagd of het al be kend is wanneer de bouw van de nieuwe uloschool kan worden aanbesteed, ook al omdat de huidige situatie voor de bij zondere schoolbesturen bijzonder on prettig is met het oog op de voor on derhoud te besteden bedragen, terwijl tenslotte werd gewezen op de urgentie van de totstandkoming van een uitge breide technische school. B. en W. antwoorden hierop het vol gende: Ten aanzien van de vraag of er op het Eiland plaats gevonden kan worden voor de bouw van een kleuterschool door de vereniging voor christelijk schoolonderwijs is nieuw overleg gaande met het bestuur van deze vereniging. Wat de bouw van een openbare kleu terschool op het Eiland betreft is geble ken, dat voor een dergelijke school het aantal leerlingen, wonende op het Eiland en in de wijk gevormd door de zuidzijde van de LeeuwarderWeg met daarachter gelegen straten nog met voldoende is om op grond van de bepalingen der Kleuteronderwijswet tot stichting over te gaan. In het uitbreidingsplan, dat binnen kort ter vaststelling zal worden aange boden, is in de Noorderhoek plaats ge reserveerd voor een openbare en voor een christelijke kleuterschool en voor ’n openbare lagere school terwijl ook in de uitbreiding Lemmerweg met toekom stige scholenbouw rekening is gehouden. Het plan voor de bouw van een open bare kleuterschool in de Noorderhoek is in voorbereiding. De mening van een der leden van de tweede sectie, dat het beschikbaar ge stelde bedrag per leerling (de zgn. ex ploitatievergoeding) ongunstig zou wor den beïnvloed, omdat, nu er plannen voor de bouw van een nieuwe openbare ulo-school zijn, er weinig meer aan het onderhoud van het oude schoolgebouw zou. worden besteed, is onjuist. De be dragen die de laatste jaren wegens on derhoud in de gemeentebegroting zijn geraamd en deswege bij de berekening van het bedrag per leerling, waarop de bijzondere scholen aanspraak kunnen maken, in aanmerking zijn genomen, zijn: 1958: f 1802,—; 1959: f 1655, 1960: f 1434,en 1961: f 1795,—. B. en W. betreuren het eveneens dat de aangelegenheid de stichting van een UTS in deze gemeente zo lang slepende blijft. In antwoord op de sectierapporten delen B. en W. mede, dat In het uitbrei dingsplan voor de omgeving van de Lemmerweg inderdaad terreinen voor scholen en openbare gebouwen zijn op genomen. Aan de leden, die hebben aangedron- gen op ontsluiting van de Noorderhoek, Gistermiddag is de 80-jarige heer H. Hollander, wonende aan de Looxma- straat bij het oversteken van de Oppen- huizerweg door een motorrijder uit Ak- marijp aangereden en ’s avonds in het Sint Antonius Ziekenhuis aan zijn ver wondingen bezweken. Ter hoogte van de Flexa-fabrieken wilde de heer Hollander de Oppenhui- zerweg oversteken, doch hij. schonk niet voldoende aandacht aan het passerende verkeer. Bovendien aarzelde hij enige malen. De motorrijder die uit het cen trum kwam, kon hem niet meer ontwij ken en reed pardoes tegen hem op, waardoor hij tegen de grond werd ge slingerd. In zorgwekkende toestand werd de be jaarde man in het Sint Antonius Zieken huis opgenomen, waar hij ’s avonds om streeks half acht is overleden. De motor rijder liep een shock op. Dit jaarlijks gebeuren, waarbij de ver eniging die vorig jaar hét kringfeest organiseerde aan haar opvolg ster de kringvlag officieel overdraagt, ree, beiden te Leeuwarden. Klasse IV: Li, W. B. v. d. Meer, Grouw; Mariëtta, B. J. Gros, Leeuwar den; Argo, J. E. v. d. Veen, Groningen; Boreas, A. H. Prins, Leeuwarden; Anna Christina, D. G. v. d. Werf, Zuidhorn; Hidde Hiddes, Dr. J. W. v. d. Zijpp, Sneek; Belita, J. S. Bouman, Tietjerk; Onrust, E. Wierstra, Sneek; Elizabeth, C. Valk, Leeuwarden; Ineke Marian, C. P. Propstra, Leeuwarden. De heren V. d. Veen en Propstra bleven de gehele dag absent. In de morgenwedstrijd hadden de ach terste schepen voordeel van de uitgaan de wind. Zij konden daardoor de laatste keer gaarne iets langer varen. De Irene H

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1