Waterpoort- krabbels Eilanders zochten om een schatkist Veel belangstelling voor „Beppe” Reinskjes honderdste verjaardag i r -^*3 WYMBRITSERADEEL IJLST I BUITENLANDS OVERZICHT van en door Speurder Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, L& Jl Donderdag 22 juni 1961 116e jaargang no. 50 r/ Chef afd. financiën tevens r Dit jaar (weer) geen Wip- feesten Examens Fryslan-diploma 1961 Opbrengst collecte Geen voortgang op internationale conferenties te Genève Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUT* NIEUWSBLAD Benoemd gemeente-ontvanger Sport en autotocht ouden van dagen Onze medici zouden misschien veel eigenaardige gevallen kunnen vertellen uit hun praktijk. Maar hetgeen mej. Sj. Zeldenrust te Molkwerum overkwam is toch ook wel een sterk staaltje op dit gebied. Vijftien jaar geleden kreeg zij een gewone naainaald in haar been bij de knie, welke echter kon worden verwijderd. Zo meende zij althans dat dat gebeurd was. Maar de vori ge week kreeg zij last van haar voet. Een klein zwart plekje ver oorzaakte bij het lopen veel pijn. Het werd steeds erger en het lopen zelfs zeer moeilijk. De voet zette daar iets op zodat zij haar huisarts dokter Verbeek te Warns, raad pleegde. Toen deze het wondje be handelde bleek hem tot zijn grote verrassing dat dit veroorzaakt werd door ’n stukje metaal, dat van de naald toen moet zijn afge broken en dus 15 jaar nodig heeft gehad de voet te bereiken. secretarie, tevens benoemen. Als gevolg van de voorgestelde reorganisatie kan het kantoor van de gemeente-ontvanger als kas- sierafdeling in tact blijven. De be talingen en de inning van inkoms ten in baar geld zullen daar blijven geschieden door de kassier. Voorts schrijven B. en W. dat het hiervoor noodzakelijk is dat een verorde ning wordt vastgesteld, waarin toepassing wordt gegeven aan ar tikel 122 der gemeentewet. Uit breiding van het thans nog aan het ontvangerskantoor verbonden per soneel zal niet nodig zijn. Naar het zich laat aanzien zullen wel enkele leden van het personeel voor over plaatsing naar de afdeling finan ciën der secretarie in aanmerking komen. Teneinde in staat te zijn de boek houding volgens het nieuwe sys teem op de meest doelmatige wijze te voeren zal een speciale kantoor- machine ad. f 17.000,moeten worden aangeschaft. De nieuw te benoemen gemeen te-ontvanger zal naast het door de gedeputeerde staten vastgestelde salaris als ontvanger een zodanige beloning genieten dat het totaal genoten salaris overeenstemt met de door hem als chef van de afde ling financiën in de rang van refe rendaris genoten bezoldiging, het geen een kostenbesparing bete kent. Tevens heeft de Raad een voor stel bereikt tot opheffing van de centrale kas der gemeente-bedrij- ven. Stuk naald in 15 jaar van knie naar voet Orgelconcert Feike Asma Eindexamens Chr. Kweek school Kerknieuws Autotocht Ouden van Dagen Stond voor ieder zichtbaar op een fiets SNEEKER NIEUWSBLAD (handels- bc- in plm. De Vossenjacht. 4 Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS IJLST. De A.V.O.-kollekte heeft deze gemeente f 73,47 opgebracht. Het blijkt dat de plannen van het Ak- tie Komité Sneek, een permanent podi um boven de Wip te plaatsen, in ieder geval dit jaar niet doorgaat, daar geen uitvoerbare oplossing kan worden ge vonden voor de financiële consequenties, welke het gemeentebestuur hieraan ver bindt. Na ampele overweging is Met Aktie- komité tot het besluit gekomen de be schikbare gelden dit jaar te reserveren. Overwogen wordt nog, op welke wijze initiatieven kunnen worden ontplooid ten bate van de Sneker gemeenschap. Zonodig zal er te zijner tijd worden medegedeeld, in welke richting de nieu we plannen gaan. Aan dit examen hebben dit jaar 111 kandidaten deelgenomen. Hiervan slaag den 84, o.a. de dames J. Bootsma, Goën- ga; Y. Dijkstra, Terzool; Sj. de Jager, Hommerts; M. Postma, Wommels; G. R. Reitsma, Óppenhuizen; Sj. Visser, Goën- gamieden; A. Venema en Y. Visser, bei den te Sneek en de heren M. Couperus, Woudsend en J. Hiemstra, Oosterend. Dat offer van die luttele gulden werd voor een aantal gelukkigen nl. beloond, daar de certificaten genummerd waren en een van deze nummers bij loting aan te wijzen recht gaf op een stof zuiger, welke als hoofdprijs was aange boden door v. d. Heem p.v. en een an der op een mazaiekblad voor een bijzet tafel, uitgeloofd door de fa. Gebr. An- driol. Bovendien gaf elk certificaat nog twee kansen op een prijs in de vossen jacht met als inzet een op het Eiland verborgen schatkist, inhoudende tweehonderd gulden aan waardebonnen en vier zgn. „nep”-kistjes die elk plm. f 7.50 aan zulke bonnen bevatten. Deze bonnen waren allen beschikbaar gesteld door de plaatselijke winkeliers en in dustrieën. Maandagavond om half zeven begon de verkoop van de certificaten, wat aan- gekondigd werd door fleurige muziek, geproduceerd en versterkt in de geluids- wagen van de firma Minkema. Deze actie slaagde prima. Er werden bij de plm. vijfhonderd gezinnen welke het Ei land telt zo’n vierhonderd verkocht. IJLST. De heer K. v. d. Meer, tijdelijk werkzaam ter sekretarie alhier, is be noemd tot ambtenaar ter sekretarie van de gemeente Workum. Wederom zijn enkele leerlingen van de R.H.B.S. bezig met het bouwen van een aantal Flitsjachtjes. Ze zijn bestemd voor Wieger v. d. Meuten, Koos Fijlstra en twee voor de groep Zeeverkenners alhier. Hebben de jon gelui de bootjes vorig jaar zelf afge schilderd, thans doen de leerlingen van de schilderklas van de Techni sche School dat o.l.v. van hun leraar, de heer G. A. Smits. Het werk dient tevens als examenopgave. Aan elke boot werken drie jongens en de scheepjes komen waarschijnlijk in de loop van de volgende week klaar. Tevens bouwen enkele jongens van de afdeling meubelmaken een Flits volgens tekening, doch voor de va kantie zal deze wel niet meer klaar komen. Ook zij zijn enthousiast aan het werk o.l.v. de heer E. v. d. Brug. Het waas van geheimzinnigheid rond om de „Eilanddag” voor de bewoners van dit stadsdeel op j.l. maandag werd opgeheven in het jongste nummer van „De Eilander”. Het kwam hier op neer, dat er 500 certificaten voor de somma van een gulden per stuk te koop zouden worden aangeboden, waarvan de op brengst ten goede komt aan het speel tuinwerk van de Buurt- en Speeltuin vereniging welke deze actie organiseer de en hieraan enige leuke en waarde volle attracties verbonden had. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract adv.) lager. Abonnementsprijs 3, per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Tegen elven stroomden de bezoekers de zaal binnen en heerste er reeds een vrolijke, gezellige stemming. Onder de gasten die van hun medeleven kwamen getuigen merkten we o.a. op het college van Burgemeester en Wethouders met hun dames de zoon J. Wassenar is wethouder de secretaris der gemeente, de plaatselijke predikanten ds Korporaal en ds Van Loon en ds Kaastra van Benoemd tot onderwijzeres aan de Christelijke school te Itens onze stadge note mej. J. van der Pas. IJLST. Mej. A. A. Goelema alhier is benoemd tot lerares dkte N 19 aan de Christelijke Landbouw Huishoudschool te Ede. Omstreeks kwart over negen werd gestart met het zoeken naar de verbor gen schatten, wat jong en oud op de Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Met een elf pagina’s tellend voorstel en toelichting hebben B. en W. van Sneek zich tot de Raad gewend, waain de organisatie van het financieel be heer uit de doeken werd gedaan. Op 1 mei jl. heeft nl. de heer J. Wind, ge meente-ontvanger, wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd de dienst verlaten en tot voor kort bleef de Raad verstoken van een voor stel inzake een eventuele opvolger. In de toelichting schrijven B. en W. O.m. dat zij van mening zijn dat het aanbrengen van wijzigingen in een be staande organisatie op het ogenblik het beste kan geschieden. Na nauwge zette overweging zijn zij tot de over tuiging gekomen dat de geboden ge legenheid moet worden aangegrepen om de financiële administratie aan de gewijzigde omstandigheden en inzich ten aan te passen door de chef van de afdeling financiën van de gemeente- -heej. s. Overzee, tot gemeente-ontvanger te De rede, die premier Chroestsjow voor de Russische radio en televisie heeft ge houden, geeft geen aanleiding tot opti mistische verwachtingen. In grote lijnen kwam zijn betoog overeen met wat wij de vorige week aanhaalden uit het me morandum, dat Chroestsjow in Wenen aan Kennedy ter hand heeft gesteld. Hoe zou dat ook anders kunnen. De termijn van zes maanden is weer ingesteld, zo dat men tegen de jaarwisseling grote spanningen kan verwachten. Zoals zo vaak gezegd, staat het Wes ten pal en wil het niet weten van een aantasting van zijn rechten, maar wij blijven eraan twijfelen of dit ferme standpunt op de kritieke momenten ge handhaafd kan blijven. Geografisch en militair is de positie van het Westen zeer zwak en het is begrijpelijk, dat men van diverse kanten probeert met oplos singen uit de bus te komen, die zoveel mogelijk van de Westelijke positie, of in elk geval van de vrijheid van de Beriij- ners moeten redden. Senator Mansfield, een democraat, heeft een ballonnettje opgelaten over een neutralisatie van zo wel Oost- als West-Benijn. Dan zou de indruk gevestigd worden, dat beide par tijen zouden toegeven. Maar in feite is dit weinig anders dan alleen een Westelijke concesie, daar de banden met het Westen voor West-Ber- lijn betekenen, dat de vluchtelingen uit Oost-Duitsland naar het Westen kunnen worden overgebracht. Een neutraal Berlijn zal als symbool van een mogelijke vlucht verdwijnen en daarmede zijn waarde als symbool van de vrijheid. Het verdwijnen daarvan is een slag voor de Westelijke wereld. Men kan dat consta teren en toch beseffen, dat er op het ogenblik weinig kruid gewassen is voor het Berlijnse probleem, tenzij men van Westelijke kant bereid is tot forse mid delen, en dat geloven wij nog niet. De conferenties. van een markt, het afnemen van over tollige aardappelen en de oprichting van slachthuizen. Golf van aanslagen in Zuid- Tirol. Met een eigen bevolking heeft op het ogenblik ook de Italiaanse regering te kampen. Zuid-Tirol wordt geteisterd door een golf van aanslagen op electri- citeitsleidingen, die het gebied niet al leen van stroom beroven, maar ook een gedeelte van de Noord-Italiaanse in dustrie, die ervan afhankelijk is, in moei lijkheden brengen. Het uitgangspunt is het verlangen van de Duits sprekende Zuidtirolers naar zelfbestuur; zij protes teren tegen de Italianisering van het land, o.a. door het gebruik van Italiaans als overheidstaal, door de plaatsing van Italiaanse ambtenaren en door de vesti ging van industrieën met Italiaanse ar beiders. Hun eisen worden gesteund door de Oostenrijkse regering, die hier over al herhaaldelijk met de Italiaanse regering heeft geconfereerd. De Ita lianen van hun kant zijn 4>ang, dat de Zuidtirolers, wanneer zij de kans krijgen weer aansluiting bij Oostenrijk zullen zoeken. Maar de nieuwe Oostenrijkse premier luistert veel minder naar de Zuidtiroolse extremisten dan de vorige regering en aangezien ook de Italianen wat water in hun wijn hadden gedaan, was een niet al te onbevredigend com promis tenslotte een mogelijkheid. Het heeft er alle schijn van, dat de Zuid tiroolse extremisten dit gedoeld hebben en nu pogen door hun terreur een tegen- terreur uit te lokken, die het overleg, dat zaterdag hervat zal worden, zal doen mislukken. Aan de Sneker pleziervloot zijn vrij dagavond twee Top-klasses toege voegd en wel die van de heren O. Poorte en R. Rienksma. Beiden heb ben hun bootje zelf helemaal ge bouwd en een zolder van de voor malige gasfabriek diende als werk plaats. Het had nogal wat voeten in de aarde voor de twee „Tops” klaar waren. Toen onze stadgenoten medio februari met de bouw begonnen, uleek de tekening - zij waren de eer sten aan w' deze werd toegezonden - niet te kloppen, doch de heer Max Breuning stuurde een ander. Jawel, maar toen de spanten reeds in elkaar zaten, kwamen de beide bouwers tot de konlusie dat ook die tekening niet klopte, een ziens wijze, die Max Breuning om en stuurde. Ja, wat hebben de oudjes nu met de sport te maken? Niet zoveel wat betreft het beoefenen daarvan, doch de sport man stelt zijn sport beschikbaar om de tocht voor onze oudjes beter te doen slagen. Zij zullen zorgen voor een mooie en sportieve wedstrijd en wel op zater dag 24 juni a.s., ’s avonds op 7 uur op het gemeentelijk Sportpark aan de Leeuwarderweg. Het al of niet slagen van het financiële doel dat met deze wedstrijd beoogd wordt, ligt in handen van onze stadge noten. Komt daarom allen naar deze wed strijd, het is voor de spelers gezelliger en U maakt de financiële zorgen van de kommissie lichter. Bij voorbaat dank voor uw medewerking. Kommissie autotocht ouden van dagen Sneek. neutralist en de communist maar perkte bevoegdheden voor de commis sie, die toezicht op de neutraliteit moet houden. De naleving van het. bestand wordt toevertrouwd aan een commando van de drie strijdende partijen, aldus ae visie van deze beide prinsen. Boen Oem erkent maar twee strijdende partijen, ook al omdat hij bij drie steeds over stemd zal worden. Boen Oem wil ook een nationaal leger, maar beide anderen zien (voorlopig vermoedelijk) meer heil in drie onderscheiden legers. Met andere woorden: men is nog niet veel verder én langzaam maar zeker brokkelt de posi tie van Boen Oem af, totdat de oplossing de communisten in de schoot valt. Maar ook alweer, zonder dat daar zonder tot geweld over te gaan, veel aan te doen is. Geen stap verder. Met de conferentie over de stopzet ting van de kernproeven is men geen stap verder gekomen en in Amerika wordt de druk op de regering steeds groter om de ondergrondse proeven, die geen gevaarlijke radio-activiteit ver oorzaken, te hervatten. Maar het ziet er nog niet naar uit, dat Kennedy hiertoe zal overgaan, voordat hij nog het nieuwe overleg over de algemene ontwapening heeft afgewacht-. Dat hij overigens illu sies koestert over de mogelijkheid van zelfs maar bescheiden overeenstemming met Rusland geloven wij niet. Zorgen voor De Gaulle. De conferentie over Algerije is, wij meldden het vorige week al, afgebroken door de Fransen, zonder dat zij daardoor hun positie eigenlijk versterken. Dat zal De Gaulle over enige tijd wel bemerken. Het is nl. opvallend hoezeer de tijd al lang voor de Algerijnen werkt. Maar voorlopig heeft De Gaulle weer andere zorgen, nu in het binnenland, waar de Bretonse boeren uit protest tegen de lage prijzen ongeveer in op stand zijn gekomen. Anderhalve week geleden verbrandden zij hier en daar stembussen (er waren plaatselijke ver kiezingen), later barricadeerden zij we gen en spoorlijnen, bestormden zij offi ciële gebouwen en demonstreerden, elke dag opnieuw. De Bretonse landbouwproducten, aard appelen, groenten, vlees en zuivel, lo nen een overschot, niet alleen door het gunstige weer, maar ook door het harde werken van de)boeren, die in tien jaren tijds hun rendement vaak meer dan ver dubbeld hebben. Hun ontnuchtering if nu, dat door dat harde werken en door die hogere opbrengsten de prijzen door te geringe afzetten vortdurend zakken. Daar komt bij, dat de winkelprijzen to taal niet zakken. De tussenhandelaren, die in Frankrijk een uitzonderlijk sterke positie innemen, zorgen er wel voor, dat er niet zoveel aan de markt komt, dat de prijs daalt. Hierdoor wordt ook de vraag niet groter en blijft men spreken van een overproductie, terwijl er bij la gere prijzen vermoedelijk heel wat meer geconsumeerd zou worden. De regering heeft onder de druk en kele maatregelen genomen, die overigens al jaren geleden toegezegd waren, maar wanneer zij de positie van de tussenhan delaren en transporteurs niet aanpakt, blijven alle andere maatregelen, zoals steun e.d., lapmiddelen. De boeren zijn niet erg onder de indruk van deze maat regelen, die voorzien in de erkenning been bracht. Met grote speurzin werd praktisch geen plekje overgeslagen, en vooral het „oerwoud” en de boompjes en struiken werden minitieus doorzocht. Maar tot aller verbazing en verrassing bleek de schatkist helemaal niet ver borgen te zijn maar was hij voor ieder een zichtbaar neergezet op een fiets die voor de Centra-winkel stond. Er waren echter maar twee die dit ontdekten: mej. v. d. Werf, Drakenstraat en mej. Hob- ma, Kielstraat. De nepkistjes werden gevonden door mevr. Vlas, Gaffelstraat; mej. N. Ligt- hart en verloofde, Gangboord; de heer H. Visser, Gangboord en de jeugdige Terpstra jr., Pampuskade. De verloting. De stofzuiger viel op no. 525 en werd gewonnen door de heer O. Meijer, Roer straat 16, het mozaïek plateau door me vrouw Sons, Gangboord. Op de internationale conferenties, welke aan het meer van Genève gehou den worden, is geen vortgang geboekt. Over Laos praat men nog steeds verder, terwijl in Zürich de drie Laotiaanse prinsen tot overeenstemming proberen te komen. Boen Oem, de premier van de Westelijk georiënteerde regering, de neu tralist en ex-premier Soevanna Phoema en diens halfbroer, de communist Soeva- noevong, pogen de spelregels voor een coalitieregering op te stellen. Daarbij komen als geschilpunten naar voren die elementen, die op* de internationale con ferentie communistische en andere lan den gescheiden houden. Zo willen de gold dan het be- y kende gezegde: Driemaal is scheepsrecht” en konden beiden hun gang gaan. Elke vrije wond en zaterdagmiddag zijn beiden enthousiast aan het werk geweest en dat ze dat goed gedaan hebben, blijkt wel hieruit, dat beide schepen goed gekeurd zijn. Speurder wenst beide heren een prettig zeïlseizoen toe. Wanneer een journalist een veel ge lezen rubriek verzorgt, doet hem dat altijd genoegen. Zo bleek de samen steller van onze rubriek „Uit het ver leden”, waarin de gebeurtenissen van vijftig jaar terug nog eens de revue passeren, dat vooral de ouderen zijn „geschrijf” bizonder waarderen. Ver leden week kwam nl. een Amster dams echtpaar aan ons kantoor met de mededeling dat ze uit de hoofdstad waren „gevlucht” omdat ze vooral geen drukte wilden maken van hun gouden huwelijksfeest. Wie schetst echter hun verbazing toen ze, in onze stad aangekomen, door vele oude be kenden gefeliciteerd werden. Op de vraag van beide echtlieden hoe men dat wist, kregen ze ten antwoord: „Uit de Sneeker krant, daar staat precies jullie trouwdag in!” Schreef Speurder vorige week over de werkzaamheden aan de Ooster- poortsbrug, deze maal gaat hij dat weer doen. Maandagmorgen om streeks 10 uur werd nl. de eerste van de 66 betonpalen in de grond geheid en ter gelegenheid daarvan waaide van de heistelling de vlag. Een zo’n paal, die een lengte heeft van 14 me ter, weegt ruim drie ton. Zij vormen de fundering van de nieuwe brug. Aanvankelijk lag het in de bedoeling met een valblok te heien, doch de pa len waren te lang en te zwaar en daarom riep men de hulp van een stoomblok in. De betonpalen gaan ongeveer dertien meter de grond in. Straks worden er nog 283 houten pa len, die onder de vleugelmuren ko men, in de grond geheld, die 6</2 a. 7 meter diep gaan. Elders in dit nummer, staat een in gezonden mededeling, waarin ook de naam van Speurder en zijn werk zaamheden worden genoemd. De ge achte inzender is van mening dat Speurder, toen hij vorige week een kijkje in de Gali- gastr. nam, verder J (dan z’n neus lang is?) had moeten kijken en ook de toestand van het wegdek van de Scharnestraat had moeten vermelden. Tja, dat is ’n zaak die eigenlijk buiten de competentie van de samensteller van deze rubriek valt. Hij vermeldt wetenswaardighe den die buiten het kader van de ge wone nieuwsberichtgeving vallen en het verbeteren van de Scharnestraat ligt niet op zijn terrein, doch op dat van onze vroede vaderen. Eén zins- snede deed hem echter glimlachen. De schrijver van het artikeltje is van mening dat Speurder maar eens met zijn vrouw (op naaldhakken) door die straat naar het Grootzand moet lopen. Hoe jammer voor hem. Hij is nog steeds ongetrouwd. Zelfs nog niet verlqofd. Op dinsdag 27 juni a.s., ’s avonds om 8 uur, zal de organist Feike Asma een orgelconcert geven in de Grote- of Mar tinikerk te Bolsward. Dit is het eerste van de uit zeven concerten bestaande „serie 1961”, welke, zoals reeds onlangs werd bericht, elk jaar worden georganiseerd door de Stichting Orgelcentrum. Het programma voor deze avond luidtChoralpartita van G. Böhm; Suite in Bes (5 delen) van Handel arr. Feike Asma; drie koraalvoorspelen van Each; Scherzo, Arie van Opstal; Melodie van L. Botazzo; Toccata van’Hendrik An- driessen; Voorspel Psalm 51 en Fantasie Psalm 24 van Jan Zwart. Maandag en dinsdag slaagden voor bevoegd onderwijzer(es) de heren J. A. Boeijenga, Sneek; J. Corporaal, Heme- lum; J. de Leeuw, Joure; E. H. Komelis, Oosterend; J. Lootsma, Bolsward; G. Visser, Parrega; M. Vleer, Lemmer; G. Jongsma, Witmarsum; mej. W. de Rui ter, Idskeniiuizen. Woensdag slaagden de heren B. Krol, Sneek A. M. Prins, Heerenveen en R. U. Stam, Joure. OUDEGA (W.) Beroepen bij de Geref. Kerk alhier, Cand. J. Stolte te Alblas- serdam. De Oudjes, die deze tocht op woensdag 28 juni a.s. wensen mee te maken, moe ten zich melden ZATERDAGMORGEN 24 JUNI a.s. tussen 10 en 12 uur in Café- Restaurant „Onder de Linden”, Markt straat, Sneek. Alleen zij, die de leeftijd van 70 jaar hebben bereikt, komen voor deze tocht in aanmerking. De kommissie behoudt zich het recht voor, de leeftijdsgrens te verhogen, wan neer geen voldoende autoruimte ter be schikking wordt gesteld. Ieder, die de tocht wenst mee te rij den, moet zich persoonlijk melden of laten melden op de zitting. Voor kontrole op de leeftijden moet een legitimatiebe wijs of het trouwboekje worden ge toond. Na de vastgestelde uren worden geen aangiften meer in behandeling genomen. IJLST. Op de langste dag van het jaar vierde Wed. Pruiksma van IJlst deze wel zeer bijzondere geboortedag van haar lange leven. De vlaggen wap perden van „Ons Gebouw” en verschil lende huizen op deze stralende zomer morgen. Alles werkte mee om dit unieke feest onvergetelijk te maken. SAMEN OP DE FOTO: v.l.n.r. de oudste zoon, haar 97-jarige zuster uit Gauw en de honderd-jarige. Oosthèm. Talrijke bloemstukken werden binnengebracht en vertolkten de toege negenheid van velen. Toen wij de jubilaresse feliciteerden, zaten naast haar een jongere broer en haar 97-jarige zuster. De twee zusters, beiden getooid met het nu zo zeldzaam geworden breed-gouden oorijzer en bei den nog vol belangstelling en zo actief meelevend met dit heuglijk gebeuren, vormden een schilderijtje op zichzelf, wat aan de aanwezige persfotografen niet ontging. Telkens flitsten de blitz- lampen. „En hoe is U gestemd vroegen we. „Droevig-blijde”, was het antwoord. „Op een uur als dit kan ik niet nalar.cn te denken aan de geliefden die mij ont vielen. Maar als ik dan zie hoeveel mij en dat nog is gebleven, dan kan ik berusten dankbaar zijn voor het vele goede God mij geschonken heeft en schenkt”. Ondertussen gingen de schenksters rond met koffie, wijn en gebak. De heer Kuipers zong op de wijze van „Dêr't de dyk it lan omklammet”, het zelf ge maakte toepasselijke vers dat in ons vorig nummer werd afgedrukt. Zo was het begin van dit feest. Daar na volgde een gezellig diner; ’s middags nieuwe felicitaties en de komst van die leden der grote familie (een 120-'tal) die ’s morgens verhinderd waren. ’s Avonds zang van „Euphonia”. Een drukke dag voor beppe. Wij wen sen haar nog gezegende jaren temid den van haar familie, voor wie dit evene ment tevens een reünie was. die weder- onderschreef, een nieuwe En hier

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1