id Wdit blrd Jongeren-Landdag ondanks regen toch geslaagd IJLST WYMBRITSERADEEL Waterpoort-krabbels Oranjefeesten in Gauw b BUITENLANDS OVERZICHT Dubbele brand op de Gedempte Pol en HK door Speurder van Officieel Orgaan Het Sneeker Nieuwsblad is een de gemeenten SNEEK, Donderdag O juli ±yol 116e jaargang no. 54 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD A Geslaagd Geslaagd Dienst Dokters, Apotheek en Zusters Zaterdag 8 en zondag 9 juli 1961 Zondagsdienst Dokters Heeg en Woudsend e.o. Zondagsdienst Dierenartsen Parturen Waterpoortpartij’ V olksonderwijs Sijbrandaburen en Ter zool een dag op reis Finale verkoping Waterpolo Uitstapje Chr. Zangver. „Euphonia” Engelse stap in Koeweit in ’t middelpunt der belangstelling gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Op Sneeker Meer overboord geslagen en verdronken SNEEKER NIEUWSBLAD (handels- 7 12 uur i.p.v. Fr. heer Jij Aan de Technische Hogeschool Delft slaagden voor het Propaedeutisch exa men Bouwkundig Ingenieur, de heren G. Walinga en W. B. Leeman, alhier. Aan de Vrije Universiteit te Amster dam slaagde de heer G. A. de Boer al hier voor het candidaatsexamen econo mie; voor het doctoraal examen schei kunde de heer B. J. Muler te Oosthem. Van zaterdagmiddag 4 uur tot zondag avond 10 uur: Dokter H. Ubbens, Sta tionsstraat 27, Tel. 2555. Bjj brand: Voor brandmelding belle men steeds op no. 2000. Oranje-Groene Kruis Wit- Gele Kruis: Zuster Banning, Monnikstraat 48. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Van zaterdagmiddag 1 .uur tot zondag avond 11 uur: Dokter Teunisse, Wouds end, Tel. 05141-370. Van zaterdagmiddag 1 uur tot zondagavond 12 uur: E. A. Oord, Oudega (W.), Tel. 05154-9470. t.aa.fcsj des aanstoots in onze hoofdstraat ver dwenen. Aan de overzijde bevindt zich echter nog zo’n ontsierend geval. Wan neer wordt daar de slopershamer inge zet? Het is opmerkelijk hoeveel Duitse vacantiegangers de laatste weken met hun motorboten en zeiljachten weer koers hebben gezet naar ons onvolpre zen Sneekermeer en omgeving. Men kan ze geregeld aantreffen in de Jacht haven en in de Houkesloot waar ze de nacht doorbrengen en helaas ook de laatste dagen door het slechte weer ge dwongen worden er te blijven liggen. Aan deze grote kaatswedstrijd van de K.V. „Sneek” te houden op zaterdag 8 juli a.s., nemen de volgende elf parturen deel: Joh. Stavinga, P. Santema, T. Velstra J. Faber, A. Rinia, S. Faber J. Sijtsma, H. Seerden, P. de Groot G. Okkinga, Sj. Tjeerdema, J. Tolsma H. Kamstra, J. Rienstra, C. Langerak H. Zijlstra, E. Zijlstra, B. Scheffer R. Kuiper, D. Smedinga, F. Haanstra K. Jansen, Joh. Jansen, M. Santema S. Bouwma, E. Heeg, J. Pander R. de Groot, Joh. Zijlstra, A. Hiemstra H. Schuil, W. Vlietstra, Joh. Halbesma. Na wat vorige week woensdag in de Gemeenteraad gezegd was over het zwembad hebben de paar tropische da gen die daar op volgden duidelijker dan met woorden betoogd kan worden, aan getoond hoe dringend noodzakelijk de uitbreiding van het bad is. Het was overbevolkt, zoals onderstaande foto laat zien. Naar een voorzichtige schat ting zochten vrijdag ongeveer vierdui zend personen verkoeling in de bassins, onder wie ongeveer 600 a 700 jongens en 800 meisjes. Het uitkleden en ’t op hangen van de kleding van deze kinde ren is een probleem op zichzelf, maar ’t hoofdprobleem is de onvoldoende capa citeit van het bad en het te geringe ver mogen van de zuiveringsinstallatie, waar nog bijkomt, dat de waterleiding te wei- De vereniging Volksonderwijs te Sijbran daburen en Terzool, hield zondag haar jaarlijkse autotocht. Begunstigd door mooi zomerweer werd ’s morgens om 7 uur ge start in Terzool waar de eersten in de bus stapten en de rest te Sijbrandaburen, Gauw, en Goënga, samen ruim 40 leden. De reis ging vervolgens over Sneek, Bolsward, Af sluitdijk, Wieringermeerpolder naar Volen dam, waar de koffie klaar stond, vanwaar men naar Amsterdam reed. Langs de ver schillende bezienswaardigheden waarover hij vertelde reed de chauffeur naar Schip hol, waar de lunch werd gebruikt en men de machtige vogels van de K.L.M. kon zien opstijgen. Van Schiphol ging het vervol gens door de Velsertunnel over Bakkum, Bergen Binnen enz. naar Den Oever, de laatste pleisterplaats. Om elf uur arriveer de het gezelschap weer in Sijbrandaburen. Het was een prachtige dag geweest waar aan de chauffeur veel heeft toe bijgedra gen. Groene Kruis Wijk- en Kraamverpleging: Zuster Oppedijk, Drakenstraat 41, Tel. 3958. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract adv.) lager. Abonnementsprijs t 3, per half jaar Franco p. post f 3.75 per half jaar Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Speurder heeft met voldoening gezien, dat het oude, bouwvallige pandje aan de Oosterdijk, dat de laatste jaren alleen nog maar als etalageruimte voor een herenmodezaak werd gebruikt, is afge broken om plaats te maken voor een nieuw winkelpand. Hiermee is een steen Middeis likernóch healwei twaën bigou- nen de wedstriiden foar skoalbern üt Goai- jingea, Offenwier, Gau, Sybrandabuorren en Tersoal. Lokkich bleau it waer ridlik goed en sadwaende koe alles yn in flot tempo forrinne. Utslaech fan de wedstriiden: Notaris E. K. Hoekstra veilde gister avond in Rest. Piso finaal de kapitale koop manswoning met kantoren, pakhuis en twee ruime woningen aan de Geeuwkade 5-6 alhier. Koper voor de beschrijvingssom van ƒ22011,en voor nader te noemen lastgever werd de heer J. Hoekstra alhier. nig water levert, om het zwemwater re gelmatig te kunnen verversen. Voorna melijk in het hoogseizoen van juni tot eind juli plaatst dit alleS de leiding voor schier onoverkomelijke moeilijkheden. Het stemt daarom tot voldoening dat er al aan een plan voor uitbreiding ge werkt wordt, zoals de burgemeester in de raadsvergadering mededeelde. Mis schien dat er dan ook iets gedaan kan worden aan de technische gebreken welke het huidige bad vertoont: o.a. de zeven dode hoeken, stuk voor stuk een verzamelplaats van vuil, dat nu niet af doende verwijderd kan worden. In elk geval is het te hopen dat er de nodige spoed achter de uitbreiding In de nacht van dinsdag en woensdag, tus sen 2 en 3 uur werd brand ontdekt in bet copieerbedrjjf Kadimo van de heer D. Monsma, gevestigd op de bovenverdieping van het pand Gedempte Pol 12. De brandweer kon niet verhinderen, dat de gehele verdieping uitbrandde, waar door de kostbare machines en verder alle materiaal en inventaris verloren gingen. Aangewakkerd door de harde wind sloe gen de vlammen zelfs over op het belenden de perceel van Drukkerij „De Motor” waar ook zeer veel brand- en waterschade werd aangericht. Zo ging de gehele voorraad pa pier op de papierzolder door vuur en wa ter verloren, terwijl ook de kantoren ern stige schade opliepen. In enige hiervan had architect G. W. Goodijk zich pas enkele dagen geleden gevestigd en ook hij werd ernstig door waterschade gedupeerd. Door het bluswater dat door de zolders en de plafonds stroomde, geraakten tal van machines in de beneden gelegen drukkerij onklaar, zodat daar gedeeltelijk niet kan worden gewerkt. Het werk werd bij de collega-drukkers on dergebracht, waaronder ook dat van ons Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. De Oranjeforiening „Lege Geaën” is woansdei yn striemin waer ütein set mei har feest, dat twa dagen duorje sil. Optocht forsteld. Foar de moarns ker- tier oer achten stie p it programma de optocht mei forsierde weinen. Spitigernóch koe dy om it slimme reinen net trochgean en waerd er forsteld nei tongersdeitomoarn. Fan tsien oant tolve ure waerd der ring- riden mei hynder-en-weinen. Priiswinners’ wiene: le Jikke Boatsma en Hindrik Twyn- stra; 2e Pytsje Dotinga en Folkert v. d. Veer; 3e Henny Abma en Jan Dykstra. Bemefeest Hoewel het weer tijdens de gisteren ge-1 houden Landdag van it Kristlik Frysk Lan-1 bou Jongerein Bonn en it Kristlik Piatte- lans Froulju- en Fammenboun, ófd. Frys- lan niet erg meewerkte, konden alle pro- grammanummers, zij het soms enigszins ge ïmproviseerd, toch doorgang vinden. Daar voor was op de Speelweide, waar het twee de gedeelte van deze dag werd gehouden, een grote tent opgezet waarin o.m. de heer R. de Groot, hoofd van de chr. L.T.S. te Workum een referaat hield over „Onze Op dracht”. Hij zei hierin o.a. dat het platte land een eenheid vormt en de bewoners er voor moeten zorgen dat dit zo blijft. In dit verband voorzag hij de hulp, welke de or ganisatie hier kan bieden, zodat er nog een grote toekomst voor haar ligt. ’s Morgens was er op het bedrijf van de heer D. P. Cnossen te Nijland een veebe- oordelingswedstrijd gehouden, die later op het terrein bij het De Hooppark werd voortgezet. Deze wedstrijd ging om het pro vinciaal kampioenschap van de C.J.B.T.B. en de vijf hooggeplaatsten mogen meedoen aan de landelijke wedstrijd van deze orga nisatie, die dit jaar eveneens in Friesland gehouden wordt. Hierna volgde een boottocht over het Sneekermeer, waarna de deelnemers zich in de tent op de Speelweide verzamelden, waar zij begroet werden door de voorzitter, de heer I. Veldhuis te Tims, die o.a. een bij zonder woord van welkom richtte tot bur gemeester L. Rasterhoff en de heer G. de Boer, directeur van Gemeentewerken, al hier. Vervolgens sprak de heer De Groot, die verschillende tegenstellingen zoals armoe en welvaart en oorlog en vrede opsomde en de verschillende vragen, die bij dit pro bleem aan de orde komen. Hij betoogde dat het plattteland opgetrokken wordt en ver schillende invloeden van buitenaf op de plattelandscultuur afstormen en gaf de aan wezige jongeren te verstaan dat ze via de weten van erfelijkheid aan de ouderen zijn gebonden en dat hun geschiedenis ook aan hen toebehoort. Daarom kan de jeugd zich ook niet losmaken van deze geschiedenis en ook niet van de tradities. Wij moeten ons eigen karakter bewaren, aldus spr. en onze weg weten te vinden. De heer de Groot wees voorts op de belangrijke taak, welke de boer heeft als leverancier voor de voed selvoorziening en pleitte voor het schenken van vertrouwen aan de organisatie. Want alleen kan men niets bereiken. Tevens wees hij op de invloed, welke de boerin of het meisje op dë man kan hebben, zij moet een ruggesteun voor hem zijn! Dit alles moet er toe leiden dat de plattelandsbewoners van een menswaardig bestaan worden verze kerd. Tevens kunnen we, zo zei spr., op het platteland, waar we niet eenzaam zijn zoals vaak in de stad het geval is, ons christen zin uitleven en bewaren. Nadat de heer Veldhuis de spreker had bedankt, werden diverse wedstrijden ge houden zoals de finale van de veebeoorde- lingswedstrijd, grond- en grasland-beoorde- len en gewichtschatten. Voor de dames waren er wedstrijden in bloemschikken, stofbeoordelen en een veel- heidswedstrijd. Tevens waren er gezamen lijke wedstrijden en tot slot van de middag werd een polonaise gehouden, waarna ’s avonds in „Ons Gebouw” aan de Wester- singel een ontspanningsprogramma werd gegeven, waaraan o.a. meewerkten de to neelvereniging uit Rien-Itens, die het blij- Famkes 6 en 7 jier: le Wikje de Haan; 2e Janny Abma; 3e Sjoukje Nijdam. Jonges 6 en 7 jier: le Germ Visser; 2e Frits van der Veer; 3e Jimte Sybrandy. Famkes 8 en 9 jier: le Tineke Falkena; 2e Wimke Dotinga; 3e Joke Hofstra. Jonges 8 jier: le Marten Bakker; 2e Jent- sje Sietsma; 3e Feike Hobma. Jonges 9 jier: le Hans Boatsma; 2e Rin se van der Kooy. Famkes 10 jier: le Lieske Holkema; 2e Tsjitske Elzinga. Jonges 10 jier: le Willem de Boer; 2e Ruerd Fokkens; 3e Reitse Sybesma. Famkes 11 jier: le Eke van der Meulen; 2e Wilma van Raalte; 3e Mary Riedtstra. Jonges 11 jier: le Wibe de Jong; 2e Klaas Jellema. Famkes 12 en 13 jier: le Pierkje Sybes ma; 2e Janke Zeilstra; 3e Janny Heeringa. Jonges 12 en 13 jier: le Age Boatsma; 2e W. Huitema; 3e Gerben de Vries; 4e lan Oudega. gezet wordt. Wat het gemeentebestuur betreft kan men daar stellig op rekenen, en als de ambtelijke molens nu ook wat extra snel gaan draaien is het misschien mogelijk dat onze stad binnen niet al te lange tijd een zwembad rijk zal zijn dat aansluit bij de behoeften van haar steeds groeiende bevolking en haar positie als industrie- en recreatiegebied. ctt j Ttfaafada't&K. net Vorige week woensdag speelde het eer ste heren-team van de zwemvereniging „Neptunus” alhier in Heerenveen tegen het eerste team uit Jubbega. Onze stadgenoten wonnen deze wedstrijd liefst met 5-0. De doelpunten werden gescoord door J. Bijs- terbosch, Piet Faber, Kees Hagens en J. Kuijpers. Onze stadgenoten zijn geduchte candidaten voor de eerste plaats in hun af deling. Dat het doelpunten maken hun schijnbaar niet veel moeilijkheden ople vert blijkt wel uit de 19-1 overwinning, die ze onlangs op Appelscha behaalden. It programma foar hjoed wie: moarns 8 ure 15: optocht mei forsierde weinen; 10 Ore: bigjin fan de wedstriiden, foar alder folk, dy’t ek de hiele middei yn bi slach namen; jouns plm. 7 ure 30: toanielstik, for- soarge troch de „Bildtfriezen”. Te Sneek slaagden voor het examen A van de Bond van Harmonie- en Fanfare corpsen: Mej. W. Kuipers, Bugel; de Kunst, Cornet. Voor B slaagden de heren B. v. d. Wal, Waldhoorn; Y. Speerstra, Bugel; K. de Jong, Bugel, allen werkend lid van „Con cordia” te Ijlst, en N. Waltje, Bugel; R. C. Kaastra, Tuba; S. de Boer, Sopr. Sa xofoon, allen werkend lid van „Hald Moed” te Oosthem. Al deze geslaagden werden opgeleid door de dirigent de heer A. Feenstra. Musyk troch it doarp en op ’e tinte Jouns, wol hwat letter as it doel wie, makke it musykkorps „Crescendo” fan Drachten in mars troch it doarp en joech dêmei in konsert op ’e tinte op it feestter rein. Dit konsert waerd plm. healwei alven bisletten mei in taptoe. It is de lju üt Drachten slagge it folk hjirre in goede joun to bieden, al moat it üs fan it hert dat wy stikken as „Deep River” en „Josua made the battle of Jericho” leaver net yn de swiete foarm hearre, dêr’t Crescendo it yn brocht. De opkomst wie minder as forwachte wurde mocht, mar dat kinne wy rêstich op rekken fan it winige en kalde waer skriuwe, dat nou just net ütnoege ta lang stilsitten. Binammen it jongfolk fielde him needsake hwat yn biweging to bliuwen, al spilen dêr faeks ek oare faktoaren in rol yn. De foarsitter fan ’e oranjeforiening, de hear Pyt Nijdam, spriek by syn tankwurd oan de Drachtsters de hope üt, dat dit kon sert in oantrün wêze mocht foar it Legean- ster korps, dat op ’t stuit op ’e side leit, om alles op alles to setten om ’e holle bop- pe wetter to halden. bet olicvorstendom aan de Perzische Golf, dat aan de kust Irak en Saoedi-Arabië scheidt, heeft Engeland sinds zaterdagmor gen troepen aan land gezet om het land te beschermen tegen een eventuele aanval van Irak. De week tevoren had premier Kassem van Irak, nauwelijks een week na de vol ledige opheffing van het Engels-Koeweitse protectoraatsverdrag van 1899, Koeweit tot een integrerend deel van Irak verklaard, waarbij hij de sjeik benoemde tot gouver neur van het gebied en hem bedreigde met straf als hij niet aan de regering van Bag dad zou gehoorzamen. Deze stap van Irak is nergens in goede aarde gevallen. Bij de Westelijke landen niet, maar ook niet bij de Arabische lan den, van welke vooral Saoedi-Arabië er ernstig bezwaar tegen maakte, dat Irak door annexatie van Koeweit de grootste olieproducent van het Midden-Oosten zou worden. Ook Koning Saoed heeft enkele eenheden naar Koeweit gezonden om Irak van actie af te houden. De Engelse stap, die ongeveer 5.000 man naar Koeweit heeft gebracht, staat echter in het middelpunt van de belangstelling. Hiertegen richt zich in de Veiligheidsraad, die een klacht van Koeweit tegen Irak en één van Irak tegen Engeland behandelt, de argumentatie van Irak, dat het nu helemaal over de boeg van het anti-imperialistische Arabische nationalisme gooit om alle schuld van de spanning op Engeland af te wentelen. Irak beschuldigt Engeland van interventie in zaken van de Arabische we reld en noemt de bescherming van de sjeik een voorwendsel voor een Engels ingrijpen, dat de eerste stap zou moeten zijn naar de herovering van een machtspositie in het Midden-Oosten. En het merkwaardige is, dat Egypte in de Veiligheidsraad vooral zijn bezorgdheid heeft geuit over de aanwezigheid van de Engelse troepen. Egypte kan zich ook niet voorstellen, dat Arabieren geweld tegen Arabieren zouden gebruiken, Het waar schuwt daarmee wel Irak, maar toch zo, dat de Engelse stap als voorbarig en onver antwoord naar voren komt. En dat terwijl ook Egypte Irak is afgevallen in zijn steun aan de sjeik. Egypte moet namelijk voortdurend op passen niet door Kassem in de hoek van de imperialisten geduwd te worden. Van daar dit zorgvuldige manoeuvreren. De Engelse regering is ervan overtuigd, dat zij gehandeld heeft met een sterke drei ging van een Iraakse inval voor ogen en dat haar stap Kassem heeft gedwongen zich nog eens te bedenken. Dat is zeer wel mogelijk. Maar het valt evenmin te ont kennen, dat Irak door het anti-imperialis- tische argument erin kan slagen Engeland de kwade rol te laten spelen. De Engelse regering beseft dat en maandag verklaarde premier Macmillan in het Lagerhuis, dat het nu, na de eerste bescherming van Koe weit, in de eerste plaats zaak zal zijn de troepen er weer uit te krijgen. Gaitskell, de socialistische leider, stelde zich achter de regering, maar drong er met veel kracht op aan de verantwoordelijkheid voor de verdediging van Koeweit in andere handen te leggen. Hij dacht daarbij aan de Ver. Naties. Het is vreemd, dat niemand de bij drage van Saoedi-Arabië naar voren schoof. Vreest men, dat deze steun niet belangeloos genoeg is? In ieder geval lijkt de kans op een inlij ving van Koeweit door Irak gedaald, dank zij de Engelsen, die erop voorbereid moe ten zijn daarvoor in de Arabische wereld weinig dank te oogsten. De laatste berichten melden reeds dat Irak, de V.A.R. en de Sovjet-Unie in de Veiligheidsraad bij de behandeling om de kwestie Koeweit onmiddellijke terugtrek king van de Engelse troepen hebben geëist. Beweging in de Algerijnse zaak. Er komt wat beweging in de Algerijnse zaak, al is het gesprek in Evian nog steeds niet hervat. De beweging zit aan de Franse kant. President De Gaulle heeft namelijk aangekondigd, dat hij de kwestie binnen enkele maanden uit de wereld wil hebben, omdat Frankrijk dan zijn handen vrij wil hebben in de crisis om Berlijn, die men tegen het einde van het jaar verwacht. En onö de ernst van deze inzichten kracht bij te zetten heeft De Gaulle een divisie uit Algerije teruggeroepen. En er zullen er meer volgen. Daarmede zal de Europese defensie versterkt worden. Maar nu de Algerijnse kwestie zelf. In dien men niet tot een accoord kan komen, zal Frankrijk het plan van een deling door voeren. Het zal de Europeanen en dat deel van de Mohammedaanse bevolking, dat Frans wil blijven, concentreren in de streek van Algiers en Oran. Dat komt neer op een deling in een vruchtbare kuststreek, bewoond door Europeanen, en bergen en woestijn, bewoond door Mohammedanen. Wat De Gaulle wil doen met de anti- Franse Mohammedanen in de kustgebie den is niet duidelijk geworden, zoals er trouwens veel niet helemaal duidelijk is. Hij heeft de deling voorlopig genoemd. Wil hij, gezien het onmogelijke karakter van de de ling, de Fransen voorbereiden op een ont ruiming van Algerije door de Europeanen? Uit geen enkele opmerking blijkt dat ver der, maar het moet er de consequentie van zijn. De Gaulle argumenteert, dat twee departementen gemakkelijker te verdedi gen zullen zijn dan dertien, waaruit Alge rijn nu bestaat. Maar hij ziet daarbij over Apotheek: A. J. v. d. Sluis, (D. S. Niermeijer, apotheker), Marktstraat 12. De dienst gaat in om 12 uur i.p.v. 18 uur. IJLST. De Chr. Zangver. Euphonia maakte woensdag haar jaarlijks uitstapje. De reis ging via de Afsluitdijk naar Den Helder. Wegens het gure weer werd afge zien van het watertochtje en kreeg men daarvoor in de plaats een aardige film te zien. Vandaar trok het gezelschap langs de duinenrij naar Schoorl. Hier was het echt even ouderwets gezellig en kwam ook het zonnetje om de hoek kijken. De laatste pleisterplaats was Bolsward en om 10 uur leverde de uiterst behulpzame chauffeur zijn passagiers weer goed en wel in IJlst af. De heer Frans Bakker dankte allen voor hun medewerking tot het slagen van deze gezellige dag. Op verzoek van de sjeik van Koeweit, 1 het hoofd, dat in de elf departementen, die hij aan de F.L.N. wil laten, de F.L.N. zich kan organiseren tot een geducht leger, dat het niet aan buitenlandse hulp zal ontbre ken. Of wil hij de F.L.N. alleen maar doen schikken en haar ertoe brengen een nauwe samenwerking te aanvaarden met Frank rijk, dat alleen in staat is, volgens De Gaul le, Algerije tot ontwikkeling te brengen? De deling heeft de Mohammedaanse be volking gebracht tot een algemene staking jongstleden zaterdag en 5 juli is geworden tot een protestdag. De F.L.N. heeft hier toe het bevel uitgevaardigd en wederom kon men constateren, dat de' Mohamme daanse bevolking bijna in haar geheel ge hoorzaamt aan de bevelen van de F.É.N. De Gaulle heeft de F.L.N. de gelegenheid geboden dit nog eens te demonstreren, het geen de Algerijnse positie bij een hervat ting van het gesprek zal versterken. Bij dit gesprek zijn er twee punten, die van essentieel belang zijn. In de eerste de erkenning van de rechten van de Euro peanen als organische groep in de nieuwe Algerijnse staat. De F.L.N. wil niet verder gaan dan de erkenning van de rechten van elke Europeaan individueel. Maar zij schijnt bereid te zijn op dit punt concessies te doen in ruil voor Franse concessies op het tweede punt, de Sahara. De Sahara, met vele bodemschatten, eist de F.L.N. voor Algerije op, doch de Fransen willen het gebied niet zozeer voor zichzelf reserve ren, als wel tot een gemeenschappelijk ont wikkelingsgebied maken, waar alle oever- staten aan deel zouden nemen. Waar het de exploitatie betreft zou de F.L.N. hier misschien wel voor kunnen voelen, maar eerst wil zij de Algerijnse soevereiniteit over het gebied vastgelegd zien. Hoewel het weer tijdens de gisteren ge-1 spel „De Alve-Stêddenkoarts” opvoerde. jj jsx izui. t a_ I yet mUzikale gedeelte van deze avond was in handen van de „New Gold Stars” uit Leeuwarden. De uitslagen van de verschillende wed strijden zijn: Veebeoordeling: 1. A. Jacobi, Nijega (Sm.), 2. J. Boer- sma, Lichtaard, 3. J. Jacobi, Oosterend, 4. J. Sijtsma, Wirdum, 5. J. Miedema, Mars- sum. Zakje-Iopen: 1. Harm Gerbrandij, Nijland, Tite Ro- zendaal, Speers, 2. Alle de Haan, Giekerk, Boukje v. d. Schaaf, Leeuwarden. Estafette: 1. H. Tel, Oudehorne, 2. W. v. d. Meu len, Garijp, 3. Griet Reitsma, Janum, 4. W. Kroodsma, Janum. Gewichtschatten: Het te raden gewicht bedroeg 143 pond. 1. M. Heins, Rijperkerk. Vragen beantwoorden: 1. J. J. de Vries, IJlst 135 p., 2. Durk Wolters, 17 jaar, Oenkerk 134 p. Stofbeoordelen, waaraan de firma Metz, alhier haar medewerking verleende. 1. Mej. Jansma, Joure 2*/2 fout, 2. J. Schaap, Tims 3 f., 3. F. de Boer, Drieber gen 3 f., 4. T. Talsma 3 f. Bloemenschikken, waabrij Bloemensymfo- nie Brandsma assistentie verleende. 1. Boukje Terpstra, Aalsum, 2. Maaike Beuckens, Scharnegoutum, 3. Siem Veld huis, Tims. blad, dat bij „De Motor” gedrukt wordt. Noodgedwongen moest daarom de om vang van dit nummer worden beperkt en zal dit waarschijnlijk ook iets later dan ge woonlijk worden bezorgd. Wij hopen dat onze lezers hiervoor begrip zullen tonen. Beide bedrijven zijn tegen brand- en be drijfsschade verzekerd.. Burgemeester Rasterhoff en -korpschef Kooistra woonden de blussingswerkzaam- heden bij. Bij een poging de afgeslagen buiten boordmotor van het door hem en twee stadgenoten in Grouw gehuurde kajuit- jacht weer op gang te brengen, is dinsdag middag de 46-jarige heer A. Doornspleet uit Amsterdam voor de strekdam van de Terhomster sluis overboord geslagen en verdronken. Zij waren, na een bezoek te hebben ge bracht aan kennissen alhier, op de terug reis naar Grouw met als gasten nog twee heren en hun dames aan boord. Wegens het slechte weer voeren ze op de motor, maar deze sloeg op korte afstand van de strekdam af. De heer Doornspleet heeft nog getracht naar de' Strekdam te zwemmen, maar toen dat wegens de hoge golven en zijn zware zeilkleding niet ge lukte, probeerde hij nog bij een boei te ko men. Doch toen begaven hem zijn krach ten en verdween hij in de diepte. De politie te water heeft tot laat in de avond gedregd, maar moest onverrichter zake naar de jachthaven in Sneek terug keren.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1