t' Waterpoortpartij bood ondanks het minder gunstige weer veel aantrekkelijks Snitser Skotsploech liet in Marseille goede indruk achter Burgemeester Van Hout opende nieuw watersporthotel in Oudega (W) IJLST WYMBRITSERADEEL en van Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, I Maandag 10 juli 1961 116e jaargang no. 55 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD HOTZE SCHUIL KONING Coca-Cola damtournooi Benoemd Nog een beslissingswedstrijd nodig tussen Xerxes en S.C. Emmen Fries Regenboogteam voor de Kaag Zeilwedstrijden te Joure 3- Hei Sneeker Nieuwsblad is een Geslaagd Oud-Nijlander wordt tot priester gewijd De Sneker tenniskampioen schappen Christen studenten krijgen zeilkamp in Uitwellingerga gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Wt SNEEKER NIEUWSBLAD handels Om de prijzen. van ::F i t Kuiper vaak het perk en daar boven dien het perkspel van Piet Santema en Tamme Velstra van uitstekend gehal te was en Johannes Stavinga prima opsloeg viel er voor partuur 9 geen eer te behalen. Op 5-3 en 6-2 kwam het einde. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Na twee uren voetbal zijn Xerxes en Sportclub Emma nog niet tot een beslis sing gekomen in de strijd om de amateur- titel. De wedstrijd eindigde in 1-1. Er is nu een tweede beslissingswedstrijd nodig, die deze week op het terrein van Emma zal worden gespeeld. Het winnend trio van links naar rechts W. Vlietstra, H. Schuil en J. Halbesma Zaterdagmiddag en gisteren hield de Jouster Watersport haar jaarlijkse zeilwedstrijden op de Goëngarijpster Poel. Zaterdag kwamen er door de har de wind maar elf schepen aan de start, maar gisteren was het goed zeilweer met een stevige bries en was het aan tal deelnemers veel groter. De uitslagen van zaterdag waren: 16 m2 Streepklasse: 1. H. A. Minks, Leeuwarden; 2. B. J. Graatsma, Sneek; 3. J. Veldstra, Leeuwarden. Vrijheidsklasse: 1. H. Meindersma, Sneek; 2. J. K. de Boer, Sneek. Zondag waren de prijzen voor: Regenboogklasse: 1. C. J. de Jong jr., Joure; 2. J. Alberda; 3. E. K. Hoekstra; 4. T. Zwart, allen te Sneek. 16 m2 Streepklasse A: 1. 4- wisselbe- ker H. A. Minks, Leeuwarden; 2. J. Veldstra, Leeuwarden; 3. Th. de Haan, Sneek. Vrijheidsklasse: 1. -f- wisselbeker H. v. d. Meer, Leeuwarden (in de boot van Hero Meindersma, die zelf verhinderd was); 2. J. K. de Boer, Sneek, 3. P. Minnema, Joure. 16 m2 Streepklasse B: 1. J. Waterlan den, Heerenveen; 2. W. Postma, Frane- ker. 16 m2 klasse met katoentuig: 1. B. de Haan, Sneek. Flitsklasse: 1. P. v. d. Zwaag, Joure; 2. L. Hof, Oudehaske; 3. Pierre Ver- gonet, Sneek. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract adv.) lager. Abonnementsprijs t 3,— per half jaar Franco p post t 3,75 per half jaar Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Het Regenboogteam dat de Friese kleu ren tijdens de Kaagweek, die van 15 tot 19 juli wordt gehouden, moet verdedigen, is als volgt samengesteld: Joh. Alberda met „Algri”; G. Ooms met „Griffioen”; mr. A. van der Werf met „Waterrot II”; J. de Wilde met „Tempo” en A. van der Zee met „Bruiser”, allen te Sneek. IJSBRECHTUM. Onze plaatsgenote mej. A. Koopman, leidster aan de kleuter school „De Klimop” te Sneek, slaagde te Leeuwarden voor akte B (hoofdleidster). Van de 28 deelnemers zijn M. Bandstra, Th. Mulder en O. Hoekstra er reeds in ge- geslaagd de 2e etappe te bereiken. Daarnaast hebben C. Uilkema, R. Berg- sma, P. Bergsma, H. Jelsma, J. v. d. Wou- de, J. Stenekes en D. Cremer zich reeds van een voorsprong verzekerd, al hebben J. Miedema, A. Spijkstra, Tj. Bos en S. Visser hun kansen nog in eigen hand. K. J. de Vries verzuimde tegen H. Jel sma een remise voortzetting en daar hij vervolgens beide punten aan P. Bergsma moest laten, kan hij nu wel kansloos wor den geacht. De Boer bereikte tegen De Heij wel een gunstige stelling, doch door een „plakker” kon De Heij erger voorkomen. In de partij De Boer-Hoekstra was het materiaal reeds tot over en weer zes schij ven gedund, toen De Boer verzuimde een lichte combinatie van zijn tegenstander op te heffen, waardoor hem een zeker schij nende remise ontging. Hij zal thans persé van O. Visser moe ten winnen, wil hij nog kans op plaatsing behouden. De uitslagen: Groep A: Uilkema-Spijkstra 2-0; Boon- stra-R. Bergsma 0-2; J. v. Leijen-Uilkema 4-1. Groep B: Mulder-Kieffer 2-0; bach-Pander 2-0; M ulder-Schambach 2-0. Groep C: De Heij-De Boer 1-1; Hoek- stra-O. Visser 1-1; De Boer-Hoekstra 0-2. Groep D: K. J. de Vries-Jelsma 0-2; P. Bergsma-Tj. Bos afgebr.; Jelsma-Reekers 2-0; Reekers-Bos 0-2; K. J. de Vries-P. Bergsma 0-2. Groep E: Bloem-Stenekes 1-1; S. Visser -Bos 0-2; -Feitsma 1-1; Stenekes-S. Visser 1-1; Cre- mer-Bloem 2-0. Scham- Bandstra-Zijlstra 2-0; 2-0; Bandstra-Kieffer komst is. Deze manifestatie werd ook bijgewoond door enkele Japanse Hoog waardigheidsbekleders, waarbij uit wisseling van geschenken plaats vond. Nadat de groep reeds zaterdagmorgen zich had kunnen verfrissen in een groot zwembad in de Middellandse Zee, werd de andere -dag na het défilé alle groepen een heerlijke boottocht over de Middellandse Zee en door de ha vens van Marseille aangeboden, waar na een groot diner volgde in de rijke ridderzalen van het Palais du Pharo, gelegen op een hoge rots bij de ingang van de havens van deze haven- en ma rine stad. Bij deze gelegenheid werd aan de groepen door de President een plaquette van Marseille aangeboden. Voor het uitspreken van het dank woord kwamen van elke groep twee man voor de mikrofoon. Voor Sneek waren dat de heren L. Koopman als reisleider en F. C. v. d. Zwaag als lei der, die resp. in het Fries en in het Frans spraken. Vervolgens gaf de groep met een half uur optreden haar medewerking aan een internationaal programma in het fraaie, hoog en koel gelegen openluchttheater in de Jardin van het Palais du Pharo, dat een 3000 toeschouwers kan bevatten. De goede indruk, die de groep hier in Marseille wist te vestigen, werd beklemtoond door een uitnodiging voor deelname aan een dergelijk festival in Messina op Sicilië, hetwelk onzerzijds voorlo pig maar nuchter voor kennisneming is aangenomen. De terugreis werd ge durende ongeveer anderhalve dag in Parijs onderbroken om ook van deze stad enige indrukken op te doen, wat de groep thans vrij van verdere op drachten na haar inspanningen zeker gegund mocht worden. Wij menen re denen te hebben aan te nemen, dat Ne derland, Friesland en Sneek volop te vreden kunnen zijn over deze afvaar diging naar het buitenland. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) b.g.g 4091 De parturen waren alsvolgt gefor meerd: 1. H. Schuil, W. Vlietstra en J. Hal besma; 2. H. Kamstra, J. Rienstra en C. Langerak; 3. R. de Groot, Joh. Zijl- stra en A. Hiemstra; 4. G. Okkinga, Sj. Tjeerdsma en J. Tolsma; 5. S. Bouw- ma, E. Heeg en J. Pander; 6. J. Sijt- sma, H. Seerden en P. de Groot; 7. K. Jansen, Joh. Jansen en M. Santema; 8. J. Faber, A. Rinia en S. Faber; 9. R. Kuiper, D. Smedinga en F. Haanstra; 10. Joh. Stavinga, P. Santema en T. Veldstra; 11. H. Zijlstra, E. Zijlstra en B. Scheffer. Het Sneker partuur was niet opge wassen tegen Schuil en zijn maten, hoe wel het begin veelbelovend voor onze stadgenoten was. Zij pikten op 6-4 het eerste bordje in. Wel maakten Schuil c.s. daarna op 6-4 het volgende eerst vol, doch twee buitenslagen van Hotze en uitstekend opslagwerk van Kam stra bezorgden het Sneker partuur op nieuw een 2-1 voorsprong. In het vol gende halve spel kwamen Kamstra c.s. op 6-4, doch toen Langerak er niet in slaagde de kaats te passeren, was de stand weer gelijk. Daarna kwamen onze stadgenoten er niet meer aan te pas en de uiteindelijke prijswinnaars wonnen de partij toen Kamstra op de stand 5-2 en 6-2 buiten sloeg. Het spel van de Snekers viel ons eerlijk gezegd niet tegen en wanneer men niet direct had moeten aantreden tegen een sterk partuur als dat van Schuil en zijn ma ten, waren er ongetwijfeld kansen ge weest om de 2e omloop te bereiken. De partij tussen De Groot c.s. en Ok kinga c.s. was er een van uitstekend gehalte. Ook het element spanning ontbrak niet. De uitstekende opslag van Okkinga gaf diens partuur een voorsprong van twee om één spel, doch toen Okkinga iets minder zeker begon te spelen, kwamen De Groot c.s. op ge lijke hoogte, waarna ook de laatste twee bordjes door dit partuur werden veroverd. Eindstand 5-4 en 6-2. Zwak perkspel van Heeg en Pander bezorgde Jan Sijtsma en zijn maten een vrij grote en gemakkelijke over winning. Op de stand 5-1 en 6-2 sloeg Pander buiten. Van beter gehalte was de ontmoe ting tussen de parturen 7 en 8. Aan vankelijk liep het partuur met de bei de Fabers een spel uit, doch uitstekend perkspel van Johan Jansen en Stinus Santema, alsmede de zekere opslag van Koop Jansen brachten uiteindelijk op 5-3 en 6-0 de winst aan partuur 7. In de partij tussen Kuiper en zijn maten en Stavinga c.s. miste Rinny De weergoden waren de Kaatsvereniging „Sneek” zaterdagmiddag niet gunstig gezind, want gedurende het grootste deel van de op het Sport park aan de Leeuwarderweg gehouden vrije samenstelling-wedstrijd strooide Pluvius rijkelijk met zijn gaven. Dat er ondanks deze handicap vaak uitstekend werd gekaatst, pleit voor de wil van de deelnemers om op deze traditionele partij, die als hoogtepunt in de Sneker kaatssport kan worden beschouwd, een zo goed mogelijk figuur te slaan. Het élan waarmede de meeste kaatsers zich in de strijd wierpen deed weldadig aan en de toeschouwers, die vanaf de grote tribune de wedstrijd gade sloegen, konden dan ook herhaalde malen de handen op elkaar brengen bij de talrijke bovenslagen of het beheerste opslag- en tussenspel. Op merkelijk was dat er ondanks de vrij harde wind deze middag weinig buitenslagen te noteren vielen. Uiteindelijk zegevierde het partuur H. Schuil, W. Vlietstra en J. Hal besma, dat na afloop onder donderend applaus in de kransen ging. De Voor de prijzen hadden zich dus ge plaatst de parturen, 1, 6 en 10. Eerst kampten Schuil en zijn makkers tegen Sijtsma, Seerden en P. de Groot. Het eerste succes was voor Schuil die met een tusseninse zijn partuur op 6-6 de leiding gaf. En toen De Groot op 6-4 de kaats niet wist te passeren liepen Schuil en zijn maten zelfs tot één spel uit. In het derde eerst werd opnieuw de stand 6-6 bereikt, maar Schuil mis te daarna het perk, waardoor Sijtsma en zijn makkers hun eerste succes boekten. Een tactische terug- slagbal van Schuil bracht op 6-4 het volgende eerst weer bij zijn partuur (stand 3-1), doch daarna waren het Seerden en Sijtsma die door prachtig spel de stand op 3-3 brachten. Een bovenslag van de jeugdige Hal besma bracht het volgende bordje bij Schuil c.s. en toen Vlietstra op 6-2 de kaats voorbij sloeg liepen Schuil c.s. zelfs tot 5-3 uit. Sijtsma en zijn maten sloegen echter opnieuw terug en een pripper van Sijtsma bracht op 6-2 de stand op vijf om vier. Toen Sijtsma echter op de stand 6-2 voor Schuil c.s., kwaad sloeg was de partij beslist. Om de eerste en tweede prijs kwa men dus Schuil en zijn partners en partuur Stavinga binnen de lijnen. Al gauw bleek dat het partuur van Sta vinga, op papier de zwakste, de sym pathie van het publiek genoot, doch men toonde ook veel waardering voor het spel van Schuil en zijn maten. Het eerste halve spel was voor Schuil c.s. toen Velstra op 6-6 de kaats niet wist te passeren. Ook het tweede halve spel werd op 6-6 door dit trio in gepikt na een kwaadslag van Velstra. Schuil c.s. liepen zelfs uit tot 3 eersten toen Vlietstra op 6-4 de kaats passeer de. In het volgende eerst werd het weer zes gelijk en een prachtige op- slagbal van Stavinga, net over de voorlijn, bezorgde diens partuur het eerste bordje. Twee bovenslagen, een van Santema en een van Velstra, als mede een terugslagbal van Velstra brachten de stand vervolgens op 3-2, doch een bovenslag van Vlietstra maakte de kloof tussen de beide drie tallen weer wat wijder (4-2) Maar de spanning keerde door een bovenslag van Santema op de stand 6-0, welke verkregen was door drie kwaadslagen van Vlietstra en Halbesma. De beslis sende bordjes waren voor' Schuil en zijn makkers en op de stand 5-3 en 6-6 kwam ’t einde, toen een fraaie tussen inse van Schuil niet te verwerken was. De prijsuitreiking werd na afloop gehouden in het restaurant van het Sportpark. Voorzitter M. A. Boonstra begon met een woord van dank tot al degenen die aan het welslagen van de partij hadden medegewerkt, in het bij zonder aan het adres van scheidsrech- Hierna ging een groot aantal genodigden het nieuwe pand binnen, dat aan een ieder blijken van goedkeuring ontlokte. Het nieu we pand, dat voordien door de heer Wasse naar werd geëxploiteerd, heeft een geduchte verandering ondergaan. Het geheel is op moderne wijze ingericht en kan maximaal veertien personen onderdak verschaffen. Daarvoor zijn boven zes twee-persoons ka mers ingericht en twee een-persoons, waar eventueel ook twee personen kunnen sla pen. Onder leiding van architekt G. W. Goodijk, alhier kreeg de verbouwing, die werd uitgevoerd door het aanneminsgbe- drijf Tinga van Tjerkgaast, in zeer korte tijd haar beslag. Nadat de vele genodigden het nieuwe bedrijf bezichtigd hadden, richtte burge meester Van Hout, die vergezeld was door sekretaris Sennema, zich tot de heer en mevrouw Kalksma, die hij namens het gemeentebestuur van Wymbritseradeel zijn gelukwensen aanbood. In zijn korte toe spraak haalde de heer Van Hout ook het rapport van de drie noordelijke provincies aan, waarin gezegd wordt dat dit gewest met zijn uitgestrekt merengebied een zeer belangrijke funktie kan vervullen in de re creatie. Momenteel bezoeken ongeveer 70.000 vakantiegangers onze provincie, maar de verwachting is, dat dit aantal over twintig jaar 150.000 zal bedragen. Dat de heer Kalksma vertrouwen heeft in de toekomst, aldus spr. blijkt wel uit het feit dat hij het aangedurfd heeft zich in Oudega te vestigen. Ook hij onderschreef de mening dat de accomodatie in Fries land verbeterd dient te worden en was daarom verheugd met deze opening. Het eigen karakter moet echter bij deze verbe teringen bewaard blijven, want wij hebben geen behoefte aan mondain gedoe, aldus de burgemeester. We willen onszelf blij- Benoemd tot direktrice van de huis houdschool te Ouddorp mej. E. Abma te Folsgare. De Snitser Skotsploech is vermoeid, doch zeer voldaan teruggekeerd van haar trip naar Marseille, waar zij Ne derland vertegenwoordigde op een in ternationaal folkloristisch festival. Vermoeid omdat niet alleen de trein reis Friesland-Marseille van een plm. 1500 km, doch ook de deelname aan een folkloristische optocht en een dé filé voor het stadhuis van Marseille (800.000 inwoners) bij een temperatuur van om en nabij de 40° toch niet zon der meer enkel als een ontspanning kan worden aangemerkt. Redenen tot voldoening kon de groep vinden in hartelijke ontvangst, goede organisatie en prima verzorging, die werd aange boden door het Comité des Fêtes de Marseille, waarbij de bijzonder goede pers, die de Sneker groep genoot in verschillende Marseillaanse bladen, een gunstige en stimulerende invloed had op de leden der groep, aan wie de hitte hoge eisen stelde. De zang van Friese liederen in de Jardin de la Bourse was aanleiding om de groep af te drukken op de voor pagina van een groot blad, waarbij de violist Eichelaar en de invaller-akkor- deonist Toussaint (Bolsward) werden vergeleken met bekende Franse kun stenaars op deze instrumenten. Het brengen van enkele dansen op het prachtige plateau van het Palais Long- champs, waarbij het betrekken van het publiek in een aantal dansen op prijs werd gesteld, genoot eveneens bijzon dere waardering. Natuurlijk draagt de klederdracht, die sterk afwijkt van die van diverse Franse, Zwitserse en Ita liaanse groepen, hiertoe sterk bij. Het défilé voor l’Hotel de Ville (stad huis) met het hijsen van de Europese Vlag en de nodige toespraken alsmede de ontvangst van de afgevaardigden van de groepen ten stadhuize deed warm aan, zowel wat de hoge tem peratuur als hun karakter betreft. Bij de laatste gelegenheid werd door de leider van de Snitser Skotsploech aan Monsieur Gaston Delferre, burgemees ter van Marseille, een bord Makkumer Blauw aangeboden. Zeer ingenomen met dit muurbord liet de Maire in zijn dankwoord met trots merken, dat zijn echtgenote nog van Nederlandse af- Naar Ons Noorden meldde, zal ter Titus van der Werf, missionaris Mariann-Hill, afkomstig uit de Roodhuois, op zondag Petrus J. A. Moors, bisschop tot priester worden gewijd. De daarop hoopt hjj in de Met ingang van vandaag zal er aan de Korte Vreugde de gehele week weer ge speeld worden om de Sneker tennis titels. Bij het dames enkelspel kan dit jaar mevr. Wiegman haar titel niet verdedigen. Mevr. J. Brouwer-Hanenburg schreef wel in en wij zijn benieuwd of zij kans zal zien de titel weer te veroveren. Er nemen 15 dames aan deel. Het enkel-spel zal wel een finale Berg-Matschat worden nu zo weinig heren (in totaal 8) hebben ingeschreven. Bij de Friese kampioenschappen werd Berg uit de finale gehouden door de Friese kam pioen Dutrieux 6-3, 6-4 en hij zal zeker proberen de Sneker titel te prolongeren maar Matschat kampioen .1959 heeft na tuurlijk evenveel kans op deze titel. Bij het dames dubbel zijn tien inschrijvin gen. Wij tippen als mogelijke finalisten mevr. Gerritsma en mevr. V. Capelle te gen mevr. Melai en Inge Melai. Bij de heren dubbel 7 inschrijvingen, waarvan en kele interessante koppels bv. Dr. Gerrit- sma-Matschat, Th. Zandstra en zoon Wou ter en D. Berg-Ph. Melai. Het eerstgenoem de dubbel maakt een goede kans. Het nummer gemengd dubbel heeft 15 inschrijvingen. Hier zijn dus vele mogelijk heden. Onze favorieten zijn het echtpaar Gerritsma en mej. I. Melai-Berg. Al had de inschrijving misschien iets groter kunnen zijn, laten wij afspreken dat tennisminnend Sneek deze week in grote getale aanwezig zal zijn als toeschouwer om hun favorieten aan te moedigen. Donderdagmiddag a.s. hoopt de Ne derlandse Christen Studenten Vereni ging, sedert jaren een graag en veel geziene zomergast op de Friese wate ren, een vast kwartier op te slaan op Zuidend 103 in Uitwellingerga. Voor de plechtige opening zijn uit genodigd de Commissaris der Konin gin, burgemeester van Hout, de beide predikanten en vele autoriteiten en hooggeplaatsten uit de Christelijke Studentenwereld. Na de opening door de burgemeester zullen enige specifieke NCSV-mani- festaties te water plaatsvinden, zoals het zgn plonstouwtrekken over het water, het gondelspel met lampionnen en het balkspel met eierklap. De onvolprezen muziekvereniging „Euphonia” heeft zich ten volle be reid verklaard het feest de nodige luis ter bij te zetten. De NCSV verzorgt iedere zomer 65 kampen op vele plaatsen in ons land. Ruim 2000 middelbare scholieren ko men jaarlijks in deze kampen, die ge leid worden door studenten. Deze stu denten vinden het belangrijk te getui gen van het Evangelie. Dat kan na tuurlijk op zeer veel manieren, maar al lang geleden ontdekte de NCSV dat dit ook heel goed kan in een kamp wat daarnaast een uitbundig plezier kent. Of eigenlijk niet daarnaast; het is alle rnaar als een patroon in een stuk goed met elkaar verweven. In Uitwellingerga worden deze zo mer zes kampen gehouden met elk on geveer 50 deelnemers. De NCSV is dankbaar een welkome gast te zijn. ter M. de Jong van Franeker voor diens uitstekende leiding. De heer de Jong kreeg als aandenken een lucifer- stander met inscriptie aangeboden. Ook een groep van de Chr. Muziekvereni ging Harmonie die tijdens de wedstrij den voor vrolijke marsmuziek zorgde, deelde in de hulde. Het prijswinnend partuur H. Schuil, Harlingen, W. Vlietstra, Franeker en J. Halbesma, Harlingen kreeg daarna woorden van lof toegezwaaid. Hotze Schuil werd tot koning uitgeroepen en dat hij deze onderscheiding door zijn zeer gevarieerde opslag volkomen had verdiend, zal een ieder die de wed strijden bijwoonde kunnen onderstre pen. De eerste prijs bestond uit f 45. en drie prachtige eretekenen, aan geboden door een kaatsliefhebber. De tweede prijs was voor Joh. Sta vinga, Poppingawier, P. Santema, Oos- terlittens en T. Velstra, Baard. Zij kregen f 36.in handen, alsmede drie lauwerkransen, aangeboden door het gemeentebestuur van Sneek. De derde prijs ging naar J. Sijtsma, Ried, H. Seerden, Franeker en P. de Groot, Franeker. Zij ontvingen f 24. en drie fraaie eretekens. In een onlangs verschenen rapport van Ged. Staten van Friesland inzake de ont wikkeling van het watersporttoerisme in onze provincie, wordt o.m. gezegd dat het verbeteren van de hotelaccomodatie één van de voorwaarden is voor een gunstige ontplooiing van deze vorm van recreatie. Reeds in verschillende plaatsen is deze verbetering ter hand genomen en zaterdagmorgen werd Oudega (W) aan deze rij toe gevoegd, toen burgemeester J. van Hout het nieuwe watersporthotel van de heer Kalk sma uit Den Haag opende. Uit handen van de 11-jarige Astrid, het dochtertje van de exploitant, ontving de burgervader van Wymbritseradeel een schaar waarmee hij het voor de deur hangende lint doorknipte en de wens uitsprak, dat dit etablissement dienstbaar mag zijn aan de ontplooiing van het watersporttoerisme in dit rustieke dorpje. ven! Tevens moet rekening worden gehou den met de levensbeschouwelijke richting van de bevolking. Hij hoopte dat de greep van de heer Kalksma mag slagen en dat zijn verwachtingen zullen' uitkomen. Deze bracht de heer Van Hoyt vervolgens dank voor zijn woorden en tévens het gemeente bestuur, waarvan hij zeer veel medewer king heeft ondervonden. Ook de medewer kers aan de verbouwing dankte hij. De voorzitter van Dorpsbelangen Oudega, de heer 'A. Feenstra was even eens aanwezig en sprak een kort woord tot de nieuwe inwoners. Hij riep hun een welkomstwoord toe en hoopte dat zij geen buitenstaanders zullen blijven, maar zich spontaan in de dorpsgemeenschap zullen begeven. De inwoners van Oudega (W) hebben er met dit nieuwe goed geoutilleerde hotel- bedrijf ’n facet bijgekregen, dat de water- sportrecreatie aldaar zeer kan bevorderen eneen begin kan zijn van Oudega als toe- risten-dorp. taaie en al naar de vier kruisjes lopende Hotze Schuil werd tot koning uitgeroepen en kreeg de zilveren wandelbal voor een jaar mee naar huis. Tweede omloop. De beide Zijlstra’s van partuur 11, geassisteerd door Bouke Scheffer, had den een staand nummer en kwamen dus meteen in de tweede omloop, waarin zij de strijd moesten aanbinden met partuur 1, Schuil c.s. Dit bleek een te zware opgave voor de Witmar- sumers, temeer daar Eli Zijlstra in Amsterdam weinig kan oefenen. Schuil c.s. zegevierden op de stand 5-2 en 6-6. Voorts hadden zich op de tweede lijst geplaatst de parturen De Groot, Sijte- sma, Jansen en Stavinga. Nadat aanvankelijk in drie perken was gekaatst kon men het thans wat rustiger aandoen en de wedstrijd in één perk voortzetten. In de strijd tussen de parturen 3 en 6 liepen R. de Groot en zijn maten aanvankelijk uit tot 3 eersten om één. Daarna kwamen Sijtsma en zijn ka meraden echter pas goed los en zij gunden De Groot c.s. geen enkel bord je meer. Vooral Piet de Groot maakte nogal wat punten en op 5-3 en 6-2 werd het pleit in het voordeel van partuur 6 beslist. De met veel spanning tegemoet ge ziene wedstrijd tussen de parturen Jansen c.s. en Stavinga c.s., waarin de gebrs. Santema elkaar de eer betwis ten werd er e,en met veel hoogtepun ten. Tal van bovenslagen vielen in deze partij te noteren, waarbij zowel Joh. Jansen en Stinus Santema, als Piet Santema en Tamme Velstra zich onderscheiden. Het eerste bordje werd door de Jansens binnengehaald doch de volgende twee waren voor Stavin ga c.s. Wederom kwamen Jansen c.s. gelijk, doch toen Koop Jansen het perk miste stonden de mannen van Stavinga opnieuw voor. Jansen maak te zijn misslag in het volgende eerste goed met ’n uitstekende opslagbal bin nen te halen. Stavinga c.s. liepen na de stand drie eersten gelijk opnieuw een eerst uit, doch opnieuw kwamen Jan sen en zijn maten terug. Verder dan twee spel lieten de mannen van Sta vinga hen echter niet komen en op de stand 5-4 en 6-4 besliste een buiten slag van Koop Jansen de partij in het voordeel van Stavinga c.s. ouders zich in Nijland op de Hunia Sa- the. Hij bezocht de lagere school in Rood huis, waarna hij in september 1949 naar Arcen vertrok, waar hij in het missiehuis „St. Paul” van de missionarissen van Ma riann-Hill zijn lagere studies voltooide. Na een jaar noviciaat in het klooster te Eysden (L) studeerde hij verder in Zwitserland en Duitsland. fra- van parochie 16 juli door mgr. van Roer mond, in de parochiekerk te Arcen (Limb.) zondag parochiekerk te Roodhuis zijn eerste plechtige H. Mis op te dragen. Frater Titus, in de wereld Sido van der Werf, werd in 1936 geboren te Nieuwe- brug, maar spoedig daarna vestigden zijn

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1