Sneek-Week 1961 geopend: gebeurtenis van grote betekenis voor onze stad Uitstekend begin van de Sneker Zeil-Zesdaagse IJLST W Y M BRITS ER A DE EL 4 rf'' si en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, I fe <1» ''Ml 116e jaargang no. 65 Maandag 14 augustus DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 1 a Friese Regenboogzeilers overtroefden de Hollanders Voorsprong Friese 16 m2 groep ging door protest verloren SS 1961 Verkopingen A. van Gooi (78) achtste Schipper in de Orde van de Sneker Pan Meer schepen in de banen dan ooit te voren Bootje na aanvaring met melkboot gezonken Bezoek Fries Scheepvaart Museum Friesland krijgt 237 indus trie woningen Uitslagen zaterdag 552ste Staatsloterij Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uHgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Burgerlijke stand IpM I 1 (handels- B. nummers 7 t.e.m. echter Geen sukses Perfecte organisatie SS! Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. eerste i Oppenhuizen Hoekstra Maar glement van a tot z kende en nog kent. (De heer Van Gooi is ook technisch goed onderlegd en alszodanig reeds ve le jaren lid van de Techn. Commissie van de NNWB red.). Beide zeilverenigingen bood de bur gemeester daarna de gebruikelijke en veloppe met inhoud aan, als blijk van medeleven van het gemeentebestuur. Hij besloot zijn toespraak met een ie der een prettig verblijf in Sneek toe te wensen. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS SNEEKER NIEUWSBLAD Notaris E. K. Hoekstra, alhier ver kocht vorige week finaal een boerderij met 13% pondemaat te Oppenhuizen, in huur bjj de heer J. Feenstra. De maximumprijs bedroeg f 23.328,- voor het geheel. Door de heer D. Leen- stra te Koudum werd tijdens de provi sionele veiling het hoogste bod gedaan nl. f 23.230,-. Tijdens de finale verhoogde de pachter dit bod met f 1,- en werd al dus koper. Het burgerhuis Willem Lodewijkstraat 49 vrjj te aanvaarden, waarvoor eind vo rige maand het hoogste bod f 10.710,- bedroeg, werd vorige week bij de finale verkoop niet minder dan 87 maal ver hoogd. De heer G. K. Bekkema uit Rot- tevalle werd koper voor f 14.025,-. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract adv.) lager. Abonnementsprijs t 3,— per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Na hem sprak de heer voorzitter van de KVNWV, de heer A. J. Dragt, die o.m. zei dat de Sneek-Week een bij- Achtkarspelen 15, Dokkum 9, Harlin gen 8, Heerenveen 16, Leeuwarden 22, Lemsterland 4, Ooststellingwerf 14, Smallingerland 135, Sneek 4, Tietjerkste- radeel 6, Weststellingwerf 4. Bij de verdeling moest rekening wor den gehouden met een aantal door de minister met name genoemde industrië le vestigingen en uitbreidingen in de kernen. Voor drie jongens van de heer Poiesz, die donderdag met handelswaar op het Kolmeersland stonden ,is de eer ste dag van het skutsjesilen onfortuinlijk geëindigd. Na afloop van de wedstrijd voeren ze met het restant van hun artikelen naar Sneek terug. Na het passeren van de Lemster brug werd het bootje, waar achter een buitenboordmotor was beves tigd door een melkboot van de K.N.M., geladen met veertig melkbussen aangevaren, en zonk onmiddellijk. De drie jongens geraakten te water, doch bereikten spoedig de kant. Het bootje is echter zwaar beschadigd, ter wijl de aanhangmotor naar de repara teur moest worden gebracht. De nog aanwezige voorraad handelswaar ging ook geheel verloren. Het bezoek aan het Fries Scheepvaart Museum aan het Kleinzand is dit jaar ongekend hoog. Vorige week waren er tijdens het slechte weer middagen bij waarop twee tot driehonderd bezoekers werden geregistreerd. E.e.a. gaf aanlei ding tot het tijdelijk moeten aanstellen van een tweede suppoost. Voor hen die het Museum nog niet bezocht hebben zal dit ongetwijfeld een aansporing zijn, dit alsnog te doen. Gedeputeerde Staten van Friesland hebben op verzoek van de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid het aan de provincie Friesland toegekende extra contingent van 237 woningwetwo ningen (zogenaamde industriewoniugen) als volgt toegewezen: zondere plaats inneemt in de harten van alle Nederlandse zeilers. Hij prees de perfecte organisatie van dit jaar lijkse zeilfestijn en verhaalde daarna dat ook in het westen van het land de Sneek-Week tot een bijzondere gebeur tenis is uitgegroeid. Na hem voerden de voorzitters van de twee plaatselijke zeilverenigingen het woord, de heren J. Lassche en E. K. Hoekstra, waarbij de laatste op merkte dat de Sneek-Week ieder jaar groeit. Dit jaar zijn er weer drie a vier klassen bijgekomen en de zeilers, die zich na 4 augustus aanmeldden hebben wij moeten afschrijven. Anders was het aantal deelnemers de 500 wel ge passeerd. Daarna spraken nog de heren F. C. v. d. Maden en J. C. v. d. Velde, welke laatste een pleidooi hield voor het wedstrijdzeilen met de Regenbo gen. Hij bood de Friese Regenboogclub in de persoon van de heer Joh. Alber- da een wandbord aan, waarbij hij sug gereerde dit beschikbaar te stellen voor die Regenboogzeiler, die de beste pres taties van dit jaar heeft behaald. On derling zal dit nog door de Friese Re genboogzeilers worden besproken. Hiermee was het officiële gedeelte afgelopen en voerde de Snitser Skots- ploech nog een aantal dansen uit voor het stadhuis, waar zich inmiddels een grote menigte had gevormd, terwijl voorts nog een taptoe werd gehouden door de twee Sneker muziekkorpsen en de tamboer- en pijperskorpsen van de verschillende plaatselijke gymnas tiekverenigingen. Burgemeester Rasterhoff speldt de nieuwe Schipper in de Orde van de Sne ker Pan de versierselen van de onder scheiding op de borst. Op de starttoren begon de motor za terdagmorgen direkt al op volle toeren te draaien. En dat zal ook de komende dagen steeds het geval zijn. Met uitzon dering van dinsdag moeten ’s morgens een kleine twintig klassen gestart wor den, plus de groeps-teamwedstrijden en ’s middags de rest van de 34 of 39 klassen welke het programma ver meldt. De morgenwedstrijden zijn voorna melijk bedoeld voor de kleinere sche pen, waarvan de Vrijbuiters zaterdag morgen om vijf over tien als eersten werden losgelaten. Van de drie in schrijvers bleef de heer Kruyse te Amersfoort absent, zodat het een duel is geworden tussen Van Doom te Bus- sum en Tan te Warmond. Zaterdag won de laatste, gisteren was Van Doorn de snelste. De strijd in de Olympia jollen werd beide dagen beslist in het voordeel van Stellingwerf, Breukelen, die in de Sharpies van Vlek, Amsterdam. In de 12 v. Jollen zegevierde Bulters, Heem stede beide dagen, in de Jeugdklasse (Pluis) onze stadgenoot Onno Zweep, in de Sternklasse serie 1 V. d. Waal Jr., Rotterdam, in de serie 2 Olij, Wormer- veer, in de Flitsklasse II Koopman, Kortezwaag, in de Flying Junior klasse Van Montfrans, Amsterdam. Zweep heeft in de Pluisjes de su perioriteit welke de Groningers zo lang hebben gehad, dus gebroken. Het over gaan van Woortman naar de Finnjol- len betekende voor de gasten echter een ernstige verzwakking. Nu werd Wierda beide keren tweede en Schut derde. De strijd in de Larken werd zaterdag beslist in het voordeel van Scholten, gevolgd door mej. A. Vries te Steen- wijk. Zondagmorgen werd Scholten te ruggeroepen, maar toch speelde hij het nog klaar als tweede achter zijn con currente te eindigen. Vrijdagavond werd de 26-ste Sneek-Week officieel door burgemeester L. Ras terhoff in het stadhuis, waar zich een groot aantal belangstellenden en genodig den had verzameld, geopend. Aanwezig waren o.a. de Commissaris van de Ko ningin, de heer Mr. H. P. Linthorst Homan, Beschermheer van de K.Z.V.S. en weer deelnemer aan de wedstrijden, de burgemeesters van Wymbritseradeel en Doniawerstal, de heren J. van Hout en K. J. van Douwen, Korpschef Kooistra en de heren H. P. Timmermans, A. J. Dragt, F. C. v. d. Maden en J. C. v. d. Velde, resp. voorzitters van de Prov. V.V.V., het K.V.N.W.V., de N.N.W.B. en de Nederlandse Regenboogclub. Aan het einde van zijn openingsrede, waarin hij gewaagde van de nauwe samenwerking tussen het gemeentebestuur en de beide organiserende zeilver enigingen, maakte de burgemeester bekend, dat de eer, als achtste schipper in de Orde van de Sneker Pan te worden benoemd, te beurt was gevallen aan onze 78-jarige stadgenoot de heer A. van Gooi, vroeger een bekend zeiler in de 7.10 meter en later in de 30 m2 klasse. Onder luide bijvalsbetuigingen complimen teerde de heer Rasterhoff deze oude watersportliefhebber met zijn onderschei ding. vierde Jager, de volgende dag kon Bei- linga juichen. Tegen de verwachting in telt de Schouwenklasse toch nog vier deelne mers, van wie de voormalige kampioen F. F. Atsma zaterdag won vóór- Brou wer, Utrecht maar zondag niet startte. Brouwer had toen trouwens het rijk alleen, maar voor de tweede prijs die hem voor het afleggen van de baan werd toegekend heeft hij vier uren moeten varen De 30 m2 klasse was resp. voor Mr. W. Hoekstra, Joure en L. v. d. Meer, Leeuwarden die de eerste maal als tweede finishte. Vrijbuiters: 1. A. Tan, Warmond. Olympiajollen: 1. G. W. Stellingwerf, Breukelen; 2. H. W. Leferink, Deven ter. B.M. Klasse: 1. J. v.d. Meulen, Hee renveen. Sharpies: 1. T. Vlek, Amsterdam. 12 v. Jollen: 1. P. J. M. Bulters, Heemstede; 2. J. M. de Jonge, Amers foort; 3. Mej. H. C. Mulder, Langweer. Jeugdklasse (Pluis): 1. O. A. Zweep, Sneek; 2. J. A. Wierda, Haren (Gr.); 3. J. Schut, Groningen. Larken: 1. H. J. Scholten, Hengelo; 2. mej. A. Vries, Steenwijk; 3. M. Nij- hof, Hengelo. Sternklasse I: 1. I. v. d. Waal Jr., Rotterdam; 2. M. van Calcar, Haren; 3. K. de Boer, Overveen; 4. D. M. Hars kamp, Zaandam. 16 m2 Puntklasse: 1. H. Beeksma, Heerenveen; 2. B. de Haan, Sneek; 3. Koopmans, Enschedé. Flitsklasse serie I: 1. P. v. d. Zwaag, Joure; 2. K. Boersma, Sneek; 3. H. H. G. Doedijns, Den Haag; 4. J. Schuur mans, Sneek. Flying Dutchmanklasse: 1. U. Jager, Lemmer; 2. D. H. Bellinga, Almelo. Sternklasse II: 1. P. J. Olij, Wormer- veer; 2. mej. L. M. Scheers, Haarlem; 3. A. Mak, Rotterdam; 4. A. J. R. de Monchy, Zaandam. Flitsklasse serie II: 1. P. Koopman, Kortezwaag; 2. Tj. Dijkstra, Hilver sum; 3. R. J. Rinkes, Langezwaag; 4. D. Koopmans, Leeuwarden. Flying Juniorklasse: 1. G. A. v. Montfrans, Amsterdam; 2. A. N. Thole, Bussum. De start van de 16 m2 streepklasse A 1 te op de tweede plaats, maar kon het niet vérder brengen. Hofland bereikte de derde plaats, Ir. Bakker werd vier de en de Wilde vijfde. Gistermiddag moest De Jong een paar toontjes lager zingen. Nu won Alberda onbedreigd. Hofland was twee de. Sieverts (die zaterdag uitviel we gens een gebroken val) derde, De Jong vierde en Hoekstra vijfde. Als de voortekenen niet bedriegen gaat de hoofdprijs in de Vrijheidsklas- se A naar Bouw van Wijk. Beide ma len stuurde hij zijn nieuwe Rakker als eerste over de eindstreep, gevolgd door De Haas Jr. die zaterdag welis waar teruggeroepen werd maar deze achterstand bijna weer geheel teniet deed. Een kranige prestatie. Gisteren lag Van Wijk een straat voor, maar was ook de Haas ver op de rest van het veld uitgelopen. De groepswedstrijden Volgens de aankomst van de deelne mers had Friesland zondagmorgen na de ene route die gezeild werd, de lei ding met 77 punten tegen Groningen 71.5, Holland 38 en Overijssel 18. De Friezen bezetten nl. de 2e, 5e, 6e, 7e en 8e plaats, de Groningers de le, 3e, 9e, 10e en 11e. Maar doordat een protest van de Groninger Jongsma tegen Veld- stra werd toegewezen, nam Groningen met 74.1 de leiding over en kwam Friesland met 64 op de tweede plaats. De Holandse groep waarin Möger ont brak en V. Rietschoten niet finishte, kwam op 21 punten, Overijssel, dat Verhagen miste, op 21. De volledige uitslagen over beide dagen, behoudens protesten luiden: EIGEN GELDEN 2739, 4045, 5298, 6784, 6793, 6794, 6795, 12252, 15334, 18133, 18149, 18160, 21687, 21688. 2e klasse. Hoge prijzen en uitgelote van te Sneek verkochte loten. f 30.000,- 14045. f 5000.- 1632. f 2000.- 12108. f 1500,- 5803, 15392. f 1000,- 7547, 12626, 13824, 15624, 20249. f 200,- 6785. Over de eerste twee dagen van de Sneek- Week kunnen de SZC, de zeilers en het talrij ke publiek tevreden zijn. Het was uitstekend zeilweer met ruim vol doende wind, die zon dagmiddag wel even be denkelijk zwakker werd zodat voor de laatste klassen de banen moes ten worden ingekort. Hü nam al gauw weer in kracht toe en zater dag liet ook de tempe ratuur weinig te wen sen over. De volgende dag was het met de zuidoostelijke wind wel behoorlijk aan de kou de kant, doch de drei gende regenwolken lie ten maar een paar on betekende buitjes los zodat het zeilfestijn ge lukkig niet verstoord werd. Maar bovenal hebben de talrijke toeschou wers, die behoorlijk wat geld in het SZC-laadje brachten, kunnen ge nieten van het fraaie schouwspel dat de vele honderden witte en ge kleurde zeilen oplever- ren, al hebben ze de strijd niet zó kunnen volgen als bij een ge wone, minder massale, wedstrijd. Dat is nu eenmaal de schaduwzij de van zulk een over weldigende deelname. Een groot aantal fi nishen heeft veel vergoed. Het debuut van de Internationale Hornetklasse werd geen sukses. Inte gendeel. Van de vier of vijf die start ten bereikte zondag maar één de finish. De anderen gaven op. De jeugdige zeilers(sters) in de bei de Flitsklassen gaven elkaar kranig partij. Beide dagen waren de uitslagen dan ook verschillend. In serie I was V. d. Zwaag, Joure zaterdag de snels*en Boersma tweede, maar gisteren eiste Steven Ruiter de eerste plaats voor zich op en werd Erik van Delden als tweede af geblazen. In serie II vormde Koopman een uitzondering door beide malen te winnen, maar Dijkstra, Hilversum, die zaterdag tweede was, eindigde zondag als derde en Koopmans, Leeuwarden was resp. vierde en tweede. De nieuwe Top-klasse die met 15 schepen goed is vertegenwoordigd en veel belangstelling trekt, leverde za terdag een overwinning op voor V. d. Mey, Oranjewoud vóór Hiemstra, Fra- neker, maar de volgende morgen was onze stadgenoot Theo Aukema al z’n concurrenten te vlug af en werd V. d. Meer, Wartena tweede. Duel Bellinga-Jager Bellinga, Almelo en Jager, Lemmer maakten samen de dienst uit in de Flying Dutchmanklasse. Het was ech ter stuivertje wisselen. Zondag zege- Het was een sfeervolle opening. Zei lers uit verschillende delen van ons land ontmoetten elkaar en al spoedig was een ieder druk in gesprek gewik keld. Nadat dames in oud Fries cos- tuum enige verfrissingen hadden rond gediend, ving de burgemeester met zijn openingsrede aan. Hij zei daarin o.m. dat de Sneek- Week een gebeurtenis van grote bete kenis is voor onze stad. Verschillende symptonen wijzen er op dat de zeil- wereld hier springlevend is, en dat het steeds crescendo gaat. Ieder jaar is het aantal aanmeldingen voor de Sneek- Week groter. Voorts haalde de burgervader de ver betering aan, die de starttoren heeft ondergaan en vertelde hij van de aan leg van de nieuwe jachthaven, die groter zal worden dan de bestaande. Er wordt gehoopt de komende winter met de bouw van de overdekte lig plaatsen te kunnen beginnen en dat volgend jaar het werk gereed zal zijn benevens het daarachter gelegen cam- ping-terrein. Samenwerking Voorts roemde de heer Rasterhoff de samenwerking tussen de gemeente en de beide zeilverenigingen. Hij hoop te dat de gekoesterde plannen hier een goede bodem zullen vinden. Daarna maakte hij bekend dat zijn oud-collega ambtenaar de heer A. van Gooi, die op 78-jarige leeftijd net terug was van een boottocht door Nederland, benoemd was als achtste Schipper in de Orde van de Sneker Pan. In deze onderscheiding, aldus de heer Rasterhoff, zit een stuk waarde ring, voor wat de heer Van Gooi voor de zeilsport in Sneek gedaan heeft. Vroeger was hij een geduchte wed- strijdzeiler, waarbij tevens opgemerkt mag worden, dat hij het wedstrijdre- Protesten Evenals in verschillende andere klas sen bleven ook in de Pampusklasse de protesten niet achterwege. De eerste dag bracht geen rood-wit-blauw vlagje in het want, maar gisteren des te meer. Een hiervan kostte Van Dijken, Alk maar de vierde plaats, terwijl de derde van onze oud-stadgenoot J. Sijtema, thans te Loosdrecht, waarschijnlijk te loor gaat door het protest dat Hennie de Jong wegens overtreding van de bakboord/stuurboordregel tegen hem heeft ingediend. Sijtema had de vorige dag ook al een aanvaring veroorzaakt, waardoor zijn eigen boot ernstig be schadigd werd, o.a. zeven gebroken spanten. De Jong bleef zelf met een tweede plaats buiten schot, terwijl ook de tweede zege in suksessie van Bes- selings onaangetast blijft. Zaterdag za terdag zat Piet de Jong het dichtst bij de winnaar, gisteren was Hennie hem bij de finishlijn heel dicht genaderd, zo dat ze met gering verschil werden af geblazen. Kirkenier, Heiloo schijnt de grote man te zijn in de Valkenklasse A. Met twee overwinningen in suksessie doet hij een goede gooi naar de hoofdprijs. Zaterdag scheen de tweede prijs voor Wester te zijn weggelegd, maar hij kwam net iets te laag om de finishboei aan te leggen en daarvan profiteerde eerst Mr. Mulder en na hem Prins, Oud-Loosdrecht, die iets hoger uitge komen waren. Nu moest Wester met de vierde plaats genoegen nemen. Gister middag echter finishte hij als tweede voor Van Dijk en Mr. Mulder. De voet dwars In de 16 m2 Streepklasse Al behaal de Joop Helder zaterdagmorgen al een zwaar bevochten en benauwde zege op Herman Olde Agterhuis, die tweede werd. De volgende dag evenwel moest hij tweemaal de vlag strijken. Eerst voor Spaargaren, Aalsmeer en daarna nog eens voor Melle Veenstra, Joure. Zo vlot als het vorig jaar gaat het dus niet weer. In Streep HA gingen de eer ste prijzen resp. naar Kappelle, Deven ter en Bruinsma, Joure. Zes tegen vier was na deze twee da gen strijd de verhouding tussen Fries land en Holland in de Regenboogklas- se Zaterdagmiddag scheen Puck de Vries een rol te gaan spelen. Hij ging nl. vrij als eerste weg, gevolgd door Feitze Oppenhuizen in de 37 van notaris Hoekstra en mr. A. van der Werf. Maar geen van deze drie kwam in de prijzen. Eerst nam Hofland de leiding over, maar dat was ook maar van korte duur omdat hij reeds bij de hoek van Kolmeersland af moest houden voor De Jong, die daar mee zijn fraaie overwinning voorbe- bereidde. Alberda lag na de eerste rou- Schouwen: 1. F. F. Atsma, Oppenhui zen; 2. W. Brouwer, Utrecht. Finnjollen: 1. T. Vries, Steenwijk; 2. B. Wiegers, Hengelo (O.); 3. W. Mors man, Enschedé; 4. J. W. Ballon, Steen wijk; 5. G. L. Woortman, Groningen. Topklasse: 1. L. G. J. v. d. Mey, Oranjewoud; 2. F. Hiemstra, Franeker; 3. G. A. ten Tije, Hengelo (O.); 4. P. W. van Zeist, Zwolle. 16 m2 Streepklasse BH: 1. M. van Dijk, Langweer; 2. J. van Dijk, Zwolle; 3. T. Folkers, Groningen; 4. Pierre Bergsma, Zwolle. 30 m2 klasse: 1. mr. W. Hoekstra, Joure; 2. L. v. d. Meer, Leeuwarden; 3. Tj. Geveke, Leeuwarden; 4. A. Volle- ma, Grouw. Vrijheidsklasse BI: 1. W. v. d. Heu- vell, Sneek; 2. J. Boomsma, Sneek; 3. W. Stam, Sneek; 4. W. J. Baas, Utrecht; 5. Waja, W. Kolff, Leeuwarden. Valkenklasse B: 1. P. M. Hofmeester, Leeuwarden; 2. G. Sentel, Oegstgeest; 3. D. Resink, Deventer; 4. C. Kabel, Leeuwarden; 5. P. Venema, Murmer- woude. 16 m2 Streepklasse BI: 1. G. Nieu wenhuis, Leeuwarden; 2. W. Voets, Workum; 3. S. Modderman, Haren (Gr.); 4. W. Postma, Franeker; 5. J. Waterlander, Heerenveen. Pampusklasse: 1. O. P. Besseling, Amsterdam; 2. P. de Jong, Sneek; 3. I. G. ten Sijthoff, Naarden; 4. L. A. L. van Dijken, Alkmaar; 5. K. Jissink, Vrijheidsklasse BH: 1. K. de Boer. Sneek; 2. P. Minnema. Joure; 3. J. H. Moes, Kampen; 4. G. J. Verhage, Ak- krum; 5. P. G. Kroes, Enkhuizen. Valken A: 1. H. Kirkenier, Heiloo; 2. Mr. R. Mulder, Langweer; 3. J. Prins, Oud-Loosdrecht; 4. A. Wester, Grouw; 5. mevr, ’t Hooft-Snijders, Leidschen- dam. 16 m2 Streepklasse AI: 1. Joop Hel der, Paterswoide; 2. H. Olde Agterhuis, Heerenveen; 3. T. v. Eyck van Heslin ga, Leeuwarden; 4. Albert Helder, Pa terswoide; 5. J. D. Mulder, Groningen. 22 m2 klasse: 1. Ir. A. Bonnema, Leeuwarden; 2. Wiep Visser, Paters woide; 3. H. R. Schaap, Deersum; 4. H. Faber, Leeuwarden; 5. M. Faber, Har- degarijp. Vrijheidsklasse BH: 1. W. Andringa, Joure; 2. J. B. Gros, Leeuwarden; 3. A. v. d. Meer, Leeuwarden; 4. J. v. d. Kamp, IJsselmuiden; 5. D. de Boer, Sneek. 16 m2 Streepklasse AH: 1. D. W. Ka- pelle, Deventer; 2. F. J. Robijns, Wor kum; 3. R. Zaadstra, Drachten; 4. W. Valk, Workum; 5. Anne Visser, Wor kum. Regenbogen: 1. C. J. de Jong Jr. Jou re; 2. J. Alberda, Sneek; 3. J. Hofland, Rotterdam; 4. Ir. G. A. Bakker, Rot terdam; 5. J. de Wilde, Sneek. Vrijheidsklasse A: 1. B. van Wijk, Woubrugge; 2. C. de Haas Jr., Breu kelen; 3. P. v. d. Voorden, Hilversum; 4. W. Graafland, Gouda; 5. A. van Wij nen. Gouda. Gemengde klasse: 1. F. Ringnalda; 2. M. D. Ringnalda; 3. Tj. v. d. Zee; 4. G. Hendriksma, allen te Sneek. SNEEK van 5 t.e.m. 11 augustus 1961. Geboren: Janny, dv Sjouke Sikkes en Evertje Walma; Ilona Karin, dv Hendrik van Dijk en Andriesje Dedje de Jong; Ype Petrus Thomas, zv Antonius Ma theus Kamsma en Agatha Jacoba Maria Gorter van Bolsward; Petrus Ype Jo hannes, zv Antonius Matheus Kamsma en Agatha Jacoba Maria Gorter van Bolsward; Otto Anne, zv Wjjbe Koop mans en Leentje Bajema; IJme, zv Matten de Jong en Jeltje de Jong van Joure; Pieter Peter Jozef, zv Pieter Thibaudier en Arnoldina Gerarda Hom- ma van Sloten (Fr.); Bauke, zv Thomas van der Meer en Pietje Zaadstra van Kubaard; Ane Jan, zv Gerrit van der Wal en Hendrikje Berswerda; Froukje Elizabeth, dv Albert Jorrit Wiersma en Elizabeth Koopmans: Johannes, zv Jan Peter Edelenbos en Johanna Janke Pier- sma; Hendrik, zv Hendrik Njjholt en An na Katarina Hanzen van St. Nicolaasga; René, zv Gerrit Mollinga en Johanna Kuhn. OndertrouwdJohannes Bernardus Groothuis 30 jr en Maria Theresia Zjjl- stra 25 jr; Anton Dijkstra 23 jr en Sjjtske Hilverda 24 jr; Rink Hoekstra 22 jr en Janke Beeksma 20 jr. Gehuwd: Douwe Jan van Loo 26 jr en Antje Faber 25 jr; Lodewjjk Bernard de Jong 28 jr en Petronella Anna Schrichte 25 jr; Bauke Weewer 24 jr en Maria Schuil 25 jr; Jan Johannes van Oosten 24 jr en Sipkje Visser 25 jr. Overleden: Sijbe Reen 84 jr e.v. Jo hanna Wester; Sjouke de Jong 68 jr e.v. Sapke Heitsema van Workum; Jetze Arend Spijksma, 4 dgn, van Parrega. WYMBRITSERADEEL van 12 augustus 1961. Geboren: Doekle Auke, zv Jacobus van der Zee on Baukje Heeres te Oost- hem; Minke, dv Johannes Hofman en Trijntje Kiestra te Hommerts. Gehuwd: Hilbrand Wesselius 33 jr te Utrecht en Pietertje Wittermans 25 jr te Oppenhuizen. Overleden: Jacobus Lautenbach, e.v. Martha Nauta 77 jr te Oppenhuizen; Bjintze Boschker e.v. Trijntje Bakker 66 jr te Nijeberkoop, overleden te Nij- land.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1