Wat de Raad te behandelen krijgt Uitbreidingsplan in onderdelen moet worden herzien 43 candidaten voor Noord Nederlandse zeiltitels Vuilverbrandingsoven voor de Gemeentereiniging Bijdrage ineens en renteloos voorschot voor nieuwe was- en kleedgelegenheid op Sneek-terrein SNEEK, WYMBRITSERA DEEL IJLST en van Officieel Orgaan van de gemeenten Maandag 21 augustus 116e jaargang no. 67 P.V. l’Estafette Vanavond muziek in de tent Benoemd Geen trekhonden meer Johnny Diekstra in kwalifi- catie-ronde Sneker zeilsuksessen in Terhorne Wissel prijzen K.Z.V.S. 1961 Spanning rond de kam pioenschappen N.O.H. mag in de hoofd klasse -Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Gewijzigde omstandigheden en nieuwe inzichten Extra wisselprijs Jongenskaatspartij in Scharnegoutum Verkeerd bezorgd Burgerlijke Stand (handels- in Overdracht bouwterrein te Gemeentelijke garantie Jeugdafdeling Eigendomsoverdracht bouwterrein dit van Staveren. de In Grouw. Aankoop percelen in sanerings- gebieden. middel van een transportsysteem in de nabijheid van de oven gedeponeerd. De oven is door middel van een rookkanaal met een 25 meter hoge schoorsteen ver bonden. Behalve de hiervoor omschreven tech nische voorzieningen dienen nog enige andere werkzaamheden te worden uitge voerd, zoals het maken van een gebouw tje, waarin de oven zal worden opge steld en het in verband daarmede te verrichten grond- en straatwerk. De stichting van een verbrandings oven c.a. dient naar het oordeel van B. en W. dienstbaar te worden gemaakt Hedenavond geeft het muziekkorps „Eendracht” uit Blauwhuis een concert op de muziektent aan het Bolwerk. Aanvang 8 uur. In de vergadering van 11 april jl. be sloot de raad tot overdracht van twee Bjj de Jeugdafdeling klokte B. Post- ma als le, J. Bakker 2e, U. Sonneberg 3e, P. Bergmans 4e, J. Zwart 5e, A. v. d. Kallen 6e. Johanna dv Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Sternklasse: K. de Boer, O verveen. Flitsklasse: P. v. d. Zwaag, Joure. 22 m2 klasse: L. M. Vrijland, ’s-Gra- venhage. Vrijheidsklasse B: W. Stam, Sneek. SNEEKER NIEUWSBLAD Van de n.v. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten te Assen is een verzoek bin nengekomen haar een perceel grond met een oppervlakte van 3360 m2, gelegen aan de Gongrjjpstraat, over te dragen. Deze n.v. wil deze grond be nutten voor de bouw van een tiental eensgezinswoningen. B. en W. stellen de raad voor aan deze overdracht mede werking te verlenen. De prijs van de grond bedraagt f 17,- per m2 c.q. een jaarlijkse grondrente van f 0,85 per m2. Over deze prijs is reeds avereenstem ming bereikt met genoemde n.v. Voor de voorlaatste vlucht voor het kampioenschap jonge duiven vlogen de ze vanaf Roermond, afstand 206 km. In verenigingsverband stonden er 105 duiven in concours, in afdelingsverband 2250. Met een kalme zuid-westen-wind kregen ze om 7 uur de vrijheid en reeds om 9.48 uur meldde de eerste zich bij haar baas. Haar snelheid bedroeg 1222 meter per minuut. Deze baas was A. Coers, die ook nog tot de kanshebbers voor het kampioenschap behoort. Met nog één vlucht in ’t verschiet, staat Mulder echter als lijstaanvoerder, gevolgd door J. de Boer en als derde de kombinatie V. d. Meulen-de Vries. Ook voor het Generale kampioenschap is de spanning belangrijk toegenomen. De laatste vlucht jonge duiven moet de beslissing brengen, over wat de liefheb bers onderling hebben gepresteerd. De vlucht Minden wordt dan ook met span ning tegemoet gezien. De uitslag luidt als volgt: A. Coers le, 21e; R. G .Mulder 2e, 3e, 6e, 7e, 12e, 15e, 23e, 24e; L. Jendreak 4e, 19e, 26e; Comb. v. d. Meulen-de Vries 5e, 14e, 17e; A. Lichthart 8e, 10e; H. Meinen 9e; D. Hamersma 11e, 13e; J. de Boer 16e; J. Alkema 18e; W. Massen 20e, 25e; N. de Vries 22e; D. Smit 27e. Op 1 januari zal de trekhond van de Nederlandse wegen verdwenen moeten zijn. De regering heeft daartoe besloten op grond van de wet op de dierenbescher ming. De trekhondenwet wordt op 1 ja nuari ingetrokken. Iedereen, die daarna u nog een hond als trekdier gebruikt, zal Volgens B. en W. mag op grond van strafbaar zijn. Daar de Leeuwarder hoofdklasser Maple Leaf zich heeft teruggetrokken en NOH als derde in de promotiecom- petitie geëindigd is, hebben onze stad genoten het recht om het volgend sei zoen in de hoofdklasse uit te komen. Een en ander brengt echtei* grote fi nanciële offers met zich mede en daar om zullen de NOH’ers pas na een bin nenkort te houden vergadering beslis sen of men het aanbod zal accepteren. Opnieuw is de gemeente in de gelegen heid enige percelen aan te kopen, welke gelegen zfjn in het saneringsgebied van de Steenklipstraten en de Zomerrak- buurten. Na langdurige en moeizame on- derhandelingen, zo schrijven B. en W. in hun toelichting aan de raad, is thans met de heer D. Wind, wonend le Steen- aan dc bouw van een ruimte, waasin klipstrAat 9, overeenstemming bereikt de en 7 overeenstemming de eigendomsoverdracht Drie en veertig deelnemers, verdeeld over zes klasen, vermeldt het program ma voor de kampioenswedstrijden van de Noord Nederlandse Watersportbond, die a.s. vrijdag en zaterdag weer op het Sneekermeer zullen worden gphouden. Drie van hen moeten hun titel verde digen: Hennie de Jong in de Pampus- klasse, Joop Helder in de 16 kwadraters en Elbe de Vries in de Valken. C. J. de Jong jr., kampioen in de Regenbogen, geeft ditmaal het stuur over aan zijn fok- kemaat Wietze de Boer. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract adv.) lager. Abonnementsprijs t 3, per half jaar. Franco p. post i 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Deze bezwaren klemmen nog meer, indien tot verdere stadsuitbreiding aan de zijde van het Sperkhem wordt over gegaan, zo schrjjven B. en W. in de toe lichting bjj hun voorstel. Uitbreiding van de bebouwde kom aan deze zjjde van de stad, waar de nieuw te bouwen openbare ulo-school reeds is geprojekteerd, zal inderdaad binnen afzienbare tijd moeten geschieden. Bovendien moet niet uit het oog wor den verloren dat het aan de andere zijde van rijksweg 43 geprojekteerde indus- trie-terrein, met de aanleg waarvan reeds is begonnen, in verband met de vaak heersende Windrichting ten opzich te van het terrein der gemeentereiniging zeer ongunstig is gelegen. Om dit nadeel van de overigens gunstig gelegen indus trieterreinen weg te nemen en in het al gemeen om een zo gunstig mogeljjk in dustrieel klimaat te scheppen, moet het treffen van afdoende voorzieningen op dit punt noodzakelijk worden geacht. Een dergeljjke voorziening kan echter alleen worden verkregen door het bou wen van een verbrandingsoven. Na zich te dezer zake te hebben ge oriënteerd, zijn B. en W., mede ter be perking van het te investeren bedrag, tot de konklusie gekomen dat aan een eenvoudige over volgens het systeem dat door de Chamotte Unie n.v. te Gel- dermalsen is ontwikkeld, de voorkeur moet worden gegeven. Bij toepassing van dit systeem geschiedt de verbran ding in een oven zonder rooster, welke oven in een te bouwen kelder moet wor den opgesteld. De oven is 2 meter lang, 1.50 meter breed en 3.9 meter hoog, ter wijl door de grote instortopening ((1 x 1.30 meter) de vulling op gemakkelijke wijze kan geschieden. Het niet kompos- teerbare afval wordt voor dit doel door over de verkoop van het door hen be woonde perceel. B. en W. achten de ge stelde voorwaarden voor de gemeente aanvaardbaar en stellen voor tot aan koop over te gaan. Na ontruiming kan worden overgegaan tot afbraak van en aangrenzende percelen. Voorts is met de eigenaren van krotwoningen 2e Zomerrakbuurt 29 3e Zomerrakbuurt bereikt over aan de gemeente. Deze woningen zijn niet meer bewoond en zullen ook zo spoedig mogelijk worden afgebroki B. en W. stellen de raad voor de ge vraagde medewerking voor deze aanko pen te verlenen. Burgemeester en Wethouders stellen de Raad voor op het terrein van de ge meentereiniging een vuilverbrandings oven te bouwen en daarvoor een krediet beschikbaar te stellen van f 103.000,-. De verbranding in de open lucht ver oorzaakt te veel hinder voor een toene mend aantal ingezetenen en voorts is de rookontwikkeling vaak in hoge mate hin derlijk voor het verkeer op rijksweg 43. Ook de hoeveelheid te verbranden afval stoffen neemt toe. Van de Stichting Bevordering Eigen- Woningbezit, te Amsterdam is het ver zoek binnengekomen om een gemeente lijke garantie voor de juiste betaling van rente en aflossing van het door de Eer ste Nederlandsche Verzekeringsmaat schappij op het leven en tegen Invalidi teit te Den Haag aan de heer L. Suier- veld te Sneek onder verband van eerste hypotheek te verstrekken krediet voor de bouw van een woning aan de Groen van Prinstererstraat. Bij B. en W. be staat geen bezwaar tegen deze verlening en zij stellen de raad dan ook voor aldus te besluiten. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Het bestuur van de v.v. „Sneek” heeft de gemeente verzocht een bij drage ineens van f 500,en een rente loos voorschot van f 1500,af te los sen in vijf jaarlijkse termijnen van f 300,toe te kennen voor de bouw van een nieuwe was- en kleedgelegen- heid voor de lagere en juniorenelftal len op haar terrein aan de Lemmer weg. B. en W. stellen de Raad voor dit verzoek in te willigen. Blijkens mededeling van het bestuur verkeren de kleedkamers in een der mate slechte toestand, dat zij niet meer aan redelijk te stellen eisen voldoen. En doordat ze reeds vele malen zijn op geknapt, zijn ze ook niet meer te her stellen. Om de kosten van de bouw zoveel mogelijk te beperken is het de bedoe ling, dat de leden de kleedkamers zelf gaan bouwen. Voor materiaalkosten voor de bouw wordt een bedrag van f 3000,geraamd, de aansluitkosten op de bestaande douchegelegenheid en het elektriciteitsnet inbegrepen. In een speciaal voor dit doel gevormd fonds is een bedrag van f 1000,beschik baar. Voor het restant is thans een beroep op de gemeente gedaan. door het bestuur verstrekte gegevens worden verwacht, dat „Sneek” in staat zal zijn het te verlenen voorschot op genoemde wijze terug te betalen. Een extra waarborg hiervoor is naar hun mening wel de goede geest welke in de vereniging heerst. Dit blijkt o.a. wel uit het feit, dat al de werkzaamheden welke tot nu toe op en aan het terrein zijn verricht, door de leden zelf zijn uitgevoerd. Verder heeft de voetbal sport h.i. naast het bevorderen van een gezonde lichamelijke ontwikkeling, ook op het gebied van de ontspanning en de vrijetijdsbesteding van de opgroeiende jeugd een belangrijke functie, wat zo veel mogelijk gestimuleerd moet wor^ den. Regenboogklasse: extra wisselprjjs, Sneek-Bokaal, aangeb. door de Ned. Ver. van Regenboogzeilers, voor de beste prestaties tijdens de gehele Sneek-Week: J. Alberda, Sneek. Tjitjoe van Harich; Melle zv Tjalling de Boer en Grietje Jongstra; Hilda dv Roelof Jan van Dijk en Grietje Nauta bij behorende perceel te wijzigen „eengezinshuizen in open bebouwing (EO)”. De in het geding zijnde strook grond is in het ontwerp-plan ten onrechte als sportterrein aangeduid. De grootte van het in deze omgeving voor sport- doeleinden bestemde terrein is reeds bepaald bij een wijziging van het uit breidingsplan van 11 december 1958. De hier bedoelde strook grond viel buiten deze bestemming en behoort nu evenals het aangrenzende bij de wo ning van de heer ter Horst behorende terrein aangeduid te worden als „ter rein behorende bij eengezinswonin gen”. Deze vergissing kan volgens B. en W. bij het thans te nemen besluit worden hersteld. Aan de wensen van reclamante om deze gehele strook grond behorende „bij eengezinswoningen” te bestemmen tot eengezinshuizen in openbebouwing (EO) kan naar hun mening zonder be zwaar worden voldaan, zodat het plan derhalve in overeenstemming met de te dezen aanzien geuite wensen kan worden gewijzigd. Overigens zijn geen bezwaren tegen de onderhavige herziening van het uit breidingsplan, in onderdelen ingediend, weshalve wordt voorgesteld het plan met inachtneming van het vorenstaan de vast te stellen. Zaterdagmiddag hield de Kaatsver. „De Lytse Stuit” te Scharnegoutum een kaatspartij voor jongens uit IJlst en de dorpen Scharnegoutum, IJsbrech- tum en Tirns. Er namen 18 jongens aan deel en er werd best gekaatst. Uitslag: le prijs H. Grunstra en G. Tjalsma; 2e pr. A. de Schiffart en Henk van der Laan. Troostprijs: S. de Boer en KI. de Boer. Het aktieve bestuur heeft voor za terdag 26 augustus een ledenkaatspar- tij op het program. Regenboogklasse 14 Flamingo, H. de Vries, Sneek; 56 Oranje, Tom Zwart, Sneek; 68 Bruiser, A. v. d. Zee, Sneek; 72 Algri, J. Alber da, Sneek; 73 Waterrot II, Mr. A, v. d. Werf, Sneek; 74 Tempo, J. de Wilde, Sneek; 82 Tjerk, W. de Boer, Joure. 23 m2 klasse: 37 Maple Leaf, M. Faber, Hardega- rüp; 44 Kidang, A. Rademakers, Hee- renveen; 49 Brioso, H. Faber, Leeuwar den; 53 Cadans, Ir. A. Bonnema, Leeu warden: 55 L. van Droge, Warga; 61 Longevity, E. Zjjlstra, Bergum; 62 Pampusklasse: 10 Ruiter, J. M. Slob, Sneek; 34 Stern, P. D. Matak Fontein, Oradel; 65 Smel- leken, J. van Foeken, Sneek; 74 De Kou- furd, K. Jissink, Sneek; 79 Ljip, P. de Jong, Sneek; 103 Vlerkje, H. de Jong, Sneek. Ondertrouwd: Roelof Kracht 24 jr. en Trijntje Huitema 24 jr; Otto Faber 34 jr en Katharina Maria Silvius 24 jr. Getrouwd: Hendrik Fikkert 24 jr en Fransina Waltertje van Elselo 24 jr; Auke van der Werf 24 jr en Rijkje de Haan 22 jr; Gerrit Abma 24 jr en Catharina Dirkje Geldof 21 jr; Rudolf Johann Gall 33 jr en Cornelia van der Werf 35 jr; IJgram IJkema 27 jr en Jiskje Wijnja 21 jr; Frederik van der Werf 23 jr en Hilje Vos 30 jr; Henk Spoelstra 23 jr en Hendrikje Dijkstra 21 jr. Het gaf zaterdagmiddag een hevige consternatie, toen de 13-jarige zoon van bakker Dolstra die enige bestel lingen moest bezorgen, met fiets en al het Kleinzand inreed. Gelukkig voor de jongen had de heer Klasema het ongeval zien gebeuren en met een fik se greep sleurde die de drenkeling op de wal. Erg florissant zag deze er niet uit; hij zat onder de vieze modder. Later heeft men de fiets op het droge ge haald. De bakkerswaren, die her en der verspreid in het water dreven, gin gen geheel verloren. Beide dagen vangen de wedstrijden aan om tien minuten over negen. Dan start als eerste de Pampusklasse. Er worden totaal zes wedstrijden gezeild, waarvan die welke het slechtste resul taat opleverde voor de berekening van het eindresultaat wordt afgetrokken. De Zeilvereniging „Onder Ons” te Terhorne hield gistermiddag open wed strijden op de knusse Terhornster Poe len. Hieraan namen ruim 70 boten deel waaronder velen uit Sneek. In de Vrijheidsklasse behaalde K. de Boer de tweede prijs. De derde prijs ging naar D. de Boer uit Sneek, in dit sterke veld ook een uitstekende presta tie. Onze vroegere stadgenoot A. v. d. Meer te Leeuwarden was vierde. In de 16 m2 Streepklasse B eiste Jopie Abma de tweede plaats op. En in de Topklasse was Theo Aukema ongenaak baar. Hij finishte met grote voorsprong. H. Wagenmakers werd tweede. Ook in de Flitsklasse werden enige suksessen geboekt. P. Boersma werd ’n uitstekende eerste, terwijl B. Poiesz de vierde prijs mee naar Sneek nam. Ondanks het vrij koude weer en stevige wind bestond er voor deze wed strijden ook van de zijde van het pu bliek veel belangstelling. Het heeft het afgelopen week-einde gespannen bij het wereldkampioen schap schaken voor de jeugd. Onze na tionale kampioen Coen Zuidema speel de nl. tegen de Tsjech Hort om een plaats in de finale en de verwachtin gen waren dat de Tsjech zou winnen, want diens speelsterkte wordt met die van een meester vergeleken. Zuidema heeft zich echter met hand en tand te gen de druk van de Tsjech verdedigd en met behulp van enige analitici o.w. Hein Donner gelukte het hem weer in het rechte spoor te komen. Wanneer onze gewestgenoot erin slaagt deze par tij tot een goed einde te brengen is hij zeker van een plaats in de finale. Onze stadgenoot, de 17-jarige John ny Diekstra, de tweede Nederlander in dit internationale gezelschap, slaag de er niet in zijn partij tegen de Lu xemburger Nischette tot winst te bren gen. Wel werd de partij eerst afgebro ken, doch later gaf Diekstra op. Tegen Parma evenwel gelukte het hem remi se te spelen, evenals dat het geval was tegen de sterke IJslander Larusson. Diekstra is er thans zeker van in de kwalificatie-ronde uit te kunnen ko men. percelen bouwterrein aan de Worp Tjaardastraat, gróót 6570 m2, aan de heer J. H. van Weerd te Njjverdal. De heer Van Weerd was voornemens op deze grond 38 eensgezinswoningen te bouwen, doch op 26 juni jl. is er bjj B. en W. een schrjjven binnengekomen, waarin de heer Van Weerd te kennen geeft dat hij de bouw van deze wonin gen niet op korte termijn ter hand kan nemen. Hij heeft daarom verzocht de koopovereenkomst te verbreken. Het is de bedoeling dat het bouwplan thans wordt uitgevoerd door de heer W. Riemersma, aannemer te Irnsum, die het college heeft verzocht de grond in eigendom te mogen overnemen. De ver koopprijs kan gehandhaafd bljjven op f 14,50 per m2, terwjjl de grondrente f 0,725 bedraagt. B. en W. stellen voor de gevraagde medewerking te verlenen. de geproduceerde kompoot droog kan worden opgeslagen. De ervaring heeft nl. geleerd dat het droog opslaan van dit produkt ter voorkoming van kwali teitsverlies noodzakeljjk moet worden geacht. De N.V. Chamotte Unie te Geldermal- sen is bereid de bouw van de oven en de schoorsteen uit te voeren voor f 39320,-. Aangezien het hier specialis tisch werk betreft, dat zich bezwaarlijk voor openbare aanbesteding leent, en ge noemde prijsaanbieding B. en W. rede lijk voorkomt, stellen zij voor dit werk aan genoemde N.V. op te dragen. Het betonbedrijf T. D. Joustra, alhier, is be reid het bouwen van het ovengebouw en de kompostloods uit te voeren voor f 43910,-. B. en W. achten ook deze aan bieding redelijk en zjjn van oordeel dat bjj openbare aanbesteding niet een la gere pry's zal kunnen worden bedongen. Zij stellen dan ook voor tot de opdracht van dit bouwwerk aan genoemde firma te besluiten. Tenslotte zullen ten behoeve van het transport van de te verbranden stoffen van de komposteringsinstallatie naar de verbrandingsoven bepaalde voorzienin gen moeten worden getroffen. De totale kosten worden geraamd op f 103.000,-. B. en W. achten het verantwoord van de extra uitkeringen uit het gemeente fonds welke Sneek als ontwikkelingskern ontvangt en over 1960 totaal ruim f 80.000,- zullen bedragen, f 40.000,- a fonds perdu voor dit doel te bestemmen. De verbetering van het woon- en indus trieel klimaat is naar hun mening bjj de bouw van een verbrandingsoven nl. in zodanige mate betrokken, dat deze aanwending alleszins gerechtvaardigd is. Het restant van de stichtingskosten zal uit de opbrengst van een geldlening moeten worden gefinancierd. Hiermee rekening houdende worden de jaarljjkse exploitatiekosten, f 1405,02 aan onder houd inbegrepen, geraamd op f 5100,-. B. en W. merken hierbjj nog op, dat is aangenomen dat voor de oven geen ex tra personeel behoeft te worden inge schakeld. De ervaring zal echter moe ten leren of de mogelijkheid inderdaad aanwezig is de dienst zodanig te organi seren, dat het bij de komposteringsin stallatie aanwezige personeel ook de oven zal kunnen bedienen. Geen premie meer voor vervan ging privaattonnen door closets. verband met het beeld dat de ge meentebegroting voor 1961 biedt, moet volgens B. en W. het aanvaarden van nieuwe lasten zeer bezwaarlijk worden geacht. Zij hebben daarom de vraag on der ogen gezien hoe voor genoemd be drag dekking kan worden gevonden. Verhoging van de reinigingsrechten, die nu reeds plm. f 3,15 per inwoner bedra gen, komt hun voor dit doel weinig aan lokkelijk voor. Zij stellen daarom voor het verstrekken van een extra premie ad. f 100,- uit de gemeentekas voor het vervangen van tonnenprivaten door waterclosets met ingang van 1 januari a.s. te beëindigen. Dan zal er h.i. voldoende gelegenheid zjjn geweest op het verkrijgen van deze premie aanspraak te maken. De vraag in hoever er aanleiding be staat de reinigingsrechten voor afleve ring van voor verbranding bestemd af val, waarvoor thans een speciaal tarief geldt, te herzien, zullen zij t.z.t. onder ogen zien. Stern, P. Amsterdam, Sneek; 63 Porte Alegre, H. R. Schaap, Deersum. 30 m2 klasse: 1 Li, G. W. v. d. Meer Leeuwarden; 10 Tjerk Hiddes, Mr. W. Hoekstra. Jou re; 16 Sperwer, B. Dumoré, Leeuwar den; 17 Forel, Tj. Geveke, Leeuwarden; 30 Swealtsje II, A. Vollema, Grouw. 16 m2 klasse: 2509 Noordster, Th. de Haan, Sneek; 2542 Hurricane, H. Olde Agterhuis, Hee- renveen; 2827 Isis, R. Zaadstra, Drach ten; 2832 Nonpareil, H. A. Minks Leeu warden; 2851 Orca, Albert Helder, Pa- terswolde; 2854 Elisabeth, J. N. Kamp, Haren; 2885 Snilekruper, U. Bakker, Sneek; 3017 Oceanus, G. Jongsma, Oos- terhogebrug; 3028 Jan Courage, T. v. Eyck v. Heslinga, Leeuwarden; 3032 Wynfretter, T. Visser, Leeuwarden; 3121 Drjjfhoutje, J. B. Stronkhorst, Gronin gen; 3147 Fenris, Joop A. Helder, Pa- terswolde. HEEG. Benoemd tot onderwijzeres aan de Geref. School mej. M. J. van Koe- veringe te Leeuwarden. HEEG. Met ingang van 1 december a.s. is benoemd tot Hoofd van de Chr. Nationale School te Arum, de heer H. A. Wijmans, thans hoofd van de Geref. School alhier. Bij raadsbesluit van 19 juni 1953, werd voor deze gemeente een. uitbrei dingsplan in onderdelen vastgesteld. Sedert de goedkeuring van dit plan zijn verschillende wijken gerealiseerd, ter wijl op talrijke andere plaatsen afron dingen en opvullingen van nog braak liggende bouwterreinen, aansluitend op de bestaande bebouwing, hebben plaats gevonden. Gewijzigde omstandigheden en nieu- we inzichten zijn er de oorzaak van geweest, aldus B. en W„ dat reeds na verloop van enkele jaren is gebleken, dat het niet meer mogeJijk was het uitbreidingsplan in ale opzichten volgen. De vrij lange weg, die nodig is om een wijziging tot stand te brengen, de vaak slechts ondergeschikte afwijkin gen en de wens om het tijdstip van de bouw niet nodeloos uit te stellen, zijn omstandigheden die er toe hebben geleid, dat in de laatste jaren regel matig bouwaanvragen aan de orde kwamen, die wegens afwijking van het uitbreidingsplan geweigerd hadden moeten woren, doch die met gebruik making van de in artikel 20 van de Wederopbouwwet aan burgemeester en wethouders gegeven bevoegdheid en na het volgen van de daarvoor voorge schreven procedure, door hen, behou dens de vereiste goedkeuring van ge deputeerde Staten, werden verleend. Deze afwijkingen van het vigerende uitbreidingsplan zijn tijdelijk toege staan en zullen vóór het verstrijken van de bij de verleende bouwvergun ning gestelde termijn, die meestal vijf jaar is, moeten zijn gedekt door een wijziging van het uitbreidingsplan. In het ontwerp dat de Raad nu ter vast stelling wordt voorgelegd is in de hiervoor bedoelde gevallen voorzien. Ook overigens is door de snelle „ver oudering” van het uitbreidingsplan ge bleken, dat een herziening wenselijk is. Overleden: Akke Veenstra 68 jr echtg. van Gatze Plantinga van Balk; Obertha van Randen 87 jr wed. .van Anne Holwerda; Petrus Bernardus de Lange 60 jr echtg. van Maria Geertrui- da Kroon van Lemmer; Grietje de Lange 70 jr, van Sloten Fr. Boardplafonds in diverse woningen Reeds in 1956 hebben B. en W. plan nen ontwikkeld om de woonkamers van de woningen aan de Gysbert Japiks- straat (nos. 36 t.e.m. 46 - even -), Waling Dijkstrastraat (nos. 29 t.e.m. 55 - one ven -), Ubbo Emmiusstraat (nos. 50 t.e.m. 80 - even-) en Winsemiusstraat (nos. 9 t.e.m. 13 - oneven-) van een boardplafond te doen voorzien. Door de destijds opgelegde bestedingsbeperking was het toen evenwel niet mogelijk deze plannen te realiseren, doch thans heeft het college van B. en W. deze zaak op nieuw ter hand genomen. De met het treffen van deze voorziening gemoeide kosten worden geraamd op f 250,- per woning, waarin de kosten van het aan brengen van het plafond en het schillde- ren zijn begrepen, alsmede het noodza- kel(jk elektriciteitswerk. De kosten van deze verbeteringen moeten naar de me ning van B. en W. ten laste komen van de huurders en zjj stellen de raad dan ook voor, behalve de gevraagde mede werking te verlenen, tevens een huur verhoging voor deze woningen in te voe ren van f 0,35 per week. zv Eli- Eli Willebrordus Faber en Aukje van der Meer; Anna Pietje dv Roelof Kedde en Grietje Ade- ma; Gerard Johan zv Johan Cnossen en Trijntje Osinga van Witmarsum; Aaltje dv Reinder van der Schaaf en Botje Kloostra van Bolsward; Trijntje dv Jan Aukema en Nieske Schram van Sondel; Jan zv Pier Zwerver en Rom- kje Nieuwenhuis van Oosterend; Trijn tje dv IJde Brouwer en Maaike de Jager van Follega; Johanna dv Sake Tijmersma en Tjerkje Zijlstra van Wommels; Catharina Klara dv Jolie de Haan en Everdina Wilhelmina Baron; Aagje Johanna dv Bernardus van der Veer en Aaltje Schotanus; Frederik Jan Roelof zv Geert Jan Faber en Ot- tonia Kesimaat; Johanna dv Pieter Cornells Faber en Froukje Jonkman; Ida Grietje dv Anno Cnossen en Jo hanna Ulbertje Hoomans; Arend zv Johannes Draijer en Geertje Hoekstra; Johan Douwe zv Douwe de Boer en Feikje Stiensma; Siti Delima Marwijah dv Andi Achmad Saebu en Andi Saga Valkenklasse: 78 Blauwbaard, A. Th. Velsink, Leeu warden; 280 Zilvermeeuw, U. de Vries, Grouw; 304 Why Worry J. P. Huges, Deinum; 339 Thor, U. F. W. Krikke, Oranjewoud; 400 De Polle, Alb. Wester, De volgende klassen en deelnemers komen in de (Olympische) wedstrijd baal!. Sneek van 12 t.e.m. 18 augustus 1961. Geboren: Geert Egberts Egbert Gerardus Scholten en sabeth Johanna Oosterwold; sabeth dv Johan Belangrijkste wijzigingen De belangrijkste wijzigingen, die het oorspronkelijke plan heeft ondergaan zijn te vinden in de Noorderhoek, de Noordoosthoek en ter weerszijden van de Lemmerweg. Via de Noorderhoek eri de Noordoosthoek is nu een rond weg geprojecteerd, die loopt van de rijksweg 43 (Sneek-Bolsward) naar de Leeuwarderweg. Het gedeelte van het plan ten oosten van de Lemmerweg is gewijzigd, mede naar aanleiding van het voor deze om geving ontworpen en reeds ten dele in uitvoering zijnde bouwplan van archi- tekt R. de Vries te ’s Gravenhage. In deze omgeving is tevens een ver bindingsweg een zgn. randweg in het plan opgenomen, welke t.z.t. aanslui ting geeft op de rijksweg naar Joure. In verband met een verschuiving van woningwetbouw naar particuliere bouw als gevolg van de gewijzigde wo- ningbouwpolitiek der regering, valt ’n vermindering van de bouw van wonin gen in meer woonlagen ten gunste van de eengezinswoningen te verwachten. Ook hiermee is bij de thans voorliggen de wijzignig van het uitbreidingsplan rekening gehouden. Het ontwerp-herzieningsplan heeft ingevolge artikel 37, vierde lid der Wo ningwet met de daarbij behorende stukken vanaf 29 april 1961 gedurende vier weken ter visie gelegen. Binnen de wettelijk gestelde termijn is door G. H. ter Horst, alhier, namens mevrouw N. ter Horst-Meihuizen te Doorwerth, een bezwaarschrift tegen het ter inzage gelegde ontwerp-plan in gediend. De bedenkingen van recla mante richten zich in de eerste plaats tegen de bestemming tot sportterrein van een strook grond ter breedte van plm. 12 meter en ter lengte van plm. 60 meter, gelegen ten noorden van de Giffenstraat, naast het aldaar gepro jecteerde sportterrein bij het Gymna sium en de RHBS. Voorts verzoekt re clamante de bestemming van deze strook grond met de rest van het daar-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1