Waterpoort - krabbels Wutle Slechte zomer: minder bezoek aan het zwembad E agenda""] otos ütrttllen üiiq vtBlltn van IJLST WYMBRITSERADEEL BUITENLANDS OVERZICHT van door Speurder -J- - A en I Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Donderdag 24 aug. 1961 116e jaargang no. 68 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - 9 Westelijke tegenmaatregelen in Berlijn Benoemd Wereld Jeiigdschaken Oriënteringsrit te Blauwhuis Uitslag Bloemententoonstel ling G. Japiksschool Wedstrijdprogramma Sne- ker clubs le helft seizoen 1961-’62 Zilveren doeltoernooi v.v. ..Black Boys” Hotel-Restaurant in het Hegcrmeer? Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Orgelconcert Feike Asma Sukses voor „Ere zij God” I SNEEKER NIEUWSBLAD (handels- i Amerika wil onderhandelen De kwestie-Bizerta I gesommeerd ter wille van hun eigen veiligheid op een afstand van ten minste honderd meter van de grens te blijven. le klas: 1. Willie van Beek; 2. Klaas v. d. Berg. 2e klas: 1. Jan de Lange; 2. Trijntje Osinga. 3e klas Bosma. 4e klas: 1. Lucie Faber; 2. Johan v. d. Veer. 5e klas: 1. Theo Koenen; 2. Harry Koenen. 6e klas: 1. Ciska Hofstra; 2. Marjo Bosma. Schoolkampioen: Lucie Faber. van die ver- De werkzaamheden aan de nieuwe jachthaven vorderen gestaag. De oe- vervoorzieningen zijn thans gereed en momenteel is een grote kraan be zig grond weg te graven. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS In hetzelfde nummer wordt melding gemaakt van plannen betreffende de bouw van een clubhuis. Het bestuur suggereert nl. een aktie op touw te zetten, waarvan de gelden bestemd zullen worden voor een eigen „home” voor de kinderen. Daartoe doen zij geen beroep op de bereidwilligheid van de mannen, want zo schrijft de redakteur in zijn blad, er zijn slechts vier of vijf die de karweitjes opknap pen en de rest doet niets. Reeds 3 jaar lang niet Het bestuur is daarom van plan de vrouwen in te schakelen. Gelukkig behoeven zij niet te timmeren, schilderen of iets van dien aard. Enfin, we zullen wel eens zien wat het oplevert. Het sluiten van de sektorgrens in Ber lijn heeft de eenheid onder de Westelijke geallieerden niet bepaald versterkt. Al leen al hierdoor heeft het kommunisti- sche blok er een overwinning mee be haald. Het initiatief in het geschil om Berlijn ligt nog steeds geheel aan kom- munistische zijde en met schrik lijkt men zich telkens af te vragen wat het Oosten nu weer in de zin heeft. Een zucht van verlichting is in het Westen geslaakt toen een 1500 man omvattende symbolische versterking van de Ameri kaanse troepenmacht in West-Berlijn on gehinderd de weg over Oostduits gebied kon passeren. Pas toen Amerika’s pre sident, Kennedy, vernomen had dat .r geen strubbelingen waren geweest, kon hij zich schijnbaar zorgeloos naar zijn vakantieverblijf begeven. We bljjven nog even in het planten rijk. Misschien zult U zich nog wel herinneren hoe vies de bodem van de bouwput bij de Oosterpoortsbrug er uit zag, toen ze pas was drooggema len. Maar nu moet U eens zien. En dan bedoelt Speurder niet de bekis tingen die de werklieden aldaar heb ben opgesteld, maar het onkruid. Welig tiert het op de bodem van de bouwput. Waar komt het vandaan, vraagt Speurder zich af. Heeg is nl. als toeristenplaats zeer in trek gekomen. Dat bewijst wel het grote aantal vreemdelingen dat hier een zomerhuisje huurt dan wel stand- of ligplaats kiest met caravan of boot. De frisse initiatieven van de zaken mensen in het dorp dragen hier ook veel toe bij en al deze factoren hebben stellig ook de bedoelde Limburger ge ïmponeerd en geïnspireerd. In de „Wip-Wap”, 't officiële orgaan van de Buurt- c i Speeltuinvereniging Sperkhem-Tuin- dorp las Speurder, y dat men daar gaat pogen een wan- delsportafdeling op te richten. Daar voor kan iedere jongen of meisje van 8 t.e.m. 15 jaar zich aanmelden. Het bestuur van de speeltuinvereniging toont zich zeer verheugd over dit ini tiatief. Naar ons ter ore is gekomen, zou een inwoner van het Limburgse plaats je Geleen zoveel perspektief zien in Heeg als recreatieoord, dat hij met plannen rondloopt achter de boerderij van de heer W. E. de Boer aan de Bird een Hotel-Restaurant op een pier in het Hegermeer te bouwen. Traditiegetrouw houdt de voetbal vereniging „Black Boys” a.s. zondag weer het zilveren Doeltournooi op haar velden in de Noorderhoek. Het toernooi belooft dit jaar zeer interessant te wor den, want behalve de eerste klasser Rood Geel zijn met de organiserende vereniging de oostelijke clubs AZC (Zutphen) en Hattem van de partij. Voor de deelnemende clubs betekent het een nuttige oefening voor de nieu we competitie. De fotograaf die deze foto zo om streeks 1900 maakte, had ook niet over belangstelling te klagen. De voorberei dingen namen bovendien zoveel tijd in beslag, dat het aantal nieuwsgierigen, die ook allemaal graag mee op de kiek wilden, steeds groter werd. En dat kon ook zonder gevaar. Ver keer was er praktisch niet op dit thans zo drukke kruispunt. De veranderin gen welke dit stadsdeel daarna heeft ondergaan, zijn legio. Dat is ook de re den, waarom de oudere stadgenoten die wij om inlichtingen vroegen, zich zo weinig pertinent herinneren. „De Witte Zwaan” van de kruidenier ten Cate op de hoek leverde geen moeilijk heden op, maar wie bewoonden dit pand na hem? Daarvoor kwamen wij tenslotte terecht bij de heer Repko Sr, Het zal in West-Duitsland intussen wel duidelijk zijn geworden, dat Amerika met de Russen over de Duitse kwestie wil onderhandelen. Het naar de ogen zien van Bonn door Amerika behoort gelukkig tot het verleden. De enige van de Westelijke Grote Drie, die zich nog tegen onderhandelingen schijnt te verzet ten is de Franse president De Gaulle. Hij neemt hetzelfde standpunt in als met betrekking tot de onderhandelingen met de Algerijnse rebellen, en wel: „dat eerst de messen in de vestiaire behoren te worden afgegeven”. De Gaulle schijnt overigens de hoop te hebben opgegeven, dat het Franse gezag in Algerije nog gehandhaafd zal kunnen worden. Binnenkort zou namelijk een tweede Franse divisie uit Algerije teruggetrokken worden om naar Duits land te worden gezonden. Hiermee zjjn de afgebroken onderhandelingen met de Algerijnen echter nog niet weer op gang gebracht. AMICITIA Donderdag 24 aug. ’s avonds 8 uur film: De meisjes uit Wenen. Vrijdag 25 augustus t.e.m. zondag 27 augustus iedere ayond te 8 uur en zondagmiddag tevens te 5 uur film: De 1000 ogen van dr. Mabuse. Zondagmiddag 27 augustus te 2.30 uur film: Revolverdamp in Tucson. Maandag 28 augustus t.e.m. woensdag 30 augustus iedere avond te 8 uur film: Zeebonken. 4 4 4 In het achtertuintje van de familie Rozenberg aan de Willem de Zwij- gerstraat troont momenteel een zon- nebloemplant van wel drie meter! En die is daar per vergissing terecht gekomen. De Rozenbergs hebben nl. een papegaai als huisvriend en het voer van dit dier bevat ook zonne bloempitten. Lorre laat echter vaak wat voer in zjjn bakje achter en dit wordt dan meestal in de tuin gede poneerd. En in dit dooi’ de papegaai verguisde voer zat de pit, waaruit deze reus onder de zonnebloemen oprees. De plant draagt geen bloe men, maar zo zei het zoontje Willy tegen Speurder, misschien komt dat nog wel. Maar voor die drie me ter stond hij in. „Mjjn opa heeft hem maandag nog opgemeten en opgebon den”, vertelde hjj trots. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Intussen bracht de vice-president van de Verenigde Staten, Lyndon Johnson, een bezoek aan West-Berlijn. Met enorm enthousiasme werd hjj door de West- Berlijners welkom geheten. Het defai tisme onder de Westberlijnse bevolking - begrijpelijk omdat er geen sprake was geweest van Westelijke tegenmaatrege len, waarop men had gehoopt en waarop de Westduitse Bondskanselier Adenauer, en diens socialistische tegenstander Brandt, hadden aangedrongen - was voor een ogenblik verdwenen. Intussen zullen de West-Berlijners gauw uit hun kortstondige droom ont waken. Johnsons bezoek had namelijk ook ten doel een nota van Kennedy aan Brandt over te brengen. Brandt had vorige week een zeer kritische brief aan de Amerikaanse president geschreven over de zijns inziens slappe houding van het Westen en het was nu de taak van Johnson aan Brandt te doen weten, dat deze laatste toch niet te ver moest gaan, want dat Amerika heus niet aan zijn wensen tegemoet kon komen Dit heeft Brandt echter niet verhin derd uit Johnsons bezoek politieke munt te slaan voor de Westduitse parlements verkiezingen van de volgende maand. In de verkiezingsstrijd trachten de beide tegenstanders, Adenauer en Brandt, in felheid wat betreft de kwestie-Berlijn tegen elkaar op te bieden. Adenauer heeft daarbij de meeste realiteitszin en zelfbeheersing getoond. De Westduitse Bondskanselier heeft deze zelfbeheersing echter niet kunnen opbrengen in de strijd tegen zijn politieke tegenstander per soonlijk. Adenauer heeft namelijk niet kunnen nalaten het feit van Brandts on wettige geboorte in het spel te brengen. Woedend was de kanselier toen hij Johnson niet naar West-Berlijn kon ver gezellen, terwijl daarentegen de door hem gehate Brandt als burgemeester wèl de tocht van de Amerikaanse vice- president door West-Berlijn kon meema ken. Adenauer moest er zich nu mee vergenoegen enkele dagen later alleen naar Berlijn te gaan, zonder dus verge zeld te worden van de op één na hoogste Amerikaanse gezagsdrager. De spanning rond Berlijn neemt overi gens nog steeds toe. De drie Westelijke mogendheden hebben gisteren langs de grens met Oóst-Berlijn en het Oost-duitse randgebied troepen opgesteld, nadat de Oost-duitse regering kort te voren de burgers van Oost- en West-Berlijn had deze weer geleid zal worden door Ben Goerion. En evenzeer staat het vast, dat de veelheid in partijen, waarin het Israëlische parlement verdeeld is, wei nig of geen afbreuk doet aan de kracht van de Joodse staat. Benoemd tot straatmakervoorman bij de gemeente Workum onze stadge noot, de heer W. C. de Roode. Onder auspiciën van de Stichting Orgelcentrum wordt dinsdagavond a.s. weer een orgelconcert gegeven in de Grote- of Martinikerk te Bolsward door Feike Asma. Uitgevoerd wordt o.a. Sinfonia: „Ich steh’ mit einem Fusz im Grabe”, J. S. Bach; Allegro uit Concerto X, G. F. Handel; Cantilène, J. Rheinberger; Scherzo, Pastorale en Final uit Symp. no. II, Ch. M. Widor. Voorts werken van Krebs en Jan Zwart. Besloten wordt met Fantasie Psalm 42, Feike Asma. Er waren slechts enkele aanwezigen tijdens de gisteravond in het stadhuis gehouden aandeelhoudersvergadering van de N.V. Zwembad Sneek. En dat was niet zo verwonderlijk, want in de loop van het vorig jaar kreeg de ge meente alle aandelen in handen tegen de koers van 140%, zodat er van een aandeelhoudersvergadering in de let terlijke zin van het woord niet gespro ken kon worden. De vergadering duur de dan ook slechts een half uur, waar van de heer G. v. d. Pijpekamp een ge deelte benutte voor het lezen van zijn jaarverslag, waarin hij o.a. de zo nood zakelijke uitbreiding memoreerde. De slechte zomer van 1960 was er de oorzaak van dat het aantal baden te rugliep tot omstreeks 150.000, welk aantal echter 65% hoger ligt dan de samenstellers van het rapport van de Nederlandse Gemeenten betreffende ’t bezoek aan het bad, zich hadden voor gesteld en welk percentage meteen il lustreert hoe nodig het zwembad een uitbreiding dient te ondergaan. Tijdens de drukste dagen registreerde men ’n bezoekersaantal van 3.500 (in 1959 soms 5.000), terwijl er vorig jaar 5.585 abonnementen werden uitgegeven en 60 maandkaarten. Een en ander lever de een totale opbrengst van f 24.944,10 op. (In 1959 f 27.691,80). De verlies- en winstrekening sloot met een batig sal do van f 4.123,78. (In 1959 f 7.231,99). Advertentieprijs 15 ct per mm. Bjj contract adv.) lager. Abonnementsprijs t 3,— per half jaar. Franco p. post f 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad die ons vertelde, dat na ten Cate de wed. Visser er een kruidenierswinkel in had. Het pand is toen aangekocht door de heer J. F. Repko, vader van onze zegsman, die het eerst verhuurde aan de heer Hamersma, voor diens boorden wasserij. Na Hamersma huurde de heer J. Eringa het pand om er zich, waar zijn compagnonschap met de heer Tjerkstra was geëindigd, zelfstandig als kledinghandelaar in te vestigen. Daarna was het de hoedenzaak van de heer Abeln, die omstreeks 1925 naar het tegenwoordige pand op de andere hoek verhuisde. Het pand is toen niet meer verhuurd, maar bij de zaak van Repko aangetrokken, wiens zoon er een jaar of tien geleden de tegenwoor dige moderne zaak van heeft gemaakt. Naast de „oude” zaak van Repko Een bizondere attraktie tijdens de kermis in Blauwhuis was dinsdagavond de oriënteringsrit voor auto’s en brom fietsen, georganiseerd door de M.A.C. „J. C. Visser” en de feestkommissie. Ondanks het minder gunstige weer na men hier toch nog 37 auto’s en 25 brom mers aan deel. De uitslagen waren: Brommers A: J. Dijkstra, Sneek, 107 strafp. Brommers B: U. Bergstra, Oosthem 95; S. Rodenburg, Parrega, 109; IJ. Ro denburg, Parrega, 148; J. Dooper, Blauwhuis, 161; H. Kroon, Westhem, 164; P. Altena, Greonterp, 165; A. de Vries, Bolsward, 168. Auto’s A: H. Falkena, Sneek, 10; J. Noorbeek, Heerenveen, 23; H. Eisema, Bolsward, 30. Auto’s B: E. Brunia, Exmorra, 115; H. Altenburg, Heeg, 120; J. Rijpkema, Wolsum, 160; S. v. d. Werf, Sloten, 169; W. v. d. Meer, Bolsward, 180; H. v. d. Meulen, Blauwhuis, 187. Wisselbeker voor beginners: U. Berg stra, Oosthem. kwam men bij C A Brenninkmeijer, later overgebracht naar het Hooghuis. Het herenhuis naast C A werd be woond door de heer Van Gorkum, han delaar in bakkerswaren. Later woonde hier de heer P. Eppinga en na diens overlijden kreeg het zijn tegenwoordi ge bestemming van Vulpenhuis. De heer Van Gorkum had als buur de schilder Blok, wiens vrouw een hoe denzaak dreef, welke later door haar beide dochters werd voortgezet. Ook het door de Fransen gewenste ge sprek met de Tunesiërs over de kwestie- Bizerta kon nog niet beginnen, een voudig doordat de Tunesiërs zulks niet wensen. Zij hebben de zaak in de Alge mene Vergadering der Verenigde Naties weten te brengen. Frankrijk en Tunesië staan thans feller tegenover elkaar dan ooit, vooral na de gevechten, die er eind vorige week weer in Bizerta hebben plaats gehad. De Fransen van hun kant weten niets beters te doen, dan de zitting van de Al gemene Vergadering te boycotten; een zeer kortzichtige houding, die hun weinig baat zal brengen. Tegenover Frankrijk vormt de Afro- aziatische wereld - die steeds meer ge steund wordt door Latijnsamerikaan.se landen - een hecht blok. Gelukkig is dit laatste niet het geval waar het Israël betreft, al zouden de Arabische landen zulks wel wensen. In Israël zjjn vorige week weer verkiezin gen geweest, waarbij de Mapai, de voornaamste regeringspartij, nl. die van premier Ben Goerion, verliezen heeft geleden. Men zal thans moeizaam moe ten werken aan de vorming van een coalitieregering. Vast staat echter, dat het ook mogeljjk zijn, zo vragen Speurder en met hem velen zich af, dat in plaats van die „kroontjespen nen” ballpoints worden aangeschaft? Van PTT-zijde zal men dan natuurlijk wel het bezwaar opperen: „Hoe lang blijven die daar liggen?” Doch wan neer ze met een dun kettinkje aan de lessenaars bevestigd worden, zullen ze tot de inventaris blijven behoren. En waarlijk, het zou beslist een ver betering zijn. Zaterdag 26 augustus (aanvang 2 uur) en zondag 10 september (aanvang 9 uur) Ledenkaatswedstrijden Kaats- ver. „Sneek”. Sportpark, Leeuwar- derweg. Zondag 27 augustus. Zilveren Doeltoer nooi v.v. Black Boys. Terrein Noor derhoek. Aanvang ’s morgens 10 uur, ’s middags 2 uur. Zondag 27 augustus. Dansen in Café Boermans te Bolsward. Muziek „The Blue Stars”. Maandag 28 augustus t.e.m zaterdag 2 september. Demonstratie en tentoon stelling haarden, kachels, oliestook door Faber’s Machinebedrijf in bo venzaal Café Rest. „Onder de Lin den. Openingstijden maandag 19.30- 22.30 uur; dinsdag t.e.m. vrijdag 10.00-22.30 uur; zaterdag 13.30-18.00 uur. Woensdag 30 augustus ’s middags 2 uur Seven-Up kindervoorstelling in Hotel Hanenburg. Donderdag 31 augustus ’s avonds 8 uur film: De Regenboog. Zaterdag 2 september. Openingsbal Dansschool Jan P. Heeringa in Ami- citia, m.m.v. dans- en showorkest „The Midnight Swingers”. Maandag 18 september en dinsdag 19 september. Showavond door Radio en T.V.-artiesten in Amicitia The ater. Presentatie: Radio Minkema. Aanvang 8 uur. Een van hen huwde met de heer Zeilstra, die in de voormalige verfwin- kel met zijn meubelzaak startte. Nu heeft de fa ’t gehele pand in gebruik, waarvoor het een omvangrijke verbou wing heeft ondergaan. Vervolgens is op deze foto nog flauw het woonhuis zichtbaar waarin thans de Bata zetelt. Daarvoor was het de slagerij de heer Reindorp, het als zodanig liet bouwen. Wie er ten tij de van deze foto in woonde konden we niet achterhalen. Misschien weten andere oude Snekers het nog? In het pandje naast de steeg die toegang gaf tot de Nieuwbuurt was het kroegje van de heer Roorda. Nu begint daar de zaak van Eringa, waarvoor ook nog eni ge naastliggende pan den het veld hebben moeten ruimen. Op de Ged. Pol aan het begin waarvan vroe ger dinsdags de kippen- markt werd gehouden, was o.a. de metaalwa- renfabriek van Louw- mans gevestigd, waar van men de boogramen nog op de foto kan on derscheiden. Het verplaatsen van een bedrijf gaat vaak gepaard met vernieuwingen en verbeteringen. Zo is dat ook gegaan met de verhuizing van het postkan toor van Leeuwenburg naar de Wes- tersingel. Eén ding is echter by het oude gebleven en dat zjjnde pen nen. Wanneer men een of ander bil jet moet invullen, maar men zelf geen schrijfmateriaal bij de hand heeft, is men nog altijd aangewezen op de zg. „kroontjespennen”. En door het veelvuldig gebruik verkeren die niet bepaald in een prima staat. Zou Op het gisteren te Workum gehouden Bondsmuziekconcours wist de muziek vereniging „Ere zij God” van Jutrjjp- Hommerts met 151 punten een le prijs te behalen in de afdeling Uitmuntend heid. Met het gespeelde koraal werd 127 punten behaald. Dit is voor de dirigent, de heer P. de Jong van Oosterend, en voor de leden van het korps een prachtig resultaat, te meer daar het de eerste keer was, dat „Ere zij God” in de afdeling Uitmun tendheid uitkwam. 4 4 4 10 september: SneekNeptunia; Hun singoLSC; De KooiBlack Boys; CABWZS; Velocitas 2Sneek 2; LSC 2Heerenveen 3; FVC 3Sneek 3; Black Boys 2Friesland 2. 17 september: PJCSneek; LSC Vako; Black Boys—GA VC; WZS— Tijnje; Sneek 2Oosterparkers 2; Harlingen 3LSC 2; Emmeloord 2 Sneek 3; LSC 3Freno 2. 24 september: SneekJubbega; FrieslandLSC; SteenwijkBI. Boys; Blue BoysWZS; Frisia 2Sneek 2; LSC 2Steenwijk 2; Lemmer 2LSC 3; Sneek 3Black Boys 2. 1 oktober: Sneek 2Velocitas 2; LSC 2Harlingen 3; Black Boys 2Freno 2; Friesland 2LSC 3. 8 oktober: GermanicusSneek; LSC Nicator; Black BoysFrisia; WZS Dokkum; Sneek 2Harlingen 2; Nica tor 2LSC 2; Friesland 2Black Boys 2; LSC 3—Frisia 3; Sneek 3—DOG 2. 15 oktober: SneekAlcides; FVC LSC; MKV ’29—Black Boys; Dronrijp —WZS; Be Quick 3—Sneek 2; LSC 2— MSC 2; Frisia 3—Sneek 3; FVC 3— LSC 3; Black Boys 2DOG 2. 22 oktober: OosterparkersSneek; Leeuwarden 4LSC 2; FVC 3Black Boys 2; Sneek 3Friesland 2; Emmel oord 2—LSC 3. 29 oktober: LSCZwaagwesteinde; Black BoysFreno; WZSBergum; Sneek 2—Be Quick 3; FVC 2—LSC 2; MKV ’29 2—Black Boys 2; LSC 3— Sneek 3. 5 november: WWSneek; Black BoysLemmer; OldeboornWZS. 19 november: SneekVelocitas; GRC LSC; StanfriesBlack Boys; DTD WZS. 26 november: OosterparkersSneek; LSC—Haren; Black Boys—RES; WZS Warga. 3 december: SneekRood Geel; Har lingenLSC; OlyphiaBlack Boys; WZS—CAB. 10 december: EmmenSneek; LSC Gruno; Black BoysEmmeloord. 17 december: NeptuniaSneek; LSC Hunsingo; Black BoysDe Kooi. 1. Jacob Hofstra; 2. Hans In Niassaland, één van de drie delen van de Centraal-Afrikaanse federatie, hebben ook verkiezingen plaats gehad. Deze hebben een grote overwinning op geleverd voor dr Hastings Banda, de in- heems-nationalistische leider van de zg. Malawi-Congres-Partij, die afscheiding uit de federatie voorstaat. Banda is van oordeel, dat de blanken daarin teveel aan de touwtjes trekken. Banda kan echter wettelijk niet op ei gen gelegenheid de federatie verlaten; hiervoor zal uitgebreid overleg nodig zijn. Natuurlijk zou hij zjjn toevlucht kun nen nemen tot geweld en hij zou daarbij kunnen rekenen op de steun van de Afro- aziatische wereld. Vermoedelijk echter zal Banda, nu hij eenmaal een interna tionaal erkend staatsman is, niet deze weg willen bewandelen. Tijdens deze vergadering, waar ook melding werd gemaakt van het onder houd met B. en W„ de direkteur van Gemeentewerken en de architekt Spre- cher inzake een eventuele uitbreiding, maar waar men niet tot overeenstem ming kon komen, werden de h.h. L. Ras- terhoff, J. Blok en H. W. Fijlstra tot commissaris benoemd in de plaats van de heren Mr. H. H. J. van Bottenburg, L. Y. Brouwers en J. Y. Deenink. Te vens werden de heren Deenink en W. S. de Vries benoemd tot direkteuren wegens het bedanken van J. H. Wil mink en D. S. Niermeijer. Burgemeester Rasterhoff dankte in de rondvraag de vele werkers, die in het verleden hun krachten aan het zwembad, dat zo een belangrijke plaats in de gemeenschap inneemt, hebben gegeven, bij welke woorden de heer V. d. Pijpekamp zich volledig aansloot. Zowel Coen Zuidema als Johnny Diekstra hebben hun eergisteren ge speelde wedstrijden voor het wereld kampioenschap jeugdschaken verloren. Onze stadgenoot Diekstra moest in de Italiaan Rosino zijn meerdere erken nen, terwijl ook zijn ’s morgens afge broken partij tegen de Columbiaan Minaya verloren ging. Samen met Keogh deelt Diekstra de tiende plaats in de kwalificatie-ron- de. Beide hebben 0 punten. Onze nationale kampioen Coen Zui dema won zijn afgebroken partij tegen de Fin Westerinen, doch verloor te gen de Roemeense favoriet Gheorghiu.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1