Waterpoort- krabbels Oranjefeesten te Tirns vlot en genoegelijk verlopen W 1 nertelltii vai( w IJLST WY M BRITS ERA DEEL BUITENLANDS OVERZICHT 1 -Ï- ié. 3 SliP door Speurder en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, tern 116e jaargang no. 70 Donderdag 31 aug. 1961 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Besprekingen tussen Oost en West over Berlijn Ongeval te Hommerts Benoemd de Muziek in de tent Suksessen voor „De Water- Poorters” Vara-uitzending voor Rheuma-aktie i Hti Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Dodelijk ongeval bij kruising Groene Dijk Si SNEEKER NIEUWSBLAD (handels- Lichtpunt in de Kongo o Franse inzichten uit de doeken o Toen Speurder dinsdagmiddag langs mevr. Suier- kapot geslagen. De sym- 2. mevr. J. Meister De Franse inzichten betreffende ver scheidene kwesties, zullen overigens uit de doeken gedaan worden op de perskon- ferentie, die De Gaulle op 5 september De assistent van ’s Rijks belastingen M. Hofstra te Bakhuizen is met ingang van 1 juli 1961 benoemd tot hoofdassis- tent-titulair. De Waterpoorters is hierdoor de grote eer te beurt gevallen op 12 en 13 sep tember a.s. in de Nationale Landelijke Ruiterwedstrjjden te Utrecht de Friese kleuren te mogen verdedigen. Op het terrein van de Boterfabriek aan de Bolswarderweg ontstond dins dagmorgen enige konsternatie toen daar een volgeladen aanhangwagen tot aan de assen in het zachte ter rein wegzakte. Het was een auto van het Transportbedrijf Van Seunderen uit Uithoorn. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS M. van Ï-. Maandagmiddag werden de bewoners van de Ged. Pol opgeschrikt door een luide knal. De oorzaak van deze knal was het knappen van een band van een Van Houten’s vrachtwagen. Het bleek dat verschillende ruiten van de heer Nooitgedagt hier niet tegen kon den. Drie vielen in scherven op de grond. Ook de straatstenen rondom de put, waar de vrachtwagen stond, kwamen geheel los te liggen. Geluk kig stond de wagen stil zodat er geen aanrijding volgde en al wat dies meer zij. 6. Ein Walzertraum 7. Royal Standard Mars P. Chesterton Op maandagavond 4 september trekt de VARA een half uur zendtijd uit voor de aktie „Geef rheuma-zieken meer kli nieken”. In dit programma zal tussen de lichte plaatjes door worden bekendgemaakt wie de gelukkige bezitters zijn van de prijsbepalende nummers in de oplage van de Rheuma-geheimenkrant. In dit blad - waarvan ruim 3 miljoen exempla ren werden verspreid staat de tijd van uitzending onjuist aangegeven. Het pro gramma begint namelijk niet om half acht, maar om negen uur en het is dus via Hilversum I te volgen, (maandag 4 september van 21.00 tot 21.30 uur). Naast dit kerkgebouw bevond zich het pakhuis van de firma R. Gorter, wijn handel, welke zaak later verplaatst is naar de Ged. Pol. Daarna is ze in ande re handen overgegaan en tenslotte ge heel uit onze stad verdwenen. Deze foto van de Wijde Burgstraat omstreeks het begin van deze eeuw geeft weer een voorbeeld van wat er in onze stad aan schoons verloren is gegaan. En dan doelen wij in het bizonder op de prachtige 18e eeuwse klokgevel van het woonhuis, al is het ook zeer te betreuren dat men de „Joodse kerk”, zoals de sy nagoge in de volksmond genoemd werd, niet alleen vanwege zijn typische ooster se architektuur, maar meer nog als his torisch dokument niet in stand heeft we ten te houden. geschiedenis als zelfstandige staten nog niet zo herhaaldehjk door revoluties ge teisterd als de landen van Latijns-Ame- rika in de 150 jaren, dat deze voor het In de Kongo is echter gelukkig een lichtpunt waar te nemen. Troepen van de Ver. Naties hebben nu eindelijk korte metten gemaakt met de vele buitenlan ders, die dienden in het leger van Ka tanga, en Tsjombé, de premier van deze afgescheiden provincie, heeft zich daar bij neergelegd. Veroedelijk zal het nu spoedig gedaan zijn met de onafhanke lijkheid van Katanga en Tjsombé is misschien van oordeel, dat hij nog zoveel mogelijk van zijn persoonlijke macht kan redden als hij zich niet langer tegen de Ver. Naties verzet. Zo lijkt de kwes- tie-Kongo tenslotte toch nog tot een ze kere oplossing te komen. De Afrikaanse landen zijn in hun korte Want de Eeuwige God is een zon en schild sma; 2. Gr. Scheltinga; 3. Gr. v. Gunst. Jongens 13-14-15 jaar: 1. Ele Hazen berg; 2. S. Bootsma; 3. Up. Seffinga. Kaatsen klasse A en B bolen van het bedrijf - het wijnvat met de bladeren van de wijnrank en nog enige andere attributen - die de top van de gevel in de W. Burgstraat sierden en na de verplaatsing de voorgevel van het pand aan de Ged. Pol, bevinden zich nu in het Fries Scheepvaart Museum, waar, als enige en schamele overblijfsel van de Synagoge ook een muuranker uit de voorgevel bewaard wordt. Al het andere is bij het slopen opgeruimd en de halfronde gevelsteen met de in het Hebreeuws geschreven tekst: Bestendig Uw goedheid voor wie U kennen De Landelijke Rijvereniging „De Wa terpoorters” alhier heeft verleden week met sukses deelgenomen aan de wed strijden in Wommels. Zij werd nl. kampioen van Friesland in de klasse M en in klasse Z behaalde J. Wiarda met Optimist het kampioen schap. Gisteravond omstreeks half acht is de ongeveer 22-jarige in Utrecht voor veearts studerende Johs. Kiestra uit Koufurderige door een auto aangere den. De heer Kiestra stak ter hoogte van café Nieuwenhuis te Hommerts plotseling zonder voldoende uit te kij ken de weg over en werd geschept door een uit de richting Sneek komende personenauto. Hij werd tegen het weg dek geslingerd. Dokter D. Ferwerda van Heeg verleende eerste hulp, waar na de heer Kiestra met een lichte her senschudding naar het Sint Antonius Ziekenhuis werd vervoerd. Zijn ouders waren die dag afwezig, zij namen deel aan de autotocht voor Ouden van Dagen. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract adv.) lager. Abonnementsprijs i 3, per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Het schijnt thans vrijwel vast te staan, houdt. Tenminste indien de Franse pre- dat er tussen het Westen en Rusland be- sident zich niet in orakeltaal uitdrukt, sprekingen gevoerd zullen worden over zoals hij vroeger soms heeft gedaan. In- Berljjn. Men kan niet zeggen, dat de zake Berljjn zal men in ieder geval niet tot dinsdag a.s. kunnen wachten. En het is de vraag of men dit wel zal kunnen doen betreffende de vele andere nijpen de vraagstukken, die Frankrijk beroe ren. Nadat vorige week de Franse regering van enkele „lastige” elementen was ge zuiverd, zjjn ook de leiders van de Alge rijnse rebellen met een regeringswijzi ging gekomen en wél met een verande ring zeer ten nadele van Frankrijk. Onder meer is de gematigde premier Ferhad Abbas vervangen door de felle Ben Yoessef Ben Khedda, een figuur, die bovendien zeer links staat, zodat de wijziging ook voor het Westen in het algemeen weinig goeds kan betekenen. Dat Frankrijk in vele opzichten alleen staat, bleek eind vorige week ook bjj de stemming over de kwestie-Bizerta in de Algemene Vergadering der Verenigde Naties. Zesenzestig landen stemden voor de resolutie, waarin Frankrijks optreden werd bekritiseerd en waarin om onder- handelingen over terugtrekking van de Franse troepen uit geheel Tunesië werd gevraagd. Geen enkel land stemde tegen en Frankrijks Westelijke bondgenoten wilde i niet verder gaan dan zich van stemming onthouden. We blijven nog even bij de bewoners van de Ged. Pol, van wie verschillen de zondagnacht niet bizonder goed geslapen hebben. Midden in de nacht stortte nl. een pas gegraven put ach ter het Belastingkantoor in en dit veroorzaakte zo’n lawaai, dat som mige „Ged. Pollers” wakker werden. Enkelen spoedden zich zelfs naar de plaats des onheils, omdat zjj dachten dat daar wel eens een duister figuur kon rondscharrelen. Hun vrees bleek echter ongegrond, zodat zij maar weer in het nachteljjk duister hun slaapvertrek opzochten. situatie zich in de afgelopen periode verscherpt heeft. Wel is deze onaange namer geworden voor de West-Berlijners die nu een pas nodig hebben voor het bezoeken van het Oosteljjke gedeelte van hun stad. De Westberlijnse autoritei ten hebben echter geweigerd toe te staan, dat de Oost-Berlijners daarvoor bureaus in het Westelijke stadsdeel op richten. Bizonder aanmatigend is de eis van de Oostberlijnse gezagsdragers, dat de West-Berlijners op honderd meter van de sektorgrens verwijderd moeten blijven. Terecht hebben deze laatsten zich daar dan ook niet aan gehouden, maar tot ernstige incidenten in ’t geluk kig niet gekomen. de Oosterdjjk fietste, werd zijn oog getroffen door een jong moedertje achter de kinderwagen. Op zichzelf niets verontrustends of opzienbarends maar hij werd vooral opmerkzaam gemaakt door de handige parapluie, die aan de kant van de wagen was bevestigd. Wanneer de zon (ja wer kelijk de zon!) de kleine in het ge zicht scheen, zette zijn (of haar?) moeder de parapluie, eigenlijk dus een parasol, op en een flexibel ge deelte zorgde er voor dat het instru- ent in elke stand te zetten was. Han dig gevonden! De personen voor het pakhuis zijn (achter de kar) Hans Adema, knecht bij de firma, zittend op de vensterbank de andere knecht Lieuwe Boersma. De dame met de witte blouse is mej. Thea Gorter, die thans nog in Nieuw Fritte- mahof woont. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Vorige week woensdag ep donderdag hield bovengenoemde vereniging haar feestdagen. Met buitengewoon goed weer werd woensdagmorgen plm. half negen het feest geopend met een rond gang door het dorp van een drumband uit Scharnegoutum waarin inwoners uit Tirns meeliepen, wat al ras de men sen op straat lokte. Tijdens deze rond gang werden kaarten verkocht voor Gewichtige Zaken. Na de opening door voorzitter J. Bootsma werd met de kinderspelen en de kaatswedstrijd in twee klassen (a en b) van kaatsers uit Tirns en omliggende plaatsen begon nen. Ook klasse C van leden der ver eniging nam een aanvang. Met luidsprekersmuziek door de heer Bosscha van Sneek werden de spelen opgevrolijkt. A.s. maandagavond a.s. zal het „Hee- renveen’s Muziekkorps” o.l.v. de diri gent P. Hoekstra in het kader der uit- wisselingsconcerten der Kon. Ned. Fed. van Harmonie en Fanfaregezelschap- pen een concert geven in de muziek tent aan het Bolwerk. Aanvang 8 uur. Uitslagen kinderspelen Meisjes 5-6 jaar: 1. Rinske Wielstra; 2. Tjerkje Terpstra; 3. Adri Hoogma. Jongens 5-6 jaar: 1. Anne Bootsma; 2. Wietze Wiersma; 3. Bertus Alten burg. Meisjes 7-8 jaar: 1. Fokje Bootsma; 2. Trijntje Seffinga; 3. Sietske Hingst. Jongens 7-8 jaar: 1. Tjerk Terpstra; 2. Fokke Wester; 3. Jitte Altenburg. Meisjes 9-10 jaar: 1. K. Bootsma; 2. J. Meindersma; 3. An Wielstra. Jongens 9-10 jaar: 1. J. v. Gunst; 2. R. Wielstra; 3. D. Bootsma. Meisjes 11-12 jaar: 1. Anneke Seinen; 2. Eeke Wester; 3. Fokje Bootsma. Jongens 11-12 jaar: 1. Minke Seffin ga; 2. Jopie Rijpma; 3. Gjalt Terpstra. Meisjes 13-14-15 jaar: 1. R. Meinder- Met de moed in zjjn schoenen liep on ze fotograaf over de drassige grond om te trachten een goede foto te ma ken. Een foto van de vuilverbranding zoals die momenteel (nog) in de open lucht geschiedt. De grond waarover hjj gaan moest was nl. erg drassig en er bestond alle kans dat hij er in weg zou zakken. Het was trouwens een erg warm werkje, want de zon scheen gisteren onbarmhartig en voeg daarbij de hitte van pet vuur en de stank dan zult U begrijpen hoe hjj zich voelde. In de nabije toekomst zal deze ma nier' van vuilverbranden taboe zjjn, want er komt een verbrandingsoven met daarbij een kompost-loods, zodat men de kompost-in-zakken beter kan bewaren. Nu is dat met het natte weer wel eens moeilijk. Voor het be drijf, zo vertelde de direkteur van de Reiniging, is het niet nodig dat er een oven komt, maar vooral het ver keer op rijksweg 43 ondervindt veel hinder van de vaak zware rookko lommen, die met zuid/westeljjke wind meedrijven. De hoeveelheid vuil, die aan de Woudvaart verwerkt wordt is erg moeilijk te schatten. Maar in de maand juni werd 1400 m3 aangevoerd, waarvan 7/10 gedeelte tot kompost werd verwerkt en de rest verbrand. Niet alles evenwel, omdat tussen het vuil ook veel on brandbare stoffen schuilen, zoals puin e.d. Per dag wordt ongeveer 10 tot 15 m3 vuil verbrand en vooral na het week-einde wordt er duchtig aangepakt op de „asbak”, zoals vroe ger de gemeentereiniging in de volks mond werd genoemd Dinsdagmorgen omstreeks negen uur is op de rijksweg Sneek-Leeuwarden, op de wielrijders-oversteekplaats bij de Groene Dijk een ongeval gebeurd, waarbij de 65-jarige mevrouw wed. Tj. v. d. Veer uit Poppingawier om het leven is gekomen. Mevrouw v. d. Veer, die op een bromfiets reed, wilde de rijksweg over steken en heeft daarbij waarschijnlijk niet goed op het voor haar langs rij dende verkeer gelet. Toen zij midden op de weg was, werd zij gegrepen door de personenauto van de heer S. M. te Weidum en tegen het wegdek geslin gerd. Zij overleed ter plaatse. De per sonenauto werd beschadigd. 1 „Lang verwacht, stil gezwegen, nooit gedacht, maar toch gekregen!” Met dit bekende gezegde wil Speurder ditmaal zijn wekelijkse rubriek begin nen. Een ietwat vreemd begin vindt U niet? Het is echter wel op zjjn plaats. Want Speurder doelt name lijk op het weer, zoals dat zich de afgelopen dagen heeft gemanifes teerd. Wie had ooit kunnen denken dat we de zon nog eens te zien zou den krijgen? Na de stormachtige noord/westelijke wind, de waanzin nig grote hoeveelheden regen, had niemand er meer fiducie in dat het nog eens zou op knappen. Zo gaan X we de herfst in, zei menigeen, en niemand had de moed het tegenge stelde te beweren. Maar ja, na de re gen kwam (inderdaad) de zonne schijn. Bij het zwembad heeft men deze verandering ook goed kunnen merken, al is ’s morgens het aantal zwemmers niet zo groot meer, omdat verschillende scholen hun deuren al weer opengesteld hebben voor de lie ve jeugd. Zo tussen 3 uur ’s middags en 8 uur ’s avonds schatte men het aantal bezoekers op 3000! Het groot ste aantal telt men-altjjd tussen 2 en 5 uur, wanneer ongeveer duizend personen een duik in het koele nat gaan nemen. merendeel onafhankelijk zijn. De laatste tjjd was daar juist een zekere konsolide- ring opgetreden en een betreden van het pad van de ware demokratie. In het grootste land van Latjjns-Amerika, Bra zilië, dreigt evenwel deze ontwikkeling weer te worden verstoord. De wettig ge kozen president, Quadros, een man die niet terugdeinsde voor impopulaire maat regelen, die in ekonomisch opzicht libe raal was, maar op internationaal gebied naar het neutralisme neigde, is moeten aftreden. Zjjn wettige opvolger als pre sident, vice-president Goulart, ech ter van de militaire leiders de waarschuwing gekregen, dat men zjjn ambtsaanvaarding niet zal dulden. Nu staat Goulart op ekonomisch-sociaal ge bied links en daar hjj veel van eyn poli tiek avonturier heeft, is het de vraag of een regime onder zjjn leiding wenselijk zou zijn voor Brazilië. In ieder geval zou dit toch te prefereren zjjn boven een diktatuur van konservatieve mili tairen, zoals die thans dreigt. Daaren boven bestaat het gevaar, dat er een burgeroorlog in Brazilië zal uitbreken doordat talrijke bevolkingsgroepen dit willen verhinderen en wensen, dat Gou lart met het presidentschap zal worden belast. Voor het Westen als geheel schuilt er daarenboven in Let gebeurde nog een gevaarlijk element, namelijk, dat men in Latjjns-Amerika het aftreden van Quadros en wat daarop is gevolgd aan de Verenigde Staten zal verwijten. 8. Oklahoma Selektie R. Kammerstein 9. American Swing Marche H. de Groot Enige dagen was men bjj ’t Zuider- sportpark aan de rijksweg 43 druk bezig met het rooi en van de daar langs de kant staande bomen. Een grote kraan trok de bomen met wor tel en al in een ommezientje uit de grond. Het terrein aldaar zal in de toekomst worden opgespoten, omdat het gereserveerd is voor de bouw van de Openbare Ulo-school. Het staat echter nog niet vast of die daar inderdaad zal komen. Een en ander heeft echter tot gevolg dat van het hoofdveld een gedeelte (bjjna de helft) af moet en het bijterrein dan wel als hoofdveld zal moeten worden gebruikt. W.Z.S., die het veld van de gemeente huurt zal dus enigszins in de verdrukking komen, doch mis schien wordt hier ook wel weer een oplossing voor gevonden. zir ■- v In het burgerhuis woonde ten tjjde van deze foto de heer Roel Gorter. De man met de bolhoed is zjjn zoon Johan Gorter, wiens echtgenote mevr. Titia Gorter-Veen in de deurpost staat. De dame met de grote hoed is mevrouw Gorter-van Gorkum, schoondochter de heer Johar Gorter, die haar dochtertje op de arm draagt. Het pakhuis en de woning zjjn indertijd afgebroken voor de bouw var het hotel „De Stad Munster”, in welk gebouw nu het belasting kantoor is ondei gebracht. Een verfraaiing was deze verandering geenszins. Ach ter het pakhuis en het woon huis was een grote tuin aan het einde waarvan men bjj de wijnkelders kwam die hun uitgang hadden aan de Ged. Pol. Deze bleven na de verplaatsing bij de firma in gebruik; thans zjjn het de pakhuizen van de heer Sjjt- sma. Tenslotte ziet men cp deze foto nog een gedeelte van het vroeger zo bekende café „De Drie Friezen” van de heer P. Dijkstra met bo vengelegen vergaderzaal, destijds druk gebruikt voor vergaderingen - vooral so cialistische - feestelijke bij eenkomsten en verkopingen. Het werd later aangekocht door wjjlen de heer Th. Tromp, die er zjjn zaak in heren- cr kinderkleding in vestigde, welke op 4 april 1930 geopend werd en r u on der de oude firmanaam ge dreven wordt door zjjn zoon de heer Frans Tromp. Overigens zjjn de onvruchtbare nota- wisselingen tussen Rusland en het Wes ten doorgegaan, zonder dat er al te veel waarde aan wordt gehecht. De Russen hebben de drie Westelijke grote mogend heden verweten, dat zij de luchtkorri- dors naar Berljjn misbruiken door het vervoeren van „spionnen en op wraak beluste lieden”. Het Westen van zjjn kant heeft de Sowjet-Unie gewaar schuwd, dat elke belemmering van het verkeer door de lucht ernstige gevolgen zou kunnen hebben. Doch, zoals gezegd, al te zwaar neemt men deze woorden niet op, overtuigd als men is, dat het toch wel tot besprekingen zal komen. De Britse premier Macmillan, die met vakantie is en zich dan graag veertig jaar jonger voordoet dan hjj is, liet zich zelfs zeer luchtig over de zaak uit en zei, volkomen ten onrechte overigens, dat al les opgeblazen was door de pers. Van voorgenomen Westelijke tegen maatregelen tegen de sluiting van de sektorgrens hoort men niets meer. De Westduitse minister van buitenlandse zaken, Von Brentano, liet zich zelfs in geheel andere zin uit toen hjj zei, dat reeds de volgende week de ministers van de Westelijke grote drie zullen ver gaderen om een gesprek met Moskou voor te bereiden. De enige moefijjkheid schijnt nu nog te liggen in de houding van Frankrijk dat van oordeel is, dat het Westen daar op dit moment nog niet het initiatief toe moet nemen. Eerst moet de spanning geweken zjjn. Op zichzelf valt er voor het Franse standpunt wel wat te zeggen, maar aan de andere kant bestaat er dan toch het gevaar, dat het Westen dan weer niet het initiatief zal nemen. Vandaar dat er een zekere geprikkeldheid ten opzichte van Frankrijk bestaat, speciaal in de Verenigde Staten, het enige land dat de geljjke is van de Sowjet-Unie. Het is echter droevig, dat elke vorm van on- derhandelingen toch zal neerkomen op het doen van zekere koncessies door het Westen. 1. J. Bootsma, Tj. Stapersma, Y. Hof stee. 2. J. Hingst, W. Atsma, G. Westra. 3. J. Eisma, H. Keulen, J. Hielkema. Om 5 uur volgde de prijsuitreiking en om 7 uur was het stoelendans voor ongehuwden. Prijswinnaars hiervan werden: Dames: 1. Aukje Leyenaar; 2. Truus Brattinga; 3. Maike Terpstra. Heren: 1. Haaije de Jong; 2. Homme de rfong; 3. Willem Schaap. ’s Avonds werd door een toneelgroep uit Oudkerk voor een stampvolle zaal het stuk „De twa Heiten” opgevoerd, wat bijzonder in de smaak viel. De tweede dag Deze begon om plm. negen uur met een optocht met muziek door het dorp met gecostumeerde voetballers voorop - met in hun midden een bruidspaar. Onderweg werd in de Leliestraat een woning bezichtigd die het paar onder voorwaarden werd aangeboden. Won het bruids-elftal de wedstrijd dan mochten ze in het huis wonen, won evenwel het bruidegom-elftal dan ging dit niet door. Deze voorwaarde gaf aan de wedstrijd nogal wat spanning en door vele aanwezigen, onder wie burgemeester J. van Hout, die vooraf door de voorzitter op hartelijke wijze was verwelkomd, gade geslagen. De uitslag was 2-1 in het voordeel van de „bruidsgroep” en dus werd de woning aangeboden. Hierna werd de 8 van Tirns gelopen, waarvan de uitslag luidt: Dames: 1. Grietje Scheltinga; 2. Jan ke Terpstra; 3. Jeltje Schaap. Heren: 1. Haaije de Jong; 2. Bote Al tenburg; 3. Homme de Jong. Omstreeks half acht volgde het ring- fietsen en hierbij werden de prijzen als volgt gewonnen: Dames: 1. Fronica Hettinga; 2. mevr. Jaarsma; 3. Tineke Landman. Heren: 1. Tj. Bakker; 2. G. Bootsma; 3. M. Meindersma. ’s Middags weren de volksspelen voortgezet met als uitslag: Ongehuwden, dames: 1. Maaike Terpstra; 2. Lieske Homminga; 3. Gees- ke de Ruiter. Heren: 1. Dirk Nota; 2. Johs. Hazen berg; 3. Feike de Boer. Gehuwden, dames: 1. veld; 2. mevr. Bakker; 3. mevr. Faber. Heren: 1. S. Wielstra; 2. M. Suier- veld; 3. I. Schaap. Voor personen boven 50 jaar was er balgooien met als uitslag: Dames: 1. mevr, de Boer; Westra; 3. mevr. Stremler. Heren: 1. G. Bootsma; 2. Tj. Land man; 3. C. Wester. ’s Avonds werden alle gewonnen prij zen met een toepasselijk speechje in de zaal uitgereikt en werden tevens be kend gemaakt de winnaars van „ge wichtige zaken”: het raden van het ge wicht van de bestuursleden, wat de lachspieren nogal eens in beweging bracht aangezien twee hunner afzon derlijk moesten worden gewogen. Het totale gewicht bedroeg tenslotte 1.157 pond. De winnaars werden 1. B. Koop man; 2. J. Leijenaar. Verder was het een gezellige avond die met een bal besloten werd, waarmee tevens een einde kwam aan de beide vlot en ge noegelijk verlopen feestdagen. Programma: 1. Our Director Mars Bigelon-Mol 2. In het land van de Indra P. Lincke 3. Symphonie in één deel L. E. Jadan 4. San Remo Mars 5. Tanze aus Graubanden A. Haberling Straus X *-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1