Huwelijk van oud-Sneker in Nieuw Zeeland Raadsvoorstellen Wymbritseradeel Be Sneker voetbalclubs oefenden Veel animo voor jubileum-keuring K. I. 1 IJLST WYMBRITSERADEEL en van Wijziging alg. politiever ordening Wymbritseradeel Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 116e jaargang no. 71 Maandag 4 sept. 1961 DRI1FHOUTS NIEUWSBLAD Zuidema op de vierde plaats Meisje ernstig gewond bij verkeersongeluk Reisje Geref. school te Hommerts Bijeenkomst Us Blau Hiem- vrienden Parma jeugdwereldkam pioen schaken Nieuw kringhoofd B.B. Sneek Uitwisselingsconcert te Woudsend Nog net op lijd Zware botsing te Rijs Indeling Hoofdklasse Volleybal Noord seizoen 1961-1962 Concerten van „Ere zij God Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en SNEEKER NIEUWSBLAD (handels- Knappe zege van WZS in Franeker zeer VIER GESLACHTEN 2. 3. 4. 5. In de vergadering van de Raad van i Wymbritseradeel, welke a.s. woensdag avond gehouden wordt en waarin het nieuw benoemde raadslid, de heer S. Beuckens te Njjland, zal worden beëdigd en geïnstalleerd, komen ook de volgende punten aan de orde: Nieuw gebouw voor Bijz. school in Oudega-W. IJLST. Het 4 jarig zoontje van J. Venema te Uilenburg geraakte zaterdag te water in het Wjjddraai ter hoogte van de boerderij van de heer Jansma. Door het snel en kordaat optreden van de heer Brucht van Brug werd het knaapje nog tjjdig op het droge gebracht. gemeente komt. Zij stellen dan ook een formele koopsom voor. Grondtransakties rijksweg Sueek-Lemmer Vrijdagmiddag omstreeks 12 uur heeft te Rijs eeu zware botsing tussen twee auto’s plaats gehad, waarbij onze stad genoot de heer J. Dijkstra, expert bij de Assurantiemaatschappij „Woudsend” be trokken was. 8. 9. 10. 6. 7. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS De heer G. F. Atsma te Oppenhuizen is eigenaar van een perceel erf met veestalling, hooischuur en hokken, welk perceel grenst aan het onlangs door de gemeente aangekochte bouwterrein. Volgens het uitbreidingsplan voor Op penhuizen is over dit bouwterrein en erf een straat geprojekteerd, evenwijdig aan de dorpsstraat. Het bezit van dit erf is daarom voor de gemeente noodzakelijk. Nu de heer Atsma dan ook bereid blijkt dit erf met opstallen te verkopen, zijn B. en W. van mening dat deze gelegen heid moet worden benut. Zij stelien dan ook voor tot aankoop te besluiten. De koopsom is vastgesteld Het raadsbesluit van 18 mei jl. waar bij in verband met de plannen van de Onderl. Brandwaarborgmaatschappjj te Woudsend tot uitbreiding van haar kan toorgebouwen, besloten werd de aan het bestaande kantoor grenzende steeg aan het openbaar verkeer te onttrekken, is door Ged. Staten goedgekeurd. Thans stellen B. en W. voor, op verzoek van de direktie van Woudsend de oostelijke helft van deze steeg aan haar te verko pen. De maatschappij heeft zich bereid verklaard alle kosten, verbonden aan het omleggen van leidingen, kabels e.d.,wel ke thans door deze steeg lopen, voor haar rekening te nemen, evenals de door de gemeente te maken kosten van aan leg van een afwatering van het aan de gemeente blijvende westelijke deel van de steeg. Gezien deze zeker niet geringe kosten menen B. en W. hiermede bij vaststelling van de koopsom rekening moet worden gehouden, temeer daar het uitkomend materiaal zoals betontegels en straatkolken ter beschikking van de Verkoop gedeelte steeg te Woudsend Zondagmorgen omstreeks 11 uur is op de hoek Jan van Nassaustraal- Wil lem de Zwijgerstraat een ongeval ge beurd, waarbij de 19-jarige mej. A. A. Akkerman zeer ernstig werd gewond. Zij werd in het Sint Antonius Zieken huis opgenomen, met vermoedelijk ’n schedelbasis-fraktuur. Subsidie-aanvraag voor Wijkgebouw te Scharnegoutum iets sterker, maar van WZS met stopper aan het hoofd was goed, de aanvallen van WZS gevaarlijker en toen rechtsbuiten Kees Silvius na plm. tien minuten spelen even eerder bij de bal was dan de Freno-doelman leidden onze stadgenoten met 0-1. In de tweede helft startte WZS uitste kend. Linksbuiten Joh. Walta ondernam een solorush en terwijl iedereen dacht aan een voorzet, bracht hij de bal voor het Freno-doel, waarna zijn schot voor de Franeker doelman te machtig was 0-2. Kees Silvius bracht de stand zelfs op 0-3, doch na overleg met de grens rechter keurde de scheidsrechter dit doelpunt af. Nadien schenen de Snekers op een gemakkelijke zege af te stevenen, maar een omzetting in de Freno-ploeg veranderde het aspekt van de strijd plotseling volkomen. WZS werd in de verdediging gedrongen en begon raar te schutteren, zodat het niemand verwon derde dat tien minuten voor tijd een foutje in de verdediging de thuisclub een tegengoal opleverde. Freno probeer de daarna alles om een gelijkspel uit het vuur te slepen, maar het bleef 1-2. Vooraf speelden de IA junioren van beide clubs tegen elkaar. WZS was veel produktiever en won met 1-6. Het bestuur der Bjjz. school te Oudega- W. verzoekt om medewerking voor het stichten van een nieuw schoolgebouw. B. en W. stellen voor deze medewerking te verlenen. De Raad had al op 22 maart 1954 me dewerking verleend voor de bouw van een nieuwe Geref. school, maar nadien zijn de beide Schoolverenigingen gefu seerd, waardoor deze school er niet is gekomen. Aangezien geen van de beide bestaan de schoolgebouwen het door de fusie aanmerkelijk gestegen totaal aantal leer lingen kon bevatten en de Geref. school niet aan minimaal te stellen eisen vol deed, zou of het gebouw van de Herv. school met een derde lokaal moeten woren uitgebreid of een nieuwe 3-klas- sige school moeten worden gebouwd. De keuze is na langdurige besprekingen op het laatste gevallen. B. en W. zijn ook van mening dat een nieuwe school de voorkeur verdient, daar de bouwkundige inspektie verschillende bezwaren had te gen de verbouwing. Aankoop grond te Oppenhuizen en Heeg Het belooft dus een grote keuring te worden, die maandag 11 september op de veemarkt alhier wordt gehouden. Acht juryleden zullen druk werk heb ben, want er komen meteen dertig die ren in de ring om beoordeeld te wor den. De driehonderd dieren zijn verdeeld in twaalf kollekties, bedrijfskollekties, acht fokfamilies en negen groeperi kal veren. De volgende rubrieken zullen voor de jury paraderen: 1 oudere melkekoei- en, 2 jongere melkekoeien; 3 melke- twenterrieren; 4 melkerieren; 5 oudere drachtige koeien; 6 jonge drachtige koeien; 7 overlopers; twee rubrieken HOMMERTS. Nu het concours achter de rug is, zal ,,Ere zij God” enkele con certen geven voor de burgerij. Dinsdag a.s. vindt het eerste concert plaats in het zg. .Binnenpad” te Jutrjjp. Vrijdag a.s. gaat „Ere zij God” naar Osingahuizen om daar haar jaarlijks concert te geven bij de Zuivelfabriek al daar. Volgende week volgt dan nog een con cert te Hommerts. hokkelingen, vier rubrieken koekalve ren en twee rubrieken stierkalveren. Uit de rubrieken 1 t.e.m. 6 zal de kampioen-koe aangewezen*worden, uit de rubrieken 8 en 9 de kampioen hok- keling en uit de rubrieken 10 t/m 13 de kampioen van de kalveren. Alle dieren zijn afstammelingen van KI-stieren. Toerenburgs Diamant is de stier met de meeste afstammelingen en op de twee de plaats komt Hiltjes Adema A, de eerste preferente stier die bij de KI gestationeerd is. De stallen van „It hea- le bislach” worden momenteel bevolkt door negen stieren. Het ledental van de vereniging vertoont een stijgende lijn. De heer Dijkstra had net een klant bezocht en wilde daarna het erf afrijden. Waarschijnlijk heeft hjj niet goed uitge keken, want toen hij met zijn vrijwel nieuwe Opel op de weg was, werd hij gegrepen door een taxi bestuurd door de heer H. Kemker uit Koudum. De heer Dijkstra werd bij deze botsing aan het hoofd gewond, doch kon, nadat de wond gekramt was, naar huis worden ver voerd. Zowel de bestuurder van de taxi als de twee bejaarde inzittenden liepen vrijwel geen verwondingen op. Beide wagens werden echter zwaar beschadigd. Het bestuur van Wijkverpleging en Wymbritseradeel heeft zich tot de raad van die gemeente gewend, met het verzoek een bijdrage uit de gemeentekas te mogen ontvangen ter dekking van het exploitatie-tekort. Tot vóór 3tf juni van het vorig jaar beschikte de Vereniging niet over een eigen wjjkgebouw, doch door aankoop en verbouw van een partikuliere is het be stuur er in geslaagd een behoorlijk ge outilleerd wijkgebouw te stichten. De Vereniging omvat drie Groene Kruis verenigingen t.w. Goënga, Oppenhuizen en IJsbrechtum, met een totaal van 821 leden. Het werkgebied omvat de dorpen Oppenhuizen, Uitwellingerga, IJsbrech tum, Tirns, Tjalhuizum, Scharnegoutum, Loënga, Goënga, Gauw en Offingawier met een totaal van 3800 inwoners. De stichtingskosten van het wijkge bouw hebben bedragen f 36.045,33, ter wijl voor de inventaris is uitgegeven f 4.208,84. Een beroep om subsidie werd gedaan aan het rjjk en de provincie, terwijl voorlopig overleg met het kollege van B. en W. van Wymbritseradeel plaats had. Een definitieve aanvraag werd aan vankelijk niet ingezonden; hiermee zou gewacht worden tot het rjjk en de pro vincie zich hadden uitgesproken. Door de provincie Friesland is thans een ren teloos voorschot verstrekt van f 12.000,-, af te lossen in 20 jaarlijkse termijnen, ingaande 1961. Nu het rijk lang op zijn beslissing laat Wachten, heeft het be stuur toch een verzoek tot de raad ge richt om een bijdrage in het exploitatie tekort ad. f 1238,63 te ontvangen. Naar de mening van B. en W. kan dit verzoek in welwillende overweging worden ge nomen, omdat h.i. hetgeen hier in het belang der volksgezondheid op het plat teland wordt ondernomen als vrucht van het partikulier initiatief, aanspraak kan maken op steun der gemeentelijke over heid. Ook al omdat in gelijksoortige ge vallen in het verleden reeds subsidie werd verleend o.a. te Blauwhuis. B. en W. stellen dan ook voor tot wederopzeg ging een jaarlijkse bijdrage in het exploi tatie-tekort te verlenen van 75% met een maximum van f 1000,-. Op verzoek van de korpschefs van ge meentepolitie in onze provincie is door de kommissie voor de model-politiever- ordening van de Ver. van Nederlandse Gemeenten een wijziging voorbereid, welke tot doel heeft strengere bepalin gen in het leven te roepen ter bestrijding van het misbruik van vuurwerk, met na me op Oudejaarsavond. Het bestuur van de Afd. Friesland van genoemde vereniging heeft B. en W. van Wymbritseradeel naar aanleiding hiervan verzocht een aanvulling van de Algemene Politieverordening in de zin van het ontwerp te bevorderen. B. en W. stellen de Raad thans voor hiertoe te besluiten, maar tevens nog enige andere wijzigingen in de Verorde ning aan te brengen. In de geldende Verordening is name lijk geen regeling opgenomen omtrent het sluitingsuur voor inrichtingen met verlof B die uitsluitend of in hoofdzaak zijn bestemd tot de verkoop van kon- sumpties voor gebruik ter plaatse. Naar de mening van B. en W. moet ook voor dit soort inrichtingen een gelijke regeling worden getroffen als voor de andere openbare drankwetloka- liteiten. Tenslotte stellen zij nog een regeling voor betreffende een maximaal toelaat bare voorraad brandbare vloeistoffen (225 liter) voor oliekachels en -haarden in brandvrije ruimten van woningen of nabij woningen. door twee taxateurs, door beide partijen aangewezen. Waardevol voor de gemeente in de naaste toekomst is ook een perceel grond in Heeg, toebehorend aan de heer R. Reyenga te Oudega-W. Dit perceel ligt nl. westelijk van en sluit direkt aan bjj de bebouwde kom van het dorp. Ten noorden grenst het aan de Wevesloot en ten zuiden aan deAveg naar Gaastmeer. Aangenomen kan daarom worden, dat het binnen niet al te lange tjjd een nut tige funktie zal kunnen hebben in de verdere ontplooiing van Heeg. Waar ook van hogerhand geruime tjjd geleden reeds het advies werd ontvan gen dergelijke grond, die binnen afzien bare tijd een rol kan gaan spelen in de uitbreiding van het dorp, aan te kopen en bij het in bewerking zijnde ontwerp- uitbreidingsplan voor Heeg uiteraard met deze mogelijkheid rekening zal wor den gehouden, stellen B. en W. de raad thans reeds voor tot aankoop te beslui ten. De heer Reyenga is nl. bereid hier toe zijn medewerking te verlenen. Als basis voor het bepalen van de koopsom willen zij uitgaan van een op 26 januari 1959 opgemaakt taxatierapport door de Rijkskonsulent voor Grond- en Pachtza ken voor Friesland, daarbij rekening houdende met de sindsdien plaats gehad hebbende stijging van grondprijzen. Ook hiermee gaat de eigenaar akkoord. Verder stellen zij voor van de erven Strubbe te Franeker aan te kopen een perceel grond, groot 2850 cA, liggende ongeveer ten zuiden van de Herv. Kerk en pastorie te Woudsend. Dit terrein is bizonder geschikt voor de stichting van een Chr. Kleuterschool, aan de oprich ting waarvan de Raad reeds op 6 augus tus 1959 zijn medewerking verleende en die thans op de urgentieljjst 1961 voor komt. Heren: Flamingo ’55 Assen, SUES Assen, Donar Groningen, Lycurgus Groningen, Mesa- cosa Groningen, Ons Genoegen Gronin gen, Oranje Nassau Groningen, Tavenu Groningen, PZH Heerenveen, SMS ’50 Leeuwarden, REV Winschoten, NOH Sneek. De uit- zowel als de thuiswedstrijden van NOH worden op zaterdag gespeeld, behalve de uitwedstrijd tegen SMS ’50 die op een avond in de week wordt ge speeld. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. de Vereniging voor tbc-bestrijding N.O. te Scharnegoutum Sinds 1958 zijn de leden van het KI- station aan de weg naar IJsbrechtum verstoken gebleven van een keuring. De schuld daarvan lag echter niet bij het bestuur van de vereniging, doch dan weer was ’t een te natte, dan ’n te droge zomer en ook de animo liet tel kenmale te wensen over. Doch nu het KI-station dit jaar zijn tienjarig be staan viert, besloot het bestuur tóch ’n keuring te houden. En de belangstel ling hiervoor was overweldigend. Toen men 25 augustus, de datum waarop de inschrijving sloot, de aanmeldingen na ging kwam men tot ’n totaal van circa driehonderd dieren, honderd vijfen twintig meer dan in 1958. De Jeugdherberg Us Blau Hiem te Appelscha heeft vooral in het Noor den van ons land vele vrienden, niet alleen omdat deze Jeugdherberg een belangrijk centrum van de jeugdbewe ging is geweest (en nog is), maar ook omdat vele scholen en verenigingen Us Blau Hiem als doel van schoolreisjes en uitstapjes kozen. Heel wat mensen hebben elkaar juist daardoor op Us Blau Hiem leren ken nen en om deze kennismakingen te hernieuwen wordt onder het motto: „Uit Blij Herinneren” een grote bij eenkomst van Us Blau Hiem-vrienden gehouden op zondag 29 oktober 1961 in de Harmonie te Leeuwarden. Aan het programma - waarin ruim schoots tijd is opgenomen om oude vrienden en kennissen op te zoeken en herinneringen op te halen - wer ken mee: mevr. U. Tellegen-Veldstra als spreekster, Seth Gaaikema en Roe lof Stalknecht, Frank en Vrij uit Hee renveen, Piet Everaarts, hobo met be geleiding, Sake Bouma en Jaap Ron ner met samenzang terwijl ook de JVO-film „Blauwe Jeugd Aktief” wordt vertoond. Dames: Flamingo ’55, Assen, Hygiëa, Assen, Paideia, Assen, Hercules, Drachten, Be Fair, Groningen, Ons Genoegen, Gronin gen, Rhea, Groningen, CJO, Leeuwar den, Bato, Winschoten, REV, Winscho ten, De Griffioen, Wolvega. Advertentieprijs 15 et per mm. Bij contract adv.) lager. Abonnementsprijs t 3,— per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad V.l.n.r. Ype Speelman 93 jaar te Oppenhuizen; Ype Speelman 34 jaar te Was- hinjftbn; Tlerre Speelman 60 jaar te Oppenhuizen; Herre Otto Speelman 3 jaar te Washington Mej. Akkerman reed samen met haar verloofde, de 21-jarige J. v. d. W. uit Sneek, op een bromfiets en op de krui sing kwamen zij in botsing met de uit de Jan van Nassaustraat komende au to, bestuurd door tandarts. B. Engelsma. Mej. Akkerman werd tegen het wegdek geslingerd en kwam waar schijnlijk met het hoofd op de grond terecht. Een plaatsvervangend arts, die spoedig ter plaatse was, liet haar on middellijk opnemen in het Sint Anto nius Ziekenhuis. De bestuurder van de bromfiets werd eveneens r\aar het zie kenhuis vervoerd, doch hij had slechts een kniewonde opgelopen. De heer En gelsma werd niet gedeerd. De brom fiets werd zwaar beschadigd, in tegen stelling tot de personenauto, die slechts lichte schade opliep. op 1 juni genoemde gemeente tewerk gesteld en was voor dien werkzaam op die van Kollumer- land en Oldehove (Gr). In de bezettingsjaren was hij ver bonden aan de gemeentelijke luchtbe schermingsdienst en na 1945 werd hij hoofd van de zelfbeschermingsdienst van de B.B. in Dantumadeel. De kring Sneek omvat de volgende gemeenten: Bolsward, Harlingen, He- melum/Oldeferd, Doniawerstal, Hin- deloopen, Gaasterland, Lemsterland, Sloten, Sneek, Staveren, Terschelling, Vlieland, Wonseradeel, Workum, Wym britseradeel en Ijlst. - HOMMERTS. Donderdagmorgen wa ren de kinderen van de Geref. school van Hommerts al vroeg uit de veren, want die dag gingen zij hun school reisje maken. Het weer was prima, zo dat een ieder vol goede moed naar de bussen stapte. Bij de school stonden twee touring cars van de ZWH klaar die de kinderen met hun ouders door een gedeelte van ons land zouden rijden. Om kwart voor acht werd gestart om via de Afsluitdijk en Wieringer- meer naar Volendam te rijden. Dit was het eerste doel en hier werd de oude vissershoven bezichtigd en tevens wat gedronken. Na Volendam ging het op naar Amsterdam, waar verder het grootste deel van de dag werd zoek ge bracht. Als eerste op het programma stond een rondvaart en iedereen was zeer ge ïnteresseerd. Hierna stond een bezoek aan „Artis” op het programma waar ook gegeten werd. Het volgende doel was de luchthaven Schiphol en er werd volop genoten van het landen en stijgen der vliegtuigen met al de be drijvigheid die hiermee gepaard gaat. Al hoe mooi en interessant de kinde ren het ook vonden, er waren ook en kelen die vroegen of ze ook nog naar de speeltuin zouden gaan. Op de terug weg heeft men aan dat verzoek nog voldaan door een bezoek te brengen aan „De Bedriegertjes” te Bergen aan Zee. Hier kreeg een ieder volop de kans zich nog even uit te leven en om 10 uur arriveerden de bussen weer in Hommerts. WZS kwam in haar laatste oefenwed strijd voor de nieuwe kompetitie in Fra neker uit tegen de 3<j klasser Freno, dat met 2-1 klop kreeg. Een goede pres tatie van onze stadgenoten, temeer daar zij met enkele invallers uitkwamen. Over het algemeen was de thuisclub sterker, maar de afweer WZS met stopper Julius Smit Zelfs waren Tot hoofd van de kring van het Bu reau Bescherming Burgerbevolking is benoemd de heer D. de Vries, referen daris ter sekretarie van de gemeente Dantumadeel. De heer De Vries werd 1937 op de sekretarie van gemeente tewerk gesteld Verschillende Sneker verenigingen hebben de laatste gelegenheid om een oefenwedstrijd te spelen benut. ONS trok zaterdagmiddag naar Olde- broek om daar de kampioen Owios te ontmoeten. Onze stadgenoten, enkelen uitgezonderd, speelden zeer ongeïnteres seerd en het was dan ook geen wonder dat met 8-2 werd verloren. Het excuus dat het te warm was had geen enkele waarde daar ook de tegenstander hier mee te kampen had. Zjj deed evenwel haai' uiterste best wat helaas van onze stadgenoten niet gezegd kon worden. De doelpunten voor ONS werden ge scoord door middenvoor Abma en Van Leeuwen. Leeuwarder Zwaluwen, dat gezamen lijk met ONS reisde, deed het al niet veel beter en verloor kansloos met 6-2 vaij. Nunspeet. De reserves van ONS deden het aan merkelijk beter en klopten in het Sport park LSC 2 met niet minder dan 6-1. LSC ontving zondagmiddag in het Sportpark de 3e klasser Steenwjjk en speelde tegen de roodwitten 2-2 gelijk. De LSC doelpunten werden gemaakt door J. Jansen en rechtsbuiten De Jong. LSC IA speelde ’s morgens tegen Heerenveen IA, dat uitkomt in de selek- tieklasse en verloor kansloos met 7-0, wat tegen deze ploeg heus geen schande was. Black Boys trok naar Wolvega en won ondanks nogal wat invallers met 2-0 van de roodwitte Wolvegasters. Voor rust was er niet zo veel krachts verschil, maar na de rust was Black Boys veel sterker en won verdiend met 2-0 door goals van Greydanus en v. d. Molen. De reserves van Black Boys verloren met 7-0 van de Bolswarder vierde klas ser CAB. Een Sneek-kombinatie trok naar Lem mer en speelde tegen de groen-zwarten gelijk 2-2. Op 28 juli jl. trouw den in Wellington, Nw. Zeeland, onze oud-stad genoot Cor Geldof en Marijke Boersma, af komstig uit Wartena. Bij dit huwelijk wa ren meer dan zeventig gasten aanwezig, onder wie negen oud-Snekers. Met hun vrouwen staan ze op deze foto: Achterste rij van links naar rechts: Hein Zand- stra en diens echtgeno te, afkomstig uit Tahiti; Geert Bouwhuis, me vrouw Bakker uit Wel lington en haar man Bob Bakker; mevrouw V. d. Velde uit Amster dam en Okko v. d. Vel de. Voorste rij v.l.n.r.: Rink Feitsma en mevrouw Feitsma, afkomstig van Schotland; het bruids paar, mevr. Cnossen uit Wellington en haar echtgenoot Pieter Cnos sen; Mevrouw Visser en Herman Visser, beiden uit Sneek. Voor de aanleg van de parallelweg te Hommerts heeft Rijkswaterstaat de be schikking gekregen over twee strookjes grond welke thans nog formeel aan het Rijk in eigendom moeten worden over gedragen. Het betreft hier de strook, waar de weg naar Heeg aansluiting verkrijgt aan de Rijksweg en een lig gende vóór de erfscheiding van het ter rein bij de kleuterschool te Hommerts. Bij het plaatsen van de erfscheiding is reeds met de nieuwe situatie rekening gehouden, doch kadastraal behoort dit strookje nog tot het schooiert. Het schoolbestuur dient deze strook thans weer aan de gemeente ovei’ te dragen, waarna doorverkoop aan het Rijk kan geschieden. De stroken zijn totaal groot 121 cA, waarvóór het Rijk f 319,- wil betalen. Gezien de grote belangen die met de aanleg van de parallelweg worden ge diend, menen B. en W. dat deze som re delijk is. De formele terugaankoop van het strookje erf van de schoolvereniging willen zij doen plaats hebben tegen de prijs van f 1,-. Voorgesteld wordt tot e.e.a. te besluiten. De negentienjarige Zuidslaaf Bruno Parma heeft vrijdagavond dank zij een remise tegen de Fin Westerinen het wereldkampioenschap schaken bij de jeugd veroverd. Onze landgenoot Zuidema verloor in de laatste ronde van de Hongaar Na gy en deelt in de eindrangschikking met zeven punten uit elf partijen de vierde en vijfde plaats met de West- duitser Pfleger. De eindstand luidt: 1. en wereldkampioen Parma 9 pnt; 2. Georghiu 8 Vapnt; 3. Kuindzhi 7 pnt en 1 afg; 4. Zuidema en Pfleger beiden 7 pnt; 6. Westerinen 5% pnt; 7. Calvo 5 pnt en 1 afg; 8. Gulbrandsen 4% pnt; 9. Nagy 4 pnt; 10. Larusson 3 pnt; 11. Kinnmark 2% pnt; 12. Thompson 2 pnt. In de eerste kwalificatiegroep ver loor Diekstra in de laatste ronde van de Oostenrijker Holaszek, waardoor onze stadgenoot in de eindstand de ne gende plaats deelt met de Italiaan Rosino. De eindstand luidt: 1. Philips 8'2 pnt; 2. Jakobsen 7 pnt; 3. Küttner 6Y2 pnt; 4. Gilden 6 pnt; 5. Minaya S’/z pnt; 6. Holaszek 5 pnt; 7. Smith 4% pnt; 8. Rubinetti 3',2 pnt; 9. Rosino en Diekstra beiden 3 pnt; 11. Keogh 2'/i pnt. Woensdag 6 september 's avonds 7.30 uur wordt te Woudsend een uitwisse lingsconcert gegeven door het fanfare corps „De Harmonie” te Wolvega, dir. Paul Ruiter. Programma: 1. Door zand en heide, mars A. Kappert l’Ami Victor, mars J. Chaillet Fantasie, J. Werkman Erato, mars Joh. C. de Wit Optreden van het tamboercorps on der leiding van de heer B. Kouwen- hoven. Montferland, mars P. B. Bisselink Folkloristische paraphrase G. Boedjjn lm Bohmerwald, wals arr. Jaroc Jagermars, M. H. Forster Vier volksliederen uit te voeren door het korps met tambours.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1