,Oan ’e Brek’ werd officieel geopend Waterpoort-krabbels (ftiuk ucrfclkq uai| Belangrijke agenda voor Ulster Raad IJLST W Y M BRITS ER A DEEL van door Speurder S S K SS en Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, 116e jaargang no. DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Wie was die redder? Jaarvergadering Chr. Damclub „De Kroonschijf” Plattelandsvrouwen Afd. Sneek en omstreken Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Leesclubjes weer begonnen Omzetting R.L.M.S. op korte termijn verwacht Club zonder naam zeilde voor V.V.V. 7 Donderdag 14 sept. 1961 Kettingbotsing bij Spannenburg Ml tl (handels- Haar werk ko- tegen breidingsplan, ter Acties r dc de deelnemers. ■V ■r IJLST. Maandagavond vergadert de Raad onzer gemeente. Aan de orde ko men o.a.: Onrendabele aansluitingen op electrisch net Vernieuwing Kerkbrug De brug is bouwvallig. De toestand zoals die nu is kan volgens B. en W. niet bestendigd blijven. De gem. ar chitect heeft een plan opgemaakt tot afbraak van de oude brug en bouw van een betonbrug ter breedte van 6 m. Uitrit brandweergarage en het par keerterrein voor het gemeentehuis zul len bij dit plan worden verbeterd. De op In de Leeszaal zijn de leesclubjes van mej. Hoogland weer begonnen. Kinde ren die nog mee willen doen, worden a.s. woensdagmiddag in de Leeszaal verwacht. ken. Daarvoor is het een te belangrij ke zaak. Het carillon van de Martinikerk is maandagavond een xydje van streek geweest. Van kwart over tien tot half elf speelde het nl. aan een stuk door, terwijl het anders om die tijd zich Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS zijn i maar even laat horen. Speurder ver nam dat het overigens vrijwel nooit voorkomt dat het carillon „van slag” raakt. Men moet vele jaren terug gaan, wil men zich een onregelmatig heid in het klokkenspel herinneren. Het was gister voor de kinderen van Enkele malen heeft Speurder reeds de Sneker Dienaren van de Heilige Hermandad in de weer gezien met de zg. „Gatsometer”, een apparaat, waarmee men kan testen of de be stuurders van motorrijtuigen zich wel aan de voorgeschreven maximum snelheid houden. Meestal staan de politiemannen aan de invalswegen naar onze stad, waar ze hun controle uitoefenen. Over het algemeen zijn zij ’s avonds in de weer met hun appa ratuur, hetgeen enige automobilisten de opmerking heeft ontlokt dat de po litie niet erg sportief is. Laat Speur der hun dan vertellen, dat het hier niet om sportiviteit gaat en men van het verkeer geen spelletje moet ma- op een’mooi nieuw fietsje van Tiras naar de school in Roodhuis zal ped delen. De 15-jarige J. Vorstenberg uit Harlingen zal ook blü zijn - hij heeft zo’n knappe tekening gemaakt dat de KFFB hem als extra prijs ook een fiets heeft uitgereikt. Verder kregen verschillende kinderen in Sneek en dorpen in de omgeving nog kleinere prijzen als boeken en verfdozen. voor een dergelijk gebouw. Al met al hebben deze verkopingen f 5.000, opgebracht en daarvoor had de vereni ging eerst een honderd-tal stoelen ge kocht, en voor het restant kon ze de commissie thans de gehele keukenin- ventaris aanbieden, bestaande o.a. uit: een buffet, een aanrecht, een electri- sche kachel, een hotelfornuis, een com plete kokerij, een eetservies enz. Ook namens de Prov. Plattelands Vrouwen en Meisjes Bond bood zij haar felicita ties aan. Onder voorzitterschap van de heer F. Dotinga hield De Kroonschijf maandag 11 sept, in haar clublokaal Fredehiem, Kleinzand 18 de openingsvergadering voor het damseizoen 1961-1962. Na de gebruikelijke opening vroeg de voor zitter de leden trouw op te komen, daar dit een vlot verloop van de com petitie bevordert. Verder zag hij het ledental gaarne uitgebreid. De pen ningmeester gaf verslag van de finan ciële toestand van de club. Met een saldo van goed dertig gulden lager dan vorig jaar sloot hij de rekening. De kascommissie, bestaande uit de heren J. Riemersma en Mar. van Oosten, kon De afdeling hield dinsdag haai’ eerste bijeenkomst van het seizoen 1961-’62 in Hotel Hanenburg. De presidente, mevrouw Tilma kon 54 aanwezigen verwelkomen. Na het af werken van de eerste agendapunten, vroeg ze speciale aandacht voor de Frys- ke Akademy, die in samenwerking met de Fryske Kultuer-Ried en de stichting Friesland voor maatschappelijk werk, j weer een serie lezingen begint in oktober te weten in Leeuwarden, Heerenveen en bij voldoende deelname ook in Sneek (zie Fries Landbouwblad 8 september). Verslagen werden voorgelezen van de gehouden voorjaars- en zomerexcursies, resp. naar Schoonebeek en de M.G. ’61 te Groningen. Ds J. J. Raima, predikant te Sneek, hield daarop zijn voordracht over „Dor pen willen leven”. Met grote aandacht werd naar Ds Kalma geluisterd, die de realiteit duidelijk naar voren bracht en opwekte tot bezinning, hierin een grote taak ziende voor de kerken en dorps- verenigingen. Met hartelijke dank aan de spreker, voor zjjn tot nadenken stemmende voor dracht, sloot daarop de presidente vergadering. Advertentieprijs 15 et per mm. Bij contract adv.) lager. Abonnementsprijs t 3,— per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad De laatste tijd zijn veel scribenten in de weer geweest om hun oordeel te geven over het water in het zwem bad van onze stad. Het blijkt dat het water nogal vuil is (tengevolge van de algenafzetting), doch verder ongevaar lijk. Of Riekie de Boer deze gedachte maandagavond door het hoofd heeft gespeeld weten wjj niet rm.ar dat zij het Grootzand inreed om te onderzoe ken of het water in deze gracht helder der was dan in 't zwembad, ijjkt ons te ver gezocht. Riekie kwam die avond uit het zwembad en kreeg, toen zij op het Grootzand om een auto heen wilde rijden, haar badtas tussen de knie en het stuur, en zonder dat ze er iets aan doen kon, reed zij de gracht in, waar ze kopje onder ging. Daarbij kwam nog dat de fiets bovenop haar terecht kwam, doch toen ze deze van zich af had gegooid kon ze niet uit het water klimmen, want haar kleding haakte achter een uitstekend onderdeel. Plot seling kwam een jongeman naar vo ren, sprong in de gracht en bracht Riekie, die steeds had moeten water trappen, op het droge. Door de schrik vergat men hem zijn naam te vragen en tot nu toe weet niemand wie deze redder is. Wel is bekend dat hij uit Bolsward afkomstig is, op een brom fiets rijdt en in Sneek werkt. Het bestuur van de Vereniging tot In standhouding van Chr. Middelbaar Land bouwonderwijs alhier heeft in een pers conferentie medegedeeld, dat, op grond van do toezeggingen welke de Minister van Landbouw heeft gedaan, verwacht mag worden dat de omzetting van de huidige KLMS in een Chr. Middelbare Landbouwschool op korte termijn een feit zal zijn. Dat dit tot nu toe niet is gebeurd, moet naar zjjn mening worden geweten aan het optreden van een deputatie van le den der Friesche Maatschappij van Landbouw, die op 27 juli jl. de Minister te kennen zou hebben gegeven, dat de Vereniging niet representatief kon wor den geacht voor de Zuidwesthoek omdat haar ledental te klein was. Ook waren zjj van mening dat het be stuur van de Friesche Mij. in de beslis sing van de minister gekend had moeten worden. De leraren van de RLMS evenwel ga ven te kennen bij een eventuele omzet ting volledig te willen meewerken, hoe wel de commissie van toezicht van de RLMS zich aanvankelijk nogal gegriefd toonde omdat zij eerst in een vrij laat stadium door de minister van diens be slissing in kennis werd gesteld. Het bestuur dat via een circulaire de ouders van de leerlingen reeds van de ontwikkeling in kennis had gesteld, waarna bleek dat er geen afschrijvingen zouden komen als gevolg van de op han den zijnde omzetting heeft er toen voor gezorgd, dat het ledental tot enkele hon derden kon worden opgevoerd. Naar zijn mening is er dus alle aanleiding te veronderstellen, dat de minister zjjn be lofte van 1 juli jl. zal nakomen. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Na hem beklom mevr. wed. De Vries, presidente van de Vrouwenvereniging en tevens commissielid het podium. De Vrouwenvereniging, aldus mevr. De Vries, heeft in het verleden verschil lende acties (verkopingen) gehouden, waarvan de opbrengst bestemd was bewoners en bestemmingen gehad. Toen deze foto gemaakt werd, werd het vermoedelijk bewoond door de heer Kroon, meteropnemer bij de Gas fabriek en diens vrouw mevrouw Kroon-Gaastra, die er een hoedenwin kel in dreef. Na hen zijn de Midden- standsbank, het kantoor van de firma Baarda en Brandsma en de zadelmake rij van de heer Calf er in gevestigd ge weest. 1961 voor uitbreiding van zijn industriële onderneming. B. en W. stellen voor aan de betref fende firma een 1 ning te verstrekken tot bovenvermeld Hoewel geen centrum is er toch ook hier in de loop der jaren heel wat ver anderd. Het stadsbeeld zelf is gelijk gebleven, maar vrijwel alle panden zijn verbouwd en enkelen afgebroken voor een nieuwe bestemming. In het huis rechts vooraan woonde toen de rijksveearts Van Staa. Na hem hebben zijn opvolger Dr. H. Hofstra en diens echtgenote mevr. Hofstra-Tjeb- bes tandarts er vele jaren hun prak tijk in uitgeoefend en thans is de mu- ziekzaak van de heer D. de Rapper er in gevestigd. De winkel ernaast was ook toen al van de firma Joh. B. Pos ma, maar werd later verbouwd en ge moderniseerd. Dan kwamen de bak kerswinkel met daarachter de bakkerij van de firma Jan Bakker en diens naastgelegen pakhuis waarin het meel Door een bewoner van de Lemmer weg werd Speurder attent gemaakt op de deplorabele toestand, waarin het wegdek van de Boschstraat mo menteel verkeert. Hij schrijft dat hij, - en velen met hem - met angst en beven de komende herfst tegemoet zien (wat overigens niet meer hoeft, want de herfst is er al) omdat het achtererf van hun woning op deze straat uitkomt, die in dat jaargetijde ’n modderpoel wordt. Speurder heeft er eens ’n kijkje genomen en inder daad het wegdek verkeert daar in een allesbehalve rooskleurige toe stand. Speurder hoopt met de bewo ners, dat hier spoedig iets aan ge daan wordt. werd opgeslagen en de venterskarren werden gestald. Het winkelpand is al heel wat jaren geleden verbouwd en gemoderniseerd, maar op het pakhuis is pas sinds kort een woning gebouwd voor mevrouw de weduwe Bakker- Hofstra. Wie omstreeks ’deze tijd het grote herenhuis bewoonde, waarin thans de heer Volbeda zijn bedrijf uitoefent, hebben wij niet kunnen ontdekken. Wel weten we, dat vóór hem de heer P. Faber er een conservenzaak had. Kunnen oudere lezers ons hierover in lichten? Het oude winkelhuisje met de klokgevel dat verleden jaar evenals het woonhuis daar naast werd afgebro ken om plaats te maken voor de uit breiding van het Gereformeerd Ver pleeghuis, heeft nadien verschillende van de heer H. v. d. Woude. Bij de be stuursverkiezing werden F. Dotinga en G. van Oosten resp. als voorzitter en comp.leider herkozen. De wedstrij den om het pers, kampioenschap van Sneek in samenwerking met de SDC leidden tot een uitgebreide discussie. Een voorstel van l.g. club vond weinig bijval, zodat nader overleg wenselijk werd geacht. De onderlinge comp. re geling bracht ook vele tongen los. Ten slotte werd besloten tot het samenstel len van drie klassen waarin de spelers een hele competitie spelen. Bij het punt rondvraag kwam naar voren dat men eerder met de wedstrijden voor de bondscomp. zou willen beginnen en dat een ieder vooral bij de uitwed strijden present is. De vergadering werd daarna door de vice-voorzitter, de heer G. Obbink, met dankgebed ge sloten. IJLST. De weergoden waren onze Ulster club zonder naam wel gunstig gezind. Zij trof bij haar zeilwedstrijd het zelfde nazomerweer als in de week daarvoor, maar nu met meer wind, zo- dat het een ideale zeildag was. Er het nut voor V.V.V.°en de nocht"voor volledig akkoord gaan met het beleid werd weer in klassen gezeild. de deelnemers. i Hoewel de schade aan de wagens aan- 1 VWX CICU4 L4C U'-HVX' -i::i- - hypothecaire geldle- j bedrag. Verbouw pand Galanragracht 91 i tot bergplaats van o.a. het electro-wa- gentje der gemeente. Verbouwkosten 7.200,—. Afbraak van dit perceel zou zulke hoge kosten meebrengen, dat B. en W. de voorgestelde verbetering alleszins wenselijker voorkomt. Zij stellen daar- als zusterhuis. Verder ziet men op deze foto nog duidelijk de fraaie kroonlijst van het voorma lige huis van Dr. Bouma, thans Gereformeerd Ver pleeghuis. Het grote gebouw op de achtergrond herkent ieder een natuurlijk direct als het tegenwoordige Hotel- Café-Restaurant Hanen burg, toen nog Logement en Stalling „Het Rood Hert” geheten, zoals op de brede lijst onder de dak goot vermeld stond. Op de foto is dit echter niet te zien. In het herenhuis hebben o.a. de toen zeer bekende Vrijz. predikant Ds. M. Niemeijer, de meelfabrikant Bouma, de Commissaris van SNEEKER NIEUWSBLAD Hierna trad E.M.M. nog enige malen op en bezichtigden de aanwezigen het gebouw. Ook voerden verschillende sprekers nog het woord, waarna de avond besloten werd met de Avond zang. Hedenmorgen omstreeks half elf i i drie militaire wagens geslipt op de Lem- totale kosten worden geraamd 34.940,—. Het college stelt voor het voor de bouw benodigde crediet toe te staan en de gem.begr. dienst 1961 te wijzi gen. Na het optreden van het duo „De Reidmoskjes” en E.M.M. sprak de gees telijke vader van het idee een derge lijk gebouw te stichten in de voorma lige Geref. School, ds. F. J. Bil. Hij zag het gebouw als een positieve bij drage van een kleine groep, die zich dienstbaar wil stellen aan iedereen. Zodoende kan men ook spreken van een aanwinst meende ds. Bil, die ver der elke inwoner aanspoorde ook daadwerkelijk achter dit gebouw te staan. Durk Politie Teunissen, Dr. A. J. Kingma en Dr. T. A. Donkersloot gewoond. De laat ste jaren voor de afbraak werd het ge- gebruikt Zoals men ziet, alles zaken die geld kosten, maar die ongetwijfeld de leef baarheid in onze stad ten goede men. Talrijke inwoners van Oudega-W waren maandagavond jl. in het nieuwe ge bouw aan de Hoofdstraat aanwezig om de feestelijke officiële opening hiervan bij te wonen. Weliswaar was het gebouw afgelopen zomer reeds als zeilkamp in gebruik genomen, doch ondanks dit achtte de commissie nog voldoende ter men aanwezig de opening officieel te doen geschieden, zo stond tenminste op de uitnodigingskaart vermeld. Van gemeentezijde waren aanwezig de heren wethouders Jouwsma en Gerbrandij vergezeld van secretaris Sennema. Oudega-W. is thans een verenigings gebouw rijker geworden. Een vereni gingsgebouw, dat niet gesierd is met de traditionele naam van „Us Gebou” maar dat de wel zeer toepasselijke naam „Oan ’e Brek” verwierf. Doch het dient niet alleen als verenigingsloka- liteit. Het gebouw vervult nl. een drie ledige functie, want het is tevens in gericht als gymnastieklokaal en doet ’s zomers dienst als recreatieoord. Zo doende kunnen ook mensen van buiten Oudega-W profiteren van dit fraaie gebouw, waarvan de stichtingsgedach- te bij ds. F. J. Bil is ontsproten, die nu evenwel niet meer in Oudega staat, doch deze standplaats verruild heeft voor Delfzijl. Op deze avond was hij evenwel aanwezig en uit de woorden die hij sprak kon men opmaken dat het hem verheugde weer eens in Ou dega te zijn. De voorzitter van de commissie, de heer F. de Jong sprak het wel- komst/openingswoord en meende nu het gebouw kant en klaar is, dat het werk van de commissieleden achter de rug is. Hij was van mening dat het ge bouw nu maar moest worden overge dragen, iets waarin hij echter teleur gesteld werd, want andere personen waren van oordeel dat een commis sie, die zoveel tot stand heeft gebracht, niet te vroeg aan de kant moet worden gezet. Voordat het plaatselijke mu ziekkorps E.M.M., dat inmiddels op ’t podium had plaats genomen, begon te spelen, kwam nog even een heer op het podium, die een klok aanbood. Na enige nummers van E.M.M. sprak de heer P. de Jong namens de Gerefor meerde Kerkeraad, die in de eerste plaats dank bracht aan de commissie en persoonlijk aan ds. Bil. Hij was van mening dat deze commissie niet te vroeg aan kant moest worden gezet. Wel zal het geheel, nadat de lopende zaken zijn afgehandeld, op een bredere basis komen te staan, doch de commis sie afschaffen vond hij niet juist. Eigen initiatief Omdat burgemeester J. van Hout met vacantie was, voerde namens de gemeente wethouder G. M. Gerbrandij het woord. Steeds heeft het gemeente bestuur de plannen in Oudega-W ge volgd, aldus spr., en nu is het ver heugd over het resultaat. De enige ge meentelijke bijdrage voor het gebouw is het verstrekken van een bouwver gunning geweest, zodat het particulie re initiatief hier wel zeer goed voor de dag is gekomen. Alles is echter in stilte gegaan. De Oudegasters hebben er niet te veel drukte van gemaakt. De wethouder noemde „Oan ’e Brek” een juweel van een gebouw, een prachtig oord, dat voorziet in een behoefte ook op recreatiegebied. Daarnaast vervult het ook een plaatselijke functie, met name voor het jeugdwerk. de eerste en tweede klas der R. K. school in Roodhuis wel een heel bij zondere middag. Stel je voor - je zit ernstig te tekenen, de deur gaat open en een hele groep dames en heren, met burgemeester Alta voorop komt binnen. „Hwat soe der nou we- ze?” vroeg meester Dijkstra aan de verbaasd kijkende ukkies, die het ant woord heus niet konden geven. Toen stapte mjjnheer De Jong van de Kristlik Fryske Folksbibleteek (KFFB) naar voren. Hij hield mooie tekeningen omhoog, de een nog aar diger en kleuriger dan de ander, en vroeg of de kinderen nog wel wisten van de kleur- en tekenwedstrijd die de KFFB ook dit jaar weer uitge schreven had. De hoofdjes knikten in stemmend. - Natuurlijk, ze hadden zelf ook een Fries boek gekocht en mochten toen meedoen aan het kleu ren van platen die door Turkstra’s beschuitfabriek beschikbaar gesteld waren. En toen werd een klein meisje in een rose en wit geblokt en ge bloemd jurkje met een kanten kraag je, dat in een van de banken van de tweede klas zat, opeens het middel punt van het feest. Want de jury vond de kleurplaat van de zevenjarige Hannie Bootsma uit Tirns de aller mooiste van alle ingezonden platen en dat waren er heel wat. Hannie had van haar plaat zoiets vrolijks ge maakt dat je er al blij van werd als je naar al die aardige goed aange brachte kleuren keek. werd bekroond met de eerste prijs. ,.In lyts pryske”, zei mjjnheer De Jong, „mar ’t kin net yn ’e buse”. En toen mocht Hannie uit haar bank komen en de burgemeester gaf haar eenprachtige fiets! Buiten kwam ze op de foto, wuivend naar de jui chende kinderen en de vriendeljjke burgemeester paste op dat ze niet omwipte. Wat een feest. Hannie mocht tracteren, er werden Friese boeken en boekjes uitgedeeld en ieder was blij dat de kleine Hannie straks Gemengde klasse 4 deelnemers. Ie prijs B. Troelstra die de vorige maal verloor van Steensma Jr door de han- dicap-regeling maar nu 12 min. snel ler voer. 2e prijs Steensma Jr. In deze klasse voeren ook de co- meetjes mee, daar zich maai’ twee had den aangemeld. De stalen kajuitboten van de Uitkijk. Van dit zestal werd de heer Blauw eer ste en, na spannende strijd, 2de de heer Punter uit Sneek. 16 m2 klasse. Dit zevental leverde een enerverende kamp, waaruit te voor schijn kwamen met le pr. A. Nooit- gedagt, 2e pr. de heer Swering (met miniem verschil) en 3e pr. S. Woud- stra (stuurman dhr Beetstra). In de Vrijheidsklasse waren vijf deelnemers, die een pracht-strjjd leverden; 100 m. voor de finish was no. 2 nog voor. De uitslag was: le pr. J. v. d. Woude en 2e R. de Vries. De inleg was vrijde opbrengst er van 29,25 werd bestemd tot begin- kapitaalje van het pas opgerichte V.V.V., wat voorzitter V. d. Zee aan leiding gaf tot de opmerking, dat de, „club zonder naam” deze dag beter kon varen onder de vlag „Nut en Nocht” De kosten zijn geraamd voor de aan sluiting Het Zouw 10.683,voor die aan het Sneekerpad 10.638,Van de gemeente wordt een bijdrage ge vraagd van 2/9 van het gehele bedrag alzo 2.374,— en 2.364,—. B. en W. stellen voor deze bijdragen ter beschikking te stellen en de gem. begr. i.v.h. te wijzigen. Aankoop perceeltje weiland De eigenaar stelt dit perceeltje, deel uitmakende van het goedgekeurde uit breidingsplan, ter beschikking f—- de prijs van 1.25 per m2. B. en W. stellen voor tot aankoop en wijziging gem.begr. te besluiten. Verbetering Stadslaan Hiertoe werd reeds in de vergade ring van 21 april j.l. besloten. De hoofdingenieur-direkteur van de Prov. Waterstaat acht de geprojecteerde ver hardingen ter breedte van 5.50 m. ech ter te gering. Hij wenst deze op 6 m. te zien gebracht met de mogelijkheid van een toekomstige verbreding van de rijweg tot 8 m. Het lijkt B. en W. wenselijk met de suggesties van de hoofdingenieur-direkteur rekening te houden en het oorspronkelijke plan in verband met bovenstaande te herzien. Wenselijk is ook klinkerbestrating en noodzakelijk het vellen van de bo om voor tot verbouw van genoemd pand. Er heerst momenteel een feestelijke stemming in de gelederen van onze plaatseltjke zwem- en poloclub Nep- tunus. De reden hiervan is dat het eerste herenteam het Friese ring- kampioensehap waterpolo heeft be haald. Onze stadgenoten bezetten na melijk de eerste plaats in een van de twee waterpolocompetities. Het Leeuwarder LZC ’29 eiste de hoogste eer in poule A voor zich op en tussen deze twee moest dus worden uitge vochten, wie zich met ’t praedicaat .kampioen’ mocht tooien. Daarvoor werd te Oranje woud ’n wedstrijd gespeeld en hier bij bleek dat het de Neptunus-mannen ernst was met hun kampioens-aspiraties. Zij won nen met 4-1 en komen het volgend seizoen uit in de vierde klasse van de K.N.Z.B. Misschien nog wel de opvallende reclame voor ’n bekende cacaosoort tus sen de benedenverdieping en de bovenzaal. Dit pand en de naastlegers hebben sindsdien vele verbouwin gen ondergaan, maar de grote lijnen zijn toch de zelfde gebleven. Op de voorgrond de tramrails die hier de Park straat gevaarlijk kruisten. men aan de oostelijke zijde en het aan brengen van een nieuwe beplanting. De totale kosten van dit grotere plan worden geraamd op f 69.000, B. en W. stellen voor te besluiten tot intrekking van de reeds genomen maatregelen en tot verbreding van een gedeelte Stadslaan volgens ’t nieuw op gemaakte plan en wijziging der be groting. Verbetering walbeschoeiing Eegracht De totale kosten van dit plan wor den door de gemeente-architect ge raamd op 27.000,De raad heeft reeds toegewezen 7.000,Geschatte bijdrage van particulieren 5.275, totaal f 12.275,Blijft voor de ge meente 14.725. B. en W. stelen voor tot deze verbe tering te besluiten. Geldlening aan Ulster industrie Een ingezetene verzocht d.d. 9 sept. 1261 een geldlening van f 40.400, merweg nabij de brug bij Spannenburg. zienlijk was, deden zich geen ernstige persoonlijke ongelukken voor. De wagens acht in totaal - kwamen van de legerplaats De Wittenberg voor een oefening, een rondrit rondom het Ijsselmeer. Ongeveer drie kilometer voor de brug bij Spannenburg slipte een auto door gladheid van de weg en reed tegen een boom op. Twee van de in co lonne rijdende wagens botsten daarna te gen de gestrande auto op, waarbij het voorste gedeelte geheel ingedrukt werd. Eén militair verloor bij de botsing het bewustzijn, en een ander bezeerde zjjn voet, die door dokter Gerritsma, alhier, werd behandeld. W W

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1