Johannes Alberda voor de vierde maal nationaal Regenboogkampioen Gerei. Jeugd Centrale startte met het winterwerk Lwd. Zwaluwen, Drenthina en Oranje Nassau (Gr.) zetten zegetocht voort Vijftig procent winst voor de Sneker clubs Zeilwedstrijden in het weekeind ULST WY M BRITS ER A DEEL van en Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, gMomkflwrde uitgave VM NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD I Maandag 18 sept. 1961 116e jaargang no. 75 Benoemd Dorpenkaatspartij in Tirns „Meester” Brinkman overleden Woudsend verloor opnieuw „Jeugd eu Muziek” luidde het nieuwe seizoen in Hei Sneeker Nieawibled is mm Meer spanning dan goed voetbal bij BI. BoysGAVC Kerknieuws Tijnje verraste WZS met uitstekend spel Tragisch ongeval in Scharnegoutum Mannenkoor „Ons Genoe gen” vergaderde Oude boerderij gedeeltelijk ingestort SNEEKER NIEUWSBLAD (handel» i 2. 3c klas A Urk lijstaanvoerder niet Delf- Grote nederlaag van WZS De reserves De reserve» De uitslagen waren als volgt: KZVS. 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 1 1 1 1 0 0 0 2 2 2 1 1 1 1 0 0 0 0 0 0 0 1 1 2 2 0 0 0 1 1 1 1 2 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 2 2 2 2 0 0 0 4 4 4 2 2 2 2 0 0 0 7-2 4-2 3- 2 2-0 7-6 1-2 1-5 4- 9 TIRNS. Aan de zaterdagmiddag alhier gehouden dorpenkaatspartij werd deel genomen door de dorpen Hartwerd, Oos- terend, Roodhuis, Scharnegoutum, IJlst, IJsbrechtum en Tirns. Uit ieder dorp was een partuur samengesteld. Na vele mooie partijen wist Oosterend de le prijs te behalen met de kaatsers Tjalling Sta- persma, Bennie Okkinga en Jouke Hout- sma; 2e prys Tirns met Jentje Hingst, Philippus Hingst en Jan Bootsma. De poedelprijs was voor Hartwerd met Lucas Bloemhof, Jan Bouma en Simon Bloemhof. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS De adspirant-schrjjvers J. H. van der Goot te Sneek en L. Griek te Koudum zijn benoemd tot schrijver in vaste dienst aan de inspectie der belastingen te Sneek. 2-4 2-4 2-4 1- 2 2- 2 2-2 Oosterparkers Rood Geel Emmen Neptunia Alcides Het grote duel in Groningen tussen Oranje Nassau en Harkemase Boys ein digde na een doelpuntrijke wedstrijd in het voordeel van eerstgenoemde, zij het met klein verschil 5-4. Heeg herstelde 2-4 2-4 2-2 2-2 2-2 2-4 2-4 2-4 2-3 2-2 2-2 2-4 2-4 2-4 1- 2 2- 2 2-2 2-2 2-1 2-1 2-1 2-1 2-2 2-2 2-1 2-0 2-0 2-0 0-0 1- 0 2- 0 2-0 2-0 In de reserve le klas verloor Sneek 2 opnieuw, nu met 2-0 van de Ooster- parker-reserves. In de reserve 2e klas A deed LSC 2 opnieuw prima werk. Nu won het in Harlingen met 3-1 van Harlingen 3. In de reserve 3e klas A werd LSC 3 Freno 2 uitgesteld. 2 1 1 1 2 1 2 2 10-5 6-1 4-2’ 12-6 6-3 2- 2 3- 6 2-4 0-8 2-10 Woudsend III speelde eveneens ’n ver loren wedstrijd tegen IJVC II. De uitslag van deze ontmoeting was 3-1. A. Schil- stra wist voor Woudsend het enige tegen- punt te scoren. WOUDSEND. Opnieuw heeft Wouds end een nederlaag geleden. Ditmaal was het ’t Ulster IJVC dat de Woudsenders met lege handen naar huis stuurde en de nederlaag was volkomen verdiend. Tot de rust kwam Woudsend er niet aan te pas. Na de rust schrokken de gasten wak ker en er werd toen voortreffelijk ge speeld. In vijf minuten scoorden zowel Lunter als Hoekstra voor Woudsend. Was men op deze voet voortgegaan, dan zou Ijlst zeker een nederlaag tegemoet zijn gegaan, doch de mannen uit Wouds end vervielen weer in hun slappe spel letje en hier wist IJVC wel raad mee. De gastheren voerden de score dan ook tot 4-2 op, met welke stand het einde kwam. 1-1 2-1 2-0 2-0 2-0 Dronrijp Dokkum Blue Boys WZS Oldeboorn Velocitas Sneek WW Germanicus Jubbega PJC Warga Bergum DTD CAB Tijnje MKV Steen wijk Stanfries Lemmer Freno RES Nicator Harlingen Gruno Friesland LSC voeren de lijst aan. Emmeloord Olyphia Frisia De Kooi BI. Boys GAVC 16 m2 Jeugdklasse: 1. W. Venema; 2. P. Stoelinga; 3. Mej. I. Zandstra. Topklasse: 1. H. Wagenmakers; H. D. Kraak, Langweer. Flitsklasse: 1. P. v. d. Zwaag, Joure; 2. E. van Delden. 16 m2 Streepklasse: 1. Th. de Haan; 2. B. J. Graatsma. Vrijheidsklasse: 1. E. v. d. Zijpp; 2. H. Repko; 3. J. v. d. Meulen, Joure; 4. J. K. de Boer. Pampusklasse: 1. P. de Jong; 2. J. M. Slob. Regenbogen: 1. Mr. A. v. d. Werf; 2. A. v. d. Zee; 3. J. de Wilde. Gemengde klasse: 1. C. Venema; 2. A. Zijlstra; 3. K. Kuiken; 4. Bergs. SZC. Gemengde klasse: 1. A. de Groot, Drachten; 2. H. Faber; 3. Th. Pasma; 4. G. Wuring; 5. M. Bergsma. Or. Nassau (Gr.) Drenthina Leeuw. Zwaluwen Hark. Boys Heeg ONS Blauw Wit ’34 Zeerobben QVC Klazienaveen Wat deze beide ploegen gistermiddag demonstreerden mag dan met voetbal betiteld worden, de niet talrijke toe schouwers hebben vermoedelijk vaker het idee gekregen op een veiling te zijn. Voeg daarnaast nog de vele momenten dat er gestopt moest worden, voor het oplappen van een speler, dan is ’t beeld wat deze wedstrijd te zien gaf compleet: veel geschreeuw in het veld, herhaalde lijk onderbrekingen en van werklijk gea nimeerd voetbal geen sprake. In het begin leek het er op, dat het een aardige wedstrijd zou worden. Voor al de achterhoede van de Boys zat pri ma in elkaar. Spelers als Bos en Tinga hadden niet veel moeite met de aanval len van de Grouwsters en zodoende kon men spreken van een Black Boys meer derheid, die, indien de zwarte voorhoede wat productiever was geweest met de rust meer dan het ene doelpunt had kun nen opleveren. Technisch bleken de zwartjes wel iets meer in hun mars te hebben maar van doelpunten maken hebben ze (nog) geen kaas gegeten! Toch ging de rust in met een verdiende 1-0 voorsprong. Na de thee bleek het een heel erg kost baar doelpunt te zjjn geweest, want bei de ploegen scoorden niet meer. Wel werd het er in het veld niet plezieriger op: de zwakleidende fluitist trad nl. niet erg op tegen overtredingen en liet dus eigenlijk het veld vrij voor onbeheerst geschreeuw, een lekker doorduwen enz. Dat de Grouwsters nog zeker 20 minuten vrjj wat sterker zijn geweest, mag nog wel even worden vermeld. Toen leek het er ook nog even op na een omzetting in hun ploeg, dat ze toch nog met de hal ve winst zouden gaan strijken. Zo redde een van de Black Boys backs eens op de doellijn en enkele schoten van de GAVC binnen hadden een beter lot ver diend. De zwartjes zullen blij zjjn ge weest dat het einde kwam van een wed strijd, waarin we wel spanning zagen, maar waarin sommige spelers (waar 2 kijven hebben beide schuld!) met iets meer beheersing vrij wat beter voor de dag zouden zjjn gekomen. Gauw verge ten deze middag en ,,tonei better”. De heer Joh. Cnossen, ouderling der Gereformeerde kerk te Heeg is om ge zondheidsredenen ontheffing uit zjjn ambt verleend. In zjjn plaats werd geko zen de heer F. van Ommen. Op de tweede competitie-zaterdag slaagden bovengenoemde clubs er in ook hun tweede wedstrijd in winst om te zetten, waardoor zij thans gezamenlijk op kop gaan. Klazienaveen, Zeerobben en QVC zijn nog zonder winstpunten, terwijl Heeg, ONS, Blauw Wit en Harke mase Boys er ieder twee punten hebben. In zijn eerste thuiswedstrijd kreeg WZS tegen een verbluffend goed spe lend Tijnje een zware 0-5 nederlaag te slikken. Voor de rust ging het nog wel met WZS, hoewel de gasten door hun grotere activiteit ook toen al meer in de aanval waren. Het succes van de bezoekers beperkte zich in die periode echter tot slechts één doelpunt en dit werd ook nog door onze stadgenoten zelf gemaakt. Maar toen Tijnje na de hervatting snel twee goals scoorde, gaf WZS zich, overigens volkomen ten on rechte, meteen gewonnen. WZS startte met de beste voornemens, maar reeds bij de eerste aanvallen bleek dat de gasten in de oud-Heeren- veenspeler Zwerver een zeer goede verdediger hadden. Bovendien werden de Sneker acties veel te traag uitge voerd, zodat de zich goed opstellende groen-witte verdedigers steeds konden ingrijpen. De voorhoede van Tijnje was veel bewegelijker. De snelle bui tenspelers Dragstra en Dam waren een voortdurend gevaar voor de WZ-ach- terhoede, die door verkeerd positiekie- zen nog al eens in moeilijkheden ge raakte maar er voorlopig goed voor wegkwam. Tot een kwartier voor rust. Toen werd rechtsachter Pelsma bij ’n voorzet van Dragstra zo op zijn huid gezeten, dat hij het leer hard in eigen doel knalde 0-1. Onze stadgenoten begonnen de twee de helft met de taktiek „alles of niets” en het werd niets. De gehele ploeg drong naar voren, waardoor de Tijnje- voorhoede vrij spel kreeg. Na vijf mi nuten werd het door linksbuiten Dam 0-2 en twee minuten later door Drag stra zelfs 0-3. WZS speelde ontmoe digd verder en linksbinnen Wybenga en midvoor F. Dam bepaalden de eind stand tenslotte op 0-5. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. boodschap, misschien wel omdat wij gewend zijn aan de negro-spirituals waar deze „geestelijke liederen” toch een navolging van zijn. In zijn tweede optreden bracht Piet Sijbrandij popu laire songs, waarmee hij bij de jeugd veel succes had. De vier dames die „De terugkeer” opvoerden hadden geen gemakkelijke taak. Het stuk stelt nogal zware eisen, maar toch slaagden zjj er in de aan dacht van ouderen en jongeren te boeien. Tenslotte, lest best, willen we u nog vertellen dat niet alleen Piet Sijbran dij op deze avond zong, maar ook de jeugdige Elbrich Zijlstra. Zij zong met een allerliefste zuivere hoge stem een drietal liederen, waaronder Ave Verum dat voor haar nog wel wat te moeilijk was. Zing later liederen als „Het An gelus”, Elbrich, daar hebben we van genoten. Jammer dat het Wiegelied van Mozart moest vervallen, ook al omdat Elbrich verkouden was. Ze ont ving bloemen en applaus, evenals haar begeleider Klaas Marra. De avond werd gesloten met het zin gen van Gezang 45 en dankgebed van Ds. van Loo. Een tragisch ongeval heeft gister morgen om 10 uur in Scharnegoutum het leven gekost aan de negenjarige Durk Bouma uit Oosterend. De jongen was per fiets op weg naar zijn oom J. Bouma, aan wie hij een bezoek wilde brengen, maar voor diens boerderij aan de Leeuwarderstraatweg stak hij, zonder voldoende op het ver keer te letten, de weg over. Hij werd toen door een personenauto aangere den en op slag gedood. Geen succes De beide Sneker Pampus-zeilers Klaas Jissink en Hennie de Jong, zijn niet zo succesrijk geweest. Wel werd Jissink zaterdag derde, doch zondag wist hij het niet verder te brengen dan een achtste en een negende plaats. Hennie de Jong kwam zaterdag op de dertiende plaats terecht en zondag werd hjj als negende en achtste afgeblazen. Henk van Essen uit Loosdrecht veroverde in deze klasse de titel, mede doordat het protest van De Jong tegen hem werd afgewezen. In de Vrjjheidsklasse toonde Bouw van Wijk zich ongenaakbaar. Met groot machtsvertoon greep hij in deze klasse de titel. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract adv.) lager. Abonnementsprijs t 3, per half jaar. Franco p. post f 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Zaterdagavond werd in de bovenzaal van Hotel Hanenburg het seizoen van Jeugd en Muziek afd. Sneek geopend met een gezellige avond. Voor deze eerste avond had het be stuur geen aparte spreker of solist uit genodigd, daar het in de eerste plaats een hernieuwde kennismaking betrof. Het aantal leden is bij de aanvang van het JM-jaar lager dan bij de afslui ting van het vorige, als gevolg van het vertrek van velen, die de Universiteit - gaan bezoeken, of die buiten Sneek en dus Ds van Halsema. Het is goed dat de provincie hun werkkring hebben ge kregen. Urk VVI Zwaagw. einde zm Delfstrahuizen H’veense Boys HJSC Workun^ Drogeham HEEG. Het mannenkoor „Ons Genoe gen” hield jl. donderdagavond haar le denvergadering. Op deze vergadering werden diverse moeilijkheden besproken, o.a. de slechte opkomst op de repetitieavond. Beslo ten werd toch de repetitieavond op don derdag te houden. Ook zal meer aan dacht aan het Friese lied worden ge schonken. Na een opwekking om allen een nieuw lid mee te nemen op de eerst volgende repetitie sloot de voorzitter de ze goed bezochte vergadering. 2e klas A: De meest opmerkelijke uitslagen wa ren wel de beide grote overwinningen van Zwaagwesteinde en Haren beide met 5-0 respectievelijk op Friesland en Gruno. Het schijnt dat Zwaagwestein de weer heel wat van plan is. Debutant Hunsingo kon het in Win- sum op eigen terrein niet bolwerken tegen de Groningen Racing Club (GRC) en verloor met 4-1. LSC ver loor opnieuw nu, vooral door zwak spel in de achterhoede, met 4-2 van Vako. Haren won weer nu met_ 5-0 van Gruno evenals Zwaagwesteinde dat met 5-0 van de geel-blauwe Fries- landploeg deed. De wedstrijd FVCNicator werd uit gesteld. Onze stadgenoot Johannes Alberda heeft gistermiddag de kroon op z’n zeil prestaties van dit seizoen gezet door op de Westeinder ais eerste binnen te ko men en daarmee de nationale titel in de Regenbogen voor de vierde maal te ver overen. Gedurende de jaren 1954 t.e.m. ’56 mocht Alberda zich eveneens natio naal kampioen noemen, doch vanaf 1957 t.e.m. ’60 was het een ander die de fel begeerde titel voor zich opeiste. Sneek deed prima werk door in Pe-Zwaagw. sla PJC na een spannend duel met Haren GRC FVC Vako Hunsingo De meest opmerkelijke uitslagen in de 4e klas A waren wel de grote ne derlaag voor WZS tegen Tijnje en de grote overwinning van Warga tegen Dokkum. Bergum zette zijn opmars voort en gaf Oldeboorn niet de minste kans 5-0. Blue Boys veroverde zijn eerste puntje tegen CAB 1-1. WZS deed het slecht. Het verloor met niet minder dan 5-0 van Tijnje, zodat het herove ren van het 3e klasserschap niet ge makkelijk schijnt te gaan. Dronrijp won van DTD met 3-2 en Warga won voor de 2e maal, nu met groot verschil (6-1) van Dokkum. HJSC begon de competitie niet zo best, want op eigen terrein werd van Dracht- ster Boys met 2-1 verloren, wat er op duidt dat de Hommerts-Jutrjjp combina tie niet zo sterk meer is op eigen ter rein als eertijds. Debutant Zwaagwesteinde Zm., dat ’n ploeg heeft die geheel uit spelers bestaat die vroeger de steunpilaren waren van het 1 elftal van de „readtsjes”, deed het in zijn eerste competitiewedstrijd prima en klopte Drogeham op eigen veld met 3-2. Het fraaie succes van Urk vermeld den wij reeds, evenals de teleurstellende nederlaag van Workum uit tegen strahuizen. VVI had vrijaf. zich uitstekend van de misstap van de vorige week en klopte in Staveren QVC kansloos met 4-0, zodat de Heeg-voor- hoede weer aardig op gang schijnt te komen. Debutant Drenthina doet het prima en won in Klazienaveen de „Drentse derby” met 2-1. Blauw Wit ’34 herstelde zich ook prima, want om in Harlingen van de fanatiek spelende Zeerobben te win nen (2-1) is een uitstekende prestatie. De Harlingers moeten schijnbaar nog even aan het 3e klas voetbal wennen. Het duel in Leeuwarden tussen Leeu warder Zwaluwen en kampioen ONS eindigde met de oneven goal in het voordeel van de blauw-zwarte Zwaluwen. In de 4e klas A schijnt Urk weer heel wat van plan te zijn, want het op de tweede plaats staande Heerenveense Boys kreeg op het voormalige eiland geen enkele kans en verloor met 4-1, zodat de Urkers de lijst lier aanvoeren. In deze klas vallen de teleurstellende resultaten van Workum op. Nu verloor de ex-3e klasser weer in Delfstrahuizen met 2-0. Flitsklasse: 1. S. G. Ruiter; 2. J. de Bruin; 3. E. van Delden; 4. mej. T. Werkhoven. Jeugdklasse (Pluis): 1. Onno Zweep; 2. Otto de Vries. 16 m2 klasse A: 1. Olde Agterhuis, Heerenveen; 2. Th. de Haan; 3. U. Bak ker. Topklasse: 1. Th. Aukema. Vrijheidsklasse: 1. H. Repko; 2. K. de Boer; 3. E. v. d. Zijpp; 4. S. Algera. 16 m2 klasse B: 1. A. Terpstra; 2. B. de Haan; 3. St. Velds. Valkenklasse: 1. J. J. v. d. Veen; 2. A. H. Tromp. Regenbogen: 1. E. K. Hoekstra; 2. H. de Vries; 3. J. de Wilde; 4. Mr. A. v. d. Werf. Zaterdagavond is alhier op 81-jarige leeftijd overleden onze bekende stad genoot de heer F. Brinkman, beter be kend als „meester” Brinkman. De heer Brinkman is nl. van jonge man tot aan zijn 65ste jaar onderwijzer geweest aan de RK Jongensschool en heeft in al die jaren vele generaties jeugdige stadge noten onder zijn hoede gehad. Vooral als organisator van de school reisjes was hij bij de gehele Katholieke schooljeugd zeer geliefd. Maar ook overigens was de overledene een zeer verdienstelijk man, niet alleen in zijn eigen kring maar ook daar buiten. Zo was hij o.a. een der pioniers van de Katholieke Drankbestrijding in welke hoedanigheid hij ook zitting heeft ge had in het Centr. Drankweer Comité alhier. Ook als bestuurslid van de Frie se districtscommissie, het overkoepe lend orgaan van de Kruisverenigingen, heeft hij baanbrekend werk verricht. Verder was hij lid van het comité Friesland van de Stille Omgang en or ganiseerde hij tot voor kort nog altijd de trein- en bootreis naar Amsterdam. Bovendien was hij boekhouder van de spaarbank St. Jozef en lid van de plaatselijke reclassering. Al deze verdiensten voor de katho lieke zaak werden beloond met de Pau selijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice en het lidmaatschap van de Derde Orde van St. Franciscus. Buiten zijn eigen kring ontplooide de heer Brinkman zijn organisatorische gaven als voorzitter van de Vereniging Oranje waarvan hij jaren lang de be zielde leider is geweest en als voorzit ter van de Volkstuindersvereniging Nut en Genoegen alhier. Na een gezongen uitvaart op donder dagmorgen in de Parochiekerk, aan vangende om half tien, volgt de begra fenis op de RK Begraafplaats aan de Leeuwarderweg. periode wilde spreker ook wijzen op de prachtige inspannende taak van de lei ders der verschillende clubs. Wij her denken met dankbaarheid het 30-jarig bestaan van de vereniging in Sneek - maar willen niet omzien, maar voor uitzien. Ook in de toekomst moeten we onze stem blijven oefenen, maar dan hebben we ook uitzicht op een heerlijke toekomst waarin het vol maakte loflied gezongen zal worden. Moge in deze heerlijke zekerheid uw winterwerk beginnen. Na deze toespraak werden voor de ’s middags gehouden tippeltocht prijzen uitgereikt aan: 1. Tinie Bouwman; 2. Anje Flach en Ninette Roghair; 3. Wil lie Hoving en Rina Leppink. Ze namen verheugd de boekenbonnen in ont vangst. Of de manier waarop Piet Sijbrandij zijn geestelijke liederen brengt, bij ie dereen in de smaak valt, kunnen wij. uiteraard moeilijk zeggen. Een feit is evenwel dat de jongelui zeer geïnte resseerd luisterden. Persoonlijk von den wij zijn „He has got the whole world in His hands” veel mooier dan ’n Nederl. lied als „Jozua won de slag om Jericho” - de Engelse taal lijkt ge schikter voor zo’n gezongen evangelie Jubbega herstelde zich uitstekend en klopte op eigen terrein het Meppe- ler Alcides met 2-1. WW won in Delf zijl van buurtgenoot Neptunia met het kleinst mogelijke verschil 1-0. Sneek moest in Pekela hard voor de overwin ning werken maar nam de beide pun ten verdiend mee naar huis (4-3) na een spannend duel. Kampioen Velocitas klopte het op eigen veld sterke Emmen met 3-2. Rood Geel en Oosterparkers hielden elkaar in Leeuwarden in evenwicht 1-1. Germanicus (Coevorden) had vrij af. Zaterdagavond tussen zes en zeven uur is onder veel geraas een der zijkanten van de oude boerderij nabij het Zuider- sportpark ingestort. Gelukkig waren er op dat moment geen mensen in de boerderij, welke ei gendom is van de gemeente en vroeger bewoond was door de heer Beuckens, zodat de schade beperkt bleef tot enige flinke deuken in de carrosserie van Ju bestelauto van de heer J. de Boer, die het oude pand gebruikte voor zijn bedrijf in bloemenaarde en stalling voor zijn vrachtauto’s. Er zal nu wel niets anders op zitten dan het oude geval af te bre ken. Nadat zaterdagavond met wat grap jes van de spelleider, de ballen de zaal van Ons Gebouw waren ingegooid, grepen zes jongens en meisjes de klaar gelegde borden en trachtten ze samen de geheim gehouden leuze te vormen. Dat werd eerst: „Wij gaan weer aan het werk mee? ons met ook jij doe”. Na wat heen en weer geloop werd dat al gauw veranderd en nu kon men le zen: Wij gaan weer aan het werk. Doe ij ook met ons mee? De leuze werd bekrachtigd door een luid applaus van de zaal vol jongens en meisjes die deze start van het jeugdwerk op Gereformeerde grond slag bijwoonden. Men had voor deze eerste avond die door de heer W. Baar- da met schriftlezing en gebed geopend werd, een gevarieerd programma sa mengesteld, dat met grote aandacht gevolgd werd. Ds W. van Halsema van Witmarsum sprak over „Gereformeerde jeugd mondige jeugd”. Jullie zijn hier vanavond als jeugd van Jezus Christus bijeengeroepen, al- T-v TT 1TT-1 -- J een startavond het verenigingswerk voor het komende winterseizoen voor- Toch sprak het bestuur bjj monde van afSaat’. men komt dan eens bijelkaar voorzitter Dr A. S. Wadman de hoop uit, en W1 ook gelegenheid tot bezin- dat het ledental bij het afsluiten van dit nieuwe seizoen de honderd zal hebben overschreden. De leden komen niet alleen uit Sneek, ook zijn er velen, die uit plaatsen ron dom de stad of zelfs nog van verder ko men. Zo liet zich zaterdag iemand in schrijven uit Kollum, ongeveer 50 km van Sneek. Het bestuur dient zich er van bewust te zjjn, dat de afd. Sneek, niet al leen een plaatselijke, maar ook een pro vinciale afdeling is, zodat getracht meet worden meer leden van buiten de directe omgeving van Sneek aan te trekken. De afdeling gaat in zee met een enigs zins gewijzigd bestuur. In de door het vertrek van penningmeester Harry Schram ontstane vacature zal worden voorzien door de heer B. Brouwer, die tevens de functie van bestuurslid, be last met concertorganisatie op zich zal nemen. Riek Hummel zal Nieske van der Zijpp vervangen als 2e penningmees- teresse. Dr Wadman bljjft voorzitter, evenals G. Abma vice-voorzitter, K. Rus- ticus le en Bart Tromp 2e secretaris, terwijl Gjalt Welling de functie van be stuurslid, belast met discoclubs en za ken, verband houdende met het Lande lijk Blad zal behouden. Het programma van de avond bestond verder uit een quiz onder de titel „Spon tane Reacties”, waarbij veel scherpzin nige opmerkingen werden geplaatst. Na de pauze vertelde de heer K. Rus- ticus het één en ander over de Henry Wood Promenadeconcerten in Londen, waarna de, door de firma Minkema be langeloos ter beschikking gestelde TV werd ingeschakeld en de JM-ers een half uur lang toeschouwer waren bjj het over weldigend en fabelachtig enthousiaste gebeuren, wat het laatste Promenade o.l.v. Sir Malcom Sargent altijd weer is. Met de laatste tonen van het „God save the Queen” nog in de oren werd deze zeer geslaagde en door een redelijk aan tal JM-ers bijgewoonde avond beëindigd. kela PJC na een spannend duel met 4-3 te kloppen. LSC daarentegen verloor opnieuw, nu van het toch heus niet zo sterke Vako uit Vries. Black Boys herstelde zich aan de Noorderhoek uitstekend tegen GAVC en won met de oneven goal, doch WZS stelde zijn aanhang wel heel erg te leur door kansloos met 5-0 van Tijnje te verliezen. In de eerste klasse C bleven Velo citas, Sneek en WW ook na de 2e competitiezondag nog ongeslagen, evenals Germanicus, dat echter niet speelde. Zaterdagmiddag en zondagmiddag hebben de wedstrijdzeilers hun hart nog eens kunnen ophalen. De Kon. Zeilver. Sneek en de SZC sloten het seizoen nl. officieel af met een wed strijd voor haar leden. Wat het weer betreft trof de eerste het zaterdagmid dag het best. Het was warm maar met een stevige bries, te stevig voor de Flitsjes. Van de twaalf welke waren ingeschreven kwamen er maar drie aan de start. De andere klassen waren echter flink bezet, want totaal namen er ruim vijftig schepen aan de strijd deel. De SZC had gistermiddag ook veel zon maar te weinig wind. Pas toen het bestuur het aantal routes had ingekort kwam er een mooie noordelijke bries, maar toen waren verschillende klassen al gefinisht. Dank zij het prachtige na jaarsweer was er echter een grote deel name - ongeveer tachtig schepen - en veel belangstelling langs en op het starteiland. Zo kwam er toch nog op fraaie wijze een einde aan het wedstrijdseizoen dat de zeilers weinig mooie dagen gebracht heeft. Het leek er gisteren aanvankelijk niet direct op, dat Alberda de titel zou vero veren. Óp de eerste plaats stond toen C. van Staveren, die gevolgd werd door J. Hofland en Ir. G. Bakker. Pas op de vierde plaats stond Alberda en de ach terstand van de Fries op Van Staveren bedroeg 400 punten. Doch in de laatste race kreeg Alberda een voorsprong, die hij steeds meer opvoerde. Ver voor zijn concurrenten stuurde onze stadgenoot zjjn Algri door de finish en daarmee naar de titel, die de Rotterdammer Kist vorig jaar in handen viel. Alberda werd gedurende de wedstrijden om het natio nale kampioenschap twee maal als eer ste afgeblazen, een maal als twee en drie maal als zesde. Na de grote overwinning van verle den week op Stanfries, schoot Emmel oord weer met scherp. Nu werd RES in Bolsward met 7-0 gekraakt. De bei de debutanten Freno en Lemmer ver loren opnieuw evenals RES. Black Boys herstelde zich tegen GAVC en won door een doelpunt van V. d. Molen. Steenwijk klopte in Fra- neker Freno met 4-1, dat nu geheel in het wit speelt maar nog niet veel ple zier aan zijn nieuwe tenue heeft ge had. Olyphia bleef ongeslagen door Lem mer uit met 3-1 te kloppen. Stanfries en De Kooi hielden elkaar in even wicht 2-2. Het tweede succes van Em meloord vermeldden wij reeds in de aanhef. Frisia, Emmeloord en Olyphia ning. Ook over het woord: Gerefor meerde jeugd- mondige jeugd, waar ’n voorrecht en een opdracht in schuilt. Gereformeerd zijn in de ruimste bete kenis wil zeggen dat men als erfenis van de reformatie de mondigheid van de christen heeft gekregen. Men hoeft niet meer in onderworpenheid te ge hoorzamen, maar mag op alle terrei nen van het leven zijn woord meespre ken. Jullie, als jeugd van Christus, mag zijn een mondige jeugd, maar je moet opgevoed worden om die mondig heid op de juiste manier ie gebruiken. Twee gevaren Twee gevaren moet je onderkennen: leeghoofdigheid, eigenwijsheid. Men kan pas goed spreken als men meteen diep luistert naar Gods Woord en het voorrecht beseft dat wij geroepen zijn Gods Woord te laten klinken. Het tweede gevaar is: een Ezau’s houding. Wie pleziertjes verkiest bo ven verenigingswerk is bezig zijn eer ste geboorterecht te vergooien voor ’n schotel Linzenmoes. Er is in het door God geschonken voorrecht van de mondigheid ook een opdracht: Wij moeten onze stem ook in de kerk la ten klinken. De kerk is een zaak van alle mondige leden, en ook de stem van de jeugd kan men niet missen. Ook in de maatschappij, in de wereld, moet onze stem klinken. In onze aan grijpende, ingewikkelde tijd is het verenigingswerk noodzakelijker dan ooit. Bij het begin van de nieuwe werk-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1