10 oktober - Kinderzegeldag Velocitas en WW gezamenlijk aan kop in de Ie klasC Heropening uitgebreid en gemoderniseerd Café-Restaurant Piso Lwd. Zwaluwen nog steeds ongeslagen; eerste winst voor Zeerobben en Workum IJLST WYM BRITS ER A DEEL en van Bioscoopnieuws Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Maandag 9 oktober 1961 116e jaargang no. 81 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Eerste nederlaag voor Germanicus Zaterdagvoetbal Sneek krijgt Provinciale Bijbeldag Jongerenkring KVP koos nieuw bestuur Edigius Stockmann overleden Woudsend offerde f 2900 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uHgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Huldiging Dr. G. Dijkstra Geslaagd Opbrengst collecte Leesgraag Sneek Eerste zege van WZS Dr. P. Sipma overleden Wijnavond N.R.V. Inwoonster van Gaastmeer na aanrijding door jeugdige wielrijder overleden N.C.V.B. Oppenhuizen Geïnformeerde Jeugd verenigingen weer gestart SNEEKER NIEUWSBLAD (handel» Herstel van Sneek Hekkensluiter Wat er gebeurt. GRC Herstel van WZS klopte op een grootste verrassing in de 4e klas Het kan dus een interessante avond wor- rekenen extraatje, voerde eerste 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5-8 5-8 4- 6 5- 6 5-6 4-5 5 3 3 5 4 4 4 5 3 3 3 3 3 2 1 1 4 0 1 0 0 o o o o o 1 1 o o 2 2 3 3 1 2 7 6 6 6 4 2 2 2 1 12-10 18-7 11- 5 21-9 12- 11 5-11 9-15 8-26 4-6 5-4 5-4 5-4 4-3 4-3 4-0 5-5 5-4 5-2 4-0 4-0 5-10 5-7 4- 5 5- 4 5-4 5-4 5-4 4- 3 5- 3 5-3 Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS 5 4 3 3 2 2 2 1 0 0 0 0 2 1 1 2 3 0 1 0 1 0 1 2 1 0 4 4 5 16- 3 17- 5 11-4 8-4 18- 11 6-11 11-11 8-14 4-15 4-25 Velocitas WW Germanicus Jubbega Sneek Rood Geel 5-4 5-3 3- 2 4- 1 4-1 Emmeloord Frisia Steenwijk MKV GAVC Olyphia 5-10 5-10 5-6 5-5 5-5 4-4 4- 7 5- 7 5-7 5-7 5-5 3-4 Friesland LSC Nicator Gruno Harlingen Als op dinsdag 10 oktober de schoolbel het eind van de ochtendschooltjjd aan kondig! - in de meeste plaatsen zal dat om twaalf uur zijn - dan gaan een kleine 600.000 meisjes en jongens, gewapend met bestelenveloppe en balpunt of pot lood, aan het werk „voor het kind”. Ze bellen aan bij de 2.700.000 huisdeu ren die ons land telt; daar kunnen al die huisdeuren vast op rekenen - geen één wordt er overgeslagen. Ze verkopen niets - ze vragen alléén „hoevéél zakjes kinderzegels en hoevéél mapjes prentbriefkaarten wilt U bestel len?”. Natuurlijk vertellen ze wat er in een zakje kinderzegels zit: 8 kinderzegels van 12 -(- 9 ct en 4 kinderzegels van 4 4- 4 ct. Zo’n zakje kost dus twee gulden. Van die twee gulden is f 1.12 de gewone frankeerwaarde van de postzegels en de 88 cent die U méér betaalt is Uw bijdrage „voor het kind”. Dan laten ze U ook het plaatje op hun bestelenveloppe zien, zo dat U een keus uit vier verschillende mapjes prentbriefkaarten kunt maken. Weet U hoevéél en wat U wilt hebben, dan wordt Uw bestelling nauwkeurig ge noteerd en U krjjgt een zegeltje om op deur of raam te plakken. De kinderen nemen dus nog géén geld aan. U betaalt pas wanneer de jongelui het bestelde ko men afleveren - dat zal óp of even na 13 november a.s. zijn. Het zegeltje op Uw deur of raam is be- De meeste mensen denken dat dins dag 10 oktober gewoon één van de 365 dagen van het jaar is. Toch gebeurt er op die dag iets heel bijzonders en meer dan drie millioen landgenoten zijn daar regelrecht bij be trokken! Dat zit zó. Naar Ons Noorden meldt is vrijdag op 87-jarige leefdtijd in Utrecht overleden de heer Egidius-Stockmann, die tot 1940 in onze stad woonde. Jarenlang heeft hij met zijn broer Carl Stockmann de leiding gehad van liet modehuis „Het Hóoghuis” dat in 1939 werd verkocht aan C. A. Brenninkmeijer. De heer Egidius Stock mann vertrok toen met zijn familie naar Utrecht, zijn broer bleef in Sneek wonen. Tijdens zijn langdurig verblijf in Sneek bewoog de overledene zich vooral ook op kerkelijk en maatschappelijk gebied. De Stille Omgang naar Amsterdam had zijn volle en warme belangstelling. Jarenlang was hjj lid van het comité Friesland. Ook de organisatie voor de jaarlijkse bedevaart naar Dokkum had in hem een ijverig propagandist. Ook na zijn vertrek naar Utrecht kon men hem nog verscheidene jaren aan de voor avond van de bedevaart in Sneek zien verschijnen. Naast tal van bestuursfunc ties in het parochiële leven was hij ook jarenlang commissaris van de Sneker Onderlinge Brandwaarborgvereniging. De plechtige uitvaart zal morgenoch tend om 10 uur in de parochiekerk alhier worden gehouden, waarna de begrafenis zal plaats vinden op de kath. begraaf plaats aan de Leeuwarderweg. WOUDSEND. Onlangs werd hier een samenkomst van het bestuur der-plaat- seljjke muziekvereniging met enige be stuursleden van verschillende andere verenigingen in ons dorp gehouden. Hier kwam naar voren, dat het aantal leden (muzikanten) moest worden uitge breid en in de tweede plaats de finan ciële positie verbeterd diende te worden voor vernieuwing en aanschaffing van nieuwe instrumenten. Men was van me ning dat voor het laatste muziekliefheb bers buiten de leden om moesten trach ten een bedrag bijeen te brengen en dit de vereniging aan te bieden. Enige aan wezigen stelden zich beschikbaar, die nog een aantal personen aanzochten en er samen in slaagden door middel van een collecte (geen lijsten) bijna f 2900,- bijeen te brengen. Dit is voor het bestuur een meevaller en het is te hopen, dat vele muziekliefhebbers zich nu ook als werkend lid bij de vereniging zullen aan mélden. In de le klas C raakte Germanicus zijn ongeslagen rekord kwijt en daar Velo en WW niet faalden raakten de Drenten de leiding kwijt. In de 2e klas A won Friesland opnieuw nu van het op de tweede plaats staande Haren. In de 3e klas A zetten Emmeloord en Frisia hun nek aan nek race voort, terwijl Bergum in de 4e klas de trotse leider bleef. WZS Blue Boys Oldeboorn Dokkum Dr onrijp Reserveklassen Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) o.g.g. 4091. De kwam uit Heerenveen, waar de Hee- rénveense Boys door hekkesluiter Wor kum met 4-2 werden verslagen. Het 0 10 8 8 7 5 5 4 2 1 0 De overledene begon zijn loopbaan als onderwijzer als hoedanig hij in 1895 ook hier enige maanden voor de klas heeft gestaan. Hjj vertrok daarna naar Gro ningen waar hjj de middelbare akte Ne derlands behaalde. Na twee jaar leraar te zijn geweest aan de H.B.S. te Warffum kwam hjj in 1911 opnieuw naar Sneek. Hier heeft hij onder zjjn leerlingen velen gehad die later ook bekende figu ren in de Friese beweging zjjn geworden, o.a. Prof. Dr. J. Brouwer, de eerste hoog leraar in de Friese taal- en letterkunde aan de R. Universiteit te Groningen, thans voorzitter van de Fryske Akademy te Leeuwarden. Dr. Sipma was de eerste lector in de Friese taal en letterkunde aan de Gro ninger universiteit welke functie hij ver vulde van 1930 tot 1943 en werd in 1941 benoemd tot ere-doctor aan de universi teit van Hamburg. Inmiddels had hjj in 1938 met wijlen Prof. Titus Brandsma de Fryske Akademy opgericht, waarvan hjj ook de eerste voorzitter werd. Tot zjjn vele studies en publicaties be hoorden naast artikelen in diverse Friese tijdschriften o.a. twee grammatica’s van het Fries en oud-Fries, één in het Engels en één in het Fries, reeksen oud-Friese oorkonden Friese wetten uit de mid deleeuwen en studies over naamkunde, ook aardrijkskundige namen. Verder schreef hij leerboekjes voor het onder wijs in het Fries, waarvan hjj een der pioniers is geweest. Voor de Friese beweging heeft hij zich eveneens verdiensten verworven. Hij is o.a. lid geweest van het hoofdbestuur van het Aid Selskip en (de eerste jaren na de oprichting) van de Jongfryske Mien- skip. Tijdens zijn Sneker periode was hjj een enthousiast beoefenaar van de zeil- sport en enige jaren bestuurslid van de s.z.c. In de vrijdagavond gehouden vergade ring der jongerenkring KVP Friesland werd een nieuw bestuur gekozen. Hierin hebben zitting de dames G. H. Bulle en W. Terwisscha van Scheltinga beiden uit Joure en de heren H. Jongma uit Leeuwarden en Th. Posthumus uit Sneek. Er is nog een vacature. Zwaagw. Haren GRC Hunsingo Vako FVC Stanfries Black Boys RES De Kooi Freno Lemmer Advertentieprijs 15 Ct per mm. Bjj contract adv.) lager. Abonnementsprijs t 3. per half jaar. Franco p. post t 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Drie jongens van een jaar of twaalf fietsten nl. tussen de kerkgangers door, waarbjj een van hen mevrouw Terpstra aanreed, die daardoor zo ernstig kwam te vallen, dat de ijlings ontboden dokter Teunisse uit Woudsend overbrenging naar het St. Antonius Ziekenhuis in Sneek noodzakelijk achtte. Zij was reeds bewusteloos toen ze in de ziekenauto werd gedragen en in het ziekenhuis con stateerde men een hersenbloeding, waar aan mevrouw Terpstra ’s avonds, zon der tot ’t bewustzijn te zjjn teruggekeerd is bezweken. Lwd. Zwaluwen Heeg Drenthina ONS Hark. Boys Blauw Wit ’34 O. Naussau (Gr) Zeerobben QVC Klazienaveen Ter gelegenheid van het feit dat dr. G. Dijkstra al 35 jaar de Duitse taal aan hét Magister Alvinus Gymnasium alhier doceert, werd zaterdagavond in Hotel Hanenburg een culturele avond gehou den. Na het welkomstwoord van de rector de heer A. van Bruggen, speelde het sc.'oolorkest drie delen uit een alt-con- cert van Telemann. Het verdere pro gramma bestond uit voordracht, solis tische muziek en zang. Tussen het optreden door werden de heer Dijkstra veel cadeaus aangeboden: van het College van Curatoren, de lera ren, de schoolvereniging, de oud-leerlin- gen en de oudervereniging. Uiteraard werd ook mevrouw Dijkstra van harte in de hulde betrokken. Aan het einde van de avond dankte dr. Dijkstra in een geestige speech allen, die meegewerkt hadden aan deze avond, die al zijn 'verwachtingen had overtroffen. De leerlingen en oud-leerlingen op hun beurt zijn dr. Dijkstra dankbaar voor zijn prettige lessen. De Provinciale Bijbeldag Friesland zal op donderdag 19 oktober a.s. in „Aere Perennius” aan het Kleinzand alhier worden gehouden. Er wordt zowel ’s morgens als ’s middags vergaderd. In de ochtendvergadering die om half elf begint, zullen de achtergronden en de praktijk van het werk van het Neder- landsch Bijbelgenootschap in binnen- en buitenland worden besproken. Dat in de provincie wordt ingeleid door de adj. secretaris de heer A. Boelens. De middagbüeenkomst vangt aan om twee uur. In deze bijeenkomst die open baar is en derhalve voor iedere belang stellende toegankejjk, zal ds Ype Schaaf, vertegenwoordiger van het Ge nootschap in Cameroun, spreken over „Het oude Woord in jonge landen”, toe gelicht met kleurendia's. Aan de nog niet vertegenwoordigde af delingen - Friesland telt 9 jongenaf delingen - zal worden gevraagd kandi daten voor de nog open bestuursfunctie ten spoedigste bjj het kringbestuur ken baar te maken. In een volgende bijeen komst zal dan de definitieve verkiezing van het vijfde bestuurslid plaats vinden, aldus meldt ons Noorden. Voordat tot de stemming werd overge gaan belichtte de waarnemend voorzit ter W. Westendorp uit Workum in korte trekken de activiteiten van de kring sinds de oprichting. Voor het wintersei zoen, zo deelde hij mede zal een kader cursus worden gegeven. Op vier avonden zal in Sneek in zaal Hanenburg telkens een actueel onderwerp worden behan deld. Als gespreksleider zal de heer J. H. Limonard uit Workum fungeren. Vooraf krijgen de cursisten de nodige lectuur toegezonden over de onder werpen, om goed georiënteerd te zjjn. jeugd: „hier is al besteld - niet wéér aan bellen!”. Dat zal niet altijd helpen - maar neemt U het de kinderen niet al te kwalijk. Ze doen geweldig hun best en zijn misschien wel eens te ijverig. Waaróm het gebeurt. Kort gezegd: omdat het nog steeds zo broodnodig is. De opbrengst van c’e vori ge actie - 2’/2 millioen gulden - is ver deeld en de kinderzegelkas is leeg. Bergum CAB DTD Warga Tijnje Aan de Chr. Kweekschool alhier slaag den voor de akte volledig bevoegd on- der wijzer (es): de dames: G. de Boer, Sneek; T. Kooi- stra, Leeuwarden; M. J. Mulder, Har- kema-Opeinde; N. M. Zorgdrager, Wor kum; en de heren: M. L. de Boer, Oos- terend; H. Bos, Rottum; J. T. Brouwer, Oudehaske; M. Cnossen, Nijelamer; A. de Goede, Heerenveen; Y. Kooistra, Leeuwarden; P. Laansma, Lollum; R. Miedema, Wommels; S. Muizelaar, Ou- demirdum; J. Mulder, Harkema-Opein- de; B. Ouderkerken, Parrega; S. S. Terpstra, Middenmeer; M. J. Vierstra en Th. S. van der Wal beiden te Sneek; U. B. Wiersma en Sj. IJpma beiden te Koudum. Te Groningen is geslaagd voor Vak bekwaamheid Schilderen, de heer S. Strikwerda te Hommerts. De collecte voor de Vrouwelijke Hulp verlening (VHV) heeft alhier f 1055,49 opgebracht. NIJEZIJL. De collecte voor de Kan kerbestrijding heeft in Oosthem en om streken f 167,60 opgebracht. In de afgelopen maand September telde de Openbare Leeszaal 1439 bezoe kers, onder wie 125 vrouwen en be droeg het aantal uitgeleende banden 9125. de door hem ingeslagen weg is voortgegaan. Verder spraken nog de heren S. J. Regnery, hoofdbestuurslid van Hore- caf en voorzitter van de afdeling Fries land; A. H. Vis, voorzitter van VVV; alhier, H. P. Timmermans, directeur van de Provinciale VVV te Leeuwar den, Tj. v. d. Zee als vriend en Dr. G. J. Ubbink, voorzitter van de Bridge club. De heer Piso sprak hierna een kort dankwoord. Het is er dan toch van gekomen. In en tegen Dronrijp kwamen de witzwarten eindelijk eens zegevierend uit de strijd. Bij WZS had men aanvoerder V. d. Meer uit de ploeg gelaten, wat gezien de uitslag 2-3 misschien gerechtvaar digd lijkt, al kunnen de laatste minu ten, toen de gastheren een 0-3 achter stand bijna wegwerkten, de indruk niet wegnemen dat de Sneker defensie op kritieke momenten nog zeer onzeker is. Hoe dan ook, nu eenmaal de ban van niet te kunnen winnen is gewe ken, zullen er wel meer overwinningen volgen. WZS startte met de vrij sterke wind tegen niet slecht en het doelpunt dat na ruim tien minuten van de voet van linksbuiten Jack van der Zee kwam, was slechts een karige beloning voor de tot dat tijdstip veel sterker spelende WZ-ploeg. Zijn diagonale schuiver ver dween juist naast de paal in het net 0-1. De nog al primitief spelende thuis club kon hier maar heel weinig tegen over stellen. Het werd 0-2 toen de naar binnengekomen Joh. Pelsma hard in schoot en doelman Koster het leer ach ter de lijn stopte. Tegen de rust was na een energiek aanpakken van Dron rijp plotseling alle rust uit de WZ-de- fensie verdwenen. Een handsbal van een WZ-verdediger, penalty, gaf de groenwitten een pracht kans om de achterstand te halveren, maar de Dron- rijp-schutter schoot onbeheerst naast. Met de wind mee was WZS in de tweede helft opnieuw sterk in het of fensief, maar voorlopig zag men geen kans dit overwicht te honoreren. Het duurde twintig minuten eer Pelsma met een uistekend schot WZS ogen schijnlijk in veilige haven bracht. Ogenschijnlijk, want twaalf minuten voor tijd kwam Dronrijp nog onver wacht terug. Een vrije trap vlak bui ten het strafschopgebied bracht mid- voor Ringia in schietpositie en doel man Faber kon de bal niet verwerken 1-3. Fel viel Dronrijp nu aan. WZ trok zich terug en er ontstonden door half en slecht wegwerken enkele gevaarlij ke situaties voor het Sneker doel. Linksbuiten Fr. Kats bracht Dronrijp enkele minuten voor tijd nog dicht bij WZS 2-3, maar gelukkig voor WZS was de tijd voor de thuisclub te kort om nog meer te bereiken. Dit zou trou wens ook niet verdiend zijn geweest. Grondige metamorfose Met kent in de vernieuwde zaak de oude niet terug. Ze is niet alleen uitge breid en gemoderniseerd, maar ook be langrijk verbeterd en biedt nu meer mogelijkheden dan voorheen. Zowel voor de bezoekers van het café-restau- rant als voor vergaderingen e.d. Door middel van opvouwbare schuifdeuren (zgn. foold-doors) kunnen o.a. afzon derlijke zaaltjes worden gecreëerd voor diners en partijtjes, kleine bijeenkom- Nederland telt ongeveer 2.700.000 „huishoudens” - dat betekent dus: onge veer 2.700.000 huisvrouwen. Aan de kinderpostzegelactie doen dit keer bijna 600.000 leerlingen van alle soorten scholen mee. En dan zijn er de zeker 100.000 kinde ren, die op de een of andere manier van de opbrengst van die kinderpostzegelac tie profiteren. Bij elkaar dus in ronde cij fers 3.400.000 mensen-groot-en-klein. Al die mensen doen iets op dinsdag 10 oktober. De schooljeugd gaat van huis tot huis om te noteren hoeveel wij dit jaar „voor het kind” over hebben. De huisvrouwen geven hun bestelling voor kinderpostzegels en prentbriefkaar ten op. En de „andere” honderdduizend kinde ren wachten af... Als meer dan 3 millioen mensen op één dag iets gaan doen, dan is het beslist nodig precies te weten wét er gebeurt en waaróm het gebeurt. ’s Nachts langs de trottoirs. Aanvankelijk lachen de lichte meisjes hem uit. Wat milieu betreft ontmoeten hier immers de uitersten elkaar? Opge wekt laat Père Herman hun spotternijen over zich heen gaan en hij helpt waar dat nodig is, rustig, vriendelijk, zonder eisen te stellen. Daardoor ontstaat er langzamerhand een band tussen hem en de meisjes. De nachtelijke tochten van de priester door Marseille brengen hen tot bezinning en de wetenschap dat achter Père Herman de veilige deur van zijn meisjestehuis openstaat, brengt als het ware een andere geest in deze moraal- loze wereld. Zij komen in verzet tegen hun uitbuiters entegen zichzelf. Hij heeft hun niets te bieden dan een sober, maar fatsoenlijk bestaan. Niette min volgen zij hem tot het uiterste. ’s Nachts langs de trottoirs, wordt woensdagavond 11 oktober in Amicitia vertoond. Een film, naar een novelle van In zijn woonplaats Leeuwarden is woensdagmorgen op 89 jarige leeftijd overleden onze oud-stadgenoot dr. P. Sipma, nestor van de Friese taalgeleer den en oud-lector aan de R. Universi teit te Groningen. Dr. Sipma was van 10 mei 1911 tot 1 september 1922 leraar Nederlands aan de toen nog Gemeentelijke H.B.S. en het gymnasium en van 1 september 1922 tot 15 december aan de R.H.B.S. alhier. Daarna ging hjj over naar de R.H.B.S. in Leeuwarden. Maandag 16 oktober houdt de bekende journaliste Wina Born, in samenwerking met de Stichting Wtfnpropaganda voor de afdeling der Nederlandse Reis Ver eniging alhier een wijnavond in de zaal van Hotel „de Wijnberg”. Deze avond omvat een inleiding over de wijncultuur, de wijnsoorten en het gebruik, verlicht met een aantal kleu rendia’s. Na de pauze zal er gelegenheid be staan vijf soorten wijn te proeven, waar bij Wina Born voor de nodige toelichting zal zorgen. De directie van een plaatse- *1- VOOX* bijpassende kaas te zorgen terwijl ook Het nieuwe gedeelte maakt door zijn, 'halfronde vorm, betimmeringen met' diverse edele houtsoorten, mozaiek- vloer, meubilering, stoffering en ver lichting, maar vooral ook door ’t fraaie uitzicht door de grote ramen (waarin ’t glas nog zal worden vervangen door dubbelwandig „Thermofane” glas) een gedistingeerde en gezellige indruk en vormt met het oudere, gemoderniseer de, gedeelte een harmonieus en fraai geheel. In dit oude gedeelte is een nieuw en zeer ruim buffet waarboven een lui fel geplaatst o.a. voorzien van laden waarin de drinkkoppen automatisch ----- worden verwarmd, twee vrieskasten en ciers, stamgasten, vrienden en kennis- |twee koelkasten met automatische koe- -ing. Tegenover dit buffet langs de onder kant van een glazen tussenwand be vindt zich een vaste bloembak welke door Bloemisterij Krdon smaakvol is ingericht. Ook verzorgde deze firma de beplanting tegen de Rembrand sto nes onder de ramen aan de buitenge vel ter afscheiding van het trottoir. Een zeer belangrijke verbetering is vooral ook, de nieuwe entree, aan de Parkstraat met de ruime garderobe. Ook bevinden zich in deze afdeling de nieuwe toiletten en kan men vanuit de hal de door de foold-doors af te schei den zaaltjes binnengaan. Wat het exterieur betreft betekent de nieuwbouw ook een verfraaiing van de hoek Parkstraat-Dr. Boumaweg, zo dat de aangebrachte vernieuwingen en veranderingen ook even zovele verbe teringen zijn. Naast de reeds genoemden werkten aan deze verbouwing o.a. mee: het Loodgietersbedrijf Firma G. Sikma en Zn. (gas, water en sanitair); de firma Van Bavel en Cuperus (stucadoors- werk); C. L. Koster n.v. (volautoma tische centr. verwarming) en ’t Elec- tro-Techn.-Bureau K. Hiemstra (ver lichting), terwijl het glas en de spie gels in de zaak zijn geleverd door de Noorder Glashandel, allen alhier. Pietro Ferrari, met Georges Marchal. door op eigen terrein de ingelaste wed- bet Franse stokbrood aanwezig zal zijn. Claus Holm, Nicole Berger, Kai Fischer In de vierde klas kraaide de haan ein delijk victorie voor WZS. Onze stadge noten zegevierden nl. in Dronrijp met 3-2, waardoor zij de laatste plaats aan deze club over deden. Bergum maak te geen fout en won met 4-1 van Dok kum, maar CAB bleef door een 2-1 ze ge op Warga nog goed volgen. DTD deed ook goed werk en versloeg Tijnje met 2-1. Blue Boys en Oldeboorn deel den de punten 1-1. Knap werk van In de 2e klas A herstelde GRC zich uit stekend van de misstap van de vorige week en versloeg in Leeuwarden Ni cator met niet minder dan 5-2. Fries land schijnt nu te acclimatiseren, want het won nu met 1-0 van Haren. FVC bleef met 4-2 de baas over LSC en Vako drukte met een 1-0 overwin ning Harlingen nog meer in de hoek waar de slagen vallen. Hunsingo deed het ook nu weer uitstekend. Voor ei gen publiek werd met 3-2 van Gruno gewonnen. In de res. le klas verloor Sneek 2 uit met 2-1 van Be Quick 3. LSC 2 stelde in de res. 2e klas A danig teleur door met 4-0 van MSC 2 te verliezen. In de res. 3e klas A veroverde Black Boys 2 door met 3-1 van DOG 2 te winnen de eerste punten, terwijl Sneek 3 met Frisia 3 in Leeuwarden de punten deel de 4-4. In de le klas C keerde Sneek op het overwinningspad terug en klopte het zwakke Alcides met 3-0. Velocitas won het belangrijke duel van Jubbega met 1- 0 en WW bracht Germanicus met 3-1 de eerste nederlaag toe. Ook Rood Geel won weer, nu met 2- 1 van Neptunia. Oosterparkers en PJC tenslotte deelden de punten (2-2) Emmen had vrijaf. PJC Oosterparkers Neptunia Alcides Emmen Verrassende nederlaag van Olyphia In de 3e klas A zetten Frisia en Em meloord hun zegetocht voort. Frisia won met 3-2 van Stanfries en Emmel oord met 2-0 van De Kooi in Joure. Black Boys verraste door in Leeuwar den met 1-0 van MKV te winnen. De grootste verrassing evenwel kwam uit Grouw, waar GAVC Olyphia met niet minder dan 5-1 versloeg. Ook Steenwijk schoot met scherp, 6-0 tegen het Bolswarder RES. Freno won van hekkesluiter Lemmer met 3-2. Tijdens het uitgaan van de Geref. kerk te Gaastmeer gebeurde gistermiddag ’n tragisch ongeluk, dat aan de 66-jarige mevrouw Terpstra-Kramcr het leven heeft gekost. Leeuwarder Zwaluwen gaat in de 3e klas van het zaterdagmiddagvoetbal nog steeds voort met winnen. Nu werd in de Friese hoofdstad met niet minder dan 6-0 gewonnen van hekkesluiter Klazienaveen, dat een zeer moeilijk seizoen tegemoet schijnt tc gaan. Heeg bleef ook op de goede weg en klopte door productiever voorhoede- spel Blauw Wit ’34 met 3-0. ONS komt er weer beter in. Ditmaal boekten onze stadgenoten een verdien de en kostbare 1-0 overwinning op Oranje Nassau. Het duel tussen de zwakke broeders QVC en Zeerobben eindigde in een 3-2 overwinning voor de Harlingers, die hiermee hun eerste punten behaalden. Drenthina en Harkemase Boys ten slotte gooiden het in Emmen akkoordje (1-1). thans bovenaan, doch zijn positie is ge flatteerd. VVT en Zwaagwesteinde staan er relatief beter voor. Weliswaar is HJSC nu hekkesluiter geworden maar het heeft nog maar drie wedstrij den gespeeld. VVT had weinig moeite met Drogeham (6-1) waardoor de man nen uit Twijzel, door een beter doel- gemiddelde dan Zwaagwesteinde zm, dat vrijaf had, boven de „readsjes” kwamen. Drachtster Boys bleef ook zijn stem in het kapittel behouden en thuis Delfstrahuizen met liefst 6-1. Urk VVT Zwaagwesteinde Dr. Boys Heerenv. Boys Delfstrahuizen Workum Drogeham HJSC Honderden kindertehuizen eenvoudig op het jaarlijkse waardoor aan het vaak grauwe leven van duizenden kinderen wat méér kleur kan worden gegeven. Door de stijgende opbrengst was het de laatste jaren bovendien mogelijk om grote-bedragen-in-ééns beschikbaar te stellen. Die grote geldinjecties gingen naar de bedreigde punten in kinderbescher- mingsland en deden wonderen. Maar... de noodkreten blijven binnen stromen. Voor de meest dringende geval len zjjn op korte termijn nog vele mil joenen guldens nodig. Want hoe onge loofwaardig het in deze tijd klinkt: nog steeds zjjn er in Nederland kinderen die niet op tjjd of niet op de juiste manier kunnen worden geholpen. Op dinsdag 10 oktober begint de 35e kinderpostzegelactie. De 34 vorige acties brachten samen ruim 22 miljoen gulden op. Zou de 35e actie de 25 miljoen gulden vól maken? Het is hard nodig - en het kan! xc „cux vx xdcxn xo mg-- Door het inschenken van het eerste doeld als waarschuwing voor de school-S^as sherry heropende burgemeester Rasterhoff zaterdagmiddag het vergro te en gemoderniseerd Café-Restaurant Piso. Donderdagavond vergaderde de afd. Oppenhuizen van de N.C.V.B. onder lei ding van mevr. V. d. Wal-de Haas. Spreker voor deze avond was de heer Laarman uit Den Haag, secretaris van de Bond tegen het vloeken, die er op wees dat het heiligen van Gods Naam ’n eerste vereiste voor ons is. Het was een ernstig woord, waar naar met stille aan dacht werd geluisterd. De opkomst was goed, en ook waren er enige gasten. Twee dames gaven zich op als lid van de afdeling. HEEG. Donderdagavond vond in de Geref. Kerk de startavond plaats van het winterwerk der Gereformeerde Jeugdverenigingen alhier. De leiding was iri handen van Ds Roo- sendal, terwijl voor de jeugd als spreker optrad Ds Ferwerda van Amsterdam- Slotermeer, met als onderwerp: Jeugd en de Oecumenische Beweging. Ter af wisseling werd er gedeclameerd door de heer Anema. Over het onderwerp kon den vragen worden gesteld, waarvan ook gebruik werd gemaakt. hartige hapjes Daarna __.o*T als spreker wederom het woord. Hij be toogde dat gelegenheden als deze een aparte taak in de gemeenschap vervul len. Bij de tegenwoordige levensge woonten bestaat behoefte aan een goed café-restaurant. Daarom is deze dag ook voor onze stad een feestdag omdat deze zaak, die al zo’n goed reputatie genoot, nu is aangepast aan de eisen van onze tijd, waardoor ze haar funk- tie in de gemeenschap nog beter kan vervullen. Spr. wenste de familie Pi so met deze uitbreiding en modernise ring, die getuigen van ondernemings geest, geluk en sprak daarbij de hoop uit, dat haar Café-Restaurant een nog groter plaats dan voorheen in de ge meenschap zal innemen. Het speet de burgemeester dat hij de heer Piso Sr. die hier zovele jaren de scepter heeft gezwaaid en wiens naam aan deze zaak verbonden is, niet kon gelukwensen, maar hij verheugde er zich in, dat zijn zoon op de door hem ingeslagen weg Deze feestelijke gebeurtenis werd door een groot aantal genodigden bij gewoond: de vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, korpschef Kooi stra, bestuursleden van alle mogelijke verenigingen, instellingen en commis sies, de architekt G. W. Goodijk, fir manten van de Aannemingsmaatschap- pij Friso, die het werk in een onge looflijk korte tijd op loffelijke wijze uitvoerde, onderaannemers en leveran- Ciciö, ötaingaoLcu, vu x^^x.xxx.^ sen, velen met hun dames, die de zaak, i hoewel met honderd vierkante meters uitgebreid, geheel vulden. Nadat een familielid van de heer Pi so de aanwezigen eerst in de vergader zalen had verwelkomd en de burge meester reeds bij voorbaat de wens had uitgesproken dat de verbouwde zaak volledig aan de verwachtingen van de heer Piso zal beantwoorden, be gaf het gezelschap zich naar het nieu we en het gemoderniseerde gedeelte, beiden rijk met bloemstukken getooid, waar consumpties en werden aangeboden. burgemeester Rasterhoff Eerste winst voor Workum en HJSC; VVT en Drachtster Boys schoten nfet scherp was de eerste overwinning van de gas- üjke Zuivelfabriek heeft toegezegd ten. Knap werk verrichtte ook HJSC strijd tegen het sterke Urk met een X I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1