Waterpoort-krabbels 1 pi Schatten in Nederland die we moeten beschermen vtrtdkn |g 1 I I h*i IJLST WYM BRITS ERA DEEL BUITENLANDS OVERZICHT en van door Speurder Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, rr Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en 116e jaargang no. 86 Donderdag 26 okt. 1961 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Fries Russische kernexplosies brengen de ivereld in beroering Loon van vrouwen 85 procent Schoolverenigingen te Heeg vergaderden Derde prijs voor kapster Collecten Nazorg B.L.O. SNEEKER NIEUWSBLAD (handel» ‘f heeft de Sovjet-Unie Afrika. -k Ballet! „P. Hoofd •u Dit heeft de minister van sociale zaken en volksgezondheid, drs G. M. J. Veld kamp gisteren aan de ministerraad van de E.E.G. in Brussel meegedeeld. De minister zei dat hij geen positie ve toezegging over deze stap kon doen. Eerst dient hierover het advies te wor den ingewonnen van de Stichting van de Arbeid. Nagegaan moet ook worden of er ..ruimte” is voor een dergelyke aan passing. In de overheidssector is de ge lijke beloning vrijwel bereikt. Het kan raar gaan in de wereld, dacht de eigenaresse van een kennel hier in Sneek, toen ze onlangs een whippet verkocht. Naar aanleiding van haai’ advertentie: whippet te koop, werd ze door een mijnheer uit Vlissingen opgebeld. Uit Vlissingen notabene, ze had er geen idee van, dat ook daar onze krant gelezen werd. Deze mijn heer had echter een paar dagen in een hotel hier ter stede gelogeerd. Bij zijn vertrek kreeg hij een thermofles met koffie mee, die in een krant gewik keld was. Onderweg las hij de krant door, belde op, kwam terug en kocht de whippet. Zouden er nog mensen in Sneek zijn, die nog nooit televisie gezien hebben? Speurder gelooft het niet en toch is het nog maar tien jaar geleden, dat, op 30 oktober 1951, de eerste openbare televisie demonstratie hier werd ge geven. Nu viert de NTS haar tiende verjaardag en ■iedereen kijkt kritisch toe. Toen was het een wonder, dat kritiekloos aanvaard werd. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS wijk, waren bezig aan het laatste deel van hun opleiding tot telegrafist. Ze moesten hier tonen de kunst meester te zijn. Het leek allemaal nogal inge wikkeld, een lange kabel vastgebon den in een boom, een groot toestel, instrumenten, geheimzinnige tekens en wat dies meer zij. Speurder snapte er niet veel van, alhoewel hij gelooft, dat de heren militairen zelf het nogal naar de zin hadden. Eén van hen was nl. zoon des huizes Leeuwen. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) b.g.g. 4091.- waartoe van de panden door een tussenmuur werden De Nederlandse regering is van plan bij het particuliere bedrijfsleven haar in vloed aan te wenden om de verschillen in beloning van mannen- en vrouwenar beid te verkleinen. Gedacht wordt aan het optrekken van de lonen voor vrou wenarbeid tot 85 procent van die voor mannenarbeid, aldus meldt het Algemeen Dagblad. wel zeggen. Inderdaad, maar dit heeft re pand was het oorspronkelijke van de panden door een tussenmuur werden een reden. De vorige maal plaatsten wij Gebr. Lampe. Nadat deze hun kleding- gescheiden. Maar toen in 1941 de heer zaak hier hadden opgeheven ging het Smit naar de overzijde van het Groot- 1 van rjjwiel- Joh. de Vries) kocht de heer Metz dit HEEG. Vergaderde vorige week de Hervormde schoolvereniging, gisteravond kwamen de leden der Gereformeerde schoolvereniging bijeen. In beide vergaderingen werden, naast de afhandeling van de huishoudelijke za ken, mededelingen gedaan omtrent de fusie der beide scholen. Deze fusie zal ingaan per 1 januari 1962. Reeds is er een urgentieverklaring afgekomen voor een nieuw te bouwen school met vier leslokalen. Voor 1 januari 1962 zal er nog een ge zamenlijke ledenvergadering worden ge houden, waar een geheel nieuw bestuur zal worden gekozen voor de Chr. Nat. School. Op de hoek van de Parkstraat bij Café Restaurant Leeuwen was tijde lijk een militaire post gestationneerd. Twee militairen, gelegerd in Harder- Zwervend door Sneek is het Speurder opgevallen, dat op vele plaatsen de wegen en straten geblokkeerd zijn. De 2e Oosterkade is gestremd door de heikar, die dienst doet bij de werk zaamheden van de nieuwe Ooster- poortsbrug, de Westersingel is voor doorgaand verkeer slechts per voet of fiets toegankelijk. Het Kleinzand wordt aan de ene kant „beschermd” door houten hekken, wat het verkeer talloze moeilijkheden oplevert, enz. Sommige straten worden onderhanden genomen, andere verkeren nog in een slechte toestand. Maar, Sneek werkt... Onze plaatselijke judo- en jiu jitsuclub „Mudansha” heeft kortgeleden het ge noegen gesmaakt een „zwarte-band- drager” in haar midden te hebben. In „Ippon” (bete kent trefpunt) het orgaan van de ver eniging las Speur der dat Hidde Westerhof op de laatste avond van de zomerschool te Ermelo er in geslaagd is de zo fel begeerde zwarte band te veroveren. Insiders weten, dat dit een hele prestatie is, wat ook blijkt uit de uitslag van de examens. Van de zeventien candida- ten zijn er zeven geslaagd, van wie drie Hollanders. De andere geslaag den waren alle Duitsers. Hidde was het eerste lid van „Mudansha”, dat gerechtigd is, de zwarte band te dra gen. Ja was, want hij moest wegens vertrek voor het lidmaatschap bedan ken. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract adv.) lager. Abonnementsprijs f 3, per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Maandagmorgen in de buurt van Nova Zembla een zeer krachtige kernbom tot ontploffing ge bracht. Men is er niet helemaal zeker van, dat dit de aangekondigde bom van 50 megaton (50 miljoen ton tnt) is, want deskundigen schatten haar op ongeveer 30 megaton, hetgeen ook niet dadelijk te verwaarlozen is. Bovendien bestaat de mogelijkheid, dat nog voor het einde van de maand de bom van 50 megaton tot ontploffing wordt gebracht. HEEG. Mej. Gretha Bleeker thans wonende te Bolsward behaalde op de Noordelijke kappersdag te Groningen in de grote ronde een derde prijs. Met dit prachtige resultaat is zij de hoogst ge plaatste van Friesland. Spanningen achter het gordijn. Behalve in dit militaire opzicht is het partijcongres interessanter dan men vermoed had, door het duidelijk naar vo- Het wekt wel men gaat zitten om een aangekondigde lezing met films over „De Hoge Veluwe” aan te horen en men krijgt dan een vier tal films met een praatje over vier ver- verschillende Nederlandse natuurreser vaten te zien. Dit gebeurde gisteravond in zaal Hanenburg, waar de V.A.D.V., combinatie van verenigingen op Nat. Hist, gebied, ’n avond voor de leden gaf. Dr P. J. Otto vertelde, dat de V.A.D.V. nu alweer een achttal jaren bestaat. Steeds meer verenigingen hebben zich aangesloten, als laatste trad toe de afd. van de Kon. Ned. Maatschappij van Verkiezingen in Zuid-Afrika hebben de positie van premier Verwoerd versterkt. Zijn party is drie zetels vooruit gegaan en de progressieven, die de apartheids politiek verwerpen, konden niet meer dan één zetel verwerven. De Ver. Par tij, waarvan de progressieven zich met elf parlementsleden hebben afgeschei den, konden dit verlies niet helemaal goed maken. Zij gingen slechts zeven ze tels boven hun vorige stand uit. Men dient wel te bedenken, dat alleen de blanke bevolking in Zuid-Afrika mag stemmen, afgezien van de Kaapse kleur lingen, die vier (blanke) parlementsle den mogen aanwijzen. Het gevolg zal zijn, dat Verwoerd zijn apartheidspolitiek on gestoord zal voortzetten en daarmee de niet-blanken op den duur naar extre mistische middelen zal doen grijpen. Tot nu toe lieten de niet-blanken zich leiden door het beginsel van geweldloosheid, maar daaraan komt ongetwijfeld een ein de. De kampioen van de geweldloosheid, Loethoeli, heeft overigens maandag de Nobelprijs voor de vrede van 1960 gekre gen, terwijl de prjjs van dit jaar post- huum aan Dag Hammerskjöld is toe gekend. wat verwondering als Tuinbouw en Plantkunde. Voor de tweede avond in dit seizoen die de V.A.D.V. zal geven in samenwerking met de Ned. Reisvereniging vroeg de voorzitter bij zondere aandacht. Men zal dan namelijk vergast worden op een lezing over Neder land in drie dimensies en kunnen genie ten van een unieke collectie stereo dia’s. Deze lezing wordt 12 januari eveneens door de heer Albert Gols gegeven, met medewerking van de Ned. industrie. De heer Gols, die gisteravond ook het programma zou verzorgen is cineast- journalist en zijn werk had hem onver wacht weggeroepen, zodat zijn vrouw zijn taak in Sneek overnam. Mevrouw Gols deed dit voortreffelijk, ze hield een rustig en prettig praatje bij de verschil lende films. De eerste film liet dan inderdaad het nationale park „De Hoge Veluwe” zien, dat als onderwerp voor deze avond was opgegeven. Prachtige opnamen zag men van het culturele gedeelte met het Kröl- ler-Müller museum, het St. Hubertusslot - maar natuurlijk ook van de prachtige bossen waarin de vele dieren leven. De film toonde ze: de wilde zwijnen, de her ten, dassen en vossen. Helaas is het de heer en mevrouw Gols nog niet gelukt de schuwe Moeflons te filmen. Zo’n twee honderd van deze uit Sicilië afkomstige schapen leven er in de bossen van de Hoge Veluwe, de gelukkige bezoeker die ze ontdekt tussen de bomen zal onder de indruk komen van dit machtige na tuurtafereel. Na de oorlog telde men in het park nog maar zo’n 22 zeer verwil derde exemplaren en men mag zich ge lukwensen dat dit aantal in betrekkelijk korte tijd zo gestegen is. De tweede film liet het Naardermeer zien, ons prachtig natuurreservaat, waar U waarschijnlijk wel eens doorgereden bent als U met de trein van Amsterdam naar Hilversum reed. Veel reizigers ach ter de raampjes zullen niet weten dat ze hier door een prachtig gebied reizen dat Dr Jac. Thijsse omstreeks de eeuwwis seling vpor ons land behouden heeft, toen Amsterdam het wilde bestemmen als vuilstortplaats. Hier vindt men een lepe laarskolonie. Een grote zeldzaamheid als men weet dat de eerstvolgende kolonie pas te vinden is voorbij de Oostenrijkse grens. Men is dan ook zeer bang de lepe laars uit het Naardermeer te verjagen en laat geen bezoekers toe. Een uitzon dering werd gemaakt voor cineast Gols die op weg er naar toe nog even tot de hals in het moeras zonk, maar toen ook de gelegenheid kreeg een uniek mooi filmpje te maken van deze lepelaars. Hij filmde meteen de aalscholvers, de pur perreigers, het hele vogelleven in dit on gerepte gebied, ’n Verhaal apart en met een zeer aparte bekoring, was het filmpje over de eendekooi in het Naardermeer, met het alleraardigste kooikerhondje, dat z’n rondjes loopt om de eenden in de pijp te lokken. Waar deze gevangen een den heus hun leven niet bjj de poelier behoeven te laten, maar slechts een ring om de poot krijgen, kan zelfs een dieren beschermer met plezier naar dit eigen aardige bedrijf kijken. Tot slot werden gekleurde films ge draaid over de Oostzaner polder, waarin veel vogels broeden die allen met een schitterend resultaat, gefilmd werden en het duinreservaat de Beer, dat gedeelte lijk opgeofferd moet worden voor de nieuwe haven van Rotterdam. Dit filmpje eindigde met een reeks trieste maar sug gestieve beelden van dieren, schrikkend en vluchtend voor ontploffingen en bran den door mensen veroorzaakt. Een avond als deze laat ons toch wel heel duidelijk zien wat wij hebben te beschermen, wil de natuur ons het levensgeluk schenken waar we allen naar snakken en dat we niet kunnen ontberen. Rust en vrede in de natuur, bij de planten en bloemen, de vogels en andere dieren - een film avond als deze wijst er ons weer eens op èn op onze plicht al deze schepsels te beschermen, terwille van hen maar ook, uit een soort goed egoisme, terwille van onszelf! Dr Otto dankte mevrouw Gols, die nog eens belangstelling vroeg voor de lezing op 12 januari, voor haar duidelijke cau serie. durende de jaren, dat een kind deze scholen bezoekt, bemoeit de nazorg zich met het kind. Maar vooral de ja ren, nadat ze reeds van school zijn, hebben de ambtenaren van deze dienst veel bemoeienis met deze kinderen. Het spreekt vanzelf, dat het aantal ge vallen, dat geholpen moet worden, steeds groter wordt, omdat ieder jaar weer nieuwe kinderen de school komen bezoeken en andere kinderen de scho len voor buitengewoon onderwijs ver laten. Vandaar dat het aantal ambte naren bij deze dienst werkzaam drin gend uitbreiding behoeft, hetgeen ui teraard veel geld kost. Met name in Friesland moet deze dienst een belang rijke uitbreiding ondergaan, wil de zorg in dit opzicht voor het geestelijk gehandicapte kind tot haar recht ko men. De bemoeienissen van deze amb tenaren met de geestelijk gehandicapte kinderen zijn vele en velerlei. Hier volgen er slechts enkele: het zoeken van een gepaste werkkring voor deze kinderen; het oplossen van eventuele moeilijkheden met de werk gevers; de behulpzame hand bieden, wanneer deze kinderen met politie in aanraking komen, enz. We mogen u dan ook beleefd doch dringend verzoeken onze kollektanten (trices) de volgende week niet voorbij te sturen, doch met milde hand te ge ven. L. N. J. Blom - Oudervereniging „Het Zorgenkind” H. Boomsma - Hoofd „Meester Vis- serschool” H. Bron - Direkteur „Pier de Boer Stichting” G. J. Faber - Hoofd „Koningin Em ma School” M. C. v. d. Merwe - Bakkerschool”. Reeds voor de derde achtereenvolgen de maal wordt er in het gehele land een collecte gehouden ten bate: van de Nazorg voor het buitengewoon onder wijs en wel in de week van 30 oktober tot en met 4 november a.s. Eigenlijk is het niet nodig te vertellen wat dit is: Nazorg buitengewoon onderwijs. Ie dereen weet zo langzamerhand, wat het wil zeggen. Niettemin menen we, dat het goed is in het kort toch nog iets hierover te vertellen. Momenteel hebben we in Friesland een 15-tal scholen voor buitengewoon onderwijs met een 1500 kinderen. U kunt zich voorstellen, dat deze kinde ren veel zorg behoeven, evenals de kinderen, die reeds van school zijn. Het is niet zo, dat de nazorg zich al leen bemoeit met de kinderen, die de school reeds hebben verlaten. Ook ge- vens inlichtingen over de juiste situatie. Het meest linkse (halve) pand dan huis vestte voorzover oude stadgenoten zich dit nog kunnen herinneren eerst de ga lanteriewinkel van Van Staa. Daarna de schoenhandel van Gebr. Boot, die ook schoenwas fabriceerden en later naar Amsterdam vertrokken. Na deze heren werd het bewoond door de manufactu rier G. L. Dokkum, een bekende persoon in onze stad en vele jaren lid van de Gemeenteraad. Nadat deze zijn zaak had opgeheven, trok Paula Brouwer er in met haar dameskleding naai’ maat, maar eerst werd de winkel naar de eisen des tijds verbouwd. Nu is het sinds enige ja ren de Patisserie Royal van de heer Kort. Het volgende is de fotozaak en kunst handel van de heer P. F. Obbema, die zich hier in 1899 vestigde en in 1927 werd opgevolgd door zyn zoon F. Obbema, nu op zjjn beurt sr. Vóór de eerste Obbema was de dro gisterij van Bouke Meindersma er in ge vestigd, die later naar de overzijde ver plaatst werd en waarschijnlijk ook de heer Camphuis, handelaar in borstelwa- ren, die eveneens Jid van de Raad is ge weest. Nog eerder, omstreeks 1850, ze telde de kleermaker A. Stuvel in het achterhuis. Dit huis staat overigens op historische grond. In het begin van de 16e eeuw heeft nl. de beroemde (ruchte) Greate Pier hier gewoond, nadat hy zich uit het krijgsbedrijf had teruggetrokken. De twee naastlegers vormen nu tesa- men het grote winkelpand van de heer E. Metz. De heren Gebr. Lampe lieten het in 1901 bouwen. Daarvoor was de situatie zoals op deze foto die enige ja ren eerder werd gemaakt. In het pand naast Obbema was de winkel in ijzerwa ren van de heer De Voogd. Op de foto staat zjjn naam nog boven de deur, maar toen was de tijdelijke winkel van Ber- voets er al in ondergebracht zoals het uit- hangsbord laat zien. Vervolgens was hët een rywielzaak van de heer G. Minkema, grootvader van on- hebben laten doorschemeren, dat zy de Fransen in Algerije als aparte ge meenschap zouden kunnen erkennen, ter wijl zij tot nu toe op het standpunt ston den, dat deze mensen als individu on derdaan van de Algerijnse staat zouden kunnen worden. Intussen zijn de Algerijnen in Parijs ac tief geworden. Daarvan leven er in de Franse hoofdstad ongeveer 200.000, de helft van het aantal Algerijnen in Frank rijk. In verband met de aanslagen op de po litie in Parijs heeft de politieprefect eni ge tijd geleden voor Algerijnen ’s avonds een uitgaansverbod afgekondigd. Hier tegen hebben vorige week 20.000 Algerij nen, onbewapend, gedemonstreerd. De politie heeft het niet op zich laten zitten en volgens de officiële berichten zjjn er vier Algerijnen gedood, volgens de ge ruchten wel veertig. Dit alles maakt de toestand gespannen, omdat de grootste aandacht zal zjjn ge richt op Algerije zelf, wanneer het ge sprek tussen regering en FLIN hervat wordt. Men verwacht namelijk, dat het geheime leger van de Europeanen zal trachten zijn slag te slaan. ren treden van spanningen in de commu nistische wereld. Chroestsjov had’ in zijn rede een felle aanval gedaan op Albanië, het kleine land aan de Adriatische Zee, dat nog alle veroordeelde Stalinistische theorieën handhaaft. De Albanese lei ders zijn dan ook niet op het congres uit genodigd. Opviel, dat Tsjoe En-Lai, de Chinese premier, niet alleen niet met de zaal mee applaudiseerde bij de veroor deling van Albanië, maar dat hij in zijn eigen rede de Albanezen in bescher ming nam, waarbij Chroestsjov de han den in de schoot hield. Alle andere rede naars, uit Rusland of de satellietlanden, namen de Albanezen op de korrel, die volgens een van de sprekers meer en meer in nationalistische vaarwater terecht kwamen. Dat wil vermoedelijk zeggen, dat zij het gezag van Moskou niet erkennen. Albanië is natuurlijk niet belangrijk, maar over het algemeen neemt men aan, dat Chroestsjov en de anderen China bedoelden, waar zei Al banië zeiden. Daarmee is duidelijk naar voren geko men, dat het al enkele jaren oude ge schil over ideologie en politiek tussen China en Rusland nog niet is bijgelegd. Dat bleek ook uit het onverwachte ver trek van Tsjoe En-Lai uit de Russische hoofdstad, al wordt dat verklaard dooi' een bijeenkomst van het Chinese parle ment, waarbij hij niet kon ontbreken. In ieder geval zal er nu niet veel ko men van het gesprek tussen de partijen, dat de Chinezen na afloop van het con gres wilden houden, maar waarvan Rus land niet wilde weten. Een andere bezigheid van de deelne mers van het congres is geweest, het lanceren van scherpe aanvallen op de leden van de zg. anti-partjjgroep, die zich in het partypresidium in juli 1957 tegen Chroestsjov hadden gekeerd. De ze groep bestond uit mannen, zoals Ma- lenkow, Molotow, Kaganowitsj en Boel- ganin, eensdeels oude Stalinisten, ander deels, zoals Malenkow, gevaariyke me dedingers van Chroestsjov. Merkwaar dig is het feit, dat meer dan vier jaren na de zuivering de aanvallen nu zo scherp zyn, alsof van deze zijde ernstig gevaar zou dreigen. Misschien is dat ook wel zo. Vooral wordt in dit verband de rol van de leden van de anti-partygroep naar voren gebracht bij zuiveringen in Leningrad in de jaren 1949 en 1950, waar- by zij zich gecompromitteerd zouden hebben. Gesprek tussen Frankrijk en Algerije? In Parijs verwacht men binnenkort de aankondiging, dat het gesprek met de Algerynse opstandelingen, die volgende week zeven jaren geleden de stryd te gen de Fransen aanbonden, zal worden hervat. Frankrijk schynt zich te hebben neergelegd bij een Algerynse soeverei niteit over de Sahara, en de Algerynen In de Ver. Naties doet een aantal lan den verwoede pogingen de Sovjet-Unie van haar voornemen af te brengen, daar zij vrezen voor de zware radio-actieve neerslag, die het gevolg zal zijn van een zeer zware bom. Acht lan den, Zweden, Denemarken, Noorwe gen. Canada, Japan, Pakistan, Perzië en Ijsland, hebben in de Ver. Naties een beroep gedaan op de Sovjet-Unie, de bom niet tot ontploffing te brengen. Het debat hierover in de politieke commis sie van de Ver. Naties is echter niet be vredigend te noemen. Behalve de serie kernexplosies, die als sabelgerinkel de Russische politiek begeleidt, valt er nog een andere, bijzon der belangwekkende ontwikkeling te con stateren op militair gebied. Maarschalk Malinowski, de Russische minister van defensie, heeft op het partijcongres te Moskou, dat vorige week is geopend, meegedeeld, dat Rusland een wapen heeft ontwikkeld voor het onderscheppen van geleide projectielen. Zowel de Ame rikanen als de Russen waren allang op zoek naar een dergelijk afweerwapen en als de Russische mededeling juist is, dan hebben de Russen een belangryke voorsprong op de Amerikanen behaald' een voorsprong overigens, die maar van tydeiyke aard zal zyn, zoals de Amerikaanse voorsprong op het ge bied van de kernbom maar tijdelijk is ge weest. Zouden de Russen in staat zijn raketten te onderscheppen, dan zou dit een belangryk nieuw element in de militaire en daarmee politieke situatie in de wereld zijn. De waarde van het Amerikaanse zwaard: bommenwerper en raket, die kernwapens in Rusland kun nen gooien, zou er aanzienlyk door ver minderen, hetgeen tot gevolg zou kunnen hebben, dat de aarzeling van Amerika om een oorlog met kernwapens te ris keren nog groter zal worden. En om deze kernoorlog te vermyden zou Ameri ka eerder geneigd zyn Russische eisen in te willigen. Liggen de zaken zo, dan zal men van Rusland geen tegemoetko mende houding in de Berlijnse kwestie kunnen verwachten. er nl. een verkeerde beschrijving by, om- 1.2. 2—11 H_(1— 1„1 Z dat wy het pand met de klokgevel voor grote nieuwe pand over in handen van de zand verhuisde (nu de verfwinkel ----en i --- - - - Boekhandel Boeyenga handel in vestigde en hier later ook de gedeelte voor zyn beddenafdeling. Een eerste Ford Dealer in Sneek werd. jaar of zeven later kwam ook het pand Zyn zoon en opvolger E. Smit ver- Sprik in zyn bezit en herstelde hy het ge- Dezelfde foto als de vorige keer zult U ze tegenwoordige stadgenoot. Het ande- Sprik voor diens borstelwinkel, 1 was het oorspronkelijke ^atuunyK maaKien veie lezers ons op zyn zoon en opvolger E. Smit ver- „v.. deze vergissing attent en gaven zy te- kocht het rechtse gedeelte aan de heer hoel in zijn oude vorm. op zichzelf bijzonders, gebeurt wel meer. De lessen zélf zyn in dit geval echter bijzonder. Ballet! Onder auspiciën van de Stedelyke Muziekschool wor den er ieder jaar weer, het is nu de vierde keer, cursussen georganiseerd. Onder de bevoegde leiding van mej. A. v. d. Akker uit Den Haag, die haar opleiding genoot by Sonja Gaskell, worden de kleintjes de eerste elemen taire beginselen van het ballet bjjge- bracht. Drie groepen zyn er op ’t ogenblik, waarvan de ouderen uit sluitend ritmische lessen krijgen. Eén keer in het jaar geeft de Muziekschool een grote leerlingenavond, waaraan dan uiteraard ook de balletgroepen meewerken. Wie weet, wat er dan in het hoofd van deze kleine prima don na’s omgaat. Misschien dromen zij al van een grote toekomst, dansend In het gebouw van de Openbare school voor moeilykleren- de kinderen wordt op vrijdagmiddag na vieren nog lang les gegeven. Dit is niets zoiets de tegenwoordige winkel Nico Silvius dat heer Smit, die er een kachel- daarnaast voor hadden aangezien. Natuurlijk maakten vele lezers ons op

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1