Waterpoort - krabbels Redelijke kans op spoedige aanleg van de nieuwe weg Sneek-IJIst Boeiende Forum-avond van de Scheidsrechtersver. Waterpoortshow, kleurige „internationale” tentoonstelling „Sneek en Omstr. IJLST WYMBRITSERADEEL van door Speurder en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Voorlichtingsavond Chr. Emigratie Centrale 116e jaargang no. 94 Donderdag 23 nov. 1961 Voorlopig geen afzonderlijk fietspad 99 A In bargeboel Vijftig jarig bestaan van Ook dit jaar Kerstwijdings- uitvoering Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD SI 'V Een afscheid in Heeg Oudste inwoner van Wym britseradeel overleden „Sneek en Omstreken” «f#/ a !l SNEEKER NIEUWSBLAD (handels- gedeputeerde Ca- Hoofdprijzen Tasmanië OP Nadat de raad tot medewerking aan deze wegaanleg heeft besloten zullen B. en W. voorstellen tot aankoop van bin nen deze gemeente gelegen gronden in dienen. De heer A. Mabeles uit St. Nicolaasga heette de aanwezigen namens het be stuur welkom en in ’t bijzonder de bur- het pand Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Reeds geruime tijd geleden is het ma ken van een nieuwe wegverbinding tus sen Sneek en IJlst aan de orde gesteld. De behoefte hieraan is de laatste jaren in toenemende mate aan het licht ge treden, omdat de bestaande weg wegens haar bochtig tracé, de te smalle rij baan en het hoge dijklichaam, waarop de weg is aangelegd, beslist niet meer voldoet aan de eisen van het moderne snel toenemende verkeer. De gemeente Sneek heeft als mede-be- langhebbende bij deze wegaanleg her haaldelijk voor een betere verbinding gepleit, terwijl ook het provinciaal be stuur aan deze zaak aandacht heeft ge schonken en de totstandkoming zoveel mogelijk heeft bevorderd. Er bestaat derhalve een gerede mo gelijkheid, dat binnen afzienbare tijd het plan zal kunnen worden gerealiseerd. Niet de aankoop van de benodigde grond is inmiddels een begin gemaakt. nog steeds bestaat, lukt het de meesten toch na kortere of langere duur een ei gen huis te bemachtigen. plm. 400 hoenders, 800 konijnen en via’s, 135 Sierduiven en 30 Watervogels ingezonden. Het forum. V.l.n.r. de heren Mr A. v. d. Werf, Th. Hogeboom, S. Velleman (voorzitter), Ir. A. van Emmenes en G. Eeden. Na het openingswoord van de voorzit ter, de heer J. Meijer, die het speet, dat deze avond geen grotere belangstel ling had getrokken, werd het woord di rect aan de leden van het forum gege ven. De voorzitter, de heer Velleman, zei in zjjn openingswoord, dat ei vele vragen bij de vereniging waren inge diend. Het zou te veel ruimte vergen alle vragen op te sommen. Daarom zul len wij de belangrijkste noemen. In de eerste plaats ’t indienen van de scheids- rechters-declaraties. Vooral de laatste tijd ontstaan hier nog al eens misver standen over. Volgens de heer A. v. d. Nu we het toch over vriezen hebben. Op sommige plaatsen wordt het al lekker glad en eerlijk waar, je moet ondanks alles altijd lachen als een ander uitglijdt. Speurder zag ook Ie mand glijden, begon te lachen, maar moest toen zelf oppassen Het Sneker skutsje' ligt op de helling! Gistermiddag is het voor een jury van alle schippers en oud-gedienden uit de wereld van het skutsje-silen bij Boomsma op de helling gehaald en aan een intensief onderzoek on derworpen. Het lijkt goed, de lijn van het schip is mooi, de vorm is goed, er zitten geen platen onder. De alge mene opinie is, dan ook een „best skutsje”. Misschiendat het nu weer eens zal lukken in de voorste gelederen te eindi- --K gen. Advertentieprijs 15 ct per mm. Brj contract idv.) lager. Abonnementsprijs t 3,— per halt jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad vliegveld van Melbourne. Door de hulp van de Australische im migratiedienst was zjj in de gelegenheid veel van het land te zien en verschillen de bezoeken bij geëmigreerde Neder landse gezinnen af te leggen. Wat op viel, was de grote mate van welvaart, waarin de meeste emigranten die zij bezocht, verkeerden. Eén ding echter is een gebiedende eis, wat steeds ook bij de bezochte gezinnen naar voren kwam: veel doorzettingsvermogen. Wie zich weet aan te passen en wer ken wil, zal in dit land zeker slagen. Op de trips in de „country”, die zij vanuit Melbourne maakte bleek steeds weer dat er werkgelegenheid in over vloed was. Bij haar bezoek aan Sidney werden van hieruit ook veel Nederlandse gezin nen bezocht. Tenslotte bracht mej. Fuyk- schot nog een bezoek aan Queensland, het meer tropische gedeelte van Austra lië. Ook hier waren haar ervaringen, naar aanleiding van gesprekken met Ne derlanders, dat er nog werk en ruimte genoeg is voor emigranten. Door het vele werk en het met raad en daad terzijde staan van de Ned. Emi- gratiedlenst in Australië, wordt de im migrant de nodige hulp verleend in de uiteraard moeilijke beginperiode, waar bij ook het hulpwerk, uitgaande van de Reformed Church een belangrijke steun betekent. Als een typisch voorbeeld van geeste lijke saamhorigheid noemde spreekster dat Nederlandse emigranten in hun vrije tijd met elkaar een kerk bouwen. Hoewel de woningnood in Australië In bargeboel, oftewel een zwijneboel is als regel niet bepaald iets prettigs. En vandaag, morgen en overmorgen zal Sneek in het teken staan van „het var ken” en nu juist eens op een bijzonder prettige, beter nog gezegd, lekkere wijze. Zijn einde nadert, het Grootzander mar- sepein-varken. Het offert zijn bestaan heldhaftig op voor het Stedelijk Muziek corps. Zijn lichaam valt straks in hon derd stukken uiteen en in honderd ge zinnen zal gesmuld worden van deze speciale varkenslapjes, ’t Is ook niet zo maar wat marsepein; nee, 't is juist een kampioen-stamboeksvarken van niet te overtreffen kwaliteit.- Noch nea sa bilib be, sa’n bareh! U weet het nog, u koopt een lot in de Bliksemloterij en nadat u het envelopje hebt geopend, weet u direct of u mee zult smullen van dit varken, van een half pond marsepein. Trekt u een ge nummerd lot, waarvan er 250 zijn, dan dingt u mee naar de hoofdprijs van f 400,- aan goederen, die u zelf mag kie zen. De trekking is zaterdagavond a.s. Het winnend nummer wordt in deze krant bekend gemaakt. Mocht u een „niet” trekken, dan weet u dat ook di rect. En kunt u dus meteen nog een kans wagen. De kansen zijn er en ook zeker de moeite waard. Het Stedelijk Muziek corps vindt u toch ook nog wel een klein offer waard. De kas is compleet leeg en onze Bliksemloterij is voor ieder een prettige gelegenheid om hierin verbete ring te brengen. Laat iedere Sneker nu eens voor Sinterklaas spelen voor het Stedelijk Muziekcorps. En stel nu eens voor, dat juist U die f 400,- won Het provinciaal bestur heeft zich be reid Verklaard uit het tertiair wegen fonds een bijdrage beschikbaar te stel len tot een bedrag van 80% van de to tale kosten, inclusief die van grondaan koop. Deze totale kosten zullen naar ra ming f 1.806.012,- bedragen, het aandeel van de gem, Sneek hierin f 597.414,-. Rekening houdende met enkele, niet voor subsidiëring uit het tertiair wegen fonds in aanmerking komende kosten, bljjft uiteindelijk na aftrek van genoem de bijdrage, voor rekening van de ge- hen wees niet meer zo gemoedelijk met de scheidsrechters om te gaan. Het forum antwoordde hierop dat de KNVB dit beter niet had kunnen doen want zij waren allen voorstanders van een gezond contact tussen de verenigin gen en de scheidsrechters. Na de pauze kwam de belangrijkste en meest interessante vraag naar voren: het al of niet afschaffen van de protes ten. Over deze vraag ontspon zich een felle discussie waarbij, met uitzondering van de heer A. v. d. Werf, alle forum-leden er voor waren de protesten af te schaf fen. De heer A. v. cl. Werf verweerde zich hiertegen op interessante wijze wat de aanwezigen met grote aandacht deed luisteren. Deze discussie werd het hoog tepunt van de avond. Hierna sloot de heer S. Velleman de discussie en gaf het woord aan de voor zitter der scheidsrechtersvereniging. de heer J. Meijer. In zijn dankwoord sprak deze zjjn bewondering uit voor het kwa litatief zeer sterke forum, dat de aan wezigen van het begin tot het einde had weten te boeien. Als blijk van waarde ring bood hij ieder een bus Friese drab- belkoeken aan. Het was jammer voor de actieve scheidsrechtersvereniging dat niet meer Sneker voetballiefhebbers naar deze prachtige avond waren geko men. gaan „zetten” groter wordt. Laat iedereen een kleine omweg maken, een doodskop is een allesbehalve leuk gezicht! Op verzoek van de bij deze wegaanleg betrokken gemeenten Sneek, Ijlst en Wymbritseradeel is door de provinciale waterstaat een besteksklaar plan opge maakt voor de aanleg van een nieuwe weg langs de oostzijde van de spoorlijn, welke in Sneek aansluit op de Kanaal straat. Met de N.V. Nederlandsche Spoorwegen is overeenstemming bereikt over de afstand van grond voor het eerste gedeelte van de weg, waartoe de gehele spoorweghaven zal worden ge dempt. De aan te leggen weg heeft vol gens dit plan een lengte van ongeveer 3050 meter en krijgt over het grootste gedeelte een asfaltbetonverharding ter breedte van 6.10 meter; over een lengte van ongeveer 320 meter zal een klinker- verharding van 6 meter breedte worden aangebracht. De aanleg van een rijwiel pad is niet in dit plan begrepen; wel wordt de breedte van de aardebaan zo danig, dat de aanleg van een rijwielpad van 3 meter breedte in een later stadium mogelijk is. In de toelichting bij het voorstel waarin B. en W. de Raad Voor stellen de nodige medewerking te verle nen, herinneren zij er aan, dat het aan vankelijk in de bedoeling lag dit object als zgn. aanvullend werk te doen uitvoe ren met een werkgelegenheidssubsidie van het rjjk. Door de Directie voor de Arbeidsvoorziening van het ministerie van Sociale Zaken is op 29 april 1960 in principe een subsidie toegezegd van 75% in de ten laste van de gemeenten blij vende kosten. En definitieve toezegging kan echter eerst worden verstrekt indien de werkgelegenheidssituatie zulks wet tigt. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. De huidige situatie op de arbeids markt is echter zodanig, dat voorshands geen kans bestaat op toekenning van dit subsidie. Aangezien aan een spoedige totstandkoming van de nieuwe verbin ding een grote mate van urgentie moet worden toegekend, is daarom naar an dere mogelijkheden omgezien om tot uitvoering van de plannen te komen. Gisteravond hield de Chr. Emigratie Centrale afd. Friesland in Restaurant „Onder de Linden” een voorlichtings avond over emigratie naar Australië en Nieuw-Zeeland. Spreekster was mej. H. W. Fuykschot, directrice van het C.E.C. kantoor te Rotterdam. De heer Hessels, voorlichtingsambte naar der C.E.C.afd. Friesland te Leeu warden, zei in zijn openingswoord dat, hoewel de emigratie misschien wel meer in de algemene belangstelling heeft ge staan dan thans, er toch nog velen zijn, die deze stap in hun leven doen of zullen doen, Dit is de reden waarom de afd. Friesland mej. Fuykschot had uitgenodigd van haar/ervaringen op haar onlangs gemaakte oriëntatiereis naar Australië en Nieuw-Zeeland te vertellen. Wanneer het spreekwoord „Wie verre reizen doet, kan veel verhalen”-, opgeld doet, dan is dat zeker het geval na een reis naar het Zuidelijk halfrond, zo be gon mej. Fuykschot. In juli jl. vertrok zij, per KLM straalvliegtuig van Schip hol en 34 uren later landde ze op het Naar wjj vernemen hebben de bestu ren van de Chr. Muziekvereniging Har monie en het Chr. Gem. Koor Excelsior ook dit jaar weer het voornemen een gezamenlijke Kerstwjjdingsuitvoering te geven en wel op 21 december a.s. Deze avond, welke ieder jaar een gro ter aantal bezoekers trekt, zal zeker bijdragen tot een waarlijk beleven van het komende Kerstfeest. Verleden week kreeg Speurder be zoek van een jongetje. Zijn naam? Kees. Enigszins verrast en ergens hoopvol (misschien was het wel een tipvroeg ik wat er aan de hand was. Het bleek dat Kees zijn autoped miste en hem nergens, maar dan ook nergens kon vinden. Volgens hem zou Speurder, de hond, hem zeker kunnen vinden, want die ging toch altijd de hele stad doorKees meende nl. dat Speurder een hond (je) was. Helaas is Speurder hem niet te gengekomen. Maar misschien dat u de autoped ergens gezien hebt? Het is een blauwe met ’n rood-grijs tasje, een zitje en een rem. U mag het ge rust komen zeggen en als u een leuke tip hebt, het adres is Ged. Pol 6. Maandagmiddag werden de bewoners van de Ged. Pol opgeschrikt dooi- 'n geweldige klap. Eén ogenblik schud de alles. Doodverschrikt keken wjj elkaar aan. Was dit een aardbeving of een atoombom? Dan de kelder in.... Iedereen vloog echtep naar buiten om te zien wat er gaande was. Voor het puin van voormalige van Kadimo ston den drie werklie den kalm te pra ten. WÜ moesten niet zo’n drukte ma ken. Het was niets. Zjj braken dat verbrande huis verder af en als je een muur in één keer liet vallen, ging dat heus vlugger dan bij stukjes en beetjes. HEEG. In verband met het aanstaand vertrek van de heer H. A. Wijmans, hoofd der Geref. School, die benoemd is als hoofd van de Chr. Nat. School te Arum, werd maandagavond afscheid genomen van de heer en mevrouw Wy mans. Voorzitter H. L. Poepjes sprak hen toe namens ’t schoolbestuur en de ou ders van de schoolgaande kinderen. Mej. Koeveringe sprak namens het personeel, namens de Militaire Bond Pro Rege afd. Heeg de heer M. Jelsma. Tot slot bedankte de heer Wijmans voor de prettige samenwerking die hij in Heeg heeft ondervonden en voor de cadeaus die hem deze avond waren aan geboden. HEEG. Na een korte ziekte overleed maandagmorgen alhier onze plaatsge noot de heer S. Louwsma. Hij bereikte de leeftijd van 98 jaar en was hiermee de oudste inwoner van Wymbritseradeel. Vandaag, morgen en overmorgen wordt in „Ons Gebouw” de vijfde Water poortshow van de Pluimvee- en Konijnen fokkers Ver. „Sneek en Omstreken - Balk en Omstreken” gehouden. Vanmorgen werd deze tentoonstelling officieel geopend, nadat gisteren de die ren gekeurd waren. In totaal werden er gemeester van Doniawerstel, Mr. K. Aan de Leeuwarderstraatweg én ook bij het Zuidersportpark staan doods koppen op borden getekend, ten teken dat het betreden van het gebied daarachter levensgevaarlijk is. Het is dat opgespoten land dat onder water staat en Speurder heeft gemeend dat het geen kwaad kon er even op te wijzen, vooral nu het gaat vriezen en de lust voor de jeugd om even te Grote Hoenders Mooiste haan - Rijnlander van K. v. d. Sluis Oudemirdum; mooiste hen - Anco na van E. J. Koopens Donkerbroek; mooiste nr. Nederlandse Ras - Holl. Wit- kuif van J. M. van Dijk Harderwijk; mooiste nr. Friese Hoen - Zilverpel van F. J. Bosma Hartwerd. Afdeling krielen -v00r de keuring worden de dieren van alle kanten bezien, maar zo men ziet ook gewogen. Tussen de keurmeesters de heer F. Verf, voorzitter van S. en O. en secretaris-penningmeester van de show. meente Sneek een bedrag van f 127.430,-. De uit deze investering voor de ge meente jaarlijks voortvloeiende last kan, Uitgaande van een afschrijving van 30 jaar op basis van 414% annuïteit, wor den becijferd op rond 1 7600,-. Een vrij aanzienlijk bedrag, maar naar het oor deel van B. en W. is de totstandkoming van de weg voor onze gemeente van zo danig belang, dat deze las. dient te wor den aanvaard. Voorts hebben gedeputeerde staten van Friesland verklaard te zullen bevor deren, dat aan de gemeenten Wymbrit seradeel en Ijlst, welke niet in staat zijn hun deel van de kosten binnen het raam van een reëel sluitende begroting be schikbaar te stellen, door het rijk fi nanciële medewerking wordt verleend in de vorm van een subjectieve ver hoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds. Werf moeten de scheidsrechters hun sport zien als een hobby, waarbij geen winst gemaakt mag worden. Deze in stelling betekende volgens spreker geen wantrouwen tegen de scheidsrechters. Een leuke discussie ontspon zich over de vraag: het al of niet aanstellen van vrouwelijke scheidsrechters. De heer Ir. A. van Emmenes was hier wel een voor stander van, evenals de heer A. v. d. Werf, die vooral wees op de vrouwelijke charme. Een volgend punt was de mening van het forum over de toekomst van het be taalde voetbal in het Noorden in ver band met de verscherpte degradatie. D? heer G. Eeden zei hiervan dat men in het Noorden nog veel te amateuris tisch denkt. Men moet het betaalde voet bal van heden beschouwen als een kei harde business, waarbij men vooral het bedrijfsleven moet inschakelen. Als voor beeld noemde spreker het Deventer Go Ahead, dat zakelijk zeer goed wordt be stuurd. Interessant was ook de vraag omtrent de circulaire, die de KNVB had gezon den aan de verenigingen, waarin men van Douwen, de burgemeester van Wym britseradeel, de heer J. van Hout, wet houder Blok, mevr. Otto-v. d. Hamme, de afgevaardigden van de zustervereni- gen uit Heerenveen, Bolsward en Fra- neker, tevens de ere-leden de heren Brouwer en Haagsma en de oud-voorzit- ter van Balk de heer Visser uit Wyckel. Het eerste lustrum van de Waterpoort show, en tegelijk het vijftig jarig bestaan van de Vereniging, is een groot succes, constateerde dhr. Mabeles. De show be hoort rot de vijf grootsten van Nederland en men prjjst zich in Sneek gelukkig „Ons Gebouw”, uitermate geschikt voor dit doel, ter beschikking te hebben. Spr. dankte de heer F. Verf voor het vele werk en roemde diens veelzijdigheid van In de Lagere Techn. School aan de Kloosterstraat werken de leerlin gen van de zgn. kopklas, jongens die na de driejarige cursus van de school zelf, nog een jaar bljjven doorwerken in de afdeling fjjn-metaal, onder lei ding van hun leraar de heer Oost- meyer aan een werkstuk. Heel ge woon, maar het werkstuk zelf is niet zo gewoon. Het is een vergrotingsap- paraat, dat dient om het negatief van een foto te vergroten. In de geschie denis van de school heeft men nog nooit een dergeljjk apparaat, waar mee eind september- is begonnen en dat omstreeks half januari klaar zal zijn, gemaakt en het ligt dan ook in de bedoeling het de directeur van de school de heer J. H. Stubenitsky, aan te bieden. Ook in Tasmanië bracht mej. Fuyk schot veel bezoeken bjj emigranten. Dit land met zijn prachtig natuur schoon biedt ook de nodige kansen voor emigratie. Tenslotte vloog zjj nog naar Nieuw-Zeeland. In tegenstelling tot Australië doet de stedenbouw hier meer Europees aan. Hoewel Nieuw-Zeeland niet in die mate als Australië emigranten opneemt, zjjn hier toch veel Nederlanders. Het land is echt een land van ruimte en welvaart. De woningnood is er ook lang zo groot niet als in Australië en momenteel is er een goede werkgele genheid. Voor emigranten stelt men ech ter de eis, dat men vooraf voor werk gelegenheid moet zorgen. Een goede relatie is hier dus onmisbaar. Naast vrienden en verwanten, zorgt ook de Reformed Church in bepaalde gevallen voor hulp aan a.s. emigranten. Want, zo waarschuwde spreekster, wie denkt te emigreren, moet rekenen op tegenslagen, daar al het oude vertrouw de achterbleef en men in een totaal an der land komt. Maar wie in volle ge loofsovertuiging emigreert, zal nooit al léén staan, want God laat hem ook daar niet los. Na de pauze beantwoordde mej. Fuyk schot verschillende vragen, waarna zij tot slot een aantal kleurendia’s over de bezochte landen en van Nederlandse ge zinnen aldaar vertoonde. Mooiste haan - Engl. Vechtkriel J. G. M. Smit Kerspel-Goor; mooiste hen - Antw. Baardkriel van A. H. Boonstra Leeuwarden; mooiste Ned. Ras Baard kriel van A. K. Mulder Jubbega; mooiste tekeningdier Friese Kriel - F. Verf Sneek. Konijnen Mooiste ram kooi 830 Zwarte Wener van P. Schram Warns; mooiste voed ster kooi 525 IJzergr. VI. Reus van J. Schippers Langweer; Mooiste der gro te Rassen - Franse Hangoor- van W. Bles Langweer; mooiste Midden Rassen - Zwarte Wener van P. Schram Warns; mooiste Kleine Rassen-Klein Zilver van R. Sijtsma Leeuwarden; mooiste Kort- harige Rassen-Witte Rex van Mevr. Velt- man-Ottema Nijemirdum; mooiste te- keningdier-Rus blauw van J. Hessels Heerenveen; mooiste Cavia van S. Huizinga W’aerden. Sierduiven Mooiste Sierduiven doffer - Deense ek ster van K. S. Vlieger Rjjperke.-k; mooi ste Sierduif de Oosterse Meeuw van G. de Vries Jr. Leeuwarden. Watervogels Mooiste woerd-de Caroline eend van H. Schutte Kampen; mooiste eend Man- darjjn-idem; mooiste de Niji-gans van J. K. Hoekstra Pingjum. eigenschappen. Ook aan de „stille wer kers op de achtergrond” werd dank ge bracht. Hierna werd het woord gegeven aan Mr. K. van Douwen, die zich zeer ver eerd voelde de tentoonstelling te mogen openen, te meer daar hij zich te midden van een zeer kleurig, internatio naal gezelschap wist te bevinden. De heer Mabeles sprak vervolgens een propagandistisch woord, waarna ver schillende sprekers het woord voerden en de vereniging feliciteerden met het vijf tig jarig bestaan. Burgemeester Mr van Douwen opende de tentoonstelling door als eerste de zaal te betreden. Tentoonstelling Uit de verschillende soorten rassen, het is onnoemelijk ze alle op te noemen, blijkt dat er een pracht éollectie Hoen ders is ingezonden. De twee favorieten zijn de Friese Hoenders en de Wyandot te’s, welke in vrijwel alle kleurslagen vertegenwoordigd zjjn. Ooi: in de afdeling Konijnen zijn fraaie inzendingen in vrijwel alle rassen en heel wat kleuren. De afdeling Sierduiven is een welkome aanvulling op deze jubi- leumshow. De Watervogels zijn ook in verschillende soorten aanwezig zoals Ja panse Knobbelgansen, Nijl- en Canada- ganzen, Caynga eenden, Witte kwa kers, Mandarijn enz. De genoemde scheidsrechtersvereni ging „Sneek en Omstreken” hieid, mede in verband met haar a.s. 40-jarig ju bileum, gisteravond in de benedenzaa. van Hotel Hanenburg een bijzondere fo rum-avond. Het forum was samenge steld uit de heren: Ir. A. van Emmenes, de bekende radioreporter en televisie commentator, Th. Hogenboom, voorz. der COVSC (Centrale Organisatie van voetbalscheidsrechters), G. Eeden, be kend oud-scheidsrechter en de heer A. v. d. Werf, voorzitter van de afd. Fries land van de KNVB. De heer S. Velle man, ere-voorzitter van de scheidsrech tersvereniging, trad op als voorzitter van het forum. T,; >4 I r i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1