In Thabor is een gymnastiekclub opgericht Volgend jaar weer noordelijke en nationale zeilkampioenschappen op het Sneekermeer ^AGENDA J Twee prachtige feestavonden van „Utile Oulci” I Zeilwedstrijden in Friesland seizoen 1962 WYMBRITSERADEEL IJLST van en Ernstig ongeluk tussen de Jeite- en Wellebrug Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, I Maandag 11 dec. 1961 116e jaargang no. 99 Eén dode en één zwaar gewonde President-Commissaris V D. overleden Alfred Salten sprak voor J.M. -- Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Flits en Topklasse maken grote opgang Nieuwe „Adspirant” klasse voor de rijpere jeugd Voortaan direct uitslag van rij-examen Gymnastiek voor ouderen: goed voor lichaam en geest SNEEKER NIEUWSBLAD 15 ct (handels Wedstrüddata. Jaarverslagen. De Gouden Pantoffel” Voorzichtig met de Flitsjes. Voorstellen. „Het begon met een noodlanding” VI. de de te beslissen. Het bestuur moet eerst de Gymnastiekclubjes Mei Juni Juni Juni Jjmi Juni Juni Juli Juli Juli Juli Juli Juli Juli Aug. Aug. Aug. Aug. Aug. Sept. Sept. Sept. Aug. totale kosten kunnen overzien en daarom verzocht liij het comité een gemotiveerd verzoek in te zenden met vermelding van de reeds toegezegde bijdragen. In elk geval echter staat de Bond vooi 250.-. De vergadering ging hiermee accoord. kan een Volgens een bericht in het Algemeen Dagblad mogen van 2 januari af de ad viseurs van het Centraal bureau voor de afgifte van de rijvaardigheidsbewijzen de uitslag van het rij-examen meteen aan de kandidaat bekend maken. Het Centraal bureau stuurt later het rijbe wijs op. Verschijnt .vlAANDAGS en DON DERDAGS AMICITIA Maandag 11 dec. ’s avonds 8 uur film; Babette op het oorlogspad. Donderdag 14 dec. ’s avonds 8 uur film: Als er dauw hangt komt er regen. De gevolgen waren verschrikkelijk. Eén der inzittenden, de 26-jarige Gouke Hylkema uit Harich liep zodanige ver wondingen op dat hij ter plaatse over leed, terwijl een andere jongeman, de heer P. Dolle, zoon van een caféhouder te Balk, uit de wagen werd geslingerd en met zware verwondingen naar het Sint Antonius Ziekenhuis alhier moest worden vervoerd. De drie andere inzit tenden werden slechts licht gewond en konden zich na het ongeluk naar huis be geven. De auto werd zwaar beschadigd. In Nederland wordt veel voor de Ou den van Dagen gedaan. Men bouwt Be jaardencentra, er worden sociëteiten op gericht, de zorg voor zieken en invaliden is uitstekend maar toch blijft er bij de betrokken personen een gevoel van „bui ten staan” hangen. Dit komt in de aller eerste plaats door de houding en gesteld heid van die oudere zelf. Dat is echter heel begrijpelijk: het ouder worden gaat in de meeste gevallen gepaard met tal van kwalen en kwaaltjes: moeheid, stijf heid, moeilijk lopen enz., waardoor zy zich min of meer alleen voelen staan. Kortom zij hebben iets nodig, belang stelling èn hulp voor hun problemen. Op een bijeenkomst van leidsters van Bejaardenzorg sprak onze oud-stadge- noot Dr. J. Th. R. Schreuder, dè man op het gebied van de revalidatie in ons lana, dat alle oude mensen eigenlijk wat gym nastiek moesten doen. Gewone lichaams oefeningen met armen en benen zwaaien, die geregeld herhaald worden. Het is da.i niet meer nodig dat men stijf wordt, het opstaan moeilijk wordt en men met be nen als stokken loopt. pleidooi voor een bijdrage van de Bond in de kosten voor deze vergadering. De voorzitter van de L.W.S. onderstreepte dit en wekte de aangesloten verenigingen op eveneens een bijdrage te storten. De voorzitter deelde hierop mede, dat de Bond bereid is 250.- bij te dragen. Mr. W. Hoekstra (Joure) vond dit echter veel te weinig. Naar zijn mening was duizend gulden het minste. Het gaat hier nl. om een algemeen Fries watersportbe- lang. De afgevaardigde van een der vereni gingen buiten Friesland voerde hiertegen aan dat de N.N.W.B. een Noord Neder landse vereniging is en geen Friese. Hu wilde geen cent geven. Na uitvoerige dis cussies verklaarde de voorzitter tenslot te, dat het niet juist was staande deze vergadering over zulk een hoge bijdrage Op de jaarlijkse algemene vergadering van de Noord Nederlandsche Water- sportbond, die zaterdagmiddag in Hotel „Amicitia” te Leeuwarden is gehouden, en waarop 31 van de 45 afdelingen vertegenwoordigd waren, heeft de voorzitter de heer F. C. van der Maden medegedeeld, dat aan de K.V.N.W.V. verzocht is vol gend jaar de nationale kampioenswedstrijden voor een aantal nationale klassen weer op het Sneekermeer te doen houden. Indertijd is toegezegd dat dit eens om de drie jaar zou geschieden en de laatste maal was dit in 1959. Voorts is aan het Verbond verzocht de Noordelijke Topklasse en Flitsklasse tot de nationale wedstrijden toe te laten, en heeft de Bond een nieuwe klasse voor de rijpere jeugd ingesteld. Het groepje dames en heren uit Tha bor dat elke week les krijgt van mevr. T. van Houten-Jongejans. Protest tegen ruilverkaveling Garijp-Wartena c.s. De actie welke is ontketend tegen de bekende plannen van Ged. Staten heeft ook de N.N.W.B. niet onberoerd gelaten. Aan Ged. Staten is een protest gezonden. Want, zo betoogde de voorzitter, terwijl elders in het land alles wordt gedaan om de watersport-recreatie te bevorderen, wórdt er in Friesland aan gewerkt deze afbreuk te doen. Veel wordt echter binnenskamers behan deld én daarom vroeg spr. alle aanwe zigen om, als hun iets ter orde komt over dergelijke plannen, zulks ter kennis te brengen van het bestuur. De vergadering stemde er onder applaus mee in, dat de plèidooi voor een bijdrage van de Bond de protestvergadering die hedenavond in Leeuwarden wordt gehouden namens de Bond zal bijwonen. Later hield de heer v. d. Veen nog een Advertentieprijs per mm. Bg contract idv.) lager. Abonnementsprijs t 3,— per halt jaar Franco p. oost 3,75 per half jaar Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Na het uitreiken door de voorzitter van de plaquettes aan de kampioenen 1961, voorzover aanwezig, volgde de vaststel ling van de wedstrijddata voor het Ko mende seizoen. Dit leidde weer tot enige moeilijkheden, o.a. over de datum van 24 juni, waarop de S.Z.C. aanspraak maakte voor haar traditionele zomerwed strijd, maar die ook door Grouw aange vraagd was voor de Starttorenwedstrijd der vijf verenigingen. Bij monde van de heer F. Z. Ruiter voerde de S.Z.C. hiertegen aan, dat men in Grouw op te veel weekeinden beslag legt, waardoor er voor de andere ver enigingen weinig overblijft. De zomerwedstrijden van de Club worden al meer dan veertig jaar gehou den, en daarom wenste zij van deze da tum geen afstand te doen. Maar toen de voorzitter voorstelde deze zondag en de zaterdag daarvoor beurte lings aan haar en aan Grouw toe te wij zen, ging de S.Z.C. hier direct mee ae- coord onder voorwaarde dat zjj volgend jaar nog op de zondag vaart. De Grouw- sters legden zich ook hierbij neer. De heer Bernardus Hendricus Vroom, president-commissaris van het Groot- winkelconcern Vroom Dreesmann ;s in zijn woning te Amsterdam plotseling overleden. Hij was 77 jaar oud. De overledene heeft vele jaren met de heer Willem Dreesmann de hoofddirect e van het concern gevoerd en verrichtte ook veel werk op maatschappelijk, soci aal en charitatief terrein in zijn woon plaats. In verband met dit overlijden zijn mor gen alle bedrijven van V D gesloten. Niemand minder dan de dirigent van het Frysk Orkest de heer Alfred Salten zelf was door het bestuur van „Jeufcd en Muziek” alhier uitgenodigd om voor haar een inleiding te houden over ..Con cert voor orkest” van Bartók, dat het Frysk Orkest hier morgenavond zal spe len. Na een kort openingswoord van de voorzitter Dr A. Wadman, gaf de heer Salten eerst een boeiende, maar lang niet altijd gemakkelijke inleiding op de muzikale invloeden, die op Bartók werk ten en diens eigen daaruit voortvloeiende wijze van componeren. Want om Bartók en de moderne com ponisten in ’t algemeen te kunnen waar deren, moet men zich eerst terdege voor bereiden. Na de pauze ging de heer Salten over tot de eigenlijke bespreking van ’t „Con cert voor orkest”, dat hjj toelichtte met muzikale voorbeelden. Het was met recht dat de voorzitter hem aan 't eind van zijn lezing behalve als dirigent ook als pedagoog prees en bedankte. Van deze unieke gelegenheid om inge leid te worden tot een concert, maakten, behalve vele leden, ook verschillende oudere concertbezoekers en niet J.M.’ers gebruik. (Dit zal tengevolge hebben, dat de Pampusklasse niet meer aan de kam pioenswedstrijden zal kunnen deelne men. De Friese Pampuszeilers wonen bijna allen in Sneek, en het grootste deel van hen heeft principiële bezwaren tegen het (wedstrijd) zeilen op zondag, wat mr. W. Hoekstra ook al naar voren bracht, red.) Dat is nu twee jaar geleden. Sindsdien zijn er tal van gymnastiekclubjes opge richt. Eén daarvan in Rusthuis Tha bor alhier. Het initiatief voor dit clubje is uitgegaan van de „Stichting Fries land voor Maatschappelijk Werk” te Leeuwarden, die geregeld cursussen or ganiseert voor bestuursleden en direc ties van rusthuizen. Op één van deze Beide klassen vertonen een verheugen de groei, zo deelde de voorzitter verder mede. Van de Flits zjjn al ruim vierhon derd tekeningen verkocht en het zeilnum- mer 186.is reeds uitgegeven. Voor de Top zjjn deze cijfers resp. 135 en 100. Inmiddels is ook weer een nieuwe Noordelijke klasse, de „Adspirant” in gesteld een middenzwaardjachtie met gaffeltuig tussen de Flits en Tcp en speciaal ontworpen voor de rijpere jeugd. Het komt veel met de laatste overeen, is 4.80 m lang, 1.70 m breed en 0.82 m diep, en draagt 12 m2 tuig. Het wordt gebouwd van hechthout en kan ook door amateurs gebouwd wor den, waarvoor tekeningen en bouw pakketten beschikbaar komen. De prijs vanaf de werf zal plm. 2000.- tot 2200.- bedragen. Eigenbouw woiJt natuurlijk goedkoper. Een model van deze boot was in de zij zaal tentoongesteld en trok zeer veel be langstelling. Wanneer een mens plezier in iets heett, voelt hij zich behaaglijk en heeft opge wekte gedachten. Wie zorgen heeft, ver oudert vroeg, vroeger dan hij die vro lijk en opgewekt van aard is. Voor de ouderen in ons land, wier aantal ten ge volge van het verschuiven van de ge middelde leeftijdsgrens steeds groter wordt en wier problemen dan ook op heel ander terrein liggen dan enkele tientallen jaren geleden, is het belang rijk dat zij zich niet afsluiten voor ande ren, voor de wereld om hem heen, maar midden in het leven blijven staan. Zij moeten bezig blijven door allerlei dingen te gaan doen. In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks 1 uur, is op de rijksweg Sneek -Lemmer tussen de Jeite- en Weliebrug ter hoogte van de boerderij van de heer J. Okma, een personenauto met vijf jon gemannen uit Balk en omgeving, be stuurd door de 22-jarige M. Kuiper uit Balk, die in Blauwhuis een dansfeest hadden bijgewoond, door nog onbkende oorzaak tegen drie bomen gereden. De schoolklub van het Johannes Bo- german Lyceum „Utile Dulci” hield donderdag en vrijdag haar jaarlijkse feestavonden in de aula van de school. Wij hadden het genoegen de tweede avond bij te wonen. De voorzitster Matja Postma opende met Schriftvoorlezing en gebed en heette de vele genodigden met name de burgerlijke en onderwijs autoritei ten met hun dames, de afgevaardigden van schoolklubs van Lycea uit andere plaatsen van onze provincie en de vele aanwezigen in een korte, maar bondi ge speech van harte welkom. Het rijkvoorziene programma begon met prachtig pianospel van de heren Dr. P. Greep en H. Broekstra. Ge speeld werd: Allegro uit het klavier- concert in A dur, K V 414 van W. A. Mozart. Hierna volgde orgelspel van de heer Drs. J. Pop op het door het Ly ceum juist aangeschafte elektronische orgel. Ten gehore werden gebracht: Kleines Praeludium und Fuge g-moll: J. S. Bach en Koraal en twee variaties: „Wer nun den lieben Gott laszt wal- ten”, J. S. Bach. Santooi voor admim- itratie en redaktie: JEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) o.g.g 4091 Geen eigen meter meer. Als gevolg van de grote toename van de Flits- en de Topklasse heeft de heer H. C. Stam bedankt als officiële meter van de Bond, De voorzitter sprak zjjn er kentelijkheid uit voor het zeer vele werk dat onze stadgenoot in zijn functie voor de Bond heeft gedaan en deelde mede, dat met de K.V.N.W.V. reeds in principe overeengekomen is, dat haar officiële meters voortaan ook de Noord Nederl. klassen zullen meten. De meetlonen zul len hiervoor echter tot het peil van de nationale klassen moeten worden opge- trokken. Het vorenstaande zal wel duidelijk hebben gemaakt, dat dit stuk een knappe regie en een degelijke studie van rollen en situaties vereist. Deze zware taak had de heer Drs. Pop op zich genomen en als wij beden ken, dat hij hierbij met jeugdige ama teurs, die waarschijnlijk voor het me rendeel in het geheel geen toneelerva ring hebben, te werken had, dan moet erkend worden, dat het stuk toch wel met zoveel vaart over de voetlichten gebracht werd, dat de aanwezigen: in spanning de gebeurtenissen op het to neel volgden. Het decor, waarin- gespeeld werd, was eveneens voortreffelijk verzorgd door de heer P. Struik en ook het kap- werk van de heer Wolthuizen verdient lof. Het gaat niet aan ale spelers op hun verdiensten te volgen. Evenwel menen wij enkele uitzonderingen te mogen, maken. En dan in de eerste plaats wel voor Petra Bruinsma, dié de rol van senora Pilar y Gasset een buitenge woon goede gestalte gaf. Haar spel als schone, verleidelijke, geraffineerde en. koelbloedige vrouw was bewonderens- waardig. Janneke Postma wist de hy pocritische en waarzeggende senora Sarandi goed te creëren. Bouwien Fa ber speelde de rol van Rosita zeer charmant, terwijl Gjalt Welling als in- spekteur van politie de rol van Gar cia Martinez in goed doorvoeld spel op het toneel bracht. Ook willen wij nog Jan Niemantsverdriet noemen, die als Pepe, de kleurling-huisknecht een buitengewoon goede creatie gaf. Al de anderen hebben ook naar hun beste krachten er toe meegewerkt dat de aanwezigen werkelijk volop geno ten hebben van deze thriller. Wel zullen de acteurs en actrices tot de overtuiging zijn gekomen, hoe moei lijk het is zich te metamorphoseren tot een zuiderling. Toch zijn we er van overtuigd, dat de jeugdige spelers en hun regisseur de heer Drs. Pop met veel plezier dit stuk in studie hebben genomen. De hulde van het publiek was wel verdiend. Ook de bloemen voor de da mes en de envelop met boekenbon voor de heren, die door de voorzitster aan alle meewerkenden werden uitge reikt, waren een passend blijk van. waardering. Het was reeds na het mid dernachtelijk uur, toen Dr. Greep nog een slotwoord sprak en zeker de tolk was van alle aanwezigen, door de voorzitster Matja Postma te verzoeken de dank over te brengen aan de be stuursleden van „Utile Dulci” en de meewerkenden voor de prachtige feest avonden. Met het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus werd de avond besloten. Dinsdag- 12 december. Concert Frvsk Orkest in Amicitia. Solist: Stevan Bergmann, piano. Aanvang ’s avonds 8 uur. Woensdag 13 dec. Kunst aan Allen, Sneek. Opvoering van het toneelspel „Verkeerd begin” door Tóneelgroep „Studio” in Amicitia. Aanvang ’s avonds 8 uur. t Vrijdag 15 dec. ’s avonds 8 uur in het Himsterhüs te Oosthem Amateur- avond uitgaande van de VKA (Ver eniging Kleinkunst-Amateurs). Maandag 18 dec. Wild-drive van Sneker Bridgeclub. „Het bégón met een noodlanding” een thriller in drie bedrijven door Jenny Smelik-Kiggc Ergens in Brazilië, juist, waar de grens van dit land sa menvalt met die van Paraguay, Argen tinië en Bolivia, ligt in de eenzame pampas het landhuis „Los Morelos”. Daarin wonen de zeer verstrooide ge leerde senor Hernandez, zijn dochter Rosita, een lief meisje van 20 jaar, en de huisknecht Pepe, een kleurling. In het eentonige bestaan van de levens lustige Rosita komt plotseling een grote verandering, doordat een vlieg tuig wegens motorpech een noodlan ding moet maken en tot grote schrik van de bewoners der villa juist in hun tuin. Aan de passagiers wordt gast vrijheid verleend. Onder hen bevindt zich ’t merkwaardige mannetje Lopez, die in zijn aktetas drie verzegelde en veloppen heeft, welke de uitvinding behelzen van een militair wapen, dat van onschatbare waarde is. Er volgt een felle en adembenemende strijd om deze enveloppen, waarbij zelfs doden vallen. Lopez wordt vermoord door de sinistere knecht van de gangster Alvi- ara, die op zijn beurt deze knecht dood schiet. Tot de passagiers behoort ook de jonge inspekteur van de geheime poli tie, senor Garcia Martinez, die het spelletje van de heren en de twee da mes door heeft. Hij weet met behulp van de burgemeester en het hoofd van de politie senor Sbirbez de affaire tot een bevredigend eind te voeren, de overgebleven moordenaar wordt gear resteerd, de enveloppen veilig gesteld, één dame over de grens gestuurd en de anderen reizen met het inmiddels her stelde vliegtuig af. En nu krijgen Gar cia en Rosita volop gelegenheid elkaar hun liefde te verklaren, waarmee deze spannende en humoristische geschiede nis een blij einde neemt. De oorzaken van deze verschuiving zijn van verschillende aard, o.a. de grjte verbetering van de sociale omstandig heden en vooral de wijde vlucht die de medische wetenschap de laatste tijd heeft genomen. Een indirect gevolg hier van is, dat de gemiddelde leeftijd in een eeuw tüds bijna verdubbeld is, in 1860 was dat plm. 38, nu eind 1961, 73 jaar. Revalidatie TOP als tweemans boot is ontworpen en er nog maar één seizoen mee is gevaren, pat is te kort om nu reeds te kunnen oor delen. Dit voorstel van de S.Z.C. werd ver worpen met 10-46 stemmen. Naar de voorzitter na de pauze mededeelde, 'zal er echter zo mogelijk een bijeenkomst van de TOP-zeilers en de Techn. Com missie worden gehouden om eventuele wensen te bespreken. Het tweede voorstel, dat door het be stuur, zij het onder enig voorbehoud, on dersteund werd, kreeg een meerderheid van 43-9 stemmen en vier onthoudingen. 31 Zeilver. Sylnocht, Leeuwarden (Wartena) 3 W.S.V. Bergumermeer, Bergum 10 Grouwster Watersportver. Grouw 11 Zeilver. Lyts Frisia, Grouw 17 Heerenv. Watersportver. Nannewijd, (Terhorne) 17 KZVS, Sneek, RORC-klasse 24 SZC, Zomerwedstrijd 1 KZV Oostergo, Leeuwarden (Grouw) 7-8 Jouster Watersportver. 14 Zeilvereniging Workum 15 Zeilver. De Meeuwen, Leeuwarden Grouw) 22 Zeilver. DrachtenVeenhoop 25 Zeilver. Eendracht Maakt Macht, Eernewoude 31 1 Zeilver. De Zevenwolden, Lemmer 4 Zeilver. Eendracht, Akkrum, 3e Stertocht 5 Zeilver. Eendracht, Akkrum Aug. 8 of 15 Princenhoftocht De Meeuwen, Leeuwarden 12 Zeilver. Onder Ons, Terhorne 18-23 Sneek-Week 1 KZV, Langweer 2 Zeilver. Sylnocht, Leeuwarden 8-9 Kon. Zeilver. Frisia, Grouw 25, 26, 27 Nationale kampioenschappen op het Sneekermeer in de Regenbogen, Valken, 16 m2, Vrijheidsklasse en Pampus klasse Kampioenswedstrijden NNWB. De uitslag wordt gegeven door af gifte van een rapport, ondertekend door de adviseur die het examen heeft af genomen. Als de kandidaat is gezakt, wordt op het rapport vermeld aan welke eisen niet is voldaan. Komt de kandidaat in aanmerking voor een herexamen, dan krijgt hjj bovendien een coupon die hem daarop recht geeft. Indien de examinator niet zelfstand'g tot een beslissing wil komen, zendt ”ij zijn rapport aan de directie CBR., die dan de beslissing neemt. De kandidaat krijgt thans de uitslag pas na een dag of tien van het Centraal bureau. Deze methode zal worden ge- handhaafd voor het examen van inva- «a de. Pauze volgde de opvoering van: liden, omdat bij het vaststellen van de uitslag daarvan de medische en techir- sche diensten van het CBR moeten wor den geraadpleegd. Leerlingen van de eerste twee leer jaren vertoonden daarop een Chinees toneelspel: „De Gouden Pantoffel” voor een zeer aardig getroffen decor van de heer P. Struik en onder regie van de heer C. J. Hogerland met teksten en muziek van mevr. W. Hogerland-No- teboom. Dit toneelspel werd buitengewoon aardig vertolkt. Ans Slob was de schrijfster en vertelster Tao Li Ma en kweet zich op voortreffelijke wijze van haar taak, terwijl ook genoemd moet worden Ada Slob, die in diktie en mimiek de rol van Kiau-Tsjoe-Ma, zuster van de keizer, buitengewoon goed speelde. Niet vergeten moet wor den Elbrich Zijlstra, het keukenmeisje Li-Soem-Tsja, dat later natuurlijk een prinses bleek te zijn, die met haar prachtige stem en zang de aanwezigen wist te boeien. Ook de andere spelers droegen hun steentje bij om van het geheel een zeer te genieten schouwspel te maken, waarin vooral de aardige kostuums en het kapwerk van de heer Wolthuizen een groot aandeel hadden. Bij de rondvraag adviseerde de heer De Groot (Drachten-Veenhoop) de ver enigingen voorzichtig te zijn met het la ten zeilen van de Flitsjes. Hü herinner de hierbü aan de Sneekweek waarin veie Flitsjes omsloegen. De heer P. Oljj deelde mede, dat voor deze scheepjes al een kleine baan is ge projecteerd buiten de Heerenzijl om en van een der Grouwsters hoorden wij, dat daar al veiligheidsmaatregelen wa ren genomen. Tenslotte vermelden we nog dat in de ze prettige en uitstekend geleide verga dering de heyén.F. C. v. d. Madeq, H. H. F. Niemeijer en J. Lassche als be stuurslid en de heer A. van Gooi als lid van de Techn. Commissie werden herbe noemd. Al deze benoemingen geschied den bij acclamatie. Uit deze verslagen bleek, dat de ver standhouding met het Verbond is verbe terd en de financiële positie van de Bond aanmerkelijk is verstevigd ais gevolg van de verhoogde contributie en de meerdere inkomsten uit auteursrechten en meet lonen. Door uittreding van de drie Kamper verenigingen, maar toetreding van de Z.V. ,,’t Wiede”, Giethoorn, verminder de het aantal aangesloten verenigingen tot 45 met rond 6400 leden. Zwolle en later ook de S.Z.C. brach ten het bestuur hulde voor het gevoerde beleid, de laatste in ’t bijzonder ook voor dat van de voorzitter, echter met het ad vies het werk niet te veel op één persoon te concentreren. De heer V. d. Maden stelde de vergadering echter gerust. Alles is thans zo goed geregeld, dat eventueel een ander direct een overzicht heeft van de gehele gang van zaken. De admini stratie, correspondentie enz. zijn steeds tot op de dag bij. avonden heeft mej. Albertine Vellinga (onze oudere lezers zeker bekend) vel leden jaar gesproken over de gymnastiek voor bejaarden. Zij drong er sterk op aan (en zo aanstekeljjk, dat alle cur sisten tenslotte met armen en benen zwaaiden) de bejaarden gymnastiek te laten doen. Of het in groepsverband of individueel geschiedde deed niet ter za ke en ook in de keuze van de eventuele ieider/ster was men volkomen vrij. Het bestuur en directie van Thabor hebben hun keus laten vallen op mevr. T. van Èouten-Jongejans, heilgymnaste en mas seuse alhier, die nu sinds 16 november aan een groepje, bestaande uit 26 da- men en heren, in leeftijd variërend ven 76 tot 85, elke donderdagmiddag van half vier tot vier uur les geeft. Iedereen die er aan deelneemt is enthousiast. Het maakt de mensen vro lijk, kwinkslagen vliegen door de lucht (al waren de dames en heren tijdens ons bezoek een beetje timideJe wordt er fit van en krijgt hernieuwde belang stelling voor verschillende dingen, waai- door de band met de buitenwereld wordt versterkt! De Zeilver. „De Meeuwen” stek'e voor in de jaren, waarin geen nationale kampioenschappen in het noorden woi- den gehouden die van de N.N.W.B. steeds te doen plaats vinden op de 9e en 10e dag na het einde van de Sneekweek. De zeilers hebben dan enige tjjd gele genheid bjj te komen van de Sneek-week- drukte. Het bestuur was evenwel van mening dat het vaststellen van de meest geschik te data, waarbij zoveel mogelijk tevens rekening wordt gehouden met de belan gen van sommige afdelingen aan hem moet worden overgelaten. Het adviseei- de dan ook het voorstel niet aan te ne men. Drachten-Veenhoop stelde bij amende ment voor dat het bestuur moet streven naar het houden van de kampioenswed strijden op het door de Meeuwen voor gestelde tijdstip, maar daaraan niet ge bonden is. Dit amendement werd met al gemene stemmen aangenomen, net voorstel van De Meeuwen op dezelt„e wijze verworpen. De Sneeker Zeilclub stelde voor de be manning van de Topklasse, die thans uit maximaal twee personen mag be staan, te verhogen tot maximaal drie en de kampioenswedstrijden van de Bond voortaan te doen houden op een zaterdag en een zondag inplaats van op een vrij dag en een zaterdag. De heer C. W. Schaap verdedigde het eerste voorstel. Hjj betoogde, dat er tij dens de Sneekweek alle dagen harde tot zeer harde wind was, waarbij is geble ken, dat onder die omstandigheden niet de maximale snelheid uit de boot worden gehaald. Bovendien is het middenzwaard. Van andere zjjde werden echter be zwaren tegen het voorstel ingébracht, waarbij dhr. M. W. Jansen namens de Techn. Commissie opmerkte, dat

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1