Waterpoort-krabbels Studio Speelde „Verkeerd Begin Actie-Comité 10 x 10 geïnstalleerd IJLST W YM BRITS ER A DEEL 1 BUITENLANDS OVERZICHT door Speurder en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, I IF T Wil Donderdag 14 dec. 1961 116e jaargang no. 100 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD L. Stoelwinder overleden Benoemd .75 .00 31 l P. Ouderavond Eben-Haëzer- school Bevestiging en intree Candidaat C. Gros .75 .70 .25 Geslaagd Weer een clubmatch van de K.C. Sneek en Omstreken Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Advents-kerstavond Mater Amabilisschool I SNEEKER NIEUWSBLAD (handel» 4 7 lied 4 Na de thee I I Comité Opnieuw zijn gevechten uitgebroken in Katanga, Kongo’s afgescheiden provin cie, waar president Tsjombé zich staan de houdt door zijn blanke officieren en blanke raadgevers, wier vertrek al her haalde malen door de Veiligheidsraad van de Ver. Naties is geëist. In septem ber heeft de vertegenwoordiger van de Ver. Naties in Elisabethstad, de hoofd stad van Katanga, gepoogd, deze blanke huurlingen, zoals zij meestal worden ge noemd, gewapenderhand te verwijderen, hetgeen het einde van de onafhankelijk heid van Katanga zou hebben betekend. De poging is echter mislukt, evenals la tere pogingen van het leger van de cen trale Kongolese regering. Een preca'ie wapenstilstand was het resultaat en deze wapenstilstand is vorige week dinsdag geëindigd door hernieuwde acties van de troepen der Ver. Naties, toen de Katan- gaanse troepen, in strijd met de af spraak, wegversperringen, die de be wegingen van de eenheden van de Ver. Naties hinderden, gingen versterken. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Het comité bestaande uit negen leden: Henk Faber, Graaf Adolfstraat 28, (tal. 4254) voorz. Neli Kuperus, Kleinzand 6 Chroestsjov wil niet over Berlijn alleen onderhandelen, maar blijft het vredes verdrag met Oóst-Duitsland als uitgangs punt nemen, wanneer er dan al geen vredesverdrag met geheel Duitsland kan komen. Dat betekent dus weer, dat net Westen over de verbindingswegen van Berlijn zal moeten onderhandelen met de Oost-Duitsers, die zonder enige twjjiel bezwaar zullen maken tegen militaire transporten over hun grondgebied. Wij zijn weer even ver als begin juni, toen Kennedy zeer somber van zijn onder houd met Chroestsjov in Wenen terug keerde. naar andere stukken van deze schrij ver, die ongetwijfeld beschikt over de vereiste gaven om voor het toneel te schrijven. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Chris telijke lagere school te Oosterlittens is benoemd onze stadgenoot de heer M. J. Vierstra. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het semi-artsexamen, on ze stadgenoot de heer J. F. May. Alle hoop van de Westelijken, dat zij met Rusland zouden kunnen onder handelen over een nieuw Berlijns sta tuut, dat hun rechten zou garanderen, is weggevaagd. In de grote raadzaal van het Stadhuis werd dinsdagmiddag het actiecomité 10 x 10 officieel: door burgemeester Ras- terhoff geïnstalleerd, waarbij klasse ver tegenwoordigers (sters) van alle Sneker scholen aanwezig wayen. De opzet van deze aktie is, dat alle jongens en meisjes van Nederland tien weken lang tien pro cent van hun zakgeld zullen afstaan, door middel van een kaartsysteem. Daar naast worden er in het hele land tal van aktiviteiten door de jongeren zelf ge organiseerd. Op deze wijze levert de Ne, derlandse jeugd een bijdrage tot de An’i- Honger-Aktie om de hongerende mede mens te helpen. gen krachten gegeven, waarin de heer J. Dijkstra te Leeuwarden, oud-be- stuurslid van de club, dia’s zal verto nen van honden van leden op tentoon stellingen, clubmatches en vergaderin gen. Advtrtentieprij» 15 ct per mm. Bij contract adv.) lager. Abonnementsprijs t 3,— per half jaar. Franco p. post i 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad van de Duitse hereniging zou kunnen worden gezien. De Engelse gedachte, dat men misschien aansluiting zou kun nen zoeken bij Europese zones van ver minderde spanning of kernwapenvrije zones, werd door Duitsland veroordeeld, maar Amerika bestudeerde deze gedach te lang niet altijd afwijzend, al kreeg het de vorm van een verklaring, dat West-Duitsland niet de beschikking over kernwapens zou Krijgen. De situatie schijnt nu te zijn, dat Adenauer wat is teruggekomen van de isolering van het Berljjnse vraagstuk en ook het Ame rikaanse standpunt staat in deze niet meer geheel vast. Daartoe heeft zeker de rede van Chroestsjov van afgelopen za terdag bijgedragen. dagen is er een ver- Weldra zal het Gemeentehuis van Wymbritseradeel honderd jaar aan de Marktstraat alhier hebben gestaan. Er zijn al vele veranderingen en ver beteringen in aangebracht en ook nu wordt er druk aan gedokterd. De electrische leidingen worden ver nieuwd en de plastic buizen in de mu ren ingelaten. De muren zelf worden schoon gebikt en opnieuw bepleisterd en de oude stuc-plafonds door moder ne vervangen. Het personeel zal wel eens een verzuchting geslaakt hebben over al die stofrommel, maar laat het hun een troost zijn dat de honderdja rige er straks weer „kreas” op zal staan. Het is ondoenlijk hier uit te maken, wie de schuldige is van de grote tegenstel lingen, die er momenteel in de wereld heersen. Wij leven in een westerse maat schappij zonder gebrek. Wij hebben daarvoor technische hulpmiddelen tot on ze beschikking, maar de grondslag van het organiseren en het besturen van deze samenleving is het erkennen van do menselijk waardigheid, aldus de bur gemeester. Spr. had veel waardering voor de jeugd om het initiatief te nemen de in nood ver kerende medemens hulp te bieden. Hoe vaak komt de vraag niet in ons op: „Ben ik mijn broeders hoeder?” Wij hebben een taak, een langdurige taak die van geslacht op geslacht wordt overgedragen. 10 x 10 is daarvan slechts een klein onderdeeltje. Het in stalleren van dit comité doe ik in het be sef dat de ouderen een onvolkomen ge bouw” achtergelaten, een gebouw waar aan voortgewerkt moet worden en ik hoop, zo eindigde de burgemeester, dat de geest en het enthousiasme, die achter deze aktie zitten, het tot een schoon en harmonisch geheel zal kunnen maken. Kynologische bespreking Voorts zullen enige leden met hun hond worden uitgenodigd om deze op raspunten te bespreken en voor te brengen alsof ze op een tentoonstel ling zijn. Besproken zullen worden ’n duitse dog, St. Bernard, duitse herder, cocker spaniel, engelse setter en wet- terhoun. Daarna komt er een forum, bestaan de uit de heren Dr. P. Klein jan, dieren arts, dr. J. P. Otto, bioloog, A. Auke- ma, keurmeester en mevr. A. H. Otto- v. d. Hamme, secretaresse van de KC. Vragen voor dit forum worden voor 15 januari ingewacht bij het secretariaat. Vooral voor hen die hun hond wil len inzenden naar de clubmatch, be looft deze avond zeer belangrijk te worden. Wij lazen dit alles in het jongste me dedelingenblad van de club, waarin ook melding wordt gemaakt van ge- hoorzaamheidsoefeningen onder leiding van de heer J. Postma en mevr. Otto. Hiervoor bestaat.een behoorlijke be langstelling, ook van buitenleden. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) o.g.g. 4091 Het opperbevel van de Ver. Naties ge voelde. zich hierbjj versterkt door de re solutie, die de Veiligheidsraad op 24 no vember had aangenomen. Deze resolutie machtigde de secretaris-generaal zo no- dg geweld te gebruiken om alle buiten landse militairen, die niet onder het be vel van de Ver. Naties stonden, te ver wijderen. Dinsdag openden de troepen van de Ver. Naties het vuur op de weg versperringen en sindsdien wordt er ge vochten, al kan het gevecht moeilijk geregeld worden genoemd. Tegenover in totaal 12.000 Katangaanse militairen en politie staan ongeveer 4000 man Indiase, Zweedse en Ierse troepen, terwijl vlieg tuigen van de Ver. Naties de kleine Ka tangaanse luchtmacht in bedwang hou den. Een beslissing is nog niet gevallen. Deze toespitsing van het Katangaanse probleem heeft de verschillen van me ning tussen de Westelijke landen duide lijker naar voren gebracht. Wij meldden vorige week al, dat O’Brien, de ver tegenwoordiger van de Ver. Naties in Katanga, ontslag heeft genomen en zijn gemoed heeft gelucht over de sabotage van Engeland en Frankrijk om Katanga in het Kongolese gareel te krijgen. Zijn uitlatingen werden onderschreven doo. zijn opperbevelhebber, de Ierse generaal Mackeown, en een Noorse officier «ai als zijn mening te kennen, dat het verzei in Katanga slechts een aangelegenhe d is van een kern blanken in Katanga, die grote financiële belangen in het land hebben. Terwijl Amerika zich geheel achter de nieuwe actie van de Ver. Naties stelde, was Engeland van oordeel, dat de troe pen van de Ver. Naties zich wel mochten beschermen als zij zouden worden aan gevallen, maar dat zij zeker geen poli tieke oplossing zouden mogen af dwingen Tóen secretaris-generaal Thant Enge land eind vorige week vroeg om bom men voor de Kongo te leveren, weigerde Engeland nie£, maar het stelde als voor waarde, dat zjj alleen voor defensieve doeleinden zouden mogen worden ge bruikt. Maar maandag kwam de Engel se regering zelfs hierop terug. Zjj levert geen bommen zolang de politiek van de Ver. Naties ten opzichte van Katanga niet duidelijker is uiteengezet. Feller nog zijn de Fransen, die met net gehele optreden van de Ver. Naties m de Kongo niets te maken willen hebben én duidelijk op de hand van Tsjombé zijn. Het meningsverschil hierover i® het Westen is begin deze week aan de orde geweest, toen in Parjjs de ministers van buitenlandse zaken van Amerika, Enge land en Frankrijk de wereldpolitieke toestand bekeken. De ministers zijn in de Franse hoofdstad om de vergadering van de Raad van de NAVO bij te wonen. Berlijn weer even ver als in juni Belangrjjker nog dan het Katangaanse probleem is het Berlijnse probleem, dat iedere keer toch weer minder zoetsappig blijkt te zijn dan men tussen de crises aanneemt. Berlijn is aan de orde geweest in Washington, toen Adenauer eind no vember Kennedy bezocht. Bij het be zoek van De Gaulle aan Macmillan is het ter sprake gekomen, evenals bij het gesprek dat Adenauer met De Gau,le heeft gevoerd, toen hij hem het week einde bezocht. Woudsend. Zondag j.l. vond de beves tiging plaats van Cand. C. Gros van Voorburg in de Geref. Kerk alhier. Be vestiger was Ds. A. de Bruin van 's Gra- venhage na een predikatie over 2 Timo- theus 2 9b Maar het woord van God is niet geboeid”. 's Middags deed Ds. Gros zijn intree, met als tekst voor de prediking: Colos- senzen 1 27-28. In deze dienst werden woorden van welkom gesproken door ouderling Nau- ta namens de gemeente. Voor de classis sprak Ds. J. van Dijk en Ds. Stehouwer namens de Ned. Herv. Gemeente, terwijl de voorzitter van de Studentenclub eveneens het woord voerde. Voorts waren aanwezig afgevaardig den van de Doopsgezinde Gemeente. Ds. Gros dankte de sprekers en de verdere afgevaardigden, onder wie ook Burge meester van Hout, die het dagelijks Be stuur der Gemeente vertegenwoordigde. Het kerkgebouw was in beide dien sten geheel bezet. Om 7 uur gisteravond kwamen leer krachten, bestuur en leerlingen bijeen in de kapel van het Sint Antonius Ziekenhuis voor het bijwonen van een gedialogeerde H. Mis, opgedragen door de Zeereerwaardige Heer B. L. F. Rö- ben, Pastoor te Makkum en godsdienst docent aan de Mater Amabilisschool. In een korte toespraak tijdens de H. Mis wees pastoor Röben de aanwezigen op de stilte voor de kerstdagen, een stilte welke het ons gemakkelijker maakt Christus te ontmoeten. Vanuit de kapel begaf het gezelschap zich naar de Huishoudschool, waar in een smaakvol versierde zaal een heer lijk soupertje werd geserveerd, De gerechten alsmede de zeer mooie tafelversiering waren door de leerlin gen zelf klaargemaakt, uiteraard onder leiding van de leerkrachten koken en handenarbeid. De avond werd geopend met het le zen van het Kerstevangelie door een van de meisjes en gevolgd door de clamatie - voordracht en het gezamen lijk zingen van kerstliederen. Mede dank zij het vele voorbereiden de werk van leidster en assistent-leid- ster kan op een zeer stijlvole en sfeer rijke avond worden teruggezien. Op zaterdagmiddag 10 maart 1962 houdt de Kynologenclub „Sneek en Omstreken” weer een clubmatch in „Ons Gebouw”. Hieraan voorafgaande wordt op vrijdagavond 19 januari in „Onder de Linden” een avond met ei- Dinsdagmorgen is in zijn woning aan de Dr. Kuyperlaan alhier onverwacht op 67 jarige leeftijd overleden de heer L. Stoelwinder, oud-controleur A bij 's Rijks belastingen. De heer Stoelwinder had van 8 novem ber 1937 tot 21 augustus 1939 voor de S.D.A.P. zitting in de Gemeenteraad. Na de oorlog sloot hij zich aan bjj de P. v. d. A. en keerde op 21 november 1945 in de raad terug, voor welke functie hjj op 6 september 1949 bedankte. Ook in de vakbeweging was de overle dene een werkzame en alom gewaardeer de figuur. Hij was vele jaren voorzitter van de afdeling van de C.N.A.B. en gaf na de bevrijding de stoot tot wederop richting van de ambtenaren-organisatie alhier, nu na de fusie met de voormalige Bond van Gemeentepersoneel, een afde ling van de A.B.V.A. Thans was hij nog lid van de plaatse lijke beoordelingscommissie van de stichting Volkscrediet. Zijn stoffelijk overschot zal morgen in het crematorium te Dieren worden ver ast. y Dezer weer trouwd beeM in onze binnenstad ver schenen, de kerstpotten van het Le ger des Heils. Op de hoeken van de straten in het centrum staan zij er weer, niet alleen hier in Sneek, maai ook in Amsterdam, aan de voet van de Eiffeltoren, op de kade van Yoko hama, in de straten van Oslo en op de pleinen van Kaapstad. In de don kere dagen voor Kerstmis verschijnt overal ter wereld het, zoals Sir Win ston Churchill het noemde, „meest spectaculaire keukengerei ter we reld”, het welhaast universeel sym bool van het wereldwijde Leger des Heils. Waarom?, vraagt u. Om hen die anders niet aan Kerstmis toe komen, toch het feest van het Licht te kunnen laten vieren (tel. 2031) secr. Auke Steensma, Hemdijk 102, (tel. 3504) penn. Froukje de- Rapper, Wijde Noorderhorne 15, (tel. 2279) 2e secr. Johannes Algra, Jan van Nassaustr. 75, (.tel. 3058), Pietje de Ruiter, Loox mastraat 7, Sicco Vogelvanger, Looxma- straat 7, NieSke y. d. Zijpp, Stationssti. 2, (tel. 2526)* en Bart Schuil, W. Lode- Wijkstraat 47, houdt op 6 januari a.s. zijn openingsavond. Verder zal er een bal worden georganiseerd en staan nog an- dfere aktiviteiten op hetprogramma. De slotavond zal midden maart in het Ami- citia theater, dat gratis door de heren Miedcma beschikbaar is gesteld, gehou den worden. gezelschap. Deze hééft zijn opkomst voornamelijk te danken aan zijn vrouw, die hem in de „betere kringen” heeft geïntroduceerd. Met haar is hij echter nooit in een evenwichtige ver houding gekomen, omdat hij haar cul turele ontwikkeling en haar opvattin gen over de liefde niet heeft kunnen aanvaarden. Omgekeerd verwacht zij van hem een toewijding en een trouw waartoe hij niet in staat is. Wel staat zij op het hoogtepunt van haar roem, zij treedt zelfs op voor de televisie, maar aan de andere kant voelt zij het ogenblik naderen waarop haar uiter lijke charmes hun macht zullen gaan verliezen. Hun verhouding is in een kritiek stadium, en ditzelfde geldt - al is dit minder duidelijk uitgewerkt - voor de situatie van het meisje. Ook zij voelt dat zij het anders zal moeten aanpakken, wil zij van haar leven nog iets maken. De crisis wordt verscherpt en tegelijk gesymboliseerd door het sterven van de kleedster. Dit stuk heeft ongetwijfeld de ver dienste van een boeiende dialoog, waarin geen woord teveel wordt ge zegd. Er zit vaart genoeg in de hande ling, en toch is er iets stijfs in het ge heel. De karakters komen niet hele maal uit de verf en daardoor krijgt de situatie, die op zichzelf geloofwaardig genoeg is, toch iets verstandigs, alsof men niet met levende mensen te doen heeft. Carla de Raat, als de teleurgestelde echtgenote, slaagde er het best in haar rol met menselijkheid te vullen. Lies- beth Struppert maakte van het meisje een primitief, mooi volkskind. Ad van Gessel speelde een bezeten, vulgaire cabaretleider. De kleedster werd ge speeld door Anita Menist in kleinere rollen zagen wij Bé Schenk, Bram v. d. Vlugt en Jack Hom. Onder regie van Ferd. Sterneberg kreeg het stuk een eerlijke opvoering, waarbij de genoemde zwakke kanten uiteraard niet verborgen konden blij ven. Wij zien echter met spanning uit De werkzaamheden aan de Ooster- poortsbrug vorderen gestaag. Het eerste nieuwe gedeelte is gisteren in gebruik genomen, zodat het verkeer nu niet meer over de oude brug gaat, maar over de brede rechterhelft van de nieuwe brug geleid wordt. De werklieden zijn direct begonnen met het afbranden van de leuningen van de oude brug. Deze gaat dezer dagen verdwijnen. Eindelyk weer eens een avond met serieus toneel en dan nog wel met een stuk van een Nederlandse auteur. Twee redenen om „Kunst aan Allen” dankbaar te zijn voor deze woensdag avond in het Amicitia Theater. Wij we ten wel dat het vaak moeilijk is de toneelgezelschappen met een ernstig stuk naar Sneek te krijgen, maar aan de andere kant zijn wij ervan over tuigd, dat het toneel niet alleen tot taak heeft voor amusement te zorgen. De wijze waarop deze avond een stuk menselijke problematiek tot leven werd gebracht heeft zeker tot velen van de aanwezigen gesproken. En dat achten wij winst, en zelfs - men ver- geve ons voor dit keer het grote woord - de hoge roeping van het toneel. La ten wij hopen dat „Kunst aan Allen” er ook in de toekomst in zal slagen zijn repertoire op zijn tijd af te wisse len met ernstige stukken, die de aan wezigen wat te zeggen hébben. Na deze wat zwaarwichtige inlei ding, een nadere beschouwing van het stuk. „Verkeerd Begin” is in opdracht van de regering voor de toneelgroep „Studio” geschreven door de Neder landse auteur Jan Staal. Het percen tage Nederlandse stukken dat door on ze toneelgezelschappen wordt gespeeld is niet zeer hoog. Of de schuld nu ligt bij de schrijvers of bij de toneeldirec- ties blijft natuurlijk een twistpunt, waaraan wij ons niet willen wagen, maar wanneer we bij uitzondering ’n Nederlands stuk te zien krijgen doet ons dit sympathiek aan. „Verkeerd Begin” behandelt de pro blematiek van een jong meisje, dat in haar liefdeservaringen niet zeer kies keurig is geweest. De schrijver maakt enkele toespelingen op een slecht milieu waarin zij is opgegroeid, waar door het stuk wel even een ouderwets tintje krijgt, maar de situatie toch niet onaanvaardbaar wordt. Zij is hogerop geklommen en doet nu mee met een cabaret-groep, waar zij niet veilig blijkt te zijn voor de leider van het Onder grote belangstelling hield de Eben-Haëzerschool alhier een Ouder avond in Ons Gebouw. Na de opening door de heer D. Tiemersma, voorzit ter der schoolcommissie, kwamen de leerlingen van de hoogste klas, als va kantiegangers gekleed, op het toneel om enkele vakantieliedjes en canons te zingen. Vervolgens gaven leerlingen uit de andere leerjaren verschillende leuke voordrachtjes ten beste, of de den mee aan een zangspelletje. Het viel op, dat de kinderen zo vrij en onbevan gen voor de microfoon verschenen. Dat de aanwezigen het gebodene op hoge prijs stelden, bleek telkens uit een hartelijk applaus. Daar de school nog te vaak alleen maar als een „taal- en rekeninstituut” gezien wordt, was het juist gezien ook de expressieve kant van het onder wijs te belichten. De zaal was versierd met plakwerk, tekeningen en schilde rijtjes op glas van de leerlingen. Na de pauze kreeg de heer A. Ger rits, directeur van de chr. Lag. Techn. School alhier het woord over: Chris telijk Technisch Onderwjjs”. Allereerst merkte hij op, dat nog steeds te veel kinderen op vervolgscholen terecht ko men, waar ze niet thuis horen. Te vaak speelt bij de schoolkeuze he zgn. eer gevoel van de ouders een beslissende rol. Hoeveel mislukkingen hadden niet voorkomen kunnen worden, indien de ze leerlingen i.p.v. ulo of middelbaar, technisch onderwijs hadden gevolgd. Uitvoerig werd door hem stilgestaan bij de mogelijkheden die er zijn bij het technisch onderwijs. Tenslotte ging spreker in op het woord „christelijk”. Dit betekent niet dat we te maken hebben met christe lijk materiaal of producten, maar dat de leerkracht, die leeft uit het geloof in Jezus Christus dit ook dagelijks uit draagt in zijn klas. Hierna werden nog enkele vragen beantwoord en filmpjes vertoond. Het hoofd der school, de heer F. Postma, dankte de ouders en belangstellenden voor hun opkomst en de heer Gerrits voor zijn zeer uitvoerig betoog. Hij sprak de hoop uit, dat ook deze avond mee heeft mogen helpen tot meerder begrip van het technisch en christelijk onderwijs in het bijzonder. De tegenstellingen in het Westelijke kamp zijn duidelijk. Engeland gevoelt zeer veel voor onderhandelingen met Rusland, Amerika is bereid te onder handelen ook al heeft Rusland niet veel reden tot optimisme gegeven. Duitsland staat op het Amerikaanse standpunt, terwjjl De Gaulle hardnekkig weigert z’n toestemming te geven tot onderhande lingen. Men is het niet alleen niet eens over het al dan niet voeren van besprekingen met Rusland, ook over de wijze waarop ever- tuele onderhandelingen zouden moeten worden gevoerd lopen de meningen uit een, terwijl een oordeel bovendien nog wordt bemoeilijkt door wisselingen in de lang niet altijd officieel bekende stand punten. Na Adenauers bezoek aan Washington meende men te kunnen vaststellen, dat de Amerikaanse president de Westduit- se bondskanselier ervan had weten te overtuigen, dat het het beste zou zijn met Rusland uitsluitend over Berlijn te gaan onderhandelen, hoewel het West- duitse standpunt daarvoor was, dat hei alleen in samenhang met de kwestie Na de installatie werd een kopje thee aangeboden, waarna de voorzitter Henk Faber de burgemeester dankte voor de installatie. Wij zélf staan achter deze ak tie, want wij willen iets van ons zelt meegeven zei hjj. De uitdaging van de tjjd, de toestanden die er in de wereld heersen maken dat wij slechts lijdelijke hulp kunnen bieden, maar wij willen dat die ook voor het verdere leven iets be tekent. Wij hebben kleur bekend tegenover de mensen. Er worden nog geen offers van ons gevraagd, slechts tien procent van ons zakgeld om ook andere jeugd „leven” mogelijk te maken. Wjj krijgen hier ’n Super-market! De firma Albert Hejjn N.V. heeft daartoe de naastgelegen panden van de heer C. Visser en de fa. H. Meinen aan gekocht. De verbouwingsplannen lig gen al kant en -«v klaar. Dinsdagmiddag leek het wel feest in Sneek. Een oliebollenkraam, een draaiorgel en zowaar (hoe bestaat hetregen, net als van de zomer! Die oliebollenkraam is zaterdag plot seling uit de lucht komen vallen. Het is gewoon gezellig en ruikt heerlijk. Om Speurder mag ie er best nog een tjjdje blijven staan. Het draaiorgel van. dinsdagmiddag stak zijn mening over Sneek niet onder stoelen of ban ken. Het speelde lustig het schone (dat overal geschikt voor is, zelfs voor voetbalstadions) ,,O was ik maar...”. Dat de eigenaar het meen de valt te betwijfelen, daar hij met een vrolijk, glunder gezicht zijn Water, water en nog eens water. Dot „loon naar werken” ophaalde. werd ons gemeld uit Twente, de kop van Overijssel, de omgeving van Mep- pel. Maar ook in Sneek heeft men met wateroverlast te kampen. Verschil- s- lende tuintjes ach ter de Eeltje Hai- bertsmastr. ston den (en sommige staan nog) onder water tot aan het huis toe. Men kan niet bjj de schuur komen, zonder een paar natte voeten op te lopen. De oorzaak Is waar schijnlijk dat hier geen riolering is. De lager gelegen tuintjes lopen daar door over. u ««etter®.,. i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1