Voor de laatste maal Nergens in Nederland zoveel bodediensten als in Friesland T.G.P. nam afscheid van haar leider J. C. Kan Mooie tentoonstelling van Postduiven vereniging ,1’Estafette’ IJLST WYM BRITS ER A DEEL I Ij van en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 116e jaargang no. 101 Maandag 18 dec. 1961 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD- Tot erelid benoemd Succes voor leden van Harmonie Ver. van Plattelandsvrouwen Sneek e.o. A.F.V. ,,’t Filter” bleef actief Boerderijbranden in October Ijsbaan morgenavond open Geslaagd 1 Ijzeren balken, zakken meel en ook nylons voor mevrouw Kerkelijke verkiezingen Chr. Plattelandsvr. Bond Abbega Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Bibliobus voor Midden- Friesland start na Nieuwjaar T.G.P.-jongens en junioren eerste in selectie-wedstrijden Kerstwijdingsuitvoering Feestelijke jaarvergadering Oranjevereniging Advcndo oliebollenslag Succes voor S.Z.C.reserves in kampioenswedstrijden toegestaan St. Nicolaasfeest Algem. Bond van Bejaarden Zeepost SNEEKER NIEUWSBLAD (handel» Moeilijke tijden De opening Prijswinnaars Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS bied waar geen industrialisatie kwam en voor nieuwe activiteiten ten aanzien van het vervoer zorgde. Hedenmiddag heeft de jeugd al op de Ijsbaan kunnen rijden, maar de ou deren komen pas morgenavond aan hun trekken. Nadat er ’s middags eerst de wed strijd om horloges van de Friesche Jeugd is gehouden, gaat de baan 's a- vonds voor hen open. Onze stadgenoten de heren R. B. En- gelsma en G. L. Potma zijn aan de Rijks Universiteit te Groningen geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde. In de algemene vergadering van de Kon. Verbonden Nederl. Watersport verenigingen (K.V.N.W.V.) die zater dagmiddag in Amsterdam werd gehou- den, boekte de Sneeker Zeilclub een succes. Haar voorstel het reglement voor de kampioenswedstrijden zodanig te wijzigen, dat in deze wedstrijden weer een reserve- bemanningslid mag worden aangewezen, werd, tegen het advies van het bestuur in, aangenomen. De Flying Junior werd nu definitief als nationale klasse aanvaard. Tevens werd ’t bestuur gemachtigd twee nieu we klassen in te stellen: een familie- midzwaardjacht ter lengte van 5.75 m en een 6% meter lang kiel-of midden- zwaard jacht. dat uw vader heden in de voorwedstrjj- den te Heerenveen voor de Ned. kam pioenswedstrijden junioren met de TGP jongensgroep I ais eerste is geëindigd. Het bestuur van TGP heeft dan ook gemeend, u als dank voor het vele werk, dat u voor de vereniging heeft gedaan, u iets voor de inrichting van uw nieuwe woning te moeten aanbieden en wel een lectuurbak, waarin het embleem TGP is uitgesneden. Mevrouw Kan kreeg bloemen. Tenslotte deelde de voorzitter nog me de, dat het bestuur had besloten de heer J. C. Kan het erelidmaatschap van de vereniging aan te bieden. In een geestig speechje bracht de heer Kan tenslotte allen dank voor de vele goede woorden tot hem gericht en de geschenken. De muzikale omlijsting op deze avond werd verzorgd door de heer K. Silvius. Zaterdag en gisteren konden de lief hebbers van postduiven in zaal Kingma aan de Lange Veemarktstraat alhier hun hart ophalen. Onder auspiciën van Ravon West der Ned. Algemene Bond van Post duivenhouders hield de Sneker vereni ging ,,1’ Estafette” daar nl. een keuring en tentoonstelling van postduiven. En dat het bestuur dit evenement goed had voorbereid, bleek na de opening uit de vele complimenten, die het van de zijde van het publiek kreeg, voor wat betreft de outilage en de inrichting van deze tentoonstelling. In overzichtelijke rijen opgesteld met voor alle duiven voldoen de licht waren er 580 inzendingen te be zichtigen. Deze afdeling kwam donderdag bij een onder voorzitterschap van mevr. M. Tilma-Braam, die 65 leden kon ver welkomen, en mededeelde, dat de afde ling enige leden heeft moeten afstaan aan de nieuwe opgerichte afdeling Bolsward. Mej. M. ter Poorten alhier toonde verschillende zelfgeweven werkstuk ken. In januari a.s. zal ’n nieuwe weef- cursus beginnen. Belangstellenden kun nen zich daarvoor opgeven. Na de pauze, waarin tevens de rond vraag werd gehouden, werden enke le kaarsen aangestoken en hield mevr. Ds. Kalma-Koops haar voordracht over „Kerstviering in het gezin”. Dat hier met grote aandacht werd geluisterd, bewees wel de daarop volgende ge dachtenwisseling. De presidente sloot de vergadering met de beste wensen voor goede Kerst dagen en een gelukkig 1962. Na de keuring van de vogels, wat vrij dag was geschied, had het bestuur de voorzitter van Rayon West, de heer A. Koopmans te Sint Nicolaasga verzocht de show te openen. Deze betoogde dat onder de vele sporten, welke als vrijetijdsbeste ding beoefend worden, de duivensport een belangrijke plaats inneemt. Alleen al het feit, met levend materiaal te doen te hebben, is een stukje natuurleven bij huis halen. Maar naast liefhebberij betekent het houden van postduiven tevens meedoen aan de wedvluchten, wat de nod'ge spanning geeft en het kweken van duiven met goede vliegcapaciteiten bevordert. En dat ,,1’ Estafette” een belangrijke taak in deze sport verrichtte en nog ver richt, blijkt wel uit haar veeljarig be staan en het is dan ook toe te juichen dat zij het heeft aangedurfd deze ten toonstelling te organiseren, aldus spr. die beeloot met de wens dat velen »en kijkje zullen nemen op de show in deze, voor dit doel bij uitstek, geschikte zaal. deren vervoert, groeit weer een nieuw tijdperk tegemoet, een tijdperk waaun het aantal bedrijven zal dalen (in de af gelopen tien jaar ruim 10^>), waarin elk bedrijf meer dorpen gaat bedienen, meer gebruik gaat maken van centrale bode loodsen en voor wat betreft het vervoer naar de stad meer de stedelijke bestel diensten gaat inschakelen. De „karri- der”, die iedere dag met paard en kar zijn leven waagt in het moderne verkeer ten genoege van een minimale clientèle die hem bovendien nooit genoeg waat- dert, wordt langzamerhand zeldzaam, zelfs in Friesland, het gewest met de meeste bodediensten overlaten. En, in Friesland worden 370 diensten eenmaal of meer per week ge reden, daarbij niet meegerekend de 23 interprovinciale diensten, die uiteraard een geheel ander karakter hebben. Het is de vraag, wat de toekomst voor al deze dikwijls kleine bedrijven in pet to heeft. Voor velen kan het niet veel goeds zijn en misschien is dat ook de reden waarom men in Leeuwarden nog altijd geen afdoende oplossing heeft ge troffen voor de onhoudbare situatie op het overvolle bodeterrein aan de voel van de oude Oldehove. Al jaren komt van tijd tot tijd de kwestie van het boue- terrein aan de orde, al jaren wordt de definitieve oplossing uitgesteld. Nieuw tijdperk Het Friese bodewezen, dat naar schat ting elke week omstreeks 400.000 ton goe- IJsbrechtum. Bij de Herv. Gemeente te IJsbrechtum, Tjalhuizum en Tirns werden gekozen tot ouderling de heer D. Oostra en tot kerkvoogd de heer M. In verband met het a.s. vertrek van de heer J. C. Kan naar Paterswolde, had het bestuur van TGP zaterdag in de foyer van Amicitia een afscheidsavond belegd voor leden en belangstellenden. Als attractie had men voor deze avond de filmdienst van het KNGV laten ko men die enkele films over turnen ver toonde, wat afgewisseld werd door enige sprekers. Namens de gymnastiekvereniging Ly curgus-Wilhelmina te Bolsward sprak de heer F, Mol de scheidende TGP-leider toe. Wegens verhindering van haar voor zitter bracht de heer H. Scheltema na mens de plaatselijke commissie van de vier gymnastiekverenigingen de heer Kan dank voor het vele werk door hem in het kader van de openluchtuitvoerin gen voor de commissie verricht. Mevrouw de Boer-Edel vertegenwoor digde de TGP-damesgroep toestelturnen en liet haar woorden vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van waardering. Jan ter Horst overhandigde de heer Kan namens de junior-heren van TGP een schilderstukje, Anja Gerritsma be dankte mijnheer Kan voor de lessen die zij als lid van de meisjeskeurgroep zo fijn heeft gevonden en bood namens deze groep eveneens een aandenken aan. Als erelid van TGP sprak de heer A. Slotboom te Stfbrandaburen de heer en mevrouw Kan toe, waarbij hij hun voor de toekomst veel succes toewenste in hun nieuwe woonplaats Paterswolde. Als laatste spreker schetste de heer Y. Dijkstra, voorzitter van TGP de goede eigenschappen van de heer Kan en de stimulerende wijze waarop hij de belan gen van TGP heeft behartigd. Dat uw werk opbouwend is geweest, aldus spreker, en u daarmee de licha melijke opvoeding in belangrijke mate hebt gediend, moge blijken uit het feit, In sommige plaatsen heeft de indus trialisatie ook de bodediensten meer werk gegeven, maar nog altijd zijn er de de bodes die alleen de eigen woonplaats bedienen en een moeizaam bestaan lei den. Er worden nog altijd diensten met paard en wagen gereden. Die bodes be ginnen bij donker en komen bij donkei thuis tegen een wekelijkse winst die be lachelijk is. De toekomst zal voor het veelomvat tende bodewezen in Friesland stellig naar nog meerdere concentratie dwin gen. De boodschapjes in de steden zul len verminderen omdat tijd geld is ge worden. De afdeling Abbega van de Chr. Plat- telandsvrouwenbond hield haar maande lijkse vergadering in het Verenigingsge bouw. Na de gebruikelijke opening verwel komde de presidente mevr. Damstra- Posthuma in ’t bijzonder de heren van de Nationale Levensverzekeringsmij. te Rotterdam, van wie de heer Hollander, na een meditatie over Psalm 103, in grote lijnen schetste wat er is op verze- keringsgebied. Daartoe vertoonde hij nog drie films. Het was een gezellige en leerzame avond. Elk ging dan ook voldaan huis waarts. Advertentieprijs 15 et per mm. Bij contract idv.) lager. Abonnementsprijs 3,— per half jaar Franco p. oost t 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad F V: Voor de laatste maal heeft de heer J. Visser alhier zaterdag de huisvrouwen in de Bourbonstraat, Frederik Hendrikstraat, Willem de Zwijgerstraat, gedeelte Jan van Nassaustraat, de Colignystraat en een klein deel van de Woudstraten, van melk en melkprodukten voorzien. Hij is vandaag nl. 65 jaar jaar geworden en na een bijna 45-jarige loopbaan als melktapper met pensioen gegaan. En dit wordt hem graag gegund, want Visser was altijd vriendelijk, opgewekt en behulpzaam en hij heeft zijn klanten steeds goed bediend. Ook voor de organisa tie van melktappërs heeft hij zich verdienstelijk gemaakt. Hij was vele jaren penningmeester en daarna voorzitter van de plaatselijke vereniging „Ons Be lang”, bestuurslid van de mede door hem opgerichte Friese Bond van Melktap- pers en ook enige tijd penningmeester van de Federatie Friesland, Groningen en Drente. Als blijk van waardering hebben zijn klanten hem als afscheidsgeschenk een nieuwe fiets aangeboden. Aan het alhier gehouden muziekexa- men, uitgeschreven door de Ned. Chr. Fed. A an Chr; Muziekbonden van. Har monie en Fanfarecorpsen, werd ook deelgenomen door een zevental leden van de Chr. Muziekver. Harmonie, alhier. Alle deelnemers slaagden voor het di ploma A. De namen van de geslaagden zijn: T. Blom, E. Bos, J. Harkema, Mej. K. Jaspers, T. Venema, P. Martens en N. van der Wal. Vijf van hen werden opgeleid door de dirigent van Harmonie, de heer H. Bak ker van Koudum, terwijl twee voor schuif- trombone werden opgeleid door de heer J. van Strien. Tot nu toe is er in de Stichting Lee-1* tuurvoorziening Midden-Friesland ach ter de schermen veel en belangrijk werk verricht. En met succes. Ten behoeve van een goede bibliotheekspreiding over het platteland zal nl. binnenkort een biblio bus gaan rijden. Grouw, het centrale punt van de Stichting, zal op 2 januari de startplaats zijn. De dorpen Wartena, Friens en Idaard, Terhorne en Terkaple, 16 dorpen in Baarderadeel en zes dorpen in Rauwerderhem zullen alle een beurt krijgen bjj de lectuurvoorziening. In de grotere dorpen zullen uitleenbibliothe- ken gevestigd worden, in Grouw ’n hele, in Akkrum en Oldeboorn elk een halve. Roordahuizum en Warga zullen elk voor zien worden van een filiaal. Een en ander zal tevoren gecombineerd worden met aanwezige, nog bruikbare lectuur uit de ter plaatse reeds bestaan de boekerijen. Kantoor voor admini- tra tie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) o.g.g. 4091 Bij de keuring werden de duiven van de volgende eigenaars uit Sneek en om geving met een prijs bekroond. Mooiste duif der tentoonstelling en te vens IA prijs in klasse I Oude doffers boven de 500 km, de heer H. Oppenhuis te Oppenhuizen. In deze klasse kreeg de combinatie V. d. Meulen-De Vries te Sneek een 3e en een 4e prijs. H. Oppenhuis veroverde tevens een 6e prijs en H. Meinen Sneek de 7e en 8e prijs. Klasse II. Oude duiven boven 500 km. H. Tippersma, 3e prijs. Klasse Hl. Oude doffers (250-500 km), O. Alkema. Vorige maand sloot de Sneker am a teurfotografenvereniging ,,’t Filter” het verenigingsjaar af met een grote jaar vergadering. Uit de verslagen bleek, dat de vereniging haar werk langs lijnen van geleidelijkheid heeft kunnen voort zetten. De animo voor de onderlinge wedstrijden bleek vooral onder de begin ners te zijn toegenomen. In het bestuw kwam geen verandering; de heren J. T. Hendriksma en B. Weissenbach, die pe riodiek aftraden, werden herkozen. In de jaarcompetitie zegevierden in klasse A: S. Hemmes en in klasse B: H. W. Mauser. In de kleurendiacompetitie gingen de prijzen in klasse A naar J Pop en in klasse B naar J. C. Dijke. Beide prijswinnaars in de B-klasse pro moveerden naar de A-klasse. Op een volgende avond werd een onderlinge dia-wedstrijd gehouden met verplicht onderwerp „Het Ambacht”. Hoewel het aantal inzendingen niet zo groot was. waren hier toch enkele zeer verdienste lijke inzendingen bij. De uitslag was: Klasse A: 1. J. Pop (87), 2. H. W. Mauser (80), 3. S. Hemmes en P. Wiersma (75), Klasse B: 1. Mevr. Nooitgedagt (78), 2. P. v. Straten (77). De onderlinge wedstrijd van december had als verplicht onderwerp „Van Bo ven”. Er waren hier enkele zeer origi nele opnamen bij. De uitslag was: Klasse A: 1. P. Wiersma (3014), 2. S. Hemmes en H. W. Mauser (29), 3. J. Zjjlst'/a (26%); klasse B: 1. A. Mooy (82), 2. P. van Straten (77), 3. G. Yntema (70). *4 Dit fraaie resultaat bereikten ze in de selectie wedstrijden voor de Turnkring Friesland om het kampioenschap voor jongens en junioren van het K.N.G.V., die zaterdag in Heerenveen zijn gehou den. In de groepswedstrijden voor jongens behaalde de le groep van TGP het hoogst aantal punten en kwam ze hier door op de eerste plaats. Ook in de groepswedstrijden voor juni oren legde T.G.P. beslag op de eerste plaats. In het persoonlijk klassement jongens werd Jan de Bruin nr 1 met 0,7 punt voorsprong op zijn clubgenoot Peter Ha ga, die de tweede plaats voor zich op eiste. Gerard Langerak werd in dit grote gezelschap van plm 40 deelnemers vier de. Siep van Lindonk handhaafde zijn eer ste plaats van vorig jaar en werd bij de junioren nr 1. Olaf Monsma moest zich met klein verschil op nummer twee met de derde plaats tevreden stel len. De eerstvolgende voorwedstrijden be staan uit oefeningen naar keuze en wor den plm half februari in de districten ge houden. Zakken meel voor de bakker, televisie toestellen, partijen klompen, onderdelen voor auto's en duizend en een andere zaken worden in meerdere provincies vervoerd door de bodediensten. In geea gewest zijn er echter zoveel als in Fries land en nergens heeft de bode een zo belangrijke vertrouwensfunctie. Want, behalve de gewone dagelijkse vracht neemt hij ook alle mogelijke goederen mee naar zijn dorp op directe bestelling van de huisvrouw. Hjj zet zijn wagen op het bodeterre'n en rijdt op z’n transportfiets het cen trum in om voor mevrouw van de notar'^ een paai’ nylons, voor de vrouw- van de kruidenier een paar lakens of voor de echtgenote van meneer Pietersma een nieuwe fluitketel te gaan uitzoeken. De bode is in het Friese stadsbeeld een klassieke verschijning voor de bewoners van zijn dorp is hij een onmisbare ver trouwensman aan wie men alles kar Gaarne vestigen we de aandacht op de Kerstwijdingsuitvoering op donderdag 21 december a.s., ’s avonds 8 uur in Ons Gebouw, Westersingel, welke gegeven wordt door de Chr. Muziekveren. Har monie en het Chr. Gem. Koor Excelsior. Er zullen Advents, Kerstliederen, ge zamenlijke werken voor Koor en Orkest worden uitgevoerd, terwijl aan de samen zang meer aandacht zal worden geschon ken. Zie verder de advertentie in dit blad. Alleen al op Leeuwarden doen 160 bodediensten 432 ritten per week. Het vervoer van deze bedrijven is een niet te onderschatten hoeveel heid. Sneek neemt de tweede plaats in met 76 diensten, Dokkum heeft er 38, Heerenveen. wordt aangedaan door 26 diensten, Bolsward door 16, Drachten door 15, Franeker door 12 diensten, die voor een groot deel zijn ontstaan uit de bijkans uit Fries land verdwenen beurtschipperij. De vervoerders in dit gewest mogen nog zo actief zjjn, zij hebben moeilijke tijden achter de rug en de kleine bedrij ven, die slechts één dorp bedienen gaan nog moeilijken tijden tegemoet. In 1927 gingen er iedere vrijdag 304 schepen uit Leeuwarden naar andere plaatsen, vooi het merendeel nog stoombootjes, lang zamerhand steeds meer boten met die selmotoren. De schepen werden echter verdrongen en vele vervoerders stapten over in de vrachtauto. Anderen gingen het doen met paard en wagen. Van de veerschepen zijn er nog 23 over Veie vervoerders werden door de tijd gedwon gen met anderen combinaties aan re gaan, doch de ver gaande service ien gunste van de klant bleef bij vele bedre ven nog bestaan. Nog altijd zijn vele bodes de hele dag in de weer met bood schappen doen, doch de stichting van een coöperatief bodehuis heeft de zakelijk heid aanzienlijk bevorderd. Daar worden de goederen voor de dorpen grotendeels af geleverd en tegelijk geladen, zodat ie- in alle uithoeken van de Friese hoofd stad bij elkaar garen van een nieuwe vracht voor een belangrijk deel kwam te vervallen. Nochtans leven vele bodes nog in het tempo van het platteland, van hun ge- Volgens een mededeling van de hoofd inspecteur voor het Brandweerwezen van het ministerie van Binnenlandse Za ken zjjn in de maand oktober 1961 vijfentwintig boerderijbranden voor gekomen, waarbjj de boerderij vernield of zwaar beschadigd werd. Twee van deze branden kwamen voor in Groningen» drie in Friesland; twee in Drenthe; vijf in Overjjsel; zes in Gel derland en zeven in Noord-Brabant. De directe schade wordt geraamd op 902.420,-. Drie van deze branden werden veroor zaakt door spelen met vuur, twee ver moedelijk door hooibroei, één door lood- gieterswerkzaamheden, één door von ken van een tractor, twee door bliksem inslag, één door oververhitting van de schoorsteen, één door kortsluiting, één door een onbeschermde kachelpijp door een hooizolder, terwijl in dertien geval len de oorzaak onbekend bleef. By deze branden kwamen twee koeien en dertig varkens om. ABBEGA. Woensdag jl. hield de Oranje vereniging alhier haar feestelijke jaar vergadering in ’t verenigingsgebouw. Na de huishoudelijke zaken waarbij in de plaats van de heer K. W. Abma, regle mentair niet herkiesbaar tot bestuurslid werd gekozen de heer W. K. Abma, die deze benoeming aannam, voerde het ge zelschap „De Speelgenoten” uit Heeren veen het toneelstuk „De Gentleman dief” op. Het werd prima gespeeld en een paar rollen zelfs bijzonder goed# vertolkt. Het was een pracht-avond met een vol gebouw. Aan het einde sprak de voor zitter de heer S. Feenstra een dank woord, waarna besloten werd met net gezamenlijk zingen van het Fries Volks lied. Men schrijft ons: Traditiegetrouw organiseert het plaat selijk Tamb. en Pijperskorps ook dit jaar weer een oliebollenaktie op 30 de cember. Velen Uwer zullen zich de goede kwa liteit van de oliebollen van vorig jaar herinneren en met vreugde van het voor nemen kennis nemen dat ook dit jaar weer Advendo-bollen kunnen worden ge kocht. In de Kerstvakantie zullen de le den van het jeugdkorps weer bij U aan bellen om de bestellingen op te nemen. Ook dit jaar gaat een prima kwaliteit weer gepaard met een groot aantal. 15 oliebolien voor 1,- is werkelijk de ijioeite waard. Wilt U er rekening mee houden, dat ge zien de steeds groter wordende vraag dit jaar alleen in de morgenuren bestellingen worden rondgebracht, ’s Middags kunnen vanaf 3 uur verse oliebollen worden ge kocht aan de tent op het Grootzand. En U weet, de gelden die deze aktie op brengt komen U, ais inwoners weer ten góede in de form van nieuwe instrument ten voor het korps. 139 leden van de afdeling Sneek vul den donderdag de zaal in Fredehiem voor een gezellige St. Nicolaasavond. Na de opening herdacht voorzitter Eek- ma eerst de overleden leden Jan v. d. Werf en Jan Bos, waarna een minuut stilte werd betracht. Nadat de penning meester had gesproken over de rede welke het hoofdbestuurslid Rippen on langs voor de radio heeft gehouden, heet te de voorzitter ook nog de aanwezige collectanten welkom en dankte hij hun voor wat zjj voor de bejaarden hebben gedaan. De avond werd daarna gevuld met tractaties, muziek van de jeugdige Nico Cuperus, het zingen van Friese en Sin terklaasliederen, bij welke laatsten’alle bejaarden zich weer jong voelden, een voordracht van mevr. Smid, kienen om mooie prijzen en een tombola zonder nie ten. Tot besluit kreeg ieder (om de slaap te verdrijven) nog een stuk droge worst, een brok heerlijke kaas en wederom kof fie, waarna de voorzitter om half twaalf deze zeer gezellige avond sloot en ieder voldaan naar zjjn eigen legerstee terug keerde. IA H. Oppenhuis, Oppenhuizen, IB N. de Vries; 2A H. Buitenpost; 3B H. Oppen huis, Oppenhuizen, 4B V. d. Meulen- De Vries; 9e D. Hamersma. Klasse IV. Oude duiven (250-500 km), le Comb. v. d. Meulen-de Vries. Klasse V. Oude doffers tot 250 km, IA R. G. Mulder, 2A J. v. Ruiten, 2B N. de Vries, 3A en 3B H. Meinen, 4A H. Tip persma, 4B U. H. Sonnenberg, 5e comb, v. d. Meulen-de Vries, 7e C. Tolsma, 8e J. de Boer; 9e H. Oppenhuis, Oppenhui zen; 10e A. Lichthart. Klasse VI. Oude duiven tot 250 km, le R. G. Mulder, 6e H. Meinen, 8e M. Sminia, 9e H. Buitenpost. Klasse VII. Oude doffer onbevlogen, le R. G. Mulder, 3e A. Lichthart, 5e D. Hamersma, 7e T. H. Meijer, 9e H. Bui tenpost. Klasse VIII. Oude duiven onbevlogen, le N. de Vries, 2e J. v. Ruiten, 3e A. Lichthart, 5e R. G. Mulder, 7e D. Ha mersma, 8e J. v. Ruiten. Klasse IX. Jonge doffers boven 150 km, IA H. Oppenhuis, Oppenhuizen, IB comb, v.'d. Meulen-de Vries, 2A J. P. Schelte ma, 4B R. P. Veenstra, 6A L. Jendrejak. Klasse X. Jonge duiven boven 150 km, IB Comb. v. d. Meulen-de Vries, 3B R. G. Mulder, 4A J. v. Ruiten, 4B J. M. Alkema, 5e P. Scholten, 6e R. G. Mulder. Klasse XI. Jonge doffers tot 150 km, le Comb. v. d. Meulen-de Vries, 2e H. Meinen, 4e A.Coers, 5e H. Meinen, 8e J. de Boer. Klasse XII. Jonge duiven tot 150 km, le R .G. Mulder. Klasse XIII. Jonge doffers onbevlogen, le A. Lichthart, 2e N. de Vries, 3e J. P. Scheltema, 5e A. Coers, 6e J. Zeilstra, IJlst, 9e en 10e H. Meinen. Klasse XIV. Jonge duiven onbevlogen, le H. Meinen, 2e'D. Wijnja, Oppenhuizen, 3e H. Tippersma. 5e J. v. Ruiten, 8e H. Bootsma, 9e H. Buitenpost. Waar geen plaatsnaam is vermeld, wo nen de winnaars in Sneek. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten van Amerika: ss „Soestdük” (20-12), ss Queen Eliza beth” (21-12); Argentinië: ts „Argenti-* na” (19-12), ms „Alnitak” (21-12); Aus tralië: ss „Waterman” (19-12), ss „Can berra” (22-12); Brazilië: ms „Alnitak” (21-12); Brits Oost-Afrika: ms „La Bour- donnais” (20-12); Canada ms „Virgilia” (20-12), ms „Pr. Willem van Oranje” (22-12); Chili: „ms „Worms” (20-12), ms „Köln” (22-12); Indonesië: ts Hoechst” (20-12); Ned. Antillen: ss „Waterman” (19-12), ss „Bennekom” (19-12); Ned. Nieuw-Guinea: ss „Waterman” (19-12), Nieuw-Zeelandms „Melbourne Star” (18-12), ms „Batjan” (18-12), ss „Water man” (19-12); Suriname: ms „Willem stad” (20-12); Unie van Zuid-Afrika en Z.W.-Afrika: ss „Amerskerk” (19-12), ms „Carnarvon Castle” (21-12). Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1