Waterpoort-krabbels Belangrijke vondst te Wons r Jong bruidspaar kreeg de sleutel van de 100ste industriewoning aan de Lemmerweg Weer bevolkingsonderzoek op tuberculose j I IJLST W Y M BRITS ER A DEEL AGENDA J H 1 5 en van door Speurder bus naar Leeuwarden Extra trein en 5 1 Zaterdag Elfstedentocht 1 Twee jongens verdronken K Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 1 116e jaargang no. 103 Donderdag 28 dec. 1961 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen van I; s-Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Voor de 55e keer Grootzandster hardrijderij Nog meer slachtoffers het ijs Met sleetje door het ijs van de Geeuw gezakt I s s SNEEKER NIEUWSBLAD (handels- van aan. geval van de twee rijdsters, die maan- ten ze naar huis terug, hestelden het De sleutel naar het geluk! zie daar dan maar af te leveren. Afscheiding AMICITTA Verrassing Samenwerking. H.H. Periode 20 t/m 27 dec. 1961. Het bevolkingsonderzoek kan beginnen. ’i Donderdag 28 dec. ’s avonds 8 uur lilm: Obsessie. Vrijdagmiddag 29 dec. te 2.30 uur film: Doornroosje. Vrijdag 29 dec., zaterdag 30 dfec. te 8 uur en zondag 31 dec. te 5 uur film: Tar zan en de Meerminnen. Zondagmiddag 31 dec. te 2.30 uur film: Java 1942. Maandag 1 jan. te 5 en 8 uur, dinsdag 2 jan. en woensdag 3 jan. te 8 uur film Und du mein Schatz bleibst hier. Maandagmiddag 1 jan. te 2.30 uur film: Zet je zorgen opzij. Maandag 1 jan. ’s avonds 8 uur in de foyer: Nieuwjaarsbal. Orkest „De Ma tadors”. Donderdag 4 jan. ’s avonds 8 uur film: De spion met de twee gezichten. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS En nu - inwoners van Sneek - is het woord of liever de daad aan U! Indien gij aan de oproeping gevolg zult geven, toont gij te beseffen welke grote waarde de doorlichting voor u betekent. Maar tot degenen, die misschien zullen twijfelen om zich te laten onderzoeken zou ik dit willen zeggen: wist u dat er in 1960 in ons land nog 330 mensen zijn Overleden aan tuberculose, terwijl er 5680 nieuwe ziektegevallen werden ont maakt het bouwsel nu goeddeels com pleet en wjj hopen nu maar dat ook dit aan het Friesch Museum wordt afge staan opdat men het, in zijn geheel opge steld, aldaar bewonderen kan. Voor deelnemers aan de Elfstedentocht en belangstellenden is er zaterdagmor gen een dubbele gelegenheid tijdig in Leeuwarden te zijn. Om tien over vjjf vertrekt een extra trein en om 4.30 uur rijdt een bus van de firma Sjjpersma van af de Bothniakade naar Leeuwarden. Santooi voor admiru- rtratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. ij vandaan. Het ieek S het beste maar bij een van de bewo- J ners aan te bellen en te informeren of er misschien brand zou kunnen zijn. Gelukkig was er niets, men had Advertentieprijs 15 ct per mm. Eg contract idv.) lager. Abonnementsprijs t 3, per half jaar. Franco p. oost t 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad HET JONGE BRUIDSPAAR Dirk v. d. Eems uit Bolsward en Eelkje Tolsma uit Arum, dat hedenmiddag in Witmarsum is getrouwd, vormde vanmorgen reeds het middelpunt van een officiële, maar vanwege de koude korte, plechtigheid vóór de woning Liaukemastraat 13 in de nieuwbouw aan de Lemmerweg, welke hun als home is toegewezen. Deze industriewoning is nl. de honderdste die gereedgekomen is van de totaal 206 welke daar door de Stichting Industriewoningen en de gemeente worden ge bouwd. Vandaar dat de sleutel het jonge paar op enigszins feestelijke wijze w<»rd overhandigd, welk voorrecht ten deel viel aan de heer A. Jellesma, directeur van de Machinefabriek Hubert Co, waar de bruidegom als constructiebankwerker werkzaam is. Des te meer verheugend omdat de Beel denstorm en de daarop nog weer gevolg de, van hogerhand bevolen schoonmaak’ Friesland wel zeer arm maakte ran middeleeuwse beeldhouwkunst. Aan de ingezetenen van Sneek. Gaarne voldoe ik aan het verzoek de inwoners van Sneek met enkele woorden op te wekken hun medewerking te ver lenen bij het in januari a.s. te houden bevolkingsonderzoek op tuberculose Evenals in 1959 zal dit onderzoek weer plaats vinden in een lokaal van het ge rechtsgebouw aan de Marktstraat en wel van 2 tot en met 22 januari lu62. De voorbereidingen voor het komende bevolkingsonderzoek op tuberculose djn reeds grotendeels voltooid, en met het bezorgen van de oproepingen in de stad is reeds een aanvang gemaakt. De heer Rasterhoff complimenteerde Fri so namens ’t gemeentebestuur voor haar prestatie de woningen binnen de vast gestelde tijd op te leveren en sprak er zijn vreugde over uit, dat deze woning geen gemeentewoning is maar een industriewoning. De industrie werkt nl. samen met de gemeente bij de lenig ng van de woningnood en het stemde hem tot grote voldoening, dat deze samenwer king tussen gemeente en particulier ini tiatief bjj deze honderdste woning tot ui ting komt. Hij hoopte tenslotte dat deze sleutel voor het jonge paar tevens de sleutel tot het geluk mag zijn, en bezegel de deze wens met een fraai bloemstuk. De heer Jellesma onderstreepte deze wens en liet toen door mej. Dijkstra de Morgen 29 december wordt voor de 55e keer - de laatste maal was op 13 februari 1956 - de traditionele Groot zandster Hardrijderij a la slingerkoek voor paren van jongens en meisjes ge houden. De vorige keer ging het op ’t allerlaatste ogenblik niet door, omdat Het belooft nu een mooie rijderij te plotseling de dooi inviel. worden, ’s Morgens komen de jonge ren van 8 en 9 jaar aan de start en ’s middags de 10, 11 eh 12 jarigen. Er liggen tal van prijzen, waaronder schaatsen en horloges, te wachten op dc jeugdige winnaars. Voor verdere bijzonderheden men de advertentie. Op de morgen van de eerste Kerstdag werden de families Bijl en Remerij, resp. wonende in de Van der Horst- buurt en aan de IJlsterkade alhier, in rouw gedompeld door het verdrinken van hun 12-jarige Wouter Bijl en de 6- jarige Sjouke Remerij. Beide jongens zaten op een sleetje, dat werd getrokken door de 15 jarige Siep Bethlehem, die op schaatsen was. Voor de opvaart naar de boerderij van de heer V. d. Laan, even voorbij de voor malige Mijnenveger in de Geeuw, zijn ze daarbij op een met een dun laagje ijs toegevroren wak terecht gekomen, met het gevolg dat ze er alle drie door zakten. Johannes v. d. Laan, die daar ook op de Geeuw reed, was ’t eerst bjj de noodlottige plaats en slaagde er in Bethlehem uit het wak te trekken. Daar na werd ook Wouter Bijl er uit ge haald, maar die was toen waarschijnlijk al overleden. De heren D. v. d. Werf en A. P. Oppenhuizen, dié voorbij reden, schoten ook direct te hulp en hebben de jongen samen met Tj. de Haas naar de boerderij van V. d. Laan gedragen en gedeeltelijk gereden, waar zij en later dokter Dethmers tevergeefs hébben ge probeerd de levensgeesten weer op te wekken. Inmiddels was ook de kleine Sjouke die onder het ijs geschoten was, levenloos opgedregd en Siep Bethlehem door en door verkleumd bjj V. d. Laan in bed gestopt. Vandaar is hij later met de politié-ambulance naar ’t St. Antónius Ziekenhuis vervoerd, waarheen ook de beide lijkjes zjjn overgebracht. bril, de Vries, 2e Oosterkade 25; double damesarmband, Brandenburgh, Klein- zand 3; groen-rode mohair sjaal, Faber, Parkbuurt 10; paar kleine schaatsen, Wielinga, Kloosterdwarsstraat 10; klein bijbeltje N. T. Westra, Westersingel 64; sleutel no 18, Cno^sen, W. Dijkstrastr. 25; aansteker in bruin etui, Woudstra, Oud Kerkhof 10; blauw met gele kin- derwant, van Bergen, Leeuwarderkade 28; bruine handschoen (R)de Boer, W. de Zwijgerstr. 47; goudkleurig da- mespolshorloge, Braak, Dr. Bosstraat 27; pr. grijze wanten, Volberda, Goën- ga 34; zwarte knipbeurs met inh. V D.; bruin lederen damesjas, J. R. van Lierop, Leidseweg 114 te Voorburg; veelkleurige mohairsjaal, v. der Werf, Maststraat 12; bruine wollen want, jWillemse, Bothniakade; rode kinder- 'handschoen, Bonte, Anna van Buren- straat 17; bruine damesglace, Postma, Fred. Hendrikstraat 26; bruin-groene zijden sjaal, Bok, Fred. Hendrikstraat 68; paar jaegerwanten met Noors pa troon, Eekhof, Looxmastraat 46. Te bevragen aan het politiebureau: oorknop; zwarte wollen muts; blauw babywant je; Te bevragen aan het asyl: jonge jachthond; beige hond met zwar te snuit; De graverjjen leverden bovendien oog een andere verrassing op, in de vorm an een uit rode zandsteen gehouwen, met beeldhouwwerk versierd bouwfrag- ment. Kennelijk een onderdeel van een ballustrade, rustende op spitsbogige nis sen en versierd met drie staande figuren, waarvan de middelste een kelk droeg en Christus voorstelde. De blijdschap over deze vondst was groot, want het toeval wil, dat in het jaar 1940, bjj het delven van een massagraf ten behoeve der in meidagen gesneuvelde militairen op het Wonser kerkhof, op korte afstand ten noord-oosten van de kerk, drie an dere fragmenten waren opgedolven van kennelijk hetzelfde oouwsel! Een daarvan prijkte sindsdien in het Friesch Museum te Leeuwarden, de beide andere in het kerkmuseum te Janum. Het vierde stuk Sinds enige tijd is men bezig de beken de „theebus” van Wons te restaureren. Het betreft hier een uit het jaar 1786 da terend, achthoekig kerkgebouw dat in de plaats kwam van een veel oudere, uit tufstenen opgetrokken kerkje waarvan de overblijfselen door Dr A. Wassen- bergh in het jaar 1940 werden opgegra ven. De Oudheidkundige Dienst uit Amers foort maakte onlangs van de gelegenheid gebruik dit onderzoek binnen de muren van de „theebus” aan te vullen en oe- vond de uitkomsten van Dr Wassenbergh juist te zijn. Het gold een éénbeukig kerk je, aan het oosteinde afgesloten met een halfronde koornis, aan het ,/esteinde met een toren. Maandagmiddag omstreeks 4 uur is op de Oudegaster Brekken de 9 jarige Wabe v.d. Kamp uit Oudega verdron ken. Hij en de 12 jarige Sietze Hoekstra kwamen van Sandfirden en wilden na dat ze eerst over overstroomd land wa ren gereden, de Brekken oversteken. Beiden kwamen toen in een wak te recht. Sietze werd door passerende schaatsenrijders gered, maar Wabe ver dronk en kon pas een half uur later worden opgehaald. Dinsdagmiddag omstreeks half vier verdronk op het Heegermeer de 17 ja rige Jan Pruiksma uit Woudsend. be diende op ’t kantoor van W. Zeyl Zn. alhier. Hij en zijn vriend T. de Vries reden eveneens in een wak. De Vries gelukte het er uit te komen, en deed daarna ook wanhopige pogingen zijn vriend te redden. Hij moest dit echter wegens uitputting opgeven. Het vijfde slachtoffer viel op het Sneekermeer tussen het Paviljoen en de Roekepolle, toen een groepje van tien jongelui uit Luinjeberd de vaar geul wilden oversteken. Daarbij zak ten de 18 jarige Ignatius Romkes en de 21 jarige Eint Stoker, die voorop re den plotseling door het ijs. Romkes, die zich aan het ijs vastklampte werd met aan elkaar geknoopte shawls door zijn vrienden gered, maar Stoker was onder het ijs geschoten en kwam niet weer boven. Romkes is naar Sneek ge reden, waar hij meer dood dan levend aankwam en naar dokter v.d. Heuvell is gebracht. Gistermiddag omstreeks half een is het lijk van Stoker door de Politie te Water opgedregd. Vrijdag 29 dec. Vertoning ontspannings- film „Het leven begint bij 100” in het Himsterhus te Oosthem. Aanvang ’s a- vonds 8 uur. Vrjjdag 29 dec. Grootzander Hardrijderij. Aanvang 10 uur en 1.30 uur. Vrijdag 29 dec. Ijsclub „Friso”. Hard rijderij van mannen op de Ijsbaan Leeuwarderweg. Aanvang ’s avonds 6.30 uur. Vrijdag 29 dec. Ijsclub „Rept U”, Op- penhuizen-Uitwellingerga. Hardrijderij Junioren (jongens 17, 18 en 19 jaar) om het kampioenschap van Wymbrit- seradeel. Aanvang nam. 1.30 uur. Moandei (Nijjiersdei) 1 jannewaris. Kr. Fr. Selskip. Utfiering Rispa, bibeisk drama fan dr Y. Poortinga en B. v. d. Veen yn „Ons Gebouw” to Snits, mid dels 2 ure. Maandag 1 jan. (Nieuwjaarsdag). Uit voering Chr. Zangver. „Lytse Krêit” in „Us Gebou” te Cauw. Aanvang ’s avonds half acht. Maandag 1 jan. Muziekuitvoering „Hald Moed” Oosthem ’s avonds 7.30 uur in het Himsterhus. Maandag 1 jan. (Nieuwjaarsdag). Dan cing Boermans, Bolsward, ’s middags 3 uur Matinee, 's avonds 8 uur Soiree. Muziek Gerard Wiersma. Maandag 8, dinsdag 9 en woensdag 10 jan. Amicitia ’s avonds 8 uur Krite Snits met het blijspel „It Erfskip” fan Schuitmaker. dekt? Ook blijkt telkens weer, dat schijnbaar kerngezonde en sterke mensen lijdende zijn aan deze gevreesde ziekte of bacil lendragers zjjn en reeds daarom een groot gevaar vormen voor hun gezin en hun omgeving. Zeer waarschijnlijk zullen er bij u geen afwijkingen worden gevonden, maar de zekerheid kan u alleen de doorlichting geven. Ik dring er dan ook bij u allen op aan. deze gelegenheid u te laten doorlich ten niet voorbij te laten gaan. Vergeet ook niet, dat deze gevreesde volksziekte zeer besmetteljjk is. Niet al leen voor uzelf maar ook ten opzichte van uw medemens zijt gij moreel ver plicht van de geboden gelegenheid van doorlichten gebruik te maken. Mede door middel van een bevolkings onderzoek kan de tuberculose doeltref fend worden bestreden. Ik vertrouw er op. dat ook de bevolking van Sneek haar volle medewerking in de strjjd tegen de tuberkelbacil spontaan zal willen geven. De burgemeester van Sneek, L. Rasterhoff. Sneek, 27 december 1961 Te bevragen aan de navolgende adres sen: paar grijze kinderhandschoenen, Jellema, Zeilstraat 28; blauw wollen sjaal, Hoeksema, Julianastraat 12; paar grijze wanten, Baljet, Leeuwar derweg 25; wit-zwart hondje, Huisman, Koopmansgracht 69; benzinedop en ra- diateur dop. Beetsma, Kielstraat 35; muntbiljet, Alkema, Drakenstraat 65; grijs wollen muts met witte strepen en een handschoen, Blauw, 2e Steenklip- str. 55; geel babywantje waarop groen eendje, Zwerver, Bloemstraat 2; fiets- sleuteltje, Smid, Havenstraat 26; groen bruine want Schurer, J. W. Frisostr. ~70; groene beurs met inh., Aalbers, W. Dijkstrastraat 20; zwarte fietspomp, Huitinga, Dr. Wumkesstraat 26; munt biljet, van der Weij, Troelstrakade 3; plastic regencape, Hoekstra, H. Syt- strastraat 13; paar blauwe handschoe nen, Lolkema, E. Halbertsmastraat 29; bril met donker montuur, Koopmans, Napjusstraat 29; grijze kinderwant, Bonte, Parkbuurt 6; huissleutel, Tuil, Napjusstraat 71; lichtbruine dames schoen, van Vucht, 2e Oosterkade 28; zwarte nylon handschoen, Vaartjes, L. Wagenaarstraat 9; wit damesbeurs- je met inh. Meijles, IJsbrechtum 94; bruin lederen handbeschermer, Teens- stra, Groene Dijk 8; paar bruine kin- derwanten, Boom, 2e Steenklipstraat 37; gele kindersjaal, Dijkstra, Priorstr. 11; schoenendoos met inh. Tichelaar, Napjusstraat 17; bruine dubbele fiets tas, Yntema J. W. Frisostraat 48 I; ro de damesbeurs met inhoud en lichte jas, Ozinga, Bolswarderweg; blauwe speelgoedauto met rode cabine, Hoek stra. H. Sytstrastraat 13; rubber speel goedauto zonder achterwielen, L. J. van der Zee, Roerstraat 1; grijze da- mesglacé, met zijkant van textiel (R), Strikwerda, W. de Zwijgerstraat 5; las- laatste krabbeltje in 1961. Met weemoed en een gevoel van Het bruidspaar werd van gemeentewe ge opgehaald en arriveerde om half tien op de Bolswarderweg, waar ze door het comité, bestaande uit de heren G. J. de Boer, directeur van Gemeentewerken, A. Koster van de Aannemingsmij. Friso, A. Jellesma en mej. M. Dijkstra van Ge meentewerken werden verwelkomd. Van daar Werd naar het Stadhuis gereden, waar het college van B. en W. en het bestuur der Stichting Industriewoningen zich bij het gezelschap voegden, en ver volgens naar de versierde en met Friese en Nederlandse vlaggen aangegeven wo ning in de Liaukemastraat. Hier voer de eerst de heer Abr. Koster, directeur van Friso het woord, die verheugd was deze woning, met de bouw waarvan in augustus werd begonnen, nu reeds te De Elfsteden-tocht wordt zaterdag ge houden. Dat is wel het belangrijkste nieuws op het ijsfront, waarnaar geheel ijsminnend Nederland met spanning heeft uitgezien, ’s Morgens om half zes zullen de «eelnemers aan de wedstrijd weer starten van de autospuiterij Posthuma aan het van Harinxmakanaal. Hoeveel het er zullen zijn is nog een vraag, maar er is geen limiet gesteld. Morgenvroeg om 9 uur begint de inschrijving bij de Groene Weide. De toerrijders vertrekken direct na de wedstrijdrijders vanuit de garage De Boer. De route is dezelfde als vorige malen en leidt dus eerst naar Sneek, waar ook de eerste controlepost is gevestigd. In verband met de werkzaamheden voor de nieuwe Oosterpoortsbrug moeten de rij ders vijfhonderd meter lopen over de Jachthavenstraat, Leeuwarderweg, en Boeierstraat. Ze komen dus aan de Oos terkade weer op het ijs. Volgens de berichten is de toestand van het ijs bevredigend, maar er komen ook slechte plaatsen voor. De Dokkumer Ee bijvoorbeeld, is zeer schotsig en in de buurt van Bartlehiem is maar een smal pad om te rijden. De routes naar en van Dokkum zijn dan ook verschillend om te voorkomen dat dé rijders elkaar op het smalle pad tegemoet rijden. De aangifte kan niet schriftelijk of telefonisch geschieden. Men moet zich persoonlijk melden in (voor de wedstrijd) of achter de Groene Weide (voor de toer), waar een legertent zal worden opgezet. Indien men 18 jaar is en het startgeld betaald (f 7,50), is het even eens mogelijk zich via een gemachtigde te laten inschrijven. Elfnieren-tocht uitgesteld In verband met de Elfsteden-tocht is de Elfmeren-tocht die ook op a.s. zater dag was vastgesteld, tot een nader te bepalen datum uitgesteld. kunnen overdragen. Hij sprak de wens uit, dat het jonge paar haar met even veel trots en liefde mag bewonen als zij haar gebouwd hebben. Hjj gaf hierna de sleutel door aan de heer De Boer, directeur van Gemeente werken, die er aan herinnerde, dat ruim een jaar geleden met de bouw van het gehele complex werd begonnen en even eens blij was dat de 100ste woning nu al klaar was. Ook noemde hij het verheu gend, dat de woningbouw na de oorlog grotendeels door Sneker aannemers is verricht. Friso heeft daarvan een groot deel uitgevoerd en Gemeentewegen heeft steeds prettig met haar samenge- werkt. Spr. bracht dank aan allen die aan de bouw van deze woningen hebben mede gewerkt waarbij hij wees op ieders ver antwoordelijkheid bü de bouw van goe de woningen en droeg daarna met bijzon der genoegen via mej. Dijkstra, die steeds als tussenschakel fungeerde, de sleutel over aan de burgemeester, tevens voorzitter van de Stichting Industrie wo ningen. neigd met veel goede voornemens het nieuwe jaar binnen te stappen, r■-j- - weinig r, S ogenblik veel belangrijken. We kunnen t, u zaterdag nog juist in het oude jaar ue xuiioieutii-LuviiL meeiyu der wenst u in ieder geval *i en zegen” goeie raad \zer riet maar uij uie gue- de voornemens) kom gerust met die leuke tip Op de avond van de Tweede Keistdag kwam Speurder uit de Wijde Noorder- S home en liep naar de Kruizebroeders- J straat, waar ver- schillende mensen hier in de lucht Jj stonden te turen. Grote bruine, stin- S kende rookwolken kwamen „ergens” vonrl o on T-Tof //////////////////////////////f////////////////////// s s s Het wat (angstige) verwachting gaat Speurder het nieuwe jaar in. Vrede, ontwape- ning ofmisschien oorlog, wat zal S het brengen; eindelijk een einde van het nutteloze geharrewar tussen de „hoge heren”? Wij zijn allemaal ge- J neigd met veel goede hot nionwo ia ar hinnor S maar in de praktijk komt er meestal J weinig van. Ach wat, geleuter zult u 5 zeggen. Er ligt ijs en dat is op ’t ogenblik veel belangrijken. We kunnen Jj rjjden. Goeie hemel, bent u ook nog zo stijf! Maar kalmpjes aan, dan kunt u zaterdag nog juist in het oude jaar 5 de Elfsteden-tocht meerijden. Speur- der wenst u in ieder geval „veel heil en zegen” in het nieuwe jaar en een J goeie raad (zet het maar bij die goe- sleutel op een fluwelen kussen man de bruidegom aanbieden, waarna Tie heer G. P. Tjallema, die met Ir. G. J. Kwant de Stichting vertegenwoordigde, het echt paar in de dop namens deze zjjn geluk wensen en een grote doos met levensmid delen aanbood. Het gezelschap, waaronder zich ook de opzichters, de heer De Bruin, uitvoerder van Friso, en vele andere genodigden bevonden, bezichtigde daarna de reeds keurig ingerichte woning waar n de woonkamer ook enige cadeaus stonden welke de bewoners doos Friso en de on deraannemers waren vereerd en de heer Van der Eems mede namens zijn toen nog aanstaande vrouw dankte voor al les hun deze morgen bereid. De koffie in Rest. Piso, aangeboden door Friso, vormde het gezellige slot van deze sleutel-estafette. alleen de kachel aangezet Soms heb je zomaar pech, net als je eens lekker wilt rijden. Zo ook in het geval van de twee rijdsters, die maan- dagmiddag de schaatsen onderbonden J om aan een flinke tocht te beginnin. Helaas, het duurde niet lang of het hakleer van de een gaf het op. Te- leürgesteld, maar niet moedeloos zet- 5 ten ze naar huis terug, hestelden het euvel na veel gepruts en vertrokken opnieuw. De pret was echter van kor- Jj te duur. Bij Scharnegoutum brak op- nieuw een hakleer, nu van de ander. Toen gingen ze maar definitief naar huis, want stel je voor straks brak er weer wat anders «I s s «I *1 Op 2 januari begint in het Gerechts- gebouw weer het driejaarlijks t.b.c.- bevolkingsonderzoek dat duurt t.e m. 22 januari (alle dagen, behalve zater- dags). De stelregel „komt allen” geldt hier zeker. Kunt u beslist niet op de aangegeven tijd, ga dan op een andere tijd, maar blijf niet weg! Voor mensen die moeilijk kunnen lopen, kan voor vervoer gezorgd worden in- J dien men zich tijdig opgeeft; De be- woners van de bejaardentehuizen, be- halve die van Cruycebroedershof, zul- J len deze dagen niet meedoen, omdat zjj al door een mobiele auto zijn be- zocht. De „opkomst” was 50% meer dan de vorige keer, mede door de goede medewerking van het verple- gend personeel van de instellingen. J* Laat de houding van de oudjes een voorbeeld voor u zijn en kom ook! Het is sneu voor de kinderen die geen schaatsen hebben al die enthousiaste verhalen van anderen te horen en daarbij te weten dat zij zelf niet kun- nen rijden. Dat vond ook de heer Overwijk van wachtpost nr 15 bjj Scharnegoutum. Van zijn kinderen J heeft hij nog ‘ve- le schaatsen liggen waar een ander misschien veel pret van kan hebben. Het is maar een sug- gestie, maar misschien heeft u er iets aan. Toen het bruidspaar Van der Brugge- Veenstra donderdagmiddag na de ker- kelijke bevestiging van hun huwelijk J uit de Baptistenkerk kwam, wachtte hun een verrassing. Het electrische PTT wagentje dat sinds kort de pak- ketten en pakjes in de stad rond- brengt, stond voor de kerk te wachten W om het bruidspaar verschillende aan- getekende stukken te overhandigen. Een unieke gebeurtenis in de geschie- denis van de PTT. De besteller de heer B. Batstra, die samen met de heer Jouwsma dienst had, vertelde dat hij op het adres Amaiiastraat 63 niemand thuis vond en gezien de trouwwagens bij de kerk, was de gé- dachte bü hem opgekomen de pakjes JJ J**“ J-- irnriirjiiiririiiiiiiitifiintiiiiitii nmruen Naar ons gevoelen betreft het hier een oxaal, dat wil zeggen een afscheiding tussen koor en schip, daterende uit de 14de eeuw. Hetzü dat dit zandstenen „hek” op de begane grond stond, hetzij soort van „kraak” bekroonde, zoals men het, maar dan in hout uitgevoerd, nog kan zien in de kerk te Oosterend. In het midden was Christus afgebeeld, aan weerszoden door zes apostelen geflan keerd. Het mag wel buitengewoon geluk kig heten, dat nu juist het middenge deelte werd teruggevonden en daarmede de reeds eerder geborgen overblijfselen eerst recht hun grote betekenis verleent. T

Sneeker Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1