De Schaduw in het Amicitia Theater ,lt Fryske Hynder’ boerde goed in 1961 Waterpoort- krabbels OVERZICHT ii iH IJLST van en door Speurder BUITENLANDS D 3 Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL 117e jaargang no. 5s 7 Gary Cooper in zijn laatste rol Zondagsdienst Dierenartsen Spoorwegramp Kulturele Ried Wyinbritseradeel Geslaagd Tentoonstelling werk stukken tekenwedstrijd Ontwerp groslijst P.v.d.A. voor gemeenteraadsverkie zingen Wat de raad te behandelen krijgt Inbreker gearresteerd Donderdag 11 januari 1962 Dienst Dokters, Apotheek en Zusters Gerrit Eeden gehuldigd Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Duitsland zal wapens van Engeland kopen Deken Van Galkom treedt af als curator van het Sted. Gymnasium Zondagdienst Dokters Heeg en Woudsend e.o. Sv gr k (handels Vrees voor opstand Russisch memorandum wat gebeurde. Jawel, maandagmor- iiMri ing Apotheek: Matineefilm nte- Oppedjjk, Drakenstraat 41, Rd). N Het bevolkingsonderzoek op t.b c. Geslaagd voor het examen Kruisfiguur detailhandel in uurwerken de heer W. Boonstra alhier. In de dinsdagavond gehouden verga dering van de plaatseljjke afdeling der P. v. d. A. werd de voorlopige gros-Ijjst als volgt samengesteld: 1. H. W. Fijlstra, 2. M. A. Boonstra, 3. Mevr. K. Sipkens-v. d. Hoek, 4. Tj. Ligthart, 5. I. Bergsma, alten aftredend; 6. H. de Blauw, 7. W. van Dijk T. Jou- stra, 9. J. R. Visser, 10. M. Steegstra, 11. J. Boerstra, 12. G. Veis, 13. Mevr. H. Warrink-Harms, 14. Mevr. A. Kupe- rus-Vonk, 15. Mevr. Wielinga-v. d. Spoel: 16. S. Kampen jr„ 18. F. D. Hollander, 19. B. Bok, 20. K. Schermer. De zittende leden L. Terpstra en S. v. d. Wal stelden zich niet weer beschik baar. Over dit ontwerp moet door de leden bij referendum worden gestemd. Sommige ouders laten hun kinderen - Uit pe- Bij brand: Voor brandmelding belle men steeds op no. 2000. A. J. v. d. Sluis CD. S. Niermeyer, apotheker) Marktstraat 12. De dienst gaat in om 12 i.p.v. 18 uur. Zaterdag 13 en zondag 14 janu ari 1962 Groene Kruis Wijk- en Kraamverpleging: Verschijnt .LAANDAGS en DON DERDAGS Zuster H. tel. 3958. '»ns- v as vo zen eer, kort tes- :and iet lat ras iet of te be- no- ■Ük em Oranje-Groene Kruis Wit- Gele Kruis: Zuster V. d. Meulen, Franekerkade 2, tel. 3951. t u als er- ide or- t>ch •ne em sta- mt- ze- op. tak, >en, kje, van als, iker gen De eerste tentoonstelling van de teke ningen van de door de Kulturele Ried Wyinbritseradeel georganiseerde teken wedstrijd zal worden gehouden in het Hervormde Lokaal te Heeg op donderdag 18 januari a.s. ’s Middags kunnen groepen schoolkin deren de tentoonstelling onder leiding van de onderwijzers bezoeken, ’s Avonds is de tentoonstelling voor het publiek ge opend. De toegang is gratis. Om acht uur zal de officiële opening worden ver richt door de burgemeester, tevens voor zitter van de Kulturele Ried. Vervolgens zal hjj aan de prijswinnaars hun prijs uitreiken. Door mevrouw Kerbert-Scher- merhorn van Sijbrandaburen zal daarna een korte inleiding worden gehouden over kindertekeningen en handenarbeid. Hierna kan de tentoonstelling worden bezocht, waarbij desgewenst de nodige toelichting wordt gegeven. Bij deze expositie zal tegelijkertijd een aantal schilderstukken van een tweetal schilders worden tentoongesteld, t.w. van de heer Piersma van Heeg en de heer Schengenga van Oosthem, benevens werkstukken van deelnemers aan de door de Kulturele Ried georganiseerde cursus handen-arbeid. Tegelijkertijd zal een de monstratie van verschillende handenar- beid-technieken worden gegeven. Gezien het gebodene mag een grote toeloop van belangstellenden worden verwacht. Zondagmiddag het verhaal over vier jonge kerels De Plunderaars. Een vreemd dramatisch verhaal van verbit terde jongelui die zich meester maakten van een dorp en hoe meer zjj plunder den... hoe dodelijker zjj werden. In de hoofdrollen Jeff Chandler, John Saxon, Dolores Hart en Marsha Hunt. Het lijkt ons wat flauw u het verhaal verder te vertellen, behalve dan dat de moordenaar niet in zijn opzet slaagt U zult de ontknoping niet weten, voordai u de laatste dertien minuten hebt meege maakt. Als u raden wilt, er is een keuze uit tal van befaamde acteurs en actri ces waarbij Gary Cooper en I eborah Kerr bovenaan staan. De film draait van vrijdag 12 t.e.m. maandag 15 januari in Amicitia. een be- stuurslid deze vergadering bij woonde, ■wie velen met hun dame, vetwei-volgde de traditionele verloting met als boven tot er zijn wer- letje fruit-bloemenmandjes. vast wel, met zo’n hoog „1 Later op de morgen stonder er nog 5 Fokdag 1962 Voor deze dag was alleen nog maar een aanvraag ingekomen van Blauw huis. De plaats zal door het bestuur worden aangewezen. Het toneelgezelschap „Aldtsjerk” te Oudkerk zorgde voor een zeer gewaar deerde afwisseling van het programma door de opvoering van „De Twilling- susters”, toneelspel in vier bedrijven. Dit vermakelijke spel van verwar ringen, maar met een ernstige onder grond, werd door de Oudkerkers(sters) nl. op uitstekende wijze over het voet licht gebracht. De grootste pluim komt evenwel toe aan de speelster, die de moeilijke dubbelrol van de tweeling speelde. Dat was werk van klasse. Het publiek was zó voldaan, dat een der leden de voorzitter nog vóór was met zijn hulde aan het gezelschap. Santooi voox admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (05150) o.g.g. 4091. Voor de eerstvolgende vergadering van de Raad onzer gemeente komen B. en W. onbewoonbaar te verklaren. Het betreft hier de woningen Swarts- buurt -8, Kleinzand 66 en 4e Frittemaho- venstraat 10. De woning Kleinzand 66 moet ontruimd zjjn binnen zes maanden, te rekenen van de dag waarop de tijd tot voorziening tegen dit besluit zal zijn verstreken of waar op dit besluit in beroep zal zijn gehandhaafd. In een café te Zwolle is gearresteerd de 32-jarige schilder G. J. Hij probeerde de in Leeuwarden gestolen goederen van de hand tè doen. G. J. wordt verdacht van inbraak in de gebouwen van de Hema in Leeuwarden en Groningen. Ook worden hem een drietal inbraken te Sneek ten laste gelegd, waarvan reeds een bewezen is. Op Oudejaarsavond verschafte hjj zich toegang tot de werkplaats van het schil dersbedrijf Geertsma aan het Oud-Kerk- hof en trachtte hjj de deur naar de boven woning te forceren. Hjj werd echter door dc thuiskomst van de bewoners verrast en moest de wjjk nemen. Voor de politie bleek hij geen onbekende. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bjj contract idv.) lager. Abonnementsprijs t 3,— per half jaar. Franco p. oost t 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad SNEEKER NIEUWSBLAD De Engelse regisseur Michael Ander son heeft al bewezen van verschillende markten thuis te zjjn. De film waarmee hjj nu de aandacht vraagt is ,,de Scha duw” een thriller, naar de roman „First train to Babylon” van Max Ehrlich. Gary Cooper - het werd zjjn eerste thriller en tevens zjjn laatste film - speelt de rol van de Amerikaan Geor ge Radcliffe, die een belangrijke functie vervult op een scheepsbevrachtingskan- toor in Londen. Hjj is de belangrijkste getuige in een proces, dat gevoerd wordt tegen een employé van zjjn kantoor. Do nald Heath (Ray McAnally), die er van beschuldigd wordt de baas vermoord te hebben (een mes in de buik) en een zak met 60.000.000 uit de brandkast ge haald te hebben. De derde man die avond op kantoor, was Radcliffe en hjj heeft de moordenaar achterna gezeten en als Heath herkend. De man werd gevangen genomen in de stookruimte van de kel der. Ondanks het feit dat van het geld geen spoor gevonden werd, wordt Heath op Radcliffe’s getuigenis tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld. De geschiedenis van De Schaduw be gint echter vjjf jaar later opnieuw. De vrouw van de getuige krijgt aanleiding haar echtgenoot met wantrouwen ten aanzien van deze moord gade te slaan. Er is een chantagebrief, een nooit he lemaal verklaarde rijkdom, er is veel dat, voor wie reeds achterdochtig is, verdacht lijkt. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubi leum als scheidsrechter is onze oud- stadgenoot Gerrit Eeden, thans te Leeu warden, daar dinsdagavond in een bij eenkomst van de Leeuwarder Scheids- rechtersvereniging, waarvan de jubilaris voorzitter is, gehuldigd. deviezen te doen is, duikt als mogelijkheid op. dat Duitsla’nd in Engeland wapens koopt. Maar daar gevoelen de Duitse militai ren niet zoveel voor, omdat het gehele bondsleger op Amerikaanse leest «s ge schoeid. Het zal er toch van komen. Beide staatslieden hebben het principiële be sluit genomen en deze maand nog zai een commissie de bijzonderheden uitwer ken. Veel gepraat en weinig nieuws, zo kan men samenvatten alle activiteiten, die men in het Westen - vooral in verband met de Berlijnse affaire - aan de dag legt. Premier Macmillan is bij Bondskanselier Adenauer op bezoek geweest, maar dat zal het probleem wel niet verder hebben geholpen. Het ziet er naar uit, dat de Engelsman meer belangstelling zal 1 ebben gehad voor de wijze, waarop Duits land zal bijdragen aan een verlichting van de Engelse defensiekosten voor het leger in Duitsland. Bezettingskosten is niet meer het woord daarvoor, defensie- bjjdrage rechtstreeks wil er bij de Duitsers niet in en daar het de Engelsen voornamelijk om het besparen van deviezen te doen is, duikt als mogelijkheid op. In Frankrijk waar niets gebeurt dan een voortzetting van de reeksen aansla gen van uiterst rechts, leeft men in de vrees van een opstand van het gehei me leger, dat in Algerije een groot deel van de bevolking achter zich heeft. Ge ruchten tieren welig, maar dit kan ook een onderdeel zijn van een zenuwoorlog tegen de overheid. Het is mogelijk, dat er iets losbreekt, maar te voorspellen valt het niet. Onderhandelingen, althans officiële onderhandelingen, zjjn nog niet aangekondigd en al is men nu wel zo ver, dat men beseft over welke problemen men moet praten en al zijn de uitgangspunten niet meer zo diame traal tegenover elkaar, een werkelijk ac- coord met de Algerijnse cpstandelingen is nog niet in zicht. hoofdprijs een veulen, ditmaal een jon ge Nuttert. Het viel op lot nummer 558, dat gekocht was door de heer S.J. Reitsma te Hardegarijp. De volgende prijzen, allen behorend bij het paard, werden resp. gewonnen door de heren J. Engelsma, Heiden schap; R. de Boer, Sneek; J. v.d. Kooij, Woudsend, onbekend, Hoekema, Hemelum; Combinatie Balk; J. Zein- stra. Blauwhuis; K. Kramer, Wolsum en P. Bouma, ’t Meer. Generaal Clay, de speciale vertegen woordiger van president Kennedy in Ber lijn, is na overleg in Washington weer op zjjn standplaats terug. Alle geruchten over verschil van inzichten zijn van de baan. Het schijnt evenwel, dat Clay gro tere bevoegdheden eiste voor de bevel hebber ter plaatse om op Russische of Oostduitse acties en speldeprikken te re ageren, terwijl de regering juist over de ze dingen zoveel mogeljjk zelf wil beslis sen, ook al kost dat iets meer tijd. Jaarverslagen. Volgens het jaarverslag van de se cretaris de heer Bouma te Oosterend, steeg het ledenaantal van 134 tot 141. De penningmeester de heer D. P. Groenveld te Jutrijp bracht zijn laatste verslag uit en daarom deed hij het uit voeriger dan gewoonlijk. Hij heeft goed geboerd want zijn beginsaldo ad f 219.08 was gestegen tot f 1426.15. De inkomstenzijde van zijn kasboek wees nl. f 2883.40 aan, de uitgavenkant f 1457.25. De heer Groenveld, die reglementair niet herkiesbaar was, werd als be stuurslid opgevolgd door de oud-secre- taris G. Geerlings te Jutrijp, die met overgrote meerderheid gekozen werd. Tot leden van de contactcommis sie in de plaats van de heren E. G. Heerma en R. de Hoop, werden be noemd de heren Tj. Zijlstra, Langweer en G. Steenbeek, Oppenhuizen. De verloting Na het uitreiken van de prijzen en medailles van de fokveedag door de voorzitter en die van het middagpro gramma door zijn collega van V.V.V. Voorzitter J. M. Jansma van Ijlst kon te St. Nicolaasga, die met nog woensdagavond een groot aantal leden, I stuurslid deze versaderin? hii van 2_ komen in de als altijd, feestelijke jaar- vergadering van de fokver. „It Frys- ke Hynder”. De toneelzaal van Hanen burg was flink bezet. De heer Jansma wierp in zijn ope ningswoord een terugblik op de verle den jaar in St. Nicolaasga gehouden fokdag. Ondanks het slechte weer was dit, mede door de krachtige medewer king van V.V.V., toch nog een goede dag. De kwantiteit en de kwaliteit van de paarden was prima. Het laatste kon men trouwens op alle fokdagen consta teren. De kwantiteit begint echter te verminderen, van de zware rassen het meest. Over het gehele land is het aan tal paarden vorig jaar aanmerkelijk ge daald. Gewend geraakt aan regelmaat, Aan veiligheid en orde, Waaraan (behoudens overmacht) Niet gauw getornd kan worden; Gewend aan de moderne tijd Met technische perfectie, Aan veel vernuftig samenspel, Aan grondige inspectie Wordt plots de relativiteit Van ’t streven in het leven Meedogenloos en duidelijk Ons allen ingegeven Geschokt slaan wij de ogen neer, Volkomen overrompeld: Eén maandagochtend-ogenblik Heeft ’n volk in rouw gedompeld... Van zaterdagmiddag 1 uur tot maan dagavond 12 uur: E. A. Oord, Oudega-W. tel. 05154-9470. Uw jjsdroom is misschien al weer lang vergeten opgeborgen, samen met de (nieuwe) schaatsen en de dikke stoere jjstrui. Er is immers geen ijs meer! Ja, dat dacht u. Schippers kun-^ nen u daar meer over vertellen. Vele schepen kunnen nl. nog niet vertrek- ken, omdat de binnenvaart door de vele ijsschotsen, die soms nog ve- le centimeters dik zijn, gestremd is. Ook in de „haven” van Sneek lig- gen verschillende schepen, zij aan zjj In mensenwerk blijft ménsenwerk Met risico’s gezeten; Té vaak, tè gauw zijn wü geneigd Die richtlijn te vergeten PHILIA men meent te weten, dat de commissie van buitenlandse zaken van het Ka- tangaanse parlement de acht punten van de overeenkomst met Adoela al heeft aanvaard. Volgt het parlement dit voor beeld, dan wordt de afscheiding van Ka tanga ongedaan gemaakt. Maar ook naar de andere kant gaat het in de goede richting voor de centrale regering. De Kamer van Afgevaardigden heeft een motie aangenomen, waarin vi ce-premier Gizenga wordt verzocht ogen blikkelijk naar Leopoldstad te komen om zich te verantwoorden. Gizenga, die zich als opvolger van Loemoemba een tijdlang premier van de Kongo heeft ge noemd en als zodanig ook door een aan tal staten was erkend, heeft zich deze zomer geheel onder het vaandel van Leopoldstad geschaard. Maar dat nam niet weg, dat hjj voortdurend in zijn bol werk Stanleystad verbleef en naar men vreest toch steeds bedacht was op af splitsing. Het heeft enige tijd geduurd voor men in Leopoldstad zo openlijk te gen Gizenga wilde ingaan. Maar mis schien is de verklaring hiervoor, dat diens gezag in de Oostprovincie sinds enige tjjd volgens waarnemers aan het tanen is. wenden. Men naam Rapallo, Behalve een groot aantal leden, waren ook aanwezig vertegenwoordigers van vjjf andere scheidsrechtersverenigingen in Friesland, de heer Th. Hoogeboom, voorzitter van de C.O.V.S., de landelijke organisatie van scheidsrechters, onze stadgenoot Sam Velleman, lid van de redactie van het scheidsrechtersorgaan, het gehele bestuur van de afdeling Fries land van de KNVB en vertegenwoordi gers van diverse voetbalverenigingen. De tweede voorzitter van de LSV gaf een opsomming van de vele verdiensten van de jubilaris, waarna de heer Hooge boom hem een vaantje benevens de zil veren speld van de C.O.V.S. aanbood. Mr. A. v. d. Werf, voorzitter voorm. FVB liet zijn waarderende woorden vergezeld gaan van een fraaie sierkan en de heer J. Meijer, voorzitter van de Schetds- rechtersvereniging Sneek e.o. reikte hem de zilveren speld van deze vereniging uit. Bjj de vele sprekers die verder het woord voerden bevond zich ook de heer D. v. d. Werf, voorzitter van de v.v. Black Boys, uit welke vereniging de heer Eeden is voortgekomen. Mevr. Eeden deelde in de hulde van haar man. Haar bel. Het apparaat was door een „in- wendige kneuzing” tjjdeljjk buiten werking gesteld, hetgeen nogal ver- warring wekte. Aanvankelijk had men ook gedacht dat het euvel ’s avonds al weer zou zijn verholpen; deze hoop bleek echter ijdel. Pas gistermorgen verliep alles weer geregeld. Alle dagen (behalve zater- dagsmiddags en maandags voor elven) bent u in het Gerechtsgebouw j* welkom. Kunt u om een of andere reden niet op de aangegeven tjjd of S dag kom dan op een ander tijdstip, maar wel tussen 9-12, 2-6 en 7-9 uur. Deze week stond er op een morgen naast ’t vuilnisvat van een onzer y stadgenoten ’n stel- «t afgedankte J» U kent ze .hengsel.” SV or rnrf twee en toevallig zag Speurder cat een jong meisje deze met een gezicht van „hoe kun je dat nou weggooien” meenam. De eigenaar zal er wel geen vermoeden van gehad hebben waar N zijn „afval” is beland. broederlijk (of zusterlijk zo u wilt) te J wachten tot de waterwegen weer wat „begaanbaar” zjjn. komen over politieke en economische sa menwerking. die het isolement van oei- de landen in de wereld van na de eerste wereldoorlog doorbrak. Maar nu zou er heel wat meer op het spel staan. Want deze hereniging zou al leen door te voeren zijn door het aan vaarden van bepaalde Russische stelre gels, die het doordringen van het com munisme in Duitland als geheel zouden vergemakkelijken. Vermoedelijk zou West-Duitsland wel neutraal worden, maar zou de echte hereniging toch op de lange baan worden geschoven. Het is voor het Westen overigens een verblijdende omstandigheid, dat de po litieke situatie in West-Duitsland zodanig is, dat er van een sterke drang naar hereniging, waaraan geen politicus weerstand zou kunnen bieden, weinig te bespeuren is. Iedereen wil hereniging, maar voor de meesten is het geen pro bleem. Cyclusfilm In de reeks van cyclusfilms donder dagavond 18 januari Boris Mitrov Rus sisch spion, naar de onthullingen van Boris Morros, filmproducer uit Holly wood, die tien jaar lang de zenuwslo pende dubbelrol speelde van russisch- spion-in-amerikaanse-dienst. Een ver haal vol spionnage en contra-spionnage, maar authentiek! In de hoofdrollen van deze boeiende film met verbluffende op namen uit Moskou o.a. Ernest Borgnine Kerwin Mathews en Colleen Dewhurst. Naar Ons Noorden meldt, heeft de hoogeerw. heer J. vau Galkom, emeri- tus-deken alhier, thans ook bedaiiKt als curator van het stedelijk Magister Alvi- nus gymnasium, welke functie hij 35 jaar lang met grote toewijding heeft vervuld. De president-curator Mr. H. H. J. van Bottenburg schetste in de schoolkrant van het gymnasium deken van Galkom als een man van de oude stempel, die de traditie van het gymnasium hoog wil de houden en op de bres stond voor het speciale karakter van de gymnasiale opleiding. Zijn aftreden is voor de school dan ook verlies. Voor de benoeming in de vacante plaats door de gemeenteraad zijn, aldus O. N., de opvolger van de heer Van Galkom, deken C. J. Vredendaal en kapelaan D. J. Galama op het dubbeltal geplaatst. maar ook bjj de bondgenoten wordt de achterdocht levend gemaakt dpor op de mogelijkheid te wijzen, dat West-Du'ts- land zich ter wille van de verwerkelij king van een nationaal doel tot Rus land zou kunnen wenden. Men neeft hiervoor de naam Rapallo, het plaatsje aan de Italiaanse Rivièra, waar in 1922 Rusland en Duitsland geheel in het geheim tot overeenstemming zjjn ge- J huisvrouwen (en niet te vergeten som- mige mannen) een bijzondere gave te Jj bezitten. 13 jan- uari, een datum met aantrekkings- J kracht voor de Het enige werkelijke nieuws is ei genlijk een Russisch gebaar, dat is neer gelegd in een memorandum, dat op 27 december aan Kroll, de Westduitse am bassadeur in Moskou, is overhandigd. Tot nu toe zond Rusland aan elk land, dat daarvoor in aanmerking kwam, no ta’s over de dreiging van het militaris tische en revanchistische Duitsland, maar tegenover West-Duitsland wordt een heel wat vriéndelijker toon aange slagen. West-Duitsland wordt uitgeno digd zich rechtstreeks met Rusland te verstaan, omdat de Westelijke bondgeno ten van Duitsland geen belang tonen voor de hereniging. Rusland is het enige land, dat deze hereniging kan aan bieden, maar dan moet West-Duitsland het Westelijke bondgenootschap verla ten, moet het neutraal worden. Over de hereniging moeten Oost en West-Du'ts- land dan samen maar verder praten. Dit is een duidelijke poging van Rus land een wig te drijven in de Westelijke wereld en met name tussen Wesi-Duits- land en de andere bondgenoten, die in derdaad geen hand kunnen uitsteken om de hereniging te bevorderen. Niet al leen wordt in West-Duitsland de achter docht tegen de bondgenoten aangewak- kerd (het is tenminste de bedoeling), Van zaterdagmiddag 1 uur tot zondag- - avond 11 uur: Dokter D. Ferwerda, Heeg met het voorstel om drie woningen I tei. 05154-2292. Van zaterdagmiddag 4 uur tot zon dagavond 10 uur Dokter J. W. v. d. Zijpp, Stationsstraat 2, Sneek, tel. 2526. xNlcLCIlL VÜUl xlc jacht op het koop- je. Veel succes allerlei boodschappen doen. Uit pe- dagogisch oogpunt niet verkeerd (en S ook nog gemakkelijk). Zij worden er zelfstandig van en leren wat met geld «i omgaan. Het moet evenwel niet te ver gaan, zodat de boodschap onmo- gelijk te doen is. En een mud kolen b, op een fiets vervoeren is lang gaen h gemakkelijk karwei, laat staan vopr 5 een jongen van zo’n 11, 12 jaar. Had S vader nou echt niet zelf even kunnen gaan...? ue WlAlllgAVllM'm.Vdt vp I.IJ V. verloopt naar aller wens. Maar het zou een wonder zijn, als er niet, eens wat gebeurde. Jawel, maandagmor- i, gen waren velen door verschillende oorzaken al voor 11 uur bij het Ge- rechtsgebouw aanwezig, terwijl de doorlichting ’s maandagsmorgens *i niet voor elven begint. Ook dinsdag- middag kwam er een kink in de ka- Kongolese regering krijgt gezag Het begint er naar uit te zien, dat de centrale Kongolese regering, ondanks al le tegenslagen en gebrekkigheden een grotere mate van gezag gaat krijgen. Al toont Tsjombé weinig geestdrift bij de uitvoering van liet accoord. dat hjj vori ge maand met Adoela, de Kongolese premier, heeft bereikt, zo ronduit als hij de vorige zomer een dergelijke over eenkomst heeft herroepen, heeft hij nu niet aangedurfd. Het is zelfs zo, dat Zaterdag breekt weer het gouden tijdperk aan voor de Nederlandse vrouw. Een tijd van „eventjes” kijken, maar met een goed gevulde beurs het 5 huis uitgaan en uren later platzak, en beladen met pakjes terugkomen. Uit- verkoop! Dagen van te voren worden alle kranten en advertenties „uitge- S rafeld,” etalages van onder nageplozen. En... kelijk goede koopjes te halen. Daar zorgen onze plaatselijke middenstan- ders wel voor. Het gaat er nu maar om die werkelijke koopjes te pakken S te krjjgen .In dit opzicht blijken vele huisvrouwen (en niet, fp verbeten 31

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1