Kederland in drie demensies Groningen op beide fronten winnaar in geslaagd Stedentournooi Ramon Corell dirigent Frysk Orkest IJLST WY M BRITS ERA DEEL en van AGENDA ij Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, A.O.W. 15% hoger 117e jaargang no. 5 Maandag 15 januari 1962 2468 DRiJFHOUTS NIEUWSBLAD Fraaie strijd Sneek-Leeuwarden afd. I amateur accordeon- concours T- Mil i—II ■MHk Speeltuin in het Sperkhem wordt verfraaid W erkloosheids verzekering Verlenging uitkeringsduur WW Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Auto-ongeluk kostte drie jonge mensen het leven Candidaten K.V.P. voor de Gemeenteraad Dorpsbelang Bozum BOZUM. Donderdagavond hield Dorps belang alhier haar jaarvergadering in Café Hoekstra, onder voorzitterschap van de heer Tj. v. d. Wal. Onderwerpen waren o.a. bespreking parkeerterrein, zandstrooien bij gladde wegen en een wachthokje voor Bozum en Deersum bij de halte Deersum van de NTM. Leidersdiploma K.N.C.G.V. dafje Heynis en Sophia van Santé zingen Harlingen-Terschelling race in juni Gunning werk Aankoop woningen door de Gemeente Aanbesteding Chr. Lagere School Noorderhoek SNEEKER NIEUWSBLAD «i 1-2 1-2 2-0 Tijdrovend. als Verrassend. AMICITIA als- AAFJE HEYNIS Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. 3-3 3-1 3-1 3-1 0-2 0-2 2-0 1-2 In een ander advies geeft de SER te kennen, dat de duur van de werkloos heidsuitkering met behoud van de te genwoordige premie van 1.2 pet. ver lengd kan worden van 21 tot 26 weken. 259.050 261.500 288. 700 288.000 Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs 3, per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad 3-3 3-1 3-1 3-1 Punten 114- 73 105-100 82-111 60- 72 6-1 4-5 3-5 3-5 285.910 280.927 274.964 272.300 268.000 Maandag 15 jan. ’s avonds 8 uur film: De Schaduw. Donderdag 18 jan. ’s avonds 8 uur film: Boris Mitrov, Russisch spion. Vrijdag 19 jan. t.e.m. donderdag 25 jan. iedere avond te 8 uur en zondagmid dag tevens te 4 uur film: De Kanon nen van Navarone. spraken. Wanneer echter als in een der dia’s in zo’n landschap een koe op de voorgrond staat, lijkt dat beest door het ontbreken van de beweging weer te veel op een opgezette koe. Toch was deze stereoprojectie een open baring en de leden van de V.A.D.V, en de N.R.V. die deze avond niet be zochten, hebben een unieke sensatie ge mist. Ook door de muziek, bij de meeste foto’s door de heer of mevrouw Gols zelf opgenomen. Bij het Schuttersfeest en de optochten in Limburg bijv, was het of de drumbands en de muziekcorpsen door de zaal mar cheerden. Onder de dia’s welke de heer Gols vertoonde waren ook zeer fraaie van Terschelling (met het Terschehin- ger volkslied en de ,.Wilhelmus”-dans), van het stadhuis te Bolsward met het optreden van de Skotsploech aldaar op muziek van *t draaiorgel „Omke Rom- ke”, van Sneek en het Sneekermeer bij het paviljoen en verder o.a. van de T.T. races in Assen waarbij het ronken van de motoren door de zaal dreunde. Na de pauze, vóór aanvang van het tweede gedeelte van het programma, vertelde mevr. Gols enige leuke en ook minder leuke belevenissen op hun reizen door ons mooie land, dat hij dit kunst zinnige echtpaar zeer geliefd is. Maar omdat ook het buitenland prachtige ob jecten biedt voor stereo-fotografie gaan ze dit jaar ook de grens over. De hr. A. de Groot, voorzitter van de N.R.V.dankte de heer en mevr. Gols voor het buitengewone genot de bezoe kers geschonken en attendeerde nog even op de morgen te houden filmavond van de N.R.V. Het monteren van de dia’s is zeer tijd rovend. Vier, vjjf op een avond is al een hele prestatie. Beide opnamen moeten nl. horizontaal en verticaal precies tegen over elkaar komen. Is dat niet het geval dan keert de fout honderdvoudig en meer op het scherm terug. Maar overi gens is stereofotografie een van dé mooi ste vormen van fotograferen. Voor het kijken naar stereofoto’s heeft men een stereobril nodig, voorzien van gepolariseerd glas. Dat wil zeggen, dat het ene glas (onzichtbaar) horizontale jalouzieën bevat en ’t andere verticale. Voor andere doeleinden is deze bril niet bruikbaar. Voor deze voorstelling werd aan alle aanwezigen zulk een bril uitge reikt, die vanwege de vrfj hoge prijs, na afloop weer moest worden ingele verd. Leden van de bij de V.A.D.V. alhier aangesloten verenigingen en van de af deling der Ned. Reis Vereniging heb ben vrijdagavond in de toneelzaal van Hanenburg kennis gemaakt met stereo- fotografie en stereofonische muziek. De heer Albert Gols uit Rijswijk vertoonde daar nl. voor deze beide verenigingen onder de titel „Nederland in drie de mensies” een uitgebreide collectie fraaie gekleurde stereofoto's over landschaps- en stedenschoon, historie cn folklore, al len met de originele of toepasselijke mu ziek. Een minstens zo grote trekpleister zal echter onze beroemde Nederlandse zan geres Aafje Heynis blijken te zijn. Zjj zingt deze avond Elgar's ,,Sea Pictu res”, vijf liederen voor alt en orkest. Het orkestrale gedeelte van de avond bestaat o.a. uit het openingswerk, de Sui te voor strijkers, fluit, Engelse Hoorn en twee hoorns, van de Engelse Barok-kom- Een fraai moment uit de strijd van de Sneker heren (links) tegen Gronin gen. Games 6-2 4-4 3-5 2-4 Op dit concours, georganiseerd door de Nederl. Accordeonisten Associatie en zaterdag in Leeuwarden gehouden, werd onze stadgenote mej. Leny Caria de Ruiter met 162% punten eerste in de afdeling Amateurs I. Winnares en kampioene van Fries land in de afdeling Amateurs-Superieur werd mej. Hiltje W. A. de Vries te Leeuwarden met 160i/3 punten. Aan dit concours in zes afdelingen werd door 70 personen deelgenomen. De Sociaal Economische Raad is ak koord gegaan met het voornemen van de minister van sociale zaken en volks gezondheid om de AOW-pensioenen met ingang van 1 juli 1962 met 15 procent te verhogen. Uiteraard zal dit een verhoging van de A.O.W. premie met zich meebrengen, maar de SER wijst een verhoging van de premie per 1 juli 1962, gepaard gaan de met een looncompensatie, van de hand, omdat de loonsverhogingen in 1962 reeds hoger zullen zjjn dan de be schikbare ruimte. De raad noemt twee andere mogelijkheden van financiering in 1962. Ten eerste de mogelijkheid van premieverhoging per 1 juli 1962 zonder looncompensatie en verder financiering van de verhoging van de uitkeringen uit het ouderdomsfonds. De premieverho ging zou dan 1 januari 1963 ingaan en gepaard moeten gaan met een looncom pensatie. De premie zou dan van 5.75 pet. op ca. 6.75 pct. van het premie plichtig inkomen moeten worden ge bracht. Zaterdagavond is op de weg Gronin- gen-Leeuwarden tussen Buitenpost en Drogeham bij Twijzel een personenauto tegen een boom gereden en daarna in een sloot terecht gekomen. De drie in zittenden, de 27-jarige bestuurder Tjon- ne Boksma, onderwijzer te Leeuwarden, afkomstig uit Kollum, en zijn nichten de 17-jarige tweelingzusters Antje en Beitske Boksma, enige kinderen van de poelier Boksma te Drogeham, werden gedood. De heer Boksma wérd uit de wagen geslingerd en later dood in de sloot gevonden. Hij had de meisjes, die in Buitenpost gedanst hadden, daar aan getroffen en aangeboden hen thuis te brengen. Onderweg kwamen ze de va der van de meisjes tegen, die zijn doch ters per auto uit Buitenpost zou halen. De heer Boksma maakte rechtsomkeerd en reed zijn oom achterna, maar waar schijnlijk te snel. Een flauwe bocht werd hem en zijn nichten toen noodlottig. De voorlopige groslijst van de KVP alhier voor de komende gemeente raadsverkiezingen is als volgt samen gesteld: J. P. de Vries, C. J. Berkhout, Joh. J. Lampe, allen aftredend, Th. Posthu mus, M. Larmenee, mevr, van Hulst- Lampe, J. H. Meijer, G. W. Poiesz Jzn., H. J. Flapper. Over deze lijst, samengesteld door ’n adviescommissie, moet door de leden worden gestemd. Verder werd de ouders verzocht hun kinderen er op te wijzen geen vernie lingen aan te brengen aan de kinder speelplaats, zoals tot nu toe helaas wel is gebeurd. De aftredende bestuursle den de heren D. Dijkstra en KI. Sijbe- sma werden herkozen. Zaterdag jl. slaagden te Leeuwarden voor het leiders-diploma van het K.N.C.G.V. de dames: Zus de Boer, Hanna Hoomans, Hieke Schraa, Anneke Visser, allen lid van „ADVENDO” alhier. Dinsdag 16 januari in Amicitia: Con cert Frysk Orkest met gastdirigent Ramon Corell en soliste Aafje Hey nis, alt. Dinsdag 16 januari Filmavond NRV over Marokka en Algiers in Hotel Hanenburg. Aanvang 8 uur. Woensdag 17 jan. Amicitia ’s avonds 8 uur Kunst aan Allen Sneek. Opvoering door het Toneelgezelschap „Ensemble” van het toneelspel „De tiende man”. Woensdag 24 jan. Uitvoering Psalmus Hungarica van Zoltin Kodaly in de Martinikerk te Bolsward door Ora- toriumvereniging Bolsward, Sneker Cantatekoor, Frysk Orkest en Gerard Honig, tenor. Dirigent Bram Feen- stra. Aanvang 8 uur. Een van de meest interessante duels is altijd het treffen tussen de rivalefi Sneek en L’warden en deze wedstrijd was hierop geen uitzondering. Leeu warden startte met J. de Beer, Onno de Vries, T. v. d. Schaaf, J. Terpstra (al len SMS). T. Bultsma (Oldehove) en W. v. d. Bij (Postale) in hoog tempo en brachten vooral door een beter ver zorgde techniek de eerste game met 15-8 op hun naam. In de tweede set kwamen onze stadgenoten, luide aan- gemoedigd door het publiek, uitstekend terug, en vooral door sterk spel van aanvoerder H. Noorman en R. Schota nus ging deze met 10-15 naar onze stad genoten. Maar in de derde set was Leeuwarden overwegend sterker en J. de Beer c.s. wonnen deze dan ook met 15-10. Bij Leeuwarden viel vooral het goe de smashen van Wim v. d. Bij (Postale) op. De dames-wedstrijd Assen-Leeuwar- den werd voor de Drentse meisjes de eerste overwinnnig. Assen, met mej. I. Kok en mej. A. Beukema (beiden Pai deia) als uitblinksters gaven Leeuwar den geen enkele kans. Met, 15-9 en 15-4 moesten de hoofdstedelingen het hoofd buigen voor het Asser geweld. Wedstrijd van de dag De heren-wedstrijd Groningen-Assen die hierna volgde, werd de wedstrijd van de dag. Men kon hier van zeer aantrekkelijk volleybal genieten en constateren dat het Noordelijke top- volleybal op een behoorlijk peil staat. Assen kwam als volgt binnen de lij nen: A. Java, T. Nieuwold, G. A. Christi - aanse (allen Flamingo ’55), A. Nieu wold, G. Koolman en A. Brandts (allen Sues). Groningen stelde hier de vol gende sterke formatie tegenover: P. Swieter. J. Wohing, J. Bronsema. A. Dijkstra (Allén Oranje Nassau Gro ningen), W. Matschat (Mesacosa) en De laatste wedstrijd van de middag, tussen de heren van Leeuwarden en Assen werd een prachtig duel. De Assenaren met Java (Flamingo ’55) en Koolman (Sues) als uitblinkers verloren weliswaar de eerste set met 15-13, maar de volgende games gaven zij niet uit handen 14-16 en 8-15. Ook in hun tweede wedstrijd tegen Leeuwarden namen de Groninger meis jes geen enkel risico. Vooral in de aanval staken zij met hoofd en schou ders boven hun tegenstandsters uit. Setstanden: 8-15 en 9-15. Het is ’t bestuur van de Speeltuinver eniging „Sperkhem-Tuindorp” een doorn in het oog, dat de speeltuin er af en toe wat rommelig uitziet, ondanks het feit dat de oppasser iedere avond de spuben netjes opruimt. Zo lazen we in de „Wip- Wap”, het orgaan dezer vereniging. Het wil nu de gezelligheid verhogen waartoe de ingang van de speeltuin betegeld zal worden met gekleurde tegels, terwijl ook rondom het clubgebouwtje dergeljjke te gels zullen worden aangebracht. Ver der zal hier en daar met behulp van betonranden een bloemperkje worden aangelegd en de modderpoel om de draaimolen worden verbeterd, terwijl ’t voorts in de bedoeling ligt hier en daar wat boompjes en struikjes te planten. Er is ook een clubgebouw in aanbouw, waarvoor vooral het bestuurslid Van der Vliet zich zeer verdienstelijk maakt. Ten einde de kosten hiervan te dekken zul len weer snoeppakketten en nu tegen een gereduceerde prijs bij de leden wor den aangeboden. Ook zal een dezer dagen aan de ingang van de speeltuin een mededelingenkast je worden geplaatst. De damesteams van Assen en Sneek openden het tournooi. De Asser meis jes waren nog al verzwakt door het ontbreken van A. ten Berge, T. van Doorn en D. .Matjhezipg, terwijl coach Bijlsma van Sneek het volgende basis team in het veld bracht: Mej. M- de Boer, mej. C. Abma, mej. H. Tjerkstra. m.ej. {S. Pakkpr, rpej. j. Hartkamp (allen SVC) en mevr. J. Brouwer-Hanenburg van RKVC. De eerste set was na veel inspanning voor de Asser meisjes met 16-14, maar in de tweedeherstelden onze stadge noten zich prima en ondanks een 7-5 achterstand ging de game met 11-15 naar Sneek. De derde en beslissende game verliep bijzonder spannend. .Bij de stand 14-13 voor Assen leek de strijd beslist, maar via 14-14 kwamen de Sneker meisjes met 14-15 voor, toen mevr. J. Brouwer- Hanenburg de bal onbereikbaar voor de Asser meisjes diep achter in het speelveld plaatste. Dit gaf Sneek weer nieuwe moed en het.won, deze set.nog met 14-16. De eerste herenwedstrijd ging tussen Assen en Sneek. Assen, dat een com binatie op de been bracht van de beide hoofdklasse clubs Sues en Flamingo ’55 was in de eerste set heer en meester en bracht Noorman c.s. een grote ne derlaag toe. Maar hierna herstelden onze stadge noten zich uitstekend. Weliswaar na men de Assenaren door goede opslag van A. Java (de bekende Achilles- voetballer) een 5-0 voorsprong, doch via 9-9 ging de game met 12-15 naar Sneek. De derde set bracht grote span ning. Om beurten stonden de ploegen voor, maar uiteindelijk bleven onze stadgenoten onder groot enthousiasme van het publiek aan de goede kant van de score 14-16. Sneek bracht het vol gende herenteam in het veld: H. Noor man, R. Schotanus, G. Krol, G. J. van Gorkum (allen NOH), B. Monsma (RKVC) en D. van Loo (Animo). Ook in de tweede wedstrijd, die de Asser-meisjes speelden, konden ze het niet tot winst brengen. De Groninger dames, onder de bezielende aanvoering van Tini Brada (Rhea) waren te sterk en wonnen met 1-2. Setstanden 13-15, 15-12 en 6-15. Toch was de Groninger damesploeg zwakker dan andere jaren, waaraan het vertrek van de bekende Riet v. d. Heuvel zeker niet vreemd is. De Groninger heren zegevierden vooral door een betere techniek over Leeuwarden, dat een kern van SMS- spelers bevatte, maar dat Popke Bak ker miste. Hij werd vervangen door de oud-international Jan de Beer. Bij Groningen, met onze stadgenoot Werner Matschat in de gelederen, viel het sterke spel op van de Oranje Nas sau crack Piet Swieter. De Groningers Dat goed volleybal nog altijd publiek trekt, bleek zaterdagmiddag bij het door de afdeling Sneek van de Nevobo georganiseerde Stedentour nooi. „Ons Gebouw” werd bevolkt door een flinke schare toeschouwers, die hebben kunnen genieten van goede en vaak spannende wedstrijden. Het tournooi werd een succes voor de teams van Groningen, want zowel bij de dames als heren, kwamen de stad-Groningers als winnaar.uit de bus. En verdiend, want op alle onderdelen van het spel waren zij supe rieur aan hun tegenstanders. Over het algemeen stond het spel van de heren op een behoorlijk peil, wat we helaas piet van de dames kunnen zeggen. Hun spel was er vergeleken bij vorige jaren niet beter op ge worden. ponist Henry Purcell. Na de pauze heeft. Corell de symfo nische suite „Luitenant Kijé” op het programma geplaatst, een luchtige en prachtig geïnstrumenteerde komposi tie van Prokofieff. De muziek is gemaakt voor de gelijknamige film. Het konccrt wordt besloten met de uitvoering van Manuel de Falla’s „El amor brujo”, een werk, gebaseerd op een Andalusisch zi- geunersprookje, en al de muzikale eigen schappen bevattend van het land. Het hele werk is doortrokken van de felle hartstocht van de flamenco, die door de „gitanas” hard en meedogenloos of vol brandende emotie wordt gezongen. Drie delen uit de Suite „Liefdes Klacht”, „Lied van het dwaallicht” en „Dans van het spel der liefde” zullen worden ge zongen door Sophia van Santé, mezzo sopraan, verbonden aan de Nederland se Opera. Een zeer boeiend programma, dat hoge verwachtingen oproept. wonnen met 1.0-15 en 9-15. De Sneker dames, die tegen Assen goed voor de dag waren gekomen, stel den tegen Leeuwarden bijzonder te leur. Kansloos gingen zij met 6-15 en 6-15 ten onder. 1. Groningen 2. Assen 3. Sneek 4. Leeuwarden Heren: 1. Groningen 2. Assen 3. Leeuwarden 4: Sneek Opmerkelijk was dat zowel 103- 74 124-116 96-107 84-111 bij de dames als bij de heren de nos. 2. 3 en 4 ieder één punt wisten te behalen. De setstanden bepaalden tenslotte de volg orde van de deelnemers. De prijzen bestonden uit H. van Teerns (Donar). De Assenaren gingen uitstekend van start en vooral door de effectvolle op slag van T. Nieuwold en het goede smashen van G. Koolman werd de eer ste set verdiend met 13-15 gewonnen. In de tweede ging de strijd tot 9-9 gelijk op, maar de Groningers gingen steeds sterker spelen en zij wonnen de game met 15-11. De derde en beslissende game bracht, naast werkelijk uitstekend volleybal ook grote spanning. Hoewel Groningen met 12-7 de leiding nam, kwamen de Assenaren vooral door prachtig spel van J. B. Radstake (Sues) op gelijke hoogte (12-12). Via 13-13 kwamen de Groningers met 14-13 voor. Wel vroeg coach Boersma time out aan, maar het mocht niet baten, de Groninger heren zegevierden met 15-13. De laatste wedstrijden van het tour nooi, die tussen de damesteams van Sneek en Gronigen en de heren van Sneek en Groningen, bezorgden de be woners van de Martinistad weinig moeilijkheden. Hoewel de Sneker da mes de tweede set met 15-12 op hun naam brachten, lieten de Groninger- dames, die de eerste set met 5-15 had den gewonnen, er in de derde set geen twijfel over bestaan wie de sterkste was (5-15). De slotwedstrijd tussen de heren- ploegen van Groningen en Sneek lever de de ploeg van Matschat een verdien de 2-0 overwinning op. In deze wedstrijd gaven de uitste kende techniek van de Groningers, die Wohing hadden vervangen door J. van Dodegom (Donar) en de gro'te routine de doorlag. Setstanden: 15-10, 15-6 voor Groningen. De gedetailleerde uitslagen waren: Dames: Assen-Sneek, 16-14, 11-15, 14-16 Assen-Groningen, 13-15, 15-12, 6-15 1-2 Sneek-L’warden, 6-15, 6-15 L’warden-Groningen, 8-15, 9-15 Assen-Leeuwarden, 15-9, 15-4 Sneek-Groningen, 5-15, 15-12, 5-15 Heren: Assen-Sneek, 15-4, 12-15, 14-16 Leeuwarden-Groningen, 10-15, 9-15 0-2 L’warden-Assen, 15-13, 14-16, 8-15 1-2 L’warden-Sneek, 15-8, 10-15, 15-10 2-1 Groningen-Assen 13-15, 15-11, 15-13 2-1 Groningen-Sneek, 15-10, 15-6 2-0 Eindstanden: Dames: De prijzen bestonden uit wisselbe- kers, plaquettes etc. en werden na af loop door de heer W. Brouwer met ’n toepasselijk woord aan de winnende teams uitgereikt. Groningen, dat definitief de Lankhorst Wisselzuil had gewonnen, kwam in het bezit van de nieuwe zuil, die opnieuw beschikbaar is gesteld door deze n.v. De Groninger dames kwamen defini tief in het bezit van de wisselbal, aan geboden door Hotel Hanenburg. Al met al kan de afdeling Sneek op een zeer geslaagd en prima georgani seerd tournooi terugzien. Na een kort openingswoord van Dr. J. P. Otto, voorzitter van de V.A.D.V., gaf de heer Gols eerst een beknopte en populaire uiteenzetting over stereofoto grafie. Deze is gebaseerd op de wer king van de menselijke ogen. Beide ogen hebben nl. een eigen gezichtsveld, die, gecombineerd, hèt dieptebeeld geven dat wjj waarnemen. Aan stereofotografie zitten echter heel wat problemen vast. Het fotogra feren zelf is niet moeilijk, het grootste bezwaar is, dat het vrij duur is. Men heeft er een speciale camera met twee objectieven, een speciale projector en een verzilverd projectiescherm voor no dig. Spreker is dan ook een van de wei nige stereofotografen die ons land kent en het geven van voorstellingen als de ze avond was alleen mogeljjk door de financiële medewerking van enige grote ondernemingen waarvoor als tegenpres tatie een aantal reclamefoto’s- en tek sten in het programma moesten worden opgenomen. Een voorbeeld van reclame- televisie dus, maar in deze vorm stellig niet aan te bevelen. De reclame werkt storend en leidt de aandacht af. Maar in dit geval was het een noodzakeiijk kwaad, dat de kijkers echter naar wij veronderstellen welwillend op de koop toe hebben genomen bij het vele moois dat zij deze avond te zien en te horen kregen. Het effect van de stereoprojectie is voor iemand, die dat voor de eerste maal ziet zeer verrassend. Het is een won derlijke sensatie als men de ballustrade van de Euromast tot beven het hoofd van een bezoeker, die een plaats voor U in de zaal zit, ziet doorlopen, of dat U verwacht, dat de hand, die een pakje sigaretten vasthoudt, dat direct voor uw voeten zal laten vallen. Maar, en dat is nu het teleurstellende, hand en pakje blijven onbeweeglijk. Het is een van de bekende bezwaren van de stereofotogra fie, dat figuren in actie juist door hun realistische weergave ons hinderen, door dat zij niet in beweging komen. Bijzon der fraai evenwel was de weergave van bloemen, landschappen, bouwwerken enz... waarbij ook de zeer mooie kleuren van deze dia’s een geducht woordje mee- De bekende Harlingen-Terschelling ra ce is dit jaar vastgesteld op 28 en 29 juni a.s. Het loodgietersvrerK en sanitair, mede ae gas- en waterwerkzaamheden aan de nieuwe Christelijke huishoud school te Drachten is voor de som van Z 24.948,- gegund aan de firma Van der Wey, Installatiebedrijf alhier. B. en W. stellen de Raad voor over te gaan tot aankoop van de percelen le Zomerrakbuurt nrs. 15 en 22, 4e Fritte- mahovenstraat 2 en Swartsbuurt 5, al len gelegeji in te saneren stadsgedeel ten. De percelen le Zomerrakbuurt 22 en 4e Frittemahovenstraat 2 staan leeg, de woning le Zomerrakbuurt 15 zal bin nen afzienbare tijd worden ontruimd. Die in de Swartsbuurt wordt ook nog be woond en kan voorlopig onder de be staande voorwaarden worden verhuurd. Namens het bestuur van de Ver. voor Cfir. Schoolonderwijs alhier werd vrijdag morgen door architect J. C. Teeuw te Leeuwarden in Aere Perennius aanbe steed het bouwen van een 6-klassige Chr. Lagere School in de Noorderhoek. De 16 inschrijvers schreven in volgt A. Giekma Langweer 292.733 Fa. R. Wjjbenga Zn. Leeuw. 289.350 Fa. Gebr. de Haan, Garjjp Fa. Halbesma, Leeuwarden G. Rebius, H. Dekinga Leeuw. 288.000 N.V. Bouwbedr. Kats, Leeuw. 286.770 IJ. de Jong, Leeuwarden J. Hoekstra Zn. Sneek J. R. de Dood Fa. S. Postumus. Oosthem P. Olü, Sneek Fa. H. A. Boomsma, Sneek 267.000 M. Buwalda Schettens 266.250 Fa. Gebr. Boomsma, Sneek 264. <68 Fa. Gebr. Frankena, Lemmer 259.500 N. V. Aann. Mjj Friso, Sneek Begroting De gunning is aangehouden. Dinsdag 16 januari 1962, 's avonds 8 uur, zal het Frysk Orkest in Amicitia te Sneek een concert geven. Het bijzondere van dit koncert is ongetwijfeld het op treden van de Spaanse dirigent Ramon Corell, die als gast het orkest zal lei den. Ranión Corell, die zelf in Spanje aan het Orquestra Clasica de Valencia verbonden is, heeft als gastdirigent in verschillende landen bekendheid gekre gen. Zo dirigeerde hij o.a. in Italië, Duitsland, Oostenrijk en België.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1