Gaastra maakt het nieuwe tuig voor „De Sneker Pan” Toneel- en t.v. gezelschap „Ensemble” bracht „De tiende man” Waterpoort- krabbels t; IHRHmh IJLST BUITENLANDS OVERZICHT 4 r J van rei en door Speurder Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL I 1 117e jaargang no. 6 ng or- ar. Kunst Aan Allen Spaartegoed in 1961 sterk gestegen Feestavond Kaatsvereniging „Sneek” Ds. A. van Griethuysen overleden te est Piloot verdronken bij Vlieland mwa ■- --~= Het Sneeker Nieuwsblad is een Bak- en braaddemonstraties Trein wordt duurder Gerrit de Stotteraar weer gepakt Successen voor muziek school Y. de Vries l’ f I I gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - Weg geopend voor tweede fase van de E.E.G. Donderdag 18 januari 1962 Wil X* F -i 7 hoorde V. 2e- lag Bestek. en het grootzeil bestaat uit 24 van zul- bal- jslag. een vaar- een t> be lt ons Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor adtnini- stratie en redaktie: GEDEMPTE POI 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Het bestek, of het „op rekening snij den” zoals het officieel genoemd wordt, werd door Jaap Gaastra vervaardigd. Hij leerde deze berekeningen van zyn vader en die weer van zijn baas, maar het sys teem is in de loop der eeuwen praktisch gelijk gebleven, zodat het van generatie op generatie werd overgedragen. Gaas tra tekende zeil en fok met mooie smal le banen ter breedte van plm. 40 cm er ger Een Belgische Thunderstreak is woens dagmiddag tijdens een oefenvlucht bo ven de Vliehors vier mijl ten zuiden van Vlieland brandend m de Waddenzee ge stort. De piloot verliet het vliegtuig met zijn schietstoel, maar hij raakte m zee verward in de touwen van zijn parachute en verdronk. 'kend ibare o ge in tle- beter 1 lei- bs je nach- zraag drie 1555 üein- veie van duis- it. er de licht wil- lu- rd, Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bg contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs 3, per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad KiL In de werkplaats van de firma Gaastra in de Brouwersteeg zijn Jaap Gaastra en zijn knechts S. de Vries en D. Zwaan al ruim een week bezig met het naaien van het nieuwe tuig voor de tweede „Sneker Pan.” En zij leggen er al hun vak manschap in, want onder dit tuig moet ons skütsjc straks de strijd aanbinden te gen snelle concurrenten en daardoor uiet alleen de naam van Sneek trachten hoog te houden, maar ook die van dit bekende Sneker bedrijf zelf. Daarom wordt het ook niet op de machine genaaid, wat wel kan en bij collega’s ook gebeurt, omdat het goedkoper is, maar geheel met de hand, welk oude vak dit drietal nog tot in de perfectie verstaat. Het was echter al heel wat jaren geleden dat ze zulk een tuig maakten. Eén dezer dagen belde een lezeres van dit rubriekje ons op met de me dedeling dat de bomen a. d. Wester- singel en de Waterpoortsgracht moe ten verdwijnen. Zij veronderstelde, dat dit wel weer voor die auto’s, voor parkeerruimte zou zijn en vroeg zich verontwaardigd af of dan werkelijk alle groen uit Sneek gehaald moest worden. Speurder heeft eens geïnfor meerd en het blijkt dat de bomen weg moeten omdat er iets gaande is „Or- Bor- men uvre. spre- ische d en id ere In het kader van de landelijke vlees- propaganda, die onder het motto „alle dagen vlees op tafel” gevoerd wordt, houdt de bekende chef-kok van het In stituut S.V.O.-Utrecht, Henri Ekstein ’n bak- en braaddemonstratie op 22 januari a.s. in Hotel Hanenburg. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie *in dit nummer. De Nederlandsche Spoorwegen heboen aan minister Korthals gevraagd de ta rieven voor het personenvervoer te mo gen verhogen, meldt het Algemeen Dag blad. Het ministerie .van verkeer en water staat heeft dit verzoek met gunstig ad vies doorgestuurd naar het ministerie van economische zaken. De voorgenomen verhoging houdt me de verband met de gestegen kosten, die nog verder zullen worden verhoogd door verbetering van de arbeidsvoorwaarden. Aangenomen mag worden dat ook de wens om een sluitende exploitatiereke ning te krjjgen, een belangrijke overwe ging is geweest. Gerrit de Stotteraar, die met twee kor nuiten uit het huis van bewaring in Utrecht was ontsnapt, is gistermiddag in de omgeving van Tiel weer gepakt. Hy was met Johan S„ een der andere ontsnapten, naar deze plaats gegaan, omdat S. daar een meisje had. Drie kwartier na hem werd S. gearresteerd. Hij zat bij zjjn meisje een kopje koffie te drinken. De derde gedetineerde, J. uit Voorburg, is nog voortvluchtig. Het twaalfde accordeon solisten con cours van de Ned. accordeonisten Asso ciatie, dat zaterdag jl. in Leeuwarden OPPENHUIZEN. Op maandag 15 jan. jl. is op bijna 81-jarige leeftijd in zijn laatste woonplaats Waspik (N.B.) over leden ds A. van Griethuysen, in leven emeritus predikant van de Nederlandse Hervormde Kerk. Ds van Griethuysen werd op 28 febru ari 1881 in de hervormde pastorie van Rotterdam-Overschie geboren, vanwaar zijn vader, eveneens ds A. van Griet huysen in november van datzelfde jaar naar Oppenhuizen-Uitwellingerga ver trok, waar hij in 1894 is overleden. ven hebben omschreven als het domein van de humor. Om de humor van het geloof te zien, moet men zelf misschien over meer geloof beschikken dan hier werd getoond. Al mag deze hoge worp dan mis schien niet gelukt zijn, in elk geval viel er een met veel vakmanschap ge speelde comedie te bewonderen, die de toeschouwer in ’n niet alledaagse (ook niet op ’t toneel zo vaak geziene) om geving verplaatste. De drie oude man netjes werden prachtig getypeerd door Sylvian Poons, Lucas Wensing en Jan Retèl. Lex Goudsmit zorgde voor een imponerende kabbalist, Dick Scheffer was een roerend toegewijde koster. De advocaat en het krankzinnige meisje werden prachtig vertolkt door Maxim Hamel en Sigrid Koetse. Tenslotte wil len wij nog de nuchter practische rab bijn noemen van Wim van den Heuvel. I l' l' l' l' l’ l' l' l' l’ l' wereld van vrije en onafhankelijke staten”. Berlijn is een moeilijk punt, maar Kennedy gelooft er een oplossing voor te kunnen vinden. In welke'geest duidde hij niet aan. Ambassadeur Thompson gaat in Moskou voort met polsen, maar van enige toeschietelijk heid van Russische zijde is nog geen sprake. Spanningen in het Kremlin? Daarvan kan vermoedelijk ook geen sprake zijn, indien juist is wat Rusk, de Amerikaanse minister van buiten landse zaken, heeft gezegd ten aanzien van spanningen in het Kremlin. Rusk geloofde, dat daar iets „gaande” was, dat tot verandering van de Russische politiek zou kunnen leiden. Het enige aanknopingspunt is nog, dat dit ver band zou houden met moeilijkheden tussen China en de Sovjet-Unie. Deze moeilijkheden zouden dan, volgens ge ruchten in Washington, hebben geleid tot een „crisis in de Russische hiëra- chie”, of eenvoudiger gezegd, Chroest- sjov zou moeilijkheden hebben met te genstanders, die critiek hebben op zijn soms te soepel geoordeelde houding. Als dat zo is, kan men van deze crisis voor het Westen, of zelfs voor het al gemene begrip in de wereld, niet veel goeds verwachten. Senator Humphrey meent daarente gen, dat Rusland moeite zou hebben met zijn militaire uitgaven en daarom een belangrijke politieke beslissing zou uitwerken, die de militaire inspanning zou kunnen beperken. Wij kunnen slechts afwachten wat er uit de bus komt en zelfs of er wat uitkomt. Berlijn blijft moeilijk punt Andere punten uit de verklaring van Kennedy zijn een verhoging van 15% van de begroting van defensie. Er zul len meer raketten worden gemaakt, de paraatheid van de luchtmacht zal wor den uitgebreid. Het aantal parate di visies in de strategische reserve is ver dubbeld. Het doel van de Amerikaanse politiek blijft evenwel „een vreedzame Nu we het toch over de skütsjes heb ben nog een paar nieuwtjes. Wij meldden onlangs al» dat er een actie op touw zou worden gezet om de benodigde contanten voor de aankoop en verbeteringen by elkaar te krijgen. Dit werk begint al vruchten te dragen. Zo schonk de Sneker Bouwvakpatroons-ver- eniging het hout voor de nieuwe zwaar den en het nieuwe roer, de afdeling Sneek van de Ned. Aannemers Patroons bond ƒ25.- en de n.v. Houthandel S. O. de Vries te MIst de, paal waaruit de giek gemaakt moet worden. Verder zond een liefhebber van het skütsjesilen f 50,- en meldde een dertig tal personen zich reeds aan als donateur. Wie dit (goede) voorbeeld ‘il volgen kan zich vervoegen bij de bestuursleden. En dan tenslotte nog de mededeling, dat de jaarlijkse feestavond van de Com missie Skütjesilen op 14 februari a.s. in Amicitia gehouden wordt. De direc tie verleent hieraan haar medewerking door het vertonen van een groot aantal journaalfilms over het skütjesilen. Kaarten voor deze avond kunnen eeds worden aangevraagd. Er zijn toneelstukken die zich bewe gen in het grensgebied tussen satyre en ernst. Men kan enerzijds niet blind blijven voor de vonken van de spot die ons telkens treffen, maar anderzijds is een ondertoon van ernst steeds onmis kenbaar aanwezig. Misschien kunnen we hier beter spreken van het Terrein van de humor, waarin immers altijd een stuk ernst is verborgen - de smake lijke glimlach die de humor verheft, boven het alleen maar komische. Het wil ons voorkomen dat de Amerikaan se schrijver Paddy Chayefsky in deze richting heeft gedacht toen hij zijn to neelspel „De Tiende Man” schreef. Hierin wordt de toeschouwer gecon fronteerd met een armoedige synagoge in New York. De tijd waarin het stuk speelt, is het heden. Veel gelovigen telt de gemeente, die in dit bedehuis tezamen komt, niet meer, want het kost telkens weer de grootste moeite om het vereiste minimum van tien Jo den bijeen te krijgen, zonder welke geen echte gebedsstonde kan worden gehouden. En onder het kleine groep je getrouwen, dat dan nog wel regel matig aanwezig is,(eigelijk meer uit verveling en om met elkaar oude man- netjespraat te houden, dan uit geloofs ijver) schuilen er ook nog die zich zelf al niet meer als echt gelovig be schouwen. In deze vervallen synagoge brengt een oude grootvader plotse ling opschudding door er zijn klein dochter binnen te brengen, die krank zinnig is. Ze zou eigenlijk in een in richting moeten worden opgenomen, maar de gedachte dat zij daar haar hele leven verder zal moeten blijven, heeft hem zo aangegrepen, dat hij haar als het ware heeft ontvoerd. Boven dien spreekt uit haar mond de geest van een meisje, jaren geleden door haar grootvader verleid. Dit meisje is na deze jammerlijke daad geheel in de ellende geraakt, waardoor haar ziel na haar dood geen rust heeft kunnen met het loof en de wortels. Ter ge ruststelling voor mevrouw, er ko men nieuwe voor in de plaats. Dinsdagmorgen stonden de dienaren van de Heilige Hermandad in onze stad weer op hun oude plaats, zy het voor kort. Door een technisch storing waren de stoplichten tydelyk uitgeschakeld, zodat het verkeer weer even „met eigen krachten” moest worden geregeld. Komt u wel eens in het „hoge noor den” van Sneek? Daar ver achter de Noorderhoek wor den veel huizen ge- J bouwd en als je er een tydje niet geweest bent, schrik je zoveel er dan alweer is bygebouwd. Van het uiter ste puntje van de noordelykste straat van Sneek gaan we naar de Lemmer weg waar ook veel nieuwe huizen verschijnen. vinden. Chayefsky heeft hier een oude Joodse legende verwerkt, waarin een „dybbuk” (de ziel van ’n gestorvene) zich vestigt in het lichaam van een le vende, om alsnog wraak te nemen. De oude mannetjes zien maar één oplossing: er moet een beroemde rabbi komen om de boze geest uit te drijven. Ze gaan er op uit, maar doordat ze de weg in de stad niet kunnen vinden, keren ze onverrichter zake terug. In tussen is er een verlopen advocaat bin nen gekomen (hij is door de koster ge vraagd als tiende man), die zich het lot van het meisje wel aantrekt. Het meisje verbeeldt zich zelfs dat hij lief de voor haar heeft opgevat. Maar dan barst deze moderne Amerikaan los in een passage waarin hij de liefde af doende ontluistert. Tenslotte vindt de geestuitdrijving toch plaats, maar nu door een oude, zeer vrome Jood, kenner van de ge heime leer der kabbala. Tot ieders ver wondering reageert echter niet het meisje maar de advocaat. Hij blijkt op eens verlost van zijn boze geest, het cynisme. Dit onverwachte slot werkt ongetwij feld komisch, al moet ik u eerlijk be kennen, dat ik niet weet hoe hard we nu eigenlijk mogen lachen. Met die moeilijkheid zullen wel meer toeschou wers trouwens de hele voorstelling door hebben geworsteld. Het gedeelte lijk domme, gedeeltelijk cynische ge praat van de oude mannetjes gaf vaak genoeg aanleiding tot hilariteit, die dan echter weer door het tragische ziektegeval van het meisje werd be dwongen. Eén element kwam niet aan de beurt: er was te weinig voelbaar van een heilige gloed in dit stukje Joods geloofsleven. Kennelijk ging het cynisme schrijver en spelers beter af, dan de extase van het geloof in de Onzienlijke. Hierdoor bleef het stuk beneden het hoge peil, dat wij hierbo- De jaarlijkse feestavond van de Kaats vereniging „Sneek” zal ditmaal op za terdag 3 flbruari in de toneelzaal van Hanenburg worden gehouden. De eigen toneelgroep zal hier opvoeren het blij spel „1-0 foar Fetze” van de oud-kaatser Germ Hoitsma. Muzikale medewerking wordt verleend door het trio „The Sunrises” uit Har- 'ingen, dat ook de muziek verzorgt by 'et vrije bal na afloop. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in een volgend nummer. zal worden gemaakt. Voor 1963-1964 zal men van een naar elkaar toegroeien van het prijspeil echter nog niet veel bemerken. sjes ook de fok was aanmerkelijk klei- ner. Om de schokken op te vangen is er landbouwfonds ingesteld, dat ge bruikt zal worden om export naar an dere landen te steunen, waar het we- reldprijspeil lager ligt dan het natio; nale peil, om regelend op de markt op te treden bij te grote schommelingen en voor het uitvoeren van zgn. struc turele hervormingen, ofwel de moder nisatie van de boerenbedrijven. Dit fonds wordt gedeeltelijk door de rege ringen gevoed volgens een percentage schema, waarin Frankrijk, Duitsland en Italië 28% betalen, België en Ne derland 7,9 en Luxemburg 0,2. Een andere bron van inkomsten is de hef fing op ingevoerde landbouwartikelen, die zo opgetrokken worden tot het na tionale ‘peil. Ongetwijfeld is de EEG een succes. Dat heeft ook president Kennedy in zijn regeringsverklaring vorige week donderdag verklaard: „De groeiende kracht van de EEG is de grootste uit daging van alle”, zei hij. Amerika maakt zich zorgen, dat het van de Eu ropese markt zal worden uitgesloten, als een hoog buitentarief de concur rentiemogelijkheden van de Ameri kaanse industrie en landbouw zal ver minderen. Daarom wil hij trachten van het Congres volmacht te krijgen in vijf jaren de tariefmuren tussen de Ver. Staten en de EEG geleidelijk te slopen, resp. tot de helft terug te brengen. Het zal de president nog een harde strijd tegen protectionistische kringen kos ten voor het zo ver is. Het nieuwe tuig wordt gemaakt van su- ke banen, die met dubbel visserskatoen, per-katoen, dat speciaal voor dit doel is dat vooraf door de was gehaald wordt geweven en als jachtdoek geslagen, om het garen by elkaar te houden en waardoor het een hoge graad van dicht- gladder en sterker te maken, aan elkaar heid heeft gekregen. De breedte van het genaaid worden. Vroeger gebruikte men grootzeil langs de gaffel bedraagt 2.60 hiervoor hennepgaren, maar daarmee m, de hoogte by de mast (het voorlijk) werd het doek zo vuil. Ook het doek zelf 10.45 m, het achterlijk 14.50 m en het on- wordt op de aanzettingen met was be- derly'k 11.45 m, een oppervlakte dus van streken. De naald glijdt dan gemakkely- plm. 85 m2. De fok is plm. 40 m2, zodat ker. Maar het blijft een moeizaam en straks voor vol 125 m2 op staat. Vroe- tijdrovend werk, waarbij om de rechter- - droegen skütsjes van dit formaat hand een zgn. handleer wordt gedragen prijspeil en daarmee een vrije markt (plm. 38 ton) minstens een derde minder, met aan de onderzijde een ronde stalen toen was het onderlijk veel korter plaat om de kleine scherpe driekante naald door het zware doek te duwen. re- Maar ook is onlangs het nieuwe rij wielpad met daarnaast het voetpad klaargekomen. Een hele verbetering voor Sneek, dat bleek zondagmiddag wel. Men fietste en liep „ordelijk” naar het voetbalveld en zwierf niet meer over de rijweg wat het ver keer altijd veel last bezorgde en voor de fietsers en voetgangers zeer gevaarlijk was. Naar „Het Vry’e Volk” meldt »s het spaartegoed van de spaarders bij de plaatselijke spaarbanken in 1961 sterker gestegen dan in enig jaar tevoren. Met inbegrip van de rentebyschryving steeg het gezamenlijke spaartegoed van de by de Nederlandse Spaarbank Bond aangesloten spaarbanken met f 374 (vo rig jaar f 336) miljoen tot f 3.216 mil joen. De laatste drie jaren hebben de hoog ste spaaroverschotten in de geschiedenis van de bond geleverd. In totaal is het tegoed op de rekeningen in deze periode met ruim een miljard gestegen. Sinds 1954, toen aan het eind van het jaar de f 1600 miljoen werd overschreden, is het tegoed verdubbeld. Uit de door de Spaarbarikbond ver strekte cijfers blijkt echter, dat in de laatste maanden van 1961 een kentering in de groei is opgetreden. In december werd het geringste overschot van het gehele jaar geboekt: f 0.3 miljoen tegen f 5.5 miljoen in december 1960. maar sn en kwam de giek niet voorbij de roef zo- naald door het zware doek te duw •el als bij de tegenwoordige wedstrijd-sküt- Handwerk is echter om verschillende sjes. Ook de fok was aanmerkelijk klei- denen beter dan het machinale. Zondagmorgen om vijf uur zijn de ministers van de zes landen van de een EEG. de Europese Economische Ge- Brui meenschap, het eens geworden over de integratie van de landbouw, waar mee zij tevens de weg openden naar wat heet: de tweede fase van de EEG. Tevreden, maar uitgeput, want niet al leen hadden de ministers en hun des kundigen drie weken intensieve onder- handelingen achter de rug, bovendien hadden zij de laatste 48 uren bijna on afgebroken vergaderd. Slachtoffers zijn niet uitgebleven: twee Fransen en een Duitser hebben de inspanning met een hartaanval moeten bekopen. Uit stel was niet goed mogelijk. Men was al een halve maand over tijd, gedu rende welke men de klokken op 31 de cember had stilgezet om de fictie te handhaven, dat ’t besluit op tijd, d.w.z. vóór 1 januari 1962 genomen zou zijn. Bovendien hadden de Italianen laten weten niet langer in Brussel te kun nen blijven in verband met de binnen landse politieke toestand, die het voort bestaan van de huidige regering op losse schroeven stelt. De problemen waren zeer ingewik keld. Tot nu toe was er in de eerste fase van de gemeenschappelijke markt alleen maar sprake van industriële producten, waarvoor de wederzijdse invoerrechten sinds het begin van de Gemeenschap in 1957 met 40% zijn verlaagd. Voor de interne handel van de zes is de Gemeenschap niet zonder succes geweest, want deze handel is sterk uitgebreid. Wanneer het alleen de industriële sector betroffen had, waren de moei lijkheden niet groot geweest. Een ver dere verlaging van de invoerrechten wordt door iedereen geaccepteerd als nodig en nuttig. Het grote probleem vormde de land bouw, die in geen enkel Europees land zonder bescherming en subsidie bestaan kan, en waarvoor bovendien in de verschillende landen verschil lende beschermingssystemen en een uiteenlopend prijspeil gevormd zijn. Nederland met zijn gespecialiseerde producten en Frankrijk met zijn mas saproducten hebben een laag prijspeil, vergeleken met het hoge van de zeer beschermde en niet zo bijzonder doel treffend werkende Belgische en Duitse landbouw. Voor deze landen geldt vooral de eis te moderniseren, maar over het algemeen stuit deze inspan ning op het verzet van de boeren, die zich met hun hoge prijzen achter de tariefmuur veiliger gevoelden. Frank rijk, dat een overschot aan landbouw producten heeft, ziet vooral in Duits land een mooi afzetgebied en wenst daar een plaats te vinden voor zijn graan en vlees. Daar het begreep door de Duitsers aan dé lijn te worden ge houden wanneer het geen ander druk middel had, weigerde Frankrijk zon der een accoord over de landbouw toe stemming te geven tot de overgang naar de tweede fase voor de industriële producten. Dat heeft een moeizaam compromis opgeleverd, dat de eerste jaren nog niet veel effect zal hebben, maar er zijn in elk geval richtlijnen en principes vastgesteld, waarbij onze landgenoot dr. S. Mansholt ingenieus en vruchtbaar werk heeft geleverd. Het begin naar een gemeenschappelijk i SNEEKER NIEUWSBLAD werd gehouden, heeft opmerkelijke successen opgeleverd voor de leerlin gen van Muziekschool Y. de Vries, alhier. In de afdeling Jeugd t.e.m. 13 jaar (22 deelnemers) werd Mieke Leeuwen kamp met 153 punten 2e kampioene. 2e verwierf met deze prestatie een me daille. Wimke Sjaukje Blauw won de twee de prijs met 143 punten. De verdere uitslagen luiden: Afd. 1 Amateurs (30 deelnemers): Lennie Carla de Ruiter, Sneek, le kampioene 162% punten; Tietje de Groot Itens le prijs 156 punten; Piet Jaarsma, Lutkewierum le prijs 152 punten; Jeltje Stelwagen, Itens 2e prijs 144% punten; Saakje Algera, Itens 2e prijs 140% punten; P. v. d. Duin, Itens 2e prijs 140 punten. Lennie de Ruiter ontving voor haar le kampioenschap een kampioenstak. Afd. 2 Amateurs (12 deelnemers): Berber Hornstra, Lutkewierum Ig, kampioen 161% punten; Sjoukje Griet Siedsma, Hennaard le prijs 152 pun ten. Berber Hornstra ontving voor haar kampioenschap eveneens een kam pioenstak. Aan het eind van het concours bleek dat Lennie de Ruiter met 162% punten het hoogste aantal punten van het ge hele concours had behaald. Ze ontving hiervoor een mooie wisselbeker. Ber ber Hornstra was met 161% punten de op een na hoogste en ook zij ont ving een fraaie beker. De leerlingen werden alle opgeleid door de heer Y. de Vries te Sneek. Door die drukte van enkele heethoof den over een nieuwe Fryske Nasjio- nale Party kragen de andere Friezen die niet zo „nationalistisch” zyn aan gelegd, nogal wat te verduren. Toen Speurder onlangs ergens in Holland een kaartje naar Heerenveen zou ko pen, werd hy op de schouder getikt, met de woorden: hè, ben je wel aan het goede loket? Verbaasd keek hy naar boven. Boven het loket stond een bordjebinnenland! ,,’t Is niks ütvèrkoperig”, Speurder een van de vele huisvrou- f wen, die op haar run naar koopjes I geen succes scheen I te hebben, bewe- I ren. Nee, dergely- ke koopjes als een fototoestel voor een dubbeltje hebt u niet kunnen bemachtigen, alhoewel een tas vooreen oliebol wel te krygen was. I l' I Wj*v - W. i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1