te behandelen krijgt I Zo worden de schiphuizen in de nieuwe Jachthaven I Waterpoort-krabbels Wat de Raad S J ll IJLST van en door Speurder BUITENLANDS OVERZICHT de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan Hei Sneeker Nieuwsblad is een 117e jaargang no. 8 Bak- en Braaddemonstraties "N F® Op Hiswa - Goed Kamp geen vierkante meter meer beschikbaar gecombineerde uitgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD ^^3 O1 Nieuws over en om het skütsje Nieuwe kantonrechter benoemd Kentering in Russische politiek inzake Oost-Duitsland en Berlijn Geslaagd S Donderdag 25 januari 1962 f I 7 ingenomen. Grote belangstelling den, zoals Argentinië en Brazilië niet zijn. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Het aantal aanvragen voor een over dekte ligplaats is zo groot, dat prak tisch alle plaatsen al bezet zijn. Wan neer met de bouw kan worden begon nen is helaas nog niet te zeggen. Dus ook niet wanneer de boxen betrokken kunnen worden. Gehoopt word even wel dat de bouwvergunning spoedig afkomt, want de behoefte is groot. s <N s *1 »g *1 «g *1 Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs 3, per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Maandag jl. gaven de gezamenlijke Sneker slagers ’s middags en ’s avonds in samenwerking met het Instituut voor Slagers Vak Onderwijs in Hotel Hanen burg bak- en braaddemonstraties voor de huisvrouw en andere belangstellen den. In het kader van de landelijke vlees- propaganda die onder het motto - alle dagen vlees op tafel - gevoerd wordt, be reidde de demonstrateur van het Insti tuut S.V.O. te Utrecht de welbekende chef-kok Henri Eksteen een keur van vleesgerechten, waarvan ook (en graag) geproefd mocht worden. De heer Eksteen liet zien hoe men vlees - goedkopere en duurdere soorten - op de juiste wijze moet bereiden en gaf hierbij tal van interessante tips. Hij toonde tevens hoeveel variatie in het da gelijks menu mogelijk is. Na afloop kreeg iedere bezoekster(er) een zakje met kruiden aangeboden. On getwijfeld is het voor vele huisvrouwen een leerzame én gezellige middag-avond geworden. i de Stichting „De Sne- opgenomen de Co i- Bij Kon. Besluit van 13 januari jl. is benoemd tot Kantonrechter alhier in de vacature Mr H. H. Menalda, de heer Mr B. M. Keulen, griffier van en tevens plaatsvervangend Kantonrechter bij de Kantongerechten te Leeuwarden, Sneek en Heerenveen. Zijn installatie is bepaald op woensdag 31 januari a.s. ’s morgens 11 uur in het G er echtsgebouw. Ook in Nijland In de bovenzaal van café O. de Jager werd dinsdagavond eveneens ’n demon stratie gegeven door de heer Eksteen. Tegen de algemene verwachting in was de opkomst behoorlijk groot. De klaargemaakte vleesschotels gingen er goed in, al waren de reacties hier na tuurlijk weer heel verschillend. In de pauze werd genoten van een smakelijk kopje koffie, aangeboden door de heer V. Gosliga. Dat de heer Eksteen een handige kok is, bleek duidelijk uit de wijze waarop hij de vleesschotels gereed maakte, maar bovendien liet hij zich kennen als een aangenaam causeur. - meer ruimten worden gehuurd, zodat de schiphuizen plaats zullen bieden aan zo’n kleine driehonderd schepen. Elke box wordt afgesloten met een tui- meldeur zodat op het water geen ruimte verloren gaat. De schiphuizen worden gebouwd op betonpalen en de kapconstructie wordt zodanig, dat alle schepen opgehesen kunnen worden. Aan het einde van elk schiphuis zul len in de kolk steigertjes worden ge bouwd, waaraan de schepen opgetuigd kunnen worden. Tevens wordt hier voor de oever links van de ingang van uit de Oudvaart aangewezen. De jachthuizen worden opgetrokken van hout en afgedekt met eternitpla- ten. Aan de korte zijden echter wórdt de ruimte tussen de schuine daken op gevuld met gekleurde asbestplaten, wat deze grote vlakken een levendiger aanblik geeft, dan wanneer alles van hout zou zijn. Reeds thans - nog bijna twee maan den voor de opening van HISWA-GOED KAMP, de internationale watersport-, kampeer- en caravantentoonstelling die de ANWB en de HISWA van 16 tot en met 25 maart a.s. organiseren - is in het toch zeer uitgebreide hallencomplex van het nieuwe RAI-gebouw te Amster dam, geen vierkante meter expositie ruimte meer beschikbaar. Meer dan 225 fabrikanten en importeurs van de meest uiteenlopende artikelen voor de buiten recreatie zullen op HISWA-GOED KAMP aanwezig zijn; de tentoonstelling wordt de grootste op dit gebied in Europa. De drie hallen van de nieuwe RAI zul len een vrijwel volledig overzicht bieden van wat er aan pleziervaartuigen, ten ten en caravans in Nederland te verkrjj- genis. De HISWA en de ANWB verwach ten tussen 16 en 25 maart aanstaande een overweldigend aantal bezoekers. momenten geen van >de Amerikaanse landen bijeen om te spreken over het Cubaanse probleem. Amerika wenst op grond van een rap port, dat Cuba dóór zijn communisti sche neigingen en het onderdrukken van de burgerlijke vrijheden in strijd handelt met de beginselen van de Or ganisatie van Amerikaanse Staten, strenge maatregelen tegen Cuba. Hier voor zouden veertien landen van de 21 het Amerikaanse standpunt moeten steunen, maar men komt nog niet ver- Sinds de baggermachine haar werk zaamheden voor de kolk van de nieu we jachthaven had voltooid is er daar niet meer gewerkt. Met de bouw van de schiphuizen kon nl. nog niet worden begonnen omdat de daarvoor benodig de vergunning van Den Haag, hoewel al een half jaar geleden aangevraagd, nog niet ontvangen is. De plannen lig gen echter gereed en architect J. D. v. d. Molen verduidelijkte zijn ontwerp voor de schiphuizen door de hier afge- beelde maquette. De breedte wordt echter nog iets groter dan de hierop aangegeven, nl. vijf meter, zodat er royaal twee 16 kwadraters of Valken naast elkaar en totaal vier in één box kunnen liggen. Er zullen drie dubbele schiphuizen loodrecht op de Oudvaart worden ge bouwd. Ze staan geheel in het water en elk schiphuis is door een brugje met de vaste wal tussen de Kolk en de Oudvaart verbonden. Deze brugjes lig gen vóór de ingangen voor de huur ders, welke bereikbaar zijn via de Sytsingawiersterleane of de Groene Dijk. Ter weerszijden, gescheiden door een loopplank van 40 cm. bevinden zich in elkschiphuis 31 boxen, 15 m. lang en 5 m. breed, die elk plaats bie den aan vier schepen in de grootte van een 16 kwadraten of een Valk. Voor grotere schepen moeten dus twee of Straatnaamsvcrandering Park- buurt Van de bewoners van de Parkbuurt (noordzijde) is een verzoek gekomen om naamsverandering. Dit verzoek, waarvan de motivering naar de mening van B. en W. geen aanleiding behoeft te zijn de naam van de straat te wij zigen heeft wel de aandacht gericht op het feit dat de ene zijde van de straat Meeuwenlaan heet en de andere zijde, van de rijweg gescheiden door een gazon, Parkbuurt. B. en W. menen dat deze enigszins onlogische situatie ver anderd dient te worden en stellen dan ook voor aan de Parkbuurt (noordzij de) eveneens de naam Meeuwenlaan te geven. Salarisverhoging gemcenteper- soncel De Minister van Binnenlandsfe Zaken heeft de gemeentebesturen onlangs me degedeeld dat in afwachting van het nemen van een definitieve beslissing omtrent een loonsverhoging voor het rijkspersoneel een voorlopige maatre gel is getroffen. Deze houdt in dat het daarvoor in aanmerking komende rijkspersoneel zo spoedig mogelijk in de vorm van een uitkering-ineens over het eerste kwartaal van 1962 een voor schot op een salarisverhoging zal wor den verleend. Dit zal 12 dan wel 52 procent bedragen, al naar gelang het op 1 januari 1962 geldende salaris en of het een maand- dan wel een week- salaris betreft. B. en W. zijn van mening dat ten aanzien van de bezoldigingsmaatregel voor het gemeentepersoneel het aanbe veling verdient aansluiting te zoeken bij de salarisvoorzieningen van het rijkspersoneel. Zij stellen dan ook voor de regeling van overeenkomstige toe passing te verklaren op het personeel van onze gemeente. Terroisme in Frankrijk In Frankrijk neemt de onrust toe. Ter wijl men algemeen aanneemt, dat De Gaulle en de Algerijnse rebellen wel tot overeenstemming kunnen komen, wordt de activiteit van het zgn. gehei me leger, de OAS, verontrustend. Bom aanslagen van deze rechtse organisatie bij haar politieke tegenstanders zijn niet van de lucht en ondanks .de in spanning van de politie is er van de daders meestal geen spoor te beken nen. Achterdochtige lieden zien hierin, misschien niet geheel ten onrechte, ’n zekere medeplichtigheid van althans ’n deel van de politie. Maandag ontvoerde de OAS zelfs een Gaullistisch parle mentslid en op dezelfde dag ontplofte er een bom in het ministerie van bui tenlandse zaken, waarbij één dode viel. In Algerije zelf leeft, vooral in de grote steden, de bevolking op de rand van burgeroorlog. De Europese en de Mohammedaanse bevolkingsgroepen staan uiterst scherp tegenover elkaar. Het terrorisme in Frankrijk zelf heeft de oude partijen en de vakbonden wat meer bijeen gedreven. Er wordt ge sproken over het oprichten van verde- digingsgroepen, nu de overheid haar taak blijkbaar niet aan kan. Het grote probleem hierbij is evenwel het al dan niet samengaan met de communisten. Het wordt door de meerderheid afge wezen, maar vermoedelijk zal die sa menwerking toch tot stand komen, wanneer het gaat spannen. Er wordt ook gesproken over een samengaan van de oud-ministers Pinay en Mollet, resp. conservatief en socialist, onj een ploeg klaar te hebben tel- aflossing van De Gaulle, die zich weing bekommert om de steun van de bevolking en niet poogt daaruit kracht te putten, nu gro te delen van het leger toch nauwelijks betrouwbaar zijn te noemen. Rustiger in de Kongo Uit de Kongo valt te melden, dat Gi- zenga, de linkse politicus, is afgezet als vice-premier en dat het er op gaat lij ken, dat de rustige pogingen van pre mier Adoela om wat eenheid te bren gen in het land, zullen slagen. Ook Tsjombé, die het hoofd nog wel niet volledig in de schoot heeft gelegd, zingt een heel wat lager toontje dan een half jaar geleden. Aan de K.E.M.V. te Zwolle slaag den voor costumière de dames A. Zood- sma te Sneek en IJ. Damstra te Folsga- re, opgeleid door mej. A. Boschma, le rares. Boardplafonds in 20 gemeente- woningen Het ligt in de bedoeling binnenkort over te gaan tot het uitvoeren van het noodzakelijk binnenverfwerk van de woonkamers in 20 woningen, behoren de tot het complex van 27 zgn. eigen woningen aan de U. Emmiusstraat, G. Japiksstraat, Napjusstraat en W. Dijk- c f v o cf f” B. en W. achten dit een gunstige ge legenheid meteen zachtboardplafonds in de woonkamers aan te brengen wat h.i. een aanmerkelijke verbetering van het woongerief zal betekenen. De met deze voorziening gemoeide kosten wor den geraamd op f 240.per woning, schilderen en noodzakelijk electrici- teitswerk inbegrepen. Naar de mening van B. en W. zullen déze kosten ten laste van de huurders moeten komen, zodat zij niet alleen voorstellen een krediet van f 4800.beschikbaar te stellen maar tevens om de huurprijs met ingang van de datum waarop de verbeteringswerken gereedkomen, te verhogen met f 0.35 per week. Wijziging jaarwedderegeiing secretarissen en ontvangers Friesland 1954 Ged. Staten hebben aan de gemeente besturen in Friesland een ontwerp toe gezonden van een herziening van bo vengenoemde regeling met verzoek Het bestuur van ker Pan” waarin missie Skütsjesile.n werd deze week genaam verrast door een mededeling van het Departement Sneek van Nijver heid en Kandel dat 14 van de leden de volledige kosten van het nieuwe tuig dat bij Gaastra wordt vervaardigd voor hun rekening nemen. Het nieuwe skütsje mag zich trouwens in een steeds groter wordende belang stelling verheugen. Sinds onze vorige op gave werden er nl. weer 17 nieuwe dona teurs ingeschreven. Dinsdagmiddag plm. 4 uur werd het publiek in het centrum van de stad opgeschrikt door een donderend ge raas. Bij de verbouwingswerkzaam heden van Drukkerij ,De Motor’ wer den enige grote ijzeren balken „ge lost”. Zulk spectaculairs dat boven dien voldoende lawaai maakt, werkt ning achter het Bolwerk naar dit nog altijd op de nieuwsgierigheid en zonnige en lichte verblijf is dan oók hun oordeel van de raden hunner ge meenten kenbaar te maken. Ged. Sta ten hebben nl. het voornemen de wed den van de secretarissen en ontvangers te rekenen met ingang van 1 januari 1959 en 1 april 1960 te wijzigen en met ingang van 1 januari 1962 een wijziging aan te brengen in de kortingsregeling inzake het genot van een ambtswoning •B. en W. met ken-ter toelichting op, dat deze herziening in hoofdzaak tot doel heeft de salarisverhogingen welke se dert 1 januari 1959 aan deze functio narissen zijn toegekend in de voor hen geldende salarisschalen op te nemen. De door Ged. Staten voorgestelde wijziging geven B. en W. geen aanlei ding tot het maken van op- of aanmer kingen. Zij adviseren de Raad dan ook te besluiten dat deze bij hem geen be zwaar ontmoet. Het hoofdbestuur van de Nederl. Bond van Gemeenteambtenaren heeft de Raad een afschrift gezonden van ‘n door hem aan Ged. Staten gericht schrijven, waarin enkele bezwaren te gen deze herziening naar voren zijn ge bracht. Aan de Raad wordt verzocht deze bezwaren te onderschrijven en hiervan aan Ged. Staten mededeling te doen, maar B. en W. menen dat er geen aanleiding bestaat hieraan te voldoen. Zij stellen dan ook voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Onteigening van gronden t.b.v. de aanleg nieuwe weg Sneek- IJlst Uit het verloop van de onderhandelin- gen over de aankoop van gronden voor de aanleg van de nieuwe weg blijkt, dat rekening moet worden gehouden met de mogelijkheid, dat niet alle grond bij minnelijke Overeenkomst in eigendom kan worden verkregen. In enkele gevallen kunnen de gevraagde prijs en/of de overige verkoopwaarden nl. niet aanvaardbaar worden geacht. Hoewel B. en W. het zouden betreuren, indien tot gerechtelijke onteigening zou moeten worden overgegaan, zijn zij van mening dat het, om stagnatie in de uit voering van de plannen zoveel moge lijk te voorkomen, aanbeveling ver dient op zo kort mogelijke termijn ont eigening van de benodigde percelen of perceelsgedeelten mogelijk te maken. Zij stellen dan ook voor een desbe treffend verzoek tot de minister van Verkeer en Waterstaat te richten. B. en W. van Wymbritseradeel en Ijlst, die eveneens bij de aanleg zijn betrokken, hebben medegedeeld even eens de totstandkoming van een daar toe strekkend besluit te zullen bevorde ren. De feestavond. Hierover kunnen we nog mededelen, dat het filmprogramma zal bestaan uit grootbeeld journaals van het skütsjesilen alsmede de bekroonde film „Path’s der Zee” van Herman van der Horst.” Ver- der treden deze avond op het bekende Cabaretgezelschap Friso, onder lei ding van Henk v. d. Heijden en het or kest Gaston Wiersma, dat ook speelt bü het bal na afloop. Kaarten zijn nu reeds verkrijgbaar bij de secretaris J. Doevendans, Singel 11. Deze week is Speurder bjjna (letter lijk) in het water gevallen. Door de vele regen waren er zoveel plassen en „döbben” dat het wel eens moei lijk was een droog plaatsje te vinden. Dat ondervond ook het personeel van de steenhouwerij der firma F. Cupe- rus in de le Steenklipstraat. Toen zijn in het begin van deze week naar de werkplaats en garages wilden gaan, kwamen ze tot de ontdekking dat de garages voor een groot gedeel te blank stonden. Ook het huis van de „baas” was niet meer te bereiken. De oorzaak van al die narigheid ligt waarschijnlijk in ’t feit dat men bij de sanering van de oude huizen in de Steenklipstraat ook alle riolerin gen heeft weggehaald. En daar komt nog bij dat de nieuwgebouwde hui zen hoger liggen en al dat water naar beneden wegloopt. we wachters” hadden hun plaats al ingenomen. Nog even over het verkeer. Het is opgevallen dat vele voetgangers zich «g wel aan de zebrapaden houden, maar zich vaak niet realiseren dat dat niet wil zeggen dat men op elk willekeu- rig ogenblik kan oversteken. Bij de jj stoplichten bv. mag dat niet als het JJ licht op groen staat, want dan heeft S het verkeer bij „uw” zebra altijd J* voorrang. Dergelijke situaties ver- oorzaken dan ook "g wel eens .penible’ cllS o- beide H partijen weet wat Niet-Snekers staan dikwijls voor raadsels als ze door Sneek komende de rijksweg naar Groningen zoeken of naar Lemmer moeten. Op de weg- aanwpzers bij de Oosterpoortsbrug en andere plaatsen in de stad staat veel geschreven, maar deze nieuwe aan wijzingen zijn (nog) steeds niet ver meld, zodat onze politie-agenten vaak worden „aangeschoten” om inlichtin gen. *i ftfitruriitisntiienrirtniiiitmiritieriintnitin Werkspoor Amsterdam vestigt proefbedrijf in voormalige Burmania-hal, Valkstraat Om de n.v. gelegenheid te geven de verschillende voor haar aan een der gelijke vestiging verbonden aspecten te kunnen bestuderen, is de hal geduren de een maand voor haar gereserveerd en tot voldoening van B. en W. heeft de directie thans besloten tot vestiging van een proefbedrijf in deze hal over te gaan en indien blijkt, dat deze proef aan de verwachtingen beantwoordt, haar te laten volgen door de stichting vart een definitief bedrijf op het indus trieterrein aan de Oppenhuizerweg. Over de voorwaarden, waaronder de verhuring zou moeten geschieden, is overeenstemming bereikt tussen de di rectie van Werkspoor en B. en W. Het jaarlijks verschuldigde huurbedrag dient te worden berekend over de stichtingskosten, welke ook aan de voorgenomen transactie met de heer Faber ten grondslag hebben gelegen en over de waarde van de in beslag geno men grond. Maai' aangezien Werkspoor de totale oppervlakte van de bij de hal behorende grond wenst te gebruiken, wordt nu rekening gehouden met een oppervlakte van 2700 m2, 700 m2 meer dan voor de heer Faber was bepaald. Bij de becijfering is uiteraard reke ning gehouden met de nieuwe richtlij nen, welke inhouden dat in dit geval bij de verhuring rekening moet worden gehouden met een afschrijving van het stichtingsbedrag in 40 jaar in gelijke delen, met inachtneming van een ren tepercentage van 514% per jaar. B. en W. stellen de Raad voor aan de verhuring aan Werkspoor n.v. zijn medewerking te verlenen en het bo vengenoemde raadsbesluit van 17 ok tober in te trekken. Er heeft zich ’n nieuwe gegadigde aan- gemeld voor het huren van de vrijge komen industriehal aan de Valkstraat, waarin de Deurenfabriek Burmania korte tijd gevestigd is geweest: Werk spoor n.v. te Amsterdam. Deze wil hierin een proefbedrijf vestigen en als deze proef slaagt een definitief bedrijf stichten op het industrieterrein aan de Oppenhuizerweg. B. en W. zijn met deze bekende n.v. in contact getreden nadat de heer W. Faber te Hückelshoven (Duitsland) had medegedeeld de door Ged. Staten geëiste aanpassing van de aan de huur koop te verbinden voorwaarden aan de nieuwe richtlijnen welke de ministers van binnenlandse zaken en economi sche zaken hebben vastgesteld voor medewerking aan de stichting of uit breiding af te zien van industrieën, niet te kunnen aanvaarden en daarom van het aangaan van een huurover eenkomst waartoe de raad op 17 okto ber besloot. SNEEKER NIEUWSBLAD Onbuigzaamheid van beide partijen kenmerkt het overleg, dat in Moskou met grote tussenpozen wopdt gevoerd tussen Gromiko, de Russische minis ter van buitenlandse zaken, en Thomp son, de Amerikaanse ambassadeur in Moskou. Tweemaal hebben zij dit jaar elkaar gesproken en de laatste keer wilde Gromiko niets weten van de Amerikaanse suggestie om de toevoer- wegen onder internationaal toezicht te I plaatsen, waaraan ook de Bondsrepu- -- bliek en de DDR zouden deelnemen, der dan twaalf, waarbij de grote lan- Op geen enkele wijze wil Gromiko een inbreuk gemaakt zien op de souverei- niteit, die Oost-Duitsland bij het vre desverdrag zou krijgen. Van de Russis- sche eis, dat ook Russische troepen aan de bezetting van West-Berlijn zou den moeten deelnemen, wil Amerika niets weten. Aanvankelijke Russische instemming met het plan in West-Ber lijn een orgaan van de Ver. Naties te vestigen, is weer ingetrokken. Rusland geeft niets prijs, maar ook Amerika blijft staan op die punten, die het essentieel acht voor het behoud van de Westelijke positie en de vrijheid in Berlijn. Het enige verschil met de positie van vorig jaar is, dat Rusland niet langer een afzonderlijk vredesver drag met Oost-Duitsland vóór ëen be paalde tijd in veilige haven wil heb ben. Dat kan er op wijzen, dat Rusland op het ogenblik niet op een crisis aan stuurt, ondanks aandrang van Oost- duitse zijde. Op het punt van Berlijn bestaan er verschillen van inzicht tus sen Ulbricht en Chroestsjov. Dat is de zer dagen nadrukkelijk door een amb tenaar van het Oostduitse ministerie van buitenlandse zaken meegedeeld. Die verschillen kunnen de tijdslimiet betreffen, maar ook andere dingen, zo als de positie van West-Duitsland na een overeenkomst. Oost-Duitsland acht het Westduitse lidmaatschap van de NAVO bedenkelijker dan Rusland. Deze mededelingen wijzen ero p, dat er ondanks Gromiko’s halsstarrig heid toch wat aan het veranderen is in de Russische politiek. In dit verband verschijnen er steeds meer berichten, dat Rusland bezig is zijn gehel? Duitse politiek te herzien en sommigen gaan zo ver te geloven, dat Chroestsjov, ondanks verder ge praat over het vredesverdrag, hele maal niet meer van plan zou zijn, voortgang te maken met het Oost duitse vredesverdrag. Er wordt in dit verband gewezen op de pogingen in rechtstreeks contact te komen met Bonn, zoals is gebleken uit het memorandum van 27 december. Mi nister Strauss heeft in de Bondsdag gezegd, dat er achter dit memoran dum toch meer steekt dan alleen propaganda, zoals men in eerste re actie daarop meende. Wanneer er een kentering in de Rus sische politiek valt waar te nemen, dan zouden daarvoor verschillende oorza ken zijn aan te géven. Chroestsjov deinst wellicht terug voor de gevolgen van een al te felle politiek, nu hij be seft, dat president Kennedy een hard nekkiger tegenstander is dan hij in We nen, in juni van het vorige jaar, nog meende. Ook kan de gedachte voorzit ten, dat er met honing meer valt te bereiken dan met azijn, terwijl boven dien bij het mislukken van een soepele benadering kan worden teruggegrepen op de harde politiek van het vredesver drag. Kennedy wil krachtige buiten landse politiek Kennedy heeft in zijn jongste begro ting ook gedemonstreerd, dat hij zich middelen wil verschaffen om een krachtige buitenlandse politiek te voe ren. De begroting sluit op een bedrag van 92 miljard dollar, waarvan er 52 miljard voor defensie wordt uitge trokken. Dat is bijna anderhalf miljard meer, dan er in het lopende jaar voor wordt uitgegeven. En dat is al zes mil jard meer dan Kennedy vorig jaar voorstelde. Vooral de conventionele be wapening zal alle aandacht krijgen, zo dat de strijdkrachten zullen kunnen deelnemen aan beperkte oorlogen van onbepaalde duur. In punta del Este in Uruguay zijn de ministers van buitenlandse zaken van te doen. Toen Speurder onlangs even bij me- vrouw De Groot in de Eeltje Halbert- smastraat aanwipte (u weet wel van de duizendste geyser) vertelde zjj, dat de tuintjes, die destijds steeds j* onder water liepen, nu opgehoogd Jj worden. In het oude Gymnasium gebouw wordt overdag en ’s avonds druk ge- werkt. Dat wil niet alleen zeggen gebouwd, getimmerd en geschaafd, want ook ratelt er een typemachine en geeft de B.B. er instructie-avon- den. Naast het kantoor van de Be- scherming Bevolking, dat al klaar is, W is het de bedoeling in het achterste gedeelte en plaatsje in te ruimen «g voor de V.V.V. en verder zal er een tandarts- en dokterskamer voor de behandeling van de schoolkinderen n» komen. De familie A. Postma die in het nieuwe huis woont, heeft het daar best naar de zin. Van de donkere wo- s nvg aityu up iie lueuwogiengxieiu en zonnige en lichte verblijf is dan ook de sensatiezucht van de mensen. Het niet een stap, maar als u het mij duurde dan ook niet lang of de „trou- vraagt, een sprong vooruit. «R «I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1