S. en 0.” binnenkort vijftig jaar Zaalconcours Oude Chr. Muziekbond I Het skutsje-silen voortaan tijdens de bouwvakvakantie Geslaagde feestavond van Kaatsver. „Sneek” Zeer goed geslaagde match van de Kynologenclub Friesland ["agenda J IJLST van en 2É Officieel Orgaan W YM BRITS ER A DEEL de gemeenten SNEEK, ET 117e jaargang no. 11 Maandag 5 februari 1962 Een halve eeuw grote aktiviteit 99 Schaakclub Sneek Pain* INGEZONDEN Buurtperikelen III Het Sneeker Nieuwsblad is een •n ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD ^"arVst.3 Buurt (Laan) perikelen Succes voor Chr. Muziek- ver. „Harmonie” Razende veehouder sloeg zijn vrouw dood gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT i Sneker Wandelunie hield i1 50 km. tocht Bijeenkomst Friese puszeilers Geslaagd SNEEKER NIEUWSBLAD 1 op klinkende kunnen het Kwalificaties 'e in gereedheid te brengen, voor onder- momenteel eig. W. en Reservemast overgenomen. Jaarverslagen. De eierdagen Een prachtig en zegenrijk initiatief linge wedstrijden vóór de opening van het seizoen. kum of skütsjes renveen werking 110.8 108.2 103.1 65.1 61.1 37 De kaatsvereniging „Sneek” hield za terdagavond jl. in de toneelzaal van Ha nenburg haar traditioneel geworden to neelavond. Dat goed amateurtoneel nog altijd publiek weet te trekken bleek ook op deze 14e toneelavond, want de zaal was goed bezet. Donderdag 8 februari ’s avonds 8 uur film: De Verloren Zoon. 3 l- 1- e Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs 3, per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Dinsdag 6 februari. Zaalconcert „Ste delijk Muziekcorps Sneek" in Ami- citia. Aanvang 8 uur. Woensdag 7 februari Klaverjassen in Café Hoekstra, Martiniplein. Aan vang 8 uur. Op 23 september heeft de S.K.S. met de organiserende commissies ’n bespre king gehad over het masten-probleem. Overeengekomen werd, dat de S.K.S. en de commissies samen de reservemast van Eernewoude zullen overnemen. Ook met een nieuwe mast voor Jan Brouwer komt het voor elkaar, aldus de voorzit ter. Op ?an- gedrongeir hürr boten’dit voorjaar vroeg was net niet veel beter geweest om Meeuwenlaan maar M^euwenlaan te la ten en van de Parkbuu t NZ Reigerslaan In zjjn openingswoord richtte voorzit ter M. A. Boonstra een bijzonder woord van welkom tot de beide wethouders H. Fjjlstra en C. J. Berkhout, wat mede een aanleiding was te wijzen op het gro te gebrek aan speelterreinen in onze ge meente. Voorts werd welkom geheten ’t erelid de heer AE. Brouwer en dank ge bracht aan de speeltuinvereniging de Noord-Oost-Hoek voor het spontaan af staan van haar terrein voor het jeugd- kaatsen. Het blijkt dat hier een grote animo voor bestaat. En van de jeugd moet men het nu eenmaal hebben. Hierna ging het doek op voor de op voering van het blijspel „1-0 foar Fetse” 'geschreven door G. J. Hoitsma uit Ber- likum, vroeger zelf ook een bekend kaat ser, en die op uitnodiging van de kaats vereniging de avond bijwoonde. Het stuk werd door de eigen toneel groep vlot gespeeld en vooral Fetse deed de zaal schaterlachen. Maar ook de an dere spelers hebben zich goed van hun taak gekweten, waardoor de opvoering een volledig succes werd. Voorzitter M. A. Boonstra was de tolk van alle aanwezigen toen hjj de toneel groep dank bracht voor het gebodene, hetgeen hij onderstreepte door de dames bloemen en de heren een rokertje aan te bieden. Een speciaal woord sprak hij, als oud- Bildtker tot de schrijver van het stuk, d:e tevens de toneelgroep dank bracht voor het gebodene en de kaatsvereniging Sneek voor het gastvrije onthaal. Hierna ging men over tot de traditionele ver loting, die voor velen een prijsje ople verde. De avond werd besloten met een gezellig bal met muziek van het trio lauwerd; J. Ruiter en G. Booms ma, Heeg, 2e secretaris. Ten opzichte van de bewoners van de Meeuwenlaan, voel ik mij verplicht er even op te wijzen, dat ik geen bewoner van deze laan ben. Ik woon helemaal aan de andere kant van de stad. Ook ben ik in de loop der jaren diverse malen in Parkbuurthuizen geweest. Ik kan met de beste wil ter wereld niet versteld staan over de mooie huizen van de Park- buurt. Ik kan wel waardering hebben voor de manier, waarop verschillende eigenaren daar hun huis zo bewoonbaar mogelijk houden, maar ik blijf van me ning, dat vooral de Parkbuurt zo zoetjes aan voor sanering in aanmerking komt. In het ingezonden stuk van de Noordzij de worden mij dingen in de schoenen geschoven, die niet door mij geschreven zijn. Sarcasme en misschien een tikkel tje boosheid zjjn slechte raadgevers als men reageren wil op een ingezonden stukje en ik zal er daarom ook niet op ingaan. U, mijnheer de redacteur, hartelijk dankend voor de plaatsing, waarbij ik nog opmerk, dat U over dit onderwerp van mij niets meer ontvangen zult. Opmerker De ingezonden stukje-schrijverij over Parkbuurt/Meeuwenlaan is vrij grieze lig geworden. Nee Mevr. v. d. L. voor zover bekend, is „opmerker” niet woon- en Parkbuurt ZZ Lepelaarlaan te maken of, zo men wil, een andere vogelnaam, er zijn er meer dan duizend verschillen de namen, de voorraad is direct niet uitgeput. Het is begrijpelijker dat de Gemeente Raad dit ’n futiliteit acht en dit prac- tisch met een hamerslag de revue laat passeren, er zijn veel en veel belangrij ken zaken, maar onlogisch en ondoor dacht blijft het. Door deze naamsveran deringen komen er drie Meeuwenlanen en een dwarsstraatje dat ook de naam Meeuwenlaan moet dragen. Maar hoe het ook komt, het zij zo, maar vertroe bel een goede verstandhouding niet H. Postma, Meeuwenlaan 2. (Discussie gesloten). te zaal in dit gebouw is uitermate ge schikt voor een match als deze, waar voor 136 honden waren ingeschreven. Twee, door hekwerk goed afgeschei den ringen gaven ruime gelegenheid de honden te keuren. Dit geschiedde dooi de heren S. Fransen. Brummen, A. Strü- ber, Groningen, C. Langhout, Eist (N.B.), J. de Jong. Idskenhuizen, D. On derwater, Voorschoten en J. Kieftenbelt te Amsterdam. Reeds voor elf uur kwamen al expo santen met hun honden binnen, waarna de veterinaire dienst, gevormd door Dr. W. Oostenbrug en z'n assistent dhr. H. Abma alhier de dieren eerst goed onder zocht, alvorens zjj verder werden toege laten. De keuring verlie, vlot, hoewel De tweede dag van het 9e zaalcon cours van de Oude Bond van Chr. Harmonie- en Fanfarecorpsen in Friesland werd donderdag gehouden in „Ons Gebouw” alhier. Er werd door 23 corpsen aan deelgenomen. Een re delijk aantal, vergeleken met de eer ste dag in Leeuwarden, waar 35 en- uit en A. wer- I Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POI 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Zaterdag jl. werd in restaurant Leeu wen de eerste ronde om het persoon lijk kampioenschap en jeugdkampi oenschap gehouden onder auspiciën van de Friese Schaakbond. De uitslag luidde als volgt: Persoonlijk kampioenschap: *L. Kerstma-A. Bootsma 1-0; D. J. Bo- ven-*G. Mooiweér afgebr; H. de Vries -S. Riemersma 1-0; W. Hoekstra-A. v. d. Bijl 1-0; I. v. d. Polen-*D. Hokwer- da 0-1; H. Hölscher-L. Ploegh afgebr; S. de Jong-*Y. Dijkstra 1-0. J eugd-kampioenschap J. Greben-S. v. Eijck 1-0; H. Jellema- F. Riemersma 1-0; ‘John Diekstra-I. Idsinga 1-0; J. Dijkstra-R. Kroondijk 1-0. zijn leden van de Schaakclub Sneek. En nu een beknopt verslag van kwalificaties. Dditse Dog-teef „Goste v. d. Great Da ne”, eig. G. Postma, Leeuwarden 1ste; Sint Bernard-reu „Sigelinski”, eig mevr. J. v. d. Meer-Zijlstra, 1ste; zelfde ras, teef „lefien fan 't Heitelan”, eig. mevr. J. Cloo-de Vries, Njjelamer, le en beste; Afghaanse Windhond-teef ..Shaba v. d.. Zilverstrand”, eig. J. Hanns, Niawier, 1ste; Barsoi-teef Ve ra”. eig. mej. M. v. Erp, Leeuwarden, Vf ftoft.Weiier-ieu ..Amber v. Roodér- loo”, U; Bouviér-reu „Tarzanko", eig. J. de Vries, Oenkerk, Z.G.; Duitse Her- der-reu „Gouverneur v. d. Elf steden”, eig. Y. Bosma. Mantgum, U en beste reu; zelfde ras teef Astrid v. d. Pos- bank”, eig. J. van Tuinen, Leeuwarden. U en beste teef; Groenendaler-reu „Dos ka”, eig. mevr. G. v. Joolen-Huisman, Harlingen, Z.G.: Mechelse Herder-teef ..Beatrix”, eig. S. v. d. Laan. Drachten, U; Collie-reu Merrick v. d. Blonde Dui nen”, eig E. Faber, Bozum, U; zelfde ras teef „Hillie”, eig. II. de Vries, Har- degarjjp Z.G.; Hollandse Herder-teef „Tosca”, eig. mevr. C. Beima-Bosma, Oranjewoud, Z.G.; Boxer-reu „Eros fan de Sanbuorren”, eig. H. Knol, Kortehem- men, U; zelfde ras teef „Ella v. d. Ber- gerpolder”, eig. W. Zeilmaker, Drach ten, U en beste der Boxers; Dobermr i- reu „Maruschka”, eig. J. v. d. Mei, Gorredjjk, Z.G.; lerse-Setter-reu Mir za”, eig. B. Tienstra, Leeuwarden, 1ste; Korth. Duitse Staande-reu „Axy v. d. Veldrivalen”, eig. G. Drenth, Buiten post, 1ste: Stabyhoun-teef „Dieuwke”, Oostenbrug, Leeuwarden, U; Op het donderdag jl. gehouden zaal- concours, uitgeschreven door de Oude Bond van Chr. Muziekverenigingen in Friesland, behaalde bovengenoemde vereniging onder de bekwame leiding van de heer P. Bakker, te Koudum, in de Ere-afdeling een eerste prijs met 105 punten. Voor het koraalspel be haalde het corps 88 punten. S. en O. toegewijde het° bestuur. Vele malen werden dan ook erelidmaatschappen o.a. aan T keurmeester van konijnen zeer dienstelijk heeft gemaakt, waarvoor hij op de receptie t.g.v. het 40-jarig bestaan in 1952 onderscheiden werd met de eremedaille in zilver verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. Thans telt ze behalve de heer Volkers de volgende ereleden: H. Doevendans. H. Haagsma. AE. Brouwer, M. Bös- ma en K. dé Wagt. Het ledental bedraagt plm. 270. „The Sunrises” uit Harlingen, dat zich «jok in de verschillende pauzes verdiens telijk had gemaakt. Al met al kan de kaatsvereniging Sneek op een mooie avond terugzien. sembles door de jury, bestaande de heren W. Steijn, Zaandam Posthumus, Venlo beoordeeld den. Tijdens de dagconcoursen stond het gebodene op middelmatig niveau. In Leeuwarden constateerden wij enkele, in Sneek echter meerdere gunstige uitzonderingen. Hierbij denken v/jj in het bizonder aan de goede tot béste prestaties van de corpsen uit Idsken huizen, Oppenhuizen-Uitwellingerga, Parrega, Jutrijp-Hommerts, Ooster- end, Scharnegoutum, Lemmer en Gauw. In de hoogste afdelingen werd over het geheel uitstekend werk geleverd, waarbij „Crescendo" van Drachten ook nu weer aan de top stond. Hierbij memoreren wij tevens het succesvolle optreden van de ensembles uit Balk, Makkum, Workum, Sneek (Harmo nie), Gaastmeer, Hindeloopen, Lollum en Wommels. Elk corps bracht, na het vooraf ge speelde koraal, één vrij nummer ten gehore. Deze vrije stukken bestonden voor het merendeel uit oorspronkelij ke fanfaremuziek (slechts enkele corpsen kwamen in harmonie-bezet- ting uit) of goede arrangementen, waarbij de amusementsmuziek van Handel, nl. diens „Water”- en „Vuur- werk-muziek”, als zodanig uitnemend geschikt bleek te zijn. Als tegenhanger hoorden we op dit Het zeer uitvoerige jaarverslag dat door de vice-secretaris de heer S. de Jong werd uitgebracht, oogstte de dank van de vergadering. Dat neemt echter niet weg dat het voorlezen van zo’n v er- slag waarin alle wedstrijden uitvoerig worden gememoreerd, te veel tijd kost. Het verdient daarom aanbeveling het voortaan te laten vermenigvuldigen en op de vergadering uit te reiken. Financieel ging de commissie vooruit, zo bleek uit het verslag van de penning meester de heer J. Looijenga. De liquide middelen namen toe met ƒ245.41. Wedstrjjdprogramnia Na de bestuursverkiezing waarbij de In Rijperkerk bij Leeuwarden heeft gistermorgen de 44-jarige veehouder P. zijn even oude echtgenote ver moord. Na een woordenwisseling, waarbij de vrouw haar man met de kolenschop een klap had gegeven, vluchtte de vrouw het huis uit. De man, met een onlangs gebroken been in het gips, achtervolgde haar in een toestand van razernij en sloeg haar zolang met een blok hout op het hoofd, dat ze dood neerviel. De heer P. is een achttal jaren ge leden in een psychiatrische inrichting verpleegd geweest. en der bekendste verenigingen in e stad, de vereniging tot bevorde- r der pluimvee- en konijnenteelt eek en Omstreken”, kortweg „S. O” bestaat op 14 februari a.s. vijf jaar. Zij kan dan terugzien op een ■e eeuw van grote aktiviteit, o.a. Jen groot aantal nationale tentoon- ingen, waardoor ze in geheel ons een klinkende naam gekregen t. de grote klassen, zoals Duitse Herders, Boxers enz. zeer veel1 tijd eisen waar door men op ‘t eind van zo’n keuring nog al eens in tijdnood komt. Half twaalf opende de voorzitter van de KCF, dr. C. C. Saarloos deze match doch zijn woorden waren helaas door het geblaf van de honden voor een groot gedeelte onverstaanbaar. Wij vinden het beslist misplaatst, dat de eigenaars van hon den, welke aanhoudend blaffen, hun die ren tijdens de opening niet enkele ogen- pr met lof; Harmonie, Sneek, 105 p, le prijs. Sup. Ere-afdeling: Concordia, Gaastmeer, 98% p, 2e pr. J. N. was ook het organiseren van de zgn. Eierdagen waartoe op de jaarvergade- I ring van 1937 op voorstel van D. Vol- I kers werd besloten. Deze inzameling van eieren voor zwakke en herstellen- 1 de stadgenoten leverde ook steeds gro- l' tere aantallen op. Dit jaar hoopt men de totale opbrengst sinds het begin I op 17 maart 1937 van honderdduizend l' eieren te bereiken. I Deze jongste telg onder de Sneker l' sportverenigingen is bijzonder actief. Zaterdag werd onder zeer slechte I weersomstandigheden een 50 km. lan- l’ge tocht gehouden. De start vond plaats te Den Oever om 8 uur en de kersten finishten om half zeven bij .iet Piter Jelles Hüs. De route liep van pen Oever via Afsluitdijk, Bolsward haar Sneek. De tocht trok 17 deelnemers,, die ie- ler een herinneringsvaantje ontvin- Na de opening van de druk bezochte vergadering moest de voorzitter de heer A. de Groot tot zijn leedwezen medede len, dat Jan van Terwisga, schipper op het Heerenveenster skütsje, zeer ernstig ziek in het Ziekenhuis alhier ligt. Deze mededeling maakte op alle aanwezigen een diepe indruk. Verder deelde-;hjj mede, dat de heer S. Meeter te Leeuwarden een skütsje heeft gekocht en verzocht heeft dit sei zoen aan de wedstrijden te mogen deel nemen, terwijl er ook zulk een aanvraag binnen kwam van een zwager van schip per Walstra te Lemmer. Dit verzoek is door het bestuur afgewezen dat verder aan Walstra zelf verzocht heeft niet meer aan de wedstrijden mee te doen, gezien zijn zeer slechte prestaties in 1 .t vorige seizoen. Walstra had hiertegen schrifteljjk geprotesteerd en deed u een beroep op de vergadering die zich echter na enige besprekingen met 37-3 stemmen achter het besta u- stelde. Mee ter werd voor een jaar op proef aan genomen. idat op Eerste Kerstdag van het 1911 reeds tot de oprichting was iten, werd de oprichting een feit cóncours ook een hyper-modem ge tint stuk, een werk dat bestaat uit ’n opeenstapeling van schrille harmonie ën, en, naar onze mening een veel te zware opgave is voor de amateurs. Bij het beluisteren van een dergelijke opus zou men dan ook met ’n variant op de Genestet de verzuchting willen slaken: „Verlos ons van dit genre, Heer, geef ons de reine drieklank weer!” Hierbij merken wij direct op dat wjj volstrekt geen bezwaren hebben tegen de eigentijdse muziek-in-het-algemeen, maar van mening blijven dat de ama- teurmusici meer dan de handen vol hebben aan gemat igd-moderne mu ziek, die wat techniek en stijl betreft, nog wel binnen het bereik van de meeste corpsen ligt. blikken tot stilte kunnen dwingen. De organisatie was keurig verzorgd en zo doende liep een en ander vlot van sta pel! Na afloop van de keuringen was er in Hotel De Klanderjj nog een borrel-uurtje. Het ging er gezellig toe en zelfs werd er een ogenblikje fleurig gedanst. Daar na wachtte ons nog 'n verrassing: een prima verzorgd diner, waarbjj door ver schillende heren geestige woorden wer den gesproken, waarvan vele bestemd waren voor de heer G. Kingma, secre taris van de KCF, die zo’n groot aan deel heeft gehad in de organisatie van deze prachtige kynologische dag. De wedstrijden voor de skütsjes zullen dit jaar en voortaan waarschijnlijk al tijd in de bouwvak-vacantie worden ge houden. Hiermee kwam de algemene ver gadering van de Sintrale Kommisje Si ütsjesilen (S.K.S.) die zaterdagmiddag in Leeuwarden werd gehouden, tegen -et aan de wens van de schippers. Zij kun nen dan deze veertien dagen, waarin de meesten hunner stil r-.eeten liggen, pro ductief maken.- Anders zijn ze vier we ken uit hun werk, en is het moeilijk om voor de wedstrijden een bemanning te krijgen. de grote vereniging ook nadien nog de vruchten kunnen daar vele oud-jeugdleden toetraden. Zaterdag kwamen de Friese Pampus- zeilers weer bijeen voor hun jaarlijkse contactavond. De opkomst was niet zo groot, maar de stemming daarentegen prima. Naar het zich laat aanzien zullen er ook dit jaar met de Sneek-Week weer vele Hollandse zeilers van de partij zijn, vooral ook omdat na de Sneek-Week de Nationale Kampioenschappen op Sneekermeer worden gehouden. De Hollandse Pampusklub heeft na melijk het plan opgevat in het weekeinde van 11 en 12 augustus een Aanbreng- wedstrijd te houden vanuit Muiden naar Lemmer. De Pampuswisselbeker, die ieder jaar verzeild wordt onder de Friese zeilers werd dit jaar met miniem verschil weer gewonnen door H. de Jong die hem nu voor de vierde maal in zijn bezit kreeg. Nog éénmaal, dan is hij definitief ei genaar. De stand is als volgt: 1 H. de Jong (Vlerkje) 2. P. de Jong (Ljip) 3. K. Jissink (Koufurd) 4. M. Slob (Ruiter) 5 H. Bakker (Weerhaan) 6 J. v. Foeken (Smelleken) Verder werd er bij de lede» achtig in de vroegere Meeuwenlaan. De ze veronderstelling is min of meer ’n in sinuatie met minder prettige kantjes. Zolang de vroegere Meeuwenlaanbewo- ners -en dat is ruim 10 jaar- er nu ge woond hebben, is er voorzover ons be kend nooit enige onenigheid geweest tus sen vroegere Parkbui ribewoners en de Meeuwenlaanbewoners. Laat deze si tuatie alstublieft niet vertroebelen nu er een Meeuwenlaancomplex -letterlijk figuurlijk- is ontstaan en hou op met in sinuerende stukje-schrijverij, er is helaas oorlog en onvrede genoeg en dan waarschijnlijk om belangrijken zaken dan een straatnaambordjeveran- dering, In een ander ingezonden stukje wordt het een logische naamsverandering ge noemd. O.g. betwijfelt dit ten zeerste en is een tegenovergestelde mening toege daan. Hij vraagt zich af of B. en W. en de Gemeente Raad In dezen niet wat een te vlugge beslissing hebben genomen en schijnbaar zich ter plaatse niet georiën teerd hebben en/of -wat onvoorstelbaar is- ter plaatse niet bekend zijn. Immers, nu bestaat de Meeuwenlaan uit drie stra ten en een zijstraatje. Hoe moet dit met de huisnummering? Zjjn er meer num mers dan de even en oneven? Moet het nu Meeuwenlaan 1, 2 en 3 worden? Wat onlogisch; dit is een gedachtegang van voor 50 jaar. Was het niet veel beter geweest Ere zij God, Jutrijp-Hommerts, 91 p, 2e pr; Wilhelmina, Oosterend, 93 p, 2e pr; Excelsior, Scharnegoutum, 83% p, 2e pr. Ere-afdeling: Concordia, Balk, 110% p, le WOUDSEND. De heer J. D. Kiest/a te .oufurderrige is te Utrecht geslaagd oor het doctoraal examen 1ste gedeelte ijergeneeskunde. Deze match werd zaterdag in deIAiredale-Terrier-teef „Astag”, K. Schuil Beurs t? Leeuwarden gehouden. De gro- Harlingen, Z.G.; Engelse Cocker-Spa- te raai m alt niel-reu „Urtica’s Heer Halewjjn” eig. J. Heins, Rijperkerk, U; zelfde ras-teef „Cockington-Tina”, eig. mej. F. Ver- nimmen, Heerenveen, U; Whippet-teef „Lilla Stjarna’s Merando d’Angelo”, eig. mevr. A. Guittart-Bjjlsma, Sneek, U; Sheltie-teef „Nola v. d. Sudhoek”, eig. J. Smit, Doorn, U; Duitse Dwerg-Pin- cher-reu „Joy v. Rodenaer”, eig. L. Rjjkelijkhuizen, Ureterp, 1ste; Dwerg- Kees-reu „Toys v. d. Hittepetit”, eig. mevr. Drion-Zonneveld, Leeuwarden 1ste; Dwerg-Poedel-reu „Knut v. Soll- backen”, eig. H. de Haan, Leeuwarden, UDashond-Korthaar-teef, eig. C. Wil- dervanek, Haren, 1ste beste; zelfde ras ruwhaar-ret Quarles van Freasena”, eig. mevr. G. Slager-Klazema, Wolve- ga, 1ste. In de kampioensklasse werd no. 1 de Whippet-reu „Aldie v. d. Peel- jagertjes”, eig. mevr. A. Guittart-Bijl- sma, Sneek, tweede Barsoi-reu „Ma- ruschka’s Judo van Vredewold”, eig. J. Boer, Zurich; derde Franse Bulldog-teef Astrid v. d. Gerard Dou”, eig. S. King- ma-de Graaf, Leeuwarden; vierde Sint Bernard-reu „Ary fan ’t Heitelan”, eig. mevr. J. Cloo-de Vries, Nijelamer en vijfde Steenbrak-teef „Psyche v. d. Kei zerstad”, eig. L. Meyer, Sneek. Beste honden van de match: no. 1 Duitse Herder Astrid v. d. Posbank”, eig. J. van Tuinen, Leeuwarden: no. 2 Boxer „Ella v. d. Bergerpolder”, ei". W. Zeilmaker, Drachten; no. 3 Cocker Spaniel „Cockington-Tina”, eig. mej. F. Vernimmen, Heerenveen. ■vergadering in Hotel te Strake ebruari van het volgende jaar, inleiding van de toendertijd 2 keurmeester K. van Olst te over ,»De praktische konij- Een kleine twintig perso rden lid, die het volgende eer- uur kozen: M. R. Poulus, voor- W. te Strake, secretaris en ers, penningmeester. inge vereniging stak enthousi- wal en blaakte van werklust, de kon reeds op 1, 2 en 3 no- j van hetzelfde jaai’ een grote jgtejlipg van pluimvee en ko- worden gehouden. le eerste jaarvergadering en rdag van de vereniging was het leden reeds tot 76 gestegen en ze vergadering nam wijlen bur- Sster P. J. de Hoop ’t Bescherm- chap op zich, welke erefunctie s door burgemeester Rasterhoff it bekleed. De periode van de eer- wereldoorlog 1914-1918 plaatste lals later die van de tweede zowel rèreniging als de leden voor grote Rijkheden, maar toch zag men nog s in 1915 een show te organiseren onderdeel van de tentoonstelling Friesche Maatschappij van Land- tw in Jouree En zelfs breidde het ental zich zo uit (mede door de fa- teiten welke de vereniging bij de wijzing van voer genoot) dat in de- jaren op initiatief van wijlen de er J. L. Bakker besloten werd ook pluimveeteelt in het werk te be- jkken. In verband daarmede werd lam toen gewijzigd in de tegen- dige. na deze oorlog ging het ledental ;ds in stijgende lijn en werd de .•eniging zo krachtig, dat op Hemel- .artsdag 1922 voor de eerste maal ’n ote nationale tentoonstelling werd ihouden, welke manifestatie zich larna ieder jaar herhaalde, tot dat ik de tweede wereldoorlog een spaak i het wiel stak. Maar na 1945 werd de draad spoedig 'ëer opgevat en de reeks tot en met 355 voortgezet. In 1957 evenwel werd iet de Waterpoortshows gestart, die Og groter suksessen hebben opgele erd. Hierbij werd echter van de He- lelvaartsdag afgestapt, daar novem- ier het nieuwe bestuur gesclükter 'oorkwam, wat ook wel is gebleken. Iét aantal inzendingen overtrof nl. lat van de voorafgaande tentoonstel- ingen. De laatste jaren worden deze shows in samenwerking met de zus- :erverenigingen in Balk georgani seerd. Uitslagen Tenslotte vermelden wij de uitslag van de corpsen uit onze omgeving. 2e afdeling: Crescendo, Idskenhuizen, 97 p; 2e ps; le afdeling: Concordia, Gauw, 106% p, le pr; Eu- phonia, Oppenhuizen-Uitwellingerga, 98 p, 2e pr; Excelsior, Nijland, 85% p, 2e pr. Afdeling Uitmuntendheid: Ere zij God, Jutrijp-Hommerts, AMICTHA Maandag 5 februari en woensdag 7 februari ’s avonds 8 uur film: De blauwe Nachtvlinder. periodiek aftredende leden D. Franke en Aul e de Groot bij acclamatie werden herkozen, volgde de vaststelling van het wedstrjjdprogramma. Daa" dit elk jaar met veel passen en meten en soms moei lijkheden gepaard ging, stelde het be stuur nu drie mogelijkheden voor. De eerste was de traditionele met twee wed- strjjddata voor Grouw, Eernewoude en Lemmer, de tweede hield rekening met rustdagen die ook als reservedagen dienst zouden kunnen doen en de derde was ge lik aan de eerste of tweede maar alle data een week vroeger, beginnende op 20 of 21 juli tegelijk met de bouwvakva- cantie. Het bestuur gaf de voorkeur aan de laatste, maar uit de vergadering werd er op gewezen, dat verschillende com missies aan bepaalde vaste data gebon den zijn met het oog op feestelijkheden e.d. Gepleit werd daarom voor ’n program ma dat 1 in en 1 week buiten de bouw- vakvacantic valt. Ook hier werden be zwaren tegen ingebracht totdat de Sne- kcr commissie het verlossende woord sprak. Zij stelde data voor die allen in de genoemde vacantie vallen, maar toch de twee dagen van Grouw, Eerne woude en Lemmer niet aantasten, terwijl bovendien een bevredigende regeling wordt getroffen voor Staveren en Mak kum, en ook nog een plaatsje kon wor den ingeruimd voor een voorlopige com missie van Heerenveen, die verzocht had een wedstrijd op het Terhopister gedeel te van het Sneekermeer te mogen hou den. Dit programma werd tenslotte met een overgrote meerderheid aangenomen en alsvolgt vastgesteld: 20-21 juli: Grouw. 23-24 juli: Eernewoude. 25 juli; Drachten-Veenhoop. 26 juli; Heerenveen (Térhorne). 27 juli; Langweer. 28 juli; De Fluessen. 30 juli; Makkum. 31 juli; Staveren. 2-3 augustus; Lemmer. 4 augustus: Sneek. 1 augustus, is reservedatum voor Mak- Staveren. Er nemen weer elf aan de wedstrijden deel. Hee- was dankbaar voor de mede- van de vergadering en deelde mede spoedig een definitieve commissie te zullen vormen en dan aansluiting bij de S.K.S. te zullen vragen. Bij de rondvraag werd nog besloten, dat voortaan in november eerst een ver gadering met de commissies zal worden gehouden voor het vaststellen van een voorlopig programma dat in de bouw vakvakantie valt en dan in de jaar vergadering behandeld zal worden. In dc contributie werd geen verande ring gebracht en besloten werd even als vorig jaar weer een collectieve re clame voor de Wedstrijden te voeren. HET TEGENWOORDIGE BESTUUR id v.l.n.r. W. Jonkmans, penningmeester; F. Verf, G. Booms ma, Heeg, 2e secretaris. Mannen van verdienste heeft zich steeds in vele en hardwerkende leden mogen verheugen. Zowel in als buiten J i toegekend, Dirk Volkers,* die zich ook als dienstelijk heeft gemaakt, S en O heeft ook een Jèugdafde- ling gehad, die op 26 april 1934 dank zij het vele voorbereidende werk van wijlen de heer H. Harling kon worden opgericht. Vooral onder lei ding vén Herre Halbertsma kwam deze jonge loot tot grote bloei en werd een ledental van bijna twee honderd bereikt. Later moest ze echter, wegens gebrek aan leiding worden opgeheven, maar toch heeft plukken, tot haar

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1